Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Honor Vision X1: nová řada televizí přichází ve třech úhlopříčkách

19.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Huawei rozšířil nabídku televizorů pod svou značkou Honor. V nové řadě Vision X1 nalezneme 4K LCD TV s velmi tenkými rámečky a vlastní platformou Harmony OS. Dostupnost nejspíš zůstane omezena na Čínu.
Na trh s televizory v loňském roce vstoupil nejen Huawei, ale také jeho značka Honor, kterou si spojujeme především smartphony, případně notebooky nebo nositelnými zařízeními. Na dnešní tiskové konferenci Honor Smart Life představila společnost několik novinek do svého portfolia a mezi nimi řadu televizorů Vision X1. Jedná se o cenově dostupné modely s designem inspirovaným ve vyšších cenových hladinách. Honor se chlubí především extrémně tenkými rámečky, díky kterým by měla obrazovka zabírat 94 % čelní plochy.
 
 
Řada Vision X1 zahrnuje modely s úhlopříčkou 65, 55 a 50 palců. Všechny používají LCD panely, které si měl Huawei, respektive Honor upravit. Nepřekvapí, že maximální rozlišení se zastavilo na hodnotě 3840 x 2160 pixelů, neboli 4K Ultra HD. Nových televizorů s Full HD na trhu v současné době přece jen moc nenajdeme. Panel zvládne pokrýt až 92 % barevného prostoru DCI-P3 a používá lokální stmívání, které pomáhá zvyšovat kontrast obrazu. Nechybí ani podpora HDR, i když bez upřesnění konkrétních formátů.
 
K dispozici je také technologie MEMC, která zajišťuje plynulejší pohyb objektů na obrazovce. Ne každý filmový fanoušek ovšem bude z kompenzace pohybu nadšený, proto nezbývá než doufat, že bude možné MEMC deaktivovat. Uvnitř televizoru tiká čipset Honghu 818, který si Huawei navrhl právě pro velké obrazovky. Jedná se o poměrně výkonný kus hardwaru, který obsahuje osm procesorových jader a je schopný zpracovat videa v 8K při 30 fps, případně ve 4K při 120 fps.
Huawei je soběstačný nejen v případě procesoru, ale také operačního systému. V televizoru použil svou platformu Hongmeng OS ve verzi 1.0, která vám bude známější pod mezinárodním označením Harmony OS. Výrobce slibuje kompatibilitu s 50 miliony produkty pro chytrou domácnost přes aplikaci HiLink. Na televizor je možné odesílat obsah ze smartphonu jedním kliknutím na displeji. Řada Honor Vision X1 nejspíš zůstane dostupná pouze na čínském trhu, ale třeba nás Huawei příjemně překvapí.
 
Prodej odstartuje příští týden a cena bude činit 2 299 juanů (8 000 Kč bez DPH) za 50" variantu nebo 3 299 juanů za 55" variantu (11 500 Kč). Cena nejmenší úhlopříčky zatím nebyla zveřejněna.