Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrávání z TV

danis (77)|5.6.2005 16:36
Jak propojím TV nebo video VHS a grafickou kartu s VIVO tak, abych byl schopen nahrávat do PC, jde to vůbec nebo na to musím mít televizní kartu? thx
Pitomec (10211)|5.6.2005 16:52
Musíš mít A/D převodník od Canopusu, http://www.syntex.cz
danis (77)|5.6.2005 17:11
[quote=Pitomec]Musíš mít A/D převodník od Canopusu, http://www.syntex.cz[/quote]
to potřebuji jen k propojení tv>pc?

když propojím video (VHS) a pc přes grafárnu VIVO kabelem S-video, musím zvuk vést přes zvukovku?
stayman (12393)|5.6.2005 17:20
Jasan !
mirekv (7169)|5.6.2005 17:23
danis
VIVO by měla mít i vstup na audio, ne? Jesli ne, tak do zvukovky.
A/D převodník v tomto případě nepotřebuješ, Pitomec akorát straší! :-D
danis (77)|5.6.2005 17:42
A jaký bude rozdíl v nahrané kvalitě přes VIVO a tel. kartu ... z videa vhs
Pitomec (10211)|5.6.2005 17:44
Už sis ten převodník koupil, anebo tady vymýšlíš ptákoviny s nějakýma shitama alá VIVO? :OO
stayman (12393)|5.6.2005 17:47
mirekv

VIVO = Video IN a Video Out

vidis tam nejaku suvislost s Audio ??? :-E
danis (77)|5.6.2005 17:50
btw 7990,- je moc :-)
mirekv (7169)|5.6.2005 17:56
StayMan by €RikŁ€
Přečti si pořádně, co jsem psal :-) , já VIVO kartu nemám, tak nevím, jesli přes ni vede i audio. Přes mou AIW 7500 jo.
danis (77)|5.6.2005 18:19
[quote=danis]A jaký bude rozdíl v nahrané kvalitě přes VIVO a tel. kartu ... z videa vhs[/quote]
:-? :-? :-? :-? :-? :-?
clee (6592)|5.6.2005 18:23
oboji stejnej humus, odpovidajici kvality dosahnes jen prevodnikem
danis (77)|5.6.2005 18:25
imho vhs je taky hnus
mirekv (7169)|5.6.2005 18:37
danis
VIVO, nebo TV karta ti dá stejné výsledky, záleží do čeho zachytáváš.
danis (77)|5.6.2005 18:38
a teď to hlavní, do čeho bych měl vhs-ku zachytávat?
a v kterém programu to mám zkusit?
Pitomec (10211)|5.6.2005 18:49
[quote=danis]a teď to hlavní, do čeho bych měl vhs-ku zachytávat?
a v kterém programu to mám zkusit?[/quote]
WinDV a zachytávat do DV-AVI (jinak to ani nejde). Ovšem bez toho převodníku to půjde těžko... (jedině snad, že bys měl A/D převodník v kameře nebo rovnou DV rekordér) :-)
vlada (3470)|5.6.2005 19:18
mirekv> Pokud vim, tak VIVO karty zvukovej vstup nemají, každopádně pokud se to píchne rovnou do zvukovky, tak je to jistota.
danis (77)|5.6.2005 19:42
s WinDV mi to asi nepůjde, koukal jsem se a jen z kamery
btw tu kartu ještě nemám doma, takže jen zachytávám info
vlada (3470)|5.6.2005 20:08
Já bych na VIVO a TV karty zase tolik špíny neházel. Samozřejmě to neni žádnej zázrak, ale ono už je video z VHS tak hnusný, že to horší těžko může bejt. Spíš bych se bál vypadanych snímků a rozbíhání zvuku. DV kamera by asi byla vhodnější převodník.
danis (77)|5.6.2005 20:14
a v čem to teda zachytávat? DV-AVI? A program?
clee (6592)|5.6.2005 20:30
no prave, primo z tv vysilani to jeste jde, ale zachytavat z vhs nebo jinejch analogovejch pasek pres vivo nebo tv kartu je vic jak nevhodny, staci sum, par dropu a z grabu je razem hororova jizda 9-)
danis (77)|5.6.2005 20:44
dobře, ale já si kvůli pár vhs nekoupím A/D převodník za 10tis kč
clee (6592)|5.6.2005 20:48
proc za 10? advc50 za 5500,-
danis (77)|5.6.2005 20:50
4x VHS na DVD za 5500,-
Milosbb (889)|5.6.2005 20:55
danis

Zalezi od toho, aku kvalitu ocakavas.Ak si myslis, ze z VHS bude po prevode kvalita ako DVD film, len preto, ze to nahras na DVD medium, tak na to zabudni, ci budes zachytavat s TV kartou, ViVo kartou a takisto aj nejakym prevodnikom za 8 tisic.
Ja mam len TV kartu s chipom Philips SA 7134 a som s tym celkom spokojny, od VHS prevedeneho na DVD medium sa vela cakat neda, ale mne to pre vlastnu potrebu staci.
No ak chces digitalizovat VHS filmy alebo svadby,promócie a podobne niekomu na zakazku, tak to asi len s tym prevodnikom.Ale aj tak budu narocnejsi zakaznici zrejme sklamani (alebo aj oklamani).

Kazdy clovek neznali veci si mysli, ze domace VHS prevedene na DVD medium bude v obrazovej kvalite ala hollywood, pritom to nahraval analog. kamerou s vypredaja za 8 tisic. 9-)
Milosbb (889)|5.6.2005 20:58
danis

Vykasli sa na prevodnik, kup TV kartu za 1500 a mozes ju vyuzit aj ako zalozny TV prijimac a este k tomu si aj nejaky ten program mozes nahrat.
danis (77)|5.6.2005 21:02
zas tak blbej nejsem, abych si myslel, že s toho udělám HDTV :-D
jde mi o zálohu starých VHS, jen pro sebe a možná ??? pro známé, žádný kšeft
btw Milosbb v jakém prg to zachytáváš ?
clee (6592)|5.6.2005 21:04
no prevodnik s denoise filtrem tomu trochu pomuze, ale jak rika Pitomec, z hovna bic neupletes, kazdopadne jestli to jsou jen 4VHS a do budoucnosti prevadet budes spis vyjimecne tak to holt zkus tv kartou, nebo pokud mas tak pres vivo, kvalitativne to vyjde na stejno, no software a kodek, softu je hodne, fly, atv, virtualdub, virtualvcr, iuvcr, kazdymu vyhovuje jinej no a co se tyce kodeku, idealni je mjpeg nebo DV kodek (mainconcept)
Milosbb (889)|5.6.2005 21:28
[quote=danis]zas tak blbej nejsem, abych si myslel, že s toho udělám HDTV :-D
jde mi o zálohu starých VHS, jen pro sebe a možná ??? pro známé, žádný kšeft
btw Milosbb v jakém prg to zachytáváš ?[/quote]

TV karta Life View Fly TV Prime 34 - s chipom Philips SA 7134 a zachytavam programom FLY2000 . Kodek a rozlisenie si vyber podla toho, co zvladne tvoj comp. Ja do Xvid max 480x360(viac moj Athlon 2000 XP nestiha),to vychadza cca 2 GB na hodinu zaznamu.

Dolezite veci, napr. domace video, teda 5-10 minutove klipy z kamery(synove narodky a pod.) nahravam bez kompresie 768x576-RGB 24 a obraz je naozaj velmi podobny originalu, len problem je vo velkosti vysledneho videa 1 min. = cca 1.7 GB,cize tych 10 min. = cca 17 GB. No ale potom to prevedies pomocou nejakeho programu (da sa aj pomocou Nera) do mpeg2 s naslednym vypalenim. Na jedno DVD zmestis v tej najlepsej kvalite 1 hodinu.

A nech si tu profici vravia co chcu, mne ta kvalita naozaj staci, manzelka ani nezisti,ci to ide z videa, alebo z DVD.

U nas pytaju firmy za zdigitalizovanie 1 hod.videa od 360 - 1000 SK 9-) a to dokonca bez menu.Menu za príplatok od 150 - do 600 Sk.Ak to chces postrihat, tak dalsie prachy,Cize vysledok ? Hodina domaceho videa za 1500 Sk. Viem sice, ze s prevodom VHS je naozaj vela roboty, ale za tie prachy som si kupil stereo TV kartu a s mensimi, vacsimi problemami si to urobim sam, tak ako ja chcem a s kvalitou mozno o 10 % slabsou, ako v profi firme.
vlada (3470)|5.6.2005 21:33
danis> Zkus kouknout na moje stránky na návod na zachytávání TV kartou. Doporučuju tam nějaký kodeky, filtry na co si dát pozor atd. Je to spíš takový obecný doporučení jak postupovat.
ODSakEda (2278)|5.6.2005 22:13
, [quote=danis]dobře, ale já si kvůli pár vhs nekoupím A/D převodník za 10tis kč[/quote]

-Přesně! -takže Pitomec je mimo samo s Conopusem :-E (nic ve zlým, je ale´jinak dobrej! ten převodník :-E , ale Pitomec v jádru taky :-) )
-VIVO mívá zpravidla otřesnej obaz (je to jen marketink kvůli konkurenci a tak, jako u mobilů-má to kámo wap? Jo! a použil jsi jej? Ne! Je to na nic! Ale má ho...) a nestíhá plné rozlišení720x576 a také neumí v reálném čase deinterlovat, což se ti na PC a dobudoucna na LCD či plasmě nebude líbit i když to profíci zatím odsuzují...!

-Tedy zbejvá jako kompromis TV karta!!! Ale jaká?! Některé mohou mít i horší výsledky, než VIVO! Některé maj zase až 10bit A/D převodník z analogového signálu na data a také podporu (i když to musí odřít procák!) deinterlace jak již při koukání tak i nahrávky!!!

-Je ale ještě jedno řešení! Krom teho, že velmi dobré výsledky vykazují TV karty od Leadteku-WinFastTV, počínaje modelem Expert, dělá Leadtek ještě i levné očesané (o TV, popřípadě i FM tuner) A/D video převodníky(zvuk zapojíš nejlépe nezávisle a přímo do zvukovky!) a to od směšných cca 700kč s DPH!!!! :-D :-D :-D
-Něco jako tady: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24047 Má však starší čipy i horší převodník(asi 8bit), neb se již nějak nemodernizuje (každý bere raději TV karty a má i TV a rádio bez propojování 8-) ) a tedy lepší kompromis pro home je něco takového: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=24775
Popřípadě s HW podporou komprimace přímo do MPEG-2 pro slabší PC (bez něj doporučuji alespon P4 2,4GHz/533): http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=29319 (nejsem prodejce, jem fanda maniac :-E )
Pitomec (10211)|5.6.2005 22:27
Už se to tady řešilo (nakonec to skončilo v Garáži), ale přesto to zopakuju znova:

Při grabování čehokoliv (t.j. i VHSky) je potřeba se co nejvíc přiblížit ideálnímu stavu, kdy to v PC bude stejný jako u primárního zdroje. Ale rozhodně nechtít docílit toho, že k nekvalitnímu zdroji se ještě přimíchají artefakty, rozjede se obraz se zvukem a bude to celý naprosto nedívatelný. (i když mně osobně je to u pr**le, jestli si někdo przní svoje záznamy a dává na rady všech těch TV kartářů apod. - já se na to dívat nebudu :-D )
clee (6592)|5.6.2005 22:29
hehe to bych dal jako dulezity do kazdyho fora :-E READ FIRST nebo neco, jasne at si kazdej zachytava jak chce, je jen na nem jestli bude prase nebo ne :-E :-R
Milosbb (889)|6.6.2005 17:49
Pitomec

To by si sa divil, aká kvalita sa da dosiahnut pomocou TV karty.A kvoli 4 VHS kazetam vyhadzovat 7-8 000 na prevodnik, ktory uz potom nepouzije, kedze kazdy si dnes kupi DV kameru a k tej asi ten prevodnik potrebovat nebude. Cele to tu je len reklama na Canopus, ktory sa vyplati, ked s videom robi pravidelne a nie na par VHS kaziet.Sa uz spamatajte, nie kazdy zaraba na predaji ilegalnych kopii DVD, aby si mohol kupovat kazdu chvilu hardware za niekolko tisic len na paradu.

A precitajte si toto, ani Canopus nie je vsemocny :http://tvfreak.cz.thor.anoweb.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4992&postdays=0&postorder=asc&start=0

Moj postup : grab TV kartou do nekomprimovaneho AVI 768x576 RGB 24 a potom prevod do MPEG 2 . Ziadny asynchron zvuku s obrazom. Kvalita dobra, az velmi dobra pre vlastne ucely. Nikomu to nenutim , ja som s tym spokojny a par znamych takisto(zadarmo aj museli byt spokojny :-D ), navyse mam TV kartu ako rezervny TV .
Pitomec (10211)|6.6.2005 18:19
No - to bych se teda opravdu divil... :-k Jinak si ale tazatel může ty 4 VHSky nechat někde převést a nemusí nic řešit.
danis (77)|6.6.2005 19:19
jenže tazatel si chce ty VHS-ky převést sám
IMHO jestli si berou firmy 1500 za 1x VHS, tak mě vyjde levněji si A/D převodník od Canopusu koupit :-D
Milosbb (889)|6.6.2005 21:13
No tak si ho kup
Alf (888)|6.6.2005 21:29
[quote=Pitomec]Při grabování čehokoliv (t.j. i VHSky) je potřeba se co nejvíc přiblížit ideálnímu stavu, kdy to v PC bude stejný jako u primárního zdroje.[/quote]Ano, naprosto souhlasím. Je proto zcela určitě lepší použít Canopus s vynikajícím 10-ti bitovým AD převodníkem, než třeba nějakou "wondrowku" (pro neznalé - tak nazývá Pitomec karty AIW) s čipem Theater 200, který má "pouze" duální 12-bitový převodník. :-D
[quote]Ale rozhodně nechtít docílit toho, že k nekvalitnímu zdroji se ještě přimíchají artefakty...[/quote]Ano, opět souhlasím. Kvalitní obraz z Canopusu je vidět mj. i v tomto threadu - http://tvfreak.cz.thor.anoweb.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4992&postdays=0&postorder=asc&start=0. Bohužel, jiné obrázky z Canopusu tady zatím nikdo neukázal, takže není srovnání (nebo že bych se pletl?). :-D
[quote]...rozjede se obraz se zvukem a bude to celý naprosto nedívatelný.[/quote]Naprostá pravda. Dnes je velmi těžké sehnat nějaký soft, který umí obraz se zvukem zesynchronizovat. :-E :-E :-E
[quote](i když mně osobně je to u pr**le, jestli si někdo przní svoje záznamy a dává na rady všech těch TV kartářů apod. - já se na to dívat nebudu :-D )[/quote]No, když je Ti to u pr**le, tak se už konečně chytni za nos a přestaň propagovat něco, o co nemá nikdo zájem. \/

To Danis:
Nedej na rady odborníků, kteří Ti radí převodníky za tisíce. Oni mi občas připadají, že jsou trošku mimo realitu. Vem rozum do hrsti a polož si otázku: Stojí mi těch pár VHS za koupi převodníku za min 5 000,-? Pokud si odpovíš "ano" - investuj do HW převodníku (nemusí to být ovšem nutně Canopus). Pokud si odpovíš "ne", přemýšlej o tom, co tady píše třeba Milosbb, vlada, ODSakEda a jiní.
Pokud Ti mohu osobně poradit, sežeň si kartu s Radeonem a čipem Theater 200 (měly by to být všechny AIW od 9600 - u VIVO bohužel nevím). Když tady totiž porovnávám svoje výsledky s tím co tady prezentují jiní, myslím že jsem na tom velice dobře.
danis (77)|6.6.2005 21:31
[quote=Milosbb]No tak si ho kup[/quote]

to byla jen řečnická myšlenka, nic kupovat nebudu a převedu to buď přes grafiku a VIVO nebo si koupím tel. kartu a udělám to přes ni
btw ATV2000 mi bude fungovat i s grafikou a VIVO nebo jen s tel. kartou?
vlada (3470)|6.6.2005 22:45
Já jsem rozběhal ATV2000 i s VIVO kartou, i když to zabralo trochu času. Teoreticky by to fungovat mělo, ale dají se očekávat problémy, hlavně s ovladačema. Pořád máš ale ještě v záloze třeba VirtualVCR nebo nějaký komerční programy jako FlyDS a iuVCR. V nejhoršim se dá zkusit i VirtualDub.
stayman (12393)|7.6.2005 00:33
Mne s VIVO funguje aj VegasCapture, alebo MainConceptMpegEnc a jeho Capture a tam sa da aj vybrat kompresor !!!
Pitomec (10211)|7.6.2005 07:55
[quote=Alf]Ano, naprosto souhlasím. Je proto zcela určitě lepší použít Canopus s vynikajícím 10-ti bitovým AD převodníkem, než třeba nějakou "wondrowku" (pro neznalé - tak nazývá Pitomec karty AIW) s čipem Theater 200, který má "pouze" duální 12-bitový převodník. :-D[/quote]
Tady se směješ akorát vlastní blbosti, protože je sice hezký, že ta tvoje šajzka má 12-bit převodník, ale když to neumí ukládat do ničeho jinýho, než jenom nekomprimovanýho AVI a z toho se to pak snaží nějaký soft převést do něčeho jinýho, tak to v porovnání s tím Canopusem bude vždycky jenom na zblití.
[quote=Alf]Ano, opět souhlasím. Kvalitní obraz z Canopusu je vidět mj. i v tomto threadu - http://tvfreak.cz.thor.anoweb.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4992&postdays=0&postorder=asc&start=0. Bohužel, jiné obrázky z Canopusu tady zatím nikdo neukázal, takže není srovnání (nebo že bych se pletl?). :-D[/quote]
V tom fóru není vidět vůbec nic a ten jeden statický snímek vypovídá jenom o tom, že je to celý nejspíš podvrh - něco takovýho vyrobit není žádný problém... Naproti tomu o "kvalitách" VIVO/TV karet se lze dočíst v každým diskuzním fóru, kde všichni jenom brečí, jak jim zrovna to či ono nejde - proč taky nikdo nezaloží fórum o problémech s Canopusem...? Nejspíš proto, že žádný problémy nejsou ty Lojzo :-)
[quote=Alf]Naprostá pravda. Dnes je velmi těžké sehnat nějaký soft, který umí obraz se zvukem zesynchronizovat. :-E :-E :-E[/quote]
S tím souhlasím - proto žádný SOFT ani nehledám a rovnou se spolehnu na HW, který to má synchronní automaticky a nemusím se pak nikde pachtit s blbostma :-)
[quote=Alf]No, když je Ti to u pr**le, tak se už konečně chytni za nos a přestaň propagovat něco, o co nemá nikdo zájem. \/[/quote]
U pr**le mně to sice je, ale občas musím vystoupit proti takovým pakám tvýho typu, kteří radí ostatním nesmysly a doporučují nějaký VIVO-TV karto-srajdy.
A o Canopus je samozřejmě zájem velký - ostatně každý, kdo to myslí s videem vážně, ho už dávno má a TV karta nemá šanci :-)
[quote=Alf]Nedej na rady odborníků, kteří Ti radí převodníky za tisíce. Oni mi občas připadají, že jsou trošku mimo realitu. Vem rozum do hrsti a polož si otázku: Stojí mi těch pár VHS za koupi převodníku za min 5 000,-? Pokud si odpovíš "ano" - investuj do HW převodníku (nemusí to být ovšem nutně Canopus). Pokud si odpovíš "ne", přemýšlej o tom, co tady píše třeba Milosbb, vlada, ODSakEda a jiní.
Pokud Ti mohu osobně poradit, sežeň si kartu s Radeonem a čipem Theater 200 (měly by to být všechny AIW od 9600 - u VIVO bohužel nevím). Když tady totiž porovnávám svoje výsledky s tím co tady prezentují jiní, myslím že jsem na tom velice dobře.[/quote]
Pokud vezme Danis rozum do hrsti, tak tě pošle do háje :-E a bude se dívat hlavně na kvalitu. A co se týká ceny, které se tady neustále držíš jak mucha ho*na (protože žádný jiný argument nemáš), tak ten A/D převodník si člověk kupuje jednou jedinkrát, a i kdyby byl 5x dražší, než tebou doporučovaný shity, tak je to pořád dobrá investice - ostatně v porovnání s cenou celýho PC na práci s videem, je to zanedbatelná položka (za to je to jistota bezproblémové práce) :-)
Ivo Mašek (10205)|7.6.2005 08:54
Pravdu máte svým způsobem oba dva. Pokud se budu věnovat videu profesionálně, své výtvory budu prodávat dál - zkrátka, bude mě to živit, tak si určitě nekoupím tv kartu. Byl bych šílenej a "živnost" bych mohl zabalit už na jejím začátku.
Ale já, např., občas sleduji tv na PC, stahuji si většinou dokumenty a následně upravuji pro svou potřebu. Jsem ryzí amatér. Tudíž mě vyhovuje právě ta "proklínaná" tv karta, která ale u mě maká v naprosté pohodě a snímky vůbec nejsou špatné.
Ale on se tu pomíjí další fakt: Není tv karta jako tv karta. I tam je třeba si vybrat. A u takovýchto výrobků dvakrát platí: nejsem bohatý, abych kupoval levné věci. Leadtek nevyrábí špatné produkty a Hauppauge už vůbec ne. Stížností na Hauppauge bych tu spočítal na prstech jedné ruky.
Alf (888)|7.6.2005 23:43
Pitomec:
A je to jako vždy. Když se někdo jenom slůvkem otře o Tvůj božský Canopus, je to vždycky stejné. Vyskočíš jak papírový čert, argumenty žádné a půlka spotu jsou pouze urážky.
[quote]Tady se směješ akorát vlastní blbosti, protože je sice hezký, že ta tvoje šajzka má 12-bit převodník.....[/quote]Výborně!!! Když se tady mluvilo o tom, že některé TV (VIVO) karty mají dokonce i 8-mi bitový převodník, byl Canopus jasně lepší, protože má 10b převodník. Tenkrát to mělo pro záznam analogového videa rozhodující význam, protože se jedná o pimární zpracování. Když se ale ukáže, že ATI (a možná i někdo jiný) používá 12b převodník, je to najednou věc druhořadá. :-) BTW, mám takový dojem, že 12b oproti 10b znamená 4x lepší primární převod - nebo se pletu?.
[quote]...ale když to neumí ukládat do ničeho jinýho, než jenom nekomprimovanýho AVI... [/quote]Takže DV kodek (je jedno jestli Canopus, MainConcept nebo jiný) je kvalitativně lepší než "nekomprimované AVI"? No to je novinka!!! :-D
[quote]... a z toho se to pak snaží nějaký soft převést do něčeho jinýho...[/quote] Možná Ti unikla jedna podstatná věc - HW převodníky jsou konstruovány na základě zkušeností z používání SW převodníků, takže ty jsou asi vždy o krok vpředu :-)
[quote]...tak to v porovnání s tím Canopusem bude vždycky jenom na zblití.[/quote] Jistě máš na mysli ten záznam z Canopusu. :-D
[quote]... proč taky nikdo nezaloží fórum o problémech s Canopusem...? [/quote]Asi jsi myslel thread, že ano. Ruku na srdce - má to pro těch 10 majitelů cenu? :-D
[quote]U pr**le mně to sice je, ale občas musím vystoupit proti takovým pakám tvýho typu, kteří radí ostatním nesmysly a doporučují nějaký VIVO-TV karto-srajdy[/quote]Mám stejný nutkání při Tvém vychvalování Canopusu. BTW, až se zbavíš té Tvojí S3 Virge a koupíš si pořádnou grafiku s VIVO (ještě lépe AIW), asi hodíš tu Tvojí ACEDVio do koše. :-E :-E :-E
[quote]....tak ten A/D převodník si člověk kupuje jednou jedinkrát...[/quote] No právě. Až zjistí co vlastně koupil, už si nic takového víckrát nekoupí :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|8.6.2005 08:00
Mně je úplně jedno, jestli se někdo otírá nebo neotírá o Canopus, protože já jeho prodejcem nejsem a nic z toho nemám - to si ve svým tupým polomozečku uvědom :-E

A pokud chceš argument Canopus vs. VIVO/TV karty, tak to už tady bylo psáno mockrát - u Canopusu propojíš player se vstupem A/D převodníku, stiskneš play a capture, a to je vše. Žádný drbání se s kodekama, žádný nastavování a hledání rozlišení obrazu (který je tak asi nejlepší...), žádný nesynchronní audio, žádný následný hlášky z editačních softů o nekompatibilním formátu, a samozřejmě i kvalita obrazu. To všechno hovoří jednoznačně pro Canopus.

A k tomu nekomprimovanýmu AVI - i kdyby bylo nakrásně lepší, než DV, tak ti hlavně k ničemu není. Kromě toho VIVO a TV karty dělají to, že z nekomprimovanýho AVI to pomocí softu ukládají v RT do něčeho jinýho, a to je vždycky horší, než DV z HW převodníku.
Mimochodem - jestli ti to nedošlo, tak HW převodníky tady byly daleko dřív, než nějaký tvý softy. Vždyť i první DV kamery někdy v roce 95 měly HW převodníky, a to o nějakým softu neměl nikdo ani páru, ty popleto :-E :-E
vlada (3470)|8.6.2005 09:00
[quote=Pitomec]
A k tomu nekomprimovanýmu AVI - i kdyby bylo nakrásně lepší, než DV, tak ti hlavně k ničemu není. Kromě toho VIVO a TV karty dělají to, že z nekomprimovanýho AVI to pomocí softu ukládají v RT do něčeho jinýho, a to je vždycky horší, než DV z HW převodníku.
[/quote]

Tohle je přece evidentní nesmysl. Proč by nekomprimovaný video bylo k ničemu? Je to zdroj pro další zpracování a neni předžvejkanej žádnym ztrátovym kodekem. Při ukládání videa z TV a VIVO karty si můžeš kodek zvolit. Můžeš ukládat třeba i do DV, ale navíc můžeš použít i bezztrátový kodeky nebo nekomprimovat vůbec.
No a ten mýtus, že HW enkodery DV a MPEG-2 jsou kvalitnější než SW enkodery snad už nikdo několik let nešíří. Všem už došlo, že možnosti SW jsou daleko větší a SW enkodery tím pádem kvalitnější.

Já se s Tebou nehádam, že TV karta je lepší řešení. Určitě se dají očekávat problémy s vypadlejma snímkama nebo nesynchronnim zvukem. Ale na druhou stranu je nutný alespoň minimum objektivity. Pokud má někdo kvalitní VHS video a pásky, navíc dobrou zvukovku, může udělat dobrý video i pomocí TV karty.
clee (6592)|8.6.2005 14:09
no moje postrehy tv karta vs. prevodnik

tvk:nachylnost k ruseni, nachylnost ke shazovani pc, nachylnost ke shazovani programu, spatnej prevod zasumenyho signalu (vhs, video8) i bez komprese, framedropy i bez jasny priciny, desynchro a/v

prevodnik:stabilita, lepsi zpracovani zasumenyho nebo poskozenyho zaznamu, nulova desynchronizace a/v, temer nulovy zatizeni CPU, nemoznost nahranani z tv bez externiho tuneru


pro me jednoznacne prevodnik, dalsi levnej kram si do pc strkat fakt nebudu, to si tam radsi vrazim drahej a budu grabovat s nervama tam kde maj bejt....
mirekv (7169)|8.6.2005 14:25
jj, to máš pravdu, ovšem na sporadický převod je to drahý luxus.
Milosbb (889)|8.6.2005 17:34
Ak ma clovek zbytocne prachy, kupi si hw prevodnik na jednorazove pouzitie (grabovanie videa) a ten co nema zbytocne prachy, sa uspokoji aj s TV kartou na rozne pouzitie.

clee

Tie problemy s tv kartou, teda padanie PC, padanie software atd. sa mi nestava, a ani nikdy nestalo. Je tu sice vela prispevkov s tymito problemami, ale ja sa len :-) pretoze u mna ziadny problem a navyse ten obraz pri grabe do nekomprimovaneho AVI je naozaj vyborny, mam problemy poznat rozdiel od originalu. A hlavne, na to moje obcasne grabovanie ( 1-2 hod. videa za mesiac) mi naozaj netreba hw prevodnik. A na to predsa tv karty su, teda na sledovanie tv a obcasny prevod videa.

clee
Pitomec

Stve ma teda hlavne to, ze amaterom vnucujete profi naradie. Ten Canopus je mozno naozaj dobry ( neviem posudit,nemam tu moznost) ale amater ho asi naozaj nevyuzije. Navyse taky amatersky nadsenec si povie, ze si kupi Canopus a ze bude na nom zarabat(vydelavat). No potom zisti, ze prevod analogoveho videa do digit. formatu nie je az taky jednoduchy, ako si myslel, ze zakaznik zacne vymyslat, ze to chce tak a tak, ze tam chce pridat take a take efekty a pod. Ty mu to spravis, vypalis na DVD a ked pytas 400 stovky za hod. videa tak zacne prevracat ocami, ze je to drahe a ze si on kupil od niekoho DVD film za dve stovky 9-) . A dorazi ta tym, ze mu prehravac neprehra DVD-R a nakoniec to musis este aj prepalit.

Ak mate moznost, skuste si vyskusat nove karty napr. tv kartu s chipom Philips SA 7134 a grabnut nieco do nekomprimovaneho AVI a potom to posudte, ci je to naozaj take zle, ako to tu opisujete. Ja tvrdim, ze nie.To nekomprim. AVI je sice obrovsky video subor, ale pri dnesnych HDD to uz nie je problem.
clee (6592)|8.6.2005 17:48
me 5500czk za advc50 neprijde moc, naopak mi to prijde jako dobra investice, mesicne digitalizuju mozna 10 mozna 20 hodin videa, vetsinou nevalny kvality, takze bych stravil vic casu synchronizaci zvuku nez samotnym strihem, navic pri zachytavani se nemusim bat sahnout na pc aby mi nezacaly vypadavat snimky apod. nestaram se o nastaveni kodeku, jednoduse zapnu video/kameru, advc, windv a grabuju. nez sem si poridil airstar, tak sem tak graboval i porady z tv ke svy velky spokojenosti