www.tvfreak.cz
>
>
>

Kina v USA hlásí nejhorší víkend za 20 let, filmy budou online v den premiéry

Kina v USA hlásí nejhorší víkend za 20 let, filmy budou online v den premiéry
, , aktualita
Americká kina během víkendu zažila nejhorší návštěvnost od roku 2000. Některá studia se rozhodla zareagovat zveřejněním svých filmů online hned v den premiéry, případně co nejdříve po uvedení v kinech. Dříve se do online distribuce dostaly i nové Star Wars.
K oblíbeným
reklama
Pandemie nového typu koronaviru již několik týdnů výrazně ovlivňuje filmový průmysl. A to především provozovatele kinosálů a tvůrce filmů. Jak jsme již informovali, tržby v kinech zásadně klesají. Nejvíce pochopitelně v zasažených oblastech, kde jsou často sály zcela zavřené. Ovšem i v oblastech, kde zatím žádná opatření neplatí, jsou lidé opatrnější a návštěvu filmu mnohdy raději vynechají. Nyní problémy tvrdě zasáhly i americká kina, která nejspíš zaznamenala nejhorší víkend od září 2000. Podle odhadů (oficiální čísla budou k dispozici později) činily tržby jen 55,3 milionu dolarů. Tak nízkou návštěvnost nezažila kina ani první dva víkendy po 11. září 2001.
 
 

Tržby studií klesají o desítky procent


 
V sobotu se začala šířit informace, že uzavřena budou kina po celých USA. K tomu zatím nedošlo v celonárodním měřítku, ale některé státy jako Pennsylvánie a New Jersey již k tomuto opatření přistoupily. Některé sály jsou také zavřeny v nejvíce zasažených oblastech v Seattlu, Bostonu, Philadelphii, Washingtonu DC a Marylandu. Z celkového počtu 6 000 amerických kin je sice zatím uzavřen jen zlomek, ale přesto tržby některých studií klesají. Jeden z nejstrmějších pádů zaznamenal animák Frčíme (Onward) od Disney/Pixar, jehož tržby se během víkendu snížily o 73 %. Není divu, že se řada studií rozhodla posunout data premiéry, neboť nižší návštěvnost samozřejmě znamená obrovské ztráty na tržbách.
 
 

Filmy budou rychleji online

 
Druhou možností, jak bojovat se skomírající návštěvností kin, je spoléhat více na domácí distribuci. Od pátku budou mít diváci možnost zhlédnout online filmy Neviditelný (The Invisible Man), Lov (The Hunt) a Emma od studia Universal, které přitom měly svou premiéru teprve v minulých týdnech. Dětský animák Trollové: Světové turné (Trolls World Tour) se potom do online distribuce dostane ve stejný den jako do kin, tj. 10. dubna. Universal slibuje, že filmy budou dostupné prostřednictvím mnoha platforem jako Apple TV (iTunes), Amazon, Google Play Movies a Vudu k zapůjčení na 48 hodin nebo stažení. Druhá jmenovaná možnost vyjde na 20 dolarů (490 Kč), respektive ekvivalent v místní měně.
 

Uspíšit online distribuci se rozhodlo také studio Warner Bros, a to zatím u snímku Podivuhodná proměna Harley Quin (Birds of Prey), který bude na internetových platformách k dispozici od 24. března. Na problémy způsobené pandemií COVID-19 zareagovala také společnost Disney. Na její online platformě Disney+ se objevil o tři měsíce dříve animák Ledové království 2 (Frozen 2) a s několika týdenním předstihem bude na internetu legálně přístupný film Star Wars: Vzestup Skywalkera (Star Wars: The Rise of Skywalker), a to prostřednictvím Apple TV (iTunes), Amazonu, Google Play Movies, Vudu a jiných služeb. Data vydání Blu-ray a UHD Blu-ray disků zůstávají zatím u všech jmenovaných studií nezměněna.
 
Zdroj: Holywoodreporter.com, Flatpanelshd.com (1, 2)


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu Zkáza Blu-ray přehrávačů Samsung pokračuje, oprava probíhá pomalu
Před pár týdny postihla Blu-ray přehrávače a systémy domácího kina od Samsungu chyba, kvůli které se zařízení stala ve většině případů nepoužitelnými. Zdá se, že rozsah problému je větší, než se očekávalo. A reakce Samsungu zatím pomalé.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu Amazon měl streamovat filmy bez autorských práv, nyní míří k soudu
Amazon zamíří k soudu kvůli autorským právům. Překvapivě ovšem nebude na straně žalujícího nýbrž obžalovaného. Několik filmů se totiž mělo ve službě Prime Video objevit bez povolení, a tak po něm vlastník práv požaduje odškodnění.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem Polk MagniFi 2: soundbar 5.1 se subwooferem a Chromecastem
Polk Audio přináší nový soundbar do své řady MagniFi, který zákazníkům slinuje kvalitní filmový zvuk za relativně příznivou cenu. Pokud by vám nestačila základní konfigurace 5.1, můžete využít režim virtuálního 3D zvuku.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem OnePlus přidalo dvě řady Smart TV. Zaujmou nejen designem
Výrobce smartphonů OnePlus tento týden rozšířil svou nabídku televizorů o řady U a Y. První zahrnuje 4K TV, zatímco druhá se zaměřuje spíše na cenu. Naneštěstí ovšem i tyto modely zůstávají dostupné jen v Indii.
4.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld Amazon přinese seriál podle hry Fallout. Od tvůrců Westworld
Další populární videohra se dočká seriálového zpracování. Amazon Prime Video přinese novinku natočenou podle post-apokalyptického RPG Fallout. Stát za ni budou autoři úspěšné série Westworld.
3.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik