Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru

31.3.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei příští týden představí na čínském trhu svůj druhý televizor. Nasvědčuje tomu vydaný teaser, který ukazuje vysouvací kameru. Nový model pravděpodobně nabídne ještě lepší parametry než současný.
Pokud vám náhodou tato zpráva unikla, Huawei je od loňského roku také značkou televizorů. V září čínský výrobce představil první model z řady Vision TV, který je dostupný v úhlopříčkách 55, 65 a 75 palců. A brzy by se mohl objevit druhý televizor od Huawei, který je označován jako vlajková loď. Jeho specifikace by tedy mohly být ještě lepší než u současného modelu. O novince informuje teaser, který byl zveřejněn na čínských sociálních sítích. Najdeme na něm zmínku o datu představení, kterým je středa 8. dubna. A také obrázek detailu televizoru, který ukazuje vysouvací kameru.
 
 
Právě vysouvací kamera patří k nejzajímavějším vlastnostem aktuální Vision TV. Umožňuje zaznamenávat videa v rozlišení Full HD (1080p), třeba pro komunikaci přes videohovory. Využívá přitom také umělou inteligenci, která obraz upravuje podle okolního prostředí (např. změny osvětlení). Zvládne také rozpoznat obličej a doporučit obsah pro konkrétního člena domácnosti. Z teaseru je patrné, že chystaný televizor bude mít výrazně větší modul kamery, což by mohlo značit nové funkce a vyšší kvalitu díky použití dalších senzorů.
 
Můžeme očekávat, že i nový model bude 4K HDR TV s obrazovkou QLED, stejně jako aktuální Vision TV. Překvapit by nás nemělo ani použití inteligentní platformy HarmonyOS, kterou si Huawei vyvíjí sám. Televizor patrně nabídne také možnost ovládání jiných chytrých spotřebičů v domácnosti nebo podporu hlasového asistenta, a to s mikrofony integrovanými v dálkovém ovladači (s dotykovým ovládáním a nabíjením přes port USB-C).
 
V současné době Huawei své televizory nabízí výhradně na čínském trhu a ani nový model na tom nejspíš nic nezmění. Dost možná se ovšem jedná jen o otázku času. Připomeňme, že do Evropy nakonec se svými televizory expandovalo také konkurenční Xiaomi.