Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nvidia Shield Android TV - ultimátní TV centrum

mota (10)|29.4.2016 12:31
Gamepad je hrozně náladovej většinou musím po spuštění pár minut počkat než se s konzolí domluví, včera pak celý večer fungoval.

U streamu jsem měl hrozně posunutej zvuk (lipsync), ale jinak funoval dobře.

U SPMC mě hlavně potěšilo,že funguje bitstream včetně Dolby Atmos.
lukowicz_ce4you (43)|29.4.2016 15:08
No teď pánové mi poraďte. Mám historicky staženo pár filmů a koncertů ve full 3D (BD i iso) žádné SBS, to nechci a chtěl bych se znova na nějakou pěknou muziku nebo film znova podívat.
Ale na čem ? Byl jsem zvyklý ještě z Mede8er a jiných MMC zvyklý na to že mi tyhle videa běžně v pohodě přehrálo.

Samozřejmě těší mně že i naši vývojáři začínají dělat appky pro ATV
Sealex (290)|2.5.2016 11:02
lukowicz_ce4you: Zkusil bych SPMC ... nějakou podporu pro 3D ISO tam začlenil, ale nevím, jestli je funkční i pro Nvidia Shield TV nebo někdo to přehrává přes VLC.

Vyšla nová verze SPMC:
16.3.0 (2016/05/01):
ADD: HQ scalers (Shield only, afaik)
ADD: GUI selection of H/W decoders
ADD: [AFTV(S)] get real HDMI refresh rate
ADD: additional "ffmpeg" s/w deinterlacer

FIX: Save skin settings immediately
FIX: lockup with Twitch addon
FIX: stream details issues
FIX: sorting issues
FIX: background music issues
Merge Kodi 16.1
lukowicz_ce4you (43)|5.5.2016 09:16
Já právě používám jen SPMC, nicméně mi mimo SBS , fillHD Iso 3D nepořehraje. Možná časem
rychnoka (7)|15.5.2016 19:24
Zdravím, po zapnutí konzole se mi zobrazí logo NVidia a pak je tma. Jednou se mi podařilo pustit na pozadí zvuk, ale obraz žádný. Několikrát vypnuto napájení, zahýbání s konektory a stále se nic neděje :-( je tam nějaký mechanický reset nebo nějaká jiná rada ?
Děkuji.
rychnoka (7)|17.5.2016 17:31
Tak vyřešeno, jeden den bez napájení a jede to :-)
Sealex (290)|19.5.2016 09:17
rychnoka: Fajn, že se to povedlo vyřešit. Tipoval jsem to na špatný HDMI kabel či problém s připojením přes receiver, případně problém s nekompatibilní periférií připojenou k Shieldu.

Jinak velké věci čekají Android TV a samotný Nvidia Shield Android TV :-)
Sledujte právě probíhající Google I/O.
Informace můžete sledovat nejlépe z těchto zdrojů:
https://plus.google.com/u/0/communities/103510820500984874818
https://plus.google.com/u/0/communities/109694875004529508368

Mezi jinými očekávané novinky pro Android N .... http://www.androidpolice.com/2016/05/18/android-tv-will-support-picture-in-picture-live-recording-hdr-and-new-apps-google-cast-functionality-will-be-included-in-more-televisions/

Očekávané novinky ve firmwaru 3.2 pro Shield TV ... http://www.cnet.com/news/nvidia-shield-android-tv-update-brings-netflix-hdr-vudu-spotify-and-espn/

Na závěr tu konečně máme oficiální Spotify aplikaci pro Android TV (Deezer by měl brzy následovat) ... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spotify.tv.android
lukowicz_ce4you (43)|19.5.2016 17:18
Bombaaaa, offic Spotify !! mažu emma
Teď jsem sealexi, našel téma na přidání webshare knihoven do kodi a jsem z toho zas a opět na větvi. Můj Shield zas povýšil o level výš, teď už má tak 54lvl
Ještě jak vyjde aktualizace tak bude mít 70lvl
Sealex (290)|20.5.2016 09:43
Tak u mne zatím nativní Spotify aplikace nefunguje. Začne najíždět a zůstane u tří pulzujících teček. Zřejmě problém s konektivitou. Možná půjde o český lokální problém, protože i jiní uživatelé mají stejný problém.
Zůstávám zatím u klasické sideloadnuté aplikace Spotify upravené, aby fungovala jako na tabletu (patched by Riu).
lukowicz_ce4you (43)|20.5.2016 14:33
jojo, dnes jsem nainstaloval a mám stejný problém. Emma ještě teda zůstává.
Sealex (290)|22.5.2016 19:29
Když se změní jazyk systému, tak nativní Spotify klient funguje. Ze Spotify mi napsali, že by tento bug měli zítra opravit.
Kazatel (18)|23.5.2016 11:30
Tak sem se take stal majitelem teto masinky a maximalni spokojenost . Pouzivam hlavne na KODI , Gamestream a Stare Emulatory pomoci Arc Browseru . Dokonce tam funguje i neoficialni obchod AptoideTV , zvukovy vystup vyresim pomoci te krabicky postovane zde na foru a jsem rad ze nemusim kupovat novej zasilovac . Koupil jsem 16GB verzi + 750gb externi USB3,0 HDD kterej si po zformatovani jako interni pamet sezral 50gb takze usetreno nejakych 50eur + navic 200gb oproti 500gb verzi Shieldu ,, a ted par dotazu pro uzivatele co to maji

1 po nainstalovani nejakych APK napriklad UAE4Droid se mi nezobrazuji jejich ikonky vubec v hlavni nabidce a musim to spoustet nestandartni cestou , ze najedu do systemu - nainstalovne aplikace - najdu pozadovanou aplikaci a dam spustit

2. daji se nejak pres gamestream zprovoznit cracked games?? V knihovne sice jsou , ale po spusteni se spusti i Steam a nabidne hned aktualni cenu k zakoupeni , nekde na forech jsem cetl o najekaych alternativnich stream softwarech , ale nemam s tim zadne zkusenosti
Sealex (290)|23.5.2016 19:15
Kazatel: Vítej v klubu ;-)
Ad. 1) Nejlepší aplikace na spouštění, organizaci a správu sideloadnutých aplikací je HALauncher https://play.google.com/store/apps/details?id=net.i.akihiro.halauncher
tip: třeba Chrome (sideloadnutá aplikace) spustíš, že přes hlasové vyhledávání řekneš "Otevřít Chrome"
Ad. 2) Netuším, herní PC doma nemám.

---------- Doplněno v 19:15 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:12 ----------

[QUOTE=Sealex;522811]Když se změní jazyk systému, tak nativní Spotify klient funguje. Ze Spotify mi napsali, že by tento bug měli zítra opravit.[/QUOTE]

Nativní Spotify klient již funguje jak má. Překvapilo mne, že ačkoliv mám free účet, žádnou reklamu jsem nezaznamenal. Navíc lze i při free přístupu bez omezení využít Spotify connect.
huberokororo (58)|31.5.2016 07:52
Zdravím,mám tuto krabičku asi týden,zatím velká spokojenost.Pro přehrávání filmů jsem nainstalil SPMC a tady jsem trochu jelen.V základu je systém nastaven na 60Hz,to jsem také tak nechal.V SPMC jsem dal v nastavení přizpůsobit snímkovou frekvenci na VŽDY.Samozřejmě mám nastaven passthrough a přes HDMI to proháním přes receiver Pioneer.Po nastavení jsem pustil remux mkv se snímkovou frekvencí 23,976 a po kontrole přes OSD po vyvolání přes gamepad ,mi to ukázalo 23,98fps,říkám si OK asi zaokrouhleno ,film se necuká je to asi OK.Na druhý den pouštím zas mkv rip,kouknu na OSD a ouha frekvence 60Hz.Když jsem se kouknul do nastavení SPMC,tak je vše nastaveno jak předchozí den tzn. viz výše,a nevím jak se k tomu dobrat,aby to jelo těch 23,976.Nějaký tip?9-)Doplnění:dnes jsem zkusil pustit ty samé filmy a ukazuje to opět 23,98fps aniž bych cokoli měnil,tak fakt nevím,lol.Ukazuje vám to v SPMC taky u 23,976 filmu hodnotu 23,98?
Sealex (290)|1.6.2016 13:55
huberokororo: Koukni na popis sekce Codec info v Kodi, tam uvidíš, že některé údaje jsou s přesností na 2 desetinná místa a některé na 3.
Například údaj pro řádek začínající na W (Windowing and System CPU information) je jen s přesností na 2 desetinná místa.
http://kodi.wiki/view/codecinfo
Drion (32)|6.6.2016 09:48
chcem sa spytat horizon go na Shield tv funguje?
Drion (32)|7.6.2016 07:40
A ešte jedna otázka Shield má aktívne chladenie?ak áno je tiché ?
huberokororo (58)|7.6.2016 07:51
Ano,je aktivně chlazeno.Sání má ze spodní strany a výdech vzadu vedle konektorů.Je neslyšné,ani při přiblížení k zařízení s vypnutým zvukem nic neslyším.Otázkou je jak dlouho to tak vydrží,než se to zanese prachem,popř. jakou životnost bude mít ložisko toho fanu.9-)
Drion (32)|7.6.2016 08:25
Pýtam sa preto že čakám kým mi príde z alzy. A nie je možné do 16 giga verzie vložiť do vnútra HDD?
Sealex (290)|7.6.2016 09:16
Drion: Pevný disk dovnitř připojit nejde. 500GB verze má i jiný firmware. Dovnitř jen vložíš mikro SD kartu ... viděl jsem použít až 500GB SD kartu. Čím rychlejší, tím lepší. Já mám vloženou 64GB (https://www.czc.cz/sandisk-micro-sdxc-ultra-android-64gb-uhs-i/178974/produkt), přidanou jako systémový storage a funguje to v pohodě. Přes USB 3.0 mám ještě připojený 2.5 šuplík (300GB ... zde mám ROMy pro emulátory, zejména pro PPSSPP) a 3.5 USB storage (2TB ... zde mám lokální audio/video soubory). Zbytek můžeš řešit přes rychlou 1GB LAN či wifi AC.

Jinak díky za info, že už se Nvidia Shield Android TV objevila v nabídce Alzy: Předpokládaná cena 5499,- Datum mají uvedený 20.6.2016 .... KONEČNĚ :-)
https://www.alza.cz/gaming/nvidia-shield-tv-d3948482.htm?catid=18859416
Drion (32)|7.6.2016 09:43
Tak ja som ju hlavne objednal ako náhradu xtreamer SW. Nič iné snáď DTS HD MA ani Dolby thrue nepodporuje.
huberokororo (58)|8.6.2016 06:43
Dotaz na Sealexe:Chtěl bych zkusit emulaci her ,hlavně asi z Playstationu,třeba takový Tekken jsem kdysi hrál dost a je to už nostalgie.Vůbec nemám žádnou zkušenost s emulacemi.Jestli to dobře chápu,tak si stáhnu vlastní emulátor např.https://play.google.com/store/apps/details?id=org.ppsspp.ppsspp a z tvého odkazu na stránky Free emulator,třeba toho Tekkena.Tekkena si uložím třeba na USB flashdisc připojím do portu nvidie,spustím emulator a v něm najdu co a odkud spustit?Je to takto ,nebo nějak složitěji?Pak jsem objevil i jiné stránky s emulovanýma hrama např.http://www.downarea51.com/2014/04/daftar-game-iso-psp.html,lze stahovat hry i odsud pro daný emulátor?Předem díky za osvětlení.:-)
Drion (32)|8.6.2016 10:26
Môže mi niekto pozrieť či funguje horizon go od UPC ?dik
Sealex (290)|8.6.2016 15:30
huberokororo: Píšeš to dobře. Nainstalovat z obchodu konkrétní emulátor. Z nějakého zdroje stáhnout romy např. zde http://www.freeroms.com/.
Romy umístit do jednotlivých adresářů dle emulované konzoly na flashdisk či jiné připojitelné médium. U některých emulátorů je ještě třeba sehnat a stáhnout bios soubor. Spustit emulátor, doladit konfiguraci, nalistovat patřičný adresář a hrát ;-)
Sealex (290)|9.6.2016 08:40
[QUOTE=Drion;523096]Môže mi niekto pozrieť či funguje horizon go od UPC ?dik[/QUOTE]

Horizon Go je potřeba stáhnout třeba pomocí Chromu na Shieldu odtud: https://apkpure.com/horizon-go/com.lgi.orionandroid
Chová se pak jako standardní sideloadnutá aplikace, kdy při použití gamepadu, pravá páčka funguje jako myš. Samozřejmě lze použít klasickou myš či klávesnici s touchpadem.
Aplikace fungovala korektně, ale nebyl jsem přihlášen, takže jsem nemohl pustit stream.
Drion (32)|9.6.2016 09:05
Ok. Dik za vyskúšanie
petous (9)|10.6.2016 13:30
Shield se mi líbí čím dál tím víc. Čekal bych, že rok po jeho uvedení konkurence s něčím přijde, ale zatím stále nic na obzoru, snad možná HiMedia Q10 (jen jako MMC). Občas někdo v diskuzích uvádí, že HiMedia má lepší kvalitu zpracování obrazu, viz. diskuze avforum.com. Myslíte si, že je to reálné?
Kazatel (18)|10.6.2016 14:46
Zdravim mohl by mi nekdo poradit .. abych nemusel porad prehazovat HDMI kabel na projektor+TV tak sem si koupil HDMI splitter , je plne funkcni na jinych zarizenich , ale kdyz to pripojim k Shieldu tak v pohode zobrazi Logo Nvidia pri startu a pak kdyz uz tam je ten barevnej napis Android tak u obou vystupu to pise zadny signal , absolutne nechapu kde se ten signal muze ztracet pozdeji .. Diky za Help
Sealex (290)|11.6.2016 12:55
Petous: Shield TV má obraz perfektní se všemi potřebnými obrazovými featurami/technologiemi. Otázka, co tam porovnávají a v jaké verzi firmwaru Shield TV měli.

Kazatel: Těžko říci. Já mám Shield TV napojen přímo do receiveru. Zkusil bych nastavit natvrdo rozlišení HDMI, případně vyměnit HDMI kabely.
Kazatel (18)|11.6.2016 23:07
SEALEX : Hdmi kabely jsem zkousel i jine a stejny vysledek , a to rozliseni natvrdo jak to myslis ?? V Nastaveni mam 1080P 60hz , navic me zarazilo , ze Logo Nvidia hned po startu to zobrazuje uplne v pohode a obraz zmizi az tam naskoci ty barevne kolecka ze kterych se nakonec vyklube ten napis Android
KamilZ (10277)|12.6.2016 00:12
Jaký přesně máš splitter?
Kazatel (18)|12.6.2016 13:10
Tady ten [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ligo68 (35)|18.6.2016 12:46
Tak na Alze sa da už predobjednat cena 201,- € predobjednavka garantovana cena.

https://www.alza.sk/nvidia-shield-tv-4k-d3948482.htm
Sealex (290)|21.6.2016 09:55
Oficiální Spotify klient pro Android TV byl doplněn o hlasové vyhledávání ... paráda.
Sealex (290)|21.6.2016 10:09
Nvidia Shield Android TV konečně po roce skladem v České republice :-)

https://www.alza.cz/gaming/nvidia-shield-tv-d3948482.htm?o=4
Drion (32)|21.6.2016 17:06
No mám Shield doma.....a asi ho vrátim. V Kodi mi nejde DTS HD MA. Skúšal som všetko možné a nič. mX player tam ide ale zas nejde prepínať zvukové stopy. No des.
Drion (32)|21.6.2016 18:00
Total comander nemám v obchode. Respektíve v celom obchode je snáď 50 aplikácii. To tak má byt?
huberokororo (58)|21.6.2016 18:20
Nainstaluj si SPMC místo KODI a TC si instalni přes PC.HD zvukové formáty fachčí v pohodě.9-) Ano tak to má být,Google play jak si zvyklý z mobilu,na účtu SATV neuvidíš.Výběr je omezenější,ale jsou cesty jak tam většinu dostat-hledej např. v Sealexových příspěvcích.
Drion (32)|21.6.2016 20:44
SPMC som nainštaloval ale DTS HD MA nejde. Stiahol som apk verziu 16.3. Ty máš nejakú inú ? Ak áno nehodiš mi ju na ulož to?Total comander inštalovať cez PC je ako myslene?????
Drion (32)|21.6.2016 20:54
Treba niekto niečo špeciálne nastaviť aby išlo DTS HD MA?A ešte otázka k hdmi cec mám Shield napojení na receiver a odtiaľ do tv. Keď zapnem Shield tv ani receiver mi nezapne ani nevypne aj keď pri vypinani piše že sa vypne televízor. Pritom keď vypnem tv vypne mi receiver a naopak ale Shield nič.
vivid.sk (11472)|21.6.2016 21:32
[QUOTE=Drion;523269]Treba niekto niečo špeciálne nastaviť aby išlo DTS HD MA?[/QUOTE]
Treba povedat KODI, ze mas AVR schopny dekodovat "DTS HD" (nieje to default zaskrknute). Ale to asi nastavene korektne mas.
[SPOILER]

[/SPOILER]
lomidrevo (1)|21.6.2016 22:17
[QUOTE=Drion;523269]Treba niekto niečo špeciálne nastaviť aby išlo DTS HD MA?A ešte otázka k hdmi cec mám Shield napojení na receiver a odtiaľ do tv. Keď zapnem Shield tv ani receiver mi nezapne ani nevypne aj keď pri vypinani piše že sa vypne televízor. Pritom keď vypnem tv vypne mi receiver a naopak ale Shield nič.[/QUOTE]

Zdieľam ten istý problém. Žiaden z prehrávačov, Kodi, SPMC, ani android video player mi neprehraje DTS HD MA stopu. Mám Nvidia shield aktualizované na poslednú verziu firmwaru pripojené priamo s HDMI káblom na domáce kino 5.1 Onkyo htx-22hdx, ktoré určite podporuje DTS HD MA. Mám to odskúšané pri prepojení k PC s prehrávačom MPC-HC, kde mi DTS HD MA stopu domáce kino prehraje a taktiež zobrazuje na displeji. Ale pri rovnakom video súbore, ktorý mám priamo na USB disku pripojenom k Nvidia Shieldu, mi túto zvukovú stopu neprehraje žiadny prehrávač. Skúšal som aj exprerimentálnu verziu KODI, tak isto aj SPMC, ktorý uvádzajú, že prestup zvuku teda passtrough audio, bude fungovať aj v prípade DTS HD MA. No nefunguje. Nastavené mám všetko správne podľa článku Recommended passthrough audio settings for SPMC, NVIDIA Shield TV and AV Receivers na githube SPMC.
Drion (32)|21.6.2016 22:41
Mne sa v položke audio output take nezobrazuje. Mám tam inú ponuku. To máš akú Kodi verziu?
Drion (32)|21.6.2016 22:50
Mám taký dojem že asi som nezapol expert menu. Keď prídem s nočnej pozriem. A ešte raz ako sa inštaluje total comander cez PC ?Steam pre Android tv odkiaľ máte ?ved v obchode to nemám tak nechápem že to vydaju na android tv a nie je to tam?A čo sú to tie sidolaadovane aplikácie ?
huberokororo (58)|21.6.2016 22:59
Ano,zapni expert mode ,je tam toho více a detailněji k nastavení.Přes PC se přihlaš na svůj Google účet a ve storu najdi TC ,vyber že ho chceš nainstalit na shield a hotovo.Sideloadnuté aplikace-najdi si to zkraje tohoto vlákna ,dost o tom psal Sealex a dal i nějaké odkazy.Jinak je toho dost na netu i youtube,dá se to pochopit.
Drion (32)|21.6.2016 23:04
Jaj......to má nenapadlo �� Ísť cez store na PC.

---------- Doplněno v 23:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:03 ----------

Takze tak možem inštalovať aj stream.cz?popripade iné app?
huberokororo (58)|21.6.2016 23:09
Stream ano,a dále jen ty co podporuje shield,v tom je to omezení android tv,ale jsou cesty přes ten sideload a apk neofiko.
Drion (32)|21.6.2016 23:15
Aha. No dik už som múdrejší. Tak zajtra po nočnej skúsim to Kodi. Ty používaš kodi či SPMC ?
huberokororo (58)|21.6.2016 23:19
SPMC poslední verze 16.3.0. Vývojář,který byl v týmu KODI jde svou cestou-SPMC a optimalizuje ho dle svých slov právě pro nvidii shield.
Sealex (290)|22.6.2016 13:36
Drion a další nováčci: :-)
Ad. Obchod - v aplikaci obchodu najdeš jen pár vypíchnutých aplikací, plno jiných nalezneš přes hledání (včetně hlasového) např. souborový manažér, tv stream nebo přímo názvem atd.
- pokud aplikaci nenajdeš v obchodě, ale je schválená i pro Nvidia Shield TV, je možné ji nainstalovat přes stránku obchodu v prohlížeči (např. Chrome na Shield TV či na PC), v horní části stránky akorát vybereš cílové zařízení pro instalaci ... to je i případ Total Commanderu či Chrome
- pokud není aplikace schválená, je možné stáhnout apk např. ze stránky http://www.apkpure.com (nejlépe pomocí Chrome či ES file manager na Shield TV) a zkusit funkčnost na Shieldu TV

Ad. MX player - na horní lištu se normálně dostaneš pomocí remote i gamepadu (2x posun nahoru), výběr zvukové stopy i nastavení samozřejmě funguje. V mém případě mi HD audio fungovalo při nastavení video HW dekódování (ne HW+) a zvuk nastaven na softwarové dekódování.

Ad. SPMC - HD audio zde funguje perfektně, je potřeba mít nastavenou úroveň expert pro nastavení a poladit nastavení:
- v sekci Systémové nastavení -> Zvukový výstup ... povolit HD formáty, jako zařízení na přeposílání mám Android,RAW Passthrough a zařízení zvukového výstupu mám Android, PCM
- v sekci nastavení Video -> Přehrávání ... zde se mi zdá, že je zřejmě bug, ale nefungovalo mi HD audio při zapnuté položce "Synchronizovat přehrávání k frekvenci obrazovky"

Ad. ovládání - Pokud máš z nějakého důvodu problém s ovládáním, není problém připojit jakoukoliv myš (drát/bezdrát/bluetooth) či klávesnici s touchpadem (např. Logitech K400)

Ad. HDMI CEC - nyní funguje vypínání pomocí televize, ovládání pomocí TV ovladače, ovladače Shield TV umějí ovládat hlasitost AV receiveru atd. - vypnutí TV při vypnutí Shieldu TV má být mimo jiné doplněno/opraveno v nové verzi firmware, která má vyjít každou chvíli. Více novinek v připravovaném updatu 3.2 najdeš zde: http://www.androidpolice.com/2016/06/09/shield-android-tv-update-3-2-will-add-built-plex-media-server-remote-file-access-among-improvements/
Mezi jinými: integrace Plex serveru na Shield TV či Dolby Atmos sound pass-through !!!