www.tvfreak.cz
>
>

HBO vrací Jih proti Severu stažený kvůli rasismu. K filmu přidalo vysvětlující úvod

HBO vrací Jih proti Severu stažený kvůli rasismu. K filmu přidalo vysvětlující úvod
, , aktualita
HBO tento měsíc odstranilo ze své platformy streamovaného videa více než 80 let staré drama Jih proti Severu, a to kvůli způsobu vyobrazení rasismu. Nyní se snímek vrací, ale s přidaným úvodem.
K oblíbeným
reklama
Myšlenky hnutí Black Lives Matter zasáhly většinu oblastí života. Kromě strhávání soch, výměn log známých společností nebo přejmenování počítačového názvosloví se změny dotkly také filmů a seriálů. Minulý týden jsme psali o tom, že z populárních služeb pro streamování videa zmizely některé tituly, které přispívají k rasovým stereotypům. BBC tak odebralo populární, ale dlouhodobě kritizovaný sitcom Malá Velká Británie (Little Britain). A ke stejnému kroku přistoupil také Netflix. Společnost WarnerMedia Entertainment zase ze své nedávno spuštěné platformy HBO Max stáhlo historické drama Jih proti Severu (Gone with the Wind), které se odehrává v období americké občanské války v 19. století.
 
 
Již od počátku provozovatel tvrdil, že snímek nehodlá odebrat natrvalo, ale hodlá jej opatřit úvodem vysvětlujícím kontext událostí ve videu. A k tomuto kroku došlo tento týden, kdy se Jih proti Severu vrátil na HBO Max. V krátkém úvodu hovoří profesor filmových studií Jacqueline Stewart z Univerzity v Chicagu, podle kterého je snímek „nejen důkazem o minulém rasismu v Hollywoodu, ale také trvalé dílo populární kultury, které se přímo vztahuje k rasovým nerovnostem dodnes přetrvávajícím v médiích a ve společnosti“. Za nejvíce problematické považuje, že snímek dané období vykresluje jako „svět dobrých mravů a krásy, aniž by přiznával brutalitu otrokářského systému“.
 
Stewart také zdůraznil, že dle jeho názoru je důležité, aby byly tyto filmy dostupné v původní verzi. HBO drama vydané v roce 1939 opravdu nijak necenzurovalo. Kromě tohoto úvodu přidala další dvě videa pro diváky, kteří se chtějí o problematice dozvědět více. Jedná se o hodinový záznam panelové diskuze o kontroverzním odkazu filmu a dokument o herečce Hattie McDanielové, která se za svou roli otrokyně stala v roce 1940 první afroameričankou oceněnou Oscarem. Jih proti Severu získal celkem deset Oscarů, čímž překonal tehdejší rekord. Snímek natočil Victor Fleming podle stejnojmenného románu Margaret Mitchellové.
 
 
Zdroj: NPR.org


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář