Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 55PFL7007

Jarin1 (72)|10.2.2013 20:39
No tak to praskání jsem zatím snad odstranil , v sat. přijímači jsem vypnul dolby digital výstup a přestalo to dělat , uvidíme co přinese další zkoumání
ptr277 (59)|10.2.2013 20:52
Ako som už viackrát písal, obraz z niektorých HD programov, ako je Travel channel HD, NG WildHD, večerné správy Nova HD, Sky Deutschl., Sky Italy- famózny. Obraz z HD kamery taktiež špica. Kreslené rozprávky z HD kanálov, napr. Happy feet z HBO HD- pre mňa až neuveriteľný obraz. Ale zato SD kanály, alebo "slabé HD kanály ako Markíza, Prima..., hrôza. K tomu keď pripočítam banding, clouding, každý druhý deň odpojenie od el.siete kvôli nefunkčnej Smart TV, tak tento TV je pre mňa dosť veľké sklamanie. Chcem veriť, že je to problém tohoto jedného kusa a zajtra ho budem chcieť vymeniť za druhý. Som zvedavý na prístup predajcu. Pokiaľ bude odmietavý, TV vrátim v zákonnej lehote a na stenu ide naspäť 5-ročná plazma. A výmena nastane až po jej smrti. Tie nové technológie stoja za hovno.
A to som zabudol pripomenúť, že pokiaľ mi náhodou funguje Smart TV, tak sa mi doposial nepodarilo spojazdniť diaľkové ovládanie ako myš. Zato s práskaním v repro nemám problém.
jarino1978 (8045)|10.2.2013 21:36
[QUOTE=Hmm;445016]Tak mě na LCD Samovi přijde tenis velmi koukatelný, naposledy to byl ten DC marathon na ČT Sport, a patrně nativní HD. Zato když pustím (low)SD materiál, typicky nějaký seriálový TVrip, je to tragédie, zatímco na plazmě bez větších problémů koukatelné. Sám si říkám, jestli je takový rozdíl jen kvůli rozdílné technologii nebo rozdílem ve firmware různých výrobců (plazma Pnasonic V10E x LCD Samsung D7000). V TV vysílání odebíraném přes kabel není rozdíl nijak zásadní, i když plazma je lepší, ale ta AVIčka, ostatně viz obrázky .... schválně, které je asi LCD ? (a nečíst značku :-))[/QUOTE]

no čo ja viem ? oba obrazy sú grc, sú veľmi zlé. :-kAk to má odraziť realitu, tak to treba rýchlo vyhodiť oknom ( samozrejme obe TV ).
Hmm (1739)|10.2.2013 22:06
[QUOTE=jarino1978;445071]no čo ja viem ? oba obrazy sú grc, sú veľmi zlé. :-kAk to má odraziť realitu, tak to treba rýchlo vyhodiť oknom ( samozrejme obe TV ).[/QUOTE]Je to jen 400MB TVrip (jinak seriál XIII ani dostupný není, aspoň co vím) a jistě ani Tvá TV nevykouzlí nic lepšího, i když Ti kostičkovat třeba nebude, stejně jako má plazma. On ten obraz u obou naživo a z cca 2,5 metrů už vypadá o dost lépe (kostičkové fleky samozřejmě nezmizí). HD materiál (1080p MKV, BR) samozřejmě nemá chybu, a už cca 2GB BRripy vypadají hodně dobře (na plazmě lépe :-)). Takže je zbytečné nadávat nad "kvalitou" lowSD pokud jiný zdroj není, mě jen překvapuje o kolik je zde LCD horší než plazma, aspoň v mém případě.
Ladys (1829)|11.2.2013 06:40
Tak to me mrzi vase problemy s Philipsem, at uz se jedna o 7007 nebo 8007.

Ja kupoval TV hlavne kvuli HD a pokud bych si mel stezovat na spatne SD na tak velke uhlopricce, no tak bych asi mohl.Ale to minimum co na tom koukam me netrapi a nedelam si iluze, ze na jinem LCD by byl vysledek o tolik lepsi.Je to proste SD a clovek se s tim musi smirit.
Dale je potreba si uvedomit opravdu rozdil 7007 x 8007.To 8007 trpela v recenzich cloudingem a bandingem.V zadne recenzi u 7007 se o tom nezminovali.

Urcite trpi problemy jako praskanim repro, i me to delalo ve spojeni s externim sat receiverem.Citlivost na pripojeni smart a vyskakovani nevyzadanych info oken.
Nee vsechno, ale vetsinu eliminuje novy aktualni firmware, bez neho se spousty problemu nezbavite a konkretne Philips vi, proc opravne firmwary pousti do sveta.Praskani v repro novym firmwarem zmizi.

Ja jsem s obrazem natolik spokojen a ma TV netrpi na clouding/banding, takze nemam duvod ji tolik hanit.Mozna jsem mel stesti na kus.TV jsem vybiral pres 3 mesice a videl jsem nazivo vsechny ostatni adepty v cenovem rozmezi 30-50tis, tudiz jsem nevolil hned prvni co mi prisla pod ruku a mohl jsem si koupit levnejsi model, na ktery bych ovsem pravdepodobne nadaval.Jediny obrazovy problem ktery vnimam je horsi cerna v noci, ktera by jiste mohla byt lepsi.Ovsem kdyz bych vzal nejakou s lepsi cernou, dostanu model s cloudingem/bandingem, DSE atd.

Koupe nove TV je proste o kompromisech a mne ty zminene vady u te me vadi nejmene.Rozhodne nepatrim k lidem, co si koupi TV za 40tis a budou delat ze neco nevidi.
Jarin1 (72)|11.2.2013 08:35
No já včera koukal na HBO HD na této tv na John Carter : mezi dvěma světy a obraz byl opravdu velmi pěkný , i černá mi u této tv vyhovuje více než na starší LG, chce to zkoumat co na jaké vysílání je nejvhodnější , praskání repro bylo odstraněno a SD signál musím prostě vychytat, jen to pomalejší menu je trošku na škodu , LG v tom listovala opravdu o dost rychleji
Ladys (1829)|11.2.2013 08:44
S tim souhlasim, ze by obraz sel na kazde vysilani nastavit jinak.SD by se dalo lepe vyladit, ale clovek si tim zase rozhodi HD, takze pak je na kazdem co zvoli nebo jaky kompromis udela.

Menu je pomale, ale kolikrat denne v nem listujes ?

Jsou to jiste otravne malickosti, ale da se to prezit.

Obraz na HD je paradni a pokud nemas problemy jak tady nekdo zminoval ze mu nedrzi nastaveni TV nebo ze se mu vypina atd, to uz jsou zavazne problemy na vraceni.
Jarin1 (72)|11.2.2013 09:04
Co se týče 3D u této tv tak to byla paráda ,koukal jsem na AVATARa a to byl luxus, ještě mi vrtá hlavou , zda by se daly použít i brýle od LG u tv Philips , jestli jsou různé technologie i u těchto pomůcek , schválně jsem pustil i hokej ve 3D a bylo to velmi zajímavé a koukatelné.
Ladys (1829)|11.2.2013 09:26
Ac nejsem vylozene fanda 3D, tak musim uznat, ze 3D vypada paradne a urcite lepsi nez na nasi minule TV.

Jedina vec ktera mi jeste vrta hlavou, tak to je velikost teto TV, bo po 14dnech bych snesl rozhodne vetsi a i manzelka bvy s tim problem kupodivu nemela, nicmene na vyber neni nic.Adekvatni obrazem se dela uz jen 65ES8000 a to uz je cenove jinde.
ptr277 (59)|12.2.2013 13:32
Tak som sa dnes s predajcom dohodol, že mi 8007 vymení za nový kus. Dúfam, že výsledok bude lepší, ako doteraz.
Čo sa týka cloudingu, toto je to najlepšie, čo viem z TV dostať, aby bol obraz ako tak pozerateľný. Potom už je to len tmavá machuľa, síce bez cloudingu, ale nepozerateľné. Ďaľší obrázok-táto hláška ma otravuje každý druhý-tretí deň. Keď vypnem/zapnem tv od el.siete, tak je to ok.
20130205_201410.jpg 20130210_120025.jpg
Ladys (1829)|12.2.2013 13:53
A to te ten clouding otravoval i pri beznem vysilani ?...jde mi o to, ze foto z tve prilohy neni bezny obraz.Zkus nahodit foto pri nejakem beznem obrazu jestli sis udelal.

Doufej ze bude smit vetsi stesti na clouding.

Co se tyce toho "server Philips se nenasel"...ty jsi se registroval u Philipsu pri prvotnim nastavenim ?..ja to tedy vynechal a evidentne jsem udelal dobre.
Jarda.Bar (1238)|12.2.2013 13:57
ptr277: můžu se zeptat v jakém okamžiku sivyfotil to podsvícení? měl si puštěné nějaké video s černou barvou a nebo po zapnutí TV ... nebo kdy a jak? dík
Oliver96 (7)|12.2.2013 14:16
podla philips stranky ide o online stav philips serverov - skus moznosti popisane tu
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=KR&mid=Link_FAQs&view=aa12_view_partial.html&session=20090923165318_66.249.65.1&list=aa12_list_partial.html&slg=ENG&ctn=56PFL9954H/12&dct=FAQ&refnr=0072126&faqview=1

inak odporuca sa najnovsi firmware...

tak ak to naozaj reaguje podal tohot tak zbohom - stav po 5 min s zelenym smiley
[ATTACH=CONFIG]21752[/ATTACH]

a uz opat online
[ATTACH=CONFIG]21753[/ATTACH]
ScreenHunter_02 Feb. 12 14.21.jpg ScreenHunter_03 Feb. 12 14.24.jpg
ptr277 (59)|12.2.2013 14:45
Ten clouding je pri tom všetkom,čím TV trpí tým najnepodstatnejším. Je to viditeľné iba pri prepínaní programov a pri štarte TV, kde je to o 200% horšie. Toto som sem hodil len pre porovnanie s vašimi TV- toto je stav najoptimálnejšieho nastavenia obrazu. Pre toto by som ho asi nemenil. Pre mňa je najväčší problem DSE-to sa mi viditeľne nafotiť nepodarilo. Sú to asi 3 veľké flaky a 2 vertikálne pásy, ktoré je veľmi vidieť pri pohybe kamery(hlavne obloha,piesok,sneh). Čo sa týka toho Philips servera, toto je stav po spustení Smart TV, nikde som sa neregistroval. Po odpojení/zapojení el.siete to hneď nabehne ok.

---------- Doplněno v 14:45 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:44 ----------

[QUOTE=Jarda.Bar;445253]ptr277: můžu se zeptat v jakém okamžiku sivyfotil to podsvícení? měl si puštěné nějaké video s černou barvou a nebo po zapnutí TV ... nebo kdy a jak? dík[/QUOTE]
Fotené pri prepnutí na kódovaný kanál satelitného prijímaču.
Ladys (1829)|12.2.2013 14:48
Tak nejnovejsi firmware je samozrejmosti, kort kdyz se jedna o produkt pres pul roku na trhu.

Jinak co se tyce toho cloudingu, tak pri prepinani programu ja nemam ani takto minimalne osvetleny roh.Decentni prosviceni vnimam jen pri prepinani zdroje, ale ani to neni takove jako mas ty.

Co se DSE tyce, tak opet nic, zadne smouhy ani vertikalni pasy nepozoruji a to jsem to schvalne sledoval jednak na pomuckach co sem dal Heartwork a samozrejme v realu pri lyzovani, fotbale, obloze atd.

Kde se vyrabel panel, prip. odkud mas "made in..." ?
Oliver96 (7)|12.2.2013 14:56
[QUOTE=ptr277;445260]Čo sa týka toho Philips servera, toto je stav po spustení Smart TV, nikde som sa neregistroval. Po odpojení/zapojení el.siete to hneď nabehne ok.[/QUOTE]

pri kazdom spusteni? pozeral si sa to serivce menu ci to vsetko vyplnene?

Put your TV to a normal channel, than press 123654 on the remote control. You see the Customer Service Menu (CSM). Check here if it displays the type number of your TV and the serial number. Without this info it will not be allowed to get access. Press the down button twice and find the MAC addresses of your TV.
ptr277 (59)|12.2.2013 15:00
[QUOTE=Oliver96;445256]podla philips stranky ide o online stav philips serverov - skus moznosti popisane tu
http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=KR&mid=Link_FAQs&view=aa12_view_partial.html&session=20090923165318_66.249.65.1&list=aa12_list_partial.html&slg=ENG&ctn=56PFL9954H/12&dct=FAQ&refnr=0072126&faqview=1

inak odporuca sa najnovsi firmware...

Neviem, či je toto môj prípad.Pokiaľ mi nabehne tá hláška a neodpojím tv od el.siete tak sa mi Smart TV nespustí. Skúšal som to celý deň. Akonáhle som ho vypol a zapol, okamžite sa to rozbehlo. Teraz to 3 dni funguje, hocikedy Smart TV behom dňa zapnem. Firmware je najnovší.

---------- Doplněno v 15:00 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:57 ----------

[QUOTE=Oliver96;445265]pri kazdom spusteni? pozeral si sa to serivce menu ci to vsetko vyplnene?

Put your TV to a normal channel, than press 123654 on the remote control. You see the Customer Service Menu (CSM). Check here if it displays the type number of your TV and the serial number. Without this info it will not be allowed to get access. Press the down button twice and find the MAC addresses of your TV.[/QUOTE]
Náhodné spustenia. Toto som neskúšal.
Oliver96 (7)|12.2.2013 15:28
- podla nemeckeho philips forum je potrebne na routy uvolnit (port forwarding) port 80-433 pre IP tvojej philips TV (idealne nastavit fixnu ip addresu)
- ako dalsie niekto uvadza - refresh noveho firmwaru (aj uz ho mas tak este raz nanovo nahodit)
ptr277 (59)|12.2.2013 15:35
[QUOTE=Oliver96;445275]- podla nemeckeho philips forum je potrebne na routy uvolnit (port forwarding) port 80-433 pre IP tvojej philips TV (idealne nastavit fixnu ip addresu)
- ako dalsie niekto uvadza - refresh noveho firmwaru (aj uz ho mas tak este raz nanovo nahodit)[/QUOTE]
To by nefungovalo asi pernamentne, nie raz ano, raz nie. TV má nastavenú statickú IP. Reflash už neskúšam, už ho balím k expedícií. Toto je tiež skôr sekundárny problém, primárny je DSE a vertikálny banding.
Oliver96 (7)|12.2.2013 15:40
[QUOTE=ptr277;445278]To by nefungovalo asi pernamentne, nie raz ano, raz nie. TV má nastavenú statickú IP.[/QUOTE]

skus a daj vediet - nemecky panko sa dost rozculoval,ze mu to hotline neporadilo aj ked to mali na stranke..
(http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=KR&mid=Link_FAQs&view=aa12_view_partial.html&session=20090923165318_66.249.65.1&list=aa12_list_partial.html&slg=ENG&ctn=56PFL9954H/12&dct=FAQ&refnr=0072126&faqview=1)
Hmm (1739)|12.2.2013 16:42
[QUOTE=ptr277;445260]Ten clouding je pri tom všetkom,čím TV trpí tým najnepodstatnejším. Je to viditeľné iba pri prepínaní programov a pri štarte TV, kde je to o 200% horšie. Toto som sem hodil len pre porovnanie s vašimi TV- toto je stav najoptimálnejšieho nastavenia obrazu. Pre toto by som ho asi nemenil. Pre mňa je najväčší problem DSE-to sa mi viditeľne nafotiť nepodarilo. Sú to asi 3 veľké flaky a 2 vertikálne pásy, ktoré je veľmi vidieť pri pohybe kamery(hlavne obloha,piesok,sneh).[/QUOTE]
Já mám na Samovi clouding o dost horší, ale zřetelně je vidět jen při tmavých scénách večer a v noci a to mě prudí velmi (jsem noční sledovač). Jinak je prakticky neviditelný. Docela by mě ovšem zajímalo, proč jsi bral LCD, když víš kolik mají problémů, jak ses i přesvědčil. Plazma Ti bliká nebo jsi podlehl LCD propagandě?
Jarda.Bar (1238)|12.2.2013 17:21
[QUOTE=ptr277;445260]Ten clouding je pri tom všetkom,čím TV trpí tým najnepodstatnejším. Je to viditeľné iba pri prepínaní programov a pri štarte TV, kde je to o 200% horšie. Toto som sem hodil len pre porovnanie s vašimi TV- toto je stav najoptimálnejšieho nastavenia obrazu. Pre toto by som ho asi nemenil. Pre mňa je najväčší problem DSE-to sa mi viditeľne nafotiť nepodarilo. Sú to asi 3 veľké flaky a 2 vertikálne pásy, ktoré je veľmi vidieť pri pohybe kamery(hlavne obloha,piesok,sneh). Čo sa týka toho Philips servera, toto je stav po spustení Smart TV, nikde som sa neregistroval. Po odpojení/zapojení el.siete to hneď nabehne ok.

---------- Doplněno v 14:45 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 14:44 ----------


Fotené pri prepnutí na kódovaný kanál satelitného prijímaču.[/QUOTE]

Z toho co píšeš je zřejmé, že se tak stává v režimu, kdy vystřelí podsvícení na max. Pokud takový flek nevnímáš při sledování filmu v tmavých scénách, tak chceš po té TV co ti prostě nedá.
Každá LCD s LED podsvícením bude mít větší či menší podobné problémy, nevěř tomu, že při zapnutí bude LCD TV naprosto s rovnoměrným podsvícením, protože jede na max.. Při přepínání programů TV očividně taky vyjede jas na max a opětovně aktivuje nastavení obrazu. Buď si kup plasmu (zde ale budeš řešit zase jiné nedostatky), a nebo se dívej na film a né na TV při zapnutí a přepínání programů :). Nemyslím to špatně.
ptr277 (59)|12.2.2013 19:12
Opakujem,to preco tv vraciam,nie je primarne pre to,co je na fotkach,ale pre vertikalne pasy a flaky na pozadi bledsich scen,ako je piesok,obloha,sneh.Je to velmi podobne,ako kedysi v case terestr.vysielania boli duchovia pri zlom prijme.

---------- Doplněno v 19:12 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:10 ----------

Podlahol som ambilightu,nie propagande lcd.
KamilZ (10277)|12.2.2013 19:21
[QUOTE=Oliver96;445275]podla nemeckeho philips forum je potrebne na routy uvolnit (port forwarding) port 80-433 pre IP tvojej philips TV[/QUOTE]
To něměcké fórum jsem sice neviděl, ale z principu je to blbost. Na 99.999999999% potřeba uvolnit porty 80 a 443 pro odchozí provoz, což všichni běžně mají. Kdyby Philips vyžadoval protunelovat příchozí porty (port forwarding), to by bylo velmi veselo :-).
Jarda.Bar (1238)|12.2.2013 19:46
ptr277:
Tady ukázka co jsem měl na mysli ... (v místnosti bylo zcela zhasnuto, aby na obrazovce nevznikaly odrazy)

Video na obrázku níže je schválně přeexponované, aby bylo vidět podsvícení v černé ploše kolem scény. Vidíš, že nemá zásadní problém. (ve skutečnosti je černá černá, protože oko při tak velkém světelném rozsahu to lehké prosvítání v černé zkrátka nevnímá)
[ATTACH=CONFIG]21757[/ATTACH]

Na další fotce je start TV, a vidíš, že jsou zde vidět opravdu výrazné rozdíly v podsvícení (rohy). Jenže taková situace ve filmu nikdy nenastane, ani když máš zrovna naprostou tmu ve scéně.
[ATTACH=CONFIG]21759[/ATTACH]

Takže bych řekl, že se honíš za zbytečnými problémy.

Takto vnímá scénu oko při sledování:
[ATTACH=CONFIG]21756[/ATTACH]
TV02.jpg TV03.jpg TV01.jpg
ptr277 (59)|12.2.2013 21:36
[QUOTE=Jarda.Bar;445300]Z toho co píšeš je zřejmé, že se tak stává v režimu, kdy vystřelí podsvícení na max. Pokud takový flek nevnímáš při sledování filmu v tmavých scénách, tak chceš po té TV co ti prostě nedá.
Každá LCD s LED podsvícením bude mít větší či menší podobné problémy, nevěř tomu, že při zapnutí bude LCD TV naprosto s rovnoměrným podsvícením, protože jede na max.. Při přepínání programů TV očividně taky vyjede jas na max a opětovně aktivuje nastavení obrazu. Buď si kup plasmu (zde ale budeš řešit zase jiné nedostatky), a nebo se dívej na film a né na TV při zapnutí a přepínání programů :). Nemyslím to špatně.[/QUOTE]
To asi nebude podsvietením,keď vystrelí na max.To by tie fľaky a pásy neboli stále na tom istom mieste na obrazovke. Práveže sa dívam na film,tam je to najnepríjemnejšie, prepínanie kanálov neriešim

---------- Doplněno v 21:36 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 21:34 ----------

[QUOTE=Jarda.Bar;445326]ptr277:
Tady ukázka co jsem měl na mysli ... (v místnosti bylo zcela zhasnuto, aby na obrazovce nevznikaly odrazy)

Video na obrázku níže je schválně přeexponované, aby bylo vidět podsvícení v černé ploše kolem scény. Vidíš, že nemá zásadní problém. (ve skutečnosti je černá černá, protože oko při tak velkém světelném rozsahu to lehké prosvítání v černé zkrátka nevnímá)
[ATTACH=CONFIG]21757[/ATTACH]

Na další fotce je start TV, a vidíš, že jsou zde vidět opravdu výrazné rozdíly v podsvícení (rohy). Jenže taková situace ve filmu nikdy nenastane, ani když máš zrovna naprostou tmu ve scéně.
[ATTACH=CONFIG]21759[/ATTACH]

Takže bych řekl, že se honíš za zbytečnými problémy.

Toto už neriešme, keď tak riešme primárny problém, vertikálne pásy a fľaky na obraze.
bavorak (1494)|13.2.2013 09:13
Philips rad komunikuje so svojimi majitelmi :-) Ladys bi ti porozpraval :-). Ale ked vsetko podpajas od TV a vsetko v TV povipinas (za co si si samozrejme zaplatil) tak to vraj uz nerobi :-).

Sorry som reagoval na tie hlasky na obrazovke, a uz tu boli prispevky medzi tym. Aj tak to bol iba spas :-)
Ladys (1829)|13.2.2013 09:28
V dnesni dobe platis hlavne za neco co nepotrebujes a nejen ja smart/net kraviny fakt na TV nepotrebuju.

Je to smutne, ze za to clovek plati a musi to povypinat.
bavorak (1494)|13.2.2013 09:50
ja viem, mam tam tiez vsetko, od wifi cez bluetooth DVBS, 3D .....
jedine co pouzivam je siet na DLNA a komunikaciu S Galaxy S3 cez router, ostatne su kraviny. Kurvitka tiez povypinane. Jedinu chybu co ma TV je ten POP up, ale FW 1019 vyyyrazne potlaceny.
Idealna TV neexistuje, ale myslim, ze ty si mal stastie. A aj ja, lebo nebzuci a tak ...
Oliver96 (7)|13.2.2013 10:02
[QUOTE=KamilZ;445320]To něměcké fórum jsem sice neviděl, ale z principu je to blbost. Na 99.999999999% potřeba uvolnit porty 80 a 443 pro odchozí provoz, což všichni běžně mají. Kdyby Philips vyžadoval protunelovat příchozí porty (port forwarding), to by bylo velmi veselo .[/QUOTE]

Oficialny statement Philips :)
The “Philips server not found” error is displayed by the TV because it cannot reach the Net TV portal. Most likely this is caused by a firewall setting in your router (or Modem). The firewall setting does not allow the TV to have free access to the open internet. Check firewall settings in your router, bring the firewall down to see if the TV can connect. Configure the IP address of your TV in the router to pass freely. Port 80 and port 443 must be accessible for the TV.

http://www.p4c.philips.com/cgi-bin/dcbint/cpindex.pl?scy=KR&mid=Link_FAQs&view=aa12_view_partial.html&session=20090923165318_66.249.65.1&list=aa12_list_partial.html&slg=ENG&ctn=56PFL9954H/12&dct=FAQ&refnr=0072126&faqview=1

nemecke forum - je tam ktomu viacej ale vyberam dva
http://www.supportforum.philips.com/de/showthread.php?2409-Philips-Server-nicht-gefunden-Versuchen-Sie-es-sp%C3%A4ter-noch-einmal/page3
http://www.supportforum.philips.com/de/showthread.php?4603-Philips-Server-nicht-gefunden-PROBLEM-GEL%C3%96ST
KamilZ (10277)|13.2.2013 11:08
Oficiální Philips statement odpovídá tomu co jsem napsal. Německy bohužel neumím a nechat to louskat přes google translate pro mě nemá cenu, mohlo by to být zavádějící.

Pokud by TV vyžadovala port forwarding, tak by to způsobilo pro 99% majitelů:
- nefukčnost díky tomu, že si nejsou schopni tohle nastavit
- bezpečnostní díru jako prase
- fukčnost pouze jedné TV za jednou veřejnou IP adresou, takže nemožnost mít dvě funkční TV ve firmě/domácnosti nebo dvě TV v rámci různých lokálních připojení poskytovatelů, kteří maskují klienty za jednu veřejnou IP (např. 1 TV v rámci jednoho menšího města :-) )
....

Navíc nevidím pro port forwarding žádný důvod pro to, co Tv k provozu potřebuje. K čemu potřebuje mít možnost nezávislého přímého příchozího připojení z internetu? Je to na tom fóru nějak vysvětleno?
Ladys (1829)|13.2.2013 11:13
[QUOTE=bavorak;445385]ja viem, mam tam tiez vsetko, od wifi cez bluetooth DVBS, 3D .....
jedine co pouzivam je siet na DLNA a komunikaciu S Galaxy S3 cez router, ostatne su kraviny. Kurvitka tiez povypinane. Jedinu chybu co ma TV je ten POP up, ale FW 1019 vyyyrazne potlaceny.
Idealna TV neexistuje, ale myslim, ze ty si mal stastie. A aj ja, lebo nebzuci a tak ...[/QUOTE]

Slo mi primarne o obraz a vyhnout se tim padem cloudingu, bandingu a DSE a s tim jsem spokojen.

Nerikam, ze bych nemel na jine lepsi cernou cernejsi v noci, ale akorat bych chytil jinou dnesni vymozenost, takze neresim.
Jarin1 (72)|13.2.2013 14:44
Jakým způsobem vůbec aktualizovat firmware u této tv , nejspíše tam mám nějakou starší verzi. Díky
Ladys (1829)|13.2.2013 14:58
Nejjednodussi zpusob je pres net, v menu aktualizovat.

Druhy zpusob bude pres usb, opet najdes instrukce v menu.
Oliver96 (7)|13.2.2013 15:56
http://www.philips.co.uk/c/televisions/7000-series-140-cm-55-inch-3d-max-dvb-t2-c-55pfl7007t_12/prd/;jsessionid=0807A5D33766007DD9B5236271904CD0.app121-drp1?t=support

inak som si vsimol,ze pridali novu verziu frimware Latest version: 000.150.083.000, 2013-02-04 - Ladys tuto uz mas? Neake badatelne rozdiely?
Ladys (1829)|13.2.2013 16:36
Ja jsem aktualizoval pouze tuhle posledni, takze nevim jake byly zmeny oproti predesle.
ptr277 (59)|13.2.2013 16:47
Takže som bez 8007-ky. Výmena už asi nebude, nakoľko sa včera u dodávateľa predala posledná a nové dostane možno za mesiac, čo už asi prídu nové modely. Zobral by som aj iný model,no na 7 mi chýba horný Led pás a 9 už má trošku prehnanú cenu.
Ladys (1829)|13.2.2013 17:23
Pokud se obejdes bez ambilightu, tak vol jinou znacku.

Muzes pockat na nove modely od Philipsu, ale startovaci ceny budou uplne nekde jinde a obavam se, ze v ramci ukonceni vyroby TV nic noveho neprinesou.
ptr277 (59)|13.2.2013 18:44
[QUOTE=Ladys;445431]Pokud se obejdes bez ambilightu, tak vol jinou znacku.

Muzes pockat na nove modely od Philipsu, ale startovaci ceny budou uplne nekde jinde a obavam se, ze v ramci ukonceni vyroby TV nic noveho neprinesou.[/QUOTE]
Práveže Ambilight je priorita.
Hmm (1739)|13.2.2013 19:22
[QUOTE=ptr277;445443]Práveže Ambilight je priorita.[/QUOTE]Ty si kupuješ TV kvůli Ambilightu? :-) Vyser se na něj, kup si plazmu a máš po problémech.
Oliver96 (7)|13.2.2013 19:37
Vramci hladania informacii o 55pfl7007 som niekde narazil na informaciu o 20+ Februar ohladom novych typov. Na CES mal Philips 4K 3D bez okuliarov ale to mozno az dalsi rok. Ohladom Funai - TV divizia prechadza az 2017 takze este stace nieco moze priniest :)
ptr277 (59)|13.2.2013 19:39
[QUOTE=Hmm;445446]Ty si kupuješ TV kvůli Ambilightu? :-) Vyser se na něj, kup si plazmu a máš po problémech.[/QUOTE]
Presne tak,kv. Ambilightu. Skús si to na týždeň zavesiť do obývačky a uvidíš, že už nebudeš chcieť iný TV. Plazmy za 6 rokov už stačilo.
Hmm (1739)|13.2.2013 19:52
[QUOTE=ptr277;445449]Presne tak,kv. Ambilightu. Skús si to na týždeň zavesiť do obývačky a uvidíš, že už nebudeš chcieť iný TV. Plazmy za 6 rokov už stačilo.[/QUOTE]Filmy sleduju potmě jak v kině, světelnou diskošku k tomu fakt nepotřebuju. A copak ti ta plazma šestým rokem udělala, že ses rozhodl změnit tábor?
ptr277 (59)|13.2.2013 20:07
[QUOTE=Hmm;445452]Filmy sleduju potmě jak v kině, světelnou diskošku k tomu fakt nepotřebuju. A copak ti ta plazma šestým rokem udělala, že ses rozhodl změnit tábor?[/QUOTE]
U nás je tv aj ako doplnok obývačky a tento model to spĺňa aj designovo aj obrazovo (nebyť zopar problémikov). Plazma mi neurobila nič, už zasa visí, len vekom slabne zrak, tak treba väčšiu placku. Je to "len" 42, obraz aj po tých šiestich rokoch vcelku slušný, nie tak kontrastný, ako na Philipsovi, SD fakt o dosť lepšie.Keby bola plazma s ambilightom, tak po týždni s LED by som asi tábor nemenil.
ptr277 (59)|14.2.2013 15:12
Keďže po týždennom pozeraní sa na 55 uhlopriečku je teraz strašné sa pozerať na 42, skočil som dnes do Nay pustil rovnaký video test na plazme Pana.VT50, LED Sams.ES8000 a Philips 6007., aby som zistil, do čoho teda ísť. Bolo to video z HD kamery, kyvadlo a motion test odtiaľto zo stránky. Na základe toho videa z kamery som vrátil 8007, kde bol jasne viditeľný banding a DSE (fľaky). Na všetkých troch tv boli viditeľné pásy na obraze, najmenej na plazme, najviac na Philipse. Na Samsungu bol viditeľný jeden fľak a asi 2 jemné pásy, na Philipse ich bolo najviac (približne ako na 8007). Najkrajší obraz pre moje oko z toho videa bol na Samsungu, potom Philips, nakoniec Panasonic. Zasa sa mi potvrdilo, že na kvalitná hd vstup plazma oproti LED nemá. Kyvadlo najhoršie dopadlo na Philipse (najtrhanejší obraz), Samsung viditeľne nezvládal pole P1. Artefakty boli na všetkých tv v mieste, kde kyvadlo prechádzalo cez polia. To som mal aj ja na 8007. Motion test bol všade približne rovnaký, najkontrastnejší Samsung, ale s veľkým šumom, najneutrálnejší Panasonic. Všetky testy som prehrával pri rovnakých obrazových módoch Standard a Dynamický.
jarava (34)|14.2.2013 16:14
zdravím philipsaky.máte někdo tip na free media server kterej funguje na 7007? na strankach philisu je Twonky Media server ale ten chce licenční klič.díky.
ptr277 (59)|14.2.2013 16:47
[QUOTE=jarava;445529]zdravím philipsaky.máte někdo tip na free media server kterej funguje na 7007? na strankach philisu je Twonky Media server ale ten chce licenční klič.díky.[/QUOTE]
Žiadny tam zadávať netreba
Hmm (1739)|14.2.2013 17:09
[QUOTE=ptr277;445527]...Zasa sa mi potvrdilo, že na kvalitná hd vstup plazma oproti LED nemá....[/QUOTE]Naprosto nesouhlasím. Vidím to doma na (kvalitním) HD materiálu při srovnání velmi často. Je mi jasné že vybíráš podle svého oka, krásu obrazu podle videa s nějakým kyvadlem bych ale nehodnotil.
ptr277 (59)|14.2.2013 17:17
[QUOTE=Hmm;445535]Naprosto nesouhlasím. Vidím to doma na (kvalitním) HD materiálu při srovnání velmi často. Je mi jasné že vybíráš podle svého oka, krásu obrazu podle videa s nějakým kyvadlem bych ale nehodnotil.[/QUOTE]
Pre môj záver som logicky hodnotil video z HD kamery, ktoré mám napozerané na Philipsovi nespočetne krát, nakoľko to rozhodlo o jeho vrátení. Reálnejšie je to nozaj na LEDke, tá plazma ten obraz moc "zjemnila", farby nezodpovedali realite, obraz bol dosť nevýrazný oproti LED. Nie som zástanca ani jednej platformy, aj keby som mohol byť prívrženec plazmy, s ktorou nebol za 6 rokov žiadny problém. Ale oko nepustí.
Hmm (1739)|14.2.2013 17:24
Tak já se nepřu, ale na druhou stranu v obchodě s kdovíkolika luxy se ani nedivím. A pokud máš rád ostrý až řezavý obraz, tak ano to LCD splní. Já nenatáčím a vycházím z toho, že matrošky mi vypadají lépe na plazmě při maximálně decentním osvětlením, pokud ne přímo potmě. Za jasného dne však LCD plazmu poráží, určitě v té ostrosti a sytosti obrazu.