Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456
Zobrazené výsledky: 76 až 78 z 78

Téma: Intel NUC 2015 - mini HW pro MMC a HTPC, XBMC, Kodi

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Existuje: Intel 5x5 / Mini-STX.
    Viac tu a tu. Pripadne so vygoogli ci, uz existuju alternativy s 4x SATA.

Mna skor zaujima, ako dostanes data z tych diskov, mal si tam RAID resp. SHR ?
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Aug 2008

Disky mám již v novém Synology DS416j, ale nechci starý NAS vyhodit. Podle hodinové analýzy přímo od Synology (byly u mě vzdáleně po netu) mi odešel řadič, ale novou desku už do toho nekoupím, tak sjem chtěl využít aspoň ten case.

p.s.: dík, mrknu na to ...
    Naposledy upraveno uživatelem Jarda.Bar: 29-12-2016 v 23:16

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Mám tu jednu zajímavost.

Před pár dny, tj. skoro 3 roky po pořízení mého NUCu (jedná se o Haswell, ale tohle vlákno už je snad dostatečně obecné) se mi po spuštění najednou na TV nezobrazil žádný obraz. Po pár hodinách laborování, zkoušení různých displejů, adaptérů, kabelů apod. jsem objevil docela nečekanou příčinu - problém byl v HDMI redukci!

Chyba se neprojevovala úplně stoprocentně - někdy se třeba zobrazilo bootování NUCu, ale už ne Kodi rozhraní, jindy to selhalo až po chvilce při spuštění filmu. Nakonec jsem objevil korelaci, že čím delší HDMI kabel a čím vyšší datový tok (1080p/50), tím větší pravděpodobnost nefunkčního chování. Vysvětluju si to tedy jako obyčejný špatný kontakt nebo přerušený vodič někde v konektoru nebo káblíku.

Přijde mi to docela zajímavé, protože zrovna zde bych problém opravdu nečekal - obzvlášť když vezmu v potaz to, že NUC je přišroubovaný na půdě u stropu a od instalace CEC adaptéru 2 roky zpátky se ho nikdo nedotknul, takže to nejde svést na opotřebení kabelu manipulací/ohýbáním.

To jen taková perlička, že i tak jednoduchá věc jako je pasivní 25 cm káblík, může selhat a rozhodit celou AV soustavu To už bych to čekal spíš u toho 15 m HDMI kabelu, který vede po trámu pod střechou a přežívá ty aktuální -20 °C mrazy. Vyměnil jsem za konkurenční produkt, který momentálně žádné vady nevykazuje, tak snad vydrží zase alespoň ty 3 roky
    Naposledy upraveno uživatelem tdlmarek: 23-01-2017 v 18:04

Strana 6 z 6 PrvníPrvní ... 456

Podobná témata

1. Novinky CES 2015
    Od Plutotype v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 94
    Poslední příspěvek: 10-06-2016, 07:42
  2. Mapa vysílačů DVB-T v ČR (2015)
    Od bastlir v sekci DVB-T
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 05-02-2015, 05:16
  3. Dobrá a lacná 46-50" TV (ideálne s VA panelom)
    Od pepst v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 12-09-2014, 13:47
  4. Reakcí: 24
    Poslední příspěvek: 23-02-2012, 13:21
  5. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 07-10-2010, 18:34