Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zachytávání pomocí ATV2000 / problémy a řešení

ego42 (76)|7.5.2004 10:28
Já používám Combo plánovače a mám úplně jiné problémy :-)-
Už jsi, Bullbacku, přišel na to, proč se při změně naplánování pořadu A v průběhu nahrávání pořadu B restartuje ATV2000 a tím i přeruší nahrávání pořadu B?
Anonymous (825)|7.5.2004 17:31
ego42: Mě funguje ATV 2000 a i bTV bez těchto problémů.

Co se týče Combo plánovače a restartování, udělal jsem několik podstatných změn a to že naplánování jde vypnout dvěma způsoby a to softem (ATV, bTV) a nebo Combo plánovačem (dříve jen Combo plánovačem), ale z důvovodů kdy naplánování probíhá a je změněno jiné naplánování je nutné z hlediska vyhodnocování načasování a nových porovnání časů aby se "restartoval" celý časový systém (vyhodnocování případných konfliktů) , a proto je nutné nemanipulovat s načasováním při spuštěném načasování, opravil sem to tak že na to nejde při spuštěném načasování šáhnout, vím že to nic neřeší ale Combo plánovač při "odstartovnání" vypíná jak bTV, DScaler, ATV 2000 a DEC 2000, proto se nahrávání ukončí, nastává opětovné zapnutí a dále ...

Jak bys tohle chtěl udělat jinak, nejde to totiš ...

Nové verze zatím nejsou protože je nemám kam dát, hajzlové z free serverů mi znepřístupnily aktualizace nebo prostor smazaly, budou snad později ...
ego42 (76)|8.5.2004 18:37
No super, Miku, nová verze to vyřešila! Čím to tedy bylo, z changelogu jsem to moc nepochopil...? Díky!
ego42 (76)|19.5.2004 10:25
Zdravíčko, Miku,

chtěl jsem požádat, jestli bys k nastavení "povol detekci zvuku" v ATV nemohl pro případ, že je automatická detekce zakázaná, přidat volbu force mono/force stereo, a/nebo pro případ, že je detekce povolená, přidat volbu stopy u duálního vysílání (A/B/A+B).

Jde mi o to, že když jsem z TV nahrával nějaký duální pořad, nahrávaly se automaticky obě zvukové stopy (karta nepoznala, že je to duál a brala to jako stereo) a až při kompresi jsem si mohl vybrat, kteoru použiju, třeba u Přátel jsem to dělal tak, že do AVI jsem zakódoval originál a přihodil k němu ještě MP3 s českým zvukem, MediaPlayerClassic mezi nimi pak umí přepínat. Teď jsem ale po nuceném upgradeu nuceně reinstaloval WinXP a použil jiné ovladače k tuneru, a ten s nimi funguje líp, než dřív, což má ale mj. i ten nepříjemný dopad, že ATV detekuje duální vysílání a automaticky zapne stopu A (český dabing). To je sice korektnější chování, ale při načasovaném nahrávání se bohužel nenahraje originální zvuk.

Díky
Petr
Torque (5)|19.5.2004 15:09
Já se připojuji s prosbou o dodělání funkce na típání obrázků v navolitelnem rozliseni, jako je treba u MMC, pokud to teda neni moc slozite, ja nevim, nejsem programator.
Mike (617)|19.5.2004 16:01
ego42: az predelam planovac v ARC2000, tak tam neco podobnyho bude

torgue: sorry, ale resize delat nebudu, to si muzes udelat v jakemkoliv jinem photo editoru, navic neni mi ani moc jasne, k cemu by to bylo, nastav si max. rozliseni a grabuj to v nem, uz tak je 720x576 dost maly....
ego42 (76)|19.5.2004 16:39
A musí to být vázané na ARC? Já jsem měl snahu ho používat, ale to ovládání je tak strašně nepohodlné, že se to prostě nedá.
Speciálně ta volba force mono/stereo by přeci byla naprosto triviální na implementaci, ne? Stačí po každém naladění v závislosti na nastavení přepínače:
a) nedělat nic, tak, jako je to teď = mono resp. dual A, nebo
b) zapnout stereo = stereo resp. Dual A+B.
Prosíím :-)- Koneckonců, stačila by i možnost nastavit mono/stereo z příkazové řádky, ale konfigurace v nastavení by byla snad i jednodušší.
Mike (617)|4.6.2004 10:23
Vychází další "větší" verze ATV2000 2.1.1.0. Obsahuje mnoho větších změn pod povrchem, tedy ve zdrojových kódech, což s sebou může přinést i nějaké chyby, doufám, že to uživatelé omluví a o jakýkoliv problémech dají vědět právě sem. Pro uživatele změny přínáší:

-formáty souborů pro zachytávání jsou definovány v externích souborech v adresáři Containers včetně compresorů, což přináší možnost jednoduše rozšířit jejich počet. Přichází tak možnost použít kromě základního AVI i např. Ogm, Matrosku (které byly obsaženy již dříve, nyní je nutné je přidat) a MPEG. Stáhnout je můžete [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], Nezapomeňte, že je s nimi nutné nainstalovat i příslušné DirectShow filtry, např. pro MPEG je to MainConcept MPEG Encoder 1.4 a vyšší nebo Sony Vegas 4 a vyšší.
-podpora pro kombinované audio/video kompresory (což je právě zmíněný MainConcept MPEG Encoder)
-ukládány jsou i parametry DirectShow kompresorů stejně jako tomu bylo u VCM kodeků
-odstraněna volba "Use capture pin for preview", kterou nahradila možnost zvolit jakýkoliv výstupní pin video zařízení
-možnost definovat konvertor pro náhled, který se zapojí hned za zvolený pin, tato možnost je pro podporu zařízení z hardwarovými enkodéry, zatím testuji s Hauppauge WinTV PVR 250, brzy přibude její podpora
-podpora formátu IYUV ve Video Converteru
-celá konfigurace může být exportována do externího souboru pro zálohování
-opravena chyba načítání konfigurace u BT8x8 pluginu
Mike (617)|4.6.2004 12:13
Pro majitele Hauppauge WinTV PVR 250:

použijte tento plugin:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

přidá podporu pro tuto kartu
Muki (1)|4.6.2004 17:31
Funguje ten plugin aj s Hauppauge WinTV PVR-350?

Dik.
P.L._ce4you (1)|6.6.2004 17:36
Nainstaloval jsem novou verzi ATV a výsledkem je, že se po startu zobrazí několik chybových zpráv:

da4:ATV2000.exe Instrukce na adrese ... S pamětí nelze provést operaci: read.

da4:ATV2000.exe Nastala výjimka neznámá softwarová výjimka ....

da4:ATV2000.exe Instrukce na adrese ... S pamětí nelze provést operaci: read.

Error:ATV2000.exe Instrukce na adrese ... S pamětí nelze provést operaci: read.

Error:ATV2000.exe Instrukce na adrese ... S pamětí nelze provést operaci: read.

několikrát

a nakonec

Runtime error 216 at 66812040


Instaloval jsem to proto, že předchozí verze přerušovala vypnutí PC, pokud ATV běželo, a teprve druhé vypnutí vypnulo i počítač.

Je možné někde stáhnout starší verzi?


Konfigurace PC je: P4, WXP Pro CZ, 512MB RAM, karta Prolink TV HD.
arcao (4)|8.6.2004 00:13
Kdyz si dam parametry zachytavani, tak ve seznamu zvukovych kodeku jsou video kodeky.

OS: WinXP SP1
TV: AverMedia TVCapture98
Anonymous (825)|8.6.2004 11:23
Hmmm, po celovečerním zkoušení přes samej "error" sem v noci ATV 2000 hodil do koše.

1) MCMPEG - veškeré nastavení se anuluje při změně rozlišení nebo chybě či změny kodování barev takže je to jak u blbejch na dvorečku (pořád dokla než to náhodou jde, z 99% nastavení to lehne). Celý ATV se musí vypnout a zase zapnout při každý změně, no prostě je to žrádlo ...

2) Zvuk se rozchází už od začátku.

3) Kam nahrávat - cesta+soubor, otevře se dialog "otevřít", snad uložit, né ???, a ještě za ATV, takže nemusí být ani vidět.

4) Česká nápověda (Cesky.chm) je z většiny psaná jazykem našich okupantů, Mike to je jako kdybys to před 15 roky napsal Rusky ...

5) Teletext vypadá hrozně, čas se nesinchronizuje, nepoužitelné ...

Nechápu komprimaci do MPEG když se stejně musí zvuk narovnat a znova muxovat před demuxací, což je zdlouhavé.
Nároky na CPU jsou dost veliký, no zprvu sem to nastavil tak aby to žralo cca 60%, jenže se změnila scéna a už to vzalo 100% a vypadly snímky, při nastavení pouze I snímků se na to nedá dívat.
Jedno se ale musí nechat, velmi vysoká úroveň kvality obrazu oproti těm zvrhlostem DivX nebo XVid či WMV.
arcao (4)|9.6.2004 08:44
Mimochodem taky mi nefunguje nejak teletext. Proste to hodi: "Teletext filter failed". Ale mozna je to chyba driveru.

Drivery: Posledni od IuLab
Karta: AverMedia TVCapture98

Export programu z registru: http://mspage.ic.cz/hide/atv2000.reg.txt
Pitomec (10211)|9.6.2004 14:50
Umí ten přehrávač v ATV reprodukci taky zrychleně nebo jenom v RT?
Anonymous (825)|9.6.2004 18:52
Pitomec: Zkoušíš jesli Mike odpovídá na otázky :-E :-E :-E

Nenech se rušit :-E :-E :-E , ale ATV si nevybíravým způsobem "přichlemstne" přípony pro používání pouze v tomto programu a nelze to vzít zpátky bez vzetí OS ze zálohy nebo mravenčí prací zásahem do registrů.

Jinak tohle mám v Combo plánovči u ovládačů MCI a i u WMP, jo a přípony si můžeš napsat či dopsat jak je libo, viz "obrázkový průvodce" :-)- :-)- :-)-
Mike (617)|11.6.2004 08:37
Ve verzi 2.1.1.1 je opraveno dost chyb, snad by to uz nemelo padat

Pitomec:
jestli myslis APL tak to neumi, ale nebylo by to spatny dodelat, i kdyz nevim, k cemu je to dobry :-)

Bullback:
vsechny namitky ctu a snazim se je odstranovat, i kdyz ne vzdy odpovidam, ne vse ale jde tak rychle, jak by sis pral 9-)
jo ty asociace by chtely predelat, to uznavam, az bude cas...

MCMPEG - to anulovani dela MC, ne ATV, zkus si treba v grapheditu pripojit ten encoder a pak ho obycejne rozpojit, tak to spolehlive klekne, ten filtr je dost nestabilni a s tim nic neudam, sorry, taky si treba nepamatuje nastaveni "realtime capture" ktere zrychluje enkodovani
ze se zvuk rozchazi, tak za to opravdu nemuzu, ja prece do dat vubec nesaham, to si dela capture driver a ten encoder, stejne se budou chovat vsechny ostatni programy
napoveda - jo je stara , hnusna a neprehledna a nesrozumitelna, ale lepsi nez zadna, zkus ji napsat :-)- ja te pak dam do about :-)

Teletext: poslete mi Dump graph a log pred zapnutim teletextu, podivam se na to, cim to muze byt, mne to doma funguje vcetne synchronizace

Tak piste dal, co se Vam nelibi, ted uz planuju jenom trosku vylepseni preview audia a odstranovani chyb, jinak to uz bude asi konecna, az do doby, kdy zacne DVB-T, do ted bylo vzdy moc zmen a chybicka se vzdy vloudi, sorrrrrry
Anonymous (825)|11.6.2004 16:22
Díky za odpovědi :-)

Bude ATV na DVB-T ???, už se těším, jenže ve městech s tím budou problémy větší než s analogem (vypadlé snímky) :(( :(( :((

[quote]i kdyz nevim, k cemu je to dobry[/quote]

Třeba rychle zjistit zda po sestřihu je tam všechno. :-)
Pitomec (10211)|12.6.2004 08:03
MIKE: K čemu je dobrý zrychlený přehrávání záznamu? Třeba k tomu, že desetihodinovej záznam z průmyslový kamery (kterou mám připojenou na ATI 9200 VIVO) si můžu projet během chvilky a nemusím u toho tvrdnout těch deset hodin...
Mike (617)|14.6.2004 08:40
To zni logicky, takže už vím, že to k něčemu je B-)
charlieiv (8)|16.6.2004 21:21
Mam Ati TV Wonder PCI a taky mi to hlasi chybu "Teletext filter failed". Posilam dump i log pred spustenim i po chybe TXT.
condor (73)|16.6.2004 21:31
[quote=Pitomec]MIKE: K čemu je dobrý zrychlený přehrávání záznamu? Třeba k tomu, že desetihodinovej záznam z průmyslový kamery (kterou mám připojenou na ATI 9200 VIVO) si můžu projet během chvilky a nemusím u toho tvrdnout těch deset hodin...[/quote]


Copak sleduješ? Lednicku zda ti nechodi nekdo ujidat? B-)

(jenom forek)
Pitomec (10211)|16.6.2004 22:54
[quote=condor]Copak sleduješ? Lednicku zda ti nechodi nekdo ujidat? B-)[/quote]


Kdyby se jednalo o lednicu, tak je mně to celkem u řiti... :-) Ale jedná se o záznam jednoho objektu, kterej počmárali už několikrát sprejeři a švestky se k tomu postavily stylem: nahrajte nám to a my budeme vyšetřovat - jinak sorry, ale nezmůžeme nic... :-I
Eso Rimmer (101)|17.6.2004 11:13
Nějak nemůžu rozjet zachytávání do tohoto MPEG2 (online encoding). Pokaždé, když spustím nahrávání ATV vyhodí chybovou hlášku:
"Error -2147467259: Cannot run graph"
a zmizí obraz i zvuk. Nastaveno mám: container MPEG, YUV2, MC MPEG encoder, zvuk stereo PCM.

Taky jsem zkusil Mainconcept MJPEG 1.2.4 a ten funguje bez problemů, ale zase to není full verze a tak je tam vložený nějaký text. Nemáte někdo full verzi nějakého kvalitního MJPEG codecu?

Obvykle nahrávám přes ATI MMC 9.0 do MPEG2 720x576 a pak to ve VirtualDub-MPEG2 převádím do XviD v nižším rozlišení + nějaké filtry.

Zajímalo by mě, jestli je lepší nahrávat do MPEG2 a nebo do AVI. Jde mi o poměr kvalita obrazu/potřebné místo na disku.
Anonymous (825)|17.6.2004 16:20
[quote]Kdyby se jednalo o lednicu, tak je mně to celkem u řiti...[/quote]

Cóóó, Plzeň tam nechladíš :-E :-E :-E

[quote]"Error -2147467259: Cannot run graph"[/quote]

Musiš to zkoušet než se to chytne, pořád dokola :-(( Zaznamenat mě to šlo jak s kodekama z VegasVideo tak i s kodekama prográmku MainConceptu.

Aktualizoval si ty kodeky ??? To jsem musel, možná by u ATV tam mohla být nabídka kodeků jako tomu je např. u Zoomplayeru. (s aktualizací v programu)
Eso Rimmer (101)|17.6.2004 16:59
To Bullback:
tak už jsem si nainstaloval Pegasus PicView MJPG 2.10.27 a kvalita vypadá slušně, takže na to nahrávání do MPEG2 asi prdím :-)
Bohužel jsem ale narazil na bug v ATV. Když si vytvořím profil na nahrávání (MJPG+MP3 192kbit/s) tak při prvním nahrávání ihned po vytvoření profilu to nahrává správně. Když ale ukončím nahrávání, nebo vypnu a zapnu ATV, tak sice zůstane správně nastavený profil od minula, ale zapomene nastavení audia a nahrává to jako PCM. Nepomůže ani znovunačtení profilu. Jedině vytvoření znovu. :-(((
DDARE (1)|21.6.2004 01:42
Ahoj ....
ATV 2000 je jeden z mála programů, které se skutečně dají pro sledování výstupu z TV karty použít .
Přímé zachytávání do zvoleného kodeku původní aplikace neumožńovala a ATV ji zvládá ....
Nyní (ver 2.1.1.1 ) není problém grabovat video do Xvidu či DivX , ale pokaždé, když chci zvolit zvukový kodek vyskočí hlášení : " Cannot connect audio compressor " .
Takže jediné co mohu použít je nekomprimované audio ....
Nevíte někdo kde hledat problém ? .... (WDM ovladače ? Na stránkách Mediaforte už dlouho nic neupdatovali a poslední používám ... :((( ).

PS : Svého času v ATV fungoval i teletext ...ver. 2.1.1.1 mi však hlásí Teletext filter failed... :(((


TV karta Mediaforte PV951 (FM) , Line-IN vstup na Soundblaster Live! , WinXP proffesional SP1 s updaty ...
charlieiv (8)|21.6.2004 19:32
Souhlasim zcela s prvni vetou. ATV2000 je opravdu jeden z mala programu pro ovladani TV, ktery bez vetsich problemu chodi. Bohuzel po nainstalovani ver. 2.1.1.1 nefunguje teletext. Ani po odinstalovani a instalaci starsi verze (myslim ze 2.1.0.20 nebo tak nejak), kde fungoval, se k memu udivu nic nezmenilo. Stale hlasil "Teletext filter failed". Doufam, ze Mike se k tomu dostane, jen co dokonci Web. 8-)
Eso Rimmer (101)|23.6.2004 13:52
Mě s ATV2000 2.1.1.1 teletext funguje - ostatně jako i u nějaké předchozí verze, kterou jsem měl předtím.
Všechno mi funguje OK včetně zvuku ale jeden drobný problém mám: Uložil jsem si profil na nahrávání do PICMJPEG + 192kbit/s MP3, jenže nahrávání do MP3 jde jen bezprostředně po vytvoření profilu. Při každém dalším nahrávání to nahráva do PCM 1400kbit/s i když znova načtu uložený profil. Není nějaké řešení jak přinutit ATV2000 aby to nenahrávalo do PCM ale MP3???
Jinak, co jsem si stáhl a nastavil Girder pro můj ATI Remote Wonder, tak jsem přestal používat ATI MMC 9.0 i když mi jede taky, ale přecejen je plné bugů...
arcao (4)|27.6.2004 13:31
[quote=charlieiv]Souhlasim zcela s prvni vetou. ATV2000 je opravdu jeden z mala programu pro ovladani TV, ktery bez vetsich problemu chodi. Bohuzel po nainstalovani ver. 2.1.1.1 nefunguje teletext. Ani po odinstalovani a instalaci starsi verze (myslim ze 2.1.0.20 nebo tak nejak), kde fungoval, se k memu udivu nic nezmenilo. Stale hlasil "Teletext filter failed". Doufam, ze Mike se k tomu dostane, jen co dokonci Web. 8-)[/quote]

U me taktez teletext hlasi "Teletext filter failed" a taky to fungovalo v predchozich verzi, ale uz to asi v poslednich nekolika verzi nefunguje.

OS: WinXP SP1
KARTA: AverMedia TVCapture98
OVLADAC: Od IuLab posledni ver.
SW: ATV posledni ver.
detonator (7)|11.7.2004 09:58
Tak som kupil novu dosku MSI NEO2 Platinum edition, P4-2.8Ghz a nainstaloval vsetko odznova (win2000cz sp4) a ked spustim ATV2000 tak v overlayi mi obraz "prska", vodorovne ciary, sem tam aj vacsie bloky obrazu sa roztrasu len na zlomok sekundu. Vzdy ked je obraz staticky toto rusenie nieje, len ked je dynamicky alebo sttrih sceny, "prskanie" je citelne.

Na starom pocitaci, zlaty BX chipset, ABIT BF6, nic take neexistovalo, objavilo sa to az ked som zmenil pocitac.
Napisem co vsetko som uz vyskusal a nepomohlo to:

BTW. mam ATi Tv vonder a Ati 8500 radeon...
-preinstaloval som drivery pre Ati TW vonder
http://www.iulab.com/download/848wdm_iu.zip
http://prdownloads.sourceforge.net/btwincap/btwdmdrvinstaller5.3.8.zip?download
https://www.tvfreak.cz/download/btwdmdrv.zip

-preinstaloval som ovladace pre Ati8500
catalysty 4.2,4.6,4.7

-menil som PCI slot pre ATI TV WONDER. konflikt IRQ vylucujem, device manager nic nepise, v kompe mam v PCI len RADEON,AUDIGY,MODEM a WONDRA.

-aj BOrgTV ma to iste rusenie vo win2000!!

-skusal som viac verzii ATV2000 , od najnovsej po staru jeden rok, nema vplyv.

-na inem HDD mam naistalovane win2000eng Sp4, chova sa to tak isto, rusenie sa objavilo ked som zmenil dosku.

-Rusenie je vidiet len ked je zapnuty overlay
-------------
NAkoniec som rozbehal aj zalozne Win98SE a hla VSETKO BEZI OK!! ziadne rusenie. :-( TEnto system vsak uz nechcem pouzivat.

Vazne uz neviem co vyskusat, ak vam nieco pride naum, napiste, vdaka
milbo (8)|11.7.2004 21:29
Zdravím, potřeboval bych pomoct se zapeklitým problémem. Z neznámého důvodu mi přestalo ATV2000 zachytávat video. Vždy, když se chci přepnout do režimu zachytáváni, to skončí následující hláškou: Unable to locate the "Processor" performance object. :-((

Mam Avermedii TV studio 202, ovladace od Uskova , Win XP Pro, AthlonXP 1800+ a posledni verzi ATV (ale delají to i předešlé verze).

Moc dík za pomoc.
Mike (617)|12.7.2004 15:26
no a neni to obycejny interlace? sna dnic jinyho nemuze byt zavisly od zmeny scen a pohybu, vse ostatni by to delalo porad nebo bylo zavisle na necem jinem, zkus zapnout deinterlace
detonator (7)|12.7.2004 21:47
hmmm, je to rusenie, ako ked vypnes doma chladnicku a v televizori ti prskne do obrazu nejaka ciara....:) Pokusal som sa to grabnut, je to dost tazke, lebo to su fakt okamihy. tu je vysledok,ta horizontalna ciara cez obraz. Niekedy su to bloky pixelov, ktore sa mihocu, ako keby tam bol nejaky zly decoding obrazu,....:) (hlavne ked je dynamicka scena) Prska to do obrazu v roznych miestach. Vo Win98 to nerobi, len vo Win2000. Viem ako vyzera interlaced obraz (napr. rusenie3.jpg) ale toto prskanie tam fakt nikdy predtym nebolo. Na starom kompe to nerobilo. ATV2000 je instalovany ako WDM only. Nikdy som nepouzival deinterlace filtre. Ako som spominal to iste robi aj na inych softoch(BorgTV).

http://www.mrdetonator.szm.sk/rusenie.jpg
http://www.mrdetonator.szm.sk/rusenie1.jpg
http://www.mrdetonator.szm.sk/rusenie2.jpg
http://www.mrdetonator.szm.sk/rusenie3.jpg
http://www.mrdetonator.szm.sk/rusenie4.jpg


Mno asi na tom co hovoris predsa len nieco bude, natiahol som deinterlace filter do ATV2000 (ale s NO PROCESING) a prskanie zmizlo!!!!!!!!! Ked dam nejaky typ deinterlacingu, prskanie tam nieje. Ked vyhodim DEINTERLACE FILTER s filter chain, prska to znova. Inak obraz sa zhorsi pri natiahnutom deiterlace filtri, rozdiel v dobre viditelny v logu.

http://www.mrdetonator.szm.sk/rusenie5.jpg
http://www.mrdetonator.szm.sk/rusenie6.jpg


inak dik ze si sa ozval....
ego42 (76)|13.7.2004 10:02
Něco podobného tomu, co popisuješ, ale v mnohem horší podobě, mi po změně desky dělá souběné používání TV karty se (soft)modemem, jedná se zjevně o nějakou kolizi na PCI sběrnici. Protože modem a TV kartu zároveň prakticky nepoužívám, je mi to celkem jedno a pokusy s prohazováním karet v PCI slotech jsem se neobtěžoval (konflikt IRQ tam patrně není). Zkoušel jsem použít Pinnacle PCI enhancer, který zvýší latenci TV karty na maximum (255 cyklů), ale nepomohlo mi to, tobě by to ale pomoct mohlo, tak ho zkus.
detonator (7)|13.7.2004 16:24
dobre napady, dik!!. Tu latenciu v Biose skusim zmenit, teraz je tam len 32cyklov tusim, tiez sa mi moc nechce vyberat a prehadzovat PCI sloty, je to maximalna otrava a uz ma to prestalo bavit. (soft)modem tam mam, skusim ho aspon vyhodit, inak mam to tak ze IRQ konflikt by tam nemal byt ale cert vie....ZLATY BX Chipset, tam behalo vsetko

BTW. Na obrazkoch to nevyzera zle ale keby som zgrabol 10 sekund, videl by si ze to je otravne. Proste ak je dynamicka scena, prska to stale a vela.
detonator (7)|13.7.2004 23:41
tak som rezignoval.....tri hodiny som sa teraz s tym hral, vyhadzal som vsetko z kompu, zostala tam iba ATI TV WONDER + aTI RADEOn, vypol som modem, siet, usb,s-ata aj zvuk.....vsetko co bralo IRQ, menil som PCI LATENCY a ine nadstavenia BIOSU, nepomohlo. Vsetko bez IRQ konfliktov/sharingov ale aj tak to stale prska do obrazu v OVERLAYi(iba win2000).

Dosiel som ale na to ze ked stlacim F7(to je ale Preview mod), objavi sa grabovaci panel, prskanie prestane. Tak mozem v klude grabovat plny PAL, stereo do MJPEGu ako som bol vzdy zvyknuty. Nahrate video je OK.

Takze treba sa stym zmierit..... :-((

dik za odpovede.
ego42 (76)|14.7.2004 16:03
Pokud ti to dělá při použití overlaye, a ne preview, bude to s nejvyšší pravděpodobností konflikt grafárny s TV kartou (grafárna nepustí TV kartu ke sběrnici), tady je ovšem každá rada drahá :(
detonator (7)|14.7.2004 20:12
urcite v tom ma prsty MB MSI 865PE NEO2, na MB ABIT BF6 to bolo OK. nevadi, diki aj tak.
detonator (7)|14.7.2004 22:10
EGO42:

kurva drat, ty si borec, uz som na to dosiel v com bol pes zakopany!!! Ked som sa "hlboko.." zamyslel nad tvojim poslednym prispevkom, napadlo ma ze ked som mal este Abit BF6, v nadstaveni ovladacov Radeonu8500 bolo vzdy FAST WRITES = OFF a AGP 2x. Na novej doske to je FAST WRITES = ON a AGP 4x. Zrusil som ten FAST WRITES a HLA OVERLAY uz NEPRSKA!

diki moc, mas to u mna.
StD (8612)|15.7.2004 08:18
Servus, zkus se také podívat sem. Je tam řádka dalších tweaků pro nastavení BIOSu pro ATI...
http://atifan.ati.cz/view.php?cisloclanku=2004020403
Mike (617)|15.7.2004 08:35
Jo tak tohle mi delalo taky na KT133, kdyz byla zapla TV v overlay bez jakychkoliv filtru - prenos dat primo z TV karty do grafiky a zaroven byl pristup na HDD, pokud se zapne jakykoliv filtr, ktery prenasi z TV karty do pameti a z pameti pak teprve do grafiky, tak to nedela, reseni jsem mel vic, mozna neco z toho tobe pomuze:

