Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HBO a HBO Max si za rok 2021 připsaly 13 milionů nových uživatelů

25.4.2022, Milan Šurkala, aktualita
HBO a HBO Max si za rok 2021 připsaly 13 milionů nových uživatelů
Streamovací služby HBO a HBO Max sice ani zdaleka nemají tolik uživatelů jako Netflix a na první pozici jim chybí ještě hodně, ale na rozdíl od něj nadále rostou. Za předchozí rok se uživatelská základna zvýšila o téměř 13 milionů lidí.
Netflix nedávno oznámil, že ztratil 200 tisíc uživatelů za poslední čtvrtletí, za což může i pokles o 700 tisíc v důsledku rusko-ukrajinského konfliktu. Streamovací služby HBO a HBO Max jsou na tom ale o dost lépe. Ty si totiž za poslední čtvrtletí připsaly nárůst o 3 miliony nových uživatelů a za celý rok 2021 to bylo dokonce téměř 13 milionů (přesněji 12,8 mil.). Celosvětově mají 76,8 milionu předplatitelů.
 
HBO Max logo
 
V USA je to pak 48,6 milionu předplatitelů, takže USA tvoří přes 63 % tohoto počtu. Necelých 77 milionů celosvětových uživatelů je nicméně stále výrazně méně než u Disney Plus, který se dostal na 129,8 milionu lidí a Netflixu, který je i po poklesu prozatím neotřesitelnou jedničkou s 221,64 milionu předplatitelů. Dá se předpokládat, že HBO a HBO Max brzy dost porostou, neboť se teprve v těchto týdnech dostávají ve velkém např. do Evropy.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.