www.tvfreak.cz
>
>
>

Grundig uvádí novou OLED TV pro evropské trhy

Grundig uvádí novou OLED TV pro evropské trhy
, , aktualita
Grundig byl kdysi jedním z předních výrobců televizorů, ale od té doby se toho dost změnilo. V posledních letech se tato tradiční značka vrací pod novým vlastníkem a zkouší to také v kategorii OLED TV. Co nabízí model Grundig 65VLO9795?reklama
V dobách klasických televizních obrazovek byl Grundig jedním z lídrů na trhu, ale po nástupu plochých televizorů se tato tradiční značka začala vytrácet. V posledních letech se pomalu vkrádá zpět na trh, a to ve vlastnictví turecké společnosti Arçelik. Nabídka značky Grundig zahrnuje především LCD TV, ale už druhý rok za sebou byla obohocena také jedním modelem OLED TV. Výrobce při jejím návrhu využil tenký hliníkový rám, který v nejtenčím bodě měří jen 6 mm. Grundig 65VLO9795 nabízí úhlopříčku 65" a rozlišení 4K Ultra HD, samozřejmostí je potom podpora vysokého dynamického rozsahu HDR, i když konkrétní dostupné formáty nejsou zmiňovány. Naopak chybí technologie 3D, kterou nabízel loňský model, Grundig tedy v tomto ohledu následuje trendy patrné také u konkurence. Plochý OLED panel pochází s největší pravděpodobností od LG Display.
 

Historicky druhá OLED TV značky Grundig se vyznačuje luxusním designem
 
O kvalitní obraz se stará procesor Perfect Picture Plus 5.0, solidní zvukový zážitek potom poskytnou 60W reproduktory. Díky integraci duálního tuneru (DVB-S2, DVB-T2, DVB-C) může divák sledovat jeden kanál, zatímco nahrává pořad z jiného na připojené USB zařízení. Nabídka konektorů zahrnuje čtyřikrát HDMI 2.0a s podporou HDCP 2.2, jednou HDMI ARC, dvakrát USB 2.0 a jednou USB 3.0. Namísto Android TV od Googlu se Grundig rozhodl využít svou vlastní platformu Smart Interactive TV 4.0 Plus, která rovněž umožňuje instalaci aplikací. Grundig 65VLO9795 je určen pro vybrané evropské trhy, kde se bude prodávat za cenu okolo 5 000 eur, v přepočtu 130 tisíc korun. To je o trochu víc, než kolik stojí 65" model LG B7, ale ve srovnání s 65" OLED TV od značek jako Sony, Panasonic či Loewe jde stále o příznivější cenovku.
 
Dostupnost na českém trhu zůstává nejistá, neboť loňský model Grundig 65VLO9790 se v tuzemsku neprodával, a také LCD TV této značky lze v českých obchodech sehnat jen výjimečně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR BenQ CineHome W1700: konečně levnější 4K projektor s HDR
Domácí projektory s nativním 4K rozlišením a podporou HDR pořád nepatří mezi nejdostupnější, situace se však zlepšuje. Dokazuje to také novinka od BenQ, která se bude prodávat za méně než 40 tisíc korun.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce Philips TV se zárukou 5 let? Využijte aktuální akce
Pokud budete pod stromeček pořizovat nový televizor Philips s Ambilight, můžete získat prodlouženou pětiletou záruku. Stačí produkt zakoupit u některého z vybraných prodejců a do měsíce jej zaregistrovat na internetu.
20.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense Toshiba prodala divizi televizorů čínskému HiSense
Toshiba pokračuje v ořezávání své společnosti a zbavuje se divize Visual Solutions, která se zabývá také televizory. Novým vlastníkem je čínský výrobce HiSense, ale zatím není jasné, zda značku Toshiba zachová.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami Amazon chce Prime Video zdarma, ale s reklamami
Služba Amazon Prime Video by v budoucnu mohla mít bezplatnou verzi, která by obsahovala reklamy. Amazon navíc jedná také s filmovými studii či televizními stanicemi, takže by neměla být nouze o obsah třetích stran.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K Vimeo začíná podporovat videa v HDR, brzy přidá 8K
Vimeo oznámilo, že začíná podporovat videa s vysokým dynamickým rozsahem, která si zatím mohou vychutnat třeba majitelé vybraných zařízení od Applu. Služba reaguje také na zvyšující se rozlišení, brzy proto umožní nahrát až 8K videa.
19.11.2017, aktualita, Jáchym Šlik