Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR

30.6.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
Služba pro streamování videa HBO Max byla spuštěna 27. května 2020. Po více než roce konečně expanduje za hranice USA a dle očekávání se první zastávkou stala Latinská Amerika a Karibik. Od tohoto týdne lze HBO Max využívat v 39 nových zemích a teritoriích v této oblasti. HBO doufá v miliony či desítky milionů nových zákazníků, kteří pomohou dosáhnout cíle 120 až 150 milionů předplatitelů po celém světě v roce 2025. Novinkou pro latinskoamerický trh je mobilní plín předplatného, který není určen pro používání na počítačích ani televizích, ale smartphonech nebo tabletech. Podporuje pouze standardní rozlišení a umožňuje stažení až 5 titulů pro sledování offline.
 
 
Další možností je standardní plán, který zahrnuje obsah v rozlišení až 4K, tři souběžné streamy, stažení až 30 titulů a pět uživatelských profilů (např. pro jednotlivé členy domácnosti). Ceny předplatného se liší v jednotlivých zemích. Třeba v Mexiku bude mobilní plán stát 99 pesos (107 Kč) měsíčně, při roční úhradě dokonce jen 69 pesos (75 Kč) za měsíc. Za standardní plán zaplatí tamní diváci každý měsíc 149 pesos (161 Kč), ale při předplacení na 12 měsíců je vyjde pouze na 104 pesos (112 Kč) za měsíc. Pokud se noví předplatitelé přihlásí do konce července, získají dokonce 50% slevu.
 
HBO Max nabízí také sedmidenní zkušební verzi a bezplatnou sekci, kde lze zhlédnout některé filmy či seriály i bez registrace. V Latinské Americe nebude fungovat nový plán s reklamami, který platforma nedávno představila v USA. Stojí 10 dolarů místo 15 dolarů, ale kromě přidání reklam musí uživatelé očekávat absenci obsahu ve 4K, offline stahování i premiér filmů v den uvedení do kin. HBO dlouhodobě spoléhá na místní obsah, což nezmění ani příchod HBO Max. V Latinské Americe chce v následujících letech přinést 100 nových originálů. V Mexiku a Brazílii přinese platforma také zápasy Ligy mistrů UEFA.
 
 

Další na řadě je start HBO Max v ČR a Evropě

 
Podle dřívějších informací můžeme očekávat spuštění HBO Max v Česku a na Slovensku někdy ve druhé polovině roku 2021. Informace z minulých měsíců naznačují např. nabídku i ceny předplatného. Spuštění v ČR bude nejspíš součástí širší evropské expanze. Na trzích, kde aktuálně funguje HBO GO, dojde k nahrazení původní služby.