Google TV bude povinná od roku 2022, aktualizace zamíří i na stávající Android TV

Google TV bude povinná od roku 2022, aktualizace zamíří i na stávající Android TV
, , aktualita
Nad vztahem Google TV a Android TV od počátku visel otazník, ale nyní se vše začíná vyjasňovat. Nové rozhraní se v dalších zařízeních objeví příští rok a postupně vytlačí Android TV. V plánu je také aktualizace pro stávající zařízení.
K oblíbeným
reklama
Tento týden byla představena platforma Google TV, kterou používá nový Chromecast. Google kvůli tomu způsobil trochu zmatek, neboť zpočátku nebylo zcela jasné, jaký je vztah nové platformy k té starší – Android TV. Nakonec se ukázalo, že Google TV je nové uživatelské rozhraní nebo launcher, který staví na základech Android TV. Nový Chromecast rozhodně není jediným zařízením, které bude využívat Google TV. Nová platforma se postupně dostane do nových i vybraných stávajících zařízení s Android TV, který postupně „nahradí“. Opravdu ale jen v uvozovkách, protože původní systém Android TV v jádru zůstane, ale bude překrytý právě rozhraním Google TV.
 
 
Je to trochu matoucí krok, který ovšem není vzhledem k dlouhodobému počínání Googlu příliš překvapivý. Vzpomeňme, že v minulosti byl přejmenován obchod s aplikacemi Android Market na Google Play Store, platební systém Android Pay na Google Pay nebo operační systém pro chytré hodinky Android Wear na Wear OS. Možná tak postupně vymizí i současné značení verzí Android TV, které odpovídá verzím standardního Androidu pro smartphony. Byl by to vcelku logický krok, neboť televizory a streamovací zařízení jsou v aktuálnosti verze Androidu dlouhodobě za smartphony. Třeba aktuálně vychází Android 11, ale pouze pár televizí zatím používá loňský Android TV 10.
 
Zpočátku budou spolu Android TV a Google TV koexistovat, a to minimálně dva roky. Plán Googlu je totiž takový, že od roku 2021 začnou výrobci z řad partnerů aktuálně používajících Android TV uvádět na trh zařízení s Google TV. Půjde jak o streamovací zařízení a multimediální centra, tak chytré televizory. K používání Google TV je ovšem zatím nikdo nebude nutit, takže v obchodech mohou nabízet i modely využívající standardní Android TV. Do roku 2022 potom bude provedena změna, která umožní v nových zařízeních používat pouze Google TV.
 
Současná zařízení se také mohou těšit na aktualizaci, i když pochopitelně ne všechna. Google explicitně jmenovat, že mezi prvními výrobci bude Sony. Ostatní televizory a set-top boxy s Android TV dostanou alespoň některé funkce z Google TV.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen na Netflixu přinese animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase přinese očekávaný komediální film Moxie.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
28.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
28.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
28.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik