Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TechniSat TechniStar S3 ISIO

golfLC (1941)|16.11.2013 14:48
Hlavne je to preto casar, co robí v tebou nastavený čas technisat, či už kontrola fw-u, ale hlavne aktualizácia SFI-EPG na tebou zadefinovaných programoch a družiciach. Ak by si nechal koax na magiu, uplne by si zmazal vyznam a vlastnosti tohto prijímača, nakoľko aktualizácia by bola asi tak žiadna. Pri opačnom zapojení na technisat, by si mohol mať za aktualizácie pre zmenu zase zaparkovanú parabolu niekde úplne inde, ako požaduje magio. to obnáša znovu zapnúť technisat, prejsť na požadovanú družicu, vypnúť, prepojiť na magio,....toto proste nie. Neviem ako to má mágio, ale ak sa ešte k tomu delíš so susedom, jednoznačne samostatná parabola na magio, tým pádom máš poriešený technisat s pokrytím orbitu cez motor nezávisle na hocičom inom. Je to lepšie urobiť raz teraz logicky a poriadne, ako po čase to prerábať a dostať sa aj tak do tohto stavu a konfigurácie pre plynulé a bezproblémové využivanie všetkých funkcií a fičuriek oboch prijímačov:-)
casar2 (5)|28.11.2013 20:22
Nazdar.
Poprosim o radu v mojom trapeni v tejto zime na streche :
Technisat S3 ISIO som bachol na novu fixnu 80ku parabolu s LNB http://satelity.ellano.sk/28134/monoblok-singl-mascom-mc-m4-s01hd.html a mam problem s doladenim paraboly s monoblokom 23,5+19,2. Na stred som dal Astru 23,5 a podla toho co som sa docital, tak Astra 19,2 berie odraz z pravej strany paraboly.
Moje nastavovanie skoncilo s takymito hodnotami :
Astra 23,5 -uroven 93 a kvalita 9,1dB
Astra 19,2 -sat.prijimac vypisuje,ze parabola je pp.nastavena na Astru 28,2 - uroven 90 a kvalita 9,2dB.
Skusal som uz vselico, ale bud to dodrbem este viac/23,5/ ale ani za boha neviem naladit 19,2.
V satelite mam nastavenia len na dve Diseq.druzice, na prvom mieste je Astra 23,5 a pod nou na druhej pozicii Astra 19,2.
Ked som dal ladenie akoze Astry 19,2 tak naladilo tie hudobne stanice z Astry 28,2.
Konzola pre 80ku parabolu je vo vodovahe, monoblok uchyteni jak ma bejt....tak uz neviem.
To o kvalite rozhoduju fakt mm-metre?
Na druhu parabolu s motorom som nastavil AB Cryptobox 550HD, len koli kuzlam po LAN sieti a anglickej lige.
Ale pri porovnani obrazov je to abnormalny rozdiel, to AB550HD je fakt vhodne len na LAN .
Dik
golfLC (1941)|28.11.2013 20:36
[ATTACH=CONFIG]25470[/ATTACH]

odkontroluj zakrytím toho ktorého konvertora, aby si vedel že máš priradený správne diseQB-)

Hlavne uchytenie aby si mal tak, ako je na obrázku, na niektorých monoblokoch je prehodený len DiseQ (nie je to však tvoj prípad -majú to len inverto monobloky), nakoľko je to o odraze a dopade signálu na konvertor...

[ATTACH=CONFIG]25471[/ATTACH]
monoblock.jpg 2f0gdg3.jpg
Dagy2 (3153)|28.11.2013 21:05
casar, väčšinou vždy dávam do pozornosti fyziku pre 6.ročník základnej školy. vidíš že aj ten prístroj to už vie - máš okuliare na opačnej strane - 28.5E a nie 19.2E.
Ale golf to vyriešil teraz navždy - 10 bodov.
casar2 (5)|29.11.2013 08:19
Ano, vsetkym VAM patri VDAKA, panove nejsem blbej, presne podla tychto obrazkov som postupoval, nastavoval.LNB je uchytene podla obr.1 /golLC/ a snazim sa doladit podla obr.2.
Re pree Dagy2-vies tento rok pracujem v atomke na radiacnej ochrane 23rokom, takze polcasy rozpadov atomov,neutronov a fyzika ma ziví.
Ale patri Vam moja vdaka, idem skumat nastavenia v Technisate, potom hybaj na strechu sa trapit....


Takze ako bolo spominane prikladam studijny material v prilohe....som sa nepozeral na zadnu stranu LNB pri montazi,tam je nakres uchytenia-modra a červená bodka....a presiel som tolkymi roznymi skoleniami a neaplykoval som z toho pri montazi nic, hamba mi!
Vsetko prenastavene za 10minut a vsetko funguje jak ma.
golfLC (1941)|29.11.2013 10:39
Ak všetko funguje tak, ako má, paráda!!!

pri monobloku sú však dve možnosti uchytenia. Ty si išiel asi spôsobom napriamo 19,2 a odraz 23,5. Samozrejme to je OK, išiel si podľa návodu. Väčšina z nás, čo máme monoblok, však používame druhý spôsob montáže, napriamo 23,5 a odraz 19,2, nakoľko 19,2ka je taká silná, a hlavne nie až tak často používaná, že jej stači toto umiestnenie. Tým pádom máš možnosť vyšperkovať 23,5 do maxima, nakoľko je napriamo a používaš ju najčastejšie. Ešte trošku by som sa pohral aj so skew, malilinké natočenie monobloku na úchyte, tiež Ti to pridá nejaké to %. Ale ak vsjo fachčí ako má, netráp sa. Technisat Ti však hneď na začiatku naznačil-poradil, že si na zlej družici, on si pozerá referenčnú tabuľku TP v prijímači a na satelite a z toho vyhodnotí, či si správne, alebo na nejakej inej družici aj s napísaním, na ktorejB-)
tatos46 (21)|16.12.2013 14:28
Zdravím,

mám nový technistar S3 Isio. Dal jsem poslední SW - 57e. Nejdou v něm použít filtry, pro usnadnění hledání programů, při výběru do oblíbených. Proti SW - 56, kde bylo tlačítko akceptovat výběr, se tlačítko v 57 změnilo na: rušení filtrů. Spoléhám a prosím Golfa, že poradí. Původní, první SW byl asi 54. Dal jsem 57. Objevily se ale i problémy při editaci oblíbených programů. Obrazovka TV vypadávala, problikávala při některých krocích výběru. Dal jsem SW56 a satelit přestal po čase vidět modul decodéru ( Mascom AlphaCrypt TC ) s kartou Skylink-ICE. Vrátil jsem tedy SW 57. Satelit mám připojen drátově k domácí síti. TV je LG pazma HD ready - PQ 3000. Jinak vše OK. Disk nemám.
golfLC (1941)|16.12.2013 14:33
Nazdar!
Som teraz mimo, ale hnes ako budem pri prijimaci, dam Ti vediet. Fachčim na poslednom fw-y a vsjo OK...
golfLC (1941)|16.12.2013 23:48
tatos46 tak až teraz som sa dostal k prijímaču. Ak chceš v editácií programov použiť filter, keď si v menu a usporiadaní seznamu TV, potlačíš červené tlačítko na výber filtra, aký požaduješ, napríklad poskytovateľa, najdeš si napr. Skylink a na ňom potlačíš OK. Pri Skylinku sa zobrazí "fajka", môžeš pokračovať na ďalšieho poskytovateľa, ktorého chceš pridať do filtra a na konci potlačíš to tlačítko so šípkami s nápisom Zuruck (známe ako return alebo nazad-späť). Zrušenie filtra už ako si písal aj Ty cez žlté tlačítko, prípadne OPT a zrušiť filter.

[ATTACH=CONFIG]25749[/ATTACH]

V prípade, že máš problém s modulom, sprav upgrade na poslednú verziu bez modulu, následne po reboote len základné nastavenia obrazu, paraboly, žiadny setting a prijímač odpoj zo siete. Až následne vlož do vypnutého prijímača modul a prijímač zapni do siete. Mal som tiež problém, aj keď ešte s prvým fw-om s inicializáciou modulu. V standby prípadne zapnutom stave mi korektne moduly nenabiehali. Pri inicializácií z úplne vypnutého stavu žiadny problém.
Za to blikanie obrazu....nastavenie obrazu (v prijímači) máš nastavené na aké parametre?

Samozrejme, myslel som upgrade s továrkom, to Ti pri upgrade nenabehne automaticky, len pri downgrade (z vyššej verzie na nižšiu)
Technisat%20Remote.jpg
Dagy2 (3153)|17.12.2013 08:25
Ad blikanie obrazu u plazme hd ready - moje skúsenosti aj s inými prijímačmi:
NIKDY nenastavovať na TV aj na SAT súčasne mod obrazu AUTO. Potom sa tí dvaja chvíľu dohovárajú čo ktorý pošle a čo ten druhý vie zobraziť. Niekedy to nakoniec dopadne úplne katastrofálne! Napríklad posunutý obraz a zobrazenie 2x alebo 4x zväčšeniny
- nastav na TV formát obrazu "len skenovať" alebo nejaké "pixel-to-pixel"
- nastav na SAT natvrdo najväčšie rozlíšenie ktoré ten TV vie zobraziť. Určite nie 1080p alebo 1080i ak je to HD ready ale snáď 720p. U Skylink HD programov bude musieť SAT downscalovať
tatos46 (21)|17.12.2013 11:51
Díky za rady, Golf, Dagy. Filtrování při editaci TV programů funguje. Nevšiml jsem si, že vlevo již zůstanou programy filtrované. Modul s kartou nyní funguje. Na satu mám rozlišení "přirozené". Při běžném používání nedělá potíže. Budu zkoušet i jiná. Na TV jsem žádnou možnost nastavení rozlišení nenašel. Zvuk ze satu jedu koaxiálním kabelem do D/A převodníku a pak do audia (TEAC H-500), v satu nastaveno na bitstream, z TV optikou do D/A převodníku a z DVD-PVR také koaxem. Nejčastěji totiž na satu poslouchám satelitní radia. SRG Swiss Jazz, Jazz FM, TSF Jazz... Šest let starý sat byl Topfield TF 6060CI se slovenským OSD. Šlapal dobře. V ČR se neprodával. Tento Technisat mi vyhovuje šířkou 280 mm a stříbrnou barvou, koax.výstupem zvuku, VFD display, HbbTV, nternetová rádia ....a solidní cena 150 Euro.
golfLC (1941)|17.12.2013 11:59
Tak to ozaj solídna cenaB-)
ja som ho mal za 199€, ale za nedočkavosť sa platí, musel som ho mať hňeď, ako vyšiel:-)-
Dagy2 (3153)|17.12.2013 14:45
rozlíšení na SAT-u "přirozené" je blbě.
Ten ti posiela do HDMI vždy to, čo príde na vstup z antény. V prípade, že ukladáš a ladíš HD programy (SAT sa vždy prepne na program ktorý v liste programov presúvaš alebo meníš) tak pošleš do TV 1080i a on to musí prežuť a downscalovať na HD ready. Myslím, že to je ono blikanie.
Prehoď na SAT natvrdo 720p.

V TV musíš mať nastavenie obrazu 16:9, wide, smart, 4:3 a podobné veci v menu. Jednou z možností by malo byť, že TV sa správa ako "monitor" a nič neprepočítava. niekde sa to volá pixel-to-pixel, inde no uppscaling atd. Potom všetky prepočty robí SAT prijímač.
slay (161)|25.12.2013 09:02
Jeden dotaz:
Internetové rádio běží jak? V ShoutCast nebo vTuner? Je to zásadní rozdíl. Koupil jsem si před dvěma roky AVR s tím, že lze poslouchat internetová rádia. Ale bohužel už nenapsali, že je AVR postaven s Shoutcastem. A zde není snad žádná česká stanice. Udělal jsem chybu, že jsem to nevrátil. Potřeboval jsem ale SLIM AVR a moc na výběr nebylo. A dle techniků to prý nelze ani předělat na vTuner :-(((. Můžete mi někdo sdělit, jak to je u tohoto TechniStaru?
Hornet F-18 (1328)|25.12.2013 11:46
Na S3 to je rovnako, je tam len sluzba "Isio Live" a tam su aj radia, ale nase nie. Ale mozes vyuzit satelitne radia, vysielaju tam vsetky sk/cz stanice. Popripade, ak mas okrem 23,5 aj 19,2 alebo 28,5 tak budes mat kopu zahranicnych radii. Osobne dost pocuvam tieto satelitne radia a takisto mam v Isio Live predvolene nejake internetove radia. Nemam S3 ale Isio S1, ale v tomto je to myslim rovnake.
golfLC (1941)|25.12.2013 14:22
Ano, rovnakeB-)
tatos46 (21)|30.12.2013 18:16
Připadá mi pohodlnější a rychlejší na obsluhu poslech rádií satelitních, než internetových. Škoda jen, že v nedávné době došlo ke změnám na pozici 28,5 E. Britské rádio Jazz FM má nyní slabší signál. Při dešti, nebo sněžení je příjem nemožný. Parabola je 80, se 3 konvertory (28,5 E..23,5 E..19,2 E) Hotbird mám na další 65 Parabole.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Dagy2 (3153)|30.12.2013 21:46
Ide to v pohode na 85cm - všetky 4 družice 13-19.2-23.5-28.2/28.5. Stred mám na 23.5E. Možno by si mal doladiť 28.2E, pretože sa ti zmenila pozícia aj keď len o 0.3° (otázka je kam presne si to mal predtým nastavené. Možno na 29° a 28.5E bolo v pohode, teraz je to kúsok vedľa). Rovnako skew pre 28.2 a 28.5 je pomerne odlišný, takže ti môže pomôcť tiež toto natočenie. Ja som ale nič nemusel prestavovať.
mh84 (33)|4.1.2014 12:41
Uvažuji o S3 a měl bych několik dotazů:

1. Je sofwarově opravdu shodná s S1? Jde mi hlavně o to, že jsem někde četl, že neumí streamovat vysílání a nahrávky do sítě. Tohle bych právě potřeboval.
2. Vyplatí se kupovat u nás nebo raději v nějakém německém eshopu? Předběžně jsem se díval na německý amazon a je tam za cca 160 eur i s dopravou. Nějaký tip na německý shop? Jsou ty verze shodné?
3. Jaký modul pro Skylink Irdeto (ne M7)? Koukám, že jsou v jistém eshopu doporučované 3. 2 CI+ od Technisatu a a jeden CI od SMITu. Jde mi hlavně o nezakódované nahrávky a bezproblémový chod i v budoucnu.
golfLC (1941)|4.1.2014 21:59
1. Nie, nie je zhodná s S1-kou, ak myslíš DIGIT ISIO S1. Ale vzhľadovo je to to isté, len je to však jednotuner bez streamovania do siete
2. Tu na fóre S3-ku kúpili tiež okolo 160€, takže výber je len na tebe, odkiaľ...verzie sú totožné
3. Technisaťácky Irdeto CI+ modul som teraz vyskúšal, aj keď s ICE kartou, ale ide s tymto modulom v rovnakom móde ako s Irdeto kartou, nahrávka prenositeľná a prehrateľná v PC aj v druho mojom prijímači DIGIT ISIO
mh84 (33)|4.1.2014 22:45
Díky moc.

1. No myslel jsem jen softwarově. To že je to jednotuner mi právě vůbec nevadí, ale chtěl jsem aby to streamovalo. Hmm takže to nestreamuje do sítě ani live ani nahrávky? To tak mají naschvál omezené? Nějak to zapnout hádám nepůjde co? :)
3. Takže těch pokusů Skylinku se nemám bát? Jen bych nerad aby to po čase začalo ty nahrávky kódovat což by asi v případě CI modulu nehrozilo pokud to dobře chápu.
golfLC (1941)|4.1.2014 23:10
1. Kým to nezakomponujú do fw-u, nemáš možnosť to povoliť
3. S týmto sa vôbec trápiť nemusíš, nakoľko dnes tu skylink je a "zajtra" tu už byť nemusí, o pravidlách príjmu radšej ani nepíšem... Tu už nie je isté ani to čo bolo, nie čo bude:-)-
Dagy2 (3153)|5.1.2014 10:40
Dotaz na streamovanie (hovorím teraz o ISIO S1 ale súvisí s príspevkom mh84):
- neviem v akom stave je teraz streamovanie ISIO S1
---- je možné aj u on-line programu tak ako to bolo v predchádzajúcom FW?
---- je možné streamovať bežiacu nahrávku?
- ak predchádzajúce odpovede sú kladné, alebo ak vezmeme do úvahy predchádzajúci FW kde to fungovalo - ak bežia paralelne dve nahrávky u ISIO S1 možno tiež obe streamovať? Myslím že asi nie a to je zrejme odpoveď, prečo u S3 nejde streamovanie. Zrejme ide len u tunera č.2 ?

- prehrávanie nahrávok z disku ISIO S1 z napríklad v TV alebo MMC cez UpNP/DLNA alebo CIFS prístup (ak to vie daný prehrávač) funguje rovnako ako keby ISIO bolo NAS ?
- ak áno možno prehrávať viacero nahrávok naraz, napr. v jednej miestnosti PC, v inej MMC, v tretej TV
- u ISIO S3 chýba DLNA server? resp jeho disk nie je zdieľaný na sieti?

k tým modulom a presnositeľnosti nahrávok:
- ak existuje teraz FW (a on existuje) ktorý umožňuje prenos nahrávok na iný prístroj tak sa síce môže stať že nový FW túto funkciu zablokuje na nejakú pitomú požiadavku kohosi ale máš možnosť vždy sa vrátiť k FW ktorý to neblokuje.
- môže sa ti v budúcnosti stať, že ti zdochne modul ktorý prenos nahrávok umožňuje a budeš nútený kúpiť nový modul, ktorý to bude mať zablokované. Môže sa to stať. Tak isto ako "navždy zadarmo..."
- môže sa stať že nastane ďalšia výmena kariet ktorá bude vyžadovať už len CI+ moduly (t.j. povinná výmena za napr. M7 karty). A tým pádom opäť nutná výmena CRW modulov a možnosť zablokovať dnes funkčné prenášanie
- môže sa stať, že SL začne používať s CI+ modulmi obmedzenia typu platformy HD+, t.j. len na obmedzený počet prehratí nahrávky, časovo obmedzené prehratie napr. 90min alebo nemožnosť pretáčať a pod
- môže sa jeden človek na slovensku stať prezimiérom
- môže naraziť do zemegule meteorit
to sú asi všetky možné katastrofy, ktoré sa chystajú. Najlepšie čo možno poradiť je, pred kúpou si nájdi na http://www.technisat.de modelové číslo daného prístroja (napr. Digicorder ISIO S 1TB = 1000/4258) a kupuj takýto model. Na stránke .de sú modelové čísla pre "Das original" takže nehrozí, že kúpiš nejakú lokálnu modifikáciu na ktorú za chvíľu nebudú opravy sw a priebežne rozširované možnosti prístroja za ktorý nemec a rakušan zaplatil rovnako alebo menej ako ty v ČR/SR už nedostaneš. Myslím že je to už aj prípad ISIO IE verzie.
mh84 (33)|5.1.2014 12:15
Díky Dagy2.

Co jsem se dál díval vypadá to, že S3 nemá DLNA (uPNP) server jen klienta. Takže neposkytuje asi ani nahrávky ani vysílání. Je to škoda. Chtěl jsem to používat jako TV na iPadu v jiných místnostech v době, kdy se receiver nepoužívá. Proto nepotřebuju 2 tunery a dražší model a navíc mám k TV natažený jen jeden koax.

Co se kódování nahrávek týče, tak jsem myslel, že si to ukládá jako nekódovaný transport stream a jen pokud to přes CI+ karta přikáže, tak se to kóduje. CI tohle asi neumí, takže pokud by to fungovalo i v budoucnu, tak by to bylo super. No ale asi není náhoda, že Skylink nedává certifikaci ničemu bez CI+. Doufám, že neplácám uplné blbosti.

To že Skylink není nic stabilního samozřejmě z vlastní zkušenosti vím moc dobře, ale pokud je možnost vybrat nový modul, tak chci zvážit všechny možnosti.
Dagy2 (3153)|5.1.2014 15:06
[QUOTE=mh84;478400]Chtěl jsem to používat jako TV na iPadu v jiných místnostech v době, kdy se receiver nepoužívá. Proto nepotřebuju 2 tunery a dražší model a navíc mám k TV natažený jen jeden koax..[/QUOTE]

Dva tunery by nevadili na jednom kábli, TechniSat má vnútorné prepojenie antény. Potom LNB je ovládané tunerom 1 a tuner 2 môže prijímať stanice ktoré sa zhodujú s nastavením LNB od tunera 1. Pokiaľ máš CI-modul s dualdecryptom tak aj 2 kodované programy z rovnakého TP.
Len tá cena je iná za ISIO S1 a ISIO S3.


[QUOTE=mh84;478400]Co se kódování nahrávek týče, tak jsem myslel, že si to ukládá jako nekódovaný transport stream.[/QUOTE]

ano je to tak, stream je nekodovaný. SD nahrávku môžeš priamo prehrať napr. v LG TV. HD nahrávky sú pomenované .ts4, u týchto musíš zmazať 4-ku a prehráva to rovnako väčšina TV a prehrávačov.
mh84 (33)|5.1.2014 15:26
No právě. Cena je někde jinde a pocit, že nejsou ty 2 tunery naplno využívané by mě štval.

Když byly ty pokusy Skylinku kdy to hlásilo, že záznam není možné z licenčních důvodů přehrát, tak ta nahrávka byla taky nekódovaná? Jak to v tomto případě přijímač pozná? Moc nechápu ten mechanizmus.
golfLC (1941)|5.1.2014 20:13
[QUOTE=mh84;478423]kdy to hlásilo, že záznam není možné z licenčních důvodů přehrát, tak ta nahrávka byla taky nekódovaná? Jak to v tomto případě přijímač pozná? Moc nechápu ten mechanizmus.[/QUOTE]

tá nahrávka bola v tom prípade kódovaná....prijímač pozná automaticky, ak má nahrávka dátum a presný čas vyhotovenia, máš v prijímači aktuálny čas a dátum a ďalej je to už len o výpočte, či je v časovom limite...
tatos46 (21)|6.1.2014 18:56
Ahoj rádcové. Chci si koupit k S3 externí disk Western Digital Elements Portable 500GB. Orginál od Technisatu je drahý. Věřím, že bude tento OK?......Dále mám Nokii 520 s Windows Phone 8, na funkci MY Technisat mohu tedy zapomenout?
Díky za odpověď. T.

http://interlink.tsbohemia.cz/western-digital-elements-portable-500gb_d163933.html
golfLC (1941)|6.1.2014 19:32
Ahoj Tatos....
mám k S3-ke pripojený tento a žiadny problém. Nestrihám na ňom nahrávky, je to len úložisko, nahrať - pozrieť - zmazať, takže som ho aj nechal na NTFS...
http://datex.ekatalog.biz/zbozi/ext-hdd-2-5-wd-my-passport-ultra-500gb-usb-titan/detail.aspx?p=z:332008

na tvojom shope tento http://interlink.tsbohemia.cz/wd-my-passport-ultra-500gb-cerny-usb-3-0_d163935.html


a za app podľa tohto https://www.technisat.com/de_DE/MyTechniSat-App/352-471/ zatiaľ ano...
sniperwolf (2)|10.3.2014 21:49
Zdravim vsetkych!Mam problem s tymto prijimacom ...obcas sa mi rozpadne zvuk znie akosi plechovo ako ked je priliz komprimovana mp3 a po kratkom case sa opat da dokopy...navyse mi obcas prskne jemne do obrazu neviem si s tym rady vyskusal som vsetky nastavenia aj navrat k vyrobnym nastaveniam ...mam aj upradnuty FW ...najskorej sa zdalo ze by to mohlo byt hdmi kablom vymenil som ho a bolo dlhsie dobre ale dnes opat to iste navyse som kabel reklamoval...uspesne ale teraz uz viem ze bezdovodne...a nejedna sa o nijaky lacny kabel...ak mate niekto akukolvek radu prosim napiste dakujem
tatos46 (21)|11.3.2014 23:25
Ahoj, je nový SW z 10.3, 2014 2.57.0.3-2575f . Zatím jsem ho nedával.
sniperwolf (2)|12.3.2014 13:05
no uz je FW dnu....10 min po instalacii sa to prejavilo opat...vidim to na reklamaciu
HotAir4fun (14)|17.3.2014 18:58
[QUOTE=sniperwolf;484345]no uz je FW dnu....10 min po instalacii sa to prejavilo opat...vidim to na reklamaciu[/QUOTE]

1.)Po update FW bych rozhodně doporučil udělat HW továrko přes tlačítka čelního panelu (určitě je zde někde na Freaku postup popsán)
2.)Je v MENU přístroje nastavení funkce HDCP ??? Pokud ano, vyzkoušel bych změnit stav na AUTO nebo Vypnuto.
Podle toho, co bude připojenému televizoru více vyhovovat. Bohužel, i "nekompatibilita" některých HDTV s některými přijímači obecně,
byla již na Freaku popsána. :-?
tatos46 (21)|25.3.2014 10:18
Ahoj, mohu z TechniStar S3 ISIO nahrávat, (i přehrávat) na disk v PC. Satelit mám připojen drátově k domácí síti. Pokud ano, co musím změnit v nastavení Isia a co v PC? Externí disk jsem zatím nekoupil. Programy Media Port a TechniPort Plus Beta mohu také využívat a k čemu? Děkuji!
golfLC (1941)|25.3.2014 12:37
Len na pripojený HDD k S3-ke. Samozrejme prehrávať sa dá zo všetkých zariadení zdieľaných v sieti. Za ďalšie otázky odporúčam prečítať tému https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29413-Navody-Tipy-a-Triky-pre-TechniSaty je tam všetko potrebné....
mh84 (33)|3.4.2014 09:55
Mám trošku hloupý dotaz k S3. Trošku mě zarazilo, že není nikde v menu seznam transponérů jako u jiných přístrojů. Jde mi hlavně o to, že u 28,2E mi to při automatickém ladění zdvojí některé kanály. Vždy je jeden z nich podladěn tuším o 2mhz a nefunguje. A kde vůbec ten seznam transpondéru k ladění bere?

