Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 71 z 71 PrvníPrvní ... 2161697071
Zobrazené výsledky: 1,051 až 1,064 z 1064

Téma: TechniSat TechniCorder ISIO STC

Je tu občas
    Registrace
    Sep 2008

Toto se mi občas stává s náhraávkami z kabelovky i za setelitu. Ale jen občas. Je to především, když se nahrává víc věcí (přestože by měl STC zvládat 4 nahrávky současně). Často se přitom i zablokuje sledování nahrávek z NASu (a následně případně i z interního HDD) - poté, co se najede na nahrávku z kabelovky (v prvé řadě nějakou neprojetou TS Doktorem). Záhada.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

STC zvládá 6 nahrávok súčasne a siedmu môžeš pozerať z disku, nahrávky na interný HDD. Toto funguje a mám to odskúšané. Otázkou je rýchlosť zápisu na tvoj NAS a tvojou sieťou, dúfam že to nemáš pripojené cez WiFi, to by asi fakt nešlo.

v minulom bydlisku som mal v káblovke DVB-C spolu s DVB-T a DVB-S navrch. Ale ani jeden káblový zdroj nebol kodovaný, takže problém s nahrávkou som nikdy nemal. Mám pocit že k DVB-C som niekde niečo čítal. Teraz mám len DVB-T z vlastnej antény a DVB-S.
    Máš posledný software? V predposlednom napríklad nefungovalo dobre od určitej doby nahrávanie na TP kde je u SL CT1/2.
    Je v tom kablovom Muxe ešte nejaká iná stanica a tá ide v poriadku?

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2015

@ales2
    Neobjavi sa ti pri prehrani nahrateho suboru dole v liste CRM alebo CMR? Nepouzivas nahodou CAM modul CI+?

Nováček
    Registrace
    Feb 2019

CRM se tam u jedné nahrávky objevilo, ale pak u dalších nahrávek z toho kanálu už nebylo. CI+ to mam dojem dle toho co vidím v ISIO je. Co je to CRM? Zkoušel jsem to googlit, ale nic relevantního v souvislosti s TV vysíláním jsem nenašel.

No nicméně teď jsem zkusil udělat zkušební nahrávku. Je to pořád stejné. Nahrávalo se jen z jednoho tohoto konkrétního kanálu, žádné další nahrávání neběželo. CRM tam taky není.
    V komunikaci s NAS taky problém nevidím. Síť je gigabitová, NAS dostatečně rychlý - 4 paralelní nahrávání to v pohodě zvládne (minulou So jsem např. nahrával např. 3 nahrávky současně). A navíc jak jsem psal - s žádným jiným kanálem problém není a ještě na začátku července nebyl ani s tímto.

Nováček
    Registrace
    Feb 2019

Teď jsem schválně zkoušel z Proma Cool HD nahrávat na interní HDD a je to stejné.
    CRM se mi tam nakonec objevilo. Ale to nejspíše souvisí s něčím jiným. Z nějakého důvodu, když udělám z kódovaného kanálu 2 nahrávky hned za sebou, tak pak se tam v popisu objeví poznámka "Právo užívání vyprší v ...." - teď jsem si všiml, že se tam pak to CRM objeví. Nicméně to je jiný problém - takové nahrávky se normálně realizují, tj. záznam tam je a jdou přehrávat (ale jen do toho uvedeného data), nejdou ale exportovat ven z ISIO.

Nováček
    Registrace
    Feb 2019

Jinak ohledně stanic co jsou spolu s Prima Cool HD. Je tam ještě např. Nova Cinema HD a tu jsem zrovna těď zkoušel nahrávat a bez problémů.

Nováček
    Registrace
    Feb 2019

Tak to začíná být čím dál tím větší záhada. Zjistil jsem, že UPC stále ještě Prima Cool vysílá ještě v SD formátu, a navíc ještě nekódovaně (obecně nekódované jsou všechny hlavní kanály jako Nova, Prima, atd. v SD, kódované jsou jen jejich HD verze). Zkusil jsem udělat nahrávání a výsledek byl to samé jako u HD verze. Přičemž tahle SD verze je šířena na jiné frekvenci než HD verze kanálu.
    Takže s kódováním to nijak nesouvisí. Napadlo mě, jestli to nějak nesouvisí s kodekem. Ale jednak proč když jde kanál normálně přes ISIO sledovat, tak proč by nešel obraz nahrát. A navíc předpokládám, že kodek je u DVB-C UPC u všech kanálů stejný.
    Nějak tomu čím dál tím míň rozumím co a proč se děje.

Nováček
    Registrace
    Aug 2007

Zkus porovnat parametry zmíněné Novy a Primy, třeba něco bude patrné. Možná by pomohlo vymazání a nová instalace Primy. Setting z doby, kdy ti nahrávání fungovalo, nemáš uložený?

Nováček
    Registrace
    Feb 2019

Zkusím tu reinstalaci. Ještě zkusím tvrdý reset - nejsem si jist, jestli jsem ho v průběhu od doby co to blbne dělal nebo nedělal.
    To je podle mého pořád stejný setting. Max. se změnilo, že UPC vyřadilo SD verze některých kanálů, jako Eurosport 1 a 2, atd.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2015

Skús vytiahnuť ci modul a ak je Prima cool nwkodovana, skús urobiť záznam na disk.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

pomohlo čo hovorí digitivi? Ide Prima bez karty? ak áno vyber všetky karty z prijímača a skús nahrávku.

ak nepomohlo nahrávať bez kariet, skúsme teda reset:
    A/ skontroluj či máš posledný FW v prijímači 3560c
    B/ urob zálohu programov na HDD/USB menu-servisni nastaveni-backup seeting to file-select lists and timers to backup
    C/ urob zálohu celého settingu na HDD/USB menu-servisni nastaveni-backup all settings

D/ flash reset, NIE TOVARNE NASTAVENIA, popis máš tu v tipoch
    E/ prejdi autoinstall - preskáč čo nie je potrebné, nalaď len Primu na kábli
    F/ vyber kartu ak je to teda FTA, nahraj niečo či sa zmení chovanie nahrávky

G/ ak je to v poriadku, naláduj z back-upu zálohu programov
    H/ urob donastavenie ostatných funkcií prijímača
    I/ znova urob test nahrávky ak je v poriadku, urob si back-up settingov, máš teraz fresh inštaláciu

ak to v G/ nebolo v poriadku budeme bádať inde.

Nováček
    Registrace
    Feb 2019

Nezkoušel jsem zatím nic, nebyl čas. FW je tam 100% nějaký starý, poslední roky jsem to vůbec neaktualizoval.
    Nejprve zkusím vyndat karty a tvrdý reset. Pak případně další věci.

Nováček
    Registrace
    Feb 2019

Vyřešeno vymazáním obou kanálů (jak SD, tak HD verze) a opětovným naladění. Tvrdý reset ani vyndání dekódovacích modulů nepomohlo. Co se přesně stalo netuším, ale hlavně že už to funguje. Díky za rady.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

tak super že to ide.
    Díky za správu.

---------- Doplněno v 18:32 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:32 ----------

tak super že to ide.
    Díky za správu.

Strana 71 z 71 PrvníPrvní ... 2161697071

Podobná témata

1. TechniSat TechniStar S3 ISIO
    Od golfLC v sekci DVB-S
    Reakcí: 184
    Poslední příspěvek: 28-11-2017, 00:04
  2. TechniSat Technistar S3 ISIO
    Od Dagy2 v sekci DVB-S
    Reakcí: 16