www.tvfreak.cz
>
>
>

Grundig uvádí novou OLED TV pro evropské trhy

Grundig uvádí novou OLED TV pro evropské trhy
, , aktualita
Grundig byl kdysi jedním z předních výrobců televizorů, ale od té doby se toho dost změnilo. V posledních letech se tato tradiční značka vrací pod novým vlastníkem a zkouší to také v kategorii OLED TV. Co nabízí model Grundig 65VLO9795?reklama
V dobách klasických televizních obrazovek byl Grundig jedním z lídrů na trhu, ale po nástupu plochých televizorů se tato tradiční značka začala vytrácet. V posledních letech se pomalu vkrádá zpět na trh, a to ve vlastnictví turecké společnosti Arçelik. Nabídka značky Grundig zahrnuje především LCD TV, ale už druhý rok za sebou byla obohocena také jedním modelem OLED TV. Výrobce při jejím návrhu využil tenký hliníkový rám, který v nejtenčím bodě měří jen 6 mm. Grundig 65VLO9795 nabízí úhlopříčku 65" a rozlišení 4K Ultra HD, samozřejmostí je potom podpora vysokého dynamického rozsahu HDR, i když konkrétní dostupné formáty nejsou zmiňovány. Naopak chybí technologie 3D, kterou nabízel loňský model, Grundig tedy v tomto ohledu následuje trendy patrné také u konkurence. Plochý OLED panel pochází s největší pravděpodobností od LG Display.
 

Historicky druhá OLED TV značky Grundig se vyznačuje luxusním designem
 
O kvalitní obraz se stará procesor Perfect Picture Plus 5.0, solidní zvukový zážitek potom poskytnou 60W reproduktory. Díky integraci duálního tuneru (DVB-S2, DVB-T2, DVB-C) může divák sledovat jeden kanál, zatímco nahrává pořad z jiného na připojené USB zařízení. Nabídka konektorů zahrnuje čtyřikrát HDMI 2.0a s podporou HDCP 2.2, jednou HDMI ARC, dvakrát USB 2.0 a jednou USB 3.0. Namísto Android TV od Googlu se Grundig rozhodl využít svou vlastní platformu Smart Interactive TV 4.0 Plus, která rovněž umožňuje instalaci aplikací. Grundig 65VLO9795 je určen pro vybrané evropské trhy, kde se bude prodávat za cenu okolo 5 000 eur, v přepočtu 130 tisíc korun. To je o trochu víc, než kolik stojí 65" model LG B7, ale ve srovnání s 65" OLED TV od značek jako Sony, Panasonic či Loewe jde stále o příznivější cenovku.
 
Dostupnost na českém trhu zůstává nejistá, neboť loňský model Grundig 65VLO9790 se v tuzemsku neprodával, a také LCD TV této značky lze v českých obchodech sehnat jen výjimečně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje Xiaomi Mi LED TV 4: pomalá expanze pokračuje
Xiaomi vstoupilo se svými televizory na indický trh, kde uvedlo jen 4,9 mm tenký model se 4K HDR, který doporučí vhodný obsah s využitím umělé inteligence. Také je k dispozici dálkový ovladač s Bluetooth.
17.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+ Panasonic oznámil LCD TV pro rok 2018 s HDR10+
Přibližně měsíc po OLED TV představil Panasonic také svou letošní nabídku LCD TV. Všechny čtyři odhalené řady podporují formát HDR10+ a mohou očekávat aktualizaci přinášející dvě platformy pro hlasové ovládání.
15.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“ Nejmenší Android TV se vejde do „flashky“
Na japonském trhu byla představena miniaturní Android TV, která se k televizoru připojuje přes HDMI. I přes malé rozměry zvládne přehrávat obsah ve 4K HDR a podporuje audio kodek aptX HD.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik
VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10 VLC 3.0 podporuje Chromecast, 8K rozlišení a HDR10
Oblíbený multimediální přehrávač VLC vyšel ve verzi 3.0 „Vetinari“. Je to vůbec poprvé, co byla aktualizace vypuštěna pro všechny hlavní platformy najednou. A přináší hned několik významných novinek.
11.2.2018, aktualita, Jáchym Šlik