Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HF G30

asverusmusic (66)|19.3.2014 18:34
[QUOTE=josefíka;484902]Můj soukromý názor je, že jestli dotyčný nikdy neměl kameru a neumí točit (nevím, jen předpokládám), stačí i kamera za 10k na to, aby se doopravdy rozhodl jestli do toho půjde (potom si ji může nechat jako druhou kameru nebo dát dětem na hraní). Takže tady, v tomto tématu, je dostatečná ta G25 až, až. To že nemá 50p, je v tomto případě jen malý detail. Jestli totiž neumím točit a stříhat, je jedno jak točí (50i/50p) A cena o 15k vyšší jen kvůli tomuto, nevím, nevím.[/QUOTE]

Pane Josefíka, dávam Vám palec 3xhore!!!
josefíka (651)|19.3.2014 18:42
[QUOTE=asverusmusic;484909]Pane Josefíka, dávam Vám palec 3xhore!!![/QUOTE]

Takhle jsem totiž poradil kamrádovi a ten si to nemohl vynachválit. Měl 3roky Sony koupenou ve slevě (končící model), na ní se zaučil a učinil rozhodnutí se tomuto koníčku dále věnovat. Nyní vlastní Panasonoc X920 a Sony Alfa65. Tu starou věnoval synovcovi.
RoPo (6061)|19.3.2014 22:01
[QUOTE=josefíka;484902]Můj soukromý názor je, že jestli dotyčný nikdy neměl kameru a neumí točit (nevím, jen předpokládám), stačí i kamera za 10k na to, aby se doopravdy rozhodl jestli do toho půjde (potom si ji může nechat jako druhou kameru nebo dát dětem na hraní). Takže tady, v tomto tématu, je dostatečná ta G25 až, až. To že nemá 50p, je v tomto případě jen malý detail. Jestli totiž neumím točit a stříhat, je jedno jak točí (50i/50p) A cena o 15k vyšší jen kvůli tomuto, nevím, nevím.[/QUOTE]

Jistě, s tím se dá souhladit. Pak ale nemůže tazatel psát, že se v životě naučil, že pak lituje, že si nepřiplatit...
V relaci do 20t. může pořídit v podstatě cokoliv, co se mu bude líbit má lepší světelnost a větší velikost chipu, případně obrácený chip, který exceluje v lowlightu. Protože obrazově si budou kamery podobné (pod průměrné).
jolefoto (52)|19.3.2014 23:55
Ropo napísal: Jistě, s tím se dá souhladit. Pak ale nemůže tazatel psát, že se v životě naučil, že pak lituje, že si nepřiplatit...
V relaci do 20t. může pořídit v podstatě cokoliv, co se mu bude líbit má lepší světelnost a větší velikost chipu, případně obrácený chip, který exceluje v lowlightu. Protože obrazově si budou kamery podobné (pod průměrné).

No ale ja som myslel že aby som neľutoval toho že kúpim kameru za cca 150 -250 € a budem s ňou nespokojný. Niekde som čítal že tieto kamery sú len také hračky. A ty napíšeš že kamery do 20t. čo je asi cca. 700€ sú podpriemerné. To znamená že asi aj g 25 je podľa teba podpriemerná? Lebo tá stojí niečo málo cez 700€. No tak teraz fakt neviem ako si to myslel.
RoPo (6061)|20.3.2014 08:01
jolefoto: Připadne mě, jako by jsi příspěvky nečetl. Zkus začít znovu zde.
josefíka (651)|20.3.2014 11:39
[QUOTE=RoPo;484925]Jistě, s tím se dá souhladit. Pak ale nemůže tazatel psát, že se v životě naučil, že pak lituje, že si nepřiplatit...[/QUOTE]

A o tom to je. Když se rozhodne koupit první levnou, ví do čeho jde. Potom fakt nemá důvod si stěžovat. Jak jsem zmínil, je to jen můj názor a zkušenost. Uvedl jsem jeden příklad a teď druhý, opačný. Kamarád rád kupuje to nejlepší, aniž ví jestli to využije, takže koupil na tehdejší poměry dražší kameru, použil ji párkrát a to jsem mu ještě dělal střih, který již nezvládl. Nyní točí na mobil a je nadšen.
"jolefoto" má informací dost a je to jen na něm, jakým směrem se vydá.
jolefoto (52)|20.3.2014 23:24
[QUOTE=RoPo;484943]jolefoto: Připadne mě, jako by jsi příspěvky nečetl. Zkus začít znovu zde.[/QUOTE]
Ja som čítal všetky príspevky aj ten tvoj na ktorý ma upozorňuješ za ktorý ti ďakujem, lebo je jeden z najvyčerpávajúcejších čo sa týka rozdielov g30 a g25. To že považuješ kamery do 20000 českých korún za podpriemerné sa mi ako laikovi zdá divné keďže som myslel že kamery do cca. 10000 - 12000 u nás na Slovensku 300 - 400€ sú taký entry level. Teraz sa pýtam vážne, kamery od 400 do 750€ sú na jednej úrovni kvalitatívnej ako kamery do 400€ ? Ja si myslím ako laik že za nvestované peniaze navyše by som mal dostať vyššiu hodnotu. Samozrejme že medzi g30 a g 25 to platí tak isto veď g25 mi tu niektorí ako prvú kameru odporúčajú. Už tu veľa píšem ale to preto že mám z toho trocha zmätok v hlave. Tak zatiaľ díky za príspevky.
josefíka (651)|21.3.2014 06:48
[QUOTE=jolefoto;485009]To že považuješ kamery do 20000 českých korún za podpriemerné sa mi ako laikovi zdá divné keďže som myslel že kamery do cca. 10000 - 12000 u nás na Slovensku 300 - 400€ sú taký entry level. Teraz sa pýtam vážne, kamery od 400 do 750€ sú na jednej úrovni kvalitatívnej ako kamery do 400€ ? Ja si myslím ako laik že za nvestované peniaze navyše by som mal dostať vyššiu hodnotu. Samozrejme že medzi g30 a g 25 to platí tak isto veď g25 mi tu niektorí ako prvú kameru odporúčajú. Už tu veľa píšem ale to preto že mám z toho trocha zmätok v hlave. Tak zatiaľ díky za príspevky.[/QUOTE]

Průměr se stanoví podle osobních potřeb. Někomu by se jako poprůměrná kamera zdála i ta za 60k.
Dalo by se říci, že Panasonicem x920 začíná segment, který pro amatéra znamená možnost zasahovat do nastavení kamery a to se projeví ve výsledku, chip a optika ještě patří do segmentu amatérů. G25 by se sem asi dala také zařadit. Kamery pohybující se již od 35k, začínají mít i něco z poloprofi segmentu, chip, procesor, XLR, takže se zvedá i kvalita obrazu při horším osvětlení. Ale i náročnost na ovládání. Je jasné, že ty hranice nejsou pevné, ale prolínají se mezi výrobci.
Takže u kamer kolem 12k se tu radí, vem co Ti sedne do ruky. Ty máš vyšší ambice, ale nikdy jsi s tí nepracoval, proto se zde sešli dva názory. RoPo, který navrhuje jít do toho nej v segmentu amatérů a zápasit se všemi záludnostmi naráz (technika natáčení a ovládání přístroje) a můj, který radí vzít to levné, naučit se točit a nerozptylovat se ovládáním přístroje. Oboje má + i -, jako vše v životě. Ta G25, je taková střední cesta, moc neutratíš, naučíš se točit i ovládat a za obraz se nebudeš stydět.
RoPo (6061)|21.3.2014 08:17
[QUOTE=jolefoto;485009]To že považuješ kamery do 20000 českých korún za podpriemerné sa mi ako laikovi zdá divné[/QUOTE]

To není jen můj názor. To tak prostě je po zkušenostech s kamerami v této cenové relaci. Čest výjimkám.

Doporučil bych i levnější (i když opět viz. moje první věta), ale tímto směrem uvažovat o G30 jsi mě nasměroval právě tvou větou v tvém dotazu:

[QUOTE=jolefoto;484680] ale skúsenosti ma naučili že radšej investovať do niečoho lepšieho, čiže do budúcna lebo potom sa to lacnejšie sa horšie predáva keď už by som chcel niečo lepšieho.[/QUOTE]

Automatika u ní funguje dobře (proto není třeba zprvu se zabývat manuálními funkcemi). Až se naučíš, můžeš začít používat manuální funkce.

Názorů tady máš více než dost. Rozhodnutí je na tobě. Sem kdyžtak napiš, co jsi vybral a časem jak jsi spokojený. Pěkný den.
kombai (78)|21.3.2014 15:27
Moje rada, kterou ti usnadním rozhodnutí a což je cesta co jsem si sám taktéž prošel... nekupuj G30, maximálně kup levnější Panasonic 920, jak se s tím naučíš a hlavně jak se doučíš co se týká filmařské techniky točení a plně manuálního ovládání, tak to prodej a kup pro kreativní točení foťák třeba Panasonic G6 nebo když už budeš mířit fakt vysoko tak Panasonic GH4. Uvidíš sám, že tahle postupná evoluce je nejlepší :-)
jolefoto (52)|21.3.2014 20:58
[QUOTE=RoPo;485016]To není jen můj názor. To tak prostě je po zkušenostech s kamerami v této cenové relaci. Čest výjimkám.

Doporučil bych i levnější (i když opět viz. moje první věta), ale tímto směrem uvažovat o G30 jsi mě nasměroval právě tvou větou v tvém dotazu:



Automatika u ní funguje dobře (proto není třeba zprvu se zabývat manuálními funkcemi). Až se naučíš, můžeš začít používat manuální funkce.

Názorů tady máš více než dost. Rozhodnutí je na tobě. Sem kdyžtak napiš, co jsi vybral a časem jak jsi spokojený. Pěkný den.[/QUOTE]

ad.RoPo: Už tomu rozumiem ako si to myslel. Áno, ja som ťa vlastne naviedol na tvoju odpoveď.

ad.josefíka: Dík aj tebe za odpoveď.
No mám nad čím rozmýšlat. Aby som to ešte upresnil. Som tak trochu aj fotograf amatér. V dobe digitálu som začínal s foťáčkom Panasonic DMC FZ 20 ktorý som kúpil mimochodom u vás v ČR v Zlíne za tuším 18000 čk. Vychádzalo to o dosť lacnejšie ako u nás na Slovensku. Kamoš ktorý fotí profesionálne svadby a rôzne udalosti mi hovoril že som mal ísť radšej do nejakej zrkadlovky. A ja načo veď toto mi bude stačiť. Stačilo, na dva a pol roka dokiaľ som si od neho nepožičal na víkend jeho staršiu zrkadlovku Nikon. No a tá robota so zrkadlovkou a hlavne krásne fotečky z nej, to ma dostalo. Panasonic DMC FZ 20 išiel na predaj ktorý som po asi dvoch mesiacoch konečne úspešne strelil za ledva 5000 sk. Dosť ma to štvalo že som musel ísť tak veľa s cenou dole nuž ale chuť vlastniť zrkadlovku bola väčšia. To je tak keď tie elektronické hračičky tak rýchle morálne zastarávajú. Asi preto som písal tú vetu: ale skúsenosti ma naučili že radšej investovať do niečoho lepšieho, čiže do budúcna lebo potom sa to lacnejšie sa horšie predáva keď už by som chcel niečo lepšieho.
Potom som prešiel na zrkadlovku Pentax K10D. A teraz ma lákajú aj pohyblivé obrázky.

