www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Panasonic a televizory pro rok 2017: od špičkových OLED TV až po levné LCD TV

Panasonic a televizory pro rok 2017: od špičkových OLED TV až po levné LCD TV
, , aktualita
Své modely televizorů pro letošní rok odhalil také Panasonic, který si připravil novinky mezi OLED TV i LCD TV. Japonský výrobce se zaměřil především na technologie HDR, v případě operačního systému potom překvapivě zůstal u „mrtvého“ Firefox OS.
K oblíbeným
reklama
Panasonic byl donedávna jedním z posledních velkých výrobců, který ještě nepředstavil své portfolio televizorů pro rok 2017. Čekání se však vyplatilo a společnost ukázala hned několik modelů.
 
 
 
Panasonic EZ950
 
 
Z kategorie OLED TV se jedná o Panasonic EZ950, high-endový 4K UHD model s nižší cenou než EZ1000. Přesto v televizoru najdeme řadu stejných technologií včetně obrazového procesoru HCX2. I tentokrát výrobce láká na barvy vyladěné k dokonalosti hollywoodskými tvůrci. Nová funkce HDR Brightness Enhancer potom zvyšuje jas tmavých oblastí, aby lépe vynikly detaily. Majitelé konzole PlayStation 4 Pro nebo Xbox One S jistě ocení herní režim ve 4K HDR, kdy je snížena vstupní odezva na minimum. Podporovány jsou standardy vysokého dynamického rozsahu HDR10 a HLG, ale chybí Dolby Vision.
 
Panasonic slibuje, že televizor do spuštění prodeje obdrží certifikace THX a UHD Premium. Integrovaný soundbar z modelu EZ1000 byl nahrazen 40W reproduktory. Japonský výrobce pokračuje v používání systému Firefox OS, na který už samotná Mozilla zanevřela. K hlavní novince v oblasti softwaru patří rozhraní My Home Screen 2.0. Na evropských trzích se EZ950 objeví v červnu 2017, a to v 55“ a 65“ variantě za dosud neupřesněnou cenu.

 
 
Panasonic EZ1000
 
 
Ke změně došlo také u již zmiňovaného modelu Panasonic EZ1000, který bude nově dostupný s větší 77“ úhlopříčkou (dosud byla v nabídce jen 65“ varianta). Obrazový procesor HCX2, podpora HDR10 a HLG či „absolutní černá“ zůstávají. 77“ OLED televizor EZ1000 se začne v Evropě prodávat až na podzim letošního roku, zatímco 65“ varianta dorazí už v červnu.
 
 
 
Panasonic EX780
 
 
I přes nadšení výrobce do technologie OLED nezapomíná Panasonic na své LCD TV, i když v případě high-endových modelů je už odsouvá na druhou kolej. Nejvyšší loňský zástupce DX900 totiž nedostal přímého nástupce, vlajkovou lodí mezi LCD TV od Panasonicu se tedy stal nový model EX780. K dostání bude ve variantách s 50“, 58“, 65“ a 77“ obrazovkou, přičemž všechny jsou připraveny na 4K rozlišení. Jedná se také o jediný model, který ještě podporuje 3D, všude jinde už výrobce od této technologie upustil. Podobně jako u nejnovějších OLED TV je přítomný obrazový procesor HCX2.
 
 
 
Panasonic EX700
 
 
Se 4K rozlišením si ovšem poradí také modely střední třídy Panasonic EX700 a EX600, které budou oba nabízeny se 40“, 50“, 58“ a 65“ úhlopříčkou. Také ty podporují technologie vysokého dynamické rozsahu HDR10 i HLG, herní režim ve 4K HDR a uživatelské rozhraní My Home Screen 2.0. Varianty s menšími obrazovkami budou nabízeny s vertikálně nastavitelným podstavcem.
 
 
 
 Panasonic ES500
 
 
Ještě cenově dostupnější budou zástupci z řad Panasonic ES500 a ES400, které ovšem podporují jen Full HD nebo dokonce HD rozlišení. V případě úhlopříčky bude na výběr z 24“, 32“, 40“ a 49“. Mezi zajímavými funkcemi nalezneme podsvícení s adaptivním stmíváním, které má zaručit ostré tmavé scény. Kompatibilita s aplikací Panasonic TV Remote 2 pro Android a iOS umožní streamování fotografií, videí i hudby ze smartphonu či tabletu. Uživatelské rozhraní My Home Screen je tentokrát přítomno ještě ve starší verzi. Ani v tomto případě zatím Panasonic nezveřejnil ceny svých nových televizorů, ale na trh by se měly dostat v průběhu letošního jara.
 
Zdroj: Flatpanelshd.com (1, 2, 3)
reklama
Nejnovější články
Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami Plex spouští "bezplatnou" streamovací službu, počítejte s reklamami
Na trhu streamovacích služeb je poslední dobou pěkně narváno a máme tu dalšího hráče. Služba Plex rozšiřuje svou nabídku právě o streamování filmů, seriálů a dokumentů, navíc takřka bezplatně. Budou tu totiž reklamy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer No Time To Die s Jamesem Bondem má první trailer
V příštím roce nás čeká další bondovka s pořadovým číslem 25. Současně je pátou, kde se zahraje Daniel Craig. Objeví se tu nová záporná postava Rami Maleka, vrátí se ale také Christopher Waltz.
5.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela dostává první trailer Black Widow od Marvela dostává první trailer
Film Black Widow na sebe nechá sice čekat ještě zhruba půl roku, ale Marvel Studios už konečně zveřejňují první trailer. Postava Natalie Romanoff se tak konečně dočká svého vlastního sólo filmu.
3.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu Hackeři aktivují obětem zrušené předplatné Netflixu
Možnost snadné reaktivace zrušeného účtu na Netflixu se vymstila několika uživatelům této streamovací služby. Hackeři, kteří nabourali jejich jen částečně neaktivní účty, je totiž zpětně aktivovali a uživatelé platí jiným za služby, které nevyužívají.
1.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Wars: Vzestup Skywalkera téměř vyzrazen, scénář se objevil na eBay Star Wars: Vzestup Skywalkera téměř vyzrazen, scénář se objevil na eBay
Herec John Boyega mohl způsobit pořádný problém. Kvůli jeho nepozornosti se málem celý scénář ke Star Wars: The Rise of Skywalker dostal na veřejnost. Objevil se totiž v prodeji na aukčním serveru eBay.
29.11.2019, aktualita, Milan Šurkala