www.tvfreak.cz
>
>
>

Grundig uvádí novou OLED TV pro evropské trhy

Grundig uvádí novou OLED TV pro evropské trhy
, , aktualita
Grundig byl kdysi jedním z předních výrobců televizorů, ale od té doby se toho dost změnilo. V posledních letech se tato tradiční značka vrací pod novým vlastníkem a zkouší to také v kategorii OLED TV. Co nabízí model Grundig 65VLO9795?reklama
V dobách klasických televizních obrazovek byl Grundig jedním z lídrů na trhu, ale po nástupu plochých televizorů se tato tradiční značka začala vytrácet. V posledních letech se pomalu vkrádá zpět na trh, a to ve vlastnictví turecké společnosti Arçelik. Nabídka značky Grundig zahrnuje především LCD TV, ale už druhý rok za sebou byla obohocena také jedním modelem OLED TV. Výrobce při jejím návrhu využil tenký hliníkový rám, který v nejtenčím bodě měří jen 6 mm. Grundig 65VLO9795 nabízí úhlopříčku 65" a rozlišení 4K Ultra HD, samozřejmostí je potom podpora vysokého dynamického rozsahu HDR, i když konkrétní dostupné formáty nejsou zmiňovány. Naopak chybí technologie 3D, kterou nabízel loňský model, Grundig tedy v tomto ohledu následuje trendy patrné také u konkurence. Plochý OLED panel pochází s největší pravděpodobností od LG Display.
 

Historicky druhá OLED TV značky Grundig se vyznačuje luxusním designem
 
O kvalitní obraz se stará procesor Perfect Picture Plus 5.0, solidní zvukový zážitek potom poskytnou 60W reproduktory. Díky integraci duálního tuneru (DVB-S2, DVB-T2, DVB-C) může divák sledovat jeden kanál, zatímco nahrává pořad z jiného na připojené USB zařízení. Nabídka konektorů zahrnuje čtyřikrát HDMI 2.0a s podporou HDCP 2.2, jednou HDMI ARC, dvakrát USB 2.0 a jednou USB 3.0. Namísto Android TV od Googlu se Grundig rozhodl využít svou vlastní platformu Smart Interactive TV 4.0 Plus, která rovněž umožňuje instalaci aplikací. Grundig 65VLO9795 je určen pro vybrané evropské trhy, kde se bude prodávat za cenu okolo 5 000 eur, v přepočtu 130 tisíc korun. To je o trochu víc, než kolik stojí 65" model LG B7, ale ve srovnání s 65" OLED TV od značek jako Sony, Panasonic či Loewe jde stále o příznivější cenovku.
 
Dostupnost na českém trhu zůstává nejistá, neboť loňský model Grundig 65VLO9790 se v tuzemsku neprodával, a také LCD TV této značky lze v českých obchodech sehnat jen výjimečně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Evolveo Sigma T2: nový USB tuner připravený na DVB-T2 Evolveo Sigma T2: nový USB tuner připravený na DVB-T2
Evolveo představilo novou generaci svého televizního tuneru do USB, který umožňuje příjem digitálního vysílání DVB-T i DVB-T2 na počítači. K dispozici jsou pokročilé funkce, jako je možnost nahrávání pořadu, zatímco divák sleduje jeho jinou část.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Loewe uvádí svou nejlevnější OLED TV, patří do řady Bild 3 Loewe uvádí svou nejlevnější OLED TV, patří do řady Bild 3
Loewe rozšiřuje svou řadu televizorů Bild 3 o model s OLED obrazovkou. Bude sice levnější než dosavadní OLED TV této značky, ale rozhodně jej nemůžeme označit za cenově dostupný. A dočkali jsme se také přenosného Bluetooth repráčku Klang m1.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Sony uvedlo 4K videokamery s fázovým ostřením Sony uvedlo 4K videokamery s fázovým ostřením
Sony také inovovalo nabídku svých kamer a představilo trojici nových kamer schopných 4K záznamu, modely PXW-Z90V, HXR-NX80 a FDR-AX700. Nově podporují fázový autofokus a nechybí ani zpomalené videosekvence při 1000 fps.
Včera,  aktualita, Milan Šurkala
Canon představil 4K60p videokamery XF400 a XF405 Canon představil 4K60p videokamery XF400 a XF405
V nabídce videokamer značky Canon se objevily i další dva 4K modely XF400 a XF405. Ty umí natáčet 4K video i při 60 snímcích za sekundu. Potěší i velký 15× optický zoom a podpora zpomaleného videa.
17.9.2017,  aktualita, Milan Šurkala
GoPro Hero 6 Black poodhaluje své parametry i design GoPro Hero 6 Black poodhaluje své parametry i design
Není žádným tajemstvím, že GoPro připravuje další generaci své akční kamerky Hero. Její fotografie spolu s některými parametry a informacemi o dostupnosti se na internet dostala v předstihu.
16.9.2017,  aktualita, Jáchym Šlik