Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HBO GO v květnu 2020: přehled nových filmů a seriálů

3.5.2020, Jáchym Šlik, aktualita
V květnu do HBO GO dorazí další řada seriálu Miliardy, ale také novinky ze světa skateboardingu, o mladých superhrdinech nebo historická satira. Připraveno je také několik filmových premiér jako Shazam! nebo Šprtky to chtěj taky.
Ani HBO GO se sice nevyhnuly problémy spojené s koronavirovou krizí, kvůli kterým musel provozovatel mimo jiné pozastavit český dabing, ale přesto diváci ani v květnu nepřijdou o nové filmy a seriály. Pojďme si představit největší novinky, které budou k dispozici v průběhu měsíce.
 
 
Od 2. 5. si můžete přehrát první díl nového seriálu Betty od režisérky Crystal Moselle, který vychází z jejího filmového debutu Skate Kitchen. Vezme vás do prostředí současného ženského skateboardingu na pozadí současného New Yorku. V šesti dílech budou mít možnost sledovat partu rozličných dívek, které spojuje láska k tomu převážně mužskému sportu.
 
 
Od neděle 3. 5. pokračuje pátou sérií populární drama Miliardy (Billions), které je v databázi ČSFD diváky hodnoceno jako 121. nejlepší seriál. Opět nás čeká výlet do newyorského světa financí, kde tentokrát nepůjde jen o peníze, ale také o přežití.
 
 
Minisérie Bludné kruhy (I Know This Much Is True), která bude mít premiéru 11. 5., nás vezme do USA dvacátých let a ukáže příběh jednovaječných dvojčat trpících schizofrenií. Drama bylo natočeno podle knižního bestselleru Wallyho Lamba z roku 1998 a obě hlavní role si zahrál Mark Ruffalo, který si zahrál ve většině novějších marvelovek.
 
 
Již druhý seriál v databázi HBO GO o ruské carevně Kateřině Veliké bude přístupný od 16. 5. Tentokrát ovšem nečekejte vážné historické drama, ale satiru z produkce Hulu. Hlavní roli v nové australské sérii Veliká (The Great) si střihli Elle Fanning a Nicholas Hoult.
 
 
Do 19. 5. budou muset předplatitelé počkat na první díl seriálu Stargirl z produkce Cartoon Network. Diváci se mohou těšit na příběh středoškolačky Courtney, která se rozhodne založit partu mladých superhrdinů. Dalšími díly budou pokračovat také seriály, které měly premiéru v dubnu, jako je drama Mrs. America, třetí řada thrilleru Na Mušce (Killing Eve), třetí řada fantasy Siréna (Siren), spin-offu Penny Dreadful: City of Angels nebo dokumentu Jsme tu (We’re here), který sleduje nové účastníky drag show z malých amerických měst.
 
 
Z čerstvých filmových premiér se v HBO GO objeví akční komedie Shazam!, komediální drama Špatné vychování (Bad Education) nebo horor Potomek (The Prodigy). Do databáze budou přidány také některé klasiky jako dva díly marvelovky Avengers, muzikál Flashdance, parodie Připoutejte se, prosím, český snímek Anthropoid nebo thriller Nákaza, který v posledních týdnech získal na popularitě vzhledem k tématu epidemie. Již nyní mohou diváci zhlédnout animák Angry Birds ve filmu 2 (The Angry Birds Movie 2), bláznivou komedii Šprtky to chtěj taky (Booksmart) nebo dystopické drama Světlo mého života (Light of my life).