Další menší věc je, že HbbTV na ČT se mi špatně zobrazuje. Ty hlavní tlačítka pro výběr jsou všechy naplácané vlevo a nejde to moc ovládat.

FW mám poslední.
golfLC (1941)|3.4.2014 21:29
Odfiltruj si 28,2ku v celom zozname naladených programov a všetky programy na nej zmaž. Na niektorých družiciach je už určitý zoznam programov preddefinovaný, no a ty máš posunutú frekvenciu na konvertore, preto to zdvojenie a hlavne len niektorých programov, v preddefinovaných nie sú všetky v porovnaní so skutočnosťou na družici. Následne daj automatické ladenie, prípadne vyhľadávanie podľa transpondérov. Je to na tebe. Zoznam TP na danej družici je pre väčšinu užívateľov úplne bezvýznamný, tento zoznam si prijimač kontroluje a pracuje s ním na pozadí. Vieš to odskúšať pri kontrole nastavenia LNB, kde Ti prijímač vypíše, na ktorej družici sa nachádzaš. Vtedy si prijímač porovná tabuľku TP vysielanú z družice s tou, ktorú má vo fw-y a vyhodnotí z nej polohu a názov družice. Za HbbTv Ti veľmi nepomôžem, u mňa vsjo OK. Robí Ťi to na všetkých ČT? Potom by som ešte vyskúšal továrenské nastavenie. V niektorých verziách po upgrade fw-u sa to priam vyžadovalo.
mh84 (33)|3.4.2014 21:38
Díky za vysvětlení. Jsou to pro mě všechno novinky. Už jsem to udělal vlastně tak jak to popisuješ. Hodně se to zlepšilo, ale třeba na té 28,2E to pořád zvoduje 12522 na 12520 (ten transpondér s hudbou). Takže tam to budu muset holt projít a promazat.

Reset udělám dnes v noci. Uvidíme.
golfLC (1941)|4.4.2014 10:49
Pre istotu si sprav pred továrkom zálohu, ak nevieš ako na to, tak pozri tu Návody, Tipy a Triky pre TechniSaty

Ďalšia možnosť je spraviť factory reset, ten spravíš tak, že odpojíš prijímač od 230V, vo vypnutom stave potlačíš tlačítko power a šípku hore (program o jeden vyššie) PRIAMO NA PRIJÍMAČI, držíš obe tlačítka a súčasne ho pripojíš k sieti. Držíš až kým Ti na displayi nenabehne "Welkome!!!" Následne nalaď len TP s ČT a vyskúšaj HbbTv, ak je vsjo OK, donastavuj a dolaď všetko podľa potreby. V prípade, že HbbTv bude nefunkčné, natiahni nazad setting zo zálohy podľa linku vyššie a ostáva už len servis B-)
mh84 (33)|7.4.2014 10:04
Tak díky. HbbTV mi dělalo problémy i po resetu. Zdá se, že pomohlo změnit nastavení cookies, ale těžko říct. Co se ladění týče opravdu jsem se vykašlal na automatické ladění, které funguje zvláštně a všechno co chci jsem naťukal po transpondérech ručně a rovnou zařadil. Fakt jsem koukal jak snadno a chytře to Technisat dělá. Jinde by to byla neskutečná otrava :)
Dagy2 (3153)|7.4.2014 16:23
A ešte dodatočne ti prezradím, ak si na to neprišiel sám,
1/ že môžeš medzi favoritnými a v rámci nich presúvať aj celé balíky naladených staníc.
- označíš ich pomocou OK, objaví sa krížik vedľa stanice
- potom funkciou presun môžeš presúvať napríklad všetky Primy za sebou. Keďže sa ti doplnia po manuálnom pridaní na koniec vybraného FAV zoznamu a ty ich cheša napr. na pozície 4-5-6-7

2/ môžeš robiť presun v rámci FAV zoznamu priamo na vybrané miesto takže nemusíš to klikať šípkami nahor/nadol
- stlačíš žlté tlačítko presun
- zadáš číselnými tlačítkami pozíciu na ktorej chceš naladenú stanicu mať (napr. 44)
- potvrdíš OK a program sa presunie na pozíciu 44

Po prehádzaní, mazaní a doplňaní programov sa niekedy stane (u HDS2X vždy) že prvý automatický update EPG síce prebehne, ale načítané programy sa neuložia. Preto po takomto veľkom upratovaní vždy dávam prvý krát ručne načítať EPG a a uložiť zeleným tlačítkom. Nasledujúcu noc to už ide automaticky.
mh84 (33)|7.4.2014 20:02
Na 1. jsem přišel, ale na 2. ne, takže taky díky :)

Jinak v EPG se asi nedá pohybovat jinak než now a next že? Trošku nám chybí přehled všech programů na delší časový úsek naráz. Vím že jde vyhledávat a zobrazovat každý program zvlášť, ale to to nenahradí.
Dagy2 (3153)|8.4.2014 09:28
samozrejme sa dá aj inak a to mnohými spôsobmi.
1/ NEXT
ak stláčiš next zobrazia sa u všetkých kanálov nasledujúce programy. tieto majú rôzne začiatky, ktoré vidíš.

