Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniStar S3 ISIO

Dagy2 (3153)|1.12.2014 14:25
všetky sw update a pomocné sw nájdeš na stránke http://www.technisat.de -> produkte -> digitalreceiver -> SAt receiver -> ISIO S3 -> downloads
tam máš firmware a soft na obsluhu prneosu dát, editáciu atd.

iná možnosř je http://www.setedit.de -> stiahnuť trial setedit pre technisat S1.
Pomocou tohto môžeš editovať programy a zase ich späť nahrať. Pozor, trialová verzia umožňuje len 19 zmien potom treba urobiť SAVE a môžeš pokračovať. alebo plná verzia ca 25EUR - myslím že je to zbytočné.

P.S. teraz pozerám, že Techniport je len u Digit ISIO S1 a nie u S3.
kody33 (16)|16.3.2016 23:21
Prikupil som S3 Isio, vsetko bezi dobre, iba by som chcel rozbehat technilink, nastavil som na zapnute vsetko, telka je LG 42LN570s, povolil som to aj v telke, zobrazuje mi ze zariadenie podporuje simplink, ale maximalne co som dosiahol ze televizorovym ovladacom vypnem technisata, ale uz ho nezapnem, poradite niekto? je tam nejaka ficurka, alebo to aj tak nebude fungovat?Technisatovym ovladacom neviem ovladat telku vobec...Teda zvuk viem ovladat, zmenil som format zvuku HDMI na PCM, aspon nieco:-)
Vyskusam este kupit HDMI 1.4 kabel,uvidim ci to pojde
Dagy2 (3153)|18.3.2016 02:46
Problém je podľa mňa v LG.
Totiž takto funguje Simplink aj medzi LG a LG:
- zdroj signálu zapne TV cez simplink
- vypnutie ale funguje opačne - TV vypína zdroj signálu.

Mám BD prehrávač a TV.
Ak aktivujem Technilink v Technisate STC je to presne rovnako - SAT zapne TV. Vypnúť ho ale nevie, pri vypnutí TV sa vypne SAT.

Moje nastavenie:
1/ Technilink:
zapnutie TV = ZAP
vypnutie TV = VYP
ovládanie zvuku = VYP

2/ nastavenie zvuku v Technisate:
HDMI mám pripojené priamo do TV. Keďže TV má len stereo repro, nepotrebujem DD zvuk dostať do TV.
Nastavenie na HDMI mám preto tak ako si nastavil ty = PCM. t.j. dekodovanie zvuku v SATe a možnosť ovládať zvuk DO Technisatu

Pre 5.1 zvuk používam AVR, ktoré zapínam len k filmom. Mám ho pripojeý cez OPTIKU. Na výstup SPDIF mám nastavenie BITSTREAM a zvuk potom nastavujem na AVR. Neviem či ISIO S3 mám oddelené nastavenie. Má ho ISIO S1 a ISIO STC
golfLC (1941)|18.3.2016 09:40
S3-ka nemá výstup SPDIF ani COAX, aj keď v menu - nastavenie - zvuk je možné obe hodnoty nastavovať....


[ATTACH=CONFIG]32826[/ATTACH]

U mňa v kombinácií S3-Samsung Technilink funguje bezproblémov

---------- Doplněno v 09:40 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:36 ----------

Oprava Chlapci..... SPDIF je púšťané cez žltý chinc


[ATTACH=CONFIG]32827[/ATTACH]
Myslel som, že podľa klasického zobrazenia farby je to video výstup9-):-!!!
DV012_ppic_0000+4748_010400_001.jpg spdif.jpg
kody33 (16)|18.3.2016 13:53
Dakujem za odpovede, inak, mne to nefunguje ani tak ako tebe Dagy, da sa to len vypnut televizorovym ovladacom to je vsetko.
Tak to bude asi vlastnost LG televizorov:-(
Ale zbadal som dalsiu vec pri nastaveni obrazu natvrdo na 1080p zo satu, asi kazdych 5 min obraz blikne, TV nastavene na iba skenovanie.Podla specifikacii LG pre tento televizor by mal tento TV zvladat 1080p... Takze som to v sate nastavil natvrdo na 1080i a vsetko funguje krasne.
Je mozne ze je to problem HDMI kabla, kedze kabel je z roku 2013 ako aj TV, a bude mat specifikaciu najskor HDMI 1.3, objednal som HDMI 2.0 skusim ci to pomoze aj s tym Technilinkom aj s upscalovanim na 1080p.
Este jedna vec, SFI aktualizacia nastavena v noci na 4,00 hod a zdroj je sfi.technibutler.de, ale aktualizacia v noci neprebehla, vcera som ale robil manualnu aktualizaciu SFI, tak uvidim ci automaticka prebehne dnes v noci. Je ten zdroj na stahovanie dobry, alebo tam mam nastavit nieco ine? Nepouzivam ziadne nemecke programy z astra 19,2, pouzivam zatial len kanaly z astra 23.5.
vivid.sk (11472)|18.3.2016 14:26
[QUOTE=kody33;521527] asi kazdych 5 min obraz blikne[/QUOTE]
[QUOTE=kody33;521527]Je mozne ze je to problem HDMI kabla[/QUOTE]
Je. Skus kvalitnejsi (a co najkratsi) kabel. Rok vyroby s tym ale nema nic spolocne, moze ist o HDMI kabel standard. Potrebujes High Speed. Kabel HDMI 2.0 je samozrejme nezmysel a nieco, cim si opat obchodnici mastia svoje kapsy. Kabel je konstrukcne stale ten isty.
kody33 (16)|18.3.2016 15:32
O.K. kabel so prikupil HDMI High Speed with Ethernet 1m, rok vyroby kabla samozrejme nerozhoduje, ale o tom co mam ja, neviem zistit nic, iba ze som ho kupoval v roku 2013 spolu s TV, a tym padom asi nebude specifikacie High Speed:-)
Dagy2 (3153)|18.3.2016 17:38
STC nastavený na 1080p / YCbCr 4:4:4 / HDCP auto
TV LG LW650 (r.v. 2011) IBA SKENOVANIE
kábel HDMI 1.3 cca za 3 EUR-á, dĺžka 5m (iný zrovna nemali). Mám všetky HDMI 1.3 rovnaké z roku 2011 iba BD prehrávač -> TV je HDMI 1.4 kvôli 3D.

otázka, čo máš nastavené v TV v položke TrueMotion? Ak tam máš niečo tak to daj na VYP.
kody33 (16)|18.3.2016 19:41
prepol som to na 1080p, na telke som vypol Truemotion, testujem, dam vediet
kody33 (16)|18.3.2016 20:12
Dakujem Dagy za dobru radu:-)zabralo to, pol hodinu to nebliklo ani raz:-)takze zmena , po vypnuti Truemotion to zabralo 5 hodin sledovania ani jedno prebliknutie, vypol som to , isiel som spat. Rano kontrola stahovania SFI, vsetko prebehlo uz automaticky, ale preblikavanie obrazu je spat,skontroloval som TV - Truemotion stale vypnute, nastavil som 1080i, neblika uz nic.Pockam na novy kabel, uvidim co to spravi
UPDATE: takze toto zmiznutie obrazu a cierna obrazovka trva tak 1 sekundu ,a objavi sa len po zapnuti satelitu, ked je dlhsie vypnuty, potom postupne prestane a uz neblika ak je aj nastaveny na 1080p...skusal som menit aj rozhranie farieb, ziadny vplyv to nema.Kazdopadne to tak asi nema byt,Technisat sa sprava divne, nemam z toho radost:-(
Dagy2 (3153)|26.3.2016 15:27
kody, celkom nerozumiem tvojmu update. je to správne ako píšem nižšie?
truemotion vypnute, to je jasné
keď je dlhšie vypnutý SAT tak po prvom zapnutí je badateľné preblikávanie ?
pri dlhšom zapnutí ale prblikávanie mizne a to bez ohľadu na to, či máš nastavené 1080p alebo 1080i
prepínanie farieb nemá vplyv - ale toto je celkom normálne, bežným okom pri prepnutí nevidíš rozdiel. Sú ale niektoré TV, ktoré napr. 4:4:4 nezvládnu, potom musíš zvoliť iný spôsob.
kody33 (16)|28.3.2016 15:24
Ano Dagy2 presne si to pochopil,tak ako som to myslel:-) update som zvolil preto aby som tu nespamoval len konverzaciu sam so sebou a nezahlcoval forum len mojimi vylevmi:-)
Teraz k veci, sat som prikupil, je novy, tak ho sledujem a hladam odpovede na to, preco nepracuje spravne - alebo pracuje spravne ale robi nejake divne veci:-)Zo satom som spokojny, a nebol by som rad, ked si uz cela rodina zvykla na vyborne SFI , ze ho musim vymenit alebo riesit problemy v zaruke.
Po tvojej dobrej rade ohladom vypnutia Truemotion, to okamzite zabralo,prestal preblikavat, ale po opatovnom zapnuti rano, to robilo, aj ked je pravda ze uz len sem tam.frekvencia preblikavania sa znizila, ale robi to nepravidelne, neocakavane, niekedy skoro vobec, niekedy casto, ale len na urcitu dobu.Naposledy som otocil trafo zo satu v predpatovej ochrane naopak, je to este ovela lepsie:-) a uz je to fakt len sem tam. ale aj tak to cloveka zamrzi, ked si kupi novy sat a ocakava hlavne bezproblemovy chod:-)
smolda1990 (1)|7.4.2016 17:44
Zdravím, koupil sem si s3 isio a sem spokojen jen se chci zeptat jak to je s přehravaním online videi na internetu. Pokud si najdu stanku s online filmy zdarma tak mi to satelit nechce přehrát. Nejsou nejaké programky nebo fimware k přehravaní videjí na netu popřípadě nejaké nastavení přijímače. Díky
golfLC (1941)|7.4.2016 18:05
Nie, nie je, kupil si si satelitny prijimac s podporou prehravania z usb, pripadne vnutornej siete. Ziadny alternativny fw nie je, len origo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
jarry.p (43)|1.3.2017 21:26
Ahojte, mam novy problém. Nedávno mi přestalo fungovat nahrávání programů Nova HD a Nova Cinema HD.
Při nahrávání se přijímač pokaždé zasekne a musím provést restart.
Při nahrávání v režimu Stand by se nahrávka provede, ale při přehrávání se přijímač opět sekne a musím provést restart.
Pokud se pokusím danou nahrávku přehrát v PC, tak se video seká nebo přeskočí v čase.
Tento problém vznikl tak před měsícem. Dříve vše fungovalo dobře. Nic v nastavení přijímače se nezměnilo ani HDD jsem neměnil. FW mám poslední možný 2.57.0.3 (2575f) UL2.22-1 BL2 (492).
Operátor je Skylink. Nahrávání všech ostatních programů funguje.
Zkoušel jsem vyměnit HDD a provést tovární nastavení. Nic nepomohlo.

Nevíte někdo, co s tím?
digitivi (215)|1.3.2017 22:00
Tieto programy vysielaju na frekv. 11876 H 29900. Mas v prijimaci zadanu tuto frekvenciu u tychto programov? Aky mas signal (dB) na tejto frekvencii? Pri live sledovani stanic ti nic neseka? Co nahravky inych stanic z tejto frekvencie (Prima, COOL, JOJ...), su v poriadku?
Na kolko % mas disk zaplneny? Skusal si pozriet na disk aj na PC, ci tam nemas balast (napr. po zmazanych nahravkach), ktore ti isio neukaze? Skus urobit kontrolu PVR v Isiu, ci ti vyhodnoti HDD ako vhodne pre nahravanie.
jarry.p (43)|1.3.2017 22:29
Předem děkuji za rychlou reakci.
Frekvence správná. Kvalita 6.8dB. Při live sledování se to neseka. Prima cool nahrávám neustále a vždy ok.
HDD zaplněn na 17%.
Kontrola způsobilosti HDD proběhla ok.
V PC jsem se na to díval protože jsem zkoušel jiný HDD. Ano, jsou tam soubory kterým nerozumím, ale balast tam podle mě není.
Dal jsem nyní na přijímači kontrolu systému souborů hdd a taky proběhl ok.
Mohl bych zkusit úplně čistý HDD. To udělám.
digitivi (215)|2.3.2017 09:48
Kvalitu mas velmi slabu. Netvrdim, ze toto je pricina problemu s nahravanim, ale dories si aj signal. Hodnota 6,8dB zodpoveda asi 60cm parabole (zle nastavenej). Nemas sfarbeny ukazovatel kvality pri tejto hodnote uz na zlto? Mal by byt zeleny.
Na spravne nastavenej 80cm parabole je kvalita >10dB (Technisat).
jarry.p (43)|2.3.2017 10:07
Ano, mám parabolu 60cm a kvalita při této úrovni je už signalizována žlutě.
Jestli jsem ale schopen ji nastavit lépe nevím, protože jsem to nikdy nedělal. Mohu se spolehnout na ukazatel úrovně přijímače a zkusit to poštelovat.



Odesláno z mého SM-G903F pomocí Tapatalk
jarry.p (43)|7.3.2017 22:48
Tak jsem poladil anténu a kvalita signálu je nyní min. 10dB. Ukazuje to max. Bohužel při nahrávání na Nova HD se to po chvíli zasekne. Co zkusit dál?

Odesláno z mého SM-G903F pomocí Tapatalk
Dagy2 (3153)|13.3.2017 14:49
Netušo proč pouze u NovaHD. Postupoval by som takto:
1/ záloha nastavení a naladení programov na USB alebo do Techniportu, podľa toho čo používaš
2/ FLASH reset, nie továrenské nastavenie. Pozri do manuálu ako sa to robí u ISIO S3 - je to vždy vytiahnuř vidlicu zo zásuvky, potom držať naraz šípku nahor na čelnom paneli a zároveň tlačítko zap. Zastrčiť vidlicu - a teraz u starších prístrojov držať až sa objaví nápis na displeji v nemčine továrenské nastavenie alebo pokiaľ prijímač nabootoval tak znova a po 5sek od zastrčenia vidlice pustiť obe tlačítka (takto je to u STC).
3/ prístroj začne autoinstallom - nastaviť len základ, t.j. tam kde ťa nepustí preskočiť nastavenie, pozície družíc, výstupy audio/video. preskočiť EPG, vyhľadanie programov atd
4/ v menu zvoliť vymazanie všetkých programov
5/ nalaď len Novu a vyskúšaj nahrávanie

6/ ak to nejde, podaj správu a budeme špekuľovať čo ďalej
ak to ide môžeš skúsiť nahrať zo zálohy tvoje nastavenia
jarry.p (43)|30.3.2017 20:57
Ahoj,

trvalo mi to dlouho, ale konečně jsem se k tomu dostal a bez úspěchu.
Nic nepomohlo a zkoušel jsem toto:
1/ Flash reset, vymazání všech programů a naladění pouze skupiny programů, kde je Nova HD.
2/ Downgrade FW na 2.57.0.1-2575b a také 2.56.0.2-2464 + flash reset a výmaz programů.

Poznatky:
Nahrávání se pokazí také při Nova Cinema HD.
Při každém Flash resetu se mi nikdy neinicializuje CI dekodovací karta a musím provést reset CI slotu.
U fw 2.56.0.2-2464 se mi dokonce ani dekodovací karta vůbec nespustila a přijímač hlásil prázdný CI slot. Na 100% vím, že tento fw jsem dříve určitě s úspěchem provozoval.
Nyní mám tedy fw 2.57.0.1-2575b, který se chová trochu lépe. Projevuje se to tak, že při nahrávání při současném sledování, se obraz někdy jakoby zasekne, ale satelit jede dál. Zasekne se úplně až třeba po půl hodině.
Když nahrávám při vypnutém satelitu, tak se nahrávka v pořádku uloží, ale při pokusu o přehrávání se satelit zasekne. Pokud se danou nahrávku pokusím přehrát v PC, tak se to seká. Vypadá to, jakoby byly chyby v dekodování. A to vše mě přivádí k myšlence, zda by nemohla být vadná dekodovací karta či CI slot?
Na druhou stranu nahrávání z Prima Cool HD a ČT HD funguje bez problémů. Ostatní kanály nemám moc odzkoušeny.

Tak co teď? Nad čím budeme špekuľovať ďalej?
Dagy2 (3153)|31.3.2017 08:22
1/ neviem či S3 má nastavenie clock pre CI-modul. Ja som to na žiadnom prístroji nemal, ale myslím to bolo u S1 - ak to tam je, skontroluj aké je tam nastavenie. Golf alebo Hornet tu dávali info čo tam má byť nastavené
2/ typ CI-modulu?
3/ čo znamená "zasekne" - zamrzne prijímač tak, že ho je treba reštartovať dlhým stlačením ZAP alebo vytiahnutím šnúry? alebo sa zasekne len prehrávanie?
4/ pri nahrávke, nie je značka u nahrávky napr. "kľúčik" alebo znak CMR ?
jarry.p (43)|31.3.2017 10:24
1/ nic na nastevení clock pro CI-modul tu nemám
2/ TechniCrypt IRDETO CI+ od Technisatu, Název produktu: Irdeto CI Plus CAM
3/ ano, zamrzne a musím ho resetnout dlouhým stisknutím ZAP na ovladači anebo na dálkovém ovladači
4/ ne, při nahrávání není znak ani klíč ani znak CMR
Dagy2 (3153)|31.3.2017 21:20
a zamrza to len pri nahrávaní a len na NOVA / NOVA CINEMA. Pokiaľ len pozeráš tak je to OK ?
jarry.p (43)|31.3.2017 21:41
Jen při nahrávání nova a nova cinema. Pokud se jen dívám na nova a cinema, tak se nic neděje a je to v pořádku.

Odesláno z mého SM-G903F pomocí Tapatalk
Dagy2 (3153)|1.4.2017 11:05
viď SZ
golfLC (1941)|4.4.2017 17:12
clock (reduced-normal) na S3ke ani nebolo... podla toho, co som tu cital, jarry.p nema hdd naformatovany na TSD format, ale na NTFS, skusil by som zacat pri tomto...
golfLC (1941)|4.4.2017 18:20
Zlá správa... teraz som testol niečo z nova international a nahrávka z časovača sa po spustení po 2-3 sekundách sekne a zatuhne celý prijímač, pomôže len reset tlačítkom power...

Modul starý technisat CW, takže ani irdetom to nie je....
HDD zaplnený na 30%, takže ani tým to nie je, formát hdd TSD.
golfLC (1941)|4.4.2017 20:03
Dal som ďalšie tri nahrávky a rovnaký výsledok, z Novy International. A najhoršie je, že prijímač vytuhne aj pri nabehnutí na "vadné" nahrávky v zozname nahrávok, takže sa nedajú jednoducho ani zmazať. Len cez správu filmov v menu prijímača a tam dať zmazať nahrávku, tam nenabieha na náhľad. Uvidíme, či sa s tým bude niečo robiť... HDD mám externý WD 1TB formát TSD, tam problém nevidím, modulom asi tiež nie, nakoľko ich máme odlišné ešte aj kódovaním.
digitivi (215)|4.4.2017 23:01
Som zvedavy ci sa s tymto problemom ozvu aj dalsi majitelia tohoto prijimaca. Popravde neverim, ze by sa dovozcovi podarilo tento problem poriesit s vyrobcom. Isio S3 nie je celkom urceny pre CZ/SK trh.
golfLC (1941)|4.4.2017 23:26
Odskúšal som to isté ešte na ISIU STC, rovnaké moduly, karty ICE CZ a SK región, Nova Internationál nahrávka bez problémov z časovača prehrateľná, aj so zoznamu nahrávok, bez problému aj odstrániteľná. Takže je to vo fw-ry S3-ky. Prívod signálu z rovnakej paraboly.
digitivi (215)|4.4.2017 23:45
Ked mi pride S3 z opravy (ak pride) tak to tiez vyskusam.
napakur (1)|26.11.2017 20:54
Prosím, jak jste na tom aktuálně s odstraněním problému zasekávání nahrávání z TV Nova HD ze SKylinku ?
Mám nyní nový Technisat S3 ISIO a mám možnost ho do 14 dnů vrátit prodejci.
Testuji, testuji... třeba, že editace nahrývek na NTFS dosku nejde, ale na už FAT32 ano... hurá.
...ale právě se mi kouslo nahrávání... a s tím bych nechtěl existovat...
Dagy2 (3153)|28.11.2017 01:04
1/ treba si precitat original manual.
tam sa napriklad docitas, ze NTFS format strih nepodporuje.
Pouzivame vacsinou TSD.

2/ S3 nemam, u STC ani HDS2 ziadne problemy s nahravanim.
otestoval si vhodnost nahravacieho media? dufam ze to nie je nejaka fleska za 3 eura.