www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru

Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru
, , aktualita
Huawei příští týden představí na čínském trhu svůj druhý televizor. Nasvědčuje tomu vydaný teaser, který ukazuje vysouvací kameru. Nový model pravděpodobně nabídne ještě lepší parametry než současný.
K oblíbeným
reklama
Pokud vám náhodou tato zpráva unikla, Huawei je od loňského roku také značkou televizorů. V září čínský výrobce představil první model z řady Vision TV, který je dostupný v úhlopříčkách 55, 65 a 75 palců. A brzy by se mohl objevit druhý televizor od Huawei, který je označován jako vlajková loď. Jeho specifikace by tedy mohly být ještě lepší než u současného modelu. O novince informuje teaser, který byl zveřejněn na čínských sociálních sítích. Najdeme na něm zmínku o datu představení, kterým je středa 8. dubna. A také obrázek detailu televizoru, který ukazuje vysouvací kameru.
 
 
Právě vysouvací kamera patří k nejzajímavějším vlastnostem aktuální Vision TV. Umožňuje zaznamenávat videa v rozlišení Full HD (1080p), třeba pro komunikaci přes videohovory. Využívá přitom také umělou inteligenci, která obraz upravuje podle okolního prostředí (např. změny osvětlení). Zvládne také rozpoznat obličej a doporučit obsah pro konkrétního člena domácnosti. Z teaseru je patrné, že chystaný televizor bude mít výrazně větší modul kamery, což by mohlo značit nové funkce a vyšší kvalitu díky použití dalších senzorů.
 
Můžeme očekávat, že i nový model bude 4K HDR TV s obrazovkou QLED, stejně jako aktuální Vision TV. Překvapit by nás nemělo ani použití inteligentní platformy HarmonyOS, kterou si Huawei vyvíjí sám. Televizor patrně nabídne také možnost ovládání jiných chytrých spotřebičů v domácnosti nebo podporu hlasového asistenta, a to s mikrofony integrovanými v dálkovém ovladači (s dotykovým ovládáním a nabíjením přes port USB-C).
 
V současné době Huawei své televizory nabízí výhradně na čínském trhu a ani nový model na tom nejspíš nic nezmění. Dost možná se ovšem jedná jen o otázku času. Připomeňme, že do Evropy nakonec se svými televizory expandovalo také konkurenční Xiaomi.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala