Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Poloprofi kamera

ODSakEda (2278)|3.8.2006 11:14
Fantas! - jednak, kde jsi vzal zrozlišení 1240x698??? a jednak u tak velkého objektu a malé hloubce ostrosti(!), čímž se objekt zvýrazní, je jasné, že bude působit ostře, ale při tak velkém detailu objektu, kdy je přes 3/4 obrazu, by musely být chlupy té čičiny ostrřejší, jak žiletky!
- Ale i tak dost dobrýýý! 8-) No ale já vyzval hlavně majitele SD kamer a třeba i za milion! :-D I tak dík za argument pro odpůrce HD kamer a to je kamča jen do 30.000!!! :-D
Fantas! (3016)|3.8.2006 11:26
ODSakEda
neres ten nahled, to je resize na 40%! Hned pod tim mas plnou fotku a i originalni video, ze ktereho je to delane. Samoze ostrost pri prehravani je mnohem lepsi, bohuzel mrtvolka je u interlaced zaznamu jen mrtvolka...
Jinak jak jsem psal, rad bych poslal nejakou tu panoramu, ale bohuzel ted nemam jak to z tech kazet dostat... :BB:
ODSakEda (2278)|3.8.2006 12:56
Fantas! no já však myslel ten velkej screen 1:1 , že proč je 1240x698???
Ale i tak má ta kamera s objektivemjakvíčko od jogurtua s empegšitem, dle Pitomce..., dot dobrez obraz,navíc nato že je do 30.000!!!!!!!!!! 8-)
Fantas! (3016)|3.8.2006 13:32
ODSakEda
ma 1920x1080 mas nekde neco spatne! :-)
sem jeste nasel toto bez prisviceni, koncert:



full:
http://www.fantas.ic.cz/tvfreak/HC3LowlightKoncertFull.jpg
Fantas! (3016)|3.8.2006 14:09
ODSakEda
nejak se SD-ckari nemaji k tomu, aby tu neco ukazali... :-D
yozefb (684)|3.8.2006 14:15
Ja osobne nemam v celku nic proti HDV kameram, ale zda sa mi trosku nezmysel tocit na kamere v HDV a potom downconvertovat do DV, aby sa to dalo strihat. Na toto mi postaci aj SD kamera zatial. HDV maju slusny vysledok, ale to chce pozerat z PC priamo cez HDMI na LCD s dobrym rozlisenim. Ja 95% robim videa z kamery na DVD, nevim zatial priestor pre HDV kameru. Cas ukaze.

ODSakEda
aj mne sa tvoja mrtvolka velmi nepozdava. Je to dost maznute. Co som videl HC3 HC1 su na tom o dost lepsie.
DodoMusic (173)|3.8.2006 14:26
yozefb : Downconvert ti lezie z HDV kamery na vystupe ako DV,takte ta to nijak nezatazuje !
Dolezite je,ze zaznam na paske mozes odlozit a mas uz teraz archiv v HDV !
V sucastnosti je najdolezitejsie plus HDV prave 16:9 !
Aj v komercnych TV uz nakupili z1 namiesto PD kvoli 16:9 DVCAMu B-)
snmek_002_442.jpg
focus (253)|3.8.2006 14:36
[quote=yozefb]Ja osobne nemam v celku nic proti HDV kameram, ale zda sa mi trosku nezmysel tocit na kamere v HDV a potom downconvertovat do DV, aby sa to dalo strihat. Na toto mi postaci aj SD kamera zatial. HDV maju slusny vysledok, ale to chce pozerat z PC priamo cez HDMI na LCD s dobrym rozlisenim. Ja 95% robim videa z kamery na DVD, nevim zatial priestor pre HDV kameru. Cas ukaze.

ODSakEda
aj mne sa tvoja mrtvolka velmi nepozdava. Je to dost maznute. Co som videl HC3 HC1 su na tom o dost lepsie.[/quote]
Tiez si myslim, ze by ti bola na nic bez dobreho zobrazovadla, takisto aj mne.
Kedysi som zacinal skladat zostavu Audio Technics a nemal som prachy, tak som dal bedne zo stareho internacionalu. Ked som potom dokupil tannoy, tak som pochopil, ze moze byt sebelepsi zdroj, ked nemas kvalitny vystup bude to vzdy stat za hovno. B-) B-) B-)
ODSakEda (2278)|3.8.2006 14:39
Fantas! aha, XP ukazují velikost zobrazovaného obrázku IE, kdežto W2K, comám doma ukazují ve vlastnostech skutečnou velikost-rozlišení zdroje obrázku-fotk!... Furt mi ty XP nejdou pod nos! A jsou votravný a lecos nejde vypnout či změnit... :((
Fantas! (3016)|3.8.2006 14:47
ODSakEda
ja jsem s XP spokojen. Prvni system, ktery mi (vyjma linuxu) nepada!!!
focus (253)|3.8.2006 14:59
[quote=Fantas!]ODSakEda
ja jsem s XP spokojen. Prvni system, ktery mi (vyjma linuxu) nepada!!![/quote]

Tiez mi nepadaju. Tiez som spokojny.

to: ODSakEda

Ja pouzivam operu.
prave tlacitko na obrazok a properties:
focus (253)|3.8.2006 15:00
alebo free xnview.
:-) :-) :-)
yozefb (684)|3.8.2006 18:15
DodoMusic

tie sennheisery co mas na stole :-k
najhorsie sluchadla, ake poznam, hraju akurat nahlas, ale zvuk, ako keby som si dal na hlavu hrniec to je vsetko co tie sluchadla vedia.

HD600 rulez :-!!!

DodoMusic (173)|3.8.2006 18:44
yozefb : Ku kamere stacia ! Na pocuvanie hudby mam studiove monitory a zvukovo-odrazovo vypocitane a izolovane studio B-) takze pri strihu a mixovani sluchatka nepouzivam \/
yozefb (684)|3.8.2006 19:04
DodoMusic

no tolko by si mohol vediet, ze kazda mixaz by sa mala pocuvat aj na sluchadla, aj na monitory. Ono to ma svoj ucel \/ :-)

aby som nebol OT:

viete nam sem niekto z vas hodit mrtvolku downconvertvanu z HDV na DV, cize v PALe ? Ale downconvert robeny v kamere! dik.
DodoMusic (173)|3.8.2006 20:28
yozefb : o pocuvani mixaze na sluchatka naozaj nic neviem ! V nasom studiu a vo vsetkych ostatnych kde som robil sme sluchadla pouzivali iba pre odposluch muzikantov v nahravacej miestnosti :OO

Samozrejme ked mixujes muziku v panelaku kde ti susedove splachovanie zachoda rusi "studiovu" atmosferu,tak tam su sluchadla doslova nenahraditelne :-E

Niekedy sluchadla pomozu aj vtedy ked nepouzivas linearne studiove monitory,alebo nemas tak kvalitny referencny odposluch aby si sa nan mohol plne spolahnut !
Ale iba pre kontolu nie na finalny mix !
MIX na sluchatka musi dopadnut katasrofalne a na kazdom aparate to bude hrat inak \/
yozefb (684)|3.8.2006 20:53
DodoMusic

Pracujem ako zvukar v nahravacom studiu na plny uvazok. Keby si precital aspon jednu knihu, alebo mal skusenosti, vedel by si, ze vysledok mixaze sa pocuva na referencne monitory koli stereobaze, ak su k dispozicii, tak vzdialene referencne monitory, potom sa pocuva mixaz na sustakoch, npr. reproduktory k PC, a potom na sluchadlach a nakoniec mono koli pripadnym protifazam. A to som si nevymyslel ja. Je to bezna prax v nahravacich studiach :-R Ak tomu neveris, spochybnujes pracu odbornikov.

EDIT:
sluchadla nie su iba na to, aby si nepocul okolie, na to su dobre uzavrete, ale nie otvorene, ako HD 600
yozefb (684)|3.8.2006 21:00
pouzivam toto:

DodoMusic (173)|3.8.2006 21:30
yozefb : No toto :-) Ja tie sluchadla pri mixe vynechavam !
( kontrolu rusenia a sumov neratam do mixaze,ale do nahravacieho procesu !
A pracu odbornikov naozaj spochybnujem rad,to je pravda :-E
Fantas! (3016)|3.8.2006 22:04
jj, yozefb to rekl presne! Jen doplnim. Na celkove spravne vyvazeni prostoru jsou sluchatka dle me neprekonatelne. Pak je ale dulezite, aby kdyz to prepnu na bedny byl vysledny zvuk spravny. Ja udelam prvni vzdy comprese zvukovych stop, pak EQ a efektovani, potom hlasitosti nahrubo s rozlozenim do prostoru a nakonec prepnu na bedny a dodelam spravne pomery jednotlivych stop. Potom jdu na pivo a dalsi den otevru projekt a rychle porovnavam(max 5 minut, pak uz je lidske ucho nesoudne!!!! Tak rychle prepnu nekolikrat sluchatka a bedny. Proces na pivo a poslech opakuju tak 4x a pak mam velkou pravdepodobnnost, ze je vysledek spravne jak na bednach,tak na sluchatkach... Doporucuji za tech 5-10 minut vzdy udelat tak 3 ruzne ulozeni a pak je vzdy porovnat a 2 z nich vyhodit a nechat vzdy jen ten nejlepsi a k nemu udelat dalsi 2. Tak postupne jde vysledny zvuk k lepsimu... 8-)
DodoMusic (173)|3.8.2006 22:20
Mne slo iba o to,aby si tu niekto nezacal mysliet,ze na studiovu mixaz stacia aj sluchatka ked nie su monitory !

Na kontrolu je samozrejme vhodne pocuvat mix na vsetkom moznom co sa v studiu najde az pokial to nehra vsade OK !
Ale treba zacat s dobre napocuvanymi monitormy !!!
Sluchadla nemaju v studiu rovnocennu ulohu pri mixazi a uz vobec monitory nedokazu nahradit !

Fantas! : nutene prestavky na pivo su pri mixazi rovnako dolezite ako referencne monitory :-E
Pitomec (10211)|4.8.2006 11:22
[quote=focus]Celkom by som to rad videl aj ja a konecne aj nejaky Pitomcov vysledok z jeho ramena. :-D :-D :-D
:-E :-E :-E[/quote]
Už to tady bylo, takže hledej a nechrápej, lenochu :-E :-E :-E :-E :-E
Pitomec (10211)|4.8.2006 11:23
[quote=Fantas!]ODSakEda
nejak se SD-ckari nemaji k tomu, aby tu neco ukazali... :-D[/quote]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
DodoMusic (173)|4.8.2006 12:36
Pohladaj nieco 16:9 :OO
Do 4:3 formatu sa dnes toci uz len regionalne spravodajstvo :-E
( aj ked je pravda,ze sa tak bohuzial este stale vysiela,ale mi tu hodnotime zaznam )
Poznas nejaky sucasny (TV,film,dokument) projekt,ktory by sa tocil 4:3 :-I
Diablo (668)|4.8.2006 12:37
DodoMusic
99% lidí, kteří si objednají natočit nějakou akci, preferují 4:3 :-I


:-!!!
yozefb (684)|4.8.2006 13:01
Diablo

pravda pravda
:-R
ODSakEda (2278)|4.8.2006 13:16
Pitomec - no malý (na monitoru reálně 720x576) to vypadá subjektivně (je to překontrastněný, to je působivé, jako barevnější barvy na pohlednici...) dobře, ale zazoomuj si to přes celej monitor!!!
-Video také nepozeráš jinak než ve fuulscreenu! To je pak humus, taky jsem se málem pobliál z teho :-k

Hlavně si všimnite textur trávy i stromů, rozplizlých i když jsou blízko, narozdíl od mojich screenů, kdy mám drobný detaily mnohem ve větší dáli, což je hlavní přednost HDV-nemuset šíleně zoomovat a lészti objektivm do ksichtu, ale sledovat scénu na velkém LCD se sugescí, jakoby pohledu z okna domu! Nevím proč sem všeci cpete takový macra, kdy je jakási slípka či kočka přes celý obraz???... Navíc s malou hloubkou ostrosti, aby bylo roplizlé pozadí, čím lacino působí objekt v popředí ostřeji a což se často (musí...) využívá u SD videa...
stayman (12393)|4.8.2006 13:17
[quote=Diablo]DodoMusic
99% lidí, kteří si objednají natočit nějakou akci, preferují 4:3 :-I


:-!!![/quote]

Tocim vsetko 16:9, co je 100% ludi, co si nieco objednaju. 8-)
ODSakEda (2278)|4.8.2006 13:35
StayMan by €RikŁ€ - Dodo má pravdu v tom, že většina má starý telky a pak se diví a ptají, proč tam máš ty černý pruhy...
- To máš těžký, mě se zase přátelé ne-socky ptají, proč mám, ve svém video co donesu na čučku na jejich velké LCD 16:9, černé pruhy po stranách???!... Prostě nechápou, že nemíním deformovat ani ořezávat (tím že je mimo obrazovku) obraz videa akurát dle obrazovky zobrazovadla, stejně jako fotky na výšku také na monitoru PC nenatahuji do stran a nedeformuji!...
yozefb (684)|4.8.2006 13:42
[quote=StayMan by €RikŁ€][quote=Diablo]DodoMusic
99% lidí, kteří si objednají natočit nějakou akci, preferují 4:3 :-I


:-!!![/quote]

Tocim vsetko 16:9, co je 100% ludi, co si nieco objednaju. 8-)[/quote]

Ked pozeram do diara, tak ludom je vacsinou jedno, ci 4:3 ci 16:9 parkrat som sa ani neopytal, a natocil sirokouhlo, a nikto nemal nic proti :-)
focus (253)|4.8.2006 14:08
[quote=Pitomec][quote=focus]Celkom by som to rad videl aj ja a konecne aj nejaky Pitomcov vysledok z jeho ramena. :-D :-D :-D
:-E :-E :-E[/quote]
Už to tady bylo, takže hledej a nechrápej, lenochu :-E :-E :-E :-E :-E[/quote]

To tu uz bolo to mas pravdu a najmenej 100x . Pripada mi to ako stiahnuty obrazok niekde z netu. Daj nieco co si realne tocil za sera, ako tu pani s HDV a nehanbia sa za to.... :-E :-E :-E
stayman (12393)|4.8.2006 14:26
Nemame sa za co :-D
Pitomec (10211)|4.8.2006 15:34
[quote=ODSakEda]Pitomec - no malý (na monitoru reálně 720x576) to vypadá subjektivně (je to překontrastněný, to je působivé, jako barevnější barvy na pohlednici...) dobře, ale zazoomuj si to přes celej monitor!!!
-Video také nepozeráš jinak než ve fuulscreenu! To je pak humus, taky jsem se málem pobliál z teho :-k

Hlavně si všimnite textur trávy i stromů, rozplizlých i když jsou blízko, narozdíl od mojich screenů, kdy mám drobný detaily mnohem ve větší dáli, což je hlavní přednost HDV-nemuset šíleně zoomovat a lészti objektivm do ksichtu, ale sledovat scénu na velkém LCD se sugescí, jakoby pohledu z okna domu! Nevím proč sem všeci cpete takový macra, kdy je jakási slípka či kočka přes celý obraz???... Navíc s malou hloubkou ostrosti, aby bylo roplizlé pozadí, čím lacino působí objekt v popředí ostřeji a což se často (musí...) využívá u SD videa...[/quote]
Sorry, ale já si video pouštím zásadně na TV přijímači a nechápu, proč bych s tím měl lézt kamsi na monitor - s parním válcem taky nejdeš orat brambory, takže se nauč používat věci k účelům, pro něž jsou stvořeny a pak budeš v pohodě 9-)
Pitomec (10211)|4.8.2006 15:37
[quote=focus]To tu uz bolo to mas pravdu a najmenej 100x . Pripada mi to ako stiahnuty obrazok niekde z netu. Daj nieco co si realne tocil za sera, ako tu pani s HDV a nehanbia sa za to.... :-E :-E :-E[/quote]
Připadat ti to může jak chce, protože je to záběr z DSR-300, jenž pořídil jeden kameraman pracující pro NOVU. Ale chápu, že jakožto majitel nějaké mrzácké ručky, to nemůžeš vydýchat :-E :-E :-E
ODSakEda (2278)|4.8.2006 17:14
Pitomec no je s podivem, že bleješ nad obrazem (přesněji jen nad subjektivně informativními screenshoty z videa),které pořídili většinou amatéři vlastním náčiním a že to srovnáváš jednak z obrazem z kamery náhodně dobře povedenýho snímku a z kamer za stotisíce navíc se chlubíš cizímpeřím nějakýhop profíka z televize...

Přesto Screen má určitou vypovídací hodnotu alespon o obrazu zdrojového videa a nevím, proč by mělo být horší, i kdybych jej na telce pouštěl (i proto se točí filmy a reklama na celuloid) a ten scree když zvětším na celou obrazovku tak nemá více detailů než co jsme tady ostatní amatéři ukázali!!!

A nechytej mě nesmyslně na to, že statickej obraz prohlížíme a porovnáváme na progresívních monitorech at již CRT či LCD! Si klidně i fotky z digitálu prohlížej na telce a klidně na studiový....... (těch barev a rozlišovací schopnost detailů že?... :-E :-E :-E )
- Jak mnozí - socky co znám, co nemaj PC a nahrávaj fotky z levnýho digitálu na VHS... v lepším případě si to nechaj stáhnout na CD-R a prohlížej si to z DVDvideo playeru na telce... Nebo video i z dig. kamer po analogu nahrávaj na DVD videorecorder... -no tot budiž,ale o kvalitě se mluvit nedá!
- Ano vypadá(!...) obraz na telce lépe než na PCmonitoru, ale jen vypadá a ze 2m narozdíl 30cm u PC monitoru, který spíše odhalí nedokonalost zdroje videa a j., než že by sámo PC a monitor byly horší!!!
Pitomec (10211)|4.8.2006 17:40
[quote=ODSakEda]Pitomec no je s podivem, že bleješ nad obrazem (přesněji jen nad subjektivně informativními screenshoty z videa),které pořídili většinou amatéři vlastním náčiním a že to srovnáváš jednak z obrazem z kamery náhodně dobře povedenýho snímku a z kamer za stotisíce navíc se chlubíš cizímpeřím nějakýhop profíka z televize...

Přesto Screen má určitou vypovídací hodnotu alespon o obrazu zdrojového videa a nevím, proč by mělo být horší, i kdybych jej na telce pouštěl (i proto se točí filmy a reklama na celuloid) a ten scree když zvětším na celou obrazovku tak nemá více detailů než co jsme tady ostatní amatéři ukázali!!!

A nechytej mě nesmyslně na to, že statickej obraz prohlížíme a porovnáváme na progresívních monitorech at již CRT či LCD! Si klidně i fotky z digitálu prohlížej na telce a klidně na studiový....... (těch barev a rozlišovací schopnost detailů že?... :-E :-E :-E )
- Jak mnozí - socky co znám, co nemaj PC a nahrávaj fotky z levnýho digitálu na VHS... v lepším případě si to nechaj stáhnout na CD-R a prohlížej si to z DVDvideo playeru na telce... Nebo video i z dig. kamer po analogu nahrávaj na DVD videorecorder... -no tot budiž,ale o kvalitě se mluvit nedá!
- Ano vypadá(!...) obraz na telce lépe než na PCmonitoru, ale jen vypadá a ze 2m narozdíl 30cm u PC monitoru, který spíše odhalí nedokonalost zdroje videa a j., než že by sámo PC a monitor byly horší!!![/quote]
Já tady už obrázky z DSR-300 dával i svoje, takže příště se líp koukej. Jinak je úplně jedno, kdo to pořídí, protože tady jde o kameru samotnou co z ní leze a ne kdo zrovna stál za ní... Mně je taky úplně jedno, jestli tu zblitku z té JVC dělals ty nebo někdo jinej, protože to je prostě humus a o to jde 9-)

A u toho monitoru nechápu o čem to tady pindáš - video je pohyblivá věc a patří na TV, a nějaký screeny a další hovadiny alá monitor si strč za klobouk :-)-
radim1 (38)|7.8.2006 19:58
Dočetl jsem tuto diskusi a protože televizory jsou můj celoživotní koníček nemůžu nereagovat. Pro obě znesvářené strany: Ona otázka nezní ani tak jestli SD nebo HD, ale jestli prokládaně nebo progresívně! Pokud mám totiž k dispozici progresívní kameru (skutečně progresívní, ne nějaký pseudo) musí celý řetězec zpracování až k zobrazovači fungovat progresívně. Jako zobrazovač je vhodný LCD panel a obraz je pak jak fotka. ALE pokud mám kameru která točí prokládaně musí tak fungovat celý řetězec a nakonci je ideální klasická CRT obrazovka. Jakákoliv kombinace těchto dvou technologií má zanásledek jediné - ztrátu kvality obrazu. To je taky důvod proč obraz z klasické kamery ale i třeba z TV vysílání vypadá na LCD (a PC monitorech) hůř než na CRT. Protože LCD zobrazuje progresívně, musí se provést deinterlace (odstranění prokládání) a to se dá provést vzásadě dvěma způsoby: vypuštěním poloviny řádků - obraz je relativně ostrý ale detaily žádné, nebo zobrazením lichých i sudých půlsnímků zároveň. Tam je ale problém s tím že pohybujícíse objekty mají pak kostrbaté obrysy (každý 2. řádek je o 1/50s zpožděn oproti předchozímu) to se řeší jakýmsi "promícháním" resp. rozmazáním a to je taky důvod proč mají některé "moderní" (spíš módní) zobrazovače kolikrát horší obraz než 20let stará Tesla Color...
mirekv (7169)|7.8.2006 20:16
radim1
Ono, co píšeš je známá pravda, jen někteří jedinci to ne a ne pochopit! :-D
DodoMusic (173)|7.8.2006 21:13
Niektori jedinci este asi nevideli 1080i video na HD-LCD zobrazovaci s hardwarovym mpeg dekoderom :-I
clee (6592)|7.8.2006 21:20
prave ze jo, fotbal 1080i (ze satu) na nakym hd (1920x1080) filipesu, detaily na jednicku ale co do pohybu se to crt proste nevyrovna...
DodoMusic (173)|7.8.2006 21:50
clee : takze Tesla Color zostava nadalej v obyvacke :BB:
clee (6592)|7.8.2006 21:55
dv-5451 rulez :-R
ODSakEda (2278)|8.8.2006 23:07
radim1 Jenže některé lepčí LCDTV natož PC grafika s HW poodporou deinterlace nemáznou celý obraz, ale "jen" ono místo s pohybem a umí to málo modelů dokonce tak inteligentně spočítat a zobrazit, že žádné velké rozmazání nehrozí! Pitomec viděl nějakou starší technologii max do30" LCDTV navíc s pomalou LCD obrazovkou, kde opravdu obraz je i šíleně mázlý a růžový apod.!... Kdoví co jste kdo pánové viděli?!
radim1 (38)|10.8.2006 15:31
[quote=ODSakEda]radim1 Jenže některé lepčí LCDTV natož PC grafika s HW poodporou deinterlace nemáznou celý obraz, ale "jen" ono místo s pohybem a umí to málo modelů dokonce tak inteligentně spočítat a zobrazit, že žádné velké rozmazání nehrozí! Pitomec viděl nějakou starší technologii max do30" LCDTV navíc s pomalou LCD obrazovkou, kde opravdu obraz je i šíleně mázlý a růžový apod.!... Kdoví co jste kdo pánové viděli?![/quote]
Aha, takže musím dát za LCD TV od 100 tisíc výš abych měl obraz aspoň srovnatelný s běžným CRTčkem 9-) no vzhledem ktomu že nekradu ani jsem nevyhrál ve sportce, tak raději zůstanu u své Color 416 (z roku 1987 :-) ), kterou jsem kdysi dostal za odvoz a loni do ní namontoval novou obrazovku. Když si totiž strýc před nedávnem koupil LCDčko (a rozhodně ne to nejlevnější) a já porovnal obraz se svojí Colorkou, uvědomil jsem si jak moc se mi investice (cca 1500) do nové obrazovky vyplatila. A protože televizi nesleduju v hangáru ale v obýváku standardních rozměrů, tak mi úhlopříčka 67cm naprosto stačí....
...a že má "mírně" nemoderní dizajn, to mě vůbec netrápí...
Pitomec (10211)|10.8.2006 15:47
8-) 8-) 8-)
ODSakEda (2278)|10.8.2006 18:09
radim1 nové (LCDéčko strýce a pod.) ne=se dobré!!! Musí koupit dobré, né nové!
A vůbec není třeba 100.000, Orava 30" má supr obraz i z analogového prokládaného TV vysílání, než jej vypnou (relativně brzo!) a je perspektivní i VGA a DVI vstupem, dálekontrast 1000:1 a jas lepčí než značkový telka a u když ji má v obchodě přítel proti oknům jižní strany, září jasně a bílá je bílá a černá hluboká černá!!!!! (Telka proti oknu umí jen šedou...). Korektně reaguje na PC grafiku! Další lepčí LCD (1920x1080) stojí od 37.000 8-) pesimisto...
ODSakEda (2278)|10.8.2006 21:15
Ale vratme se k tématu!
- Další (ucelený) vzorek HDV zveřejnil marts a dodává: Komu by se do hor chtelo tahat velky 3-cipovy stroj. Porizeno Sony HVR-A1E (1min a jen 18MB): http://www.maestri.info/video/tb2006_trailer01x.wmv 8-)
stayman (12393)|11.8.2006 00:31
ODSakEda
Kto to tocil??? To je na Slovensku, na Permone...