ad.kombai: Možno je to dobré točiť z lepším foťákom alebo zrkadlovkou ale mne sa to zdá také neohrabané. Je pravda že môj Pentax K10D ešte nevedel natáčať video ale fotky sú z neho pekné.
kombai (78)|21.3.2014 21:06
[QUOTE=jolefoto;485055]
ad.kombai: Možno je to dobré točiť z lepším foťákom alebo zrkadlovkou ale mne sa to zdá také neohrabané. Je pravda že môj Pentax K10D ešte nevedel natáčať video ale fotky sú z neho pekné.[/QUOTE]


Pokud chceš běhat u toho zoomovat a točit na velkou hloubku ostrosti, tak kamča je určitě nejlepší. Pokud chceš kreativní točení, tak aby byl výsledek co nejblíž filmu a zaměřuješ se na maximální kvalitu snímku, tak 95% natočíš ze stativu, slideru či flycamu, což je úplně jedno jestli tam máš nacvaknutou kameru či foťák. Taky jsem se toho zpočátku obával, ale dnes jsem rád a pokud se tomu člověk věnuje a chce, tak se dá všechno zvládnout z grácií :-)
Pavel_tempx2 (829)|26.3.2014 16:01
Teda pročítal jsem to jenom zběžně, ale nestačím se divit, to jako myslíte vážně? Vždyť v dnešní době se kamera kupuje na jak dlouho 2-5 roků? Už to není 10-20let jak dřív, každý se podívejte na svoje stroje a jak často je měníte a jak často je chcete měnit? Sotva se nějak ustálilo HD už chcete kupovat nové kamery kvůli 4K :D

josefíka doporučoval dobře, koupit nějakou levnější kameru, ideálně v HD...pokud ho to bude bavit dál, tak tu kameru může s menší ztrátou (než u dražšího modelu) prodat nebo nechat v rodině jako druhou a pořídit si něco lepšího, co už bude umět 50p a třeba to bude i 4K, za tu dobu můžou jít tyto kamery s cenou dolů...přiznám se neprohlížel jsem si to nějak důkladně, ale jaký počítač má tazatel? zvládá zpracovat HD co teprve 4K? :)

osobně bych doporučil se podívat po nějakém končícím modelu za levnější peníze a nebo po nějaké jeté kameře z dobrého bazaru, která bude taky levnější, do začátku stačí a navíc se dají potom prodat s menší ztrátou
jolefoto (52)|26.3.2014 17:43
[QUOTE=Pavel_tempx2;485377]Teda pročítal jsem to jenom zběžně, ale nestačím se divit, to jako myslíte vážně? Vždyť v dnešní době se kamera kupuje na jak dlouho 2-5 roků? Už to není 10-20let jak dřív, každý se podívejte na svoje stroje a jak často je měníte a jak často je chcete měnit? Sotva se nějak ustálilo HD už chcete kupovat nové kamery kvůli 4K :D
josefíka doporučoval dobře, koupit nějakou levnější kameru, ideálně v HD...pokud ho to bude bavit dál, tak tu kameru může s menší ztrátou (než u dražšího modelu) prodat nebo nechat v rodině jako druhou a pořídit si něco lepšího, co už bude umět 50p a třeba to bude i 4K, za tu dobu můžou jít tyto kamery s cenou dolů...přiznám se neprohlížel jsem si to nějak důkladně, ale jaký počítač má tazatel? zvládá zpracovat HD co teprve 4K? :)
osobně bych doporučil se podívat po nějakém končícím modelu za levnější peníze a nebo po nějaké jeté kameře z dobrého bazaru, která bude taky levnější, do začátku stačí a navíc se dají potom prodat s menší ztrátou[/QUOTE]

