Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 63

Téma: Plácání o nastavení TV

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Ahojte. Já přispěji taky troškou. Měl jsem osmičkovou řadu od Philipse, brilantní obraz, za nemalý peníz. Po čtyřech letech se pokazil a v servisu se mi takřka smáli a sdělili, že Philips je nejporuchovější značka. Bohužel neopravitelná závada. Takže znovu vybrat televizi ... Pídil jsem se po životnosti televizí a zjistil jsem, že životnost je v současné době 4-5 let, tím nechci říct, že déle nevydrží, ale že kvalita paišlu tomu odpovídá. Takže drahou televizi už nechci. Líbili se mi velice Sonky, ale po mé zkušenosti jsem se ptal na servis a zdráhavě mi bylo odpovězeno, že co se dělají v Polsku, stojí to za milů rozmilů, navíc model který za něco stojí je až 50"805 a po jednostranné domluvě s manželkou už to bylo dost peněz. Přeci jen jsme dosti početná rodina . Nejprodávanější LG 671 u nás neprošlo kvůli velmi lesklému panelu, máme spojený obyvák s kuchyní a spoustu oken ... No a zbyl Panasonic a Samsung.
    Panasonic má velmi krásný obraz, jak už někdo napsal s lehkým modře kovovým nádechem obrazu, asi nějaký filtr, protože se toho fakt nejde zbavit, ale mě se obraz moc líbil, ten nádech tomu dodává takové jiskrnosti. Bohužel tady zase neprošla odezva, máme xbox a na tomhle by děcka pařit hry nemohly. Takže mi zbyl Samsung a po vyhodnocení, že bez brýlí a chytrého ovladače se zatím obejdeme (tv se stejně ovládá ovladačem od satu) je to osekanější model H6200. Dnes mi přijde domů, pak napíši své postřehy, ale trochu se toho obávám . Ještě jsem v obchodě viděl model H6203 a tam byl pěkně hnusný obraz a nešlo s tím nic udělat, ale prodavač mi řekl, že je tam starý typ panelu a ten v 6200 je úplně o něčem jiném. To co jsem viděl tomu i odpovídalo. Takže večer ...
    Odpovídat lze po přihlášení

Nováček
    Registrace
    Sep 2014

No tak to musela byt hlava co vymyslela taketo znacenie. Inak mam 60H6200 a obraz vcelku dobry. Presiel som z plazmy... ale uz som si zvykol.

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

No tak jsem to s obavou zapnul a přivítala mě olejomalba s hloubkou, že se mi točila hlava. Dávám doporučenou předvolbu "film" ... a šeď. Ladím, ladím a klikám a naladím barevnou šeď. Propadám panice a říkám si, ten dboxii měl pravdu! Ale jakto, že všichni v recenzích ten obraz tak chválí ... Hledám na netu settingy a i když vyloudím poměrně slušné HD, pořád to není ono a SD totální patlanina. No, má to naštěstí dobrý konec. Zkusil jsem i nastavení od CNet a nestačil jsem se divit co z toho jde vykouzlit. Určitě to jde ještě nastavit k obrazu svému, ale já su na to lama a jsem těm testerům vděčný.
    .

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Abych nemusel odpovídat pořád dokola na setting TV, dám to sem, snad to nikomu nebude vadit. Tady je nastavení podle CNet: http://forums.cnet.com/7723-19410_10...ture-settings/ a tady je ostřejší a pro mě lepší podle D-Testu. Zkopíroval jsem to z jiného fóra od uživatele MgX a tímto mu i děkuji, pokud se tu náhodou objeví :

profil STANDARD nastavit toto...

jas 46
    kontrast 95
    ostrost 50
    podsvícení 16
    barevná sytost 50
    barevná teplota Standard
    barevný tón / odstín G53/R47

Další nastavení...
    Dynamic Contrast off
    Black Tone off
    Flesh Tone 0
    Colour Space native
    White Balance mid
    Gamma 0
    Motion Lighting off
    Digital Clean View auto
    MPEG Noise Filter auto
    HDMI Black Level low
    Film Mode Auto2
    LED Clear Motion off
    Eco Sensor off
    Zlepšení plynulosti - Motion Plus... Custom (uživatel) (B8/J5)

Je to převzato z dTestu... zkus si to nastavit v tom druhém user profilu, abys nezrušil ten svůj původní. Hokej atp. pak otestuj právě přes toto nastavení. Předpokládám, že jedeš přes interní tuner, ne? Nejdůležitější pro Tebe je zkusit zapnout Motion Plus, byť na přednastavené profily...
    Mělo by to odstranit (minimálně potlačit) sekání, o kterém píšeš.

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od QVVE Zobrazit příspěvek
    Je to převzato z dTestu.
    A podla toho to aj vyzera - cele zle (podsvietenie 80%? ostrost 50? biela 7-8K? wtf ? - diletanti).

Nastavenie z CNET vyzera byt realne podla kalibracnej sondy - tie hodnoty tomu zodpovedaju - samozrejme, tykaju sa konretneho jedneho kusu rozhodne nie tych uhlopriecok, ktore su tam uvedene ani inych TV.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 30-01-2015 v 22:20

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

U obou techhle nastavení mám pěkný obraz, jednou min ostrý, podruhé vic. Podle nastavení z netu musíš vždycky zkoušet, který setting nejlíp padne, a podle ohlasů do pošty se zatím s nastavením téhle TV nevypořádalo hodně lidí. Byl bych ti vděčný, kdyby si sem hodil i tvé nastavení, ať se to může trošku porovnat. Třeba budu pak zase spokojenější.

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

QVVE
    Tvuj predešli př.je no úsmévný

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Jsem rád, že jsem tě pobavil, ale v nastavení mi to nepomohlo. Je to pořad stejné, každý má plné ústa velkých řečí, ale nepomůže nikdo. Lidi kteří by potřebovali pomoct sem nenapíší, protože tomu nerozumí jako já, a bojí se aby se nahodou nezesměšnili. Asi proto se mi nějak začíná plnit emailová schránka.

Nováček
    Registrace
    Dec 2009

QVVE
    Nezlob se ale nastavovat T.V.podle nejakeho staženeho settingu je přinejmenšim /blbost/.Lidi možna nevedi ,že existuje nejaka kalibrace T.V.a vlastne celeho řetezce(video audio)pišeš,že tomu rozumiš tak bys mohl vedet,že se takto kalibrace v žadnem připade nedela.Lidi co potřebuji pomoct s nastavenim at si sjednaji profika na kalibraci s patričným vybavenim.Jinak preji ostry obraz a čisty zvuk.

Nováček
    Registrace
    Jan 2015

Já tomu právě moc nehovím, proto jsem rád alespoň za to málo na netu. Mě nejde o kalibraci barev, ale chci vědět jak mají být položky v menu zhruba nastaveny, aby mi hrály v pohodě rychlé scény, aby se obraz nemazal, aby byl obraz ostrý atp. Já když to budu zkoušet metodou pokus omyl, tak mě možná manželka dřív vystěhuje, než to naladím. Ten cnet je pěkný, ale vadí mi trošku ta neostrost, ten druhý je fakt pěkný na hokej, ale není dobrý na sd. Já se k tomu zdárnému konci snad nějak doberu no,ale nedivím se že někteří u toho nastavování propadli depresi.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Dec 2006

Pravdu máte pánové svým způsobem oba.Ale stejně se u LCD nedoberete zdárného výsledku.Určité limity se zde nedají překročit.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Pánové, zapojte prosím rozum , viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post506845
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 31-01-2015 v 15:53

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od QVVE Zobrazit příspěvek
    každý má plné ústa velkých řečí, ale nepomůže nikdo
    Pomoc bola napisana vela krat.

Cez web ti nikto na 100% korektne nenastavi TV, to je fakt, ktory musis akceptovat (mne je jasne, ze kazdy by chcel vsetko zadarmo, a bez nutnosti nieco pre to urobit, pripadne si nieco nastudovat).

Pritom sa zabuda aj na opacnu stranku mince - presna kalibracia nieje vseliek na vsetky problemy "velkych obrazoviek" a kalibraciou obrazu zrazu neziskame absolutne perfektny a cisty obraz z kazdej SD mazanice z CZ/SK eteru. Takto to nefunguje. Pokial bude ktokolvek vysielat vizualne nekorektny obraz, ty ho uvidis rovnako, ako ho vysiela autor - hoci ti to nebude po chuti. To neznamena, ze budeme teraz kazdy obrazovy program "tunovat" a menit farby kazdu hodinu preto, ze niekto posiela signal aky posiela.

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

QVVE: Připojuji se k názoru kolegů, protože když jsem si koupil Sama já, také jsem tu někoho žádal o nějaké doporučené nastavení. Když jsem jej dostal a TV podle toho nastavil, zjistil jsem, že to je pro mě totálně nevyhovující. Takže má rada taktéž zní. NASTAV SI TO PODLE SEBE. Stejně to budeš nejspíš časem korigovat.

Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od bastlir Zobrazit příspěvek
    Když jsem jej dostal a TV podle toho nastavil, zjistil jsem, že to je pro mě totálně nevyhovující
    A to je dalsia z moznosti, ktoru sme este nerozoberali. Niektori uzivatelia nebudu spokojni, ani ked ich prave opusti profi kalibrator, pretoze su dlhodobo zvyknuti na sledovanie niecoho ineho (a tento priklad sa da posunut do akejkolvek inej roviny, t.j. dosadit si oblast aku chces, vzdy bude platit rovnako).

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. DVB-S: Nastaveni DVB-S
    Od Neregistrovaný v sekci Poradna
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-02-2013, 16:04
  2. Nastavení VLC
    Od jeninicicek v sekci SW přehrávače
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 15-02-2011, 13:55
  3. nastavení