Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Zachytávání pomocí ATV2000 / problémy a řešení

18.3.2004 11:23
komakSom takmer úplný laik. Chcem si cez kartu nahrať niektoré relácie, ale keď si nahratý avi-file spustím potom v nejakom prehrávači, tak je tam čím ďalej od začiatku tým viac posunutý zvuk od obrazu. Ako keby sa zvuk nahrával rýchlejšie ako obraz. Je na to nejaké nastavenie pri vlastnostiach kódovania? Alebo čím to je spôsobené?

Vďaka za radu, Miro
18.3.2004 09:38
mirekvNastav audio na 48k a když to nepomůže, tak máš 2 možnosti: nastavit "master stream audio", zvuk bude sedět s videem, můžou však být komplikace s dalším zpracováním (segmentované video...), nebo "master stream none", kde dojde k posuvu 1-2s/hod, což se dá srovnat ve VDubu (lepší varianta).
19.3.2004 08:13
kasuhaNevím jestli píšu tenhle příspěvek do správné skupiny, ale nikde jsem nenašel lepší místo a ATV konec konců je Capture program.

Myslím že by stálo za to přidat do nápovědy ATV2000 sekci "Troubleshooting" která by obsahovala nejčastější problémy s tímto programem. Hned můžu přispět jedním tématem: teď například jsem řešil problém, že mi nešlo za žádnou cenu zapnout Overlay - nakonec jsem čirou náhodou přišel na to, že v nastavení grafické karty (nVidia FX 5600) mám zvolen režim "Duální displej/klonování" (to je default nastavení po instalaci ovladačů). Když jsem to přepnul na "Jeden displej", Overlay najednou běží úplně bez problému.

K tomu mám jeden možný problém: Když mi nešel overlay, jel jsem pořád v režimu Preview a zjistil jsem, že v normálním režimu bere cca 60% CPU, zatímco když to přepnu do Capture režimu (ale nepustím capture), bere jen 8%, přitom oba režimy byly nastavený úplně stejně (768x576, YUY2, 25 Hz). Fullscreen nebyl v "normálním" režimu možný - procesor vyjel na 100% a aplikace začala zadrhávat. Samozřejmě že jsem mohl koukat na fullscreen v capture režimu, ale to znamenalo mít v levém dolním rohu obdélníček s titulkem a ten mě tam zbytečně rušil.

Chtěl bych upozornit, že slovo "Standard" se píše s "d" na konci, ne s "t" jak tomu je porůznu v ATV2000. To platí jak pro angličtinu tak pro češtinu (v ATV2000 používám angličtinu). Můžu nabídnout, že bych provedl jazykovou korekci anglické verze ATV2000, pokud bude mít autor zájem.
22.3.2004 10:12
MikeKdyž na ten help pořád nějak není čas, já ho totiž nepotřebuju :-) tak se mi do něj špatně nutí, nejlepší by bylo, kdyby ho někdo napsal místo mě, ale nikdo se k tomu nemá :-R to samé platí o jazykových mutacích, jestli máš chuť, tak se do toho můžeš pustit, ostatní i já ti budeme vděčni
23.3.2004 08:59
kasuhaKorekci angličtiny a češtiny ti udělám rád, jen mi není jasné jak to mám provést. Procházet jednotlivá menu a dialogy a psát ti co máš za co zaměnit asi není ten správný postup. Nějaký popis nebo návod by bodnul...

Zjistil jsem, že ATV z nějakého důvodu žere víc CPU v "koukacím" režimu než v "capture" režimu i když je zapnutý overlay. Dokonce mi připadá, že je to pořád závislé na tom, jestli mám obraz v malém okně nebo fullscreen a to mě při zapnutým overlayi opravdu překvapuje. Navíc je ta zátěž jakoby nárazová - průměrně to bere třeba 8% CPU, ale přitom občas vypadne snímek a obraz viditelně cukne. Dá se nějak zjistit, kde se to toulá?

Taky mi blbne přepínání kanálů, a to hned v několika směrech - normálně používám ATV v "single window" režimu, tedy "ovladač" mám uklizený a používám klávesové zkratky, případně menu od pravé myši. Občas (docela často) zmáčknu číslo kanálu, ATV mi napíše do rohu číslo nového kanálu, ale zobrazuje se pořád původní kanál. Druhá možnost je, že tam mám šum a nesmysly a musím to přepnout někam jinam a zase na ten co chci aby se to opravdu přepnulo.
Co je o něco nepříjemnější - pokud se přepnu z tuneru na externí vstup, dost často mi nejde přepnout zpátky na tuner - jediná možnost je zobrazit si "ovladač" a přepnout to na něm.
Taky se mi dvakrát stalo, že mi při přepínání kanálů najednou zmlknul zvuk a ani restart ATV nepomohl, musel jsem restartovat počítač.

Abych ale jen neprudil, ATV je ve skutečnosti skvělý program :-)
23.3.2004 01:26
kasuhaTo Mike: popis je to pěkný a taky jsem zastáncem myšlenky, že je nejlepší převzorkovat zvuk. Je tu ale jeden problém - z ATV2000 mi pravidelně vylézá obraz tak o půl vteřiny delší než zvuk - tedy pokud nahrávám třeba dvě sekundy tak obraz má dvě sekundy, ale zvuk jen jeden a půl sekundy. Zkoušel jsem s tím experimentovat a jediné co jsem zjistil je, že ten posun je náhodný - tu větší, tu menší, ale nezjistil jsem na čem to závisí. Bohužel, pokud pak zarovnám obraz i zvuk na stejnou délku tak jsou vůči sobě na konci nadéle posunuté. A zjistit co z posunu je tenhle náhodný posun a co způsobila zvukovka je prakticky nemožné.

Při přepisu z videokazet jsem to dělal tak, že z konce záznamu jsem kousek nagraboval ještě jednou - tam obraz a zvuk ještě nebyly rozjeté a ve VirtualDubu + zvukovém editoru jsem je srovnal a přesnou velikost posunu spočítal. Jenže to nejde při grabování přímo z televize, pokud to přitom nechci současně nahrávat i do videa. Asi nejlepší řešení by byl nějaký formát kde má všechno jednotný timestamp, třeba Matroska - jenže grabování do Matrosky se mi už vůbec nepodařilo rozběhnout :-(
23.3.2004 02:14
MikeNo jo, ale za to grabování je zodpovědný Microsoft, já mu jenom řeknu, co má grabovat :-(
A proč ti to do Matrošky nejde? Máš nainstalovaný Matroška Muxer?
23.3.2004 02:22
Mike[quote=kasuha]Korekci angličtiny a češtiny ti udělám rád, jen mi není jasné jak to mám provést. Procházet jednotlivá menu a dialogy a psát ti co máš za co zaměnit asi není ten správný postup. Nějaký popis nebo návod by bodnul...
[/quote]

stačí když si projdeš v adresáři Lang soubory *.lng a bude ti to jasný, co se týče helpu, tak to samé platí pro adresář Help, akorát teď už je zase dost zastaralej a chtěl by doplnit, když se toho ujmeš, tak bude tvé jméno v About boxíku a v readme :-)

[quote=kasuha]Zjistil jsem, že ATV z nějakého důvodu žere víc CPU v "koukacím" režimu než v "capture" režimu i když je zapnutý overlay. Dokonce mi připadá, že je to pořád závislé na tom, jestli mám obraz v malém okně nebo fullscreen a to mě při zapnutým overlayi opravdu překvapuje. Navíc je ta zátěž jakoby nárazová - průměrně to bere třeba 8% CPU, ale přitom občas vypadne snímek a obraz viditelně cukne. Dá se nějak zjistit, kde se to toulá?[/quote]

ano to kolísá, ale to tak prostě je a nevím, čím to je, zkus do video filtrů přiřadit Converter a bude to stejné jako v capture módu

[quote=kasuha]Taky mi blbne přepínání kanálů, a to hned v několika směrech - normálně používám ATV v "single window" režimu, tedy "ovladač" mám uklizený a používám klávesové zkratky, případně menu od pravé myši. Občas (docela často) zmáčknu číslo kanálu, ATV mi napíše do rohu číslo nového kanálu, ale zobrazuje se pořád původní kanál. Druhá možnost je, že tam mám šum a nesmysly a musím to přepnout někam jinam a zase na ten co chci aby se to opravdu přepnulo.
Co je o něco nepříjemnější - pokud se přepnu z tuneru na externí vstup, dost často mi nejde přepnout zpátky na tuner - jediná možnost je zobrazit si "ovladač" a přepnout to na něm.
Taky se mi dvakrát stalo, že mi při přepínání kanálů najednou zmlknul zvuk a ani restart ATV nepomohl, musel jsem restartovat počítač.[/quote]

A co máš za kartu? Co za ovladače?

[quote=kasuha]Abych ale jen neprudil, ATV je ve skutečnosti skvělý program :-)[/quote]

Dík
23.3.2004 05:15
kasuhaJá v podstatě nevím co si mám nainstalovat. Trochu jsem zkoumal po webu, ale stručný návod jsem nenašel a padesáti (a více) stránkové dokumentace s popisama formátu se mi číst nechtělo. Nějaký muxer jsem tam snad i nainstaloval, ale po té době už nevím ani jaký. Nenašel by se na TVFreaku nějaký stručný návod jak na Matrosku aby to s ATV šlapalo?

V podstatě potřebuju jen jedno: zachytit to do toho, pak z konce vyseparovat kousek kde je synchronizovaný zvuk s videem abych zjistil jak mám to audio přesamplovat a pak to stejně převedu do starého poctivého AVI.
23.3.2004 05:20
kasuha[quote=Mike]A co máš za kartu? Co za ovladače?
[/quote]

Pustím to v logovacím režimu, zkusím to zreprodukovat a pošlu kompletní info raději mailem. Mám ATI TV Wonder PCI + "originál" ovladače (tedy ne z CD se kterým jsem to koupil, ale stažené z webu od ATI).
31.3.2004 08:48
ahcMůžete mi prosím poradit jak v plánovači ATV2000 zadat program, který chci nahrávat /číslo programu/.
Díky.
1.4.2004 10:17
MejlaPotreboval bych poradit, jak donutit ATV2000 se vypnout po tom co po spusteni z prikazove radky dokonci nahravani.
Pouzivam wXP a planuju to klasicky v planovaci uloh. jde tam sice nastavit, ze bezi-li aplikace dele jak urcity cas, tak se ma zavrit. Jenze zustane bezet zvuk - je vedeny vnejsim spojenim do mikrofonu zvukovky (mam Askey Magic CPH033 - doufam ze je to spravne).

Je nejaky zpusob jak to ukoncit jinak a regulerne i se zvukem? Nejaky parametr ktery neni v helpu?

Diky
2.4.2004 09:31
RadoHotovyNo moment, on ten program umí plánovat nahrávání? A kde se to nastavuje? Pardon, ale já na to nepřišel a blbý si myslím, že nejsem....
2.4.2004 10:09
MikeJako plánovač se používá ARC2000 ....
2.4.2004 11:24
ahcOmlouvám se, myslím samozřejmě ARC2000. Přesto nevím jak zadat číslo programu, který chci nahrát.
2.4.2004 11:32
RadoHotovyNastaví se program, který byl naposled v ATV2000 spuštěn, takže je to hooodně jednorázová záležitost
2.4.2004 12:46
Mikev plánovači zadáš nejprve Set TV Channel a jako parametr nastavíš požadovanou stanici, další krok bude Capture AVI a jako Parametr nahrávací profil - takže se to dělá ve dvou krocích
2.4.2004 03:54
staymanTo uz je ATV20000 ??? :-? 9-)
2.4.2004 05:19
Mike[quote=StayMan by €RikŁ€]To uz je ATV20000 ??? :-? 9-)[/quote]

treba brzo bude :-)

Mejla: Pouzij parametr /qac
4.4.2004 08:30
RadoHotovy[quote=Mike]v plánovači zadáš nejprve Set TV Channel a jako parametr nastavíš požadovanou stanici, další krok bude Capture AVI a jako Parametr nahrávací profil - takže se to dělá ve dvou krocích[/quote]No jo, takhle to jede!! Díky moc.
4.4.2004 08:34
RadoHotovyNo jo, ale při zahájení nahrávání se mi objeví hláška:

On drive S: is too little space, do you want to continue?

Jaký drajv S sakra? Takový disk nemám a defaultně mám nastaveno nahrávání do dokumentů na C....
5.4.2004 09:16
Mike[quote=RadoHotovy]No jo, ale při zahájení nahrávání se mi objeví hláška:

On drive S: is too little space, do you want to continue?

Jaký drajv S sakra? Takový disk nemám a defaultně mám nastaveno nahrávání do dokumentů na C....[/quote]

napiš mi přesně ten adresář, kam máš nastavený nahrávání v ARC2000/Options/Sheduler.... máš tam vůbec něco?
5.4.2004 09:32
RadoHotovyJe to přímo ve složce Dokumenty, která je defaultně na céčku v Documents and Settings
9.4.2004 09:25
TabyAhoj, mám problém. Když si chci vybrat v ATV2000 kodek, pro zachytávání, tak je funkční jen DivX. U ostatních to hází hlášku cca Cannoct connect atd. Ve FAQ na tomhle webu jsem si přečetl, že je třeba místo UYVY dát RGB, ale já tam mám jen možnost UYVY. Je nějaký jiný kodek, který by uměl pracovat s UYVY a šel nějka rozchodit v ATV2000? když nepoužiju kompresi, tak je ten soubor straaaaááášně velkej.
A divX mě zase nepřipadá jako výchozí formát pro další zpracování to nejlepší.
Díky
9.4.2004 09:43
vladaZkus PicVideo MJPEG, HuffYUV nebo poslední verzi FFDShow (s enkoderem). Koukni případně na moje stránky - jech.webz.cz do sekce návody. Tam toho najdeš víc.
9.4.2004 10:09
in0...taky jsem mel s timhle castokrat problemy, nekdy to zniceho nic zmizelo a pak zas znenadani chyba. RGBckem to nebylo... presel jsem na iuVCR kterej bezi bez problemu - doporucuju a prijde mi i sympatictejsi a prehlednejsi. tahat jiny kodeky je blbost... zkus kdyztak jinej program.
10.4.2004 12:17
vladain0> A jaký kodeky proboha používáš? Ty co jsem napsal jsou naprosto esenciální pro nějakou seriozní práci s videem. Vláďa
10.4.2004 12:24
vladaJeště přidam jednu poznámku - já používam ATV2000 a kódování barev YUY2 snese se to skoro se všema kodekama. Ale třeba DV kodek potřebuje RGB.
10.4.2004 12:36
TabyMožná, že v tom mám bordel, ale když chci nastavit zachytání, tak mi to dá výběr kódování UYVY, a buď bez komprese, nebo asi 12 možností, ale u každé napíše cannot connect vidoe compressor (nebo tak nějak), a když pak dám nahrávatat, tak píše Video compressor not connecte atd. Funguje to jen s divX. Mě to neukáže jinou možnost než UYVY a bez komprese je to krutý. Mám grafickou kartu ASUS V9520 home theater, kde je tv-tunner a video a s-video in i out. Ale karta umí zachytávat jenom 720*480. Ale obraz, když potřebuju např. do pinnacle, si umím upravit (stejně musím, když je to z analogu). Ale potřeboval bych nějkaý kodek, abych snížil velikost toho souboru. Jinak výrobce udává, že by se mělo dát nahrávat i do mpeg1 a 2, ale to už vůbec nevím kde a jak.
10.4.2004 04:35
in0vlada: se stejnymi kodeky jako ty (konkretne pegasus MJPEG popr. Mainconcept DV codec), jenom jde proste o to, ze ATV2000 mi neprijde stabilni, kvuli tomu problemu co se tu resi - mel jsem s tim stejny problemy.

Taby: vyzkousej jinej program, tam ty kodeky neblbnou. Ja se snazil prijit na to cim to je a neprisel - musi to byt nejaky bug zpusobeny tim ze tam nemam upraveny ovladace, protoze nekdy mi to i fungovalo a pak zase prestalo a zaclo vypisovat ty samy chybovy hlasky jako tobe.
10.4.2004 05:46
vladaTaby> Co to máš za strašnej hardware. Tady asi nebude chyba jenom v ATV2000. Navíc pokud chceš rozumně zachytávat je naprosto nezbytný donutit kartu k rozlišení ***x576, jinak se dostaneš do neřešitelnych problémů s prokládánim, viz. ty moje stránky. Zkus nejdřív jiný ovladače, z programů můžeš kromě iuVCR zkusit taky VirtualVCR. Vláďa
14.4.2004 08:35
MikeTaby: zkus napsat konkrétně který kodek nejde - většina totiž UYVY neumí, ale třeba kodeky PIC a Morgan MJPEG ano, i Huffyuv ho umí, takže zkus tyto
další řešení je vložit filtr video converter, který dokáže konvertovat z UYVY na YUY2 i RGB
Napiš, co ti nejde a ne co ti jde \/
16.4.2004 10:11
ego42Jenom pro pořádek informuju, že dříve popsaný problém, kdy ATV přestane reagovat na podněty jakmile se zapne/vypne line-in Audigy (třeba i pomocí Surround Mixeru), v nové verzi přetrvává. Pro mě jsou tím pádem obě 2.1.x.x verze víceméně nepoužitelné, takže pokud můžu nějak přispět k vyhubení tohoto bugu (zevrubnějším popisem, posláním logu atp.), rád tak učiním ;-) Taky pro pořádek opakuju, že ani starší verze ATV, ani žádný jiný soft tím netrpí.
16.4.2004 10:17
MikeVždyť jsem také toto neopravoval, protože nevím, čím to může být způsobeno.

Zkus zapnout don't mute while switching channels , jestli to pomůže, log mi pošli, to by bylo fajn
16.4.2004 04:52
ego42Jasně, to zapnuté mám, a jenom díky tomu (a několika dalším nastavením) ATV aspoň naběhne a jde i přepínat mezi kanály. Než jsem na to přišel, zamrzlo ATV hned při startu, ještě dřív, než vůbec naskočila overlay. Log pošlu, ale nevím nevím, jestli se to v něm vůbec promítne, aby totiž ta chyba nastala, nemusí ATV samo o sobě nic dělat.
Každopádně dík za snahu, viděl jsem v changelogu spoustu bugfixů, tak jsem si říkal, jestli se to nevyřešilo třeba náhodou :)
19.4.2004 09:38
MikeDík za logy, mám je
Zkus ještě úplně vypnout zachytávací aplikaci (nastav No application) a zkus jestli to bude taky dělat, potřeboval bych vědět co by to mohlo způsobovat, zatím tápu
19.4.2004 11:43
Mr. GoooNo mam Audigi a ATV pouzivam taky ale kdyz prepinam jak chci ATV jede no problem. Ale mam jeden problem pri full screen mi nechce se skovat mys i kdyz je to nastaveny. Ale skusim potrapit i tu Audigi mozna se pletu v kazdem pripade mi jede i s ATV. Nejaka verze ovdacu Audigi se nemela rada s ladenim myslim ze u ATI (AIW).
20.4.2004 11:14
ego42Tak jsem to zkusil úplně bez zachytávání a stejně se ATV třeba při změně hlasitosti nebo přepnutí line-inu hryzne. Jestli můžu, tak bych si tipnul, že problém bude v nějakém pollování nastavení hlasitosti, aby se na ovládacím panelu mohlo zobrazovat nastavení hlasitosti online, ale je to jenom takový nápad :)
20.4.2004 01:31
MikeZkus stáhnout toto:
https://www.tvfreak.cz/download/atvfix.zip

Jsou tam dva soubory ATV2000_fix1.exe a ATV2000_fix2.exe, ten druhej úplně vyřadí reakci na změnu hlasitosti jinou aplikací, napiš, jestli aspoň jeden z nich funguje
22.4.2004 09:42
ego42Tak bohužel, oba trpí přesně tím samým, co normální ATV.
Jestli ale nemáš už žádný nápad, v čem by to mohlo být, tak se na to vykašli, nemá cenu abys tím ztrácel čas, když nikdo jiný problémy nemá, třeba se to časem vyřeší samo tak, jako to samo vzniklo ;-)
26.4.2004 02:47
von_kleinAhoj, mam problem - vzdy pro restartu pocitace se mi v ATV2000 2.1.0.1 vrati video standard do NTSC misto standardniho PAL/G. Vidim potom "protazeny" obraz smerem dolu a neni videt jeho dolni cast (asi to souvisi s tim, ze NTSC ma vice radek?). Kdyz zmenim potom format videa na PAL, je vsechno v pohode - az do restartu pocitace, pak se to zase meni na NTSC.

Mam Athlon 1.4 a MSI GFFX 5900XT s video-in s nainstalovanymi nVidia WDM drivery. Zachytavani zvuku nepouzivam, mam video, ktere mi slouzi jako tuner, primo napojene na reproduktory. Jde mi ciste a jenom o obraz.

Nemohl by mi nekdo poradit, jestli jde neco zmenit tak, aby tam byl porad napevno nastaveny PAL?

Dik.
27.4.2004 10:24
Mr. GoooNo sisate hlavicky po startu Win tak to mam taky a u ATV az nekolik let myslim si ze je to nejaka hluboce zakorenena chyba v ATV protoze jine programy to nedelaji ja osobne za dobu kterou pouzivam ATV vymenil kartu sice AIW za AIW ale ovladace jsou take jine potom i zbytek PC a delato stale takze tady bych chybu nehledal. Kdysi hodne davno jsem tuto chybu popisovai vcetne logu Mikemu ale bez uspechu :-((. Nevim jestli je to rormou NTSC ale mne staci spustit ATV jeste jednou a vse je OK. :-?
27.4.2004 12:42
MikeO tom vim, ale neni to tim NTSC, proste se to nejak divne pri startu nastavi, podivam se na to, az budu mit doma nejakou AIW - dela to jen u tehle karet, buh vi proc
27.4.2004 03:37
von_kleinDiky za odpoved - nemam teda All-in-Wonder ale GeForce FX 5900XT od MSI s video-inem... stacilo by mne vedet, jestli se to neda nekde nastavit v registrech, mozna by stacilo nastavit jako default PAL/G nebo co to tu mame za normu (jako prvni v menu) v nove verzi a treba by se to vracelo do PALu, coz by mi tolik nevadilo.
28.4.2004 10:24
MikeZkontroluj si, jestli mas u kazde stanice nastavenou normu na PAL, pak ji ATV nastavi, ale nektere ovladace na to nereaguji, mozna to chteji nastavit az uplne na konci, kdezto ja to nastavuju hned na zacatku, tak to je mozna ten problem
Ovladace si maji pamatovat posledni nastaveni, takze by to nemel byt problem, americani si ale mysli, ze NTSC je default, tak je vzdy na zacatku NTSC...
28.4.2004 10:52
ego42Možná to není až tak specifické pro AIW, něco velice podobného mi dělá i AverTVStudio 203, pokud použiju nové, pětkové, ovladače od Averu. Psal jsem Ti o tom tak před měsícem do pošty.
2.5.2004 08:52
SevoPovažuji MS MPEG-4 kodek v. 9 za lepší než Divx, zejména u nižších bitrate, ale nedaří se mi ho spojit s ATV. ATV mi samo o sobě i pod Win XP funguje bez problémů, ale když ATV nastavím na aplikaci Win Media Encoder 9, tak ATV přestane přestane přepínat kanály. (Stejně tak mi ATV přestane přepínat kanály, když ATV nastavím na žádnou aplikaci.) Samotný kodek MS Win M E 9 do ATV mi také nejde nandat, ale to asi nejde principiálně.
Lze vůbec ATV s MS Win Media Encoderem 9 spojit?
3.5.2004 08:38
MikePokud máš nastaven TV modul na tak to používá ovládání z modulu wdmcap.dll a s WME9 to samozřejmě nejde, s tím nejde nic dělat, pokud máš kartu a s BT878 čipem, tak si můžeš nainstalovat referenční ovladače a použít modul BT8x8, pak by to mělo jít
4.5.2004 07:29
SevoUž jsem jednou měl plánovač v provozu, často a rád jsme ho využíval, ale pak jsem musel Win XP reinstalovat, a nyní mi nejde poslední krok: když mám nastavit TV kanál, tak se žádný kanál ze seznamu neobjeví, i když jinak v ATV můžu bez problémů kanály přepínat. V čem to může být? Jo a ještě jednu otázku k ATV i když ne přímo k plánovči: jednou se mi nějakou náhodou stalo, že mi v REC modu obraz zůstal bez převrácení hlavou dolů, ale pak se to zase ztratilo, a pokždé když zapnu REC, tak se obraz převrátí. Jak tomu převrácení zabránit?
6.5.2004 06:58
AnonymousJá používám Combo plánovače a takovéhle problémy nemám :-)-
7.5.2004 10:28
ego42Já používám Combo plánovače a mám úplně jiné problémy :-)-
Už jsi, Bullbacku, přišel na to, proč se při změně naplánování pořadu A v průběhu nahrávání pořadu B restartuje ATV2000 a tím i přeruší nahrávání pořadu B?
7.5.2004 05:31
Anonymousego42: Mě funguje ATV 2000 a i bTV bez těchto problémů.

Co se týče Combo plánovače a restartování, udělal jsem několik podstatných změn a to že naplánování jde vypnout dvěma způsoby a to softem (ATV, bTV) a nebo Combo plánovačem (dříve jen Combo plánovačem), ale z důvovodů kdy naplánování probíhá a je změněno jiné naplánování je nutné z hlediska vyhodnocování načasování a nových porovnání časů aby se "restartoval" celý časový systém (vyhodnocování případných konfliktů) , a proto je nutné nemanipulovat s načasováním při spuštěném načasování, opravil sem to tak že na to nejde při spuštěném načasování šáhnout, vím že to nic neřeší ale Combo plánovač při "odstartovnání" vypíná jak bTV, DScaler, ATV 2000 a DEC 2000, proto se nahrávání ukončí, nastává opětovné zapnutí a dále ...

Jak bys tohle chtěl udělat jinak, nejde to totiš ...

Nové verze zatím nejsou protože je nemám kam dát, hajzlové z free serverů mi znepřístupnily aktualizace nebo prostor smazaly, budou snad později ...
8.5.2004 06:37
ego42No super, Miku, nová verze to vyřešila! Čím to tedy bylo, z changelogu jsem to moc nepochopil...? Díky!
19.5.2004 10:25
ego42Zdravíčko, Miku,

chtěl jsem požádat, jestli bys k nastavení "povol detekci zvuku" v ATV nemohl pro případ, že je automatická detekce zakázaná, přidat volbu force mono/force stereo, a/nebo pro případ, že je detekce povolená, přidat volbu stopy u duálního vysílání (A/B/A+B).

Jde mi o to, že když jsem z TV nahrával nějaký duální pořad, nahrávaly se automaticky obě zvukové stopy (karta nepoznala, že je to duál a brala to jako stereo) a až při kompresi jsem si mohl vybrat, kteoru použiju, třeba u Přátel jsem to dělal tak, že do AVI jsem zakódoval originál a přihodil k němu ještě MP3 s českým zvukem, MediaPlayerClassic mezi nimi pak umí přepínat. Teď jsem ale po nuceném upgradeu nuceně reinstaloval WinXP a použil jiné ovladače k tuneru, a ten s nimi funguje líp, než dřív, což má ale mj. i ten nepříjemný dopad, že ATV detekuje duální vysílání a automaticky zapne stopu A (český dabing). To je sice korektnější chování, ale při načasovaném nahrávání se bohužel nenahraje originální zvuk.

Díky
Petr
19.5.2004 03:09
TorqueJá se připojuji s prosbou o dodělání funkce na típání obrázků v navolitelnem rozliseni, jako je treba u MMC, pokud to teda neni moc slozite, ja nevim, nejsem programator.
19.5.2004 04:01
Mikeego42: az predelam planovac v ARC2000, tak tam neco podobnyho bude

torgue: sorry, ale resize delat nebudu, to si muzes udelat v jakemkoliv jinem photo editoru, navic neni mi ani moc jasne, k cemu by to bylo, nastav si max. rozliseni a grabuj to v nem, uz tak je 720x576 dost maly....
19.5.2004 04:39
ego42A musí to být vázané na ARC? Já jsem měl snahu ho používat, ale to ovládání je tak strašně nepohodlné, že se to prostě nedá.
Speciálně ta volba force mono/stereo by přeci byla naprosto triviální na implementaci, ne? Stačí po každém naladění v závislosti na nastavení přepínače:
a) nedělat nic, tak, jako je to teď = mono resp. dual A, nebo
b) zapnout stereo = stereo resp. Dual A+B.
Prosíím :-)- Koneckonců, stačila by i možnost nastavit mono/stereo z příkazové řádky, ale konfigurace v nastavení by byla snad i jednodušší.
4.6.2004 10:23
MikeVychází další "větší" verze ATV2000 2.1.1.0. Obsahuje mnoho větších změn pod povrchem, tedy ve zdrojových kódech, což s sebou může přinést i nějaké chyby, doufám, že to uživatelé omluví a o jakýkoliv problémech dají vědět právě sem. Pro uživatele změny přínáší:

-formáty souborů pro zachytávání jsou definovány v externích souborech v adresáři Containers včetně compresorů, což přináší možnost jednoduše rozšířit jejich počet. Přichází tak možnost použít kromě základního AVI i např. Ogm, Matrosku (které byly obsaženy již dříve, nyní je nutné je přidat) a MPEG. Stáhnout je můžete zde, Nezapomeňte, že je s nimi nutné nainstalovat i příslušné DirectShow filtry, např. pro MPEG je to MainConcept MPEG Encoder 1.4 a vyšší nebo Sony Vegas 4 a vyšší.
-podpora pro kombinované audio/video kompresory (což je právě zmíněný MainConcept MPEG Encoder)
-ukládány jsou i parametry DirectShow kompresorů stejně jako tomu bylo u VCM kodeků
-odstraněna volba "Use capture pin for preview", kterou nahradila možnost zvolit jakýkoliv výstupní pin video zařízení
-možnost definovat konvertor pro náhled, který se zapojí hned za zvolený pin, tato možnost je pro podporu zařízení z hardwarovými enkodéry, zatím testuji s Hauppauge WinTV PVR 250, brzy přibude její podpora
-podpora formátu IYUV ve Video Converteru
-celá konfigurace může být exportována do externího souboru pro zálohování
-opravena chyba načítání konfigurace u BT8x8 pluginu
4.6.2004 12:13
MikePro majitele Hauppauge WinTV PVR 250:

použijte tento plugin:
http://mikecrash.wz.cz/atv2000/cnt_wintvpvr.zip

přidá podporu pro tuto kartu
4.6.2004 05:31
MukiFunguje ten plugin aj s Hauppauge WinTV PVR-350?

Dik.
6.6.2004 05:36
P.L._ce4youNainstaloval jsem novou verzi ATV a výsledkem je, že se po startu zobrazí několik chybových zpráv:

da4:ATV2000.exe Instrukce na adrese ... S pamětí nelze provést operaci: read.

da4:ATV2000.exe Nastala výjimka neznámá softwarová výjimka ....

da4:ATV2000.exe Instrukce na adrese ... S pamětí nelze provést operaci: read.

Error:ATV2000.exe Instrukce na adrese ... S pamětí nelze provést operaci: read.

Error:ATV2000.exe Instrukce na adrese ... S pamětí nelze provést operaci: read.

několikrát

a nakonec

Runtime error 216 at 66812040

Instaloval jsem to proto, že předchozí verze přerušovala vypnutí PC, pokud ATV běželo, a teprve druhé vypnutí vypnulo i počítač.

Je možné někde stáhnout starší verzi?

Konfigurace PC je: P4, WXP Pro CZ, 512MB RAM, karta Prolink TV HD.
8.6.2004 12:13
arcaoKdyz si dam parametry zachytavani, tak ve seznamu zvukovych kodeku jsou video kodeky.

TV: AverMedia TVCapture98
8.6.2004 11:23
AnonymousHmmm, po celovečerním zkoušení přes samej "error" sem v noci ATV 2000 hodil do koše.

1) MCMPEG - veškeré nastavení se anuluje při změně rozlišení nebo chybě či změny kodování barev takže je to jak u blbejch na dvorečku (pořád dokla než to náhodou jde, z 99% nastavení to lehne). Celý ATV se musí vypnout a zase zapnout při každý změně, no prostě je to žrádlo ...

2) Zvuk se rozchází už od začátku.

3) Kam nahrávat - cesta+soubor, otevře se dialog "otevřít", snad uložit, né ???, a ještě za ATV, takže nemusí být ani vidět.

4) Česká nápověda (Cesky.chm) je z většiny psaná jazykem našich okupantů, Mike to je jako kdybys to před 15 roky napsal Rusky ...

5) Teletext vypadá hrozně, čas se nesinchronizuje, nepoužitelné ...

Nechápu komprimaci do MPEG když se stejně musí zvuk narovnat a znova muxovat před demuxací, což je zdlouhavé.
Nároky na CPU jsou dost veliký, no zprvu sem to nastavil tak aby to žralo cca 60%, jenže se změnila scéna a už to vzalo 100% a vypadly snímky, při nastavení pouze I snímků se na to nedá dívat.
Jedno se ale musí nechat, velmi vysoká úroveň kvality obrazu oproti těm zvrhlostem DivX nebo XVid či WMV.
9.6.2004 08:44
arcaoMimochodem taky mi nefunguje nejak teletext. Proste to hodi: "Teletext filter failed". Ale mozna je to chyba driveru.

Drivery: Posledni od IuLab
Karta: AverMedia TVCapture98

Export programu z registru: http://mspage.ic.cz/hide/atv2000.reg.txt
9.6.2004 02:50
PitomecUmí ten přehrávač v ATV reprodukci taky zrychleně nebo jenom v RT?
9.6.2004 06:52
AnonymousPitomec: Zkoušíš jesli Mike odpovídá na otázky :-E :-E :-E

Nenech se rušit :-E :-E :-E , ale ATV si nevybíravým způsobem "přichlemstne" přípony pro používání pouze v tomto programu a nelze to vzít zpátky bez vzetí OS ze zálohy nebo mravenčí prací zásahem do registrů.

Jinak tohle mám v Combo plánovči u ovládačů MCI a i u WMP, jo a přípony si můžeš napsat či dopsat jak je libo, viz "obrázkový průvodce" :-)- :-)- :-)-
11.6.2004 08:37
MikeVe verzi 2.1.1.1 je opraveno dost chyb, snad by to uz nemelo padat

Pitomec:
jestli myslis APL tak to neumi, ale nebylo by to spatny dodelat, i kdyz nevim, k cemu je to dobry :-)

Bullback:
vsechny namitky ctu a snazim se je odstranovat, i kdyz ne vzdy odpovidam, ne vse ale jde tak rychle, jak by sis pral 9-)
jo ty asociace by chtely predelat, to uznavam, az bude cas...

MCMPEG - to anulovani dela MC, ne ATV, zkus si treba v grapheditu pripojit ten encoder a pak ho obycejne rozpojit, tak to spolehlive klekne, ten filtr je dost nestabilni a s tim nic neudam, sorry, taky si treba nepamatuje nastaveni "realtime capture" ktere zrychluje enkodovani
ze se zvuk rozchazi, tak za to opravdu nemuzu, ja prece do dat vubec nesaham, to si dela capture driver a ten encoder, stejne se budou chovat vsechny ostatni programy
napoveda - jo je stara , hnusna a neprehledna a nesrozumitelna, ale lepsi nez zadna, zkus ji napsat :-)- ja te pak dam do about :-)

Teletext: poslete mi Dump graph a log pred zapnutim teletextu, podivam se na to, cim to muze byt, mne to doma funguje vcetne synchronizace

Tak piste dal, co se Vam nelibi, ted uz planuju jenom trosku vylepseni preview audia a odstranovani chyb, jinak to uz bude asi konecna, az do doby, kdy zacne DVB-T, do ted bylo vzdy moc zmen a chybicka se vzdy vloudi, sorrrrrry
11.6.2004 04:22
AnonymousDíky za odpovědi :-)

Bude ATV na DVB-T ???, už se těším, jenže ve městech s tím budou problémy větší než s analogem (vypadlé snímky) :(( :(( :((

[quote]i kdyz nevim, k cemu je to dobry[/quote]

Třeba rychle zjistit zda po sestřihu je tam všechno. :-)
12.6.2004 08:03
PitomecMIKE: K čemu je dobrý zrychlený přehrávání záznamu? Třeba k tomu, že desetihodinovej záznam z průmyslový kamery (kterou mám připojenou na ATI 9200 VIVO) si můžu projet během chvilky a nemusím u toho tvrdnout těch deset hodin...
14.6.2004 08:40
MikeTo zni logicky, takže už vím, že to k něčemu je B-)
16.6.2004 09:21
charlieivMam Ati TV Wonder PCI a taky mi to hlasi chybu "Teletext filter failed". Posilam dump i log pred spustenim i po chybe TXT.
16.6.2004 09:31
condor[quote=Pitomec]MIKE: K čemu je dobrý zrychlený přehrávání záznamu? Třeba k tomu, že desetihodinovej záznam z průmyslový kamery (kterou mám připojenou na ATI 9200 VIVO) si můžu projet během chvilky a nemusím u toho tvrdnout těch deset hodin...[/quote]

Copak sleduješ? Lednicku zda ti nechodi nekdo ujidat? B-)

(jenom forek)
16.6.2004 10:54
Pitomec[quote=condor]Copak sleduješ? Lednicku zda ti nechodi nekdo ujidat? B-)[/quote]

Kdyby se jednalo o lednicu, tak je mně to celkem u řiti... :-) Ale jedná se o záznam jednoho objektu, kterej počmárali už několikrát sprejeři a švestky se k tomu postavily stylem: nahrajte nám to a my budeme vyšetřovat - jinak sorry, ale nezmůžeme nic... :-I
17.6.2004 11:13
Eso RimmerNějak nemůžu rozjet zachytávání do tohoto MPEG2 (online encoding). Pokaždé, když spustím nahrávání ATV vyhodí chybovou hlášku:
"Error -2147467259: Cannot run graph"
a zmizí obraz i zvuk. Nastaveno mám: container MPEG, YUV2, MC MPEG encoder, zvuk stereo PCM.

Taky jsem zkusil Mainconcept MJPEG 1.2.4 a ten funguje bez problemů, ale zase to není full verze a tak je tam vložený nějaký text. Nemáte někdo full verzi nějakého kvalitního MJPEG codecu?

Obvykle nahrávám přes ATI MMC 9.0 do MPEG2 720x576 a pak to ve VirtualDub-MPEG2 převádím do XviD v nižším rozlišení + nějaké filtry.

Zajímalo by mě, jestli je lepší nahrávat do MPEG2 a nebo do AVI. Jde mi o poměr kvalita obrazu/potřebné místo na disku.
17.6.2004 04:20
Anonymous[quote]Kdyby se jednalo o lednicu, tak je mně to celkem u řiti...[/quote]

Cóóó, Plzeň tam nechladíš :-E :-E :-E

[quote]"Error -2147467259: Cannot run graph"[/quote]

Musiš to zkoušet než se to chytne, pořád dokola :-(( Zaznamenat mě to šlo jak s kodekama z VegasVideo tak i s kodekama prográmku MainConceptu.

Aktualizoval si ty kodeky ??? To jsem musel, možná by u ATV tam mohla být nabídka kodeků jako tomu je např. u Zoomplayeru. (s aktualizací v programu)
17.6.2004 04:59
Eso RimmerTo Bullback:
tak už jsem si nainstaloval Pegasus PicView MJPG 2.10.27 a kvalita vypadá slušně, takže na to nahrávání do MPEG2 asi prdím :-)
Bohužel jsem ale narazil na bug v ATV. Když si vytvořím profil na nahrávání (MJPG+MP3 192kbit/s) tak při prvním nahrávání ihned po vytvoření profilu to nahrává správně. Když ale ukončím nahrávání, nebo vypnu a zapnu ATV, tak sice zůstane správně nastavený profil od minula, ale zapomene nastavení audia a nahrává to jako PCM. Nepomůže ani znovunačtení profilu. Jedině vytvoření znovu. :-(((
21.6.2004 01:42
DDAREAhoj ....
ATV 2000 je jeden z mála programů, které se skutečně dají pro sledování výstupu z TV karty použít .
Přímé zachytávání do zvoleného kodeku původní aplikace neumožńovala a ATV ji zvládá ....
Nyní (ver 2.1.1.1 ) není problém grabovat video do Xvidu či DivX , ale pokaždé, když chci zvolit zvukový kodek vyskočí hlášení : " Cannot connect audio compressor " .
Takže jediné co mohu použít je nekomprimované audio ....
Nevíte někdo kde hledat problém ? .... (WDM ovladače ? Na stránkách Mediaforte už dlouho nic neupdatovali a poslední používám ... :((( ).

PS : Svého času v ATV fungoval i teletext ...ver. 2.1.1.1 mi však hlásí Teletext filter failed... :(((

TV karta Mediaforte PV951 (FM) , Line-IN vstup na Soundblaster Live! , WinXP proffesional SP1 s updaty ...
21.6.2004 07:32
charlieivSouhlasim zcela s prvni vetou. ATV2000 je opravdu jeden z mala programu pro ovladani TV, ktery bez vetsich problemu chodi. Bohuzel po nainstalovani ver. 2.1.1.1 nefunguje teletext. Ani po odinstalovani a instalaci starsi verze (myslim ze 2.1.0.20 nebo tak nejak), kde fungoval, se k memu udivu nic nezmenilo. Stale hlasil "Teletext filter failed". Doufam, ze Mike se k tomu dostane, jen co dokonci Web. 8-)
23.6.2004 01:52
Eso RimmerMě s ATV2000 2.1.1.1 teletext funguje - ostatně jako i u nějaké předchozí verze, kterou jsem měl předtím.
Všechno mi funguje OK včetně zvuku ale jeden drobný problém mám: Uložil jsem si profil na nahrávání do PICMJPEG + 192kbit/s MP3, jenže nahrávání do MP3 jde jen bezprostředně po vytvoření profilu. Při každém dalším nahrávání to nahráva do PCM 1400kbit/s i když znova načtu uložený profil. Není nějaké řešení jak přinutit ATV2000 aby to nenahrávalo do PCM ale MP3???
Jinak, co jsem si stáhl a nastavil Girder pro můj ATI Remote Wonder, tak jsem přestal používat ATI MMC 9.0 i když mi jede taky, ale přecejen je plné bugů...
27.6.2004 01:31
arcao[quote=charlieiv]Souhlasim zcela s prvni vetou. ATV2000 je opravdu jeden z mala programu pro ovladani TV, ktery bez vetsich problemu chodi. Bohuzel po nainstalovani ver. 2.1.1.1 nefunguje teletext. Ani po odinstalovani a instalaci starsi verze (myslim ze 2.1.0.20 nebo tak nejak), kde fungoval, se k memu udivu nic nezmenilo. Stale hlasil "Teletext filter failed". Doufam, ze Mike se k tomu dostane, jen co dokonci Web. 8-)[/quote]

U me taktez teletext hlasi "Teletext filter failed" a taky to fungovalo v predchozich verzi, ale uz to asi v poslednich nekolika verzi nefunguje.

KARTA: AverMedia TVCapture98
OVLADAC: Od IuLab posledni ver.
SW: ATV posledni ver.
11.7.2004 09:58
detonatorTak som kupil novu dosku MSI NEO2 Platinum edition, P4-2.8Ghz a nainstaloval vsetko odznova (win2000cz sp4) a ked spustim ATV2000 tak v overlayi mi obraz "prska", vodorovne ciary, sem tam aj vacsie bloky obrazu sa roztrasu len na zlomok sekundu. Vzdy ked je obraz staticky toto rusenie nieje, len ked je dynamicky alebo sttrih sceny, "prskanie" je citelne.

Na starom pocitaci, zlaty BX chipset, ABIT BF6, nic take neexistovalo, objavilo sa to az ked som zmenil pocitac.
Napisem co vsetko som uz vyskusal a nepomohlo to:

BTW. mam ATi Tv vonder a Ati 8500 radeon...
-preinstaloval som drivery pre Ati TW vonder
http://www.iulab.com/download/848wdm_iu.zip
http://prdownloads.sourceforge.net/btwincap/btwdmdrvinstaller5.3.8.zip?download
https://www.tvfreak.cz/download/btwdmdrv.zip

-preinstaloval som ovladace pre Ati8500
catalysty 4.2,4.6,4.7

-menil som PCI slot pre ATI TV WONDER. konflikt IRQ vylucujem, device manager nic nepise, v kompe mam v PCI len RADEON,AUDIGY,MODEM a WONDRA.

-aj BOrgTV ma to iste rusenie vo win2000!!

-skusal som viac verzii ATV2000 , od najnovsej po staru jeden rok, nema vplyv.

-na inem HDD mam naistalovane win2000eng Sp4, chova sa to tak isto, rusenie sa objavilo ked som zmenil dosku.

-Rusenie je vidiet len ked je zapnuty overlay
-------------
NAkoniec som rozbehal aj zalozne Win98SE a hla VSETKO BEZI OK!! ziadne rusenie. :-( TEnto system vsak uz nechcem pouzivat.

Vazne uz neviem co vyskusat, ak vam nieco pride naum, napiste, vdaka
11.7.2004 09:29
milboZdravím, potřeboval bych pomoct se zapeklitým problémem. Z neznámého důvodu mi přestalo ATV2000 zachytávat video. Vždy, když se chci přepnout do režimu zachytáváni, to skončí následující hláškou: Unable to locate the "Processor" performance object . :-((

Mam Avermedii TV studio 202, ovladace od Uskova , Win XP Pro, AthlonXP 1800+ a posledni verzi ATV (ale delají to i předešlé verze).

Moc dík za pomoc.
12.7.2004 03:26
Mikeno a neni to obycejny interlace? sna dnic jinyho nemuze byt zavisly od zmeny scen a pohybu, vse ostatni by to delalo porad nebo bylo zavisle na necem jinem, zkus zapnout deinterlace
12.7.2004 09:47
detonatorhmmm, je to rusenie, ako ked vypnes doma chladnicku a v televizori ti prskne do obrazu nejaka ciara....:) Pokusal som sa to grabnut, je to dost tazke, lebo to su fakt okamihy. tu je vysledok,ta horizontalna ciara cez obraz. Niekedy su to bloky pixelov, ktore sa mihocu, ako keby tam bol nejaky zly decoding obrazu,....:) (hlavne ked je dynamicka scena) Prska to do obrazu v roznych miestach. Vo Win98 to nerobi, len vo Win2000. Viem ako vyzera interlaced obraz (napr. rusenie3.jpg) ale toto prskanie tam fakt nikdy predtym nebolo. Na starom kompe to nerobilo. ATV2000 je instalovany ako WDM only. Nikdy som nepouzival deinterlace filtre. Ako som spominal to iste robi aj na inych softoch(BorgTV).

www.mrdetonator.szm.sk/rusenie.jpg
www.mrdetonator.szm.sk/rusenie1.jpg
www.mrdetonator.szm.sk/rusenie2.jpg
www.mrdetonator.szm.sk/rusenie3.jpg
www.mrdetonator.szm.sk/rusenie4.jpg

Mno asi na tom co hovoris predsa len nieco bude, natiahol som deinterlace filter do ATV2000 (ale s NO PROCESING) a prskanie zmizlo!!!!!!!!! Ked dam nejaky typ deinterlacingu, prskanie tam nieje. Ked vyhodim DEINTERLACE FILTER s filter chain, prska to znova. Inak obraz sa zhorsi pri natiahnutom deiterlace filtri, rozdiel v dobre viditelny v logu.

