Google TV bude povinná od roku 2022, aktualizace zamíří i na stávající Android TV

Google TV bude povinná od roku 2022, aktualizace zamíří i na stávající Android TV
, , aktualita
Nad vztahem Google TV a Android TV od počátku visel otazník, ale nyní se vše začíná vyjasňovat. Nové rozhraní se v dalších zařízeních objeví příští rok a postupně vytlačí Android TV. V plánu je také aktualizace pro stávající zařízení.
K oblíbeným
reklama
Tento týden byla představena platforma Google TV, kterou používá nový Chromecast. Google kvůli tomu způsobil trochu zmatek, neboť zpočátku nebylo zcela jasné, jaký je vztah nové platformy k té starší – Android TV. Nakonec se ukázalo, že Google TV je nové uživatelské rozhraní nebo launcher, který staví na základech Android TV. Nový Chromecast rozhodně není jediným zařízením, které bude využívat Google TV. Nová platforma se postupně dostane do nových i vybraných stávajících zařízení s Android TV, který postupně „nahradí“. Opravdu ale jen v uvozovkách, protože původní systém Android TV v jádru zůstane, ale bude překrytý právě rozhraním Google TV.
 
 
Je to trochu matoucí krok, který ovšem není vzhledem k dlouhodobému počínání Googlu příliš překvapivý. Vzpomeňme, že v minulosti byl přejmenován obchod s aplikacemi Android Market na Google Play Store, platební systém Android Pay na Google Pay nebo operační systém pro chytré hodinky Android Wear na Wear OS. Možná tak postupně vymizí i současné značení verzí Android TV, které odpovídá verzím standardního Androidu pro smartphony. Byl by to vcelku logický krok, neboť televizory a streamovací zařízení jsou v aktuálnosti verze Androidu dlouhodobě za smartphony. Třeba aktuálně vychází Android 11, ale pouze pár televizí zatím používá loňský Android TV 10.
 
Zpočátku budou spolu Android TV a Google TV koexistovat, a to minimálně dva roky. Plán Googlu je totiž takový, že od roku 2021 začnou výrobci z řad partnerů aktuálně používajících Android TV uvádět na trh zařízení s Google TV. Půjde jak o streamovací zařízení a multimediální centra, tak chytré televizory. K používání Google TV je ovšem zatím nikdo nebude nutit, takže v obchodech mohou nabízet i modely využívající standardní Android TV. Do roku 2022 potom bude provedena změna, která umožní v nových zařízeních používat pouze Google TV.
 
Současná zařízení se také mohou těšit na aktualizaci, i když pochopitelně ne všechna. Google explicitně jmenovat, že mezi prvními výrobci bude Sony. Ostatní televizory a set-top boxy s Android TV dostanou alespoň některé funkce z Google TV.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem Evolveo Hybrid Box T2: nový DVB-T2 set-top box s Androidem
Čekáte od set-top boxu pro DVB-T2 více, než jen příjem pozemního vysílání? Značka Evolveo uvádí novinku, která obsahuje operační systém Google Android, takže váš televizor obohatí i o chytré funkce.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“ BenQ uvádí tři projektory s Android TV, dva z nich zvládnou „4K“
BenQ přidalo do nabídky tři novinky, které spojuje operační systém Android TV: W2700i, TK850i a TH685i. Všechny modely používají nativní rozlišení Full HD, ale dva zvládnou posunutím pixelů docílit kvality podobné 4K.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole Panasonic představil soundbar s Dolby Atmos (nejen) pro herní konzole
Sound Slayer HTB01 je nejnovější soundbar od Panasonicu, který je určen pro hráče. Nabízí tři režimy optimalizované pro hry, prostorový zvuk Dolby Atmos i DTS:X nebo přenos videa 4K HDR. Na vývoji se podíleli vývojáři her Final Fantasy.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče tvOS 14.2 bude velká aktualizace. Přinese i novinky pro hráče
Apple připravuje další aktualizaci pro Apple TV. Třetí beta verze tvOS 14.2 rozšířila seznam novinek o bezdrátový přenos zvuku při hraní. Fungovat by měl s HomePod i dalšími kompatibilními reproduktory.
19.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos Aplikace Apple TV míří na televize Sony s Android TV. Podporuje 4K HDR a Dolby Atmos
Aplikace Apple TV, která poskytuje i přístup k filmům a seriálům z platformy TV+, se rozšířila na chytré televizory další značky. Apple také prodloužil bezplatnou zkušební lhůtu pro TV+ až do února 2021.
17.10.2020, aktualita, Jáchym Šlik