Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mede8er MED 800X3D, MEDE8ER MED 1000X3D

RoPo (6061)|16.1.2014 11:54
Zrovna "Once Upon a Time in the West" bylo na BD remástrováno (žádný upscaling či podobně) přímo z původního filmu. Proto BD je nesrovnatelně lepší než DVD.
Miki_ (162)|16.1.2014 12:05
[QUOTE=RoPo;479645]Zrovna "Once Upon a Time in the West" bylo na BD remástrováno (žádný upscaling či podobně) přímo z původního filmu. Proto BD je nesrovnatelně lepší než DVD.[/QUOTE]

Ano máš pravdu. Ono totiž kdyby to udělali ze zdroje, který nemá dostatečnou kvalitu a použili třeba upscaling pak je to ten případ, že DVD může být lepší jak BD, protože to není pos**** nějakým upsacalingem a podobně ;-)
tdlmarek (1566)|16.1.2014 12:20
[QUOTE=Miki_;479642]Teďka jsem se nedávno díval na film z roku 1968 Tenkrát na západě v 1080p a v DTS-HD (mkv o velikosti 34GB).
A oproti DVD to je nesrovnatelný rozdíl jak v obraze tak i ve zvuku.
Samozřejmě, že se může stát, že pokud je kvalitní DVD tak může být lepší jak BD, ale jen v tom případě, že BD je nekvalitní.
A i kvalitní upscaling nikdy nebude lepší jak obraz v nativním rozlišení.
PS: všechny fičurky co uměle "vylepšují" obraz zásadně nepoužívám od upscalingu po všelijaké digitální úpravy obrazu, které nabízí i televizor, protože obvykle spíš obrazu ublíží[/QUOTE]
Vždyť já jasně napsal "běžná mkv". Samozřejmě, že HD má ten strop daleko výš a když šáhneš po extrémním příkladu, tak se DVD absolutně nechytá. O originálních BD (případně remuxech) ani nemluvě.

Tady šlo o to zdůraznit, že spousta lidí pirátí miniaturní mkv ripy, a nějakým obstarožním DVD opovrhuje. Jenže ono to SD může ve výsledku skutečně může dát lepší výsledek, než to jejich úžasné "HD". MKV soubor s 1080p má totiž obrovské rozlišení, ale šílenou kompresi a datový tok - na čemž se v podstatě už nedá nic změnit. Kdežto originální DVD má malé rozlišení, ale poměrně slušný datový tok a malou kompresi - takže je "z čeho brát" a po upscalingu získáváme velké rozlišení a stále slušný datový tok.

PS: Na fičurky mám stejný názor, na TV mám vše vyplné. Zde je ale řeč o upscalingu na straně zdroje (blu-ray přehrávač, HTPC, MMC, ...).
Miki_ (162)|16.1.2014 13:07
[QUOTE=tdlmarek;479650]Vždyť já jasně napsal "běžná mkv". Samozřejmě, že HD má ten strop daleko výš a když šáhneš po extrémním příkladu, tak se DVD absolutně nechytá. O originálních BD (případně remuxech) ani nemluvě.

Tady šlo o to zdůraznit, že spousta lidí pirátí miniaturní mkv ripy, a nějakým obstarožním DVD opovrhuje. Jenže ono to SD může ve výsledku skutečně může dát lepší výsledek, než to jejich úžasné "HD". MKV soubor s 1080p má totiž obrovské rozlišení, ale šílenou kompresi a datový tok - na čemž se v podstatě už nedá nic změnit. Kdežto originální DVD má malé rozlišení, ale poměrně slušný datový tok a malou kompresi - takže je "z čeho brát" a po upscalingu získáváme velké rozlišení a stále slušný datový tok.

PS: Na fičurky mám stejný názor, na TV mám vše vyplné. Zde je ale řeč o upscalingu na straně zdroje (blu-ray přehrávač, HTPC, MMC, ...).[/QUOTE]


Problém bude o představě co je "běžná "MKV" :D
U mně je bežná mkv začínají od bitratu minimálě 9k - což odpovídá mkv od cca 10GB a výše.
Jinak máš pravdu co se týče některých konzumentů.
Ono stačí ikdyž i opovrhují 720p oproti "dokonalému" FullHD, ale že se dívají na TV z 2-3m a rozdíl detailů nemají šanci vidět si vůbec neuvědomují.
Jediné co mohou rozdílně vidět, že je obraz ostřejší, ale i to dost špatně postřehnutelné pokud je obraz v pohybu a nemáte dvě TV vedle sebe.
tdlmarek (1566)|16.1.2014 13:18
Co je "běžné" hodnotím podle toho, kolik na Internetu vídávám počet stažení, případě množství SE/LE. A zde hovoří čísla jasně - nejoblíbenější jsou soubory pod 5 GB. Já osobně samozřemě také preferuju trochu vyšší bitrate, ale takových je nás asi menšina.
Miki_ (162)|16.1.2014 14:32
[QUOTE=tdlmarek;479658]Co je "běžné" hodnotím podle toho, kolik na Internetu vídávám počet stažení, případě množství SE/LE. A zde hovoří čísla jasně - nejoblíbenější jsou soubory pod 5 GB. Já osobně samozřemě také preferuju trochu vyšší bitrate, ale takových je nás asi menšina.[/QUOTE]

Nijak jsem se nepídil co je nejvíce stahované (každého věc), ale toto mne fakt překvapilo!
Je to způsobené neznalostí? Nebo někdo šetří na nesprávném místě?
tdlmarek (1566)|16.1.2014 14:43
Je třeba si uvědomit, že my jsme tu nadšenci na tvfreaku, pro které je tohle všechno zábava a koníček. Běžný franta uživatel to neřeší - stáhne první, co mu přijde pod ruku, má radost z toho, že to má při velikosti pár GB za chvíli doma, a potom spokojeně kouká na LCD monitoru při 60 Hz. To je samozřejmě mírná nadsázka, ale takových je zkrátka většina. Vidím to kolem sebe u kamarádů a příbuzných každý den.
puschpull (921)|16.1.2014 16:25
... běžným 720p opovrhuji ...
to je fajn, ale na TV do 50" ze 4 metrů nepoznáš rozdíl, zato na HDD zabere slušná 720p cca 5-7 GB oproti slušné 1080p která má tak 17-25 GB

Samozřejmě filmové "pecky" mám v 1080p, ale 720p opravdu neopovrhuji! :-)))
vivid.sk (11472)|16.1.2014 17:14
[QUOTE=tdlmarek;479658]Já osobně samozřemě také preferuju trochu vyšší bitrate, ale takových je nás asi menšina. [/QUOTE]
A v skutocnosti ani tak o ten bitrate nejde (aj ked to nemyslim doslovne). To uz len ked, je o tom rec. V skutocnosti ide o nastavenia enkodera, ktoreho nastavenie je alfa a omega pre vysledny obraz. Ale je rozdiel, ci sa enkodouje film hodinu, alebo 20 hodin pri rovnakom bitrate. Potom ta kvalita nejako vyzera. V skutocnosti je to este zlozitejsie, len som chcel podotknut, ze bitrate nie je jediny dolezity faktor kvality.

[QUOTE=tdlmarek;479673]To je samozřejmě mírná nadsázka, ale takových je zkrátka většina[/QUOTE]
Je to smutne, ale je to tak. Neverim, ze niekto studuje encoding settings, aj ked jednoduchsie je v praxi vybrat si RLS od danej skupiny, ktora dodrzuje vzdy nejake dane pravidla (co sa tyka kvality). A uplne najlepsie je spravit si vlastny remux z originalneho BD. Ak je taka moznost - samozrejme.
puschpull (921)|16.1.2014 19:09
nejlepší SW byl vždy zde:
http://www.jdobbs.com/
již z dob rebuilderování DVD :-)
ale BD Rebuilder je také výborný nástroj
Miki_ (162)|17.1.2014 07:10
Vivid.sk napsal: A v skutocnosti ani tak o ten bitrate nejde (aj ked to nemyslim doslovne). To uz len ked, je o tom rec. V skutocnosti ide o nastavenia enkodera, ktoreho nastavenie je alfa a omega pre vysledny obraz. Ale je rozdiel, ci sa enkodouje film hodinu, alebo 20 hodin pri rovnakom bitrate. Potom ta kvalita nejako vyzera. V skutocnosti je to este zlozitejsie, len som chcel podotknut, ze bitrate nie je jediny dolezity faktor kvality.


Jj ve skutečnosti to je složitější jak píšeš. Pamatuju si ještě za dob začátků DivX kdy byly dělány kvalitní převody z DVD do DivX a tak i hrozné na které se nedalo dívat. Samozřejmě na ty nejkvalitnější měl v té době málo který student dobrý komp. Řešilo se to obvykle kompromisem. No a v té době ještě na vejšce jsem potkal jednoho nadšence programátora do enkodovani, který si udělal svůj enkoder, který to převedl do DivXu tak kvalitně, že to snad vypadalo i lépe jak originál (vylepšoval dokonce nějak barevné podání k lepšímu) a přitom to nemělo nějakou šílenou náročnost a přehrál to snad každý normální komp.
puschpull (921)|17.1.2014 09:21
jo svého času jsem si s tím dost hrál, Avisynth, Cinema Craft Encoder, DVD Rebuilder, atd...
Psal jsem o tom všem na svém webu, nyní v archivu:
http://puschpull.org/old_web/n_3.php
a
http://puschpull.org/old_web/dvd_rebuilder.php
axicom (626)|21.2.2014 17:46
Prehrava BD i ze slozky BDMV?
karidnal_emilius (93)|21.2.2014 17:56
prehra bd aj v jeho normalnej strukture, nie len iso
axicom (626)|21.2.2014 18:24
Libi se mi ta cerna 1000, ale nikde nejsou.
puschpull (921)|8.3.2014 11:38
Mám doma od včerejška Mede8er MED600X3D.
Dune (HD-TV102W) jsem vrátil. Že ho vrátím jsem poznal během první hodiny zkoušení. :-) Pokud místo DTS zvukové stopy je analogovém stereo výstupu ticho, tak to je pro mě naprosto zásadní nedostatek. Druhý nedostatek je naprosto neintuitivní a zmatené provozování na domácí síti a problémy s dostupností síťových sdílených složek. Hrůza.
Nyní krátce k Mede8er MED600X3D.
Od prvního zapnutí vše fungovalo tak jak jsem chtěl, intuitivně a na první pokus. Aktualizace FW, přehrávání filmů, hudby i fotek, dostupnost souborů na domácí síti.
Víc se zatím nechci rozepisovat, třeba se ještě problémy najdou později, ale zatím dělá to jsem od MMC chtěl. :-)
karidnal_emilius (93)|8.3.2014 15:57
je to vynikajuca masinka, avsak dost mi vadi, ze titulky musia mat rovnaky nazov suboru, ako film. Na xtreameri sa mi pacilo viac, ze som si titulky mohol nahrat z hociktorej zlozky, pod akymkolvek nazvom.
puschpull (921)|8.3.2014 17:42
Ty titulky - já si vypěstoval za posledních cca 10 roků zvyk nazývat titulky: film.mkv, film.srt nebo film.cz.srt. Takže s tím se trápit nemusím.
karidnal_emilius (93)|8.3.2014 18:25
iste, len predtym som sa nemusel takou hlupostou zaoberat, kedze subor s titulkami ma u mna zivotnost dlzky filmu :) teraz musim zapnut pocitac, stiahnut titulky, premiestnit ich k filmu, a premenovat. Predtym stacilo stiahnut. Uplne zbytocna vec podla mna.
vivid.sk (11472)|8.3.2014 18:29
Nema nahodou tento player automaticky plugin na dotiahnutie titulkov, mam pocit, ze niekde som to videl.

Inak k tomu pomenovaniu - mozno si pamatnici pamataju prve DVD playere s podporou avi [DivX/XviD], ktore mali uplne rovnake obmedzenia a uz vtedy to bol poblem, obzvlast, ak uz bol subor vypaleny na placke. Dnes tu po desiatich rokoch vidim rovnaky problem - snad sa mi to zda, ze takuto elementarnu vec, stale treba riesit, WTF ???
tdlmarek (1566)|8.3.2014 19:05
[QUOTE=karidnal_emilius;484013]teraz musim zapnut pocitac, stiahnut titulky, premiestnit ich k filmu, a premenovat. Predtym stacilo stiahnut. Uplne zbytocna vec podla mna.[/QUOTE]
Pokud se soubor jmenuje jinak, nebo je dokonce v úplně jiné složce, jak jej potom k filmu přiřadíš? To jako až po spuštění filmu probíháš nějakým menu a vybíráš soubor titulků?
vivid.sk (11472)|8.3.2014 19:12
[QUOTE=tdlmarek;484019] To jako až po spuštění filmu probíháš nějakým menu[/QUOTE]
Predpokladam, ze myslel presne tak isto, ako pri XBMC. Tam je to detto, ak titule nemaju rovnaky prefix, treba par klikov DO na priradenie.
Samozrejme, pokial sa vyuziva "subtitles plugin", tak ten titulky adekvatne pomenuje, pripadne vlozi pred poslednu bodku prefix jazyka. Mnohe MMC to vsak takto tiez neberu.
karidnal_emilius (93)|8.3.2014 19:27
[QUOTE=vivid.sk;484014]Nema nahodou tento player automaticky plugin na dotiahnutie titulkov, mam pocit, ze niekde som to videl.

Inak k tomu pomenovaniu - mozno si pamatnici pamataju prve DVD playere s podporou avi [DivX/XviD], ktore mali uplne rovnake obmedzenia a uz vtedy to bol poblem, obzvlast, ak uz bol subor vypaleny na placke. Dnes tu po desiatich rokoch vidim rovnaky problem - snad sa mi to zda, ze takuto elementarnu vec, stale treba riesit, WTF ???[/QUOTE]

ma tam utilitu na stiahnutie titulkov z netu, nejakeho konkretneho servera, toto funguje paradne... len netaha zo servera titulky.com, takze tie si musim stiahnut sam, co vobec nieje problem, horsie je to, ze titulky musim umiestnit do adresara s filmom, a premenovat ich

---------- Doplněno v 19:27 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:25 ----------

[QUOTE=tdlmarek;484019]Pokud se soubor jmenuje jinak, nebo je dokonce v úplně jiné složce, jak jej potom k filmu přiřadíš? To jako až po spuštění filmu probíháš nějakým menu a vybíráš soubor titulků?[/QUOTE]

nepriradis... musis si dat titulky do zlozky s filmom a premenovat ich. Po spusteni filmu sa niekedy pustia sami, alebo musis manualne zvolit, pokial film obsahuje uz napriklad v mkv subore viacero titulkov. Neviem to pochopit, ze takato banalna vec x rokov dozadu uz vyriesena, a oni to s takouto blbostou skomplikuju. U mna to napriklad znamena, ze musim koli premenovaniu zapnut pocitac.
tdlmarek (1566)|8.3.2014 19:54
Asi si nerozumíme. Já chtěl popsat ten hypotetický "žádoucí" stav, tzn. kdy MMC umí přehrát i soubor umístěný a pojmenovaný nezávisle na mkv. Pokud vás chápu, ta vy mi tu naopak popisujete to nevyhovující chování Mede8eru.

Možná se ptám hloupě, ale já nějak nechápu tu kritiku a praktické využití toho, že přehrávač umí načíst titulky z jinak pojmenovaného souboru. Protože pojmenovat titulky stejně jako soubor filmu považuju za naprostou samozřejmost, a přijde mi to jako menší práce, než při každém spušení filmu volit soubor titulků.
karidnal_emilius (93)|8.3.2014 20:01
no prave ta praca ako pre koho... pre mna je jednoduchsie dialkovym ovladacom browsovat za vhodnymi titulkami ktore som stiahol niekam na NAS, ako zapinat PC len aby som presunul a premenoval titulky. Je to skrabanie sa lavym vajcom za pravym uchom a v podstate bezdovodne.
vivid.sk (11472)|8.3.2014 22:53
[QUOTE=tdlmarek;484027]Protože pojmenovat titulky stejně jako soubor filmu považuju za naprostou samozřejmost[/QUOTE]
Ano, ale rovnako povazujem za samozrejmost mat moznost si subor s titulkami vybrat, ak to chcem. (Samozrejme, len prvy raz. Player by si ho mal pamatat pri dalsom spusteni filmu). Nemam rad (nezmyselne) obmedzovanie.

[QUOTE=tdlmarek;484027] přijde mi to jako menší práce[/QUOTE]
Nie je to mensia praca. V pripade ze dotahujes titulky manualne (cez web browser), potrebujes ich dodatocne premenovat, namiesto jednoducheho ulozenia (resp rozbalenia). Samozrejme, je to vec, ktora nestoji za rec, trva to 3 sekundy, no je to krok navyse.
tdlmarek (1566)|8.3.2014 23:31
[QUOTE=karidnal_emilius;484030]no prave ta praca ako pre koho... pre mna je jednoduchsie dialkovym ovladacom browsovat za vhodnymi titulkami ktore som stiahol niekam na NAS, ako zapinat PC len aby som presunul a premenoval titulky. Je to skrabanie sa lavym vajcom za pravym uchom a v podstate bezdovodne.[/QUOTE]
Ale u toho PC stejně sedíš, když titulky stahuješ, ne? Takže jejich správné umístění je záležitost pár kliknutí na víc.

Sorry, že se tu tak hloupě ptám - vždy jsem měl HTPC a titulky pojmenovával stejně jako film, takže mi možná některé zcela samozřejmé souvislosti z oblasti MMC unikají.

---------- Doplněno v 23:31 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 23:28 ----------

[QUOTE=vivid.sk;484036]Ano, ale rovnako povazujem za samozrejmost mat moznost si subor s titulkami vybrat, ak to chcem. Nemam rad (nezmyselne) obmedzovanie.[/QUOTE]
Jasně. Taky snad každý player na PC to umožňuje. Ale sám jsem to snad nikdy nevyužil, takže mám problém pochopit, když se tu nad tím někdo rozčiluje jako nad nějakou naprosto zásadní vlastností.
karidnal_emilius (93)|9.3.2014 07:13
zasadna vlastnost to samozrejme nieje, len som z xtreameru zvyknuty na vacsiu volnost. Nikde sa tu o tom nepise, tak som to spomenul.
Miki_ (162)|10.3.2014 09:50
Ahojte, chtěl jsem se zeptat majitelů těchto mmc. Tato mmc se jeví jako jeden z nejlepších momentálně na trhu, ale překvapilo mne, že prý neumí neumí přehrát DivX? Je tomu opravdu tak nebo se to týká jen Med600X3D? Děkuji
puschpull (921)|10.3.2014 10:37
Já ho mám od pátku (MED600X3D-WP). Zatím mi přehrál vše vyjma jednoho podezřelého AVI (o kterém se domnívám že bylo nekorektně vytvořené ).
Nejvíce mě zajímá MKV a stopy DD a DTS s downmixem na stereo analog output (to neuměl ten Dune). Zkoušel jsem zatím asi 10 různých AVI filmů, ale opravdu nevím jakým pomocí jakého kodeku byly vytvářeny. Máš nějaký "sample" který bych stáhnul a vyzkoušel ?
Miki_ (162)|10.3.2014 11:47
[QUOTE=puschpull;484118]Já ho mám od pátku (MED600X3D-WP). Zatím mi přehrál vše vyjma jednoho podezřelého AVI (o kterém se domnívám že bylo nekorektně vytvořené ).
Nejvíce mě zajímá MKV a stopy DD a DTS s downmixem na stereo analog output (to neuměl ten Dune). Zkoušel jsem zatím asi 10 různých AVI filmů, ale opravdu nevím jakým pomocí jakého kodeku byly vytvářeny. Máš nějaký "sample" který bych stáhnul a vyzkoušel ?[/QUOTE]

Nemám, ale zkus toto - viz soukromá zpráva ;-)
Diky
puschpull (921)|10.3.2014 13:10
Skvělá věc mi přijde to, že dálkové ovládání má podsvětlená tlačítka (po stisku na boku ovladače svítí cca 20 vteřin). Když vzpomenu jak jsem pátral na tom starém od XPro kde je tlačítko pause a třeba jsem omylem přepnul na něco co jsem nechtěl ...
Také se mi líbí možnost "Bezpečně odebrat zařízení USB".
karidnal_emilius (93)|10.3.2014 14:34
divx nevie prehrat, ten realtek cip nema na to licenciu. Na fore medereru je jednoducha aplikacia, ktora v suboroch prepise hlavicky, a potom prehra aj to... skusal som to na serialoch pre deti, ktore mi prave koli tomuto nechcel prehrat. Takze tyka sa to nielen 600ky.
Miki_ (162)|11.3.2014 08:00
[QUOTE=karidnal_emilius;484139]divx nevie prehrat, ten realtek cip nema na to licenciu. Na fore medereru je jednoducha aplikacia, ktora v suboroch prepise hlavicky, a potom prehra aj to... skusal som to na serialoch pre deti, ktore mi prave koli tomuto nechcel prehrat. Takze tyka sa to nielen 600ky.[/QUOTE]

To je smutné, že jedno z nejdražších MMC nemá licenci na DivX. Připadá mi, že to nepodporují schválně jako značkové přehrávače v minulosti nepodporovaly některé formáty! Ta aplikace to umí udělat hromadně nebo se to musí dělat soubor po souboru, protože těch pohádek pro děti mám docela dost :-)
puschpull (921)|11.3.2014 08:23
je to nepodstatné, (smutné možná ano) ale opravdu ruku na srdce - těch aviček (na které už mimochodem ani moc nekoukám, protože u HD TV chci koukat na HD filmy a jen ty které se obtížně shánějí mám v nějakém AVI, ale 99% z nich přehrávač přehraje ...
Po pár letech zkušeností už si troufám říci, co je podstatné pro mě: spolehlivý, rychlý a jednoduchý přístup do PC na síti a do složek se sdílenými filmy, hudbou a fotografiemi.
Snadná editace titulků - kódování, pozice, velikost, barva, časový posun. Snadný výběr zvukové stopy. Zapamatování si místa zastavení. Plynulé přehrávání 1080p filmů, možnost nastavit 24 fps, 23,976 fps pro plynulé přehrávání. Downmix DD i DTS do stereofonního analogového výstupu !!!
A naprosto nepodstatné je obrázkové škatulkování ty různé Jukeboxy atd ... vše je to jen vrstvička nad spolehlivým základem. Pokud to MMC umí, je to fajn, ale není to důležitá vlastnost.
Také mě osobně vůbec nezajímá nějaké internetové aplikace, iptv, počasí, facebook, twitter, youtube atd ... Prostě mám normální TV a tam koukám na TV - pokud mám zájem. iptv na mmc je pro mě o ničem.
Řeší se tu občas takové blbiny ohledně vlastností, že uniká podstata (jako mě unikla v případě toho prvního nákupu a následného vrácení přehrávače Dune). A ty přehrávače s Androidem a různé minipočítače. Je s tím jen samé starání se, člověk musí furt něco ladit, vylepšovat, tuningovat atd .... Osobně chci přijít, zapnout, skočit do sdílené složky a přehrávat ! Ale toto musí fungovat na 100%. :-)
Nějak jsem se rozpovídal. Omlouvám se. MMC prostě musí umět ten základ k čemu byl stvořen a pak až si všímat té "kosmetiky".
...
ano ten DIVX je smutný, ale koho divx dnes zajímá? Navíc se to u toho 1% aviček dá ošetřit asi 3 kliknutími v malé utilitce.
karidnal_emilius (93)|11.3.2014 08:37
robi to hromadne vsetky subory v danom adresari, ale bez dalsich podadresarov. A je to rychle, zlomok sekundy.
puschpull (921)|11.3.2014 08:45
[QUOTE=karidnal_emilius;484209]robi to hromadne vsetky subory v danom adresari, ale bez dalsich podadresarov. A je to rychle, zlomok sekundy.[/QUOTE] pro zajímavost - jak se to dělá dávkově ?
karidnal_emilius (93)|11.3.2014 08:51
musis vsetky divx subory presunut do jedbeho adresara... v tom programiku len nastavis cestu do neho, a das enter... a je to. az budem pri pocitaci, mozem sem dat link.

---------- Doplněno v 08:51 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 08:49 ----------

http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,10726.0.html
puschpull (921)|11.3.2014 08:52
OK, rád se přiučím té dávkové konverzi. Sice jsem na svůj film s tímto nenarazil, ale přehrávač mám teprve 4. den a filmů v archivu jsou stovky ...
Děkuji. :-)

P.S. tem AVI FourCC Changer znám, nevěděl jsem že umí i dávkově ...
karidnal_emilius (93)|11.3.2014 09:16
Tak som na to zase pozrel. Da sa to aj pekne hromadne, teraz som to vyskusal na komplet NAS ulozisku.

1. Stiahnut treba LuposFourCC.rar oditalto: http://www.mede8erforum.com/index.php/topic,10726.0.html /treba byt registrovany, aby si videl prilohy/
2. postupovat podla uvedeného návodu, skrátene takto:
1) rozbalit "Lupos_FourCC.rar " do adresara
2) spustit (the "Lupos_FourCC.exe" file)
3) na obrazovke treba zadat adresar, ktory chceme skenovat, avsak este pred spustenim mozeme urobit TIP, ktory je na konci
4) nechame ho skenovat, a ked skonci, ukoncime program klavesou ESC
5) editovat subor "Lupos_FourCC.INI" a zmenit riadok "ersetzen = ; kein Ersetzen = nur Liste" na "ersetzen = XVID" ... ulozit subor a zavriet editor
6) teraz znovu spustit program a dat enter
7) hotovo

TIP: namapoval som si adresar z NAS vo WIN7 na disk Z: Potom som v subore "Lupos_FourCC.INI" zmenil defaultny adresar na "Z:" Po spusteni som dal iba enter, a vsetky video subory na zariadeni NAS mi opravil, trvalo to asi 30 sekund.
puschpull (921)|11.3.2014 09:26
karidnal_emilius: díky! :-) (sice to asi mockrát nevyužiji, ale je to velmi přínosný postup i pro jiné čtenáře ...)
karidnal_emilius (93)|11.3.2014 09:30
no ja som to len opisal z toho diskusneho fora 😉
Saxel (2279)|11.3.2014 10:23
Taky jsem pokukoval po mede8eru, ale manželka je proti - přišla by o TV archivy z xlivecz. Je vidět, že priority jsou u každého jiné.
Miki_ (162)|11.3.2014 11:12
[QUOTE=puschpull;484208]je to nepodstatné, (smutné možná ano) ale opravdu ruku na srdce - těch aviček (na které už mimochodem ani moc nekoukám, protože u HD TV chci koukat na HD filmy a jen ty které se obtížně shánějí mám v nějakém AVI, ale 99% z nich přehrávač přehraje ...
Po pár letech zkušeností už si troufám říci, co je podstatné pro mě: spolehlivý, rychlý a jednoduchý přístup do PC na síti a do složek se sdílenými filmy, hudbou a fotografiemi.
Snadná editace titulků - kódování, pozice, velikost, barva, časový posun. Snadný výběr zvukové stopy. Zapamatování si místa zastavení. Plynulé přehrávání 1080p filmů, možnost nastavit 24 fps, 23,976 fps pro plynulé přehrávání. Downmix DD i DTS do stereofonního analogového výstupu !!!
A naprosto nepodstatné je obrázkové škatulkování ty různé Jukeboxy atd ... vše je to jen vrstvička nad spolehlivým základem. Pokud to MMC umí, je to fajn, ale není to důležitá vlastnost.
Také mě osobně vůbec nezajímá nějaké internetové aplikace, iptv, počasí, facebook, twitter, youtube atd ... Prostě mám normální TV a tam koukám na TV - pokud mám zájem. iptv na mmc je pro mě o ničem.
Řeší se tu občas takové blbiny ohledně vlastností, že uniká podstata (jako mě unikla v případě toho prvního nákupu a následného vrácení přehrávače Dune). A ty přehrávače s Androidem a různé minipočítače. Je s tím jen samé starání se, člověk musí furt něco ladit, vylepšovat, tuningovat atd .... Osobně chci přijít, zapnout, skočit do sdílené složky a přehrávat ! Ale toto musí fungovat na 100%. :-)
Nějak jsem se rozpovídal. Omlouvám se. MMC prostě musí umět ten základ k čemu byl stvořen a pak až si všímat té "kosmetiky".
...
ano ten DIVX je smutný, ale koho divx dnes zajímá? Navíc se to u toho 1% aviček dá ošetřit asi 3 kliknutími v malé utilitce.[/QUOTE]

Jj rozumím ti. Vzhledem k tomu malému nedostatku to pak není jen jak píšeš zapnout, skočit a přehrát. :-)
Ale protože je to jde jednoduše převést a přehraje to pak i ten "DivX", tak pak se se ten malý nedostatek dá zkoustnout.
Co vím proti mému stávajicímu přehrávači to umí navíc jen automatické přepínání FPS. Což jediné co mi schází a může být pro většinu uživatelů dost zásadní.
puschpull (921)|11.3.2014 11:48
Já jsem se, po počátečním nadšení z Xtreamer Pro, už pak dost "trápil". Problémy jako třeba:
nenašel na sítí "Workgroup"
nenašel na síti žádný připojený PC
při pokusech o spuštění TV archivů (xLiveCZ) vytuhnul
po aktualizacích xLive, xMenu, xList atd ... se nespustil (nutné restarty)
měnil systémové datum
nenašel jeden, nebo druhý, nebo nakonec oba interní 3,5" 2TB HDD (což byl dost vopruz!)
nakonec odešel a já ho opravil (zlobil také zdroj), ale už neuměl korektně načítat HDD (byl jsem rád že jsem zachránil těch 4TB filmů)
ke konci se dost často už ani nenabootoval

Po těchto zkušenostech ( a negativních reakcích v threadu o XPro je toho dost) jsem už tuto značku nechtěl. Ale ani nějaký Android nesmysl či minipočítač. Prostě krabičku která bude dělat to co chci (nemám zas tak velké nároky) ale bude po zapnutí fungovat.
Po 4 dnech nelze hodnotit, ale Mede8er pro mě vypadá nadějněji než Xtreamer, Dune, eGreat, Popcorn či minipočítač s Androidem.
Třeba názor po půl roce změním, to se uvidí.
Bohužel není to zrovna levné zařízení, ale dávat třeba polovinu za něco, k čemu mám nedůvěru a kde jsou na webu dost rozporuplné reakce se mi nechtělo.
Miki_ (162)|11.3.2014 15:15
[QUOTE=puschpull;484225]Já jsem se, po počátečním nadšení z Xtreamer Pro, už pak dost "trápil". Problémy jako třeba:

Po těchto zkušenostech ( a negativních reakcích v threadu o XPro je toho dost) jsem už tuto značku nechtěl. Ale ani nějaký Android nesmysl či minipočítač. Prostě krabičku která bude dělat to co chci (nemám zas tak velké nároky) ale bude po zapnutí fungovat.
Po 4 dnech nelze hodnotit, ale Mede8er pro mě vypadá nadějněji než Xtreamer, Dune, eGreat, Popcorn či minipočítač s Androidem.
Třeba názor po půl roce změním, to se uvidí.
Bohužel není to zrovna levné zařízení, ale dávat třeba polovinu za něco, k čemu mám nedůvěru a kde jsou na webu dost rozporuplné reakce se mi nechtělo.[/QUOTE]

Já mám taky špatnou zkušenost s androidím MMC. Po dvou měsích musel jít z domu :-)
Druhé MMC s Egreatem jsem měl soft od Mede8ru a byl mnohem lepší než ten origo od Egreatu. Od Mede8eru mne odrazovala cena, nebyla tam čeština a především téměř nikdo v té době s ním neměl v ČR zkušenosti.
A když mi odešel první Egreat, šel jsem do jistoty dle rady kamaráda i do druhého Egreatu co jej měl a byl s ním nad míru spokojen. Měl jsem právě i tu možnost si jej omakat. A nelituji. Samozřejmě má moje MMC své mouchy jako každé MMC. Měl jsem tu výhodu, že jsem věděl do čeho jdu.
Pořádně otestuj toho mede8era a dej hlavně vědět když bude zlobit - jestli se taky semtam kousne atp. Předem dík
puschpull (921)|11.3.2014 16:59
Jasně, otestuji. Připlatil jsem si v Alze možnost vrátit do 2 měsíců bez udání důvodu. týdny je málo, ale 2 měsíce už je na seznámení dost. :-)
puschpull (921)|16.3.2014 15:31
Zkouším, testuji, zatím jsem spokojen.

Zkoušel jsem měnit skiny. Je to jednoduché. Zde: X3D Skin Pack downloads je možné stáhnout archiv, ten se rozbalí třeba na flashku nebo někde na sdílenou složku v síti. Najede se na ty složku ní při procházení "Knihovny médií" a stiskne "Menu". Nabídne se "Set to Skin Option". Pak restart a máme jiný vzhled. Návrat zpět je snadný, stejný postup a "Restore Default Skin" a "Restore Default Background". Zde není třeba ani restart.

Jednou se mi stalo, při nějakém velkém procházení složek s fotkami, spouštění slideshow a opětovném prohlížení složek, že přehrávač "vytuhnul". Pomohlo vypnout a zapnout.

Přehrávání je zatím bez problémů.

Titulky mám vesměs v kódování "Středoevropské" a "UTF8". Je třeba to nastavit a přehrávač si pamatuje to poslední nastavení kódování, takže občas se tohle musí ručně přepnout. Špatné kódování je vidět na diakritice hned. Jinak vybavení práce s titulky je dostatečné: volba titulkové stopy, možnost najít a načíst titulky na Internetu (zatím jsem nevyzkoušel, všude titulky mám, ale zkusím to ...) kódování znakové sady, velikost písma, barva písma, pozice titulků, časový posun titulků.

Zkoušel jsem datový tok videa. Stáhnul jsem zde: http://jell.yfish.us/ testovací videa 5, 10, 20, 40, 50, 60, 80, 120 Mbps.
Z USB flash disku zvládne přehrávač do 80 Mbps (120 Mbps už cuká) Musím stáhnout ty datové toky 90, 100 a 110 Mbps.
Dnes jsem měnil router (starý D-Link DI-524 sloužil již 6 roků a uměl jen 100Mbit LAN). Jelikož Mede8er má Gbit LAN, a všechny tři PC co máme doma mají také Gbit LAN, a úložiště většiny filmů je na mém PC, tak jsem pořídil nový router: ASUS RT-N16.
Včera jsem ještě testoval plynulost přehrávání na D-Linku. Tam šlo bez cukání do 40 Mbps, 50 Mbps už mělo viditelně trhavý pohyb. BluRay Avatar cukalo hodně a bylo naprosto nekoukatelné. Filmy 1080p měly občas v některých scénách také trhavé pohyby (například v závěrečných cca 20 minutách Enderovy hry to cukalo docela dost. 720p naprosto bez problému a takových 90ˇ1080p filmů bylo bez problémů.
Dnes jsem tedy namontoval ten ASUS RT-N16 a zkoušel nejprve Jellyfish. 40, 50, 60, 80 Mbps naprosto plynule. 120 Mbps cukalo, ale to cuká i z USB. Zkusím až stáhnu 90, 100, 110 Mbps. BluRay Avatar jede nyní naprosto plynule.

Pro zajímavost: http://puschpull.org/root/home_net/netdiag_home_02.png - naše domácí síť (stav k včerejšímu dni), dnes už to takto přesně neplatí.

Co vás zajímá? Ptejte. Rád vyzkouším (pokud to budu umět vyzkoušet) a odpovím. :-)
tdlmarek (1566)|16.3.2014 16:01
[QUOTE=puschpull;484644]Pro zajímavost: http://puschpull.org/root/home_net/netdiag_home_02.png - naše domácí síť (stav k včerejšímu dni), dnes už to takto přesně neplatí.

Co vás zajímá? Ptejte. Rád vyzkouším (pokud to budu umět vyzkoušet) a odpovím. :-)[/QUOTE]
Mě by zajímalo, jak může mít výměna routeru nějaký vliv, když je podle schématu Mede8er zapojen do stovkového switche Zyxel ES-105A :)

A také jakou roli tam hraje ten DSL router DrayTek, když na připojení k Internetu vypadá spíš to 5 GHz rádio?
Miki_ (162)|16.3.2014 16:05
Pushpulle: Díky za postřehy. Dle toho se to chová stejně jako na ostatních MMC. Prostě tak jako většina MMC, které má Realtek 1186.
Jinak Realtek zatím nedokáže využít 1GBLan, ale jen 100Mbit ikdyž má na krabici napsané 1GB.
Jestli můžeš zkus otestovat jestli dokáže automaticky detekovat a nastavovat správně FPS dle přehravaného videa.
Díky