www.mrdetonator.szm.sk/rusenie5.jpg
www.mrdetonator.szm.sk/rusenie6.jpg

inak dik ze si sa ozval....
13.7.2004 10:02
ego42Něco podobného tomu, co popisuješ, ale v mnohem horší podobě, mi po změně desky dělá souběné používání TV karty se (soft)modemem, jedná se zjevně o nějakou kolizi na PCI sběrnici. Protože modem a TV kartu zároveň prakticky nepoužívám, je mi to celkem jedno a pokusy s prohazováním karet v PCI slotech jsem se neobtěžoval (konflikt IRQ tam patrně není). Zkoušel jsem použít Pinnacle PCI enhancer, který zvýší latenci TV karty na maximum (255 cyklů), ale nepomohlo mi to, tobě by to ale pomoct mohlo, tak ho zkus.
13.7.2004 04:24
detonatordobre napady, dik!!. Tu latenciu v Biose skusim zmenit, teraz je tam len 32cyklov tusim, tiez sa mi moc nechce vyberat a prehadzovat PCI sloty, je to maximalna otrava a uz ma to prestalo bavit. (soft)modem tam mam, skusim ho aspon vyhodit, inak mam to tak ze IRQ konflikt by tam nemal byt ale cert vie....ZLATY BX Chipset, tam behalo vsetko

BTW. Na obrazkoch to nevyzera zle ale keby som zgrabol 10 sekund, videl by si ze to je otravne. Proste ak je dynamicka scena, prska to stale a vela.
13.7.2004 11:41
detonatortak som rezignoval.....tri hodiny som sa teraz s tym hral, vyhadzal som vsetko z kompu, zostala tam iba ATI TV WONDER + aTI RADEOn, vypol som modem, siet, usb,s-ata aj zvuk.....vsetko co bralo IRQ, menil som PCI LATENCY a ine nadstavenia BIOSU, nepomohlo. Vsetko bez IRQ konfliktov/sharingov ale aj tak to stale prska do obrazu v OVERLAYi(iba win2000).

Dosiel som ale na to ze ked stlacim F7(to je ale Preview mod), objavi sa grabovaci panel, prskanie prestane. Tak mozem v klude grabovat plny PAL, stereo do MJPEGu ako som bol vzdy zvyknuty. Nahrate video je OK.

Takze treba sa stym zmierit..... :-((

dik za odpovede.
14.7.2004 04:03
ego42Pokud ti to dělá při použití overlaye, a ne preview, bude to s nejvyšší pravděpodobností konflikt grafárny s TV kartou (grafárna nepustí TV kartu ke sběrnici), tady je ovšem každá rada drahá :(
14.7.2004 08:12
detonatorurcite v tom ma prsty MB MSI 865PE NEO2, na MB ABIT BF6 to bolo OK. nevadi, diki aj tak.
14.7.2004 10:10
detonatorEGO42:

kurva drat, ty si borec, uz som na to dosiel v com bol pes zakopany!!! Ked som sa "hlboko.." zamyslel nad tvojim poslednym prispevkom, napadlo ma ze ked som mal este Abit BF6, v nadstaveni ovladacov Radeonu8500 bolo vzdy FAST WRITES = OFF a AGP 2x. Na novej doske to je FAST WRITES = ON a AGP 4x. Zrusil som ten FAST WRITES a HLA OVERLAY uz NEPRSKA!

diki moc, mas to u mna.
15.7.2004 08:18
StDServus, zkus se také podívat sem. Je tam řádka dalších tweaků pro nastavení BIOSu pro ATI...
http://atifan.ati.cz/view.php?cisloclanku=2004020403
15.7.2004 08:35
MikeJo tak tohle mi delalo taky na KT133, kdyz byla zapla TV v overlay bez jakychkoliv filtru - prenos dat primo z TV karty do grafiky a zaroven byl pristup na HDD, pokud se zapne jakykoliv filtr, ktery prenasi z TV karty do pameti a z pameti pak teprve do grafiky, tak to nedela, reseni jsem mel vic, mozna neco z toho tobe pomuze:

1. pouzit nejaky filtr, vzhledem k tomu, ze jsem vzdy mel DScaler deinterlace, tak mi to nevadilo
2. dost se to zlepsilo pri upgradu BIOSu, ktery opravoval prskani zvuku u SB Live, nastavovala se tam nejaka hodnota na 2, ale uz nevim, co to bylo
3. stacilo taky vypnout UDMA66 pouze na UDMA33, pak to taky prestalo delat

na KT400 a ted na nforce2 to uz nedela, snad ti to nejak pomuze
18.7.2004 05:21
bimbo_tvfjestli ti mohu poradit, tak si pořiď Fly 2,36, to je naprosto spolehliví. Je tam všechno co v ATV. Já jsem snim měl taky problémi, složitý nastavování a tak. Fly 2,36 je jednoduchý na nastavování a umí toho víc, nahrává i mpeg 1 nebo 2. Je ktomu všechno podrobně popsáno na stránkách http://www.volny.cz/blizzardsweb/
tam taky stáhneš všechno ktomu. myslím si že je to naprosto dokonalí, nenašel jsem tam nedostatky a jsem víc neš dost spokojen stím
2.8.2004 11:16
garyMne sa začal prúžkovať obraz po výmene zdroja v PC. Mám dosku MSI KT4V, ATHLON 1,5 XP 512 MB RAM, GeForce4 MX420, TVPhone 98, WINXP. Doteraz mi to nerobilo.[/img]
8.8.2004 10:54
Eso RimmerMůžete mi někdo poradit jak dosáhnout toho aby se nahrané video v ATV při každém záznamu pojmenovalo jinak než to předchozí? Je to opruz, když chci něco narychlo nahrát a vyskočí mi okno s tím, že capture.avi už existuje a musím ručně změnit názav nahrávaného souboru. :-I Nejde to udělat tak aby se při každém záznamu automaticky přidalo třeba číslo jako např capture.avi, capture1.avi, capture2.avi, ...atd?
19.8.2004 02:45
GwaihirJasne ze to jde. Staci si poradne projit menu zachytavani a zaskrtnout spravnej checkbox :-)
7.9.2004 01:58
egoKdo poradí? Při nahrávání mi zatuhne okno ATV2000 - zvuk i délka nahrávky je v pořádku. Nebo mi přestane nahrávání úplně a W hlásí poškozený soubor. Mám W xp prof., při nahrávání je systém zatížen tak na 40%. Je chyba v ovladačích? (WDM). Díky aspoň za typ.
7.9.2004 06:25
StDA píše ti to v náhledu FREEZE? Pokud ano, hledej chybu v nastavení; když ne, potom "by mohlo" být cosi s WDM. To snadno ověříš spuštěním jiného grabovacího programu...
25.9.2004 01:13
TykoxxoNa mojej Radeon 9200VIVO dokaze ako jeden z mala (este WinDVR) inicializovat video in v Pale (default je NTSC), VirtualDub, VirtualVCR to nevedia...ATV si ten Pal zapamata, VD, VVCR si ho nepamataju a ani sa v nich neda naiolit, ked ho vsak inicializuje ATV, tak tam uz je (napr vo VD). Vie to niekto vysvetlit?
18.10.2004 07:35
honzavdfMám ATI TV Wonder a ovladače Illusion and Hope. Někde mám asi něco špatně nastavenýho, protože při sledování TV mám zvuk v pořádku, ale jakmile přepnu do režimu zachytávání, zvuk se mi jakoby zdvojí se zpožděním a je slyšet nepříjemná ozvěna. V nahrávce je zvuk v pořádku. Nevíte někdo co s tím? A ještě mi to po startu nahrávání nahrává bez zvuku a zvuk se s obrazem začne nahrávat tak za cca 2s. Dík za náměty.
18.10.2004 11:56
StDNastav si ve volbách Capture/Audio zvuk na volbu None (=žádný pro Preview), uvidíš, že echo zmizí. U mne to dělá také (TVkarta PCTV Pro, zvukovka CMI)... :-D
19.10.2004 09:51
svacaPresne tak, ja to mel i u audigy, tam jsem zas mel nahravat z "what you hear" a pak se to vracelo zpet, vliv na nahravani to nema .... :-)))
9.11.2004 09:28
otarumilbo: mam stejny problem. Vyresil jsi to?
9.11.2004 09:37
milbo otaru
Bohuzel ne. jen jsem přišel na to, že to delá i přehrávač APL2000.
9.11.2004 09:44
otarumilbo: ty jsi rychlik, tak rychle jsem odpoved necekal :-)
zkusel jsi ten soft Fly2.36 co radil bimbo? V sekci download je psano, ze to je pro karty s cipem saaxxxx. To asi nepojede s Aver kartou. Nebo jo?
9.11.2004 09:58
StDMilbo: Uložil jsi si a PROHLÉDL svůj soubor ATV2000.REG (=výpis registru)??
9.11.2004 10:51
Trentna AverStudio 203 mi to ATV robi tiez, a hodne dlllho....

fly2000 samozrejme funguje bezchybne, s generic drivermi, recording aj do avi resp mpeg1,2, txt... dialkove cez AverRC... no prob.

Rovnako dobre funguje aj ChrisTV, problem je s crackom, nie je odstraneny limit nahravania 40-50 min. V ziadnej verzii.

Ja osobne pouzivam original app z webu avermedie, ktora sa velmi zmenila a s povodnou nema uz nic spolocne. Zachytavanie do avi, mpeg1,2, txt, dialkove, time shifting su samozrejmost.
Z webu som stiahol drv 4.31 a 5.x (neviem z hlavy cislo.) Drivre pouzivam 4.31 (5-kove maju problem s txt) a aplikaciu s 5 kovych drv (stiahnu sa v jednom baliku z netu). Funguje vsetko super, ziadny posun zvuku a obrazu...
9.11.2004 05:31
milbo otaru ten softik fly jsem nezkousel, ale nova verze aplikace od Avermedie funguje v pohode, ale radsi bych aby fungovalo ATV, protoze mam na dalkovy ovladani jinej programek a ovladam s nim vice aplikaci
9.11.2004 05:36
milbo StD
: nevim jestli to je k necemu dobry, protoze jsem ATV odinstaloval a vymlatil vsechny zbytky z registru a stejne to nepomohlo. Jen si vzpominam ze to melo trochu souvislost s ovladacema grafiky (Nvidia) pouzival jsem verzi 45.23 a ATV fungovalo, vymenil jsem je za novejsi a nastal tenhle problem. Tak jsem vratil zpatky 45.23, ale stejne to pak neslo. Pomohla az obnova ve WinXP na dobu pred instalaci tech novejsich. A po par tydnech to stejne prestalo fungovat aniz bych cokoliv menil.
10.11.2004 10:59
imported_ListerPokud zachytávám do segmentů, tak dochází k mírné strátě záznamu a když to pak spojím tak se to projeví mírným přeskočením obrazu a lupnutím v audiu. Dá se toho nějak zbavit nebo je to prostě jinak neumí.
10.11.2004 11:09
mirekvV čem to spojuješ? To už se tu kdysi řešilo, ale nevzpomenu si. Nejlepší je nesegmentovat! :-)
10.11.2004 11:10
MikeJinak to neumí, protože mezi segmenty to zastaví, změní jméo souboru a pokračuje dál, dělat speciální AVI Muxer nebudu, protože to v době NTFS nemá cenu
10.11.2004 11:20
imported_Lister[quote=Mike]Jinak to neumí, protože mezi segmenty to zastaví, změní jméo souboru a pokračuje dál, dělat speciální AVI Muxer nebudu, protože to v době NTFS nemá cenu[/quote]

Přesně tak. V místě vytváření nového souboru se to při zachytávání sekne.
Dělají to všechny programy pří segmentování nebo se dá sehnat jiný který tenhle problé nemá? Bohužel nesegmentovat nemůžu mám FAT.
10.11.2004 11:23
mirekvLister: tak podle toho, co psal Mike, tak to asi nepůjde. (aspoň u ATV, jiné softy co segmentují neznám.)
10.11.2004 11:45
StDPokud by jsi měl Pinnacle PCTV, tak jejich PCTV Vision segmentuje v MPEG2 také (po 4GB) a po spojení při re-encodování do XviDu ve Vidomi je to bez jakéhokoli záchvěvu, stejně tak při přehrávání oněch Mpegů ve stejném programu. Je to dáno zřejmě tím, že to píše do dočasného bufferu a finální číslované soubory to vytváří až po skončení grabování.
10.11.2004 12:43
imported_ListerJe to škoda. Když si na něj člověk zvykne, tak je to dobrý soft, ale nadruhou stranu, zatím sem nenašel nic co by bylo úplně bez chyby. Předělávat disk se mi kvůli tomu nechce.
10.11.2004 12:54
StDŘešením je mít víc HDD a více OS - u mne W98SE i W2K, 2x HDD s FAT32 a 2x HDD s NTFS... :-D když už se stejně jako já nechceš s něčím rozloučit.
16.11.2004 12:52
imported_ListerKdyž se snažím v režimu zachytávání nastavit jakýkoliv filtr tak mi vyskočí okno s hláškou: Error Filtr '''' not found, skipping. Nevíte so s tím udělat aby to běželo.
16.11.2004 04:08
mirekvMám takové tušení, že ty filtry nejdou u všech karet, že Mike?
16.11.2004 08:33
staymanSkus zachytavat s MainConceptMpeg2 (vie aj z TVtunera), tam ide nastavit u Mpeg1,2,4 aj zachytavanie neprekladane.
16.11.2004 02:59
AnonymousSi nastav okno na 288 řádek a je to \/
18.11.2004 09:51
MikeTo zni divne, podivam se na to, jestli neni nekde nejaka chybka, v preview modu ti filtr funguje? Jo a DScaler behem zachytavani pouzit nejde, ale vzhledem k tomu, ze to pise tuhle divnou hlasku, tak tim to asi nebude. co mas za verzi ATV?
18.11.2004 11:06
imported_Lister[quote=Mike]To zni divne, podivam se na to, jestli neni nekde nejaka chybka, v preview modu ti filtr funguje? Jo a DScaler behem zachytavani pouzit nejde, ale vzhledem k tomu, ze to pise tuhle divnou hlasku, tak tim to asi nebude. co mas za verzi ATV?[/quote]

Mám poslední verzi. Ani v Preview modu to nefunguje, ale už to zase tak nehoří, prototže jsem si sehnal lepší deinterlace filt pro další zpracování a zachycené video teď pouštím přes FFD s deinterlace, tak už je to celkem v pohodě.
18.11.2004 01:56
MikeAco máš vlastně za kartu?
18.11.2004 02:48
imported_ListerAti TV Wonder VE.
Mnohem víc mě ale štve, že nedokáže slušně zachytávat do segmentů, ale to už si psal, že to řešit nebudeš. Hodil by se ten návod, který prý teď předěláváš.
19.11.2004 12:39
StDMno, já tedy nevím, ale u mne ATV spolehlivě vyrábělo svého času segmentované 4GB AVI v Mjpegu, a ani jsem ho k tomu nemusel moc nutit (1, 2 nebo 4 GB) a stejně snadno jsem to na NTFS potom spojoval. Problémek byl někde jinde, a sice v návaznosti zvuku (přechody), ale to nemá smysl vysvětlovat člověku, který si to neumí nastavit (=číst) a musí se kvůlivá tomu ptát...
19.11.2004 12:45
imported_ListerTy máš teda dost ostrou náladu. On sice zachytává v pohodě do segmentů. Audio rozhodně není rozhozené, takže mi fakt nemusíš nic vysvětlovat a i kdyby bylo tak bych s tím neměl problém to vyřešit. Při vytváření nového segmentu se trochu sekne a ztratí se část záznamu. a to mě štve.
19.11.2004 12:50
StDMne už to neštve, chytám to nesegmentované na speciálně vyčleněný HDD SCSI3 pod NTFS W2K a nic podobného už netrápí. A stálo to na inzerát second hand jen pár kaček. :-D
28.12.2004 11:55
julo_tvfViac ako rok som v pohode zachytaval pomocou ATV2000 televizne vysielanie. Mam TV kartu AverMedia Studio. Vsetko som mal nastavene a vsetko slo az niekolko dni pred Vianocami to skoncilo. Neviem co som mohol urobit, no po spusteni ATV 2000 mi po niekolkych minutach asi tak 2 min. zahlasil program hlasku VDMCAP.EXE nasiel chybu program bude ukonceny. Preinstaloval som ovladace graf. karty, zvukovej karty, TV karty. Znovu som nainstaloval ATV 2000 ale nic nepomohlo. Myslite, ze pomoze uz len preinstalovanie WIN2000 ?
Budem vdacny za kazdu radu. Stastny Novy rok prajem ; :-((
28.12.2004 12:08
Ivo MašekNa této stránce, vlevo, máš sloupeček "témata" a v něm "návody". A tam je perfektně udělaný návod na ATV2000, přímo od autora programu.

VDMCAP.EXE
pravděpodobně VDM_Capture. I o tom tam je.
28.12.2004 08:40
ree2Zdravim,
mám problém se zachytáváním s kartou MediaForte TV Vision P951.
1) ATV 2000, když chci začít nahrávat tak mi to vypíše 2 hlášky (1 po aktivování zachytávacího módu a druhá při pokusu o start nahrávání): "cannot render video capture stream" a "cannot build capture graph". a nic se nedeje. :-(((
2)Pinnacle 9, tady se mi v "sekci" nahrávání sice obraz taky objeví, ale jakmile kliknu na start nahr., tak mi to hodí chybu a ukončí Pin.9 (mam winXP, takze se mi objevi typické chybové okno s možností odeslat nebo neodeslat formulář o chybě...)
Používám PC: Athlon XP 2600+, 512DDR, ATI Radeon 128MB
Už z toho začínám mít psychický problémy 9-) .
Všem předem dík za odpověď.
28.12.2004 08:47
Ivo MašekV odkazu "návody" je ATV_2000. Tak jestli ti to pomůže...
28.12.2004 10:02
ree2tak to nepomohlo...snažil jsem se to nastavit podle návodu.
podle mě je problém v kódování. když ukládám do RGB24, tak mi to napíše hlášku něco jako "cannot connect compressor" -nebo aspoŇ podobně. V YUY2 můžu ukládat v pohodě v rozlišení 352x240 ve vyšším to nejde a píše to stejnou hlášku viz výše. jaké kódování mám používat? a při jakém rozlišení?
díky.
28.12.2004 10:19
ree2navic jsem přišel na to, že v overlay můžu v YUY2 zachytávat jen při malým rozlišení, ale v náhledu i při nejvyšším, ale ta kvalita je mizerná... :-(((
29.12.2004 09:17
Ivo MašekTak tady ti bude muset poradit někdo, kdo ATV_2000 používá. A zná ty fígle.
29.12.2004 06:32
StDAd 1: Nemáš to správně nastavené (ovladače grafiky i ATV). Po svátcích můžeme komunikovat, teď na to po modemu "nemám náladu"... 9-)
12.4.2005 09:29
Eso RimmerMám AIW Radeon 9800 a s ATV jsem nikdy neměl problém. Až těď když jsem nainstaoval novou verzi tak jsem zjistil, že nezachýtává zvuk. Nic jsem přitom neměnil a při sledování TV zvuk normálně jede a třeba ATI MMC normálně nahrává a zkoušel jsem i zpínat/vypínat a měnit hlasitosti u všech vstupů i výstupů v ovládacích panelech ve win, ale nic. Nahrává se jen ticho. Nevíte někdo čím to může být? Zkoušel jsem i reinstal ATV, ale taky nic. :-?
14.4.2005 05:52
Eso Rimmernikoho nenapadá, čím by to mohlo být? :-?
14.4.2005 07:39
mirekv Eso Rimmer
Je to zvláštní, protože MMC a ATV používá v tomto případě stejné ovladače. Pořád vidím problém v připojení správného vstupu, ale když píšeš, že jsi to zkoušel... A při sledování zvuk jde?
14.4.2005 09:51
Eso RimmerNo právěže zvuk při prohlížení i nahrávání normálně jde. MMC i ten zvuk normálně nahraje, ale ATV zvuk přehrává, ale v záznamu pak chybí.

Edit:
Kdyby byl špatně nastavený některý vstup, tak by zvuk buď nejel vůbec a nebo by nejel ani v MMC, ne? :-? Jenže MMC funguje normálně (Teda až na tradiční problémy s přepínáním PAL B/D :-))
15.4.2005 01:33
StDNo ve starém to fungovalo tak, že když jsem nastavil zdroj vstupu audio pro zachytávání na to co hrálo, tak to tam jelo 2x s ozvěnou, tak jsem tam dal NONE jako zdroj, světe div se, zvuk v záznamu byl (Master Stream =None) do Mjpeg. Ale chce to vyzkoušet.
15.4.2005 09:57
Eso Rimmer[quote=StD]tak jsem tam dal NONE jako zdroj, světe div se, zvuk v záznamu byl (Master Stream =None) do Mjpeg. Ale chce to vyzkoušet.[/quote]

No jestli myslíš v Parametry zachytávání/soubor/hlavní stream, tak tam ale none mám. Zkusím to ale nějak popřepínat.
15.4.2005 10:30
mirekvJo a zachytáváš audio jako PCM, nebo už ho nějak komprimuješ? (mělo by se zachytávat do PCM, v případě AVI). Jo a co zpátky starší verze ATV?
15.4.2005 12:55
Eso RimmerTak záhada vyřešena. Sypu si popel na hlavu. :-I Jsem měl v nVidia NVMixer vybraný vstup Mikrofon (protože jsem nedánou koupil mikrofon) místo Vstup vnějšího zdroje. Já jsem myslel, že zdířky Line in a Mic můžou fungovat zároveň, ale vypadá to že asi ne. Takže když jsem vstup v NVMixeru přehodil tak už zvuk jede zase jako dřív. Jenom mi není jasný, jaktože ATI MMC ten zvuk normálně nahrávalo a ATV ne, i když byl jako vstup vybraný v NVMieru mikrofon. No, zase sem o něco chytřejší...
15.4.2005 06:25
StDMirekv: Ty jsi to někdy dělal jinak než PCM?
15.4.2005 10:01
Mike[quote=StD]No ve starém to fungovalo tak, že když jsem nastavil zdroj vstupu audio pro zachytávání na to co hrálo, tak to tam jelo 2x s ozvěnou, tak jsem tam dal NONE jako zdroj, světe div se, zvuk v záznamu byl (Master Stream =None) do Mjpeg. Ale chce to vyzkoušet.[/quote]

jo ale to proto, ze se to posilalo zdigitalizovany ven a zaroven se to prehravalo pres mixer z line-in, to je neco jinyho

rimmer: jak to, ze ti to ten vstup automaticky nenastavilo, mel bys ho mit vybrany v nastaveni v zalozce Zachytavani videa
16.4.2005 06:30
StDMike, ale já mám TV-signál přivedený na S-video plus Audio na Line-in ZK, takže to ani jinak mít nemohu... Ale mám propojeno ještě přes vnitřní Aux...
16.4.2005 11:24
Eso Rimmer[quote=Mike]
rimmer: jak to, ze ti to ten vstup automaticky nenastavilo, mel bys ho mit vybrany v nastaveni v zalozce Zachytavani videa[/quote]

Jestli myslíš záložku TV karta v Nastavení, jak je Zdroj zvuku, tak tam sice je nastavený "vstup vnějšího zdroje", jenže když otevřu nvidia nvmixer (obdoba windowsáckého ovládání hlasitosti), tak v něm když není vybraný jako vstup "vstup vnějšího zdroje", tak prostě zvuk v ATV nevalí.
Ale není mi jasný jaktože v MMC jede i když to tak nastavené není.

Tak teď jsem zjistil, že v ATV můžu mít nastavený jako Zdroj zvuku cokoliv a zvuk se stejně pořád nahrává, takže ten NVMixer asi má před ATV nějak přednost a platí jenom to, co je nastavené v NVMixeru a ATV to nedokáže změnit.

Edit:
A ještě mě napadlo, že to MMC si teda asi oproti ATV ten zdroj zvuku samo nastavit umí.
16.4.2005 11:34
mirekv Eso Rimmer
V MMC přece taky musíš nastavit zdroj zvuku!
16.4.2005 04:22
Eso Rimmer[quote=mirekv] Eso Rimmer
V MMC přece taky musíš nastavit zdroj zvuku![/quote]

No já vím, ale MMC ten zvuk nahraje i když je v nvmixeru nastavený jiný vstup, kdežto ATV ho nenahraje ať si nastavím v ATV cookoliv. Jakmile ale přehodím vstup v nvmixeru, tak ATV začne nahrávat.
16.4.2005 04:48
mirekv Eso Rimmer
nj, když používáš nvmixer. :OO
16.4.2005 10:20
MikeV ATV jsou dve nastaveni zdroje zvuku - jedna je zdroj pro prehravani, ktery se nastavi v zalozce TV karta a druhy je pro zachytavani, ktery se nastavi v zalozce zachytavani videa - je to tam 2x a je treba to 2x nastavit, mam taky nvidia mixer na nforce2 a funguje to dobre, musi to fungovat i tobe, jen to musis nastavit spravne
17.4.2005 05:11
DKx[quote=Mike]mam taky nvidia mixer na nforce2 a funguje to dobre, musi to fungovat i tobe, jen to musis nastavit spravne[/quote]

Tak to je fajn, to mi určitě rád pomůžeš s nastavením :
S novou deskou jsem vyměnil svou starou zvukovku za tu 6ch integrovanou, a nepodařilo se mi nijak přesvědčit ATV, ať zvuk i nahrává.

Jelikož byla nutná reinstalace Win, tak jsem zkusil i nové ATV (2.1.2.1), jestli již umí jako nějaká hodně stará verze dosud mnou používaná nahrávat přes parametry (dosud nové verze seply obraz příliš pozdě => hromada hlášek), což ano (huráá). Nicméně zvuk při nahrávání nefungoval ani u té staré verze (zkoušeno těsně před reinstalací).

Možná je zakopaný Bobika v Nastavení / TV karta / Sound decoder, kde se vždy vrátí "None". Zdroj zvuku je přes line-in a jinak ho ani nepoužívám, žádné problémy typu nvswap nejsou (mám tam 5 vstupů :)), při sledování zvuk jede. Nastaveno v Nastavení / TV karta, Nastavení / Zachycení videa, MainMenu / Zařízení / Všechny podmenu kromě přehrávač, v nastavní zachytávání je povoleno nahrávání zvuku, bez (i s) kodeku.

SW: ATV 2.1.2.1, WinXP
TV: ATI TV Wonder VE, externí btdrv drivery (myslím že odtud)
Zvuk: NVIDIA nForce Audio (ASUS A7N8X-E Deluxe)
17.4.2005 07:29
18.4.2005 10:03
DKxTak nevím. Jel jsem podle postupu, musím uznat, že obrazu ten DNR filtr fakt pomohl, obraz je mnohem lepší.
Nicméně s filtrem či bez, s různými nastaveními mi to strašně vytěžuje CPU a to jenom při sledování. Zvláštní je, že když dostane focus nějaký dialog, CPU po chvíli už nastálo klesne, ale obraz se jemně kouše.

Nahrávání jsem se příliš nevěnoval, ale tam to byla jedna chybová hláška za druhou i s různými nastaveními.

--

Ještě to dnes pozkouším, ale problém vidím v tom ovladači.
19.4.2005 08:30
Lada1Po nainstalování nové verze ATV2000 2.1.2.1 mi to při startu programu napřed vyhodí okynko s hláškou Error "Cannot find Video grabber" :-? Po odkliknutí OK teprve naskoči TV . Nevíte někdo jak tu hlášku při startu odstranit ? V dřívější verzi 2.1.2.0 to nedělalo. Nepomohlo ani přeinstalování jak novou tak i zátky na starší verzi. Záznam nepoužívám, jen TV. :-(
20.4.2005 06:30
lahoZdravim, mám ten stejný problém - navíc ve verzi 2.1.2.1 nefunguje teletext :-(( (ve verzi 2.1.2.0 funguje).
21.4.2005 10:15
tombossten isty problem, ale nejaky cas mi to chodilo, potom z nicoho nic to zacalalo vyhadzovat, nepomohol ani reinstall atv, ta tabulka by ma ani tak nestvala ale nejde nahravat :-(((
21.4.2005 11:57
Mikezkus odinstalovat a znova nainstalovat, vypada to, ze se ti odregistrovali DS filtry
21.4.2005 12:46
tombossje to mozne lebo vypisuje ze nemoze najst color converter filter ci tak nieco no uvidime co s tym, zatial som nemal moc casu ale dnes s s tym pohram
21.4.2005 08:06
tombosstak som to trochu poriesil, najprv uninstall atv, potom vymazat adresar v program files\Common Files\NacreWare, vyhodit z registrov vsetko ku atv, reset, preinstalovat atv, nejaku starsiu verziu a mohlo by to chodit,
ale teraz mi nejde nastavit TV card module BT8x8 ale len internal ale aspon to chodi
moja tv karta ATI TV WONDER
22.4.2005 09:50
Mikejasne, dnr i deinterlace je casove narocny, takze to zatezuje PC, to je normalni

co se tyce zachytavani, tak je treba zvolir duplikaci pro nahled a spravne nastavit vsechny parametry, ja vim, ze ATV je ma prilis mnoho moznych nastaveni, ale co se da delat 8-)
23.4.2005 07:36
DKx[quote=Mike]jasne, dnr i deinterlace je casove narocny, takze to zatezuje PC, to je normalni[/quote]

Psal jsem "s filtrem i bez". A to zatížení je 100%.
Ale ještě jsem se na to znova nedíval, třeba jenom měl komp blbý den.

[quote=Mike]ja vim, ze ATV je ma prilis mnoho moznych nastaveni, ale co se da delat 8-)[/quote]

O to je univerzální a tím i lepší, na to si nestěžuju.
Možná by to chtělo pro "uživatele" nějaký wizard, nebo tak něco :-)
23.4.2005 07:49
mirekv DKx
Proboha ATV snad wizard nepotřebuje.
23.4.2005 07:55
jopein mirekv
mno, než jsem to poprvé rozchodil, tak bych to uvítal. Ale teď mi to už chodí. :-)
23.4.2005 10:19
DKx[quote=mirekv] DKx
Proboha ATV snad wizard nepotřebuje.[/quote]

Tak my tady to snad zvládnem i bez něj, já to ještě moc nezkoušel, protože posl. dobou mám čas 10min/týden, ale ATV působí dojmem jen "expertského" programu, což zabraňuje rozšíření mezi běžné uživatele.

Pokud je nastavování v něčem shodné, a ne jenom random, jak to právě jde, tak nějaký Wizard by špatný asi nebyl .. dle karty, nebo tak něco ...
23.4.2005 11:05
mirekvTřeba Mike něco vymyslí, ale jeho návod je snad dostačující.
23.4.2005 11:11
Ivo Mašek ale ATV působí dojmem jen "expertského" programu,
Odkazy na ATV2000 najdeš velmi často na zahraničních odborných serverech, zabývajících se video technikou.
23.4.2005 12:36
vlado0991Zdravim, mam TV kartu od MSI a nie je problem s ich softwarom nahravat trebars do mpg2 alebo Avi (nekomprimovane). Chcem ale pouzit bezstratovu kompresiu (huffiuv kodek) a nainstaloval som program ATV2000 (teraz posl. verziu). Obraz bezi, vsetko je OK ale ked chcem zachytavat obraz vypisuje mi hlášky: " video compressor not connected, is compressor compatible with current capoture format?" kliknem OK a napíše: "cannot build capture graph" Co s tým. Na čo si mam dat pozor aby som sa tej hlášky zbavil a mohol nahrávať v pohode? Dik za rady...
23.4.2005 01:36
DKx[quote=Ivo Mašek]zahraničních odborných serverech[/quote]

"A woto tu de" :-I

Kdyby byl uživatelsky přívětivější, objevoval by se v různých časopisech, normálních sw serverech, byl by doporučovaným softem (což vlastně už je) a možná by i ti někteří levní výrobci měli zájem o licenci .. ale to už asi přeháním...
25.4.2005 11:48
DKxTak jsem si konečně našel čas a přišel tomu na zoubek :

Ovladače " Bt8xx WDM video adquisition Driver 5.3.8 " popisované Mikem (výše), na mém kompu odmítají pracovat korektně, jakmile je spuštěná TV, proces SYSTEM zabírá 100% CPU a samozřejmě je to tak nepoužitelné. Nahrávání jsem pak už ani nezkoušel.
Musel jsem tedy zpět nainstalovat ATI originální ovladače (1.11, nebo tak nějak), kde mi už zase vše funguje. :BB:

Zvuk se nenahrával proto, protože nebyl zvolen primární zdroj Line In a ATV ho neumí nastavit, přestože ta funkce tam je (nějaká chybka 8-) )
25.4.2005 12:23
MikeTen modul BT8x8 snad uz vyhodim, porad ho tam vsichni cpou a pritom neni jediny duvod, ten modul byl vytvoren v dobe, kdy nebyly zadne poradne ovladace, ted uz je to pase
28.4.2005 10:10
Mikekdyz nepouzijes filtry a jedes v overlay, tak mi to zabira tak 2-5%, je divny, ze to zabira proces SYSTEM, nedela to nahodou proto, ze tvoje karta je bez MSP3410 a tys ho pri instalaci ovladace zapnul, jak jsem popisoval v navodu? Verze VE tento obvod nema!

nastavil jsi ten zdroj zvuku v zalozce "Zach. videa"? Ne jen v zalozce TV karta...
28.4.2005 11:07
DKx[quote=Mike]Verze VE tento obvod nema![/quote]
Tak to je jasné. Zas takový expert nejsem, a to jsem fakt netušil.

[quote=Mike]nastavil jsi ten zdroj zvuku v zalozce "Zach. videa"? Ne jen v zalozce TV karta...[/quote]
Yo
4.5.2005 09:37
Ivo MašekSloučil jsem všechny po různu rozházené thready, které se týkají programu ATV_2000. Snad ke spokojenosti uživatelů.
Hlasovací otázku jsem nedával já, ta se svezla spolu se slučováním. Myslím, že není od věci, ji tam ponechat. Byla zapadlá, tuším, na 6. stránce, tedy daleko, kam se jen tak nikdo nepodíval - zde to hlasování je na očích a snad "oživne".
V blízké budoucnosti udělám něco podobného pro uživatele programu FLY_2000. Je vás tu také požehnaně.
13.5.2005 06:11
LokMám ATV 2000 nahrál sem spoustu filmu z video kazet pak sem sije pustil na DVD kterí umí DIVX a XVID a zistilsem že na konci videa se zvuk nesedí jde moc dopředu nevíte čím toje nahrával sem filmy ----DVIX XVID----FPS---25---384 288 a program ATV2000.
30.5.2005 01:41
tominko2Dobry den,
moj problem - pri nahravani TV programu cez ATV2000 - posledna verzia, mam tento problem:

Obraz pri prehravani sa trasie - viditelne najme pri pohybujucich sa objektoch. Nahravam cez kodek DV a zvuk PCM. Nemam stratene snimky, zvuk sa rozchadza cca o 1 sek.

Ako mam nastavit "capture" aby bol obraz v poriadku. Dakujem

PC: Intel 2,4 GHz, 512 Ram, 7200 ot. HDD, Win XP Home
27.7.2005 10:03
suriosMůžete mi, prosím, poradit, snažím se zachytávat v ATV2000 z analogové karty a komprimuji to přes M-JPEG od Pegasosu. Přestože by tento kodek měl být kompatibilní s YUY2, pokaždé, když jej vyberu vyskočí mi hláška, že kompresor nebyl nalezen. Funguje to pouze pod RGB24, ale výsledek je, že zachycený obraz je s černými vodorovnými čárami. Včera jsem zkoušel základní filtry, které jsou v ATV a filtr komprese nebo nějak podobně se jmenuje mi to umožnil, ale obraz je takový jakoby občas zpomalený...takže bych ten filtr chtěl vypnout. Je M-jpeg kompatiblní s YUY2 a pokud ano, nevíte co dělám špatně?
29.9.2005 05:59
JurmanCau vsici mam takovej problem v nevim jak mam v tomhle programu nastavit AUDIO :( mam grafickou kartu s VIVO NX6600 VTD 128 Diamond.
Obraz se mi nahrava v poho uz ale bohuzel zvuk vubec nevim jestli jste to tu uz resili ale pls odpovezte pokud nekdo vite co s tim.Jo a jeste kdyz posloucham zvuk v reprakach tam ma mneprijemne sumeni a jakoby skrceni :(
29.9.2005 07:30
Mike surios
ten kodek pouzivam taky a funguje to, to je divny, neni to spis chyba rendereru? mas obraz kdyz vyberes YUY2?

tominko2
TV karta bere top field first, ale DV kodek to nahraje jako bottom field first a při přehrávání se to otočí, v editoru vnuť ten klip jako upper field first a melo by to jit, ovsem musi to program umět

Jurman
tam bys mel mit zvuk do zvukovky, ne?
29.9.2005 10:56
JurmanJak to myslis ZVukk do zvukovky?? JAko jestli kabel tak ten tam mam dobre danej :)
30.9.2005 08:48
MikeNo a v nastavení ATV2000 v záložce TV karta nastavíš ten vstup, to samé v záložce pro nahrávání, kde se to nstavuje pro recording
Nepišeš ale, v čem je konkrétně tvůj problém, jestli ti vůbec nehraje nebo se jen nenahraje?
30.9.2005 02:13
JurmanNo do repraku mi zvuk jde ale nenahraje se k filmu :). Tak sem to nastavil i V TV karta i v Zachytavani videa dole a furt nic :(
30.9.2005 03:29
MikeA ve video souboru je audio stopa nebo ne? Jestli je, tak je to špatně vybraný vstup na zvukovce (zkontroluj v mixeru windows), jestli není, tak se zvuk nenahrává - špatně nastaveno nahrávání?
30.9.2005 05:41
JurmanNo zvuková stopa tam neni :( takze je to brlbe nastavene ale nevim jak to spravne nastavit :) chtelo by to nejakej navod
30.9.2005 10:27
30.9.2005 11:18
JurmanJo diky moc ale mam jeste jeden problem mam v tom zvuku ted dost hnusne a neprijemne skrceni ale vo reprakach to neslisim driv sem to tam slysel ale ted ne ted do repraku v poho ale v souboru to skrci :(. Nevíte někdo co stím???
2.10.2005 10:38
JurmanJak mám odstranit skrceni zvuku z filmu ?
24.11.2005 03:36
vburiJak přinutit Winfast TV2000 XP, aby zachytávala i ve vyšších rozlišeních, jako třeba 720*576 nebo 640*480?
Programy, které mám (VideoImpression 2, Windows Movie Maker, Ulead video studio) dokáží fungovat třeba na 320*240 nebo 160*120; při větších rozlišeních napíší chybu "Cannot connect to video device".
Zkoušel jsem různé WDM ovladače, ale ty nepomohli.
24.11.2005 05:36
Ivo MašekMáš model Deluxe, nebo Expert? Ty používáš ATV2000?
25.11.2005 03:34
vburiModel není ani jeden z vyjmenovaných. Jedná se asi o základní verzi.
ATV2000 jsem zkoušel, ale nemůžu nastavit modul Tv karty, takže zůstává ; a s ním napíše program chyby: Cannot render video capture stream, Cannot build capture graph.
25.11.2005 07:40
Ivo MašekPravděpodobně TV2000XP-RM. Tunery od Leadteku se moc dobře nesnáší s jinými ovladači. Výjimku tvoří PVR2000 a po úpravách také DV2000.
28.11.2005 05:08
mil84zdravim, mam mensi problem ohladom ATV. mam kartu Hauppauge winTV pvr 150 a originalana aplikacia sa mi moc nezda. Vyskusal som ATV, a uz prvy pohlad je lepsi (hlavne nastavenia zachytavania). Problem je v tom, ze na ATV si sice naladim kanaly, ale ked ich pozeram, obraz ani zvuk tam proste nie su. priotom ked porovnam frekvencie tych kanalov co ATV naslo s tym co mi nasla orig. aplikacia ku karte, tak su rovnake a teda tam by nemal byt problem - naladene su spravne. preco mi ich odmietne zobrazit?? pri kazdom kanali sa objavi len cierna obrazovka a ticho, ani obraz, ani zvuk. neviete niekto co stym? tipujem ze to bude nieco s DirectShow ked nejde ani obraz ani zvuk...graf. kartu mam Nvidia Gforce2 64MB
10.1.2006 05:11
Dexter22Mam problem so softwerom ATV2000.Najpv mi isiel v pohode ale potom ked som ho spustil tak mi vypisuje toto"Access violation at address 0049e143 in module ATV2000.exe Read of address 000000B4"???
Skusal som to na novo preinstalovat ale stale to iste...Poradte mi prosim..
26.1.2006 08:07
V12Robil som upgrade pocitaca a pri tejto prilezitosti som nainstaloval poslednu verziu ATV2000 a BTDRV. Vsetko sa mi podarilo spojazdnit, ale pri prepinani kanalov sa obcas deju cudne veci - zmena kanalu je indikovana na obrazovke, ale obraz (aj zvuk) ide povodny. Napr. mam nastavene poradie STV1,STV2 atd. Som na STV1, ide obraz aj zvuk z STV1. Potom prepnem (klavesnicou, alebo DO) na STV2. Na obrazovke zostane STV1 aj so zvukom, ale OSD signalizuje, ze bolo prepnute na STV2. Niekedy treba takto prepnut hore-dole dva, trikrat, aby sa kanal naozaj prepol. Cim to moze byt ?

Konfiguracia :
AMD XP64/3000+, MSI K8N Neo Platinum, 512 DDR, tv AimsVHXtreme (BT848) na poslednych ovladacoch AquisitionDriver, grafika GF4 MX440.

Vdaka za skoru odpoved.
5.2.2006 04:10
foxJe mozne rozchodit ATV2000 s touto kartou? Ak ano, ako?
6.2.2006 08:39
Mike V12
mne se zda, za tady nikdo neumi cist - mas adq. drivery, takze tezko muzes pouzivat BTDRV

fox
s jakou kartou :-D :-?

Dexter22
tezko rict, pokud to bezelo a pak jsi neco instaloval, tak to muze byt tim, zkus to odinstalovat
6.2.2006 09:17
foxSorry, neako mi vypadol nazov. Islo o Sapphire Theatrix550 Pro .
7.2.2006 09:00
Mike fox
tu jsem nikdy nezkousel, takze nevim, jeste jsem ji nemel v ruce, az se mi do ruky dostane, tak mozna ano, jestli ma normalni ovladace, tak by chodit mela
9.2.2006 10:49
Dexter22 Dexter22
tezko rict, pokud to bezelo a pak jsi neco instaloval, tak to muze byt tim, zkus to odinstalovat[/quote]

Od instaloval preinstaloval ale stale nic :-((
3.3.2006 07:09
darkknight-MAm jetway kartu pres USB a pri nainstalovani a spusteni atv me to vyhodi s chybou pri zapisu do pameti nevite co s tim?
6.3.2006 10:35
frcechAhoj lidi,
koupil sem si TV kartu Leadtek PVR2000 a chtel sem pouzit alternativní soft, tak sem zkusil ATV2000.
No a mam zde dost velke problemy se zvukovymi normami. U CT1, CT2, NOVA mi zvuk jde pekne a u PRIMY STV1, STV2, SPEKTRUM mi zvuk jenom skrci!
V nastaveni stanic mi ale nejde zmenit zvukova norma poradite nekdo?

Diky Franta
6.3.2006 10:36
frcechjo a mam kabelovku
16.3.2006 05:24
SilarixPardon že hned moje první zpráva je dotaz, ale už má někdo z vás zkušenosti s nastavováním Pinnacle PCTV 100i ??

Zvuk mi jde úplně v pohodě, ale nemohu spustit obraz. prostě mám černou obrazovku. Vím že to zřejmě bude jenom něco v nastavení ale nevím kde a co.
11.11.2006 06:00
starostaZdravim, rad by som pouzival ATV na jednom PC pod viacerymi pouzivatelskymi uctami. Nejde mi o to aby mal kadzy pouzivatel vlastne nastavenia, kludne mozu byt rovnake, ale aby sa mi program vobec spustil ked nie som prihlaseny ako administrator.

Pouzivatel, ktory nie je administrator si ATV nespusti. Spusti sa seria chybovych hlaseni: Error loading device WinDrv. sys, Cannot load BT8x8 driver, Cannot intiialize TV Card...

Z pochopitelnych dovodov, nemozem dat kazdemu prava adminstratora... ale zase iny program nechcem :) Mate niekto riesenie???

Vdaka...
11.11.2006 06:45
starosta...este dodam ze pouzivam W XP Home
3.12.2006 09:13
dubPoužívám ATV2000 min. 4 roky ale mám problém s novými verzemi.
Mám kartu Pixel Wiev,AMD 3000+,W XP profi.Vytvořil jsem zcela čistý systém (W XP profi), žádné nainstalované programy, ovladače PROLINK - CONEXANT, poslední dostupná verze určená pro verzi
instalovalé karty. Doporučované ovladače Uskova s mou kartou spolupracují ale velmi nedokonale.

Instalace ATV2000 - 2.1.2.3: základní nastavení: čeština,
Ostatní nastavení v souladu s návodem. Výsledek:"Cannot find video frame grabber."

Odinstalace, vyčištění registrů, adresářů a souborů.
Instalace ATV2000 - 2.1.1.5: základní a ostatní nastavení naprosto shodné s předchozím.
Výsledek: bezproblémová funkce.
Tuto verzi používám dodnes k plné spokojenosti a nesetkal jsem se s lepším SW pro zachytávání a sledování analogu TV.
Nevíte někdo v čem může být problém novějších verzí? I poslední se chová stejně. Autorovi jsem poslal sice poslal i log soubory ale jeho názor jsem se nedozvěděl.
3.1.2008 05:36
vukuAhoj,
mohli byste mi porat s nastaveni ATV? Mam nainstalovano ATV2000 2.1.2.6 a PCMCIA kartu pro notebook AVerTV Hybrid+FM Cardbus.

Kdyz spustim ATV a tam vidim jenom zrneni ale bez zvuku(to je snad dobry, nic neni naladeno) a tak kliknu na obrazovku a dam Ovladac - Ovladani TV. Tam zmenim vstup na antenu a vyhledam nejaky kanal.
Tak ted vidim obraz, ale nejde zvuk. Tak jsem zase kliknul na obrazovku a menu Zarizeni - Prehravac zvuku a tam jsem snad zkusil postupne vsechny moznosti.
Ted mi zvuk uz jde, ale obraz zamrzne.

Kdyz nyni ATV vypnu a zapnu, tak vidim pouze cernou obrazovku(zadny zrneni) ale slysim takovy to zrneni, protoze neni naladen zadny kanal.

Kdyz ale pred vypnutim dam v menu Zarizeni - Prehravac zvuku = No audio a ATV znovu zapnu jiz vidim zrneni a muzu zacit zase od zacatku.

Nejspis tam delam neco spatne, ale nejak me nenapada co... tak tady prosim, jestli byste mi nekdo nemohl pomoci. Ja nejsem moc zkuseny uzivatel, tak uvitam kazdou radu.

Zkousel jsem kartu jeste pres VirtualDub a tam funguje obraz i zvuk.

Diky.
11.1.2009 07:39
matsnAhoj, používám k prohlížení TV přes TV kartu program ATV2000 a jsem s ním plně spokojen, jenomže když chci nahrát video, tak se nahraje bez zvuku (?) a přitom si v programu tu stanici ze které nahrávám prohlížím se zvukem. Jen nevím proč chybí zvuk v nahraném souboru:-(. Prosím poraďte.