www.tvfreak.cz
>
>
>

Z filmů a seriálů odstraněných kvůli rasismu se stávají hity pirátských stahování

Z filmů a seriálů odstraněných kvůli rasismu se stávají hity pirátských stahování
, , aktualita
HBO, Netflix či BBC stahují ze svých platforem tituly, které údajně obsahují rasismus. Dotklo se to romantického dramatu Jih proti Severu nebo sitcomu Malá Velká Británie. Tento krok paradoxně přispěl k raketovému nárostu počtu stažení přes torrenty.
K oblíbeným
reklama
Smrt amerického černocha George Floyda odstartovala vlnu protestů po celém světě a také změny, které učinily společnosti a organizace po celém světě. Některé z nich se setkaly s velmi rozporuplnými reakcemi fanoušků. Patří mezi ně i odstranění několika filmů a seriálů z internetových služeb z důvodu údajného zobrazení rasismu a rasových stereotypů. HBO ze svých platforem dočasně odebralo historické drama Jih proti Severu (Gone with the Wind), které v roce 1939 natočil Victor Fleming podle románu Margaret Mitchellové. Snímek, který se odehrává na jihu USA za občanské války v 19. století, byl oceněn deseti Oscary.
 
 
Podle HBO se film do internetové služby zase vrátí, ale spolu s vysvětlením historického kontextu a odsouzením problematických vyobrazení. Kontroverzi vzbudilo také odstranění sitcomu Malá Velká Británie (Little Britain), který byl kvůli některým vtipům kritizován dlouhodobě. Seriál stáhlo nejen BBC, ale také další streamovací služby včetně Netflixu. Stejný osud potkal také jednu z problematických epizod dalšího britského sitcomu – Hotýlek (Fawlty Towers). BBC uvedlo, že danou epizodu, kde se objevuje řada údajně rasistických narážek, vrátí na svou platformu streamovaného videa, a to s úpravami nebo varováním.
 
 
Web TorrentFreak poznamenal, že po odstranění z uvedených platforem se tituly vyhouply na přední příčky pirátsky nejstahovanějších filmů a seriálů. Osmdesát let staré drama Jih proti Severu zaznamenalo během minulého týdne o 1 300 % více stažení celosvětově a dokonce o 2 200 % v USA poté, co se informace o odstranění objevila v médiích. Sitcom Malá Velká Británie si potom stáhlo o 1 400 % více lidí celosvětově a o 5 000 % více ve Spojeném království. TorrentFreak sice upozorňuje, že čísla reprezentují pouze malé vzorky pirátského trhu, ale vzrůstající trend je přesto patrný. Objevily se také názory, zda tyto kroky neovlivní prodej fyzických médií. Obsah z DVD a Blu-ray disků přece jen nemůže být smazán podobně jako z platformy pro streamování videa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu? Telly začíná používat kodek H.265. Jakou přináší výhodu?
Telly přináší zákazníkům své televize přes internet dříve avizovanou inovaci v podobě kodeku H.265. Zatím je dostupný pro uživatele set-top boxu. Pro sportovní fanoušky bylo připraveno několik programů s vyšším datovým tokem.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun Samsung chce nalákat zákazníky. V létě vrací za nákup tisíce korun
Společnost Samsung spustila letní akci, díky které lze získat bonus ve výši až 50 tisíc korun. Zároveň pořádá cestovatelskou soutěž o zajímavé slevy a poukaz na ubytování v hodnotě tří tisíc korun.
Včera, inzerce, PR článek
Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu Strong C620: další cenově dostupná 4K LCD TV na českém trhu
Na český trh nedávno dorazila novinka od značky Strong pro méně náročné diváky. Řada LCD TV, která zatím obsahuje jediný model 50UC6203, slibuje solidní obrazovou kvalitou, moderní design a podporu aplikací za rozumnou cenu.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV Nový soundbar LG GX byl navržen nejen pro OLED TV
LG přidalo do své nabídky další soundbar a tentokrát s ním potěší především majitele 65" GX OLED TV. Soundbar lze ovšem kombinovat i s jinými televizory. Ve výbavě nalezneme Dolby Atmos, DTS:X nebo několik možností připojení.
12.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik
MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos? MicroLED TV od Samsungu se možná zpozdí. Dočkáme se letos?
Zdá se, že kvůli komplikacím se microLED TV od Samsungu možná nedostanou na trh v roce 2020, jak výrobce předpokládal. Objevují se totiž chyby při výrobě i vysoká cena. Samsung ovšem zůstává optimistický.
11.7.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář