Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Opět rušení

memol (102)|20.5.2008 20:03
můžete na to mrknout a říct zda je to zdrojem?? hodně se to zhoršilo.
Ivo Mašek (10205)|21.5.2008 07:21
Nejdříve odkazy:
https://www.tvfreak.cz/odstraneni-ruseni-na-nekterych-tv-kartach/1750
https://www.tvfreak.cz/oddelovac-prepeti-na-kabelovce/1529
https://www.tvfreak.cz/odrusovaci-antenni-filtr/1755
A teď k problému:
Vyndej z konektoru tv karty koax od anteny a pusť tv. Pokud neuvidíš na pozadí žádné pruhy, je problém ve vedení koaxu (řešení v předchozích odkazech)., pokud tam pruhy uvidíš, je rušení způsobeno něčím uvnitř skříně PC. Z vlastní praxe vím, že když jsem dal větráček (tzv. "půlměsíc", který se dává na spodek skříně a "obsadí" jeden slot PCI) těsně pod tv kartu, tak tuner byl rušen. Stačilo větrák oddálit a byl pokoj. Dále je třeba vyzkoušet možnost s přesunutím tv karty do jiného PCI slotu.
Idealní samozřejmě je, najít zdroj / příčinu rušení. Není to ovšem vůbec snadné.
memol (102)|21.5.2008 09:44
no dělá mi to od doby co mám ten zdroj eurocase.. když odpojím kabely od videa video najednou hezky ukazuje... to znamená že pc ruší tv neboli video
Ivo Mašek (10205)|21.5.2008 11:12
[QUOTE]
když odpojím kabely od videa video najednou hezky ukazuje... to znamená že pc ruší tv neboli video
[/QUOTE]
Sláva, konečně použitelné info. :)
Doporučuji použít stíněné kabely, respektivě propojovací kabel, kde je stíněná každá žíla (přesný název neznám, vím že existují a jsou špatně ohebné - jsou "tlusté"). jsou velmi účinné a nepropustí žádné ruchy.
memol (102)|21.5.2008 11:29
chápu to dobře že to neni zdrojem? ale jakto ? od té doby co mám ten de*ilní zdroj mi to takhle špatně ukazuje... předtím to ukazovalo krásně
memol (102)|21.5.2008 11:33
dobře dejme tomu že to zkusím.. můžeš mi na internetu najít jak ten kabel vypadá nebo značku abych věděla co mám koupit? za zkoušku to stojí.. pokud to neni dražší jak zdroj... vyzkouším to.. ale potřebuju vědět jak to vypadá
Ivo Mašek (10205)|21.5.2008 11:42
[quote=memol;178121]chápu to dobře že to neni zdrojem? ale jakto ? od té doby co mám ten de*ilní zdroj mi to takhle špatně ukazuje... předtím to ukazovalo krásně[/quote]
Několik drobných faktorů najednou. Možná po výměně zdroje to přestane. To se strašně špatně odhaduje. Tahleta rušení - to je prevít. A pokud se přesně neví, co je zdrojem (a může to klidně být více zdrojů, jejichž vliv k rušení se nakumuluje), tak nikdy nelze na 100 procent určit, co pomůže.
memol (102)|21.5.2008 11:50
[QUOTE=Ivo Mašek;178126]Několik drobných faktorů najednou. Možná po výměně zdroje to přestane. To se strašně špatně odhaduje. Tahleta rušení - to je prevít. A pokud se přesně neví, co je zdrojem (a může to klidně být více zdrojů, jejichž vliv k rušení se nakumuluje), tak nikdy nelze na 100 procent určit, co pomůže.[/QUOTE]


dobře dobře.. takže jak se ten kabel jmenuje? nebo obrázek jak to vypadá dost mi to pomůže.. takhle nevím co mám v obchodě říct.. žiju v hrozném zapadákově.. tady když jdu do jeidné mini výpočetní techniky tak ani nevědí co je to chladič na procesák
Ivo Mašek (10205)|21.5.2008 11:56
[quote=memol;178122]dobře dejme tomu že to zkusím.. můžeš mi na internetu najít jak ten kabel vypadá nebo značku abych věděla co mám koupit? za zkoušku to stojí.. pokud to neni dražší jak zdroj... vyzkouším to.. ale potřebuju vědět jak to vypadá[/quote]
Stačí zajít do odborné prodejny s video zařízením a tam se optat na kabel, jehož každá žíla je stíněná. Pokud prodavač nebude "podavačem", je dobré mu ve zkratce říci, oč se jedná.
Já nevím, kde to teď vyhledávat na inetu.
memol (102)|21.5.2008 12:01
jestli je to to co myslím stojí to 900?? protože já musím mít nejmín 5m
Ivo Mašek (10205)|21.5.2008 12:03
[quote=memol;178133]jestli je to to co myslím stojí to 900?? protože já musím mít nejmín 5m[/quote]
Tyhle kabely bývají drahý., to je snad jediná jejich nevýhoda. (jinak ta délka 5 m také dělá svý na špatně stíněném kabelu)
memol (102)|21.5.2008 12:44
když to tak počítám... jestli je ten kabel tlustej a špatně ohebnej tak mi 5m bohužel nestačí...
Ivo Mašek (10205)|21.5.2008 12:56
Mluvíme o video kabelu mezi videem a tv tunerem...... (tam totiž jsou ty rušící vlivy mezi žílama)
memol (102)|21.5.2008 13:08
ano pochopila jsem... mám daleko video od pc... takže ted mám 5m a je to s odřenejma ušima... a bohužel nemůžu dát blíž video k pc.. je ve stěně... a pc k videu tak nejde.. budu upravovat snad v srpnu pokoj tak to nějak upravím.. ale do té doby musím sehnat víc jak 5m
artam (1147)|21.5.2008 13:19
[QUOTE=Ivo Mašek;176957]Ano, nezáleží na tom. Ale "nějaké" PFC tam být musí. Aby se ti do PC nedostávalo rušení ze sítě. To právě dělá ten brajgl...[/QUOTE]

Ehm, tak teda toto je potrebné opraviť. :-) Rušenie do siete sa bežne potláča LC filtrami, to priamo nesúvisí s PFC. Power Factor Correction Power Factor je definovaný ako pomer reálneho výkonu a zdanlivého výkonu.

Problém pri napájaní striedavým prúdom je ten, že prúd a napätie nemusia byť vo fáze, čo závisí od charakteru záťaže. Pri kapacitnej záťaži predbieha prúd napätie a pri indukčnej je to naopak. Dôsledkom toho je, že potom je reálny výkon nižší ako zdanlivý a toho dôsledkom sú vyššie straty v rozvodnej elektrickej sieti, ale tiež aj vyšší účet za elektriku :-).

PFC je proces nastavovania charakteristiky záťaže tak, aby sa tento pomer blížil k 1. Pasívny je taký, ktorý je napevno nastavený pre určitý rozsah záťaže pasívnymi súčiastkami, aktívny je elektronicky riadený a robí korekciu v celom rozsahu záťaže.
artam (1147)|21.5.2008 13:21
memol:
Zbežne som si prečítal diskusiu a myslím, že v tvojom prípade by zrejme úplne stačilo galvanicky oddeliť anténny prívod pri vstupe do videa.
memol (102)|21.5.2008 13:39
[QUOTE=artam;178149]memol:
Zbežne som si prečítal diskusiu a myslím, že v tvojom prípade by zrejme úplne stačilo galvanicky oddeliť anténny prívod pri vstupe do videa.[/QUOTE]

jo tak to chci podrobnej návod jak se to dělá protože jsem tu někde viděla návod a vůbec jsem to nepochopila ..


protože máme kabelovku... a čistě náhodou je hlavní přivod v obýváku... a to je hodně hodně ale opravdu hodně daleko.. nebo jestli máš na mysli přívod z videa nebo z tv do pc to už by šlo.. to je tak 10m
memol (102)|21.5.2008 14:13
mám asi novinku ted jsem byla v obýváku kde je vlastně hlavní přívod tv.. a on tam asi je galvanický oddělovač... vypadá to stejně jako Galvanický oddělovač Toner XTI-1G akorát je to modré...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

jestli to neni ono... tak ho musím koupit a vyměnit to za to modré? no tě bůh teda.. to teda nevím komu by se do toho chtělo...
memol (102)|21.5.2008 14:44
tak už tu padly návrhy galvanický oddělovač, novej zdroj.. novej kabel s tíněním...a ted si mám vybrat co? tak trochu jsem čekala že se schodnete
Ivo Mašek (10205)|21.5.2008 14:57
Asi se tu neshodnem:-D .
Ten "modrý oddělovač" tam musíš nechat. Vzhledem k tomu, že jsi na kabelovce, je tam nutný kvůli možnému rušení klasických TV u sousedů tvojí tv kartou.
Co se týče mého návrhu: Já bych měnil video kabel mezi videem a tv kartou.
Pitomec (10211)|21.5.2008 15:28
To "modrý" je tak možná filtr pro programy nebo pro zpětný kanál netu (byť je to hodně malá pravděpodobnost, páč tyto věci se zásadně dávají mimo dosah klienta, obvykle někam na chodbu paneláku/činžáku nebo do rozvodných skříní na ulici), rozhodně nemá nic společnýho s galvanickým oddělením a ani s rušením sousedů. Vůbec to je zajímavá kabelovka, kde místo klasické zásuvky u zákazníka je neznámé monstrum 9-)
memol (102)|21.5.2008 15:34
[QUOTE=Ivo Mašek;178168]Asi se tu neshodnem:-D .
Ten "modrý oddělovač" tam musíš nechat. Vzhledem k tomu, že jsi na kabelovce, je tam nutný kvůli možnému rušení klasických TV u sousedů tvojí tv kartou.
Co se týče mého návrhu: Já bych měnil video kabel mezi videem a tv kartou.[/QUOTE]

koupím kabel.... jestli to nepomůže tak mě raní mrtvice ale risknu to...
memol (102)|24.5.2008 22:51
potřebuju pomoct vybrat ten kabel... prosím

1 - http://www.ehifi.cz/info/PROFIGOLD--PGV5305-1851/
2 - http://www.ehifi.cz/info/PROFIGOLD--PGV335-1845/
3 - http://www.nakupnasplatky.cz/objects/1074819051.html

dost mi to pomůže.. nemůžu se rozhodnout.. už se tu rozhoduju asi 3dny
memol (102)|29.5.2008 11:35
už mám kabel... musím si koupit novej zdroj... ono to nepomohlo
memol (102)|29.5.2008 11:36
televize už ukazuje dobře... takže pc už mi tv neruší.. ale na tv kartě je to špatní... stejné
memol (102)|6.6.2008 16:05
včera mi houkal větráček na základní desce.. tak jsem ho vyndala prozkoumala a vrátila a najednou nevím proč jestli jsem v pc s něčím hnula ukazoval obraz na tv kartě super... no a když jsem větráček vyměnil aza novej tak to zase ukazuje ošklivě.. nevěřím že je to větráčkem ale něčím sem musela hnout.. napadá vás něco?
Ivo Mašek (10205)|6.6.2008 17:49
Je to větrákem. Mě se to jednou také stalo, a myslím, že tu o tom někde i píšu. Dej ho co nejdál od karty (jestli je to vůbec možné)
memol (102)|6.6.2008 18:12
[QUOTE=Ivo Mašek;180307]Je to větrákem. Mě se to jednou také stalo, a myslím, že tu o tom někde i píšu. Dej ho co nejdál od karty (jestli je to vůbec možné)[/QUOTE]



jenže ten větrák na tu kartu "nedejchá" vlastně je to úplně mimo... mám větrák pod tím grafárna.. a pod tím dole karta... karta je trochu "opuštěná"
Ivo Mašek (10205)|6.6.2008 18:25
[quote=memol;180311]jenže ten větrák na tu kartu "nedejchá" vlastně je to úplně mimo... mám větrák pod tím grafárna.. a pod tím dole karta... karta je trochu "opuštěná"[/quote]
To nezapříčiňuje "funění" toho větráku. Ale jeho elektrický obvod. Zkus tedy dát nějak oklikou jeho vodiče, pokud jsou v blízkosti tuneru.
Každopádně je to způsobeno ventilátorem. Což je důležitá informace. Teď se s tím dá už něco dělat, když se ví, co to rušení způsobuje.
memol (102)|6.6.2008 18:27
cože mám udělat?? dát oklikou vodiče? chtělo by to na mě amatersky...

co když na pár minut ten větrák ze základní desky odpojím? abych pustila pc pustila tv kartu a podívala se zda to ruší ten větrák.. odpálím tu desku?
Ivo Mašek (10205)|6.6.2008 18:29
[quote=memol;180314]cože mám udělat?? dát oklikou vodiče? chtělo by to na mě amatersky...

co když na pár minut ten větrák ze základní desky odpojím? abych pustila pc pustila tv kartu a podívala se zda to ruší ten větrák.. odpálím tu desku?[/quote]
Ano, tak jak jsem psal v SZ. (nemá smysl psát ještě SZ, já si to přečtu zde a když budu vědět, poradím., když nebudu vědět, tak holt neporadím :) ) Jinak, já tu nejsem pořád - pendluju ještě na jiných forech.
Vodiče = dráty
Na tu potřebnou chvíli desku neodpálíš.
memol (102)|6.6.2008 18:37
jsem tu.. no jo šok... bez větráčku je to ohodně lepší.. ještě to neni.. takoví ty pruhy tam jsou.. ale ne tak intenzivně.. tak co mám dělat? potřebuju podrobnej návod...
memol (102)|6.6.2008 18:37
jo a při zapnutí počítač pípnul což teda nevím zase co znamená
memol (102)|6.6.2008 18:45
co jsem včera udělala že to ukazovalo dobře? jen jsem vyndala větrák.. pc byl vypnutej samozřejmě i ze zásuvky.... mrkla se na větráček vrátila ten větráček.. a tv karta ukazovala dobře.. pak jsem musela jít a vyměnit ten větráček za fungl novej.. vyměnila jsem ho a tv karta ukazovala špatně.. tak jsem šla a vrátila tam ten starej a zase to ukazovaly špatně... tak nechápu.. asi mi to pomalu zapaluje


jinak kabel od základní desky je hodně daleko od tv karty...
Ivo Mašek (10205)|6.6.2008 18:52
[quote=memol;180318]jsem tu.. no jo šok... bez větráčku je to ohodně lepší.. ještě to neni.. takoví ty pruhy tam jsou.. ale ne tak intenzivně.. tak co mám dělat? potřebuju podrobnej návod...[/quote]
To já nevím, co se tam stalo. Každopádně po odpojení ventilátoru jsme se zbavili jednoho rušení. něco tam ještě je.
memol (102)|6.6.2008 18:54
[QUOTE=Ivo Mašek;180321]To já nevím, co se tam stalo. Každopádně po odpojení ventilátoru jsme se zbavili jednoho rušení. něco tam ještě je.[/QUOTE]



já ten zdroj ještě nevyměnila.. furt je to ještě eurocase ..


co mám dělat s tím větráčkem na základní desce? musí tam vůbec být?
Ivo Mašek (10205)|6.6.2008 19:14
[quote=memol;180322]já ten zdroj ještě nevyměnila.. furt je to ještě eurocase ..


co mám dělat s tím větráčkem na základní desce? musí tam vůbec být?[/quote]
\\/ \\/ zdroj vyměnit!! Nepohneme se jinak nikam. A myslím si, že to "zbylé" proužkování dělá právě ten EurCase.
Co je pod tím ventilátorem?
memol (102)|6.6.2008 19:15
[QUOTE=Ivo Mašek;180324]\\/ \\/ zdroj vyměnit!! Nepohneme se nikam. A myslím si, že to "zbylé" proužkování dělá právě ten EurCase.
Co je pod tím ventilátorem?[/QUOTE]


copak o to já ho koupím ale neni kdo by ho vyměnil víš.. jinak už bych ho měla doma...nemám odvahu ho vyměnit.. příliš svůj pc zbožnuju...bojím se že to zapojím špatně.. nebo že něco nezapojím vůbec.. atd... a poslední strach je že ten pc nenaskočí.. prostě na to nemám...

pod tím ventilátorem.. je pci slot.. je na něm grafiku...
memol (102)|6.6.2008 19:16
pak je další pci slot neni na něm nic... pak je další pci slot na něm je tv karta... a pak už nic no
Ivo Mašek (10205)|6.6.2008 19:20
[QUOTE]
pod tím ventilátorem.. je pci slot.. je na něm grafiku...
[/QUOTE]
Takže grafická karta a na ní ventilátor. Tak ten tam být musí.
memol (102)|6.6.2008 19:22
[QUOTE=Ivo Mašek;180327]Takže grafická karta a na ní ventilátor. Tak ten tam být musí.[/QUOTE]


jj ten tam být musí...mě by ted možná tačilo zbavit se toho rušení od základní desky od toho větráčku.. ten obraz je pohled pro bohy.. teda nic extra jak jsem říkala... ale aspon něco.. je to pokrok.. co mám udělat aby větráček běžel ale nerušil tv kartu?
Ivo Mašek (10205)|6.6.2008 19:29
[quote=memol;180328]jj ten tam být musí...mě by ted možná tačilo zbavit se toho rušení od základní desky od toho větráčku.. ten obraz je pohled pro bohy.. teda nic extra jak jsem říkala... ale aspon něco.. je to pokrok.. co mám udělat aby větráček běžel ale nerušil tv kartu?[/quote]
Opravdu nevím. Ten větrák se točit musí.
Vyrábějí se grafiky s pasivním větráním. To je takový hliníkový (u drahých měděný) monolit na grafické kartě. Ale to nechám na tobě.
memol (102)|6.6.2008 19:32
počkat já ale mám grafiku která vlastně původně větráček neměla.. neměla nic... ten větráček jsme tam přidělaly ... přišlo mi že to moc hřeje... i když vypnu grafiku tak ale... to asi moc nepomůže...
Ivo Mašek (10205)|6.6.2008 19:38
Jestliže grafárna byla původně s pasivním větráním, tak musí být chlazena dobře., jinak by ji výrobce nepustil do výroby. Jde o to, mít dobře odvětranou skříň. tedy průvan, který by ten pasiv grafárny ochlazoval. Pokud je dobře větraná skříň, klidně bych to riskl (tedy ono nejde o risk, ale normální použití grafárny s pasivem)
Pokud nehrajete nikdo hry, tak není důvod se bát nějakého enormního přehřívání.
Ivo Mašek (10205)|6.6.2008 19:40
A ten zdroj určitě vyměnit. A teprve potom bude obrázek, jak víno.
memol (102)|6.6.2008 19:43
[QUOTE=Ivo Mašek;180332]Jestliže grafárna byla původně s pasivním větráním, tak musí být chlazena dobře., jinak by ji výrobce nepustil do výroby. Jde o to, mít dobře odvětranou skříň. tedy průvan, který by ten pasiv grafárny ochlazoval. Pokud je dobře větraná skříň, klidně bych to riskl (tedy ono nejde o risk, ale normální použití grafárny s pasivem)
Pokud nehrajete nikdo hry, tak není důvod se bát nějakého enormního přehřívání.[/QUOTE]


víš co? odpojím grafárnu.. a řeknu ti co to udělalo s obrazem...a když to nepomůže zase ho zapojím...

no a ten zdroj teda koupím příští týden.. ještě nevím jakej bude seasonic nebo fortron.. jde mi o to aby byl tichej... někdo to bude muset rozsoudit... a kdo ho vymění? no to fakt nevím.. nehlásím se... ráda bych aby ten pc fungoval.. a ne abych ho zničila
Ivo Mašek (10205)|6.6.2008 19:45
Ještě mě něco napadlo. každá grafická karta, která má pasivní chlazení, je na modulu (to je ta deska - tištěný spoj se součástkama, které se říká grafická karta), který se také používá pro aktivní větrání. takže na tom modulu by měly být svorky pro dráty ventilátoru, pouze nebudou použity. pokud jsou schovány pod pasivem, tak se nedá nic dělat., ale pokud jsou vidět, lze do nich strčit dráty od přídavného ventilátoru., tedy vyhnout se napájení přímo ze základní desky.
memol (102)|6.6.2008 19:53
na mě moc složitý čekám až něco pc dodělá a jdu odpojit ten větrák na grafárně.. a budu se modlit aby to pomohlo.. a modlit se abych se mi neodpálila grafika za 5500kč
Ivo Mašek (10205)|6.6.2008 19:56
Že jsem tak smělý, čistě ze zájmu, se optám., co to je za grafárnu?
memol (102)|6.6.2008 20:08
[QUOTE=Ivo Mašek;180340]Že jsem tak smělý, čistě ze zájmu, se optám., co to je za grafárnu?[/QUOTE]


dneska stojí litr nebo ani to ne
Nvidia Geforce 6200

ale když jsem si jí kupovala před více jak dvěma roky stála mě 5tisíc...