www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely

Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
, , aktualita
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
K oblíbeným
reklama
V létě se objevila zpráva o problémech mnoha OLED TV od LG Electronics. Výrobce v domovské Jižní Koreji uspořádal svolávací akci a vyměnil v potenciálně ohrožených televizorech vadnou součástku. Důvodem bylo riziko přehřívání, které bylo sice nahlášeno pouze v několika případech, ale LG patrně nechtělo nechat nic náhodě. Vcelku logicky se proto objevila otázka, zda jsou vadnou součástkou vybaveny pouze modely na jihokorejském trhu. Po dvou měsících přišla nepřímá odpověď od německé Spolkové agentury pro sítě (Bundesnetzagentur), která na žádost LG informovala o riziku týkajícího se některých OLED TV. Záznam se následně objevil také v databázi Evropské komise.
 
 
Jako první bylo riziko přehřívání oznámeno u 65" varianty LG B7, ale následně bylo přidáno několik dalších televizí – převážně z roku 2017. Aktuální seznam potenciálně ohrožených modelů je tedy následující:
  • OLED65W7
  • OLED65E6
  • OLED65E7
  • OLED65C7
  • OLED65B7
Všimněte si, že se jedná o starší modely a navíc se stejnou úhlopříčkou displeje. V Jižní Koreji přitom byly svolávány k opravě prakticky všechny televizory z let 2016 až 2019. Není tedy vyloučeno, že se uvedený seznam v následujících dnech až týdnech ještě nerozroste. Zákazníci dotčených OLED TV v Německu zatím nemusí podnikat žádné kroky. Výrobce by měl v blízké době sám oznámit další postup, ale lze očekávat svolávání k opravě. LG již mělo o problému informovat své obchodní partnery. Postup bude pravděpodobně koordinován na úrovni států, nikoliv celé EU, takže čeští zákazníci si musí počkat na případné vyjádření tuzemského zastoupení LG Electronics.
 
Problém získal označení „N – nízké riziko“, neboť nebyl v Evropě zaznamenán žádný případ, kdy by opravdu došlo ke kritickému přehřátí. Připomeňme, že na vině je součástka na napájecí desce, která slouží k minimalizaci šumu obvodu. Časem se může opotřebovat a způsobit přehřívání. Televizor by se měl v takovém případě automaticky vypnout, ale teoreticky hrozí i jeho trvalé poškození, vznik kouře nebo požáru.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení Počet předplatitelů Netflixu přestává růst, vyloučeno není zdražení
Výsledky Netflixu za 1. čtvrtletí 2021 dokazují, že po loňském boomu se růst nových spotřebitelů velmi výrazně zpomalil. Firma také prohlásila, že nechce vyhrožovat uživatelům, kteří používají sdílená hesla.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design LG gOLED TV byla potvrzena v iF Design Awards. Vsází na skleněný design
LG nepřestává rozšiřovat svou nabídku OLED TV. Letos představí ještě lifestylový model s inovativním designem, který ponese podivné označení gOLED. Novinka byla potvrzena na stránkách iF Design Awards.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem Nová Apple TV 4K (2021) byla představena. S lepším procesorem i ovladačem
Po letech spekulací byla dnes představena další generace Apple TV. Používá výkonnější procesor A12 Bionic, který umožní přehrávání videí v HDR při vysoké snímkovací frekvenci. Uživatelé se také dočkali redesignu dálkového ovladače.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design Nepředstavené televize Philips OLED986 a OLED936 ukázaly svůj design
Philips připravuje další dvě OLED TV, které představí v roce 2021. Ještě před tím byly nominovány na iF Design Award, díky čemuž si novinky můžeme prohlédnout v předstihu. Vybaveny budou opět zvukovým systémem Bowers & Wilkins.
20.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV? Nová řada LG A1 na českém trhu. Kolik stojí levné OLED TV?
Na český trh v tichosti vstoupily nové LG OLED TV pro rok 2021 a mezi nimi také zbrusu nová série A1, která by měla tuto technologii zpřístupnit dalším domácnostem. Prozatím jsou k dispozici dvě úhlopříčky, později se přidají další.
19.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik