Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Plácání o nastavení TV

bastlir (3245)|1.2.2015 21:57
To tdlmarek: Jo, souhlas!:)
vivid.sk (11472)|1.2.2015 22:02
[QUOTE=roman2277;506994]plazma daleko menší zlo než sebedražší LCD[/QUOTE]
Co je mensie alebo vacsie zlo hodnoti (nastastie) koncovy uzivatel a rozhodne vojna PDP/LCD nevyznieva absolutne ciernobielo pre ziadnu z technologii.
Ako zdroj pre porovnanie moze posluzit hlasovanie uzivatelov pre najlepsi TV (bez ohladu na technologiu). Viac detailov tu.
Vsetky TV boli korektne nakalibrovane, cize uz slo o realne a korektne porovnavanie TV tak, ako by sme ich mali porovnavat.
Tonito (53)|1.2.2015 22:35
vivid.sk :

Z více jak 30 účastníku tohoto testu, jich do samotného konce zůstalo 17 lidí. Testující se z tohoto testu sami vyloučili.

4k LCD PANASONIC TX-65AX802B vyhrál "svou" kategorii Nejlepší 4K Ultra HD TV, tedy porazil 4K modely od Sony a Samsungu v poměru hlasů 11:6 ...

Ve druhé kategorii Nejlepší TV nedostal žáden z těchto 4K TV jediný hlas! Tam si to rozdala plazma PANASONIC TX-P6ZT60B a zakřivený OLED LG 55EA980W. A v tomto souboji vyhrál plazmový PANASONIC poměrem hlasů 10:7 ...

Žáden ze zde testovaných 4K LCD TV se totiž nedostal na úroveň OLED technologie a k plazmové technologii se zatím jen přiblížil! A proto žádný z nich v kategorii Nejlepší TV neuspěl. Rozlišení 4K totiž není vše ...

P.S. Ještě to doplním, že nemá smysl se handrkovat, která technologie je lepší, jelikož je to věc, která se prakticky nedá objektivně posoudit žádnými testy. U každé technologie se najdou chyby ... Každý at´ si vybere, i když "plazmofilové" už mají prakticky smůlu ... :-)

Tony
vivid.sk (11472)|1.2.2015 22:45
Samozrejme. Ale ja som tym chcel povedat nieco ine, k comu je zalozena tato tema - moja chyba, zabudol som to zdoraznit - cast (Colour).
Vyhody PDP a jej podanie pohybu nikto nebude negovat. Ale to, ze 24p je pri nej neznesitelnych, to je uz fail, ktory sa neda prekusnut (ano, su uzivatelia, ktori si kupuju TV len ako "kulisu" na nontsop pozeranie, a su aj taki, ktori si pozru 4x za mesiac film na BD - HC segment. Patrim do tej druhej skupiny a ver mi, ze keby PDP nemala problemy, ktore ma - uz ju mam doma zavesenu doma na stene)
Tonito (53)|1.2.2015 22:49
[QUOTE=vivid.sk;507022]Samozrejme. Ale ja som tym chcel povedat nieco ine, k comu je zalozena tato tema - moja chyba, zabudol som to zdoraznit - cast (Colour).
Vyhody PDP a jej podanie pohybu nikto nebude negovat. Ale to, ze 24p je pri nej neznesitelnych, to je uz fail, ktory sa neda prekusnut.[/QUOTE]


V pohodě ... Jen jsem to trochu upřesnil, byt´ je moje angličtina poměrně chabá. :-)

Ale to je to, o čem jsem psal. Každá technologie má své kostlivce a zbytečně bychom se tady přeli ...

P.S. Taky patřím do té druhé skupiny, ale naštěstí mi neduhy PDP technologie nevadí tolik, jako ty u LCD ...

Tony
bastlir (3245)|1.2.2015 23:11
To vivid.sk:
Myslím, že jsi to trefil: "....ktori si kupuju TV len ako "kulisu" na nontsop pozeranie, a su aj taki, ktori si pozru 4x za mesiac film na BD...".:) Také jsem uvažoval o BD, jenže kvůli kvalitě titulů, které by mě mohly oslovit, bylo by to mě vyhozené peníze. Takže se dívám na běžné satelitní či pozemní vysílání, nebo jeho záznam. No a zabývat se kvalitou a nastavení TV, když kvalita a barevnost vysílaných filmů je různá, je ztráta času. A že bych měl pokaždé přenastavovat TV, no to by mně mohla být ukradená. Pak nějaká kalibrace je podle mě mimo mísu. Sedím před 46" TV asi 2,5m a před sebou ještě dva noťasy, takže jsem vlastně také jen "videoposluchač".:)
Juros89 (16)|2.2.2015 21:06
Zdravím,

mohl bych někoho poprosit o jeho nastavení TV AS650E?? Nějak pořád nevím, jestli nejde obraz vylepšit.. Dík
raul_7 (15)|2.2.2015 21:59
[QUOTE=Juros89;507157]Zdravím,

mohl bych někoho poprosit o jeho nastavení TV AS650E?? Nějak pořád nevím, jestli nejde obraz vylepšit.. Dík[/QUOTE]

Ak by sa dalo aj vsetky nastavenia na AS640 :) Je pisane nazad ale iba zopar nastaveni. DIky.
RoPo (6061)|2.2.2015 22:17
[QUOTE=raul_7;507166]Ak by sa dalo aj vsetky nastavenia[/QUOTE]

To by sa nedalo. AS640 a AS650 mají panely s jinou technoilogií LCD. Proto i nastavení je jiné.
raul_7 (15)|2.2.2015 23:34
[QUOTE=RoPo;507171]To by sa nedalo. AS640 a AS650 mají panely s jinou technoilogií LCD. Proto i nastavení je jiné.[/QUOTE]

Ahoj. JJ viem. Ale myslel som tak že 2 uzivatelia 2 TV cize tej 650 a 640 by to sem dali...
raul_7 (15)|2.2.2015 23:58
[QUOTE=vivid.sk;507178]FAQ: Jaké je optimální nastavení pro moji TV? Pošlete mi, jaké máte.
[/QUOTE]

No pekne :) Myslel som že TV rovnakej značky a typu by mohli byť rovnaké :D
Dík za info :)
vivid.sk (11472)|3.2.2015 00:30
[QUOTE=raul_7;507179]by mohli byť rovnaké [/QUOTE]
To trosku doplnim:
Pokial zoberiem z farbiky dva rovnake kusy TV (rovnaka uhlopriecka, rovnaky typ, a pravdepodobne aj rovnaky panel) vyrobene hned po sebe a tieto TV by sme skalibrovali, s velkou pravdepodobnostou by vykazovali podobne vysledky. Odchylky budu, ale budu ramci tolerancii danych panelov.

Pokial vsak zoberies nejake "vygooglene" vysledky nejakeho panela, a nejakej uhlopriecky a nejakeho typu a budes to chciet pouzit na tvoju TV, s velkou pravdepodobnostou to bude kontraproduktivne. Lepsie je teda pouzit prednastaveny preset Movie/Cinema, povypinat kurvitka a pripadne jemne doladit.