Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Star Wars: The Rise of Skywalker zneužíván k šíření malwaru

26.12.2019, Milan Šurkala, aktualita
Oblíbený obsah je často zneužíván k nekalým činnostem a nový sci-fi film Star Wars: The Rise of Skywalker zdaleka není výjimkou. Útočníci jej na Internetu ve velkém začali zneužívat k šíření nejrůznějšího malwaru.
Stejně jako se to stávalo v minulých letech např. s Game of Thrones, tak i nejnovější sci-fi film Star Wars: The Rise of Skywalker je velkým rizikem pro ty, kteří nechtějí zaplatit za jeho návštěvu v kině, ale chtějí ušetřit jeho stažením z pirátských stránek. Ty totiž mnohdy místo filmu vedou k nejrůznějšímu malwaru, který se naopak lidem může ve finále pořádně prodražit, a to ať už třeba infekcí ransomwarem, který požaduje výkupné, nebo jinou formou viru, který např. získá přihlašovací údaje k jiným službám uživatele.
 
Star Wars: The Rise of Skywalker
 
V Kaspersky Lab totiž už identifikovali okolo 65 různých malwarových kampaní, které se snaží využívat snahy lidí získat tento film zadarmo k šíření počítačových virů. Navíc se očekává, že tento počet ještě dále poroste. Pokud jej bude chtít člověk na počítači bez rizika, bude si muset počkat na jeho oficiální uvedení např. na streamovací službu Disney+.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.