www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely

Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
, , aktualita
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
K oblíbeným
reklama
V létě se objevila zpráva o problémech mnoha OLED TV od LG Electronics. Výrobce v domovské Jižní Koreji uspořádal svolávací akci a vyměnil v potenciálně ohrožených televizorech vadnou součástku. Důvodem bylo riziko přehřívání, které bylo sice nahlášeno pouze v několika případech, ale LG patrně nechtělo nechat nic náhodě. Vcelku logicky se proto objevila otázka, zda jsou vadnou součástkou vybaveny pouze modely na jihokorejském trhu. Po dvou měsících přišla nepřímá odpověď od německé Spolkové agentury pro sítě (Bundesnetzagentur), která na žádost LG informovala o riziku týkajícího se některých OLED TV. Záznam se následně objevil také v databázi Evropské komise.
 
 
Jako první bylo riziko přehřívání oznámeno u 65" varianty LG B7, ale následně bylo přidáno několik dalších televizí – převážně z roku 2017. Aktuální seznam potenciálně ohrožených modelů je tedy následující:
  • OLED65W7
  • OLED65E6
  • OLED65E7
  • OLED65C7
  • OLED65B7
Všimněte si, že se jedná o starší modely a navíc se stejnou úhlopříčkou displeje. V Jižní Koreji přitom byly svolávány k opravě prakticky všechny televizory z let 2016 až 2019. Není tedy vyloučeno, že se uvedený seznam v následujících dnech až týdnech ještě nerozroste. Zákazníci dotčených OLED TV v Německu zatím nemusí podnikat žádné kroky. Výrobce by měl v blízké době sám oznámit další postup, ale lze očekávat svolávání k opravě. LG již mělo o problému informovat své obchodní partnery. Postup bude pravděpodobně koordinován na úrovni států, nikoliv celé EU, takže čeští zákazníci si musí počkat na případné vyjádření tuzemského zastoupení LG Electronics.
 
Problém získal označení „N – nízké riziko“, neboť nebyl v Evropě zaznamenán žádný případ, kdy by opravdu došlo ke kritickému přehřátí. Připomeňme, že na vině je součástka na napájecí desce, která slouží k minimalizaci šumu obvodu. Časem se může opotřebovat a způsobit přehřívání. Televizor by se měl v takovém případě automaticky vypnout, ale teoreticky hrozí i jeho trvalé poškození, vznik kouře nebo požáru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik