www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Panasonic a televizory pro rok 2017: od špičkových OLED TV až po levné LCD TV

Panasonic a televizory pro rok 2017: od špičkových OLED TV až po levné LCD TV
, , aktualita
Své modely televizorů pro letošní rok odhalil také Panasonic, který si připravil novinky mezi OLED TV i LCD TV. Japonský výrobce se zaměřil především na technologie HDR, v případě operačního systému potom překvapivě zůstal u „mrtvého“ Firefox OS.
K oblíbeným
reklama
Panasonic byl donedávna jedním z posledních velkých výrobců, který ještě nepředstavil své portfolio televizorů pro rok 2017. Čekání se však vyplatilo a společnost ukázala hned několik modelů.
 
 
 
Panasonic EZ950
 
 
Z kategorie OLED TV se jedná o Panasonic EZ950, high-endový 4K UHD model s nižší cenou než EZ1000. Přesto v televizoru najdeme řadu stejných technologií včetně obrazového procesoru HCX2. I tentokrát výrobce láká na barvy vyladěné k dokonalosti hollywoodskými tvůrci. Nová funkce HDR Brightness Enhancer potom zvyšuje jas tmavých oblastí, aby lépe vynikly detaily. Majitelé konzole PlayStation 4 Pro nebo Xbox One S jistě ocení herní režim ve 4K HDR, kdy je snížena vstupní odezva na minimum. Podporovány jsou standardy vysokého dynamického rozsahu HDR10 a HLG, ale chybí Dolby Vision.
 
Panasonic slibuje, že televizor do spuštění prodeje obdrží certifikace THX a UHD Premium. Integrovaný soundbar z modelu EZ1000 byl nahrazen 40W reproduktory. Japonský výrobce pokračuje v používání systému Firefox OS, na který už samotná Mozilla zanevřela. K hlavní novince v oblasti softwaru patří rozhraní My Home Screen 2.0. Na evropských trzích se EZ950 objeví v červnu 2017, a to v 55“ a 65“ variantě za dosud neupřesněnou cenu.

 
 
Panasonic EZ1000
 
 
Ke změně došlo také u již zmiňovaného modelu Panasonic EZ1000, který bude nově dostupný s větší 77“ úhlopříčkou (dosud byla v nabídce jen 65“ varianta). Obrazový procesor HCX2, podpora HDR10 a HLG či „absolutní černá“ zůstávají. 77“ OLED televizor EZ1000 se začne v Evropě prodávat až na podzim letošního roku, zatímco 65“ varianta dorazí už v červnu.
 
 
 
Panasonic EX780
 
 
I přes nadšení výrobce do technologie OLED nezapomíná Panasonic na své LCD TV, i když v případě high-endových modelů je už odsouvá na druhou kolej. Nejvyšší loňský zástupce DX900 totiž nedostal přímého nástupce, vlajkovou lodí mezi LCD TV od Panasonicu se tedy stal nový model EX780. K dostání bude ve variantách s 50“, 58“, 65“ a 77“ obrazovkou, přičemž všechny jsou připraveny na 4K rozlišení. Jedná se také o jediný model, který ještě podporuje 3D, všude jinde už výrobce od této technologie upustil. Podobně jako u nejnovějších OLED TV je přítomný obrazový procesor HCX2.
 
 
 
Panasonic EX700
 
 
Se 4K rozlišením si ovšem poradí také modely střední třídy Panasonic EX700 a EX600, které budou oba nabízeny se 40“, 50“, 58“ a 65“ úhlopříčkou. Také ty podporují technologie vysokého dynamické rozsahu HDR10 i HLG, herní režim ve 4K HDR a uživatelské rozhraní My Home Screen 2.0. Varianty s menšími obrazovkami budou nabízeny s vertikálně nastavitelným podstavcem.
 
 
 
 Panasonic ES500
 
 
Ještě cenově dostupnější budou zástupci z řad Panasonic ES500 a ES400, které ovšem podporují jen Full HD nebo dokonce HD rozlišení. V případě úhlopříčky bude na výběr z 24“, 32“, 40“ a 49“. Mezi zajímavými funkcemi nalezneme podsvícení s adaptivním stmíváním, které má zaručit ostré tmavé scény. Kompatibilita s aplikací Panasonic TV Remote 2 pro Android a iOS umožní streamování fotografií, videí i hudby ze smartphonu či tabletu. Uživatelské rozhraní My Home Screen je tentokrát přítomno ještě ve starší verzi. Ani v tomto případě zatím Panasonic nezveřejnil ceny svých nových televizorů, ale na trh by se měly dostat v průběhu letošního jara.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2, 3)
Nejnovější články
Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4 Marvel prozradil názvy filmů a doby uvedení Phase 4
Marvel Studios si chystají další fázi svých komiksů. Čtvrtá fáze (Phase 4) se chystá na příští rok a na Comic-Conu bylo už i oznámeno, jakých filmů se dočkáme, kdy to bude a také kdo v nich bude hrát.
22.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob Avengers: Endgame překonal Avatar jako nejvýdělečnější film všech dob
Nejvýdělečnějším filmem všech dob byl dlouhou dobu Avatar. To se ale nyní mění a v Marvelu udělali vše pro to, aby se to změnilo. Dokonce vydali delší verzi Avengers: Endgame, aby modrásky překonali. Což se podařilo.
22.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer The Witcher (Zaklínač) od Netflixu má první trailer
Jedním z nejvíce očekávaných seriálů letošního roku je The Witcher (Zaklínač), který připravuje streamovací služba Netflix. Na Comic-Conu v San Diegu byl nyní ukázán také první trailer pro připravovaný seriál.
21.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019 HBO ovládlo nominace na ceny Emmy 2019
Televizní stanice HBO letos překonala Netflix a odnesla si nejvíce nominací na televizní ceny Emmy 2019. Celkově šlo o 137 nominací, přičemž naprostou jedničkou zde byl legendární seriál Game of Thrones.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci Netflixu se přestává dařit, utíkají mu američtí diváci
Streamovací služba Netflix měla za sebou celou řadu úspěchů, ale pro tentokrát to úplně nevyšlo. Nárůst platících diváků byl o polovinu menší, než se čekalo a v USA došlo dokonce až k poklesu.
19.7.2019, aktualita, Milan Šurkala