2/ čas - ak stlačíš NEXT druhýkrát
objaví sa ti v hornej kartičke čas. t.j. ak je práve 20:00h budeš mať hore dve kartičky NOW (NYNI) - NEXT (DALSI) - čas, napr. 20:05. EPG zobrazuje programy na jednotlivých kanáloch ktoré bežia o 20:05 spolu s časom začiatku a konca resp. teplomerom v akom štádiu sú. Napr. CT správy 19:30-20:10, NOVA Sport 19:55-20:20 atd.

ak stlačíš next znova a znova, čas v hornej kartičke krokuje vpred na celých 28 dní, ktoré má teletext u ISIO. Čas skáče podľa začiatkov programov na jendotlivých kanáloch, takže nie po 5min alebo 10min ale vždy nájde začiatok nejakého programu a potom k tomu zobrazí všetky ostatné programy

3/ dni
v hornej lište EPG máš dni Pondelok, utorok, streda-nedeľa. K nim máš priradené číselné značky. Predtým to bolo vždy podľa dňa v týždni 1=Po, 2=Ut, 7=Ne u ISIO keďže má EPG nie na 7 ale 28 dní vopred sú značky nastavené ako 1=nasledujúci deň, 2=dva dni vopred atd.
stlačením čísla na klávesnici DO sa posunie EPG zobrazenie presne o 24, 48 atd hodín dopredu. Takže vidíš o 20:00 programy ktoré budú v tomto istom čase zajtra.

4/ zobrazenie celého programu jednej stanice
sltačíš v EPG pri nabehnutí napr. na CT tlačítko - fuj teraz neviem ktoré, keď si v NOW tak asi zelené - a zobrazí sa ti len program CT pod sebou od teraz až na 28 dní vopred a môžeš šípkou rolovať dolu

5/ zobrazenie a listovanie EPG pre jednotlivé naladené stanice
stlač v EPG zrejme žlté tlačítko PROGRAMY. Teraz sa obrazovka rozdelí tak, že v ľavej časti máš naladené stanice a v pravej celý program od teraz až kam sa dá zobraziť. šípkou nadol/nahor sa teraz posúvaš vľavo po staniciach a vpravo sa vždy k tomu zobrazí program danej stanice od teraz na niekoľk oprogramov vopred

6/ hľadanie podľa textu
toto určite vieš

7/ hľadanie podľa genre
toto určite tiež vieš. môžeš namiesto PROGRAMY zvoliť GENRE a vybrať napr. FILM a máš všetky filmy na všetkých staiciach zoradené podľa začiatkov od teraz dopredu

inak v naladených staniciach zobrazených v EPG nemusíš listovať len šípkami nahor/nadol ale šípka vľavo posunie zobrazené stanice o jednu stránku dopredu, šípka vpravo o stránku dozadu.

Ak si myslel zobrazenie na časovej lište ako to majú všetky TV tak TechniSat toto našťastie nemá. Ja to považujem osobne (aj keď veľa ľudí v tom vidí fantastickú výhodu) za nepodarený kúsok, pretože na obrazovke je potom spleť farebných obdlžníčkov a mnohé sa nedajú prečítať ak trvajú menej ako dve hodiny. Proste v 30min časovej osi na obrazovke nie je dosť miesta zobraziť názov. Takže je tam napr. "20:00-20:30 Bra....", čo môže byť "Bratislava - mesto na Dunaji, dokument", "Braniboři v Čechách - veselohra", "Brambory již nebudou - farmářský magazín o Egyptském zemědělství", "Brakaka - program pro děti" nebo třeba "Branky-boule-modřiny". Tak k čomu je takéto EPG dobré?
Časovú os mal tiež ako jedno zo zobrazení EPG jeden z ***uxových prijímačov, ktorý som mal v ruke. Ten sa snažil do malého obdlžníčka vtesnať text spôsobom "wrap text" známym napr. z Excelu. Výsledok bol taký, že rozložil text do dvoch riadkov, z horného riadku boli vidieť spodky písmen, z dolného riadku vršky písmen... a tak človek síce vidí že začínajú a končia programy na časovej ose ale nevie aké.
golfLC (1941)|8.4.2014 22:09
A Dagy ešte zabudol, že pri zapnutej obrazovke SFI, dlhým podržaním "šípky" doprava na stredovom koliesku, vidíš v ľavom hornom rohu rýchly posun času na zvolený čas prehľadu programov, po jeho pustení sa Ti zobrazí programová ponuka zvoleného času8-)
mh84 (33)|8.4.2014 22:37
Díky za velmi podrobný popis, ale funguje mi to trošku jinak.

2) Když zmáčknu Next podruhé (žluté tlačítko), tak to zobrazí Now a tak pořád dokola. Takže to funguje jen jako přepínač Now/Next.

3) Mačkáním čísel mi to skočí vždy na řádek kanálu toho čísla. Nechodí to po dnech. Dny jdou přeskakovat jen "přetáčecíma šipkama".

4) To je podle mě to samé co 5.

Šipky do boku mi skáčou na další program. To je to co popisuješ u Next. Po stránkách mi to skáče pokud mačkám šipky na stranách kolečka.

No a to stlačení šipky doprava nedělá nic. Je to to samé jako kdyby tu šipku mačkal rychle za sebou.

Tak nevím pánové kde se berou ty rozdíly, jestli je to tím, že je večer a pomalu chápu, nebo mám něco jiného. :)

Co se toho jiného zobrazení EPG týče, tak na mé TV Sony to je docela přehledné. Je to jen na 2 hodiny dopředu a čas to v tom nevypisuje, takže zkrácený název se skoro neobjevuje. Ale je to jen o zvyku.
Dagy2 (3153)|9.4.2014 00:45
Popísal som ako to funguje na HDS2X, čítam teraz manuál k ISIO a je to jemne inak:

[ATTACH=CONFIG]27012[/ATTACH]

z tejto voľby
- vľavo u šípky "1" je napísané "Jetzt" alebo tam bude zobrazené "Danach" po stlačení tlačítka Danach alebo čas. Čas dopredu/dozadu sa posúva šípkami vpravo/vľavo. Takže žlté tlačítko NEXT zostalo v platnosti len u HDS2

- dni sú označené číslami. Pokiaľ sú dni biele znamená to, že program pre tieto dni je dostupný v EPG. Potom pomocou čísel 1÷7 možno volíť dni, 1=aktuálny deň, 2=zajtra atd. Toto máš na obrázku označené šípkou "1"

- naladené stanice možno voliť/posúvať sa po nich
-- šípkami nahor/nadol o jednu stanicu
-- tlačítkami "strana nahor/nadol" prepnúť stanice na ďalšiu stránku (to čo som pôvodne popisoval ako šípka vpravo/vľavo)

zobrazenie programov v poradí za sebou spolu s časom začiatku a konca je tu:
[ATTACH=CONFIG]27013[/ATTACH]
EPG.png EPG_prgm.png
mh84 (33)|9.4.2014 20:37
No a toto už právě aktuální nebude a museli to nekdy změnit, protože dny se přehazují opravdu pretáčecíma šipkama a čísly už to nejde. Každopádně ještě jednou díky oběma, už to snad ovládám 100%. :)
golfLC (1941)|9.4.2014 21:08
Posun po dňoch číslami zrušili pri vložení služby Watchme do fw-u a zväčšením SFI z týždňa na 14dní, cca 2-3 fw-y dozadu, len pre infoB-)
vomic (671)|14.4.2014 10:14
zdravím, nějak mě už nebaví X-trend - už mě nebaví přehrávače kde je nutné něco instalovat a nastavovat v milionech voleb na který si po půl roce nemůžu vzpomenout jak se dělají takže koukám po údajně UserFriend Technisatu sic bez milionu dalších fičur, který vlastně vůbec nepotřebuji. Nějak jsem si ale zvykl na pár věcí a rád bych optal zda tento S3 ISIO umí níže zmíněné body nebo je umí jiný Technisat:

1. editace seznamu kanálů v PC (jde mi o to jednoduše z PC sestavit programy tak jak potřebuji za sebou či je rozdělit do favoritních skupin jednodušeji než dálkovým ovladačem - tedy mimo přijímač) ... pokud to Technisat umí prosím o info jestli to umí pomocí externího programu, nebo se jde přímo připojit po LAN na přijímač a nastavení provést z PC přímo v přijímači?
2. ukládání nahrávek přímo na NAS po LAN síti. Nějak jsem si zvykl na to, že nahrávky uložím na nas a pak je třeba přehraju v ložnici pomocí XBMC
3. možnost nastavit nahrávání z PC po LAN (líbilo by se mi sednout si ke kompu, prohlédnout EPG a nastavit si z PC co chci aby se nahrálo)
4. zobrazuje automaticky po přenutí kanálu info o vysílaném pořadu a zároveň info o dalším pořadu včetně času, je to blbost ale moc mě vyhovuje jak na současném přijímači tak i na mé televizi že když přepnu kanál tak se na 3 sec zobrazí info o tom co se vysílá, kdy to končí a co bude poté následovat
5. jde nastavit aqutomatický přelaďování kanálů ... uplně mě točí, že skylink pořád mění frekvence, nové kanály mě přidávat nevadí ale věčně přelaďovat současné je hrůza. Moc by se mi líbilo, kdyby mě po změně frekvence u Skylinku automaticky změnil na kanálu frekvenci i přijímač aniž by změnil číselnou pozici kanálu

Pokud výše uvedené neumí tento, je nějaký Technisat, který to umí ... případně umí většinu z tohoto?
golfLC (1941)|14.4.2014 13:46
1.) ISIO S3 len v prijímači, ISIO S a S1 to vie aj externe cez ich program https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/29413-Navody-Tipy-a-Triky-pre-TechniSaty?p=432333&viewfull=1#post432333
Ale editácia programov je intuitívna a rýchla aj priamo v prijímači s možnosťou presúvať skupiny programov hromadne
2.) každý technisat nahráva len na pripojené médium priamo k prijímaču, ale nahrávky je možné z prijímača exportovať na hocijaké zariadenie v sieti. Editačný program na nahrávky (vystrihovanie reklám, koncov a začiatkov, prípadne zmena názvov) je v prijímači na parádnej úrovni a potom už len export.... Načo v dnešnej dobe zapínať na toto aj PC...
3.) ovládanie a plné programovanie z hocijakého miesta aj mimo vnúrnú LAN cez aplikáciu pre apple zariadenia a androidy "MyTechnisat" je free
4.) po prepnutí na program len aktuálna relácia aj s grafickým znázornením teplomera o dĺžke trvania relácie, po stlačení infa nasledujúca relácia. technisaty si do vlastnej pamäte v zvolený čas sťahujú program EPG, čo slúži aj na bezproblémové programovanie cez app MyTechnisat
5.) pri niektorych zmenách napríklad s FEC prijímač všetko vykoná automaticky, pri zmene TP však už nie, toto nie je prijímač Skylink ready s funkciu FastScan