Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Huawei uvádí novou řadu televizí Vision S, vsází na Harmony OS 2.0

22.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei rozšiřuje svou nabídku televizorů o řadu Vision S, která se snaží přinést solidní parametry za přiměřenou cenu. Nové modely jsou 4K LCD TV s úhlopříčkami 55 až 77 palců, kamerou a nejnovější Harmony OS.
Leckoho to možná překvapí, ale v nabídce Huawei najdeme také televizory. První z nich byl představen teprve vloni a od té přibylo několik dalších řad včetně OLED TV. Všechny jsou založeny na platformě Harmony OS, kterou čínský výrobce vytvořil jako náhradu Androidu pro všechna svá zařízení – od smartphonů přes chytré hodinky až po automobilové displeje. Tento týden Huawei oznámil novou řadu televizorů Vision S, která opět spoléhá na Harmony OS. Konkrétně se jedná již o novou verzi 2.0, která byla představena před pár měsíci.
 
 
Huawei Vision S existuje s úhlopříčkami 55 a 65 palců, o něco lépe vybavený model Vision S Pro potom zákazníci seženou s úhlopříčkami 65 a 75 palců. Ve všech případech se jedná o 4K LCD TV, které využívají panely s obnovovací frekvencí 120 Hz a pokrytím 92 % barevného prostoru DCI-P3. Výrobce se nezmiňuje o podporovaných formátech HDR, ale nezapomněl se pochlubit vlastním enginem, který vylepšuje rozlišení a další vlastnosti obrazu. Parametry se zmiňují také o kontrastu 5 000:1 a jasu 350 nitů.
 
 
Televizory pohání čtyřjádrový procesor Honghu, který si Huawei vyvíjí sám prostřednictvím své divize HiSilicon. Tento čip optimalizovaný pro umělou inteligenci byl doplněn o 3GB RAM a 32GB vnitřní úložiště. To by mělo znamenat dostatek výkonu pro již zmiňovaný systém Harmony OS 2.0, který ve své nové verzi zlepšuje ochranu soukromí a zabezpečení, zdokonaluje hlasové ovládání a přidává funkce jako karaoke nebo hry. Ve výbavě nechybí ani 13MPx vysouvací kamera, která se objeví pouze v případě, že bude využívána (např. pro videohovory, fotografování nebo zábavné aplikace).
 
Co se týče zvukového výstupu, Huawei své televizory osadil čtveřicí reproduktorů, každý s výkonem 10 W. Podporovány jsou formáty DTS-HD a Dolby Audio. Konektivitu zajišťuje třeba trojice portů HDMI 2.0, v základním balení nechybí ani dálkové ovládání se 6 mikrofony. Řada Vision S se začne prodávat 8. ledna za ceny od 3 299 do 7 999 juanů, v přepočtu od 11 do 26 tisíc korun. Dostupnost mimo Čínu nebyla potvrzena.