Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jaky format videa uprava v Davinci

ai (2993)|14.3.2016 15:17
[QUOTE=Musko;521455]Nepomohlo.
[/QUOTE]
Jeste mozna tam je moc b snimku na to 50p video, ..,pokud ten fw neni vylozene spatny ,.., souhlas, to muze byt ztrata casu prizpusobovat video pro prehravac, melo by to byt naopak. Ten prehravac je z ery pred 5 lety, to jeste 50p videa nebyly moc rozsirene ...

ja tu postnu ty nove veci behem zitrka, nemel jsem moc casu ...
maxima (134)|14.3.2016 16:31
ai super tak se budeme tesit.
Musko (149)|20.3.2016 11:08
@ai
[QUOTE=ai;521299]jj, tu vyrobu DVD sem dam, i tam pridam enkodovani HEVC tedy s x265 ...[/QUOTE]
ai môžem sa pripomenúť s tým BATom na výrobu DVD?

Nakoľko som postavený pred "problém" vyrobiť DVD, pričom natočený materiál mám 1080 50p (mp4).
Vegas s tým má menšie problémy (alebo ho neviem správne nastaviť).
Skúšal som aj TotalCode Studio, kde je výsledok lepší, ale ...

Ďakujem.
ai (2993)|21.3.2016 05:50
Dmfs from avi to MP4 - DVD
Sorry, cele jsem to prepracoval, aby to bylo jednodussi a zaroven to psalo co se deje, co se bude enkodovat, muxovat atd.
--je potreba Avisynth 2.6.0, pokud mate jen 2.5.8. HcEncoder, posledni verze 028 to pry potrebuje, tak z Videohelpu stahnete tamtu posledni 2.6.0 verzi
--nenastavuje se zadny 64bit apod, skript detekuje 32 nebo 64 OS a podle toho se zaridi
--v destinaci to zasadne nic neprepisuje, pokud soubor uz existuje pripise to jinou ciselou koncovku
--napise se info co skript bude delat podle INI, co z nej vycet
--napise to prehledne, co bude enkodovat, muxovat, palit atd. presne v tom poradi, takze pokud to neni co chci hned se to muze zrusit a podivat se do INI co se deje
--v INI musi byt nutne jen dva radky na destination a temp adresare a pak treba jen jedna s x264_variables a udela se jen H.264 stream,v tomto duchu je to prepsano,
takze pkud chcete jen:
H264 tak staci jen x264_variables
Ac3 tak jen Aften_variables
MP4 a AAC audio tak jen x264_variables a Nero_variables
MP4 s HEVC a audiem tak jen x265_variables a Nero_variables
jen HEVC stream v MP4 tak jen x265_variables
2xMP4 jednou s H.264 a druhe na HEVC tak se prida jen x265_variables pro ten MP4

u DVD se musi vypsat ty detaily pro paleni, pokud chcee hned palit, nebo se nastavi jen make_ISO_only na yes pokud chcete jen ISO, nebo pokud je jen HC_Enc_one_pass a HC_Enc_two_pass tak se vytvori jen m2v stream atd. ...
u DVD se kontroluje DVD kompatibilni stream, nez se zacne enkodovat ten hlavni m2v , tak se enkodujou jen 2 sekundy a to se pak analyzuje a napise to jestli je to DVD kompatibilni. Ono stejne, pokud neni tak to potom muxman vetsinou odmita zmuxovat do VIDEO_TS, ale to nebrani si treba udelat nejaky 1920x1080 mpeg2, jen to napise, ze to neni DVD kompatibilni ...
Pozor u DVD je spoluprace Avisynthu a HcEncoderu command line radky nutna, HcEncoder musi mit bud -PROGRESSIVE nebo -TFF -INTERLACED nebo -BFF -INTERLACED nastaveno podle toho co vychazi z Avisynth skriptu
KVALITA DVD zalezi na Avisynth skriptu, pokud je spatny, je spatny i vysledek.

tech variaci je tam vic, zalezi co chcete

Je tam hodne INI pridanych s ruznymi variacemi takze si to lze projit.

Moc jsem to nezkousel, nebojte se napsat co nefunguje , bude tam mozna vice bugs zpocatku ...

a zkousejte HEVC! (x265) :-) oni celkem tedka zvetsili rychlost, takze to neni az tak pomale, i kdyz samozrejme mnohem pomalejsi nez H264 enkodovani, kvalita ? Zadny zazrak, zatim na tom makaji, ale je to 10bit ! takze zadny banding a mapy , moc jsem to nezkousel, tesim se na to, ze konecne video i v low light atd., bude bez tech artefaktu v nem atd.

x264.exe, x265.exe jdou updatovat, v tech slozkach je napsano jak, tak treba kazdeho pul roku aspon ten x265 je treba updatovat, meni se to celkem rychle.,..., btw na 32bitovych OS je nastaveno jen 8bit vystup u x265 (hevc), protoze to ani nejde jinak. Neni 10bitovy enkoder na 32bitovy operacni system. Proste jit s 32bitovym OS na HEVC enkodovani nena asi smysl. A navic oni uz stopli vyvoj asi pred par mesici, takze vyviji snad jen 64bitovy x265.exe (8bitove nebo 10bitove video), ale ja v tom skriptu pouzivam jen 10bitovy x265.exe pro 64 bitovy OS.
Musko (149)|21.3.2016 08:42
Ako prvé sa chcem poďakovať.
Dnes, alebo zajtra otestujem m2v, ac3 a mp4.

A hneď sa opýtam:
  • Všade, kde je nejaký resize používaš Spline36Resize. Mne si pred časom napísal možnosť použiť LanczosResize (pre ostrejší výsledok). Ktorý resize je lepšie použiť?
  • V no_resize 0-255.ini máš použité x264_variables aj x265_variables. Keďže 264 a 265 súbory robíš v inom ini, predpokladám, že ten riadok x265_variables je tam omylom? Takisto mazanie temp adresárov ti asi nechtiac z toho ini vypadlo.


Toľko chochmesu mám, že si tieto drobnosti upravím podľa svojich požiadaviek, len sa informujem.


Ešte raz ĎAKUJEM.
maxima (134)|21.3.2016 09:05
Ai, taky bych se chtěl moc podekovat i když pro me to bude trochu slozitejsi, vyzkousim a dam vedet.

Maxim
ai (2993)|21.3.2016 18:04
[QUOTE=Musko;521567]Všade, kde je nejaký resize používaš Spline36Resize. Mne si pred časom napísal možnosť použiť LanczosResize (pre ostrejší výsledok). Ktorý resize je lepšie použiť?[/QUOTE]
Laczos je ostrejsi,
Spline16resize (nejmin ostry) , Spline36Resize, Spline 64Resize (nejvice ostry, ale snad mene nez Lanczos) neni tak ostry ,ale nekdy je to treba, specialne na DVD downscale, kde je problem s blikanim ostrym hran pokud se to prevede v Avisynthu na prokladane video
Lanczos4Resize je snad nejostrejsi
pokud neni problam s "halo" nebo blikanim, kldne puozijte Lanczos
to je vyhoda Avisynthu, kazdy si muze nastavovat co chce, podle zdroje atd.
obecne Spline je dobry na downscale , Lanczos na upscale ale neni to zadne pravidlo ...

[QUOTE=Musko;521567]V no_resize 0-255.ini máš použité x264_variables aj x265_variables. Keďže 264 a 265 súbory robíš v inom ini, predpokladám, že ten riadok x265_variables je tam omylom? Takisto mazanie temp adresárov ti asi nechtiac z toho ini vypadlo.[/QUOTE]
x264_variables aj x265_variables mohou byt v jedbom INI a vyrobis 2x MP4 , se stejnym audiem a jinym videem. Muzes je samozrejme nechat individualne pokazde v jinem INI take. To je ta flexibilita toho noveho skriptu, vpodstate to hleda co muze udelat a to udela, podle toho jake radky tam nechas. Muze to znit divne, ale po par pouziti to bude hned jasne.
pokud tam mas jeden radek s tim x265_variables navic a nechces MP4 s HEVC, tak jen vymaz nebo treba pridej na zacatek nejaky znak, tim skript ty promennou x265_variables nevidi, ale mas ji tam pripravenou na priste atd., napr:
zx265_variables :--crf 23 --vbv-bufsize 20000 --vbv-maxrate 20000

ale ja bych doporucoval ty INI striktne zpravne pojmenovavat a nechavat tam ty radky, ktere jsou treba, jinak za kratko je to chaoticke, ja jsem to tam napr treba ten radek s tim x265_variables zapomel, jak jsem tu tu narychlo u sebe zkousel ...
Musko (149)|21.3.2016 19:49
Hlásim prvú chybu:
[QUOTE] ERROR, syntax error detected in this avisynth script:AviSource("D:\Sony Vegas\Projects\Na prevod\2016_03_12_milos_70.avi")
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
Import("IResize.avsi")
Blur(0,1.5)
IResize(720,576)
Import("changing_color_space_HD_to_SD.avsi")
AssumeTFF().SeparateFields().SelectEvery(4, 0, 3).Weave()
ERROR Line:
D:\Sony Vegas\Temp\DVD just m2v stream from 50p - no DVD.INI\2016_03_12_milos_70\2016_03_12_milos_70.avs: Script error: there is no function named "ColorMatrix"
(changing_color_space_HD_to_SD.avsi, line 1)
(D:\Sony Vegas\Temp\DVD just m2v stream from 50p - no DVD.INI\2016_03_12_milos_70\2016_03_12_milos_70.avs, line 6)


Correct avisynth script in DVD just m2v stream from 50p - no DVD.INI file.[/QUOTE]

Riešenie:
Nakopíroval som ColorMatrix.dll do C:\Program Files (x86)\AviSynth\plugins
ai (2993)|21.3.2016 21:42
chybi colormatrix.dll v Avisynth plugin adreasri http://avisynth.org.ru/docs/english/externalfilters/colormatrix.htm , colormatrix.dll prevadi
rec.709 HD video re.601 pro standardni rozliseni
v tom Avisynth skriptu jej pouzije ten "changing_color_space_HD_to_SD.avsi"

jj. ja to pouzivam uz leta a zapomel jsem na to, ze to tam mam, ten colormatrix.dll, takze stahnete ten colormatrix.dll z webua vlozit do toho Avisynth plugin adresare. Ted zjistuju, ze to nejde uz odnikud stahnout, autor Tritical to zrejme blokuje, nebo uz se o to nikdo nestara.

TAKZE, stahnete ten Dmfs AVI to MP4-DVD.zip znova ,ja jsem tam ten dll implementoval automaticky , ve skriptech a ten DLL jsem tam take pridal do \tools\plugin slozky.

Vpodstate, jak to funguje: pridal jsem ten dll do tools\plugins slozky v tom mem zipu a automaticky se to nacita do tempu, takze Avisynth nema problem to nacist bez uvedeni cesty, kde to hledat v PC.

znovu pripominam, je nutny Avisynth 2.6.0 , 32bitovy ne 64 bitovy, ten neni splehlivy. Ta verze je treba pro HcEncoder, ja to pripsal pozdeji do tech zmen. Mozna ze to neni nutne u nasich skriptu (pro Avisynth), zrejme to souvisi s color space atd., ale radsi ...
Musko (149)|21.3.2016 21:54
Ešte jeden problém.

AC3 súbor vytvorený tým AC3.ini mi nenačíta DVD Architect.

:'(
ai (2993)|21.3.2016 22:02
me to nacte, mam tu DVD Architect 5.2

jak vypada INI? Jeste, melo by to byt 48KHZ podle specifikaci myslim, takze ten avi by se mel frame servrovat uz 48kHZ,
nebo pridej do Avisynth scriptu na konec radek:
ResampleAudio(last,48000)

nebo zkus natvrdo nastavit stereo: -acmod 2 podle tohoto manualu: http://aften.sourceforge.net/longhelp.html
tedy treba:

aften_variables :-acmod 2 -b 384


Jeste k tem INI, ty jejich jmena nejsou dulezita , mohou se prejmenovavat, pokud treba se obsah zmeni, muze se to hned prejmenovat, aby bylo jasno atd. Samozrejme jednoduche znaky.
ai (2993)|21.3.2016 22:12
[QUOTE=Musko;521584]Riešenie:
Nakopíroval som ColorMatrix.dll do C:\Program Files (x86)\AviSynth\plugins [/QUOTE]
ano, .. nebo posledni Dmfs AVI to MP4-DVD.zip to dela "interne" automaticky, se slozkou .\tools\plugins , neni uz to treba ted
Musko (149)|22.3.2016 07:56
Ďakujem, večer vyskúšam toto:[QUOTE=ai;521593]nebo pridej do Avisynth scriptu na konec radek:
ResampleAudio(last,48000)[/QUOTE]

Škoda toho Debugmode Frameserver, že ide von iba 44,1kHz audio.
maxima (134)|22.3.2016 11:50
ai, me se mp4 rozjelo normalne ale to DVD nejede. Dle hlasek to vypada na verzi avisynthu který jsi popisoval, drive jsem si nevsiml. Mam verzi 2.58.
Když stahnu 2,6 a nainstaluju pobezi vse předchozí jak ma. Nekde jsem cetl ze 2.58 je nejstabilnejsi.

Maxim
Musko (149)|22.3.2016 11:58
maxima, áno, áno, stačí iba preinštalovať verziou čo dal link ai.

U mňa zatiaľ všetko OK.
maxima (134)|22.3.2016 14:34
Musko diky. Ja tam v te 2,58 mam totiž spoustu knihoven takze zazalohuju a prekopiruju. Taky jsem mel strach, ze když to mam cely nastaveny a chodi tak at se mi to nerozhodi.
Nainstaluju a uvidim je to jen frameserver, takze by nemel byt problém. Jak vypada to DVD video , bohužel je to nejcastejsi vystup tak jsem zvedavy.
Maxima
ai (2993)|22.3.2016 16:39
V tom souboru :
changing_color_space_HD_to_SD.avsi
zmente tento radek:

ColorMatrix(mode="Rec.709->Rec.601")

na

ColorMatrix(mode="Rec.709->Rec.601",clamp=0)

aby ty DVD nebyly prepalene v bilych mistech, highlights



[QUOTE=Musko;521606]Škoda toho Debugmode Frameserver, že ide von iba 44,1kHz audio[/QUOTE]
ja uz jsem se zminil, me to funguje, zrejme v nejakych verzich ne, me dmfs exportuje tu frekfenci, ktera je nastavena v properties projektu pro audio
Musko (149)|22.3.2016 17:22
[QUOTE=ai;521618]ja uz jsem se zminil, me to funguje, zrejme v nejakych verzich ne, me dmfs exportuje tu frekfenci, ktera je nastavena v properties projektu pro audio[/QUOTE]
A akú verziu Vegasu a dmfs používaš?
Ja mám Vegas pro 13 build 453 a dmfs 2.15.

P.S.:[QUOTE]ResampleAudio(last,48000)[/QUOTE]
Pomohlo. Už to DVD Architect berie.
Ďakujem.
ai (2993)|22.3.2016 17:35
Vegas 8.1c porad striham zaznam s HV30 , HDV format, exportuju i bez rekomprese, ta kamera nechce a nechce umrit :-)
Ale na zkouseni mam Vegas 10, kvuli zkouskam nacitani mp4 a HD videi, stara osmickova verze uz na to nestaci.
V obou pripadech, co nastavim v properties projektu pod audio TABem, 44100 nebo 48000, tak mit to servruje stejnou frekvenci

verzi dmfs mam 2.14
maxima (134)|23.3.2016 14:25
kluci, tak super uplne vse mi funguje jak ma. jen dotaz. Script just m2v pro DVD z 50p no DVD, dle popisu resi video interlaced. Jak dostanu ze zdroje FHD 50p pripadne 4K 25p DVD stream m2v a AC3 jako 50p nebo 25p ?? Tomu ještě nerozumim.takhle to vypada ze script resi prokladany zdroj, nebo vytvari prokladany nebo??
Maxima

path_destination :C:\Destination
path_temp :C:\Temp

HC_Enc_one_pass :-TFF -INTERLACED -AUTOGOP 15 -CQ_MAXBITRATE 3 -AQ 2 -MAXBITRATE 8300 -ASPECTRATIO 16:9
HC_Enc_two_pass :-2pass -TFF -INTERLACED -AUTOGOP 15 -MAXBITRATE 8300 -B %average% -ASPECTRATIO 16:9


delete_temp_folder :yes

-------------------------------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
Import("IResize.avsi")
Blur(0,1.5)
IResize(720,576)
Import("changing_color_space_HD_to_SD.avsi")
AssumeTFF().SeparateFields().SelectEvery(4, 0, 3).Weave()
-------------------------------------------------------------
Musko (149)|23.3.2016 14:49
maxima


Podľa nastavení príkazového riadku HC_ENC by to malo ísť iba zmenou z -TFF -INTERLACED na -PROGRESSIVE.
Viac som to neštudoval, určite nám to ai poriadne vysvetlí poprípade dodá aj nový ini s týmto nastavením.
Priznám sa, že nemám potrebu vytvárať progresívne DVD video.


Viac info o príkazovom riadku HC_ENC: http://hank315.nl/files/HC_025/HC025.pdf
ai (2993)|23.3.2016 16:51
[QUOTE=maxima;521632]Jak dostanu ze zdroje FHD 50p pripadne 4K 25p DVD stream m2v a AC3 jako 50p nebo 25p ?[/QUOTE]
Na 4k 25p, na to uz tam mas jeden INI: DVD progressive from 25p.INI,
[CODE]path_destination :C:\Destination
path_temp :C:\Temp

HC_Enc_one_pass :-PROGRESSIVE -AUTOGOP 15 -CQ_MAXBITRATE 3 -AQ 2 -MAXBITRATE 8300 -ASPECTRATIO 16:9
HC_Enc_two_pass :-2pass -PROGRESSIVE -AUTOGOP 15 -MAXBITRATE 8300 -B %average% -ASPECTRATIO 16:9

aften_variables :-b 384

mux_external_audio :no

dual_layer_disc :no
make_ISO_only :no

drive :F:
LABEL :DVD_NAME
speed :6x
copies :1
verify_disc :yes
eject :yes


delete_temp_folder :yes

-------------------------------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
Import("IResize.avsi")
Blur(0,1.5)
IResize(720,576)
Import("changing_color_space_HD_to_SD.avsi")
-------------------------------------------------------------[/CODE]
pokud nechces DVD, ale jen m2v tak vymaz radek s Aften audio, nebo na zacatek dej nejaky znak, aby ten BAT skript ten radek "nevidel", a zbyle variables se budou ignorovat, nejsou treba, ty variables na paleni , ISO atd. napr:
[CODE]path_destination :C:\Destination
path_temp :C:\Temp

HC_Enc_one_pass :-PROGRESSIVE -AUTOGOP 15 -CQ_MAXBITRATE 3 -AQ 2 -MAXBITRATE 8300 -ASPECTRATIO 16:9
HC_Enc_two_pass :-2pass -PROGRESSIVE -AUTOGOP 15 -MAXBITRATE 8300 -B %average% -ASPECTRATIO 16:9

vynech aften_variables :-b 384

mux_external_audio :no

dual_layer_disc :no
make_ISO_only :no

drive :F:
LABEL :DVD_NAME
speed :6x
copies :1
verify_disc :yes
eject :yes


delete_temp_folder :yes

-------------------------------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
Import("IResize.avsi")
Blur(0,1.5)
IResize(720,576)
Import("changing_color_space_HD_to_SD.avsi")
-------------------------------------------------------------[/CODE]
tim upravenym INI vyrobis jen m2v, ktery se ti ulozi v adresari pro destinaci.

Nebo si udelej novy INI, kteremu dej jiny nazev:
[CODE]path_destination :C:\Destination
path_temp :C:\Temp

HC_Enc_one_pass :-PROGRESSIVE -AUTOGOP 15 -CQ_MAXBITRATE 3 -AQ 2 -MAXBITRATE 8300 -ASPECTRATIO 16:9
HC_Enc_two_pass :-2pass -PROGRESSIVE -AUTOGOP 15 -MAXBITRATE 8300 -B %average% -ASPECTRATIO 16:9

delete_temp_folder :yes

-------------------------------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
Import("IResize.avsi")
Blur(0,1.5)
IResize(720,576)
Import("changing_color_space_HD_to_SD.avsi")
-------------------------------------------------------------[/CODE]
ai (2993)|23.3.2016 16:58
[QUOTE=Musko;521633]Podľa nastavení príkazového riadku HC_ENC by to malo ísť iba zmenou z -TFF -INTERLACED na -PROGRESSIVE.[/QUOTE]
Ano take to jde, upravi se Hc_encoder command line jak pises, ale pak by se musel vyhodit z Avisynth skriptu ten radek, ktery vyrabi prokladani, tedy pro vstupni 4k 25p video, by se jeste vymazalo:
[CODE]AssumeTFF().SeparateFields().SelectEvery(4, 0, 3).Weave()[/CODE]
ai (2993)|23.3.2016 17:30
2pass u vyroby DVD nejede momentalne, zpravuju to , az to bude tak dam vedet ...
maxima (134)|23.3.2016 17:39
Jasne super. Diky

---------- Doplněno v 17:39 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:36 ----------

Ja jsem chtěl prave jen ten stream a pripadne zvuk zvlast, netusil jsem ze se to vytvori jen vyhozenim toho aften, tam jsem myslel ze je pro vytvoreni audio zvlast jako ac3. Ale on ho asi vytvari pro vyrobu celého DVD jako struktury celku. Ten zvuk muzu udelat i tim ini co mas separatne.
ai (2993)|23.3.2016 20:17
co se tyka DVD:
pokud tam je definovano video a audio, tak se vyrabi VIDEO_TS a pak se to vypali ( nebo se udela jen ISO pokud make_ISO_only :yes )
samozrejme pokud nekdo chce jen VIDEO_TS, bez vypaleni, tak neda zadny disk do PC mechaniky a zrusis Imgburn gui, kde po tomto se BAT ukonci a kde mas jenVIDEO_TS v destinaci

pokud tam je jen audio tak se enkoduje jen audio (AC3)
pokud tam je definovano jen video tak se udela jen video (m2v)

cili intuitivne, pokud je material na mux DVD, (video a audio) tak se i udela :-)

ten skript popisuje co bude delat, takze neni problem jej spustit a precist si co bude delat, kde pak se muze po precteni ukoncit
ai (2993)|23.3.2016 21:18
novy Dmfs Avi to MP4-DVD.zip

-2pass pro DVD funguje
-odstranuje mezery na zacatku a na konci tech promennych, predtim to bylo spatne
-par dalsich bugs opraveno

-pokud je audio enkodovano beze zvuku, pouze "ticho", to je problem debug mode frame serveru, zjistil jsem, ze mi to dela Vegas 10, ale Vegas 8 uz ne. Znamena to, ze audio pri signpost.avi funguje pouze jednou, ale BAT vzdy tuhle moznost uz vycerpa , (nacte se skript do VD, kde kontroluje syntax error).
Tenhle bug se da obejit , pokud mate Vegas a dmfs s timto "bugem": Zatrhavejte pri debug mode frame server exportu tu moznost: Write audio as PCM sample in signpost.avi , to zpusobi po potvrzeni "Next" vytvareni PCM audia z Vegasovy timeline a to se uklada do to signpost.avi! .Jeho objem je pak veliky jako by bylo PCM audia, takze u 1hod 30 min videa to muze byt az 1GB snad. Ale pak funguje audio pri enkodovani nekolikrat a spolehlive.

Tam je i pak videt jak se enkodovani audia i zrychli, protoze to vzdy vazlo ve frame serveru.

Takze pokud mate SSD, nerozjizdejte ty skripta na systemovem disku, nebo lepe receno, neukladejte ten signpost.avi na system disk, kvuli tomu objemu dat, kdyz se to vytvareni PCM zatrhne. Nebo jen ten signpost.avi muzete ulozit na externi disk a pak pouzijte command line.
[CODE]"C:\utility\Dmfs Avi to MP4-DVD\_AVI_to_DVD.BAT" "C:\utility\Dmfs Avi to MP4-DVD\nejaky.INI" "E:\signpost.avi"[/CODE]
protoze nejde chytnout ten INI a Avi najednou a polozit na ten BAT, pokud nejsou ve stejne slozce.

Opravil jsem to a ted uz to jede na cmd line nebo BAT kdekolic z PC. Tedy pokud mate rutinu, enkodujete porad to same. napiste si do notepadu treba samozrejme s vasimi cestami:
[CODE]"C:\utility\Dmfs Avi to MP4-DVD\_AVI_to_DVD.BAT" "C:\utility\Dmfs Avi to MP4-DVD\DVD interlaced from 50p.INI" "E:\signpost.avi"[/CODE]
ulozte to jako muj DVD z 50p.BAT, dejte to treba na desktop,
no a pak z Vegasu ukladejte ten untitled.avi pokazde na to same misto, v tomto pripade treba na E:\ , no a pak jen vzdy kliknete na ten BAT na desktopu , a pak jen dostanete VIDEO_TS v destinaci nebo se vam to hned i vypali pokud je prazdne DVD v mechanice ..
maxima (134)|24.3.2016 09:43
ai. Diky včera jsem zkousel ten stary BAT na DVD a fakt dobry, to je na metal.. Zjistil jsem, ze když nedelam moc blbosti s materiálem, grading gamma krivky a pod. tak je ooobrovsky rozdil v kvalite výsledného DVD. Když hodne upravuju vysledne DVD je mazle, cuka a barvy spatne. Když udelam jen zaklad třeba Slog2 na 709 tak to vysledne DVD je fakt super. Zatím nejlepší kvalita co jsem kdy mel.
Dotazy: script Bluray 25p a 50p, u 50p chybi ref 3. ma to svůj důvod ??
U DVD 50p je jediny rozdil ve scriptu proti 25p poslední radka selecteven () co to znamena v praxi ??

Diky
Maxima
ai (2993)|24.3.2016 17:29
[QUOTE=maxima;521654]script Bluray 25p a 50p, u 50p chybi ref 3. ma to svůj důvod ?[/QUOTE]
nema, mozna jsem to zkopiroval z tohoto webu, kde to uvedeno neni, ale ja bych to tam dal --ref 3 , ono pouzivaji na tom webu dokonce --preset very slow, kde tento preset by mohl tusim nastavit ten ref. frame vyse nez by melo byt, ted si nejsem jisty, kolik nastavuje. Neni absolutne na skodu se ujistit a dat tam --ref 3 do command line radky. Ja tam radsi dal --preset slow i kdyz pro sebe bych nemel problem s --preset medium. Ten je default, tedy pokud by tam nebyl zadny preset definovany, nastavil be se --preset medium

Pokud zjistis, ze vysledne video ma porad jen 3 ref frames ( pouzij mediainfo) a tedy x264 nepridal jeden referencni frame, uz nevim ktere nastaveni prida ten jeden ref frame, tak priste dej to te radky --ref 4 .
Takze to tam dopln radsi. Ja to tam pridam, opravim, az zjistim , ze se nahromadilo vice bugu v tech skriptech, tak to budu updatovat.

Jeste pridam, tento preset neovlivni kvalitu videa (nejak zretelne) jen to zvetsuje (--preset medium) nebo zmensuje objem vysledneho videa (--preset very slow) v radu nejakych procent.

[QUOTE=maxima;521654]U DVD 50p je jediny rozdil ve scriptu proti 25p poslední radka selecteven () co to znamena v praxi ?[/QUOTE]
tato radka:
[CODE]AssumeTFF().SeparateFields().SelectEvery(4, 0, 3).Weave()[/CODE]
vyrabi prokladani, pred tou radkou v tom Avisynthu bylo jeste 50p, po teto radce je to uz 25i nebo-li 50i (jedno a to same, kazdy to muze oznacovat jinak). Toto bych absolutne doporucoval pouzit. Aby nebyl zruseny "temporal resolution", tedy video pusobilo plynule. Tedy vyrabet prokladana DVD z 50p originalu se jevi jako jedina vhodna metoda, vsimni si take, ze tato radka zacina s assumeTFF() , tedy v Hcencoderu musi byt nastaveno -TFF -INTERLACED


[CODE]selecteven()[/CODE]
oproti tomu pokud tam je toto namisto toho radku co vyrabi prokladani, toto vynecha kazdy druhy radek a prevede video na 25p. Tim se vytrati plynulost, video se bude viditelne cukat, ale je progresivni. Takze treba pokud nekdo udela DVD jen ze statickymi fotkami (bez pan, bez pohybu) tak bych pouzil jedine toto, aby fotky pak neblikaly. Ale toto uz dneska nikdo nedela, nikdo nedava fotky na DVD. Je to i dost blby priklad, protoze pokud by na timeline byly jen fotky, tak projekt samotny by asi nebyl 50p, ale hned treba 25p. Lepsi priklad, predstav si nejake video z prirody, kde se kamerou nesvenkuje, kamera je porad staticka, tocilo se ze stativu 50p, tak byse mohlo pouzit take jen to selecteven(). Vsimni si, ze take tomu odpovida HcEncoder nastaveni -PROGRESSIVE
ai (2993)|24.3.2016 20:47
tak jsem zkousel skoro vsechny varianty enkodovani (je jich dost a i Vegas 10, protoze jsem zjistil, ze tam se dejou jinsi veci ...

update Dmfs to MP4-DVD.zip

- u MP4 neslo muxovat externi audio, odstraneno
- pokud je ted nastaveno muxovani externiho audia tak se neenkoduje AAC, i kdyz je Nero_variables definovano

Problem jsem nasel tento. V 8.0c zadny problem, ovsem!, u te 10 tky to pri enkodovani audia at uz AAC, nebo AC3 na konci audia to udela takovou smycku a audio se opakuje (asi 2sekundy). V te verzi 10 totiz musi byt zaskrtnute to dmfs nastaveni Write audio as PCM sample in signpost.avi, a to mozna toto zpusobuje, ovsem bez toho to nejde.

Zaver: u nekterych verzi Vegasu zrejme budete nuceni nastavovat mux_external_audio :yes , a tedy predrendrovat ve Vegas AAC (nebo mp4 nebo m4a) kde to audio se pouzije, nebo pro DVD predrenderovat AC3 (pokud nemate licenci na tu PRO verzi tak tam je Studio DVD AC3 192kbps) . U DVD to funguje stejne jako u MP4, pokud se mux_external_audio nastavi na yes , tak to hleda AC3 se stejnym nazvem jako ma AVI a pouzije se. Bohuzel, nevim proc to blbne, jak rikam testoval jsem to vetsinou na te v8.0c , bez problemu.
Kazdy to musite vyzkouset jestli na konci toho audia je to vporadku nebo ne.
Musko (149)|24.3.2016 21:15
ai ako vidím nezaháľaš. Asi za všetkých môžem povedať ďakujem.

Dnes som práve renderoval ac3 a m2v na DVD.
Všetko prebehlo bez problémov.

Zajtra budem testovať MP4.
Musko (149)|25.3.2016 08:03
ai
[QUOTE=ai;521669]- pokud je ted nastaveno muxovani externiho audia tak se neenkoduje AAC, i kdyz je Nero_variables definovano[/QUOTE]
Nedá sa prosím vrátiť pôvodná funkčnosť, kde som mal zapnuté externé muxovanie audia a keď nenašiel príslušný súbor v adresári, tak vytvoril svoj AAC s nastavením Nero_variables?

Túto funkčnosť som využíval. Ak som si neenkódoval svoj mp4 (audio súbor) tak jednoducho tento skript vytvoril svoj audio súbor. Takže v príslušnom adresári som mal jeden INI súbor, ktorý mi robil X264 v audiom.

[QUOTE]Write audio as PCM sample in signpost.avi[/QUOTE]
Toto v mojom prípade musím mať zapnuté vždy, ináč nejde audio vôbec (Vegas 13 a dmfs 2.15).
ai (2993)|25.3.2016 16:27
[QUOTE=Musko;521671]Nedá sa prosím vrátiť pôvodná funkčnosť, kde som mal zapnuté externé muxovanie audia a keď nenašiel príslušný súbor v adresári, tak vytvoril svoj AAC s nastavením Nero_variables?

Túto funkčnosť som využíval. Ak som si neenkódoval svoj mp4 (audio súbor) tak jednoducho tento skript vytvoril svoj audio súbor. Takže v príslušnom adresári som mal jeden INI súbor, ktorý mi robil X264 v audiom.
[/QUOTE]
ta funkce tam porad je, ale ty posledni verze enkodovaly AAC i kdyz to naslo externi audio (mp4, m4a,aac), a to jsem odstranil, mozna spatne jsem se vyjadril, ale ta puvodni funkce porad zustava,

takze kdyz mas nastaveno mux_external_audio :yes
--pokud to najde externi audio muxuje jej do MP4
--pokud nenajde externi audio, enkoduje to nove audo

existuje teoreticky moznost, ze jsem to nechtene nejak nastavil jinak v tech upgradech, ale v posledni verzi, coz jsem ted zkousel, to jede takto urcite
Dmfs to MP4-DVD.zip
ai (2993)|25.3.2016 20:08
Dmfs Avi to MP4-DVD.zip

update, nesel enkodovat HEVC na 32bit operacnim systemu, ted opraveno, takze pokud se to Vas netyka, neni treba updatovat tento posledni
sorry, ja vim, dost chyb, ale tech moznosti je tam spousta a ja nemam uz 32bitovy OS, prisel jsem na to nahodou (takze opraveno, ale neni to vyzkouseno in-natura)

pripominam, ty linky na download se nemeni, mam to vse ve videohelp.com databazi, a tam kdyz stary soubor vymazu a uploaduju novy se stejnym nazvem, tak porad plati puvodni linka na stazeni
Musko (149)|25.3.2016 20:16
ai
[QUOTE=ai;521677]ta funkce tam porad je, ale ty posledni verze enkodovaly AAC i kdyz to naslo externi audio (mp4, m4a,aac), a to jsem odstranil, mozna spatne jsem se vyjadril, ale ta puvodni funkce porad zustava,
[/QUOTE]
No ja som to netestoval (až teraz) a pochopil som to teda zle.
Práve som si otestoval krátky klip a všetko je OK.
Takže áno máš pravdu, všetko funguje po starom a u mňa zatiaľ bezproblémovo.


[QUOTE=ai;521681]sorry, ja vim, dost chyb, ale tech moznosti je tam spousta[/QUOTE]
ai ty sa nemáš za čo ospravedlňovať. Robíš tu super podporu a v čo najkratšom čase poradíš, alebo odstrániš problém.
Myslím, že za všetkých môžem napísať, že sme ti vďačný za tento (pre mňa exkluzívny) nástroj.
maxima (134)|29.3.2016 10:16
Souhlasim s Muskom, super práce, neskutecna pomoc moc diky.

Ještě k tomu DVD abych pochopil. Proc nevyrábět rovnou DVD v 50p, tedy odstranit u toho progressiv ten poslední radek selecteven() a nedělat 25p ??
Zkousel jsem to bez toho a video je krasne plynule. To s tim selecteven() se trha jak pises a to puvodni prokladane, AssumeTFF().SeparateFields().SelectEvery(4, 0, 3).Weave() jede ve VLP s kalsickym prokladanym neduhem na hranach. DVD 50p asi není norma nebo něco takového ze ??

Maxima
maxima (134)|29.3.2016 10:50
Tak jsem to vygooglil DVD 50p není norma , jedine 25p. Takze zkusim pouzit to prokladani a uvidim co s tim prehravac udela, protože VLP player to prehrava kostrbate.

Diky Maxima
ai (2993)|29.3.2016 15:44
Myslis VLC player? Tam musis nastavit deinterlace zpravne, ted nevim, myslim, ze blend nedava dobry vysledek, snad bob.

Windows Media Player naopak ti defaultne zobrazi ty Voby s deinterlace.

Na DVD muze byt pouze 720x576, 704x576, 25i nebo 25p s aspect ratio 4:3 nebo 16:9. U NTSC je rozmer 720x480 nebo 704x480 a 29.970i nebo 29.970p.

Tech 25p by bylo dobre na video, ktere je natoceno jako 25p (ne 50p). Tam by potom nebyl ten selecteven() radek ani ten radek na vyrobeni prokladani. Ja vpodstate delam jen tato progresivni videa (ovsem 29.970p DVD s 720x480) a nema s tim problem nikdo ani u nas na PALovych prehravacich. Ma videa jsou v originale 29.97p.
maxima (134)|29.3.2016 18:13
Jasne, promin VLC, jo v nastaveni jsem kdysi něco takove nasel, zkusim. Takze to DVD 25p udelam když bude materiál ve 4K 25p. Jinak udelam to prokladane z FHD 50p. Zkusim vypalit nejake DVD a mrknu jak to vypada. No fotak jde taky prehodit na NTSC, ale nevim jestli si to nezkomplikuju.
Diky
Maxima
ai (2993)|29.3.2016 21:23
Ted jsem se dival na ten VLC, se mi zda dobry ten Yadif 2x deinterlace mode.

Nebo dobre se DVDcka zkousely na CRT. :-) Jeste donedavna jsem mel jednu ve sklepe, na siti pres WDTV Live a rychle jsem to kontroloval tam , nejaka DVD, bohuzel to doma uz nemam , posledni jsem vyhodil na skladku, doslova, nechtel to nikdo ani zadarmo. Sony Trinitron, ploche sklo , solidni TV ...
maxima (134)|30.3.2016 07:19
Jo stara dobra TV, ja mel poslední projekci 100Hz takova velka bedna ze dreva ani z baraku to neslo dostat ven a předtím stare dobre Loewe.
Dulezite je jak to bude kreslit na tech plackach, nyní mam 60" tak si asi umis představit jak to DVD na tom vypada. Poustim to na PS4, ale ne všichni maji Bluray takze to DVD je stále bohužel nutnost.
O vikendu něco zkusim, ted je fofr a zadny cas, bohužel.,..
Musko (149)|30.3.2016 07:50
Ja som DVD (25i) robil práve minulý víkend a musím povedať, že na 42" LCD to vyzeralo krásne (s prihliadnutím na to, že je to DVD).
Takže prácu odovzdávam ako DVD ale aj MP4 na USB kľúči.

Jedným slovom SPOKOJNOSŤ so skriptom od ai.

Ešte malá otázočka.
Nedalo by sa do tých BAT súborov dorobiť prehranie vlastného VAW na konci celého procesu? Hľadal som ako na to, ale bohužiaľ som nič rozumné nenašiel.
RoPo (6061)|30.3.2016 08:13
[QUOTE=Musko;521821]VAW na konci celého procesu? Hľadal som ako na to, ale bohužiaľ som nič rozumné nenašiel. [/QUOTE]

Toto lze provést, přehrát WAV, např. přes PowerShell. Nebo přehrát jakoékoliv tóny přes syntézu pomocí PowerShellu (bez WAVu).

Např. takto:
[SPOILER]
powershell -c (New-Object Media.SoundPlayer "C:\Windows\Media\notify.wav").PlaySync();[/SPOILER]

Cílený WAV, který chceš přehrát si zmodifikuj dle libosti. Snad je to srozumitelné.
Musko (149)|30.3.2016 18:12
RoPo

Ďakujem.
Funguje.
jobro (235)|30.3.2016 19:08
Sleduji od začátku toto vlákno. Vzhledem k desítkám příkazových řádků a stejnému množství použitých parametrů bych to přejmenoval na "Šifra Mistra Leonarda"...
Přijímám s povděkem, že jste po třech měsících intenzivního dopisování konečně (29.3.2016 ve 14:44) dospěli k poznání, co vlastně má obsahovat a co obnáší formát DVD video. Myslím, že úsilí, které věnuje "ai" tomuto tématu by si zasloužilo samostatné diskuzní fórum!

P.S.
Pro vysvětlení: nechápu, jak někdo zkouší konverzi videa a přitom ani neví, do čeho jde.
ai (2993)|30.3.2016 23:56
To sis dal namahu nam toto sdelit?
Nevim na koho narazis, jestli na me, tak si uplne mimo, DVD delam uz vice nez 15 let, ....., a take o zadne usili nejde, zkratka vymena nazoru pres web, kde kazdy ma omezeny cas se tomu venovat, a navic nekdo se na neco zepta a ja odpovim trva jeden den, protoze jsem v jinem casovem pasmu, pokud to shledavas natahovaci tak to necti ...
maxima (134)|31.3.2016 09:48
To uz tu dlouho nebylo. Klasicke české, nutnost se vyjadrit a pokud možno se nekoho dotknout. Ne to bylo na me. Ano nevim jestli bude spokojenost. Delam denne 12 hodin v praci pak spousta věci soukrome a když mam par minut tak se zkousim vzdělávat v tom co mam rad. Jde to pomalu a bohužel cestou omylu. Není prostor tomu dat vic casu.

---------- Doplněno v 09:48 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:44 ----------

ai, par zkusenosti a dotazu.
1. ten ref 3, jsem zkousel v tom mediainfo. Tak nastaveni 3 dela zase 3, nasteveni 4 dela 3 a nastaveni 5 dela 4. Takze to asi odecita.
2. script Bluray 25p mas ve scriptu fake inerlaced, tedy rikaš progresivnimu videu aby jej prehravac bral jako prokladane, tedy si myslim
u stejného scriptu s oznacenim 50p tento prikaz chybi, asi by tam mel byt ?
Jinak ostatní chodi jak ma vcetne zvuku.
maxima (134)|31.3.2016 09:51
Musko, muzes nekam hodit kousek toho streamu DVD, vyzkousim u me abych porovnal tvůj názor "na 42" LCD to vyzeralo krásne (s prihliadnutím na to, že je to DVD"
Protože to moje je preci jen dost vyrazny posun kvality smerem dolu. Proste pro srovnani jestli nekde nedelam chybu.
jobro (235)|31.3.2016 12:05
Jak se říká: "Potrefená husa se vždy ozve"... Nikoho jsem se nechtěl doktkout. To nechcete přiznat, že jste se v tom tématu dokonale zamotali. Nečtete po sobě příspěvky? Jsem udiven tím, že vámi ventilované a nekonečně řešené téma zajímá jen velmi málo čtenářů, zabírá místo na fóru, nakonec po tří měsíční anabázi dojdete k závěru, že si musíte ujasňovat principy fungování DVD video. Toto "vyjasňování" mělo proběhnout na samém začátku vlákna.

P.S.
Chápu, že je nutné převádět HD video na standard DVD. Ne všichni uživatelé mají BluRay přehrávače či jiné strojky. Možná, že převod pomocí této komplikované metody skrz Frame Server dává lepší výsledky, než klasika pomocí MainConcept.
Denně si můžeme kazit oči na výsledky převodu HD-PAL v naší televizi. Profíci mají k dispozici zařízení za miliony a výsledek je tristní. Je to dáno (mimo jiné) tím, že reprodukce obrazu na LCD/Plasma FHD displejích z formátu 720x576 nemůže být "výborná", jen únosná. Více méně se spoléhá na tom, že diváci tu nekvalitu zkousnou.
maxima (134)|31.3.2016 12:55
Ano zamotali, diky mozna moji neznalosti. Ai jen reauguje na nase dotazy. Jestli je to zamotani tak ano. A s tou husou, mam ve zvyku priznat se když udelam chybu, nebo zeptat když nerozumim. Ale dnes uz je to moralni prezitek.
Jinak kdyz se podivas jakou frekvenci mají prispevky na tomto foru, tak bychom měli dostat medaily, ze se tady aspoň trochu něco deje, místo kritiky zabirani mista.
A vysledek z toho scriptu je viditelne lepsi nez z Mainconcept, proto to tady resime. Nebo mas pro nas nejakou radu nebo příspěvek, který by zajimal sirsi masu lidi?