Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jaky format videa uprava v Davinci

Musko (149)|16.2.2016 18:21
@ai

Super. Teraz to testujem len tak na rýchlo a s výsledkom som nadmieru spokojný.

Ale ...
... ale mám jednu otázku (bohužiaľ som nenašiel odpoveď). Audio mám zo ZOOM H2n a to je 48kHz.
Avšak ten Nero AAC Encoder mi urobí (z Vegasu cez dfms) 44,1kHz audio.
Nenašiel som správny command line na nastavenie "Sampling rate".

Môžeš prosím pomôcť / poradiť?


Ďakujem.
ai (2993)|16.2.2016 21:47
Ten enkoder by frekvenci nemel menit. Podivej se kolik mas nastavenou frekvenci audia v properties projectu. TAB audio. Vegas totiz frame-servruje tyto udaje, nebo aspon ziju v tom bludu.
Pokud to tak neni, ja se na to podivam.
Saxel (2279)|17.2.2016 14:01
[QUOTE=Musko;520772]... Audio mám zo ZOOM H2n a to je 48kHz.
Avšak ten Nero AAC Encoder mi urobí (z Vegasu cez dfms) 44,1kHz audio...
[/QUOTE]
Bohužel jde o známou chybu frameserveru. Řeším to tak, že rendruji audio přímo z Vegasu buďto do AAC (přes MainConcept AVC/AAC kde zruším zatržítko "Include video") nebo do WAV a následně enkóduju pomocí Nero AAC Encoderu.
Musko (149)|17.2.2016 14:20
Ďakujem. :(

Nechcel som enkódovať zvlášť audio a video, ale asi budem musieť.
Alebo to nechám 44,1.
ai (2993)|17.2.2016 16:47
Urcite zalezi na verzi Vegasu nebo frameserveru, protoze ja jsem si to ted vyzkousel (Vegas 8.1c), pokud nastavim v properties 44.1 tak to mam take v tom AAC, pokud 48 tak take 48kHz. A klip na timeline mam 48kHz

To enkodovani audia zvlast celkem ani opruz neni, hned to enkoduj do AAC z toho Vegasu do te hlavni slozky, a dej tomu stejny! nazev jako das tomu avi pozdeji pri frameserveru. Tusim, ze se exportuje mp4 a dal jak popsal Saxel, odfajfkuj "include video". Audio se enkoduje vetsinou velmi rychle. V INI souboru mej mux_external_audio=yes , skript pak hleda mp4, m4a nebo aac extension, ktere ma stejny nazev jako ten avi, presne v tom poradi, prvni nalezene vyuzije, a i kdyby v tom bylo video, tak pouzije jen to to audio. Video pouzije , to , ktere ten skript vyrobi. Pokud ten skript to audio (video) nenalezne , i kdyz je nastaveno mux_external_audio=yes , tak napise WARNING a vyrobi to audio sam, tedy v tom tvem pripade asi 44.1, (ktere jde z Vegasu zapricineno zrejme nejakym bugem). Takze muzes mit mux_external_audio=yes nastaveno permanentne a pokud audio je nalezeno tak se pouzije. Ale samozrejme musis si dat pozor a pojmenovavat ten signpost.avi sktriktne pokazde jinak pro jistotu, nebo dusledne ty audia pak mazat.

Videa se ukladaji do destination slozky, kde se pak jeste tvori podslozky, kde nazev slozky je prebrany z nazvu INI souboru. Pokud se INI jmenuje "resize.INI", tak ta podslozka se bude jmenovat "resize".Takze pokud je destination stejna ve vsech INI, takto se to sichruje. Tedy , jak jsem predtim psal, muze se stejny signpost.avi pouzit najednou k enkodovani vice MP4 s jinymi parametry (podle INI) a nehrozi, ze se pak budou prepisovat. Najdou se pak v jinych slozkach.
Musko (149)|17.2.2016 20:02
@Saxel @ai
Ďakujem za rady.
maxima (134)|19.2.2016 14:46
Ai. Diky moc vyzkousim, zatím to vypada, ze tomu rozumim.

Maxima
maxima (134)|21.2.2016 14:25
Tak hosi.
Kombinace nastaveni fotaku, krat moznosti uprav v softu jak Davinci tak Vegas umocnena moznostmi nastaveni vystupu a kodeku zpusobila, ze po dvou dnech zkouseni nevim co je dobře a co ne. Proste se to da nastavit podle individuality každého jak se mu to libi. Me se prihodilo, ze jsem se v tom ztratil a proto to musim na par dni nechat abych se resetoval. Zacinam mit pocit ze touha po priblizeni se k filmu je cim dal tim delší, cim lepsi masiny mam. Budu tocit a praxi se snad vyprofiluje ten subjektivne nejlepší výsledek. Ale první zkuseností:
1. 4K je fajn, ale při prevodu na SD mpeg asi horsi nez konverze z FHD (subjektivne) a to tak ze dost, nerozumim proc.
2. 4K jsem konvertoval na FHD pomoci Megui nastaveni od ai a funguje slusne. Subjektivne nevidim rozdil mezi primarne natocenym materiálem FHD.
Z tohoto pohledu kdo nechce mit 4K do zalohy asi staci tocit rovnou ve FHD.
4. to Pytkin. mel pravdu, 4K a bezkompresni formaty je masakr, PC docela v pohode, ale podarilo se mi i 1min.4K vyloudit 27Gb uncompress materialu.Takze pretahovani z Davinci do Vegas bylo docela opruz a to jsem mel par minutek.
3. to ai, ten tvůj navod jsem rozbehl ihned, ale když jsem to po tom zkouseni vystupu a pod chtěl udelat podruhe, tak jsem to nedal.
popsane super, vse poprvé jednou fungovalo, ale ted nevim bud nerozběhne nebo hlasi error. když jsem chtěl delat uncompress avi z disku, bylo to to 4K.¨
ERROR, syntax error detected in this avisynth generated script:
AviSource("N:\Sony film\davinci uncompres.avi")
ERROR Line:
N:\sony temp\no_resize new\davinci uncompres\davinci uncompres.avs: AVISource: couldn't locate a decompressor for fourcc HDYC
(N:\sony temp\no_resize new\davinci uncompres\davinci uncompres.avs, line 1)
Correct avisynth script in no_resize new.INI file.

Mozna jestli bych to mohl nastavit v tom MeGui jestli mas nejaky navrh. Nekde něco drhne.

Zaver. Nekde jsou limity amatéra a tem jsem se priblizil, takze externi rekorder pro 4:2:2 externi monitor a pod vim, ze by me dostalo a prestal bych tocit a zacal se věnovat cudlikum. Vystup je super a snad se to bude libit , jen se v tom clovek nesmí moc stourat, nebo zblbne.... Je to tak, ze ideal neexistuje a clovek ho tim nastavovanim stále hleda dokud ho nenajde... Budu se drzet zlatého pravidla , nejdulezitejsi je obsah, a nezkazit ho kvalitou.

Jedine co bych chtěl doresit je to nastaveni od ai, to bylo vždy co jsem pouzival a netrapil se nastavovanim v softech.

Maxima
ai (2993)|21.2.2016 18:21
Takze jednou ten "davinci uncompres.avi" fungoval? Nebo-li vpodstate "davinci uncompres.avs" , avisynth script fungoval? Nebo mluvis o jinem souboru?
Ja tipuju, ze se jedna o jine avi zdroje (jednou z Vegasu a pak uncompressed?)

To tve uncompressed je 4:2:2, podle toho fourcc HDYC , kde AviSource funkce normalne nacitajici AVI soubory jej nenacte.

Klikni pravym na ten "_AVI_to_MP4.BAT" a zvol EDIT/Uprav a pak najdi radek:
[CODE]echo AviSource("%aviname_input%") >> "%temp_adr%.avs"[/CODE]
ten zmen na:
[CODE]echo AviSource("%aviname_input%", pixel_type="YUY2") >> "%temp_adr%.avs"
[/CODE]
a Uloz ten BAT jako treba "_AVI_to_MP4_422.BAT", pak jej pouzij
ovsem v tom INI musis pak pridatAvisynth scriptu, nevim presne , ale tusim toto:
[CODE]ConvertToYV12()
[/CODE]
protoze to ti prevede tech 4:2:2 na 4:2:0, enkodujes do x264, to je 4:2:0.
Nebo mozna treba pokud by to porad neslo, nebo i tak uploadnout par sekund nekde to 4:2:2 video a ja bych jej pouzil pri odladeni a upraveni toho BAT tak, aby to bralo ohled jake avi to nacita a ten prvni radek v Avisynthu by se nastavil podle toho co to avi je, jako napr. tady
Pytkin (7947)|22.2.2016 01:58
[QUOTE=maxima;520906] takze externi rekorder pro 4:2:2 externi monitor a pod vim, ze by me dostalo a prestal bych tocit a zacal se věnovat cudlikum. [/QUOTE]
Keby si si chcel kupit nejaky kvalitny monitor k fotaku a zaroven 422 recorder , tak v sucasnosti je fakt dobra vec toto : ... samozrejme len FHD .
http://syntex.cz/p/video-assist/c/kamery-prislusenstvi
maxima (134)|22.2.2016 12:29
Ai. Jasne uz chápu. Fungoval puvodne s jinym souborem nez z toho Davinci. To Davinci je 4:2:2, protože jsem ho tak nastavil na vystupu, ale ten puvodni materiál je 4.2.0.
Takze když necham ten puvodni Bat , tak tam pojede ten 4.2.0 a druhy BAT zkusim na ten z Davinci.
Jasne jasne diky.
maxima

---------- Doplněno v 12:29 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 12:27 ----------

Pytkin, diky, toho jsem se prave bal. Uz ted nevim, kde mi hlava stoji, mozna nekdy později jestli to nyní zvladnu. Objednal jsem ještě toto, takze mam o zabavu postarano.

http://www.came-tv.com/camesingle-3-axis-gimbal-camera-32bit-boards-with-encoders-p-673.html?ref=cheesycam

Maxima
ai (2993)|22.2.2016 15:58
[QUOTE=maxima;520927]To Davinci je 4:2:2, protože jsem ho tak nastavil na vystupu, ale ten puvodni materiál je 4.2.0.[/QUOTE]
To muze byt slozitejsi, ten 4:2:2 muze byt i 10bit.
Na celou problematiku se podivam, tam se musi implementovat mediainfo, kde to kontroluje color space (YUV nebo RGB), chroma subsampling (muze byt 4:2:2 krome 4:1:1 nebo 4:2:0) nebo i bit depth (8bit nebo 10bit). Kde napriklad Avisynth muze mit out pouze 8bit stejne. Nevim momentalne jestli to vse pouhy AviSource v Avisynthu avladne.

Navic MediaInfo treba nedetekuje tyto veliciny pro Cineform (YUV, 4:2:2,10bit), co jsem si treba ted stahnul, tak ten program by musel detekovat Format nebo Codec ID, ale v tom pripade by musel obsahovat databazi vsech moznych kodeku. Treba ten tvuj to pozna (pokud podstoupis nejaky kratky download, pak to nastavim). Mozna, ze ffprobe je sdilnejsi a tyto infarmace poskytuje.

Btw. HEVC je 10bit, takze zrejme me ceka prechod na Vapoursynth misto Avisynthu.
maxima (134)|23.2.2016 11:21
ai Ahoj, ja to zbytecne pomotal tim zkousenim normálního 4K v Resolve. Ty vystupy jsem zkousel s ruznymi nastavenimi kodeku a bit hloubky a zkousel co bude lepsi, moje blbost.
Signal bude asi vždy 4.2.0 a nejspis FHD, takze by ten tvůj script mel zvládat. Ted se k tomu par dni nedostanu, ale zkusim klasicky FHD z Vegasu pres frameserver a uvidim.Potom bych nekam hodil to 4K a uvidíš co se s tim da delat.....
Dulezity je ze uz tusim princip a logiku. Nejsi nahodou z Prahy, neucastnis se nejakych setkani o problematice videa ?? Fakt by me zajímalo si jen tak popovídat. Normalne se k tomu clovek nedostane, fora jsou plna ruznych dotazu o pinnaclu, videii z mobilu a na profika nenarazis.
Maxima
ai (2993)|23.2.2016 18:33
Profesional je sirsi pojem, kazdy z nich resi jen nejaky konkretni workflow problem, ktery se toci kolem hardwarovych zarizeni , kde mezi tim se pouziva nejake software. Vetsinou ti skutecni profesionalove delaji jen jednu urcitou vec, jeden to batoci, druhy striha, treti barvi, ctvrty snad vyrobi neco prijatelneho na output. Vsechno musi klapat, na nic neni cas. Nebo se to natoci a hned zpracova do vysilani atd.
Videoghrapher, ten co si dela vse sam, pak se toto (tyhle BAT veci) se mohou hodit. Protoze vetsinou delas furt jedno a to same. A specialne dneska, co se tyka te posledni faze zpracovani, mit Vegas nebo Premieru a zkouset UHD bez CRF je docela, ..., nevim jak to nazvat, loterie, plus minus autobus. :-) Videoeditory neenkoduji s CRF, musis mit nejaky plugin nebo to delat externim programem. Jeden si treba muze koupit MainConcept za stovky dolaru, ale ten x264 i s nejakym GUI stejne enkoduje lepe v konci. Pokud se to pouziva tak az tam zacnou litat ty pojmy jako color space, prevadeni color space (YUV do RGB a zase zpet do YUVnebo naopak, btw to muze delat i videoeditor za uzivatelovymi zady uplne normalne), chroma subsumpling, bit depth.

4k 4:2:2 intermediate se zda dost zbytecne, ty velikosti souboru uz jsou silene. Na nasi urovni snad zbytecne. CR navstevuju pravidelne , ale vetsinou jsem mimo, a kdyz, tak se Praze radeji vyhnu! :-)
maxima (134)|25.2.2016 00:17
to ai. Tak mi to nedalo a dnes v noci jsem zkousel. Tak Vegas frameserver FHD jede normalne super.
Vegas frameserver 4 K nejede.
4K pise.:
ENCODING avi to mp4

loaded files: Ohne Titel.avi, no_resize moje.INI
loading variables from no_resize moje.INI:

path_destination="M:\AA POSP"
path_temp="N:\sony temp"
x264_variables="--crf 18 --ref 3 --tune film --vbv-bufsize 40000 --vbv-maxrate 40000"
nero_variables="-lc -cbr 256000"
delete_temp_folder="yes"
mux_external_audio="no"

creating destination folder: M:\AA POSP\no_resize moje
creating temp folder: N:\sony temp\no_resize moje\Ohne Titel
creating avisynth script: N:\sony temp\no_resize moje\Ohne Titel\Ohne Titel.avs
avisynth script syntax error check ...
generated avisynth script is printed between lines:
--------------------------------------------------------------
AviSource("C:\AA POSP\B Programy_navody\1 Video\4K avisynth\Dmfs Avi to MP4\Ohne Titel.avi")


--------------------------------------------------------------
checking if Ohne Titel.avi is busy right now ...
encoding started at: 24.02.2016 23:37:34,89
encoding video: N:\sony temp\no_resize moje\Ohne Titel\Ohne Titel.264
encoding video cmd line:
"C:\AA POSP\B Programy_navody\1 Video\4K avisynth\Dmfs Avi to MP4\tools\x264\x264.exe" --crf 18 --ref 3 --tune film --vbv-bufsize 40000 --vbv-maxrate 40000 --output "N:\sony temp\no_resize moje\Ohne Titel\Ohne Titel.264" "N:\sony temp\no_resize moje\Ohne Titel\Ohne Titel.avs"

avs [info]: 3840x2160p 0:0 @ 25/1 fps (cfr)
resize [warning]: converting from bgra to yuv420p
x264 [info]: using cpu capabilities: MMX2 SSE2Fast SSSE3 SSE4.2 AVX AVX2 FMA3 LZCNT BMI2
x264 [info]: profile High, level 5.1
x264 [error]: malloc of size 26199520 failed
x264 [error]: x264_encoder_encode failed

aborted at input frame 56, output frame 0
end of encoding video: 24.02.2016 23:37:38,40
file created: N:\sony temp\no_resize moje\Ohne Titel\Ohne Titel.264
encoding audio: N:\sony temp\no_resize moje\Ohne Titel\Ohne Titel.m4a
encoding audio cmd line:
"C:\AA POSP\B Programy_navody\1 Video\4K avisynth\Dmfs Avi to MP4\tools\BePipe\BePipe.exe" --script "Import(^N:\sony temp\no_resize moje\Ohne Titel\Ohne Titel.avs^)" | "C:\AA POSP\B Programy_navody\1 Video\4K avisynth\Dmfs Avi to MP4\tools\neroAacEnc\neroAacEnc.exe" -lc -cbr 256000 -if - -of "N:\sony temp\no_resize moje\Ohne Titel\Ohne Titel.m4a"

*************************************************************
* *
* Nero AAC Encoder *
* Copyright 2009 Nero AG *
* All Rights Reserved Worldwide *
* *
* Package build date: Feb 18 2010 *
* Package version: 1.5.4.0 *
* *
* See -help for a complete list of available parameters. *
* *
*************************************************************

***************************************
BePipe by dimzon
***************************************
Script used:
# BEGIN
Import("N:\sony temp\no_resize moje\Ohne Titel\Ohne Titel.avs")
# END


Scanning for Audio Stream...
Found Audio Stream
Channels=2, BitsPerSample=16, SampleRate=44100Hz
Writing Header...
Writing Data...
Done! Processed 44 seconds...

file created: N:\sony temp\no_resize moje\Ohne Titel\Ohne Titel.m4a
muxing video + audio: M:\AA POSP\no_resize moje\Ohne Titel.mp4
Cannot find H264 start code
Error importing N:\sony temp\no_resize moje\Ohne Titel\Ohne Titel.264: BitStream Not Compliant
ERROR, muxing of mp4 failed
deleting temp folder: N:\sony temp\no_resize moje\Ohne Titel
24.02.2016 23:37:40,27
Done

press any key to exit ...

mediainfo 4K souboru nez poslu je velky jestli postaci.
Hlavní
Celý název a cesta : L:\origi 4K 25p 2.MP4
Formát : XAVC
CodecID : XAVC
Velikost souboru : 506 MiB
Duration/String : 44s 640ms
Celkový BitRate : 95,1 Mbps
Encoded date : UTC 2016-02-20 06:38:22
Tagged date : UTC 2016-02-20 06:38:22

Video
ID : 1
Formát : AVC
Formát/ : Advanced Video Codec
Format_Profile : High@L5.1
Format_Settings_CABAC/String : Ano
Format_Settings_RefFrames/String : 2 frame
Format_Settings_GOP : M=3, N=12
CodecID : avc1
/ : Advanced Video Coding
Duration/String : 44s 640ms
Bit rate : 93,3 Mbps
Šířka : 3 840pixely
Výška : 2 160pixely
Poměr stran : 16:9
Frame rate : 25,000 fps
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bits
ScanType/String : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.450
StreamSize/String : 497 MiB (98%)
Encoded date : UTC 2016-02-20 06:38:22
Tagged date : UTC 2016-02-20 06:38:22

Audio
ID : 2
Formát : PCM
Format_Settings_Endianness : Big
Format_Settings_Sign : Signed
CodecID : twos
Duration/String : 44s 640ms
Bit rate : 1 536 Kbps
Kanál(y) : 2 kanály
Sampling rate : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bits
StreamSize/String : 8,17 MiB (2%)
Encoded date : UTC 2016-02-20 06:38:22
Tagged date : UTC 2016-02-20 06:38:22

---------- Doplněno v 00:17 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 00:12 ----------

ai. Takze dva dotazy a prosby.
1. psal jsi ze FHD je výsledek 1270X720, muzes poslat upravy pro 1920x1080 co mam zmenit v BAT ktery jede, ale na nižší 1270 ??
2. co je třeba zmenit v BAT nebo INI pro vyse uvedene 4K ? viz výsledek hlasek scriptu a mediainfo ??


P.S: zatím to vypada jako minule ze se blížíme k zaveru.
Diky
maxima
maxima (134)|25.2.2016 00:21
ai. Praze se vyhýbáš, tomu rozumim, taky tam dojizdim. Je sance nezavisle jen tak nekde, kde jsi v dosahu. jestli ok mozna mimo forum nejaky kontakt pro blizsi info ?
Je na tobe, vim ze cas je drahy na druhou stranu nadseni pro velkého konicka taky.
Max.
ai (2993)|25.2.2016 02:56
No ja pisu z US,
Avisynth skript neni vhodny, pokud pouzijes RGB export ve frame serveru (ja take, protoze Vegas to prevadi na timeline do RGB stejne), tak se musi pouzit prevod na YUV (H.264 video je YUV), a take znova nastavis 0 az 255 pro barvy, Vegas muze, vetsinou toto zmenit na 16-235, chova se nepredvidane v tom, podle typu videa, vnitrni export snad zpravne exportuje, souvisi to z efektem Sony levels: to computer RGB znamena natahnout na 0-255 a studio RGB znamena zpet na 16-235. Tedy teoreticky to muzes udelat na vsechny klipy ve Vegasu, pokud Vegas "prejde do utoku" a video si takto interpretuje. Pak uz ne v Avisynthu. Tedy pokud v Avisynthu tak pridej radku:
[CODE]ConvertToYV12(matrix="PC.709") #prevod RGB na YV12 a natazeni na 0-255[/CODE]
pokud bude video trochu tmavsi (tedy nepotrebuje ten 0-255 stretch, tak jen:
[CODE]ConvertToYV12()[/CODE]
tedy cely Avisynth skript i z downsize:
[CODE]ConvertToYV12(matrix="PC.709")
Spline36Resize(1920,1080)[/CODE]
muzes zmenit hodnoty na 1280 a 720, nebo 960 a 540 atd.
Ostrejsi resize by mohl byt:
[CODE]LanczosResize(1920,1080)[/CODE]
pokud mas video preostrene, z levnejsich kamer, spline by mozna byl vhodnejsi, pokud je video soft, tak klidne LancsozResize, pokud nejaky rozdil pujde videt ...

druhy problem , pokud nesouvisi s prvnim, je tam chyba:
[CODE]x264 [error]: malloc of size 26199520 failed[/CODE]
vzdy je dulezita prvni chyba, ty dalsi jsou uz jen jeji dusledek vetsinou, tedy to je nejaky problem s RAM snad, ale ty snad mas silny pocitac a dost RAM,
mozna s tim souvisi toto, ..., ty vlastne enkodujes 4k, tam pozor na velikosti a snadnosti dekodovani, ja bych mozna pouzil pro 4k (i kdyz ty vlastne chces jen full HD):
[CODE]x264_variables :--crf 18 --ref 2 --tune fastdecode -- keyint 100 --vbv-bufsize 80000 --vbv-maxrate 80000[/CODE]
tedy, --ref 2 mene referencnich snimku, zaruci mene pameti na buffer, snadnejsi dekodovani, vysledny soubor bude o chlup vetsi
--tune fastdecode (ani by snad nemuselo byt) zaruci snadnejsi dekodovani na slabsich strojich, ale zase video bude trochu vetsi , kolik % , tezko rict, ty procenta ale vlastne nekdy nejsou dost dulezita, pokud jde o par procent, dulezita muze byt snadnejsi prehratelnost
--keyint, mozna dolu az na 50 , default je prave snad az 200 nebo kolik, a to dava zabrat pametim na prehravaci , i mozna pameti pri enkodovani, to je vzdalenost mezi klicovymi snimky, kde u tech 4k videi by mely ty Iframes byt blize k sobe, usnadnuje to lepsi odezvu pokud nekdo zmeni cas prehravani v prehravaci jezdcem, nebo to znamena rychlejsi dekodovani pri prehravani, nebo pozdeji i snadnejsi manipulaci na nejakem timeline, pokud to budes znovu strihat pozdeji atd.
bufsize jsou trochu vetsi, nez HD video, protoze muze byt scena, akcni, nebo mnoho detailu, kde ten bitrate muze docasne vyletnout az na tech 80.000, dokonce i vic, muzes tedy dat i 100000 pokud je video tezce enkodovatelne a nechces aby byl bitrate useknuty (zachovani tech CRF18), ovsem ja 4k video enkodoval jen pokusne a takove velke bitrates mi nenaskakovaly
maxima (134)|25.2.2016 09:41
ai. Jasne , ve Veagus je nejaky plugin na ty Level to computer a to Studio to jsem nekdy zkousel, myslim, ze jsi to psal kdysi ty. Ale zkusim zmenit ten Avisynth.
To 4 K chci zkusit a porovnat, urcite bych rad rozchodil. Mozna zkusim tu command line bez framesevreu.
Udelam ty zmeny a dam vedet. Jinak pamet asi ne mam 32Gb nejnovejsi pameti DDR4 a ten Path destination delam na SSD Samsung 1TB Pro, takze ani rychlost ani velikost pameti by to byt nemela. takze takto by bylo spravne ??
path_destination :C:\Destination
path_temp :C:\Temp
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
x264_variables :--crf 18 --ref 2 --tune fastdecode -- keyint 100 --vbv-bufsize 80000 --vbv-maxrate 80000
nero_variables :-q 0.5
delete_temp_folder :yes
mux_external_audio :no
LanczosResize(1920,1080)

Maxima

---------- Doplněno v 09:41 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:37 ----------

Jestli mas chut pisni na maxklein@seznam.cz , když budu nekdy u vas muzem dam "amatersky" obed nebo veceri.
Maxima
ai (2993)|25.2.2016 22:06
jj, ja tu bydlim tu, najdes me tady :-)

ten Avisynth script musi byt mezi temi readky:
------------------------------
LanczosResize(1920,1080)
------------------------------
maxima (134)|26.2.2016 10:30
ai. takze takto ?,

path_destination :C:\Destination
path_temp :C:\Temp
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
x264_variables :--crf 18 --ref 2 --tune fastdecode -- keyint 100 --vbv-bufsize 80000 --vbv-maxrate 80000
LanczosResize(1920,1080)
nero_variables :-q 0.5
delete_temp_folder :yes
mux_external_audio :no
ai (2993)|26.2.2016 20:24
ten Avisynth script musi byt mezi temi dvema radkama, ktere obsahuji ten retezec (bez uvozovek) "------------", kde pocet tech pomlcek neni dulezity, minimlne asi deset nebo kolik, tak radsi vic .... tedy kompletni INI file muze vypadat presne takto, radeji i s popisnym ceskym textem, protoze se hledaji jen urcite promenne v tom INI a ten skript mezi temi ---------- radky, zbytek se ignoruje, tam muze byt napsano cokoliv, treba:
[CODE]path_destination :C:\Destination
path_temp :C:\Temp
x264_variables :--crf 18 --ref 4 --vbv-bufsize 40000 --vbv-maxrate 40000
nero_variables :-lc -cbr 256000
delete_temp_folder :yes
mux_external_audio :no

Avisynth skript musi byt mezi temito radkama, bez nacitani toho souboru
------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
LanczosResize(1920,1080)
-------------------------------------

Avisynth skript nesmi obsahovat tyto znaky: | & < > ^
vymazou se, takze skript nebude fungovat
pokud tak musi byt, pouzijte Import(C:\neco.avsi) funkci, ktera ma absolutni cestu na ten avsi, coz je skript, ktery nemuzete napsat zde[/CODE]
upravil jsem x264 command line pro fullHD a radeji dal konstantni bitrate pro audio na 256Kb/s
pokud upravis avisynth script na downsize treba, tak pozor najednou treba musis upravit command line pro video, downsizing ti dovoluje jej zvetsit, ale treba pro 4k video mene reference frames:
[CODE]x264_variables :--crf 18 --ref 2 --vbv-bufsize 80000 --vbv-maxrate 80000 [/CODE]
pokud chces jeste zlepsit prehratelnost toho 4k tak pak co jsi mel:
[CODE]x264_variables :--crf 18 --ref 2 --tune fastdecode -- keyint 100 --vbv-bufsize 90000 --vbv-maxrate 90000[/CODE]
obecne, plus minus , SD video muze byt kolem 9, 720p HD video, klidne 6 reference frames, fullHD max 4, 4k jeste radeji min, zda se mi, ze 2 je dost. Tim nemenis kvalitu videa, pozor, jen nepatrne zvetsujes vysledny objem, pokud je ref mensi, protoze enkodujes s CRF.
Jasne, muze to vypadat vse slozite, ale mas kontrolu absolutne nad vsim , do samotneho jadra vsech nastaveni a funkci. Je to devil's kitchen!

jeste , dneska uz 4k se dava do HEVC kodeku, nekdy to tam doplnim, ze bude moznost to zvolit
maxima (134)|29.2.2016 10:50
ai. Ahoj, se mnou to nebude mit tak jednoduchy, takze.
Pro FULL HD:
path_destination :C:\Destination
path_temp :C:\Temp
x264_variables :--crf 18 --ref 4 --tune fastdecode -- keyint 100 --vbv-bufsize 90000 --vbv-maxrate 90000
nero_variables :-lc -cbr 256000
delete_temp_folder :yes
mux_external_audio :no

Avisynth skript musi byt mezi temito radkama, bez nacitani toho souboru
------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
LanczosResize(1920,1080)
----------------------------------------

pro 4K video
path_destination :C:\Destination
path_temp :C:\Temp
x264_variables :--crf 18 --ref 2 --tune fastdecode -- keyint 100 --vbv-bufsize 90000 --vbv-maxrate 90000
nero_variables :-lc -cbr 256000
delete_temp_folder :yes
mux_external_audio :no

Avisynth skript musi byt mezi temito radkama, bez nacitani toho souboru
------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
LanczosResize(1920,1080)
----------------------------------------

Pro SD materiál vysledek DVD
path_destination :C:\Destination
path_temp :C:\Temp
x264_variables :--crf 18 --ref 9 -- vbv-bufsize 6000 --vbv-maxrate 10000
nero_variables :-lc -cbr 192000
delete_temp_folder :yes
mux_external_audio :no

Avisynth skript musi byt mezi temito radkama, bez nacitani toho souboru
------------------------------------
ConvertToYV12
LanczosResize(720,576)
---------------------------------------

nebo mam nekde chybu ??

maxima
maxima (134)|29.2.2016 17:44
ai. ještě koukam na ten vbv maxrate u FHD asi 40000, ale u 4K je 90000, ??
Kdyz budu chtit ze 4K udelat FHD tak mam dat tech max 90000, bude to po konverzi prehratelne na BD prehravaci ?
Nebo uz se v tom zas ztracim.
ai (2993)|1.3.2016 01:18
je to dost pomichane, ja te vzdy cituju a pod tim je oprava:
[QUOTE=maxima;521106]Pro FULL HD:
path_destination :C:\Destination
path_temp :C:\Temp
[HL]x264_variables :--crf 18 --ref 4 --tune fastdecode -- keyint 100 --vbv-bufsize 90000 --vbv-maxrate 90000[/HL]
nero_variables :-lc -cbr 256000
delete_temp_folder :yes
mux_external_audio :no

Avisynth skript musi byt mezi temito radkama, bez nacitani toho souboru
------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
LanczosResize(1920,1080)
----------------------------------------[/QUOTE]
enkodujes fullHD, tedy:
x264_variables :--crf 18 --ref 4 --vbv-bufsize 35000 --vbv-maxrate 35000
a najednou zase tu je rec o BD prehravaci :-) , specifikace na BD prehravac na authoring uz mas, to jsme resili kdysi davno, ted jen proste fullHD, ale to by mel BD prehravat jako data stejne, zmenil jsem buffers na 35000, kdyby nahodou BD prehravac uz nestihal 40000, nebo tam mit nejakou rezervu



[QUOTE=maxima;521106]pro 4K video
path_destination :C:\Destination
path_temp :C:\Temp
x264_variables :--crf 18 --ref 2 --tune fastdecode -- keyint 100 --vbv-bufsize 90000 --vbv-maxrate 90000
nero_variables :-lc -cbr 256000
delete_temp_folder :yes
mux_external_audio :no

Avisynth skript musi byt mezi temito radkama, bez nacitani toho souboru
------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
[HL]LanczosResize(1920,1080)[/HL]
----------------------------------------[/QUOTE]
tady enkodujes 4k, nastaveni mas na fast decode, ok, ale delas resize na fullHD, 1920x1080, to tam nedavej, preci z Vegasu ti jde 4k avi, a chces to 4k, tedy Avisynth script bude:
------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
----------------------------------------



[QUOTE=maxima;521106]Pro SD materiál vysledek DVD
path_destination :C:\Destination
path_temp :C:\Temp
x264_variables :--crf 18 --ref 9 -- vbv-bufsize 6000 --vbv-maxrate 10000
nero_variables :-lc -cbr 192000
delete_temp_folder :yes
mux_external_audio :no

Avisynth skript musi byt mezi temito radkama, bez nacitani toho souboru
------------------------------------
[HL]ConvertToYV12
LanczosResize(720,576)[/HL]
---------------------------------------[/QUOTE]


Vyroba SD videa. Tento konkretni BAT enkoder enkoduje mp4 (H.264 video a AAC audio). Ne mpeg2 na DVD, ani nedela DVD, na DVD pouzivam uplne jine BATy, kde po nacteni signpost avi to vypocte metodu enkodovani, zalezi na case, enkoduje to mpeg2 video, AC3 audio a to DVD i pak hned vypali automaticky.

Pokud bys chtel enkodovat SD mp4 , tak musis resizovat na korektni ctvercovy pixel, 720/576 neni 16/9, musis resizovat na 16/9, neni to jako u DVD, kde aspect ratio vykouzli prehravac behem playbacku a specifikace pro DVD vyzaduji 720x576. Tedy treba v tvem pripade menis rozliseni na 1024x576 nebo cokoliv v tom pomeru, ale aby to bylo decentne delitelne aspon ctyrma treba, tedy zmen avisynth skript:
------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
LanczosResize(1024,576)
---------------------------------------

ale ty asi nechces SD a mp4, ale udelat DVD, to je zase o necem jinym, tento BAT ti to nevyrobi, jak jsem rek mam na to jiny BAT, ale radsi bych se soustredil nejdrive na tento ... muzu pozdeji ten BAT sem pridat, ale on potrebuje i jine tools, tedy musel by se downloadovat ten kompletni zip znova.



[QUOTE=maxima;521117]
ai. ještě koukam na ten vbv maxrate u FHD asi 40000, ale u 4K je 90000, ??
Kdyz budu chtit ze 4K udelat FHD tak mam dat tech max 90000, bude to po konverzi prehratelne na BD prehravaci ? [/QUOTE]
ty buffers jsou ocekavana maximalni bitrates, tedy u HD kolem tem 40000, mozna 35000 radeji, ale u 4K je tech dat vice, bitrates , maxima mohou byt vetsi, tedy ja predpokladam asi 90000, ale tohle ti neprehraje Blu-Ray player, Blu-Ray player neprehraje 4k. Na to jsou dneska uz jine prehravace v prodeji, docela levne, byl bys prekvapeny, je tu uz plno linek na to zde na foru. PC, dostatecne silne by melo 4k prehrat take. H264 urcite.
maxima (134)|1.3.2016 15:28
ai. Uplne jasny, rozmotano. U toho 4 K jsem si stále myslel ze puvodni je 4K a vysledny FHD proto me to matlo. U toho SD zase , ze potom pujde neajak mp4 dostat na DVD i když vim, ze DVD bere jen mpeg2. Ted je to jasne. O vikendu vyzkousim a dam vedet, kdyby něco nefungovalo. Ten BAT pro DVD me zajima urcite také, hlavne pro ostatní kteří chteji jen DVD a pro me se podivam na ty linky prehravacu 4K, to je urcite velke téma.
Maxima
maxima (134)|5.3.2016 19:20
to ai a vsem: Moc diky ai diky tobe a spousty hledani a zkouseni par poznatku hlavne pro všechny vegasaky.
1. Ten bat funguje bezvadne, systém server z vegas, subjektivne tak cca o 20% lepsi vystupy nez ze strizny.
2. nefunguje 4K hlasku napisu v dlasim prispevku.
3. Diky reslolve a gradientu jsem nasel způsob jak to skoro cele dostat do Vegasu.
- stahnout free LUts program pro vegas z http://www.vision-color.com/lutplugin/ a nasledne do této ve vegasu vytvorene slozce prekopirovat všechny LUT které mate, pripona cube. Funguje bezvadne a s pomocnym gamma krivky a color correktor uplne dostacuje skoro jako v resolve ne tak pohodlne a obsirne ale výsledky skoro shodne., vyhnete se ruznym prevodum mezi striznou a resolve a zase zpatky. Zustavate stále ve vegasu- fakt dobry. Nyní tam mam takovych 30 presetu LUTs a super..
- Free Programek TEncoder který jsem hledal pro praci v resolve umoznuje spojovat mp4, nebo mov nebo menit kontejner a to bez ztraty KVALITY urcite se hodi a funguje super.
Takze zuroceni par dni zkouseni a nyní jsou vystupy po gradovani fakt hooodne blizko colorizaci filmu, vypada to skvele.

Nyní ai. jestli muzem na ten BAT pro DVD ? az budes mit chut a cas..
Maxim
maxima (134)|5.3.2016 19:29
4k Bat který nefunguje pise? nemůže najit H264 kod a pod.., to budes urcite vedet ty co se mu všechno nelibi...
jo a dvakrát mi to schodilo muj novy stroj, az jsem musel na zakladni desku a vse nastavit ... nevim co dela...

checking if Ohne Titel.avi is busy right now ...
encoding started at: 05.03.2016 19:10:12,57
encoding video: D:\sony temp\novy 4 k New\Ohne Titel\Ohne Titel.264
encoding video cmd line: "C:\AA POSP\A konverze\Dmfs Avi to MP4\tools\x264\x264.exe" --crf 18 --ref 2 --vbv-bufsize 90000 --vbv-maxrate 90000 --output "D:\sony temp\novy 4 k New\Ohne Titel\Ohne Titel.264" "D:\sony temp\novy 4 k New\Ohne Titel\Ohne Titel.avs"

avs [info]: 3840x2160p 0:0 @ 25/1 fps (cfr)
x264 [info]: using cpu capabilities: MMX2 SSE2Fast SSSE3 SSE4.2 AVX AVX2 FMA3 LZCNT BMI2
x264 [info]: profile High, level 5.1
x264 [error]: malloc of size 26199520 failed
x264 [error]: x264_encoder_encode failed

aborted at input frame 54, output frame 0
end of encoding video: 05.03.2016 19:10:18,41
file created: D:\sony temp\novy 4 k New\Ohne Titel\Ohne Titel.264
encoding audio: D:\sony temp\novy 4 k New\Ohne Titel\Ohne Titel.m4a
encoding audio cmd line:
"C:\AA POSP\A konverze\Dmfs Avi to MP4\tools\BePipe\BePipe.exe" --script "Import(^D:\sony temp\novy 4 k New\Ohne Titel\Ohne Titel.avs^)" | "C:\AA POSP\A konverze\Dmfs Avi to MP4\tools\neroAacEnc\neroAacEnc.exe" -lc -cbr 256000 -if - -of "D:\sony temp\novy 4 k New\Ohne Titel\Ohne Titel.m4a"
***************************************
BePipe by dimzon
***************************************
Script used:
# BEGIN
Import("D:\sony temp\novy 4 k New\Ohne Titel\Ohne Titel.avs")
# END
Scanning for Audio Stream...
Found Audio Stream
Channels=2, BitsPerSample=16, SampleRate=44100Hz
Writing Header...
Writing Data...
Done! Processed 37 seconds...

file created: D:\sony temp\novy 4 k New\Ohne Titel\Ohne Titel.m4a
muxing video + audio: D:\sony\novy 4 k New\Ohne Titel.mp4
Cannot find H264 start code
Error importing D:\sony temp\novy 4 k New\Ohne Titel\Ohne Titel.264: BitStream Not Compliant
ERROR, muxing of mp4 failed
deleting temp folder: D:\sony temp\novy 4 k New\Ohne Titel
05.03.2016 19:10:20,13
ai (2993)|6.3.2016 02:29
Nepodarilo se mi tento problem duplikovat. Exportuju 4096x2160 z Vegasu a vse jede. Frame servrujes ten 4k, je to tak?

Zkousel jsi omezit keyframes napr. az na 50 snimku, mozna , i, vyzkousej toto, pridej tam to omezeni na vzdalenost Iframe na 50 snimku.

[CODE]x264_variables :--crf 18 --ref 2 --keyint 50 --vbv-bufsize 90000 --vbv-maxrate 90000
[/CODE]
tech --keyint 50 zvetsi objem toho video kolem 5%, ale tu jde to vyzkouset


Ted jsem to zkusil jeste jednou a sledoval jsem RAM, vyleti to skoro az do maxima, u me 4GB, kolik je RAM vyuziti u tebe , nez to padne?
ai (2993)|6.3.2016 09:47
Pridal jsem tam x264_64bit moznost. To by mohlo opravit ten problem. Tedy stahni si znova cely zip, Dmfs Avi to MP4.zip (ta linka se nezmenila, jen obsah) , ten hlavni BAT je upraveny, ja tam pridal krome x264_64 bit volby i mediainfo vypis, updatoval jsem x264.exe za nejnovejsi,
Tedy do INI souboru jsem pridal moznost zvolit ten 64bitovy x264 enkoder:
[CODE]x264_64bit :yes[/CODE]
Problem byl ten, ze Avisynth je celkem pouzitelny jen 32bitovy (spolehlivejsi), tedy to by neslo enkodovat 64bitovym x264 , pokud se tedy povoli ten 64bitovy x264 enkoder, v tom INI, jede to ve skriptu pres avs4x26x.exe, ktery to umoznuje.

tedy mohl bys zkusit 2 moznosti:
1.v INI povol 64bitovy x264 , nebo to tam pridej, ten jeden radek, do tech tvych INI co uz mas, na poradi nezalezi, treba pod tu x264 command line radku :
[CODE]x264_64bit :yes[/CODE]
a enkoduj

2.nebo zkus ten puvodni x264, ale vlastne ted uz updatovany
[CODE]x264_64bit :no[/CODE]
treba ten updatovany 32bitovy ted pojede ...
maxima (134)|7.3.2016 23:48
To ai. Smekam, fakt, klobouk dolu !!!!!!!!!. Vse maka jak ma. S tim 64bit to jede. Zkousel jsem obe varianty, ale v tom puvodnim Bat, navrhovana moznost 1 nejede. Jedine v tom upgrejdovanym. Takze 4K na 4K jede jedine v tom BAT new a 4K na FHD jede na starym, novy BAT pro FHD jsem nezkousel, protože jsem nemel cas, diky tomu jak jsem si uzival ten pocit ze se to rozjelo.. do 4 do rana... Diky moc ai , zase se podarilo něco o cem jsem ještě před par dny nemel ani paru. Ale neboj něco zase prijde.

Co třeba to DVD a ten BAT, zkusime ??
Maxima
maxima (134)|7.3.2016 23:59
Momeeent. V tom vysledku co vytvori ten BAT je krome hlavního souboru mp4, v podslozce, kde je také ten mediainfo soubor, skoro stejne velky soubor s priponou xx.264
Zbytecne bere místo a me není k nicemu preci jen mam ssd a chci je setrit, da se to nejak odstranit at se netvori pri konverzi ??

Rikal jsem ze zase něco prijde , teda krome toho BAT DVD.
Maxima
ai (2993)|8.3.2016 01:00
Kde presne to uklada ten *.264?
Ten by mel byt prozatimnim adresari, ktery nastavis v tom INI souboru, na kteremkoliv disku, mozna s temi novymi INI tam zustaly ty cesty ode mne.
[CODE]path_temp :C:\Temp[/CODE]
ten adresar se pak maze, po vytvoreni MP4, pokud je v INI:
[CODE]delete_temp_folder :yes[/CODE]
tedy ten adresar uvedeny v tom INI se primo nemaze, ale pouze obsah podadresare, ktery se v tom tempu vytvori. Tim je to jisteno , aby se nevymazala data , pokud nekdo zvoli temp, kde uz ma nejaka data. Pokud by bylo treba elementarnich streamu (toho *.h264 pro vyrobu BDMV, Blu-Ray) tak tam staci nastavit "no" a pak to vylovit z te slozky. Nebo traba se kouknout na cely avisynth script atd., jsou tam vsechny soubory, ktere se musi vyrobit prozatimne ...

ten puvodni Dmfs Avi to MP4.zip, uz bys mohl vymazat, ten novy se da pouzit i na fullHD atd., (nebo to treba zalozit pro jistotu), proste vsude v INI bys mel:
[CODE]x264_64bit :yes[/CODE]
btw., kdyz ten radek v INI chybi, jede to po staru (tedy by ti neslo 4k). Ono teoreticky by to melo totiz jet vsechno o trosku rychleji s tim 64bit, ale neporovnaval jsem to,...,pokud by to teoreticky neslo (i kdyz nevim proc), tak to zmenis na "no", tim padem jede skript po staru, jako v tom puvodnim BAT.


jj, tu vyrobu DVD sem dam, i tam pridam enkodovani HEVC tedy s x265,(tim, ze jsem implementoval ten avs4x26x.exe, tak to je jen na par radku kodu), dneska uz na to jsou prehravace, tedy i domaci , home videa se mohou ukladat, telefony to dozenou do par let ... tedy z Vegasu primo do HEVC, nebo na vyzkouseni (oni ten x265 stale vylepsuji, to je vec na par let). I kdyz samozrejme to bude chtit trpelivost, ty casy enkodovani jsou dost delsi nez enkodovani H.264.
maxima (134)|8.3.2016 13:26
ai v te hlavni slozce je ten mp4 soubor a v jeho podslozce jsou všechny další, script, vypis media info i ten .264. K vyrobe BD ale použiju ten mp4 v hlavni slozce který udelam v ts muxeru jako strukturu BD, je to tak ?? Zkusim ten novy BAT pro FHD, ale asi nebude problém a ten stary radeji zazalohuji.
Dival jsem se na ten script a je tam nastaveno delete temp folder na no, takze zmenim na yes a bude vyreseno.
To DVD bude super budu mit vse pod jednou strechou jen zatím budu využívat h264, protože nemam zatím nic co by to 265 chrouplo, ale to se bude dat asi pripadne zadat v tom scriptu jako u x 264 64b no nebo yes , tedy predpokladam.
Maxima
ai (2993)|8.3.2016 16:07
[QUOTE=maxima;521309]Zkusim ten novy BAT pro FHD, ale asi nebude problém a ten stary radeji zazalohuji.[/QUOTE]
pokud pouzijes ten novy a mas:
[CODE]x264_64bit :no[/CODE]
tak to jede po staru, zadny strach



Jinak nerozumim proc v hlavni slozce, destinace a temp soubory mohou byt kdekoliv, ty soubory mp4 se treba ulozi v tomto prikladu do slozky H:\cokoliv\hotove
[CODE]path_destination :H:\cokoliv\hotove[/CODE]
a tempo soubory take kamkoliv, treba zase na jiny disk, pokud treba das:
[CODE]path_temp :Z:\prozatimni[/CODE]
pokud ta slozka neexistuje, tak se vytvori. Nedavej tam zadne specialni znaky, ceske znaky atd., nepojede to, nahlasi to chybu.
A ani ta hlavni slozka ani nemusi byt uloznea na C:, ten BAT treba muzes rozbehnout, tedy ho mit ulozeny na E: atd... ja mam jen v tech prikladech pro ten INI vzdy vsude C: , ale to nemusi byt ...



x265 bude jen 64bit, nebudu to uz delit na 32bit a 64bit, ten kdo zacne blbnout s HEVC uz ma s velkou pravdepodobnosti 64bit operacni system,
maxima (134)|8.3.2016 17:56
ai, jo presne tak, psal jsem hlavni slozka, myslel jsem ten nove vytvoreny adresar, kde mp4 je v první vetvy a pod nim jako v pruzkumnikovi jsou ty ostatní, je to jak pises jen jsme si nerozumeli. Davam je obe na stejny disk pod sebe. Tedy u me D\sony pro path destination a D\Sony pro path temp.

64 bit uz ma snad každý, takze jedine dobře.
Maxima
maxima (134)|9.3.2016 10:03
ai, tak jede to pod tim BAT 64b všechno. U FHD i s novym x 264 yes i na no, obe nastaveni chodi. U 4K materialu , jede jen na yes u varianty no nejede. RAM vytizeno na 7,1 Gb.
Vystupni materiál 4Kz BAT 64b ma v mediainfu uvedeno datovy tok 40000 i když je ve sriptu max 90000, to nevim jestli je dobře. Natoceno je to s datovym tokem 100000. Vysledek obou je super, takze jestli je ten tok OK, tak myslim, ze zde vse nastaveno jak ma.

Maxima
ai (2993)|9.3.2016 17:01
[QUOTE=maxima;521340]ai, tak jede to pod tim BAT 64b všechno. U FHD i s novym x 264 yes i na no, obe nastaveni chodi. U 4K materialu , jede jen na yes u varianty no nejede. RAM vytizeno na 7,1 Gb.[/QUOTE]
ta radka navic, kde se musi povolovat 64bit se mi zda nadbytecna, a navic ten HEVC pojede jen s 64bit, takze necham tam jen moznost pridat:
[CODE]x264_32bit :yes[/CODE]
pokud tam ta radka nebude, tak pojede vse v 64bit
myslim pro ten novy zip, co tu dam brzo ...


[QUOTE=maxima;521340]Vystupni materiál 4Kz BAT 64b ma v mediainfu uvedeno datovy tok 40000 i když je ve sriptu max 90000, to nevim jestli je dobře. Natoceno je to s datovym tokem 100000. Vysledek obou je super, takze jestli je ten tok OK, tak myslim, ze zde vse nastaveno jak ma.[/QUOTE]
Ty hodnoty tech bufferu limituji maximalni hodnoty toho enkodovani. Nejsou tam z duvodu na kolik se ma video enkodovat. CRF mode a jeho quantizer, to je to cislo , v tomto pripade 18, rekne enkoderu az jak se muze to enkodovane video lisit oproti originalu. To je princip CRF. Hlida to rozdil oproti originalu. Pokud by se nastavilo 10, tak rozdily budou jeste mensi, ale za cenu prideleni vetsich datovych toku. Tedy v tom pripade 18, enkoder prisel z temi datovymi toky jake ti vysly. U jineho typu videa, tocene jnou kamerou ty datove toky by mohly but zase jine. Tobe vyslo 40000, jinemu muze vyjit 60000. Zalezi na videu. Pokud bude CRF 0, tak video je lossless, bezeztratove! Ale tusim, ze CRF 0 nastavit nejde, tusim, ze to musi byt profile High 4:4:4. Nebo --qp 0 (namisto --crf 0) funguje pro lossless H.264. Ale samozrejme v command line by melo byt v tomto pripade nejake omezeni na keyframe interval. Treba --keyint 50.
takze treba:
[CODE]x264_variables : --qp 0 --keyint 60[/CODE]
ti vyrobi lossless H.264. Je otazka k cemu to je. Vegas to mozna neprehraje, VLC by to melo prehrat (jen silne PC). Lepe je vytvaret lossless v kodeku, ktery je na to urceny jako utvideo, huffuyv atd.

Je uplne jedno jakym bitrate to bylo natoceno. Vubec to nesouvisi s enkodovanym bitrate. Kazdy enkoder vubec ani "nevidi" originalni bitrate pro video, nema to zadnou vahu. Encoder vidi uncompressed video, video, ktere mu patricny kodek rozlozi. Avisynth treba v tomto pripade dela tuto praci,. Avisynth frame servruje uncompressed YUV video, 4:2:0 v nasem pripade, do x264 enkoderu. Takze vpodstate treba frame servrujes z Vegasu do Avisynthu a Avisynth frame serveruje do x264. Avisynth je frame server take. :-)


Ty maximalni hodnoty datovych toku by ale vzdy mely byt nastaveny, kvuli prehravacum, kdyby nahodou jsi narazil na scenu ve videu ktera by si vzala mnohem vic bitrate a kdy by to mohlo delat problem pri prehravani.

TY hodnoty buffers maji i jiny ucel u x264, ta velikost nastavuje (spolu s dalsimi udaji) i levels automaticky, podle: klikni zde , kde je snaha mit video podle specifikaci (to je ta tabulka v te lince), treba prave aby nebyl problem video prehravat i na Blu-Ray prehravaci jako data (4k samozrejme ne, jen fullHD) atd, ta tabulka co tam mas by se mela dodrzovat, samozrejme to hodne lidi nedela, a pak jim to nehrajeto na TV , prehravacich atd.
Ciste teoreticky mas treba TV, ktera neprehraje level 4.1, ale jen 4.0, tak se podivej na tu tabulku, kde level 4.0 musi mit mene jak 25000 bitrate (profile High), maximalne 2048x1024, 30fps. (tedy ani fullHD 50fps by nemelo mit 4.0, ale az level 4.2), tedy pro level 4.0 nastavim max 25000 ty buffers, a je to stejne jen na filmy 24fps nebo 25fps, 30fps pro fullHD a jeste tam muzes videt ze max 4 reference frames! Ja jsem zjistil, ze x264 tyto hodnoty (levels) nastavuje automaticky podle tech specifikaci, kdyz nejsou uvedeny v command line. V tvem pripade to zkontroluj s Mediainfo, mel bys dostat level 5.1 pro to tve 3840x2160 25fps 4k video. A v te tabulce dokonce muzes videt, ze pro to video, ty datove toky mohou byt az 300000 a az 5 reference frames pro ten level 5.1. Jak by si s tim videoprehravace poradily, ted tezko rict, ja bych nedaval ty hodnoty tak vysoko. Hardwarove prehravace nemaji tolik pameti na video. Na tyto rozliseni uz budou nasazovany HEVC enkodery nebo VP9 (google snad) , aby ty datove toky nebyly silene vysoke.

Prave proto command line je velice vhodne, ty ruzne GUI ti tam zvoli ani nevis co, nedas si pozor a muzes tam nevedomky nastavit divoke hodnoty.


Pokud ti vychazeji hodnoty 40000 a video je prenadherne, muzes zvysit hodnotu CRF na 19 a zkontroluj kvalitu. Pokud enkodujes nejaky novy format poprve, najdi si presne to cislo, co ti sedne na tve video a pak uz jej porad pouzivej. Mozna snese 4k i 19 nebo 20, tak jako treba na SD ja pouzivam 17, protoze cim mensi rozliseni, tim to musi byt enkodovano kvalitneji. Jakekoliv drobne chyby se zvetsi pokud se to zvetsi na screenu.
maxima (134)|9.3.2016 18:02
ok zjistim jak to zvyseni crf ovlivni ten datovy tok u mého materialu a hlavne kvalitu. Jinak plati ze vyslednou konverzi na FHD mohu udelat v tom ts muxeru pro prehrani na BD jako tehdy z toho MeGui? Zatím budu vždy to 4K davat na BD a později dle tvého nového BAT také na DVD. Zatím neplanuji prehravat original 4K, protože to u nikoho nespustim. Prave proto se mi hodi to, ze vysledny sestrihany materiál ulozim diky tvému BAT ve 4K a nekdy v budoucnu az to bude rozsirene znova nekam vypalim, nebo prevedu. Zaloha lossless 4K materialu je nesmysl.
Maxima
ai (2993)|9.3.2016 18:24
command line na ten Blu-Ray authoring H.264 stream v Encore nebo tedy TsMuxer, nebo kde jsi to delal, by mela byt, stejna jako jsem resili na grafice.cz (googlil jsem to), pro 1920x1080 25p video (pokud neni v Avisynthu to zaridis downscalingem atd.):
[CODE]x264_variables :--preset slow --crf 18.0 --bluray-compat --vbv-maxrate 30000 --vbv-bufsize 30000 --level 4.1 --keyint 25 --open-gop --slices 4 --fake-interlaced --colorprim "bt709" --transfer "bt709" --colormatrix "bt709" --sar 1:1[/CODE]

obecne se to muze nastavovat jako zde: http://www.x264bluray.com/home/1080i-p
ale my jsme resili primo pripad pro Encore.
Obecne tedy, podle te stranky, jako pro ten TsMuxer, a kde misto 2pass tam das crf, by to mohlo byt i:
[CODE]x264_variables :--preset slow --crf 18.0 [FONT=monospace][FONT=Arial][FONT=monospace][FONT=Arial][FONT=monospace][FONT=Arial][FONT=monospace][FONT=Arial][FONT=monospace][FONT=Arial][FONT=monospace][FONT=Arial][FONT=monospace]--bluray-compat[/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT] --vbv-maxrate 40000 --vbv-bufsize 30000 --level 4.1 --keyint 25 [FONT=Arial][FONT=monospace][FONT=Arial][FONT=monospace][FONT=Arial][FONT=monospace][FONT=Arial][FONT=monospace][FONT=Arial][FONT=monospace][FONT=Arial][FONT=monospace][FONT=Arial][FONT=monospace]--open-gop [/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT][/FONT]--slices 4 --fake-interlaced --colorprim "bt709" --transfer "bt709" --colormatrix "bt709" --sar 1:1[/FONT][/CODE]
coz se ted divam je uplne to same, krome toho maxbitrate, zrejme je treba takto pro Encore) zrejme jsem jel podle toho, akorat jsme se to snazili "narvat" tuhle command line radku do Megui.

Samozrejme audio stream musi byt AC3 ne to AAC co tenhle BAT dela pro MP4. AC3 se vyrobi ve Vegasu. Nebo muzu pridat jeden BAT co vyrobi specialne H.264 a AC3 kompatibilni streamy pro ten TsMuxer. Nebo jen v INI pridat neco jako udelej AC3 navic, Ale to by se zase nebezpecne rozrustalo ...
Jinak pozor, do TsMuxeru nacitej ty elemtarni streamy (*264, *.AC3), ne kontejnery (MP4 atd.), je to dulezite kvuli zachovani jakychsi parametru pro prehravace. Nebo to tak aspon bylo kdysi, mozna uz to neplati, nevim.
maxima (134)|10.3.2016 09:36
Ahoj. Rozumim, když budu mit puvodni materiál v 50p, mam z toho udelat 25p, nebo bude lepsi nechat 50p.??
Koukal jsem ze specifikace BD je 50p pro 1280x720 a 25p pro 1920x1080. Schroupne prehravac 50p s 1920x1080 ?
Protože když ne 50p, tak by bylo lepsi tocit rovnou se snimkama 25p a ne 50p.

Za druhé ten AC3 potrebuju ,nemam DVD Architect a tudíž nemam aktivovany ac3 pro ve Vegasu. Muzes prosim napsat ten avisynt s tim AC3 ??
To 264 a AC 3 pro muxer je jasny musim nechat tu slozku temp delete folder bez mazani na delete no, protože tam to prave v te podslozce je ulozeno v .264.
Včera doma zkouska toho CRF: bit rate velikost
10 121 119
15 110 117
18 68 75,9
19 55 60,3
20 44,7 47,3
Maxima
maxima (134)|10.3.2016 09:49
Pro to BD by to potom mohlo vypadat takto ? + samozrejme ten AC3 extra který v muxeru zmuxuju.

path_destination :D:\Sony
path_temp :D:\Sony
x264_variables :--preset slow --crf 18.0 --bluray-compat --vbv-maxrate 30000 --vbv-bufsize 30000 --level 4.1
--keyint 25 --open-gop --slices 4 --fake-interlaced --colorprim "bt709" --transfer "bt709" --colormatrix "bt709" --sar 1
x264_64bit :yes
nero_variables :-lc -cbr 256000
delete_temp_folder :no
mux_external_audio :no

write avisynth script between lines, no loading clip line in there!
--------------------------------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
Lanczosresize(1920,1080)

--------------------------------------------------------------
ai (2993)|10.3.2016 15:46
V tom poslednim prispevku bys vyrobil 50p , pokud mas klipy 50p ve Vegasu a projekt musi byt take 50p. Frame server vzdy exportuje properties/vlastnosti projektu, ne vlastnosti klipu.

Nemuzes authorizovat fullHD(1920x1080) s 50 progresivnimi snimky. Pouze snad muzes ulozit tento stream jako data na Blu-Ray, bez aautorizovani, proste jako ts nebo m2ts (pomoci tsMuxeR H.264+AC3) a doufat, ze to prehravac prehraje. Totiz posledni specifikace avchd 2.0 to umoznuji! Je to takove , aby se vlk nazral a koza zustala cela. Pokud je Blu-Ray prehravac stary a neni updatovany, nemusi to prehrat, ale drtiva vetsina by to prehrat mela.

Nenatacet 25p, protoze 50p neni Blu-Ray specifikace, to nedava vubec smysl. Vyrabet prokladanych 50i z toho 50p je take nesmysl. I kdyz tohle udela v Avisynthu jeden radek, ale tam mas problemy s blikanim potom a vubec ja bych radeji zapomel na prokladani. Pokud bys to memrmomoci chtel authorizovat na Blu-Ray udelej z toho 720p50. To BD specifikace povoluji Nikdo si niceho nevsimne, to ti garantuju.

Tedy
1.moznost:
[CODE]--------------------------------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
Lanczosresize(1280,720)
-------------------------------------------------------------- [/CODE]
a authorizujes BDMV pomoci tsMuxeru, 1280x720, 50p je ok v BDMV, podle specifikaci


2.moznost, tak jak to mas:
[CODE]--------------------------------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
Lanczosresize(1920,1080)
-------------------------------------------------------------- [/CODE]
dostanes 50p, pridas AC3 a udelas m2ts v tsMuxeru, vypalis jako data na Blu-Ray disk pomoci ImgBurn

Jeste, ja osobne bych do te command line pro vyrobu videa pridaval --ref 4 pro 1080p50 a --ref 6 pro 720p50 , pro jistotu, TV a prehravace mohou byt citlive na tyto veci, protoze v tomto momente presne nevim co ten preset --preset slow nastavuje. Tedy kolik referencnich snimku nastavuje. Tak takto to muzes nastavit na tvrdo radeji sam.

Jinak dneska uz mas do kapsy prehravace co prehraji fullHD 50p nebo i 4k 50p, snad i nova Raspberry pi3 (tech fullHD 50p urcite snad, specialne s temi velice nenarocnymi profily pri enkodovani jako tento Blu-Ray stream, o cem se ted bavime,oproti nejakym silenym nastavenim po stazeni videa nekde z webu atd) , nebo kdejaky novy Android prehravac s nejnovejsim Amlogic SoC za $50. A to nemluvim o drazsich modelech. Vyrabet 25p, protoze to neni Blu-Ray specifikace nedava smysl. Blu-Ray tu je pro Hollywood a distribuci filmu, ne pro uzivatele.
maxima (134)|10.3.2016 17:46
ai. Takze takhle ?? Tucne oznaceno tve připomínky.

PRO 1920x1080
path_destination D:\Sony
path_temp D:\Sony
x264_variables :--preset slow --crf 18.0 --ref 4--bluray-compat --vbv-maxrate 40000 --vbv-bufsize 30000 --level 4.1
--keyint 50 --open-gop --slices 4 --fake-interlaced --colorprim "bt709" --transfer "bt709" --colormatrix "bt709" --sar 1
x264_64bit :yes
nero_variables :-lc -cbr 256000
delete_temp_folder :no
mux_external_audio :no

write avisynth script between lines, no loading clip line in there!
--------------------------------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
Lanczosresize(1920,1080)

--------------------------------------------------------------
Pro 1280x720
path_destination D:\Sony
path_temp D:\Sony
x264_variables :--preset slow --crf 18.0 --ref 6--bluray-compat --vbv-maxrate 40000 --vbv-bufsize 30000 --level 4.1
--keyint 50 --open-gop --slices 4 --fake-interlaced --colorprim "bt709" --transfer "bt709" --colormatrix "bt709" --sar 1
x264_64bit :yes
nero_variables :-lc -cbr 256000
delete_temp_folder :no
mux_external_audio :no

write avisynth script between lines, no loading clip line in there!
--------------------------------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
Lanczosresize(1208x720)

--------------------------------------------------------------

---------- Doplněno v 17:46 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:44 ----------

Jo a k tomu AC3 me napadlo, ze bych mohl z vegasu skriptem do MEGui a tam ven jen AC3 bez videa. To pak muxnout s tim streamem který vyleze z našeho, tedy, tvého BAT viz vyse.
Maxima
Musko (149)|10.3.2016 20:42
@ai

sledujem túto tému a používam tvoj postup na spracovanie videa pomocou x264.
Stiahol som si najnovšie x264 64b verziu spred niekoľko stránok a funguje bez problémov.

Mám ale otázku.
Video natáčam kamerou Canon HF G30 kde video má mediainfo parametre:
[CODE]Hlavné parametre
Celý názov a cesta : D:\Videos\Captured\2015 Simon 3\2016 02 27 Prechadzka snezienky\20160227-132836 1 .50s f4.0.mp4
Formát : MPEG-4
Profil formátu : Base Media / Version 2
Označenie kodeku : mp42
Veľkosť súboru : 73,8 MiB
Trvanie : 17 sek.
Celkový dátový tok : 34,8 Mb/s
Dátum zakódovania : UTC 2016-02-27 13:28:37
Tagged date : UTC 2016-02-27 13:28:37


Video
ID : 1
Formát : AVC
Formát/Info : Advanced Video Codec
Profil formátu : High@L4.2
Format_Settings_CABAC/String : Áno
Format_Settings_RefFrames/String : 2snímky
Format_Settings_GOP : M=3, N=24
Označenie kodeku : avc1
Označenie kodeku/Info : Advanced Video Coding
Trvanie : 17 sek.
Dátový tok : 34,5 Mb/s
Šírka : 1 920 pixelov
Výška : 1 080 pixelov
Pomer strán : 16:9
Režim frekvencie snímok : Konštantný
Frekvencia snímok : 50,000 snímok/sek.
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitov
ScanType/String : Progresívne
Bitov/(Bod*Snímka) : 0.332
StreamSize/String : 73,0 MiB (99%)
Jazyk : Anglicky
Dátum zakódovania : UTC 2016-02-27 13:28:37
Tagged date : UTC 2016-02-27 13:28:37
colour_range : Limited
colour_primaries : BT.709
transfer_characteristics : BT.709
matrix_coefficients : BT.709


Audio
ID : 2
Formát : AAC
Formát/Info : Advanced Audio Codec
Profil formátu : LC
Označenie kodeku : 40
Trvanie : 17 sek.
Režim dátového toku : Konštantný dátový tok
Dátový tok : 256 kb/s
Kanál(y) : 2 kanály
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 48,0 kHz
StreamSize/String : 552 kiB (1%)
Jazyk : Anglicky
Dátum zakódovania : UTC 2016-02-27 13:28:37
Tagged date : UTC 2016-02-27 13:28:37


Rôzne
ID : 3
Type : Time code
Formát : QuickTime TC
Trvanie : 17 sek.
TimeCode_FirstFrame : 00:21:36:00
TimeCode_Striped/String : Áno
Jazyk : Anglicky
Dátum zakódovania : UTC 2016-02-27 13:28:37
Tagged date : UTC 2016-02-27 13:28:37
Režim dátového toku : CBR
[/CODE]
Toto video mi prehrá aj môj starý staručičký WD TV HD (wikipédia).
Áno, je to už prastará šunka, ale zatiaľ ako tak ide.
A ako píšem prehrá aj videá priamo z kamery.

Avšak videá spracované x264 tvojou metódou (priznám, že ani iné postupy nefungovali) mi tento "stařík" neprehrá.
Mediainfo spracovaného videa je:
[CODE]Hlavné parametre
Celý názov a cesta : D:\Sony Vegas\Projects\Untitled.mp4
Formát : MPEG-4
Profil formátu : Base Media
Označenie kodeku : isom
Veľkosť súboru : 31,5 MiB
Trvanie : 18 sek.
OverallBitRate_Mode/String : Variabilný dátový tok
Celkový dátový tok : 14,6 Mb/s
Dátum zakódovania : UTC 2016-03-10 19:08:06
Tagged date : UTC 2016-03-10 19:08:06


Video
ID : 1
Formát : AVC
Formát/Info : Advanced Video Codec
Profil formátu : High@L4.2
Format_Settings_CABAC/String : Áno
Format_Settings_RefFrames/String : 4snímky
Označenie kodeku : avc1
Označenie kodeku/Info : Advanced Video Coding
Trvanie : 17 sek.
Dátový tok : 14,6 Mb/s
Maximálny dátový tok : 17,0 Mb/s
Šírka : 1 920 pixelov
Výška : 1 080 pixelov
Pomer strán : 16:9
Režim frekvencie snímok : Konštantný
Frekvencia snímok : 50,000 snímok/sek.
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitov
ScanType/String : Progresívne
Bitov/(Bod*Snímka) : 0.141
StreamSize/String : 31,0 MiB (98%)
Titul :
Zakódoval : x264 core 148 r2665 a01e339
Nastavenie kodéru : cabac=1 / ref=3 / deblock=1:0:0 / analyse=0x3:0x113 / me=hex / subme=7 / psy=1 / psy_rd=1.00:0.00 / mixed_ref=1 / me_range=16 / chroma_me=1 / trellis=1 / 8x8dct=1 / cqm=0 / deadzone=21,11 / fast_pskip=1 / chroma_qp_offset=-2 / threads=6 / lookahead_threads=1 / sliced_threads=0 / nr=0 / decimate=1 / interlaced=0 / bluray_compat=0 / constrained_intra=0 / bframes=3 / b_pyramid=2 / b_adapt=1 / b_bias=0 / direct=1 / weightb=1 / open_gop=0 / weightp=2 / keyint=250 / keyint_min=25 / scenecut=40 / intra_refresh=0 / rc_lookahead=40 / rc=crf / mbtree=1 / crf=18.0 / qcomp=0.60 / qpmin=0 / qpmax=69 / qpstep=4 / vbv_maxrate=40000 / vbv_bufsize=40000 / crf_max=0.0 / nal_hrd=none / filler=0 / ip_ratio=1.40 / aq=1:1.00
Dátum zakódovania : UTC 2016-03-10 19:08:06
Tagged date : UTC 2016-03-10 19:08:06


Audio
ID : 2
Formát : AAC
Formát/Info : Advanced Audio Codec
Profil formátu : LC
Označenie kodeku : 40
Trvanie : 18 sek.
Režim dátového toku : Variabilný dátový tok
Dátový tok : 256 kb/s
Maximálny dátový tok : 267 kb/s
Kanál(y) : 2 kanály
Channel positions : Front: L R
Sampling rate : 44,1 kHz
StreamSize/String : 565 kiB (2%)
Dátum zakódovania : UTC 2016-03-10 19:08:06
Tagged date : UTC 2016-03-10 19:08:06
[/CODE]

Skript ktorý používam na spracovanie je:
[CODE]path_destination :D:\Sony Vegas
path_temp :D:\Sony Vegas\Temp
x264_variables :--crf 18 --ref 3 --vbv-bufsize 40000 --vbv-maxrate 40000
x264_64bit :yes
nero_variables :-lc -cbr 256000
delete_temp_folder :yes
mux_external_audio :yes


napis Avisynth skript mezi tyto radky, ale bez radky s nacitanim klipu!
--------------------------------------------------------------
ConvertToYV12(matrix="PC.709")
LanczosResize(1920,1080)
--------------------------------------------------------------
[/CODE]

Môžeš mi prosím poradiť nejaké nastavenie x264 aby výsledné video prehral aj WD TV HD Media player?
Alebo sa mám na to už po 8 rokoch úplne vykašlať a rozmýšľať nad novým prehrávačom (napríklad Raspberry Pi3)?

Ďakujem.
ai (2993)|10.3.2016 21:54
[QUOTE=Musko;521380]Alebo sa mám na to už po 8 rokoch úplne vykašlať a rozmýšľať nad novým prehrávačom (napríklad Raspberry Pi3)?[/QUOTE]
Urcite, nebo neco jineho, levneho. Pouzijes Kodi a mas po problemu.

Ja mam take WDTV Live PLUS a to mi prehrava 1920x1080 50p, takze asi zalezi na modelu co mas. Ten profil na to enkodovane H.264 neni vubec narocny pro prehravani. Zrejme mas model, ktery nema odladene firmware pro to. Proto ja jsem z temi prehravacemi zkoncoval, tedy porad je pouzivam , ale kupuju jine veci s operacnim systemem. Treba uplne posledni model WDTV Live mi prerusuje prehravani ze site. Proste jsou to nedodelky. U operacniho systemu mas vzdy moznost pouzit jiny softwarovy prehravac, nebo aplikaci, ktera ti poslouzi. Pred Vanocema jsem koupil Tronsmart Androidem, ktery ma posledni generaci Amlogic SoC. DVavi mi prehrava MXplayer (ze site pres ESFile Explorer) , BS player prehrava take slusne i ze site. No a jinak na vsechno (krome toho DVavi a VC1 originalu snad) je Kodi.

Proste ten WDTV Live ma firmware problem s 50p mP4 a nic s tim nenadelas. Muzes zkusit 1280x720, 50p. Nebo proste to preved do nejakeho transportniho streamu, ts nebo m2ts (v tsMuxeru), ta krabicka na to muze byt vyladena lepe, koneckoncu to prehraje tvuj m2ts original. Blu-Ray stream je take m2ts, transport stream. Ale tam zase bude problem mozna z AAC audiem, mozna. Protoze v transport streamu se vetsinou ocekava AC3. To treba programatori zase nepredpokladali, nevyladili to na to atd.

Pro tebe by se hodil nejaky BAT, ktery by vytvarel m2ts video a AC3 audiem. Ale pak zase ti muze nejake mobilni zarizeni protestovat. atd. Proste v MP4 se ocekava H.264 (nebo ted uz i HEVC) a AAC audio. V m2ts zase AC3 audio. Nevim jakou priponu bude mit HEVC video na discich, jak se to ustali. Na vine je ten prehravac. Je uz stary a nedoladeny. Nema sanci vpodstate, si predstav kolik lidi a casu je venovano Kodi. Tomu nemuze konkurovat zadne firmware. Muzes zkusit updatovat firmware jestli to pujde, ale to ma dve mince, neco ti pujde a nejakou funkci zase ztratis, jak uz to s firmware byva.

Jeste co muzes udelat, pockat par dni, ja sem dam ten novy zip, s temi dalsimi pridanymi vecmi, a tam bude i novy MP4box, updatovany, vsechny software co tam mam budou updatovane. Ty co tam jsou mohou byt i nekolik let stare.

Ted se divam, , to ti prehraje i MP4 z Canonu s AAC audiem, myslel jsem si, ze to je m2ts. Jeste se na to podivam.
maxima (134)|11.3.2016 09:46
ai. Tak ten script pro BD jede jak s materiálem 4k (25p) na FHD, tak FHD(50p) na FHD. Jen když jsem tam dal to ref4, tak se nerozbehnul. Bez toho ref v pohode.
Nevim co mu vadi. Vse pres server z Vegasu. Samozrejme jsem u 4k zmenil v radce keying na 25p a u FHD zase na 50p.

Maxima
ai (2993)|11.3.2016 17:47
[QUOTE=maxima;521377]x264_variables :--preset slow --crf 18.0 [HL]--ref 4--bluray-compat[/HL] --vbv-maxrate 40000 --vbv-bufsize 30000 --level 4.1
--keyint 50 --open-gop --slices 4 --fake-interlaced --colorprim "bt709" --transfer "bt709" --colormatrix "bt709" --sar 1:1[/QUOTE]
tam musi by mezera za tim cislem 4, jinak enkoder povazuje ref promennou jako 4--bluray-compat a --bluray-compat vpodstate ani nenastavi, tedy tam musi byt:
--ref 4 --bluray-compat

[CODE]x264_variables :--preset slow --crf 18.0 --ref 4 --bluray-compat --vbv-maxrate 40000 --vbv-bufsize 30000 --level 4.1
--keyint 50 --open-gop --slices 4 --fake-interlaced --colorprim "bt709" --transfer "bt709" --colormatrix "bt709" --sar 1:1[/CODE]
ono neskodi tam dat i --ref 3 namisto --ref 4 , protoze nekdy enkoder tam prida jedno cislo, uz si presne nevzpominam, ktere nastaveni to zpusobuje, nemusi to delat zrovna v tom pripade, ale pro jistotu ...
ai (2993)|11.3.2016 18:08
[QUOTE=Musko;521380]Format_Settings_GOP : M=3, N=24[/QUOTE]
M je velikost PB skupiny v GOP
N je pocet PB skupin, ci-li se to lisi dost mezi temi videi, x264 ma defaultne GOP velky 250 snimku, tedy to cislo by mohlo byt mnohem vetsi,
tedy ten Canon ma GOP dlouhy 3x24=72snimku , nevim jestli je to 100% tak, ale tedy zkus pro ten prehravac treba radikalne zmensit GOP na 50 snimku , toto se nastavuje s promennou "keyint":
[CODE]x264_variables :--crf 18 --ref 3 --keyint 50 --vbv-bufsize 40000 --vbv-maxrate 40000[/CODE]
coz v praxi bude znamenat jeste snadnejsi prehrani, lepsi seekovani ale objem souboru se nepatrne zvetsi
Musko (149)|14.3.2016 08:28
@ai

Skúšal som.
Nepomohlo.

Už sa s tým nebudem zapodievať.

Ďakujem za radu.
maxima (134)|14.3.2016 10:47
ai. OK nastavim mezeru, nejak jsem nepostrehl.
Diky
Maxim

---------- Doplněno v 10:47 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 10:46 ----------

ai diky nepostrehl jsem. Udelam mezeru.
Maxima