Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HBO Max přichází do ČR a dalších 14 evropských zemí

2.2.2022, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací služba HBO Max přichází naplno do Evropy. Počet zemí se za několik týdnů rozroste o 15 a bude tak pokryta nemalá část evropských zemí, která se bude koncem roku ještě více rozšiřovat.
Evropa se konečně v plné síle dočká streamovací služby HBO Max. Ta je sice k dispozici na mnoha exotických ostrovech a zemích, kde byste ji možná nečekali, ale v Evropě si ji dosud užívaly akorát skandinávské země nebo třeba Španělsko a Andorra. 8. března 2022 ale dojde ke značnému rozšíření o dalších 15 států. Najdeme zde Bosnu a Hercegovinu, Bulharsko, Černou Horu, Českou republiku, Chorvatsko, Maďarsko, Moldavsko, Nizozemí, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Severní Makedonii, Slovensko, Slovinsko a Srbsko. Zajímavé je, že pořád bude chybět např. Velká Británie, kde to bude podle všeho způsobeno 4letou smlouvou se Sky z roku 2019. Tam se tedy HBO Max dá očekávat spíše až v roce 2024.
 
HBO Max
 
Do konce roku by mělo být přidáno ještě dalších 6 zemí (mezi nimi např. Řecko nebo Turecko). Současně se v evropských zemích zkrátilo okno výhradní projekce v kinech na 45 dní. Služba HBO Max bude dostupná na Android TV, Apple TV (tvOS), Chromecast, LG TV (od 2018), Samsung Smart TV (od 2016), PlayStation 4 i 5 a Xbox. Streamování ve 4K bude využívat kodeku HEVC (H.265) a dle měření serveru FlatpanelsHD by mělo mít datový tok 16 až 22 Mbps (max. přes 30 Mbps). Služby HBO (včetně HBO Max) mají zatím celosvětově 73,8 milionů předplatitelů.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama