Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 64 z 72 PrvníPrvní ... 14546263646566 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 946 až 960 z 1077

Téma: TechniSat TechniCorder ISIO STC

Nováček Avatar uživatele mjarek
    Registrace
    Feb 2015
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Máš ho vyskúšaný? Niečo sa zlepšilo?

Je tu pořád Avatar uživatele golfLC
    Registrace
    Apr 2011

Ale to nie je fw na STC ale na SC...

Je tu občas
    Registrace
    Apr 2009

Já si myslím, že Technicorder ISIO STC a nově ISIO SC je úplně to samé. Pouze v názvu není "T", protože přijímač neobsahuje DVB-T2 tuner. Uvedené fw jsou také stejné:
    https://www.technisat.com/de_DE/Down...roductID=10127

PS: nový fw jsem ale ještě na svém ISO STC nezkoušel, není čas

Je tu pořád Avatar uživatele golfLC
    Registrace
    Apr 2011

No ale majú to technisataci osetrene, ak to nie je fw na dany prijimac, ani ti ho nepusti instalovat

---------- Doplněno v 21:04 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:01 ----------
    Naposledy upraveno uživatelem golfLC: 19-12-2018 v 20:07

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Nazdar golfe, dlho sme sa nečítali
    máš určite pravdu. v sobotu budem robiť konečne inštaláciu Johansson Kitu - už ho mám doma pol roka. A zároveň sa chystám na nejaké úpravy v sieti a tiež vyčistenie prijímačov, pretože je tam rôznym ladením počas "dočasnej" a skúšobnej 8 mesačnej prevádzky naladených 1500 programov, ktoré nikto nepotrebuje. Takže bude nejaký flash reset a potom skúsim nahrať tento SW.

Všetkým pohodové vianoce a bezchybný obraz a zvuk aj v roku 2019.

Nováček
    Registrace
    Nov 2007

Zdravím, dnes jsem si zakoupil tento příjmač. Měl jsem Technisat HD8 a použil disk s nahrávky z původního satelitního příjmače HD8. Disk jsem otestoval zkontroloval v novém satelitu, ale při prohlížení seznamu filmu se mi satelit z ničeho nic restartuje.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

A/ disk je v šuplíku alebo USB?
    B/ aký FW
    C/ aký typ HDD?

prvé FW mali problém pri rýchlom prebehnutí zoznamu nahrávok šípkami. tiež existuje čierny zoznam diskov ktoré robili problém.

Nováček
    Registrace
    Feb 2019

Dobrý den,
    poslední dobou mam následující problémy:

1. Vypadává LAN připojení. Děje se to zcela náhodně. Konkrétně to dle průběhu testu spojení vypadá na nějaký problém s dostupností DNS. IP adresu ISIO přiděluje na pevno router. Aktuálně zkouším, jak to bude vypadat se statickým nastavením kde DNS jsem zadal IP adresy co má UPC.

2. Daleko horší problém je, že se skoro vůbec nerealizuje nahrávání dle nastavených časovačů. Úspěšnost je tak 15%, dříve samozřejmě byla 100%. Prostě nastavím časovač DVR a nahrávka nikde.
    Mam podezření, jestli to nějak nesouvisí se stahováním programového deníku, které se děje každý den v 5:00. Když totiž přijdu dopoledne k ISIO tak je ve stand-by režimu a svítí na displeji hodiny, ale kontrolka co je vlevo nahoře nesvítí červeně ale modře. Myslel jsem, jestli to nějak nesouvisí s problémem z bodu 1, že se to nějak sekne, když chce stahovat deník a nemá funkční LAN. Nicméně dnes připojení LAN 100% funguje a dle záznamu se i deník měl správně stáhnout. Nicméně stejně svítila modrá kontrolka a pokusné nahrávání dle časovače se nerealizovalo. Aktuálně zkouším, jak se to bude chovat, když je vypnutá automatická aktualizace programového deníku.
    Další pozorování k problému s nahráváním je následující. Třeba včera se mělo realizovat nahrávání dle časovače. Nicméně nahrávání začalo nejspíše (nějak jsem v ten moment takovým souvislostem nevěnoval pozornost, odhaduju to jen dle počátečního času nahrávky) až v momentě kdy jsem ISIO zapnul kvůli přehrávání nějakých dřívějších záznamů.

Výše popsané problémy jsem samozřejmě dříve neměl. Jak jsem psal, nahrávání bylo 100% spolehlivé a spojení LAN taky. Pravdou je, že výpadky spojení LAN se začaly občasně objevovat už na přelomu podzim/zima 2018 a zhoršovat se to začalo v prosinci 2018. Nicméně v průběhu tak od 1/3 prosince 2018 do řekněme 1/2 ledna 2019 jsem nic nenahrával, až teď ke konci ledna 2019 jsem začal více nahrávat.
    Jediné změny co tu jsou, že od cca 1/2 října 2018 je tu jiný router - ten je náš, je to Cisco RV345. A pak někdy od přelomu podzim/zima 2018 je to nový kabelový modem od UPC, protože ten původní Cisco vyhořel. Teď je tu nějaký čínský křáp. Bohužel konkrétnější datum výměny modemu si už nepamatuju.

Víte někdo prosím co s tím? Zatím to zkouším řešit metodou pokus/omyl, ale samozřejmě pomůže mi, jestli někdo víte, oč jde a jak to řešit. Nebo že by se ISIO už začínalo sypat? To by mě dost zklamalo, protože je v provozu teprve od tak května 2015.

Děkuji

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

chápem správne že používaš len káblový tuner?
    pozri do menu programový denník, tam je záznam, či prebehlo sťahovanie programov a či bolo úspešné a ako dlho trvalo

Nováček
    Registrace
    Feb 2019

Ano, pouze kabelový tuner.
    Nicméně jednak stahování proběhlo v pořádku a druhá věc je, že problém s neproběhnutým nahráváním s tím nesouvisí. Stahování programového deníku jsem vypnul a stejně neproběhlo nahrávání a opět svítila modrá kontrolka. Je tedy pravda, že když jsem spustil ISIO tak tam bylo info o nějaké aktualizaci kanálů.

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

urobme teda ešte jeden pokus
    - zapni naspäť EPG/SFI sťahovanie
    - vypni aktualizáciu programového rastra DVB-T, DVB-S myslím je to v dvoch položkách menu
    - vypni aktualizáciu web zoznamov
    - nastavenie LAN používam tak, že DHCP prideľovanie v routri mám nastavené od adresy 10 do X. Adresy 1-9 používam pre multimedialne zariadenia doma tak, že v menu každého zariadenia nastavím adresa-staticky-a adresu z rozsahu 1-9. toto má výhodu hlavne u ISIO, že program Techniport vždy nájde správne ISIO

pokiaľ toto nepomôže, vidím to na zálohu FAV programov a flash reset prijímača.

Nováček
    Registrace
    Feb 2019

Dnes se žádné aktualizace kanálů nekonali a dopadlo to stejně - nahrávání neproběhlo a svítila modrá kontrolka. Mam tam nastavené pokusné nahrávání na každý den ráno. Nicméně zajímavé je, že jak jsem koukal tak se realizovalo správně, jak mělo nějaké další nahrávání, co bylo nastavené ještě na Út večer.
    Teď jsem si s tím hrál - nastavil jsem nahrávání a sledoval jsem, co se bude dít, tj. co se objeví na panelu ISIO a co bude svítit za kontrolky. A vše běželo jak má. Pořád svítila červená kontrolka, pár minut před začátkem nahrávání byl na displeji nápis "Časovač" a pak v průběhu nahrávání "Časovač DVR". Což je na jednu stranu dobře, na druhou stranu nevím, co se tedy objevuje, když nahrávání selže. To bylo za situace, že jsem ISIO zapnul, nastavil časovač, a zase vypnul a sledoval, co se bude dít.
    - SFI stahování jsem opět zapnul.
    - Ohledně DVB-T a DVB-S si nejsme jist. V menu "Nastavení / Konfigurace antény (DVB-S)" jsem vypnul DiSEqC. V menu "Nastavení / Konfigurace antény (DVB-T)" jsem vypnul napájení antény. V menu "Nastavení / Servisní nastavení / Aktualizace seznamu kanálů (DVB-S)" jsem vypnul aktualizace - kde je obdoba k DVB-T nevím, nenašel jsem, mam tam jen aktualizace kanálů pro DVB-C a tu jsem zatím nechal zapnutou.
    - Vypnul jsem aktualizaci internetových seznamů.
    - Navíc jsem ještě v menu "Nastavení / Speciální funkce / Internet " vypnul HbbTV.
    Konfiguraci sítě nechám zatím jak je. V routeru je pro ISIO fixně nastavená IP adresa a stejně tak je to zafixované i v ISIO. Takže kolize nemůže nastat. Ještě jen zkontroluju, jestli jsem něčemu nepřiřadil omylem stejnou IP adresu. Já mam všechny adresy fixované už jenom proto, že v routeru je nastaven firewall co dovolí připojení jen zařízením s povolenou MAC a ještě navíc na konkrétní IP.

Tím flash resetem myslíš, reset do továrního nastavení?

Je tu občas
    Registrace
    Sep 2008

A propos časovač, od jisté doby mi ve většině případů najednou při nahrávání na displeji svítí jen "asova", na čéčka se to jaxi vyprdává.
    Mám pocit, že to dělá od té doby, co mi přestalo zlobit to (souběžný) nahrávání/sledování SAT+kabel (!!! to je ta dobrá zpráva, ťuk, ťuk). Provedl jsem před tím nějaký úpravy v STC (tuším změnu regionu na Německo, aktivoval jsem tu volbu, že STC má být stále připraven, perfect recording - to jsem nicméně následně deaktivoval, u něčeho to fungovalo perfektně, někdy to ale náhrávku ukončilo o dost dřív; a možná ještě něco). Nevíte, kde může být problém? V jiných případech je diakritika ok.
    Naposledy upraveno uživatelem Ferin: 07-02-2019 v 14:19

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Ferin, pokiaľ je problém len s diakritikou tak by som na ňu samozrejme vykašľal.
    Perfect recording je niečo iné, než "že STC má být stále připraven". Perfect recording je u DVB-S/T náhrada VPS z analogového vysielania, t.j. pokiaľ stanica vysiela signál pre perfect recording, toto má prednosť pred časovým nastavením - mešká program, pretože futbal sa hral s predĺžením? u časového nastavenia nahrá predĺženie futbalového zápasu a prvú polovicu filmu (: u perfect recording zapne až pri príznaku začiatok filmu, aj keď čas je už dávno iný. Perfect recording funguje napr. u nemeckých verejnoprávnych programov.

Stále pripravený - sú dva stavy "vypnutého prijímača"
    - nazvime to "hlboký spánok" - v tomto stave má prijímač spotrebu < 0,1W a prijímač je vypnutý, nedá sa s ním komunikovať. Napriek tomu však dokáže vykonávať nastavené časové úkony - nahrávanie, sťahovanie SW, aktualizácia SFI, programov atď. Štart do zapnutého stavu je ca 15sek
    - stand-by, rýchle spustenie - v tomto stave je vlastne vypnutá len video karta, inak prijímač žije. má spotrebu ca 10W, možno s ním komunikovať po sieti, možno používať DLNA a prehrávať z neho nahrávky alebo používať tunery pre streaming. Štart je okamžitý.

Ales2, továrne nastavenie je možné vykonať z menu, ale flash reset je skutočné vymazanie všetkých dát a vyčistenie pamäte. Návod tu máš pripnutý vo vlákne tipy a triky. Treba urobiť tento reset ak to bude hnevať.
    Pred tým zazálohuj zoznamy TV, zoznamy R, zoznamy int zoznamov buď na disk cez menu alebo do Techniportu. Po flash resete budeš musieť urobiť autoinstall, settingy si môžeš zazálohovať ale nepoužij ich pre čerstvú inštaláciu - reset by nemal význam.

diseqC nemá vplyv na nič ak nepoužívaš DVb-S tunery. napájanie antény pokiaľ máš pripojený len C-tuner by určite malo byť vypnuté, to je napájanie prípadného zosilňovača DVB-T antény, zapnutím napätia do koax výstupu káblovky môžeš privodiť prijímaču problém.
    Naposledy upraveno uživatelem Dagy2: 07-02-2019 v 22:55

Strana 64 z 72 PrvníPrvní ... 14546263646566 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. TechniSat TechniStar S3 ISIO
    Od golfLC v sekci DVB-S
    Reakcí: 184
    Poslední příspěvek: 28-11-2017, 00:04
  2. TechniSat Technistar S3 ISIO
    Od Dagy2 v sekci DVB-S
    Reakcí: 16
    Poslední příspěvek: 01-03-2017, 20:29