Ďakujem za názor. Keď už si načrtol že aký mám počítač, tak mám
notebook HP ProBook 4530s
procesor: Intel(R) Core(TM) i5-2430 CPU @ 2.4GHz 2.4GHz
pamäť RAM 4GB
64-bitový operačný systém Windows 7 Home premium
Myslíš si alebo myslíte si aj ostatní na tomto fóre že tento notebook zvládne videá z kamery canon hf g30 alebo canon hf g25 alebo z nejakej inej kamery. Myslím videá v najvyššej HD kvalite.
josefíka (651)|26.3.2014 18:48
Na G25 je to na 100% v poho. Ono také záleží na softu, který použiješ.
Mám CPU Q9450 2,66GHz a 50i v AVCHD z XA10 to ještě zvládá, 50p z Panasonoc SD90 a GoPro už nejde, musím do proxy modu (Edius) nebo konvertovat na CanopusHQ
kombai (78)|26.3.2014 23:01
Co tu píše Pavel ohledně životnosti je pravda pravdoucí, kupoval jsem si už v životě dvě nové kamery a po 3-4 letech jsem je prodal za čtvrtinu ceny a to jsem byl ještě rád... Myslím, že nejlepší je koupit jen tělo za co nejnižší peníze a výměnné objektivy, mikrák, filtry atd. prostě vše co můžu za ony 3 roky zase namontovat na novou šunku :-) Tu starou prodám oproti celé komplet kameře s mnohem menší ztrátou a hlavně zbytek mi zůstává dál.
Saxel (2279)|27.3.2014 08:18
[QUOTE=jolefoto;485384]...notebook HP ProBook 4530s
procesor: Intel(R) Core(TM) i5-2430 CPU @ 2.4GHz 2.4GHz
pamäť RAM 4GB
64-bitový operačný systém Windows 7 Home premium
Myslíš si alebo myslíte si aj ostatní na tomto fóre že tento notebook zvládne videá z kamery canon hf g30 alebo canon hf g25 alebo z nejakej inej kamery. Myslím videá v najvyššej HD kvalite.[/QUOTE]
Nebudu tak optimistický jako josefíka. Videa AVCHD 50i půjdou samozřejmě editovat a zpracovat, ale samotný střih nebude zrovna pohodlný a plynulý. Nevím jakou máš v ProBooku grafiku, v některých střihových programech výkonná grafika výrazně pomůže. Pro začátek a seznamování se s editací videa ti bude tvůj notebook stačit, ale jestli tě to "chytne", určitě brzo půjdeš do výkonnějšího PC.
jolefoto (52)|28.3.2014 22:15
[QUOTE=Saxel;485411]Nebudu tak optimistický jako josefíka. Videa AVCHD 50i půjdou samozřejmě editovat a zpracovat, ale samotný střih nebude zrovna pohodlný a plynulý. Nevím jakou máš v ProBooku grafiku, v některých střihových programech výkonná grafika výrazně pomůže. Pro začátek a seznamování se s editací videa ti bude tvůj notebook stačit, ale jestli tě to "chytne", určitě brzo půjdeš do výkonnějšího PC.[/QUOTE]

Ohľadne grafiky som našiel v počítači ešte toto. Je to vhodná grafika.
Grafika.JPG
Saxel (2279)|29.3.2014 17:06
Z toho popisu se moc nedozvíme, jakou konkrétní generaci Intel HD graphic tam máš. Osobně však odhaduji, že při zpracování AVCHD tvému procesoru příliš nepomůže.
joeh (1358)|29.3.2014 20:15
jolefoto (52)|29.3.2014 21:19
[QUOTE=Saxel;485584]Z toho popisu se moc nedozvíme, jakou konkrétní generaci Intel HD graphic tam máš. Osobně však odhaduji, že při zpracování AVCHD tvému procesoru příliš nepomůže.[/QUOTE]

Ako to myslíš že: Osobně však odhaduji, že při zpracování AVCHD tvému procesoru příliš nepomůže.
Ak to pomôže tak som v počítači našiel ešte túto informáciu o grafike
Grafika 2.JPG
joeh (1358)|29.3.2014 21:50
- takže v notebooku sú dve grafiky, to mení situáciu. Notebook prepína grafiku podľa záťaže. Ak je spustená aplikácia vyžadujúca výkon /typicky hry/, prepne na ATI, pri graficky nenáročných aplikáciách beží na integrovanú GK. /spotreba/
Najlepšie je odskúšať prakticky - v tomto vlákne je pár odkazov na original videá AVCHD + stiahni si nejaký trial editoru a uvidíš ako to bude fachať.
jolefoto (52)|29.3.2014 21:53
Tak skúsim a uvidím čo to robí. Zatím díky.
jolefoto (52)|30.3.2014 20:25
Tak som to dnes skúšal. Mám v notebooku ako bonus od HP nainštalovaný program okrem iného aj na vytváranie filmov. Je to ArcSoft TotalMedia Suite. Stiahol som si nejaké tie videjká v plnej kvalite aj v mp4 aj v AVCHD. Nie sú to nejaké dlhé kúsky ale obidva formáty notebook zvládal upravovať docela v pohode čo sa týka strihu, spájania videí, prechody, pridávanie zvuku hudby peridávanie titulkov atď. Neskúšal som zatiaľ vytvorenie finálneho filmu tuším sa to volá renderovanie. Ale podľa toho čo som skúsil by si mal môj notebook z najkvalitnejšími výstupmi z Legria HF G30/25 poradiť. Nehovorím že ArcSoft TotalMedia Suite je úplne suprový program ale išlo to v ňom.
joeh (1358)|30.3.2014 21:09
- tak to máš polovicu šťastne vyriešenú. Keďže v časovej ose všetko funguje, musí ťa program presvedčiť o stabilite a kvalite výstupu. Naskladaj tie krátke original súbory na čas. os trebárs 50x aby si dosiahol min. 15min. projekt + efekty, prekryv atd.
Exportni do stejného formátu na USB a porovnaj kvalitu exportu s originálom na TV. Ak nezistíš žiadny rozdiel v kvalite obrazu, je to OK.
P.S. - Len pripomínam - HF G30 max. 50 progresiv, G25 50 preklad.
akg (71)|31.3.2014 13:11
Oproti mojí Canon XA10 to je určitě krok dopředu, takže gratuluju k nový kamerce:-), ale co jsem koukal tak u ní není rukojeť a to by mně teda fakt hodně chybělo.

Co se týče střihu AVCHD tak při i7, 16Gb RAM a 2GB grafice to je i při použití běžných pluginů v Ediusu a new blue FX, Vitascene atd.. ok, ale běda přidat Magic Bullet film look, když preset obsahuje nějakej blur, Dof.........to na mě comp vystrkuje prostředníček.

Dovolím si dotaz mimo téma: Používáte někdo SSD disk při zpracování videa, případně je to velikej rozdíl v práci oproti normálnímu disku, zvládne bez sekání i náročnější pluginy?

Díky
joeh (1358)|31.3.2014 14:40
- SSD používam v zostave i7 OC 5Ghz, 16GB RAM, GTX 580, HDD 7200ot. WIN 8.1, Magix Pro - Na SSD je systém, editor a importované videá. Export na HDD. Po upgrade na SSD môžeš očakávať jednoznačnejšiu odozvu všetkých úkonov, avšak nejaké extrémne zrýchlenie v prípade pluginov nečakaj, tu bude brzda výpočetný výkon CPU + GPU. Moju pc zostavu na spracovanie AVCHD 50p s použitím náročných efektov hodnotím ako slabú.
akg (71)|31.3.2014 15:02
To joeh - díky za info.
Saxel (2279)|1.4.2014 09:56
[QUOTE=joeh;485704]- SSD používam v zostave i7 OC 5Ghz...[/QUOTE]
Procesor sis mohl vybrat nebo jsi měl štěstí na povedený kus? Někde jsem četl, že jen malé procento procesorů 4770K se dá přetaktovat až k 5GHz. Jak ho chladíš?
Omlouvám se za off topic.
joeh (1358)|1.4.2014 10:25
Saxel - mám i7 2600K SB, v biose U core 1,25V, príkon CPU na max. 150W, chladič AL s medenými pipe na tom vrtula 10cm + lievik /trychtýř/ utesnený na boku bedni pre prívod čerstvého vzduchu.
MONYS (460)|17.4.2014 18:52
Zdravím, protože zde zatím nikdo nepřispěl nějakým snímkem z této kamery dovoluji si dát odkaz na krátký klip začátečníka.Točeno na manual. avchd 50p.[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] heslo G30 ještě jednou [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
joeh (1358)|17.4.2014 19:54
- Dobrý úlovok MONYS, tieto potvorky sú dosť plaché, šiel si na plný zoom ?
MONYS (460)|17.4.2014 20:08
Téměř, k tomuto úlovku jsem přišel náhodou kdy si jej právě fotil jeden entuziasta s FF NICON Df .
joeh (1358)|17.4.2014 20:18
- fúha, Nikon Df + kvalitný zoom, ten chlap tam mal asi ochranku, alebo sa v tom kraji nevyskytujú osmahnutí spoluobčania...
MONYS (460)|24.5.2014 20:25
Zdravím, přikládám zase další klipy z přírody.MPEG4 /50P/35Mb:://ulozto.cz/xoyAhQaF/011-mp4 heslo g30 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
jolefoto (52)|25.5.2014 22:46
Doporučil by niekto ku kamere Canon Legria HF G30 externý mikrofón Canon DM 100? Keďže je dosť drahý, oplatí sa investícia? Alebo radšej nejaký mikrofón od RODE a od iných výrobcov? Mal by to byť mikrofón stereo s možnosťou upraviť si uhol snímania ako sa to dá na Canon DM 100. Ďakujem za odpovede.
RomanKo-z-LC (118)|12.6.2014 23:50
Canon DM-100 je novšia verzia predchodcu DM-50. Zvukovo sú zrejme podobné. Hlavný rozdiel je vo veľkosti inteligentnej pätici. DM-100 má mini päticu, DM-50 štandardnej veľkosti. DM-50 by som hodnotil takto: prepínaleľná smerovosť je výrazná. Frekvenčne vyrovnané na stredoch a výškach, chýbajú nízke frekvencie. Teda nevhodné na záznam napríklad hudobnej produkcie.
Možno ti pomôže tento môj test:



V tomto teste jednoznačne najlepší je Rode Videomic. Nevýhodou je nešťastne umiestnený makro prepínač citlivosti vo vnútri.
(Nová verzia sa už v tomto smere polepšila).
Odvtedy som prikúpil Rode Stereo Videomic - zvukovo podobné ako Zoom HN2
jolefoto (52)|14.6.2014 14:25
No tak už je to lepšie s vyberaním externého mic. Vďaka tvojmu testu už mám jasnejšie čo sa dá očakávať od rôznych mikrofónov. Docela sa mi pozdáva aj zariadenie Zoom H4n. Dosť to chvália, len neviem ako by som to pripojil na kameru. Zhánať ďaľšieho človeka na obsluhu Zoom H4n a ešte na výsuvnej tyči sa mi nechce. Jedine ak by bola nejaká redukcia na spojenie s kamerou.
jolefoto (52)|20.6.2014 19:45
Má niekto na Canon Legria HF G30 pripojený externý mikrofón Rode VideoMic Pro. Ide mi o to či tento mikrofón dobre spolupracuje s touto kamerkou a o to či tento mikrofón nezasahuje do
zorného poľa objektívu pri najširšom ohnisku? Pýtam sa preto že je dosť dlhý a je ho možné pripojiť len cez predné sánky.
Alf (888)|21.6.2014 10:25
Nevím co máš na mysli tím "spolupracuje s videokamerou", ale vzhledem k tomu, že je to externí mikrofon se samostatným napájením (baterie 9V) a 3,5 jackem k připojení audia do kamery, s kamerou spolupracovat nemusí.
Umístění mikrofonu je v pohodě. Pokud by Ti vadilo umístění do přední botičky, dá se koupit redukce a dát ho do zadní (http://digikamery.cz/katalog-971-Redukce-boticky-Canon).
[ATTACH=CONFIG]27718[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]27719[/ATTACH]
IMG_9726.jpg IMG_9731.jpg
jolefoto (52)|21.6.2014 11:12
Alf, díky za odpoveď a za foto tvojej kamerky aj s nasadeným mikrofónom Rode VideoMic Pro. Dal si mi úplne vyčerpávajúcu odpoveď. Asi som zle položil otázku myslím tú časť "spolupracuje s videokamerou", ale išlo mi hlavne o to či ten mikrofón nebude zasahovať do zorného poľa objektívu pri najširšom ohnisku keď je nasadený v predných sánkach. Keďže píšeš citujem "Umístění mikrofonu je v pohodě" tak by s tým nemal byť problém.
jolefoto (52)|23.6.2014 19:22
Otázka pre Alf a všetkých čo používajú mikrofón Rode Videomic Pro a všeobecne, externé mikrofóny.
Možno hlúpa otázka.
Nedegraduje nejak kamera Canon HF G30 zvuk získaný ext. mikrofónom prechodom do kamery a jeho spracovaním kamerou?
Ide mi o to či by nebolo kvalitnejšie zvuk s ext. mikrofónu posielať do nejakého záznamníku napr. Zoom H2N, Zoom H4N, Tascam DR-07 MKII, Roland R 05 a podobne. Menované zariadenia som napísal schválne lebo by to bol môj širší výber. Ďakujem
Saxel (2279)|15.7.2014 08:38
Pro potenciální zájemce o tuto kameru jedna dobrá zpráva - G30 je zařazena do aktuální akce CashBack. Při nákupu do 31.7. vrátí Canon 2800,-Kč, více zde: http://www.canon.cz/cashback/
PS. už mám objednáno...
Musko (149)|15.7.2014 08:42
Cez víkend som ju v tejto akcii kúpil. Jupiiiii.
haja (33)|18.10.2014 20:02
Ahoj, rád bych se zeptal, jestli máte někdo zkušenost s nějakými neoriginálními akumulátory pro tuto kameru (tedy pokud pasují i do XA20)
MONYS (460)|18.10.2014 21:23
Neoriginál bych neriskoval.
josefíka (651)|18.10.2014 22:03
Na XA10 i HV20/40 mám neoriginál a nikdy nebyl problém.
haja (33)|18.10.2014 22:22
Do foťáku jsem používal neoriginální baterie zcela běžně a také nikdy nebyl problém. Jen pro úplnost, je shodná baterie v XA10 a XA20 (G30) ?
Alf (888)|19.10.2014 08:52
Pro G25, XA10 jsou určeny typy BP-808, BP-819, BP-827. Pro G30, XA20 a XA25 typy BP-820 popř. BP-828. Tyto se dají použít ve starších typech kamer, ale opačně nikoliv.
Několik let používám akumulátory firmy AVACOM a nemám s nimi žádný problém. Při objednávání je ale potřeba dát pozor a objednávat akumulátory v provedení "2012" a novějším.
josefíka (651)|19.10.2014 09:46
Zrovna na XA10 se ten AVACOM asi moc nehodí, dle poznámky v popisu http://www.levnebaterie.com/levnebaterie/eshop/4-1-Baterie-do-videokamery/66-2-Canon/5/955-Baterie-Canon-BP-807-809-819-827-Li-Ion-7-4V-2670mAh-19-8Wh

A verze 2012 asi není, nejde vygooglit. http://www.avacom.cz/canon-bp807--bp809--bp819--bp827-liion-74v-2580mah-191wh-verze-2011

Mám jakousi noname z číny a funguje dobře.