Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nečekaný restart pc

bastlir (3245)|3.10.2011 22:28
[quote=sirdo;369998]tak ten Corsair nie je ziaden ksunt, aspon minimalne podla testov na roznych weboch:)...[/quote]

Nene, ten je dobrý. Má i slušný činitel účinnosti.
fox (222)|3.10.2011 22:32
To netvrdim. Ale dnesna kvalita suciastok je na zaplakanie a staci mat skratka smolu. Len hovorim, ze aj zdroj moze byt zdrojom podobnych problemov (BSOD) ako popisujes (v inej masine som tiez menil zdroj zhruba po roku). Ak mas moznost, skus tam hodit neaky iny a testni to.
vivid.sk (11472)|3.10.2011 22:33
Ale dnesna kvalita suciastok je na zaplakanie

Ale nieje, len treba vediet, co kupit. Ale je fakt, ze len minimum firiem osadza zdroje vysokokvalitnymi kondenzatormi, kazdy len setri, kde sa da. Paradoxne, zdroj je jedna z veci, kde by som nesetril ani nahodou.


(napriklad Seasonic je osadeny vysokovalitnymi Nippon Chemi-con - japonskymi kondikmi). Taktiez ich pouziva Enermax alebo Antec.
bastlir (3245)|3.10.2011 22:41
[quote=fox;370001]To netvrdim. Ale dnesna kvalita suciastok je na zaplakanie a staci mat skratka smolu. Len hovorim, ze aj zdroj moze byt zdrojom podobnych problemov (BSOD) ako popisujes (v inej masine som tiez menil zdroj zhruba po roku). Ak mas moznost, skus tam hodit neaky iny a testni to.[/quote]

To s Tebou nesouhlasím. Kvalita součástek roste, jinak by se dnes výrobci neuživili. Když někomu odejde noname zdroj, to je daň za slevu. Pokud ještě nevezme něco s sebou. Nechápu totiž lidi, kterí si vyberou drahý bord a špičkový procesor s grafikou a nakonec si k tomu chtějí připojit nějakou pouťovku zdroj. Takové počítače odmítám stavět.
fox (222)|3.10.2011 22:45
Seasonic uz tiez nie je to, co byval, Enermax a Antec detto. Iste - je to stale na hony od noname, ale dnes je to uz aj dost o stasti. Ked spominas ten Enermax - mne odisiel po 4-5 rokoch, kamaratovi o nieco skor (ale za to aj so sprievodnymi efektami, ako mi bolo povedane). Osobne som bol touto znackou trocha sklamany.
vivid.sk (11472)|3.10.2011 22:46
Seasonic uz tiez nie je to, co byval.

Je stale to, co byval :) Pozri si vnutro. (minimalne co som videl aj nove zdroje uvedene v roku 2010 su stale spicka).

Musim si zaklopat, moj zatial drzi viac ako 4 roky a stale bez problemov. Inak, SS dava 5 rokov zaruku na svoje zdroje.
A co sa tyka stastia, suhlasim. Tiez som cital nejake negativne reakcie na zopar kusov (piskanie bez zataze a podobne).
bastlir (3245)|3.10.2011 22:48
[quote=vivid.sk;370002]Ale dnesna kvalita suciastok je na zaplakanie

Ale nieje, len treba vediet, co kupit. Ale je fakt, ze len minimum firiem osadza zdroje vysokokvalitnymi kondenzatormi, kazdy len setri, kde sa da. Paradoxne, zdroj je jedna z veci, kde by som nesetril ani nahodou.


(napriklad Seasonic je osadeny vysokovalitnymi Nippon Chemi-con - japonskymi kondikmi). Taktiez ich pouziva Enermax alebo Antec.[/quote]

Dík. :-) To je právě o té ceně bordu. Od bordů pod 4tis. nelze očekávat zázračnou kvalitu. Já jsem měl možnost ten svůj budoucí si nejdříve osahat a pak teprve koupit. A nelituji. Stále platí, že nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci.
fox (222)|3.10.2011 22:57
[quote=bastlir;370004]... Kvalita součástek roste, ...[/quote] - to snad nemyslis vazne?! U nas vo firme daleko castejsie odide suciastka v novom stroji, ako kdeaka vykopavka. Napr. stare CRT-cka idu ako hodiny, ale 2 roky stare LCD je suce do srotu - nie kvoli panelu, ale kvoli odpalenej elektronike. Ale aj mimo firmu, vobec nemam pocit, ze kvalita ide hore - ceny vo vseobecnosti klesaju, tak je nerealne ocakavat kvalitu (ak by mali osadzat ozaj kvalitne suciastky, cena vyleti hore a nebudu konkurencieschopni a teda skrachuju - tych par nadsencov, co su ochotni investovat do kvalitnych suciastok, ziadnu firmu nezachrani).
bastlir (3245)|3.10.2011 23:13
[quote=fox;370008]- to snad nemyslis vazne?! U nas vo firme daleko castejsie odide suciastka v novom stroji, ako kdeaka vykopavka. Napr. stare CRT-cka idu ako hodiny, ale 2 roky stare LCD je suce do srotu - nie kvoli panelu, ale kvoli odpalenej elektronike. Ale aj mimo firmu, vobec nemam pocit, ze kvalita ide hore - ceny vo vseobecnosti klesaju, tak je nerealne ocakavat kvalitu (ak by mali osadzat ozaj kvalitne suciastky, cena vyleti hore a nebudu konkurencieschopni a teda skrachuju - tych par nadsencov, co su ochotni investovat do kvalitnych suciastok, ziadnu firmu nezachrani).[/quote]

To je tak ... do CRTčka jsi připojil maximálně tak scart či ex-repra. Kdežto do dnešních TV připojíš LAN, LNB i s motorem, USB ..... Z vlastní zkušenosti vím, že se nedodržují bezpečná pravidla připojování apod. A pokud vím CRTčka zlobila také. Avšak velkou roli v tom hraje i štěstí. S příchodem nových technologií nastoupila vysoká integrace, takže to, co bylo chlazené průvanem ve velké bedně, dnes se musí uchladit v placce. O monitorech ani nemluvě. Když odhlédnu od u CRT monitoru téměř reálně nedosažitelné velkosti, tak za dobu mého 24" LCD bez ztráty kvality bych už měl dva CRT.
sirdo (1320)|3.10.2011 23:16
[quote=bastlir;370007]Dík. :-) To je právě o té ceně bordu. Od bordů pod 4tis. nelze očekávat zázračnou kvalitu. Já jsem měl možnost ten svůj budoucí si nejdříve osahat a pak teprve koupit. A nelituji. Stále platí, že nejsem tak bohatý, abych kupoval levné věci.[/quote]

ja mam tento: Gigabyte EP45-UD3R
bastlir (3245)|3.10.2011 23:28
[quote=sirdo;370011]ja mam tento: Gigabyte EP45-UD3R[/quote]

Jo, to je takový slušný bord z asi před třemi - čtyřmi roky. Tehdy se však na kvalitu kondíků nekladl takový důraz, jako se klade dnes.
bastlir (3245)|3.10.2011 23:32
Já zase mám starší Gigabyte GA-X58A-UD7 a už to také není žádný zázrak, je to ale držák.
sirdo (1320)|4.10.2011 00:03
[quote=bastlir;370014]Jo, to je takový slušný bord z asi před třemi - čtyřmi roky. Tehdy se však na kvalitu kondíků nekladl takový důraz, jako se klade dnes.[/quote]

kupena 07/2009...
bastlir (3245)|4.10.2011 00:17
[quote=sirdo;370020]kupena 07/2009...[/quote]

To sedí, takže asi půldruhého roku od zahájení výroby.
Pitomec (10211)|4.10.2011 15:36
[quote=sirdo;369985]opakujem, [COLOR=red]ja podozrievam WIN, ze si checkuju aktualnost CCC[/COLOR] a ked su neaktualne tak GAME OVER. cize zap/vyp automatickeho update CCC "nema vliv na funkci":D...[/quote]
No to je fakt strašně těžký zakázat taky :-E
win-aktualizace.jpg
bastlir (3245)|4.10.2011 18:05
Nejde tu o aktualizaci Windows, nýbrž ovladačů gr. karty. :-)
Pitomec (10211)|4.10.2011 18:47
Automaticky stahovat ovladač ke GK může buď CCC (což jsme si ukázali včera, jak tomu zabránit) nebo Windows (což je zase popsáno nad tvým příspěvkem, jak to zrušit). Pak už zbývá jenom nějaký záhadný aktualizační virus, který nemá nic lepšího na práci, než aktualizovat drivery ke grafárně :D
sirdo (1320)|4.10.2011 22:58
[quote=Pitomec;370089]No to je fakt strašně těžký zakázat taky :-E[/quote]

no to by mohlo byt riesenim...
bastlir (3245)|4.10.2011 23:04
[quote=Pitomec;370117]Automaticky stahovat ovladač ke GK může buď CCC (což jsme si ukázali včera, jak tomu zabránit) nebo Windows (což je zase popsáno nad tvým příspěvkem, jak to zrušit). Pak už zbývá jenom nějaký záhadný aktualizační virus, který nemá nic lepšího na práci, než aktualizovat drivery ke grafárně :D[/quote]

Abych byl upřímný, z aktualizací od ATI jsem jelen. Natáhneš si aktualizaci a klekne ti to. Pak si stáhneš aktualizaci od klonu a chodí to. Když to však uděláš podruhé, je to zase naopak. Tohle jsem u GF neznal.
bastlir (3245)|4.10.2011 23:06
PS. Nejhorší je to, že když Ti to klekne, nepomůže zpravidla přeinstalování, ale nejdřív totální deinstalace ovladačů.
Pitomec (10211)|5.10.2011 15:43
[quote=bastlir;370167]Abych byl upřímný, z aktualizací od ATI jsem jelen. Natáhneš si aktualizaci a klekne ti to. Pak si stáhneš aktualizaci od klonu a chodí to. Když to však uděláš podruhé, je to zase naopak. Tohle jsem u GF neznal.[/quote]To je aspoň pádný důvod k tomu, aby člověk jak pako za každou cenu všechno neaktualizoval a nechal to být (je-li to funkční). A neplatí to samozřejmě akorát o GK, ale i o satelitních přijímačích, televizorech apod.

A pokud jde o ATI, tak ta má holt ráda čistou instalačku Woken a pak není problém žádný. Ale cpát nový verze přes ty starý (mnohdy i bez odinstalace předchozí verze), to prostě ne.
bastlir (3245)|5.10.2011 19:16
Nojo, jenže lidská zvědavost je mrcha. :-) To je tak, co když náhodou ze svého "dvojplošníku" aktualizací udělám "stíhačku" ?! To pokušení! :D
Pitomec (10211)|5.10.2011 19:37
Co aktualizace přinese (nebo v horším případě odnese) si může člověk zjistit na webu předem, k tomu nemusí všechno zkoušet 8-)
bastlir (3245)|5.10.2011 19:41
[quote=Pitomec;370279]Co aktualizace přinese (nebo v horším případě odnese) si může člověk zjistit na webu předem, k tomu nemusí všechno zkoušet 8-)[/quote]

Jo, to jsi mně teď připomněl nějakou aktualizaci, kdy jsem se podíval do Korei k výrobci a tam jsem v tom rozsypaném čaji nenašel ani přepínátko do AJ. Tedy pokud tam vůbec bylo. To jsem si fakt početl! :D
Pitomec (10211)|5.10.2011 20:00
[quote=bastlir;370281]Jo, to jsi mně teď připomněl nějakou aktualizaci, kdy jsem se podíval do Korei k výrobci a tam jsem v tom rozsypaném čaji nenašel ani přepínátko do AJ. Tedy pokud tam vůbec bylo. To jsem si fakt početl! :D[/quote]
Tak přesně totéž se mně povedlo s routerem Edimax, kde jsem tahal nový firmware a nějak jsem přehlídnul, že je to China-verze. Po instalaci samozřejmě nepoužitelný, takže koupit ještě jeden a dle jeho menu se v tom původním proklikat opět k aktualizace FW, tentokrát s nahráním ENG-verze :-)
bastlir (3245)|5.10.2011 20:15
[quote=Pitomec;370289]Tak přesně totéž se mně povedlo s routerem Edimax, kde jsem tahal nový firmware a nějak jsem přehlídnul, že je to China-verze. Po instalaci samozřejmě nepoužitelný, takže koupit ještě jeden a dle jeho menu se v tom původním proklikat opět k aktualizace FW, tentokrát s nahráním ENG-verze :-)[/quote]

:D Jooo, kdo nic nedělá, nic nezku..... :D

Co ale naděláš, nejsem schopný manže vysvětlit, že musí číst hlášky a ne hned všechno odpálit. Tím chci říct, že drtivá většina uživatelů PC vůbec neví, co se jim tam nainstaluje a která bije. Před čtrnácti dny jsem chvilku seděl v Mironetu a poslouchal jsem lidi, co si chtěli koupit nějaké PC. Musím tedy říci, že ti prodejci by měli mít svatozář za trpělivost. Někteří zákazníci vůbec nevěděli, co chtějí. Paní se ptala, kdyby to bylo o tisícovku levnější, o kolik by ten počítač byl horší. No to bych vylítl z kůže! :D
sirdo (1320)|5.10.2011 23:19
u mna je vsak problem, ze aktualizovat na GK JA nic nechcem, ale WOKNA ano:D...
bastlir (3245)|6.10.2011 00:28
[quote=sirdo;370335]u mna je vsak problem, ze aktualizovat na GK JA nic nechcem, ale WOKNA ano:D...[/quote]

V tom případě si nastav aktualizaci systému ne automaticky, ale výběrem.