1. pouzit nejaky filtr, vzhledem k tomu, ze jsem vzdy mel DScaler deinterlace, tak mi to nevadilo
2. dost se to zlepsilo pri upgradu BIOSu, ktery opravoval prskani zvuku u SB Live, nastavovala se tam nejaka hodnota na 2, ale uz nevim, co to bylo
3. stacilo taky vypnout UDMA66 pouze na UDMA33, pak to taky prestalo delat

na KT400 a ted na nforce2 to uz nedela, snad ti to nejak pomuze
bimbo_tvf (1)|18.7.2004 17:21
jestli ti mohu poradit, tak si pořiď Fly 2,36, to je naprosto spolehliví. Je tam všechno co v ATV. Já jsem snim měl taky problémi, složitý nastavování a tak. Fly 2,36 je jednoduchý na nastavování a umí toho víc, nahrává i mpeg 1 nebo 2. Je ktomu všechno podrobně popsáno na stránkách http://www.volny.cz/blizzardsweb/
tam taky stáhneš všechno ktomu. myslím si že je to naprosto dokonalí, nenašel jsem tam nedostatky a jsem víc neš dost spokojen stím
gary (1)|2.8.2004 23:16
Mne sa začal prúžkovať obraz po výmene zdroja v PC. Mám dosku MSI KT4V, ATHLON 1,5 XP 512 MB RAM, GeForce4 MX420, TVPhone 98, WINXP. Doteraz mi to nerobilo.[/img]
Eso Rimmer (101)|8.8.2004 10:54
Můžete mi někdo poradit jak dosáhnout toho aby se nahrané video v ATV při každém záznamu pojmenovalo jinak než to předchozí? Je to opruz, když chci něco narychlo nahrát a vyskočí mi okno s tím, že capture.avi už existuje a musím ručně změnit názav nahrávaného souboru. :-I Nejde to udělat tak aby se při každém záznamu automaticky přidalo třeba číslo jako např capture.avi, capture1.avi, capture2.avi, ...atd?
Gwaihir (1)|19.8.2004 14:45
Jasne ze to jde. Staci si poradne projit menu zachytavani a zaskrtnout spravnej checkbox :-)
ego (1)|7.9.2004 13:58
Kdo poradí? Při nahrávání mi zatuhne okno ATV2000 - zvuk i délka nahrávky je v pořádku. Nebo mi přestane nahrávání úplně a W hlásí poškozený soubor. Mám W xp prof., při nahrávání je systém zatížen tak na 40%. Je chyba v ovladačích? (WDM). Díky aspoň za typ.
StD (8612)|7.9.2004 18:25
A píše ti to v náhledu FREEZE? Pokud ano, hledej chybu v nastavení; když ne, potom "by mohlo" být cosi s WDM. To snadno ověříš spuštěním jiného grabovacího programu...
Tykoxxo (37)|25.9.2004 13:13
Na mojej Radeon 9200VIVO dokaze ako jeden z mala (este WinDVR) inicializovat video in v Pale (default je NTSC), VirtualDub, VirtualVCR to nevedia...ATV si ten Pal zapamata, VD, VVCR si ho nepamataju a ani sa v nich neda naiolit, ked ho vsak inicializuje ATV, tak tam uz je (napr vo VD). Vie to niekto vysvetlit?
honzavdf (17)|18.10.2004 07:35
Mám ATI TV Wonder a ovladače Illusion and Hope. Někde mám asi něco špatně nastavenýho, protože při sledování TV mám zvuk v pořádku, ale jakmile přepnu do režimu zachytávání, zvuk se mi jakoby zdvojí se zpožděním a je slyšet nepříjemná ozvěna. V nahrávce je zvuk v pořádku. Nevíte někdo co s tím? A ještě mi to po startu nahrávání nahrává bez zvuku a zvuk se s obrazem začne nahrávat tak za cca 2s. Dík za náměty.