www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Honor Vision X1: nová řada televizí přichází ve třech úhlopříčkách

Honor Vision X1: nová řada televizí přichází ve třech úhlopříčkách
, , aktualita
Huawei rozšířil nabídku televizorů pod svou značkou Honor. V nové řadě Vision X1 nalezneme 4K LCD TV s velmi tenkými rámečky a vlastní platformou Harmony OS. Dostupnost nejspíš zůstane omezena na Čínu.
K oblíbeným
reklama
Na trh s televizory v loňském roce vstoupil nejen Huawei, ale také jeho značka Honor, kterou si spojujeme především smartphony, případně notebooky nebo nositelnými zařízeními. Na dnešní tiskové konferenci Honor Smart Life představila společnost několik novinek do svého portfolia a mezi nimi řadu televizorů Vision X1. Jedná se o cenově dostupné modely s designem inspirovaným ve vyšších cenových hladinách. Honor se chlubí především extrémně tenkými rámečky, díky kterým by měla obrazovka zabírat 94 % čelní plochy.
 
 
Řada Vision X1 zahrnuje modely s úhlopříčkou 65, 55 a 50 palců. Všechny používají LCD panely, které si měl Huawei, respektive Honor upravit. Nepřekvapí, že maximální rozlišení se zastavilo na hodnotě 3840 x 2160 pixelů, neboli 4K Ultra HD. Nových televizorů s Full HD na trhu v současné době přece jen moc nenajdeme. Panel zvládne pokrýt až 92 % barevného prostoru DCI-P3 a používá lokální stmívání, které pomáhá zvyšovat kontrast obrazu. Nechybí ani podpora HDR, i když bez upřesnění konkrétních formátů.
 
K dispozici je také technologie MEMC, která zajišťuje plynulejší pohyb objektů na obrazovce. Ne každý filmový fanoušek ovšem bude z kompenzace pohybu nadšený, proto nezbývá než doufat, že bude možné MEMC deaktivovat. Uvnitř televizoru tiká čipset Honghu 818, který si Huawei navrhl právě pro velké obrazovky. Jedná se o poměrně výkonný kus hardwaru, který obsahuje osm procesorových jader a je schopný zpracovat videa v 8K při 30 fps, případně ve 4K při 120 fps.
Huawei je soběstačný nejen v případě procesoru, ale také operačního systému. V televizoru použil svou platformu Hongmeng OS ve verzi 1.0, která vám bude známější pod mezinárodním označením Harmony OS. Výrobce slibuje kompatibilitu s 50 miliony produkty pro chytrou domácnost přes aplikaci HiLink. Na televizor je možné odesílat obsah ze smartphonu jedním kliknutím na displeji. Řada Honor Vision X1 nejspíš zůstane dostupná pouze na čínském trhu, ale třeba nás Huawei příjemně překvapí.
 
Prodej odstartuje příští týden a cena bude činit 2 299 juanů (8 000 Kč bez DPH) za 50" variantu nebo 3 299 juanů za 55" variantu (11 500 Kč). Cena nejmenší úhlopříčky zatím nebyla zveřejněna.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen Skylink nabízí National Geographic HD zdarma po celý srpen
Ani během druhé půlky prázdnin nemine zákazníky Skylinku bonus v podobě volného vysílání. Tentokrát byl sice vybrán pouze jeden kanál, ale zato jeden z vůbec nejpopulárnějších v nabídce tohoto operátora,
7.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Disney celosvětově spustí streamovací službu Star Disney celosvětově spustí streamovací službu Star
Jako by těch streamovacích služeb nebylo málo, Disney uvádí další. Samo jich má už několik a nyní půjde o službu Star, která má být k dispozici celosvětově a bude mít pouze vlastní obsah ze studií Disney.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit? HBO GO v srpnu 2020: jaké nové filmy a seriály si můžete pustit?
Druhá polovina prázdnin bude na HBO GO ve znamení několika nových seriálů nejen pro fanoušky krimi a hororu. Připraveno bude také několik filmových premiér včetně čerstvé novinky Artemis Fowl od Disney.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou Na český trh míří další Philips TV z řady Performance. Lákají i cenou
Tento týden byla oficiálně potvrzena dostupnost televizorů Philips ze série 8500 na českém trhu. Tyto modely označované jako Performance Series podporují 4K HDR, třístranný Ambilight a Android TV.
4.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
Chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer nebo několik nových dokumentů.
3.8.2020, aktualita, Jáchym Šlik