www.tvfreak.cz
>
>

HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR

HBO Max poprvé expanduje mimo USA, ale zatím vynechává ČR
, , aktualita
Platforma HBO Max se objevilo ve 39 nových oblastech Latinské Ameriky a Karibiku. Diváci budou mít možnost zvolit i nový mobilní plán s nižší cenou. Do Evropy se náhrada za HBO GO rozšíří později v roce 2021.
K oblíbeným
reklama
Služba pro streamování videa HBO Max byla spuštěna 27. května 2020. Po více než roce konečně expanduje za hranice USA a dle očekávání se první zastávkou stala Latinská Amerika a Karibik. Od tohoto týdne lze HBO Max využívat v 39 nových zemích a teritoriích v této oblasti. HBO doufá v miliony či desítky milionů nových zákazníků, kteří pomohou dosáhnout cíle 120 až 150 milionů předplatitelů po celém světě v roce 2025. Novinkou pro latinskoamerický trh je mobilní plín předplatného, který není určen pro používání na počítačích ani televizích, ale smartphonech nebo tabletech. Podporuje pouze standardní rozlišení a umožňuje stažení až 5 titulů pro sledování offline.
 
 
Další možností je standardní plán, který zahrnuje obsah v rozlišení až 4K, tři souběžné streamy, stažení až 30 titulů a pět uživatelských profilů (např. pro jednotlivé členy domácnosti). Ceny předplatného se liší v jednotlivých zemích. Třeba v Mexiku bude mobilní plán stát 99 pesos (107 Kč) měsíčně, při roční úhradě dokonce jen 69 pesos (75 Kč) za měsíc. Za standardní plán zaplatí tamní diváci každý měsíc 149 pesos (161 Kč), ale při předplacení na 12 měsíců je vyjde pouze na 104 pesos (112 Kč) za měsíc. Pokud se noví předplatitelé přihlásí do konce července, získají dokonce 50% slevu.
 
HBO Max nabízí také sedmidenní zkušební verzi a bezplatnou sekci, kde lze zhlédnout některé filmy či seriály i bez registrace. V Latinské Americe nebude fungovat nový plán s reklamami, který platforma nedávno představila v USA. Stojí 10 dolarů místo 15 dolarů, ale kromě přidání reklam musí uživatelé očekávat absenci obsahu ve 4K, offline stahování i premiér filmů v den uvedení do kin. HBO dlouhodobě spoléhá na místní obsah, což nezmění ani příchod HBO Max. V Latinské Americe chce v následujících letech přinést 100 nových originálů. V Mexiku a Brazílii přinese platforma také zápasy Ligy mistrů UEFA.
 
 

Další na řadě je start HBO Max v ČR a Evropě

 
Podle dřívějších informací můžeme očekávat spuštění HBO Max v Česku a na Slovensku někdy ve druhé polovině roku 2021. Informace z minulých měsíců naznačují např. nabídku i ceny předplatného. Spuštění v ČR bude nejspíš součástí širší evropské expanze. Na trzích, kde aktuálně funguje HBO GO, dojde k nahrazení původní služby.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala