Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nečekaný restart pc

Devaster (477)|21.8.2005 13:57
cakat cakat a este raz cakat ... nechat ho bezat trebarz celu noc a potom uvidis ci su v pamatiach vadne bloky ...
jorge (20)|21.8.2005 16:10
našlo mě to error
error_725.gif
jorge (20)|21.8.2005 16:11
zatím mě to našlo 8 erroru
StD (8612)|21.8.2005 18:01
Tak tu paměť rovnou vyhoď a sháněj jinou. :-((

P.S. Případně si pozvi někoho, kdo tomu trochu hoví, ať zkusí změnit nastavení/taktování té paměti v BIOSu a znovu MEMTEST, jestli se to změní, ale pochybuji. :-(((
jorge (20)|21.8.2005 18:11
našlo mě to 22 eroru a pak se restartovalo
jorge (20)|22.8.2005 11:12
Po dalším nečekaným restartu a po odeslání chybové zprávy microsoftu mě to hodilu na tuto stránku:
http://oca.microsoft.com/en/response.aspx?SGD=ecdccab5-fe98-4747-bccc-a3d69b446f40&SID=571
Píše to cosi o hardware takže to bude asi ta ramka.
Libor (526)|22.8.2005 11:35
zkus první jít do biosu a v Advaced chipset features a nastavit vyšší hodnoty pro časování pamětí, např. CL 2.5 zvyš na CL 3 atd.
můžeš si nejdřív i stáhnout utilitku CPU-Z, která ti pod win ukáže, jaké má tvá ramka časování podle SPD (informace na ramce pro MB) a jaké máš zrovna aktuální časování a následně zkusit v biosu je pozvyšovat a otestovat v memtestu pak
někdy může i pomoci,když se paměť přehodí do jiného slotu, ale jestli to máš zaplombované, tak to máš smůlu
každopádně, jestli to je v záruce, tak to odnes prodejci na reklamačku
jorge (20)|22.8.2005 11:50
mám tam plombu takže nic jinýho nezbývá
backer23 (1)|9.1.2010 17:28
zdravim mam podobny problem po nacitani windows se pc sam restartuje nebo nekdy zustane cerna obrazovka
jenze pc nejde spustit v zadnem rezimu pri stavu nouze nastane stejna situace
chtel sem reinstalovat windows jenze po vlozeni cd se neobjevi moznost spusteni obsahu cd
mohu se dostat jen do biosu
s pc byli problemy uz drive takove ze pri vypnuti pocitace musel byt alespon 30min odpojen od elektriny abychom ho moh zase spustit
mam grafickou kartu geforce 7600 cetl jsem ze s touto kartou ma podobny problem vice lidi
muzete poradit jak postupovat?
cetl jsem tu o vypnuti automatickeho restartu de to provest v biosu?
(zdroj 350W teploty se zdají být ok)
Pitomec (10211)|10.1.2010 13:48
[quote=backer23;258964]zdravim mam podobny problem po nacitani windows se pc sam restartuje nebo nekdy zustane cerna obrazovka
jenze pc nejde spustit v zadnem rezimu pri stavu nouze nastane stejna situace
chtel sem reinstalovat windows [COLOR=red]jenze po vlozeni cd se neobjevi moznost spusteni obsahu cd[/COLOR]
mohu se dostat jen do biosu
s pc byli problemy uz drive takove ze pri vypnuti pocitace musel byt alespon 30min odpojen od elektriny abychom ho moh zase spustit
mam grafickou kartu geforce 7600 cetl jsem ze s touto kartou ma podobny problem vice lidi
muzete poradit jak postupovat?
cetl jsem tu o vypnuti automatickeho restartu de to provest v biosu?
(zdroj 350W teploty se zdají být ok)[/quote]
V BIOSu nastavit CD jako první zařízení na spouštění, pak to musí z toho CD nastartovat (je-li samozřejmě bootovací).
jarino1978 (8045)|11.1.2010 07:47
podobný problém som mal kedysi aj ja, ale bolo to spôsobené chybným zdrojom. Po výmene OK.
mirekv (7169)|12.1.2010 21:16
350W je slabý!
Pitomec: nemusí, musíš zavčas volbu bootování z mechaniky potvrdit!
StD (8612)|12.1.2010 21:35
350W (navíc neznámého původu) je pro tu grafiku opravdu málo, ale proč se tohle řeší v takovéto mrtvolce tady a ne na místech k tomu určených (SHW)?? :-?
Pitomec (10211)|13.1.2010 19:30
[quote=mirekv;259822]350W je slabý!
Pitomec: nemusí, musíš zavčas volbu bootování z mechaniky potvrdit![/quote]
Stačí strčit sirku do klávesy Enter :-D
bastlir (3245)|14.9.2011 10:53
Pár let PC opravuji a je to většinou o tom samém.
1. čelo gr karty není správně naúhlováno k zákl. desce, takže se povytahuje ze slotu.
2. paměti - provést test - mohou se i přehřívat zejména na deskách, kde jsou blízko procesoru.
3. chladič procesoru nesedí či je zaneřáděn. Pokud má někdo čidlo teploty na chladiči, pak naměřená teplota nekoresponduje se skutečností.
4. poddimenzovaný zdroj
5. nekvalitní zdroj s nestabilním napětím či s vysokým zvlněním při zátěži - viditelné jen na osciloskopu.
6. vypouklé kondenzátory v okolí procesoru. Možno vyměnit, ale neletovat pistolkou!
bastlir (3245)|14.9.2011 10:57
PS. Pokud jsou v PC špatné ovladače, PC většinou zamrzne, ale nerestartuje se.
StD (8612)|14.9.2011 11:09
[quote=bastlir;366326]PS. Pokud jsou v PC špatné ovladače, PC většinou zamrzne, ale nerestartuje se.[/quote]

Ale i to je možné... - včera jsem čistil vnukovi mašinu od breberek a škodiváků i zbytečných her a jakmile jsem mu odstřihl a odinstaloval Torrent, tak šla XPéčka do restartu okamžitě i bez BSOD... - HDD měl téměř plný, zbývala pouhá 4 %... ;)
bastlir (3245)|14.9.2011 11:19
Nojo, ale XPéčka jsou háklivá na svůj odkládací prostor, zejména při malé paměti. Také jsem pominul viry apod.
sirdo (1320)|3.10.2011 18:39
Zdravim vospolok. Mam nainstalovane WIN Vista Home Premium 64-bit SP2(samozrejme original), graficku kartu ATI HD4850 od GIGABYTE a nasledovny problem: Vzdy ked sa objavi na nete najaktualnejsia verzia CCC, moj pocitac po restarte, alebo aj pri zapnuti hodi okamziete BSOD a tento problem pretrvava az kym nenainstalujem najaktualnejsiu verziu CCC. Vsetko potom funguje bez problemov az kym sa opat na nete neobjavi dalsia aktualizacia CCC a mna PC pri zapnuti uvita modrou obrazovkou hlasajucou nieco o havarii grafickeho hardwaru v mojom PC. Nechapem preco mi nepritomnost najnovsej verzie CCC vzdy zhodi PC, ved ked ju nemam nainstalovanu, tak by som mal maximalne prist o vylepsenia obsiahnute v najnovsej verzii a nie, ze mi WIN koli tomu havaruje...
fox (222)|3.10.2011 19:02
Ahoj. Akym sposobom si instaloval drivery k tej ATI (pardon - dnes uz AMD)? Starsie verzie bolo treba najskor uplne odinstalovat (vratane CCC) a az potom davat nove (nie to len "preplacnut"). Dokonca na to bol aj neaky SW priamo od ATI (co vsetko, co bolo ATI, odinstaloval). U novych verzii by to uz malo byt v pohode.
sirdo (1320)|3.10.2011 19:04
co su to starsie verzie? pocitac bol zostaveny 07/2009...
Pitomec (10211)|3.10.2011 19:10
Starší verze jsou všechny verze před tou poslední :-) Jinak toho nepovedenýho OS bych se rychle zbavil a šel do W7. A pokud jde o CCC, tak jistě není problém odškrtnout automatický update, viz obr.
ccc.jpg
sirdo (1320)|3.10.2011 19:59
[quote=Pitomec;369932]Starší verze jsou všechny verze před tou poslední :-) Jinak toho nepovedenýho OS bych se rychle zbavil a šel do W7. A pokud jde o CCC, tak jistě není problém odškrtnout automatický update, viz obr.[/quote]

pod poziadavkou specifikovat "co su to starsie verzie" som myslel, od akej verzie uz by to malo byt OK :)...
fox (222)|3.10.2011 20:04
Presne cislo Ti nepoviem, ale tusim az tohtorocne verzie (aj to - myslim -ze len par poslednych - osobne prave z tohto dovodu aktualizujem gr. drivery len obcas) nevyzadovali uplne odinstalovanie.
Mozno by stalo za to najskor uplne vsetko od ATI (AMD) odinstalovat a az potom pustit novu instalaciu. Otazka je, ako hlboko je to "zazrate" do systemu.
sirdo (1320)|3.10.2011 20:30
zahadou je pre mna aj skutocnost ako dnes prislo PC ma to, ze je k dispozicii nove CCC. pre vysvetlenie, toto PC momentalne sluzi len ako datove ulozisko a je zapnute, tak 1-2x do mesiaca. naposledy ked bolo zapnute som pred vypnutim este rucne chceckol ci nahodou sa uz na AMD webe nepovaluju nove CCC a nepovalovali. tak som s kludnou dusou PC vypol. dnes som ho zapol a hned pri bootovani hodilo BSOD, cize si na net ani nesahlo, aspon predpokladam. pohohol len hard reset, po ktorom sa PC rozbehlo a hned po uplnom nabootovani systemu sa na ploche zjavilo okno z infom o existencii novej verzie CCC. nechal som stiahnut a nainstalovat a teraz to fachci. samozrejme dalsi BSOD mozem cakat o par mesiacov ked vydaju dalsiu aktualizaciu CCC. stale mi je vsak nepochopitenym fakt, ze k padu WIN dochadza z tohto stupidneho dovodu. ved fakt, ze mam stare CCC nemoze automaticky koncit havariou systemu. ved nemam ani nejaku najnovsiu graficku kartu, ktora by bola na nejakych DX11 updatoch zavisla. predpokladam, ze v sucasnych CCC aktualizaciach sa nic nove pre HD4850 nenachadza...
fox (222)|3.10.2011 20:40
A ked to po tej "aktualizacii" skusis hned vypnut prip. resetnut, ako sa to chova? Nejde to znova do BSOD? Skus prip. cez msconfig skontrolovat, co vsetko sa spusta pri starte.
vivid.sk (11472)|3.10.2011 20:41
neodpovedal si na pitomcovu otazku.
Mas vypnutu kontrolu aktualizacii? (pripadne zakaz vo firewalle uplne aplikacii pristup na web)
sirdo (1320)|3.10.2011 20:49
[quote=vivid.sk;369948]neodpovedal si na pitomcovu otazku.
Mas vypnutu kontrolu aktualizacii? (pripadne zakaz vo firewalle uplne aplikacii pristup na web)[/quote]

momentalne nemam, ale predtym som mal. mne sa to javi ako by si WIN checkovali ci mam aktualnu verziu CCC a ked nie, tak BSOD. cize to nema nic spolocne s kontrolou aktualizacii cez CCC...
sirdo (1320)|3.10.2011 20:50
[quote=fox;369947]A ked to po tej "aktualizacii" skusis hned vypnut prip. resetnut, ako sa to chova? Nejde to znova do BSOD? Skus prip. cez msconfig skontrolovat, co vsetko sa spusta pri starte.[/quote]

ked sa nainstaluje aktualna verzia CCC, tak mozem restartovat do aleluja a vsetko v pohode...
fox (222)|3.10.2011 21:03
A co vypnutie a zapnutie? Niekedy sa PC moze spravat rozdielne (reset vs. off).
bastlir (3245)|3.10.2011 21:05
[quote=sirdo;369921]Zdravim vospolok. Mam nainstalovane WIN Vista Home Premium 64-bit SP2(samozrejme original), graficku kartu ATI HD4850 od GIGABYTE a nasledovny problem: Vzdy ked sa objavi na nete najaktualnejsia verzia CCC, moj pocitac po restarte, alebo aj pri zapnuti hodi okamziete BSOD a tento problem pretrvava az kym nenainstalujem najaktualnejsiu verziu CCC. Vsetko potom funguje bez problemov az kym sa opat na nete neobjavi dalsia aktualizacia CCC a mna PC pri zapnuti uvita modrou obrazovkou hlasajucou nieco o havarii grafickeho hardwaru v mojom PC. Nechapem preco mi nepritomnost najnovsej verzie CCC vzdy zhodi PC, ved ked ju nemam nainstalovanu, tak by som mal maximalne prist o vylepsenia obsiahnute v najnovsej verzii a nie, ze mi WIN koli tomu havaruje...[/quote]

Měl jsem podobný problém s novou ATInou (AMD) a pomohla jen jediná věc. Stáhnul jsem si odinstalátor gr. ovladačů, ovladače jsem až do údovně VGA odinstaloval, nainstaloval ovladače a aktualizace a šlo to. Je však pravdou, že po jedné aktualizaci (systém W7U 64b) mi to opět zhavarovalo. Tak jsem proces opakoval a tu konkrétní aktualizaci zakázal.
sirdo (1320)|3.10.2011 21:12
[quote=fox;369953]A co vypnutie a zapnutie? Niekedy sa PC moze spravat rozdielne (reset vs. off).[/quote]

to nemam celkom vypozorovane. vascinou mi BSOD hodi pri zapnuti pocitaca bez aktualnej vezie CCC. potom uz je jedno ci restartujem, alebo vypnem/zapnem, vysledky su rozne: bud BSOD, bud menu s ponukou spustenia v nudzovom rezime, alebo system nabehne normalne ako dnes po restarte. cize dnes som po restarte mohol kludne zaktualizovat s nabehnutym systemom, minule som vsak musel spustit nudzovy rezim s pripojenim na net, lebo do normalneho stavu to nechcelo nabehnut ani po X restartoch...
Pitomec (10211)|3.10.2011 21:26
[quote=sirdo;369939]pod poziadavkou specifikovat "co su to starsie verzie" som myslel, od akej verzie uz by to malo byt OK :)...[/quote]Na to ti asi sotva kdo odpoví a sám za sebe můžu říct, že CCC instaluju v poslední verzi vždy při čistý instalačce OS a pak už to nechám být. Jednou jsem to porušil, kvůli novýmu Call of Duty jsem odinstaloval starý a vzápětí chtěl nahodit nový CCC a už to blilo jakýsi hlášky o chybách, a že to nejde. Tak jsem tam rychle vrazil původní verzi CCC, naštěstí se to chytlo a CoD jsem mohl v klidu zahrát 8-)
sirdo (1320)|3.10.2011 21:28
[quote=Pitomec;369967]Na to ti asi sotva kdo odpoví a sám za sebe můžu říct, že CCC instaluju v poslední verzi vždy při čistý instalačce OS a pak už to nechám být. Jednou jsem to porušil, kvůli novýmu Call of Duty jsem odinstaloval starý a vzápětí chtěl nahodit nový CCC a už to blilo jakýsi hlášky o chybách, a že to nejde. Tak jsem tam rychle vrazil původní verzi CCC, naštěstí se to chytlo a CoD jsem mohl v klidu zahrát 8-)[/quote]

no ved ja nemam ani najmensi zaujem tam "rvat" nove verzie CCC, ale proste system mi to nedovoli. ked nenainstalujem najnovsie CCC hned ako vyjdu, tak BSOD...
fox (222)|3.10.2011 21:29
Hmmm. Tazko radit takto na dialku - fakt je, ze SW od ATI nikdy nebol zrovna bez chyb (aj ked uznavam, ze to, co maju dnes, sa so starsimi verziami neda vobec zrovnat - kvalita isla jednoznacne hore) a MS sa obcas tiez podari "kvalitna" zaplata. Napr. aktualizacie driverov HW z MS Update davam na XP-cka len velmi vynimocne, lebo s nimi boli casto problemy. Ja by som sa pozrel este na ten msconfig (ak to nerobi problemy pri resetoch OFF/ON hned, je pravdepodobne, ze sa musi bud pokusat nieco same aktualizovat alebo moze byt problem aj v HW - ak boli suciastky v PC predtym studene) a prip. vsetko od ATI/AMD odinstaloval, reset, nova instalacia. Sam som mal pred casom podivne problemy - mam tv kartu a PC sa spravalo divne (mrznutie/resety) pri prepinani programov - nakoniec pomohla vymena zdroja.
bastlir (3245)|3.10.2011 21:30
[quote=sirdo;369958]to nemam celkom vypozorovane. vascinou mi BSOD hodi pri zapnuti pocitaca bez aktualnej vezie CCC. potom uz je jedno ci restartujem, alebo vypnem/zapnem, vysledky su rozne: bud BSOD, bud menu s ponukou spustenia v nudzovom rezime, alebo system nabehne normalne ako dnes po restarte. cize dnes som po restarte mohol kludne zaktualizovat s nabehnutym systemom, minule som vsak musel spustit nudzovy rezim s pripojenim na net, lebo do normalneho stavu to nechcelo nabehnut ani po X restartoch...[/quote]

Ano, tj. "neurčitý stav". Zřejmě záleží i na tom, jak se s tím porovná MB. S ATInama byl odjakživa semtam nějaký problém. Pamětníci ATI AIW Pro mi jistě dají za pravdu.
Pitomec (10211)|3.10.2011 21:31
[quote=sirdo;369968]no ved ja nemam ani najmensi zaujem tam "rvat" nove verzie CCC, ale proste system mi to nedovoli. ked nenainstalujem najnovsie CCC hned ako vyjdu, tak BSOD...[/quote]
Aby CCC zjistilo nový ovladače, tak to potřebuje mít povolenou aktualizaci. A i kdyby tato funkce byla někde skrytě, tak není snad problém ve firewallu zakázat přístup na web ATI, jak psal někdo výše.
bastlir (3245)|3.10.2011 21:33
[quote=Pitomec;369971]Aby CCC zjistilo nový ovladače, tak to potřebuje mít povolenou aktualizaci. A i kdyby tato funkce byla někde skrytě, tak není snad problém ve firewallu zakázat přístup na web ATI, jak psal někdo výše.[/quote]

Mám dojem, že lze zrušit aktualizace přímo v nastavení. Už si ale nepamatuji.
Pitomec (10211)|3.10.2011 21:36
[quote=bastlir;369970]Ano, tj. "neurčitý stav". Zřejmě záleží i na tom, jak se s tím porovná MB. S ATInama byl odjakživa semtam nějaký problém. Pamětníci ATI AIW Pro mi jistě dají za pravdu.[/quote]Já mám grafárny ATI už od roku 1999 a pokud je to origoš Sapphire, tak není problém žádný. Jednou jsem zakoupil nějakýho Palita a plastovej větrák, co na něm byl, dokázal přehlušit i start proudovýho letadla :-k
Pitomec (10211)|3.10.2011 21:37
[quote=bastlir;369972]Mám dojem, že lze zrušit aktualizace přímo v nastavení. Už si ale nepamatuji.[/quote]
To už jsem dneska psal i s obrázkem: https://www.tvfreak.cz/forum/showpost.php?p=369932&postcount=76
bastlir (3245)|3.10.2011 21:40
[quote=Pitomec;369973]Já mám grafárny ATI už od roku 1999 a pokud je to origoš Sapphire, tak není problém žádný. Jednou jsem zakoupil nějakýho Palita a plastovej větrák, co na něm byl, dokázal přehlušit i start proudovýho letadla :-k[/quote]

O větrácích ani nemluví. Jedna ATI AGP16 mi dokonce odešla. Popisoval jsem ATI TV, tam dostat zvuk bylo dílem náhody. A vůbec podpora Kanaďanů byla na draka, arogantně vše ignorovali
Pitomec (10211)|3.10.2011 21:48
Já to dřív řešil nákupem verzí Ultimate (pasivní) a teď už beru Vapor-X a i u toho se dá v klidu spát :-)
sirdo (1320)|3.10.2011 21:51
[quote=bastlir;369970]Ano, tj. "neurčitý stav". Zřejmě záleží i na tom, jak se s tím porovná MB. S ATInama byl odjakživa semtam nějaký problém. Pamětníci ATI AIW Pro mi jistě dají za pravdu.[/quote]

verim, ze ked text v BSOD hovori o havarii grafickeho HW, respektive jeho ovladacoch, tak na to nema vplyv napr. to, ze CPU C2Q8300 mam pretocene z 2,5GHz na 3,45GHz, samozrejme nalezite uchladene...
dsc00160r.jpg dsc00154n.jpg
sirdo (1320)|3.10.2011 21:55
[quote=Pitomec;369971]Aby CCC zjistilo nový ovladače, tak to potřebuje mít povolenou aktualizaci. A i kdyby tato funkce byla někde skrytě, tak není snad problém ve firewallu zakázat přístup na web ATI, jak psal někdo výše.[/quote]

opakujem, ja podozrievam WIN, ze si checkuju aktualnost CCC a ked su neaktualne tak GAME OVER. cize zap/vyp automatickeho update CCC "nema vliv na funkci":D...
fox (222)|3.10.2011 21:59
Moze a nemusi. Treba si uvedomit, ze pri starte PC zerie kratkodobo hodne a zdroj (ak je starsi alebo slabsi) jednoducho nemusi stihat. Skus to dat na default frekvencie, ako sa to bude spravat. Ja som mal Enermax a po neakych 4-5 rokoch som ho musel vymenit (hoci sa na prvy pohlad tvaril, ze je O.K.). Ak mas moznost, skus to aj s neakym inym kusom.
sirdo (1320)|3.10.2011 22:03
[quote=fox;369989]Moze a nemusi. Treba si uvedomit, ze pri starte PC zerie kratkodobo hodne a zdroj (ak je starsi alebo slabsi) jednoducho nemusi stihat. Skus to dat na default frekvencie, ako sa to bude spravat. Ja som mal Enermax a po neakych 4-5 rokoch som ho musel vymenit (hoci sa na prvy pohlad tvaril, ze je O.K.). Ak mas moznost, skus to aj s neakym inym kusom.[/quote]

ako PSU mam Corsair VX450W a ten musi moju zostavu (3DMark06-13800bodov, cize ziaden killer) utiahnut s prstom v nose. skusit CPU na default som uz skusal a nic to nepomohlo. grafiku som nepretaktovaval(je mierne pretaktovana od vyroby, OC verzia),kedze nebol dovod lebo na strih videa je potrebny hlavne hruby vykon CPU, len som na nej vymenil chladic za accelero...
bastlir (3245)|3.10.2011 22:12
[quote=fox;369989]Moze a nemusi. Treba si uvedomit, ze pri starte PC zerie kratkodobo hodne a zdroj (ak je starsi alebo slabsi) jednoducho nemusi stihat. Skus to dat na default frekvencie, ako sa to bude spravat. Ja som mal Enermax a po neakych 4-5 rokoch som ho musel vymenit (hoci sa na prvy pohlad tvaril, ze je O.K.). Ak mas moznost, skus to aj s neakym inym kusom.[/quote]

No vidíš! Připomněl jsi mi, že mi to dělal jeden zdroj (výhodná koupě :D), který měl velké zvlnění. Měřil jsem ho v zátěži, napětí sice držel, ale když jsem připojil osciloskop, tak jsem se zhrozil. Tak jsem koupil Enermaxe a byl pokoj.
fox (222)|3.10.2011 22:14
Ja som mal tiez 450W, ale dolezite je aj to, ako je stary a nakolko je kvalitny. Uvedom si, ze pretaktovanim rastie dost prudko spotreba a ani 450W zdroj nemusi stacit (to, co vyrobca napise na stitok este nemusi byt v reale).
bastlir (3245)|3.10.2011 22:23
[quote=fox;369993]Ja som mal tiez 450W, ale dolezite je aj to, ako je stary a nakolko je kvalitny. Uvedom si, ze pretaktovanim rastie dost prudko spotreba a ani 450W zdroj nemusi stacit (to, co vyrobca napise na stitok este nemusi byt v reale).[/quote]

Starý zdroj nutně nemusí znamenat nevyhovující. Jak ve zdroji, tak i na MB kolem procesosu jsou slabým článkem elektrolytické kondenzátory. Není však nic jednoduššího, jak k zatíženému (připojenému) zdroji připíchnout měřák s pamětí špiček, a ten vše ukáže.
sirdo (1320)|3.10.2011 22:23
[quote=fox;369993]Ja som mal tiez 450W, ale dolezite je aj to, ako je stary a nakolko je kvalitny. Uvedom si, ze pretaktovanim rastie dost prudko spotreba a ani 450W zdroj nemusi stacit (to, co vyrobca napise na stitok este nemusi byt v reale).[/quote]

tak ten Corsair nie je ziaden ksunt, aspon minimalne podla testov na roznych weboch:)...