Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 55PFL7007

Ladys (1829)|6.2.2013 07:10
Jako pardon, ale kdyz uz ani TV za 110tis dle digizone nestoji za to ?
Nicmene recenze na digizone neberu vubec vazne, model 8007 tam take zkritizovali.Holt u nekterych TV se clovek musi trochu premoc a s nastavenim si pohrat, pak se muze dostavit nejaky vysledek.V tomhle proste vede LG, ktera ma jiz velmi slusne prednastavene ruzne rezimy.

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Jarin1 (72)|6.2.2013 09:16
Chci se jen zeptat , zda má tato tv 7007 nějaký ten PIP, PAP , PAT či jiné blbinky, jen pro informaci , díky
Ladys (1829)|6.2.2013 09:24
Na 100% ti to nereknu, bo jsem to nehledal, ale nikde jsem to zaroven nevidel.Ani na webu Philips.cz o tom neni zminka.
ptr277 (59)|6.2.2013 15:09
Ladys: Ďakujem za gratuláciu. Ja ju mám tiež 7-8cm od steny, obklad nemá rôznu hrúbku. Tiež som myslel, že ambilight bude výraznejší. Osvetluje to dosť malú časť steny od TV. A to ho mám nastavený tuším na 9. Pokiaľ sa dá TV bližšie k stene, neviem, či sa ešte viac nezníži rozptyl svetla. Tie nastavenia z flatpanelshd som tiež večer vyskúšal, bolo to určite lepšie, ako po prvotnom zapnutí, ale ako hovoríš, nebolo to ani u mňa ono, bolo to mdlé. Vyskúšam večer tvoje nastavenia a dám vedieť.Keď to mám hodnotiť po prvom dni, tak teraz vidím ten obrovský rozdiel medzi plazmou (jasné, bola len HD ready) a ledkou full HD, nakoľko som bol na plazme 5 rokov. Plazma dokáže eliminovať horší obraz. Nie sú vidieť tak markantné rozdiely medzi HD a SD vysielaním (Skylink). Takisto nie je až tak veľký rozdiel medzi horšou a lepšou kvalitou HD(napr. Nova HD a Prima HD). Zato na tejto ledke sú rozdiely v kvalite vstupného obrazu priepastné. Programy typu Muzika CS, Barrandov, Retro...- strašné, zato HD programy ako Nova HD-večerné správy, Travel, Viasaty HD- obraz proti starej plazme famózny. No a najviac som bol milo prekvapený, pokiaľ som streamol nahraté video z môjho mobilu (Samsung Galaxy S III, HD nahrávka). Obraz fakt špičkový. Takže musím dúfať, že HD budú na orbite pribúdať a SD miznúť.Už sa teším na víkend, spustím nemecké a talianske HD programy, na nich sa aj stará plazma prekonávala, tam je bitrate niekde inde, ako u nás.
Ale mám prvý problém. TV v sieti vidí len verejné priečinky. Nemôžem ju za boha donútiť, aby videla všetko. Skúšal som v notebooku dať zdielať celý disk, nič. Dal som zdielať konkrétnu zložku, zasa nič. Tak som dal zdielať konkrétny súbor, nevidí ani to. Z telefónu zasa vidí len to, čo je na internej karte, ext.SD nevidí. Zo satelitu zasa vidí z HDD len nahrávky programov, ostatné tiež nevidí(Dreambox 8000). Nevieš poradiť, v čom môže byť problém? PC medzi sebou vidia všetko, čo je nazdielané. V jednom je Win7, v druhom Vista.
Ladys (1829)|6.2.2013 15:26
Uprimne ja jsem se radsi do sdileni z duvodu softu od Philipse nepoustel.
Mam MMC+ext. HDD.

Az uvidis HD programy typu ARD HD, ZDF HD atd, tak si budes klast otazku, proc tohle nemuze byt i u nas :-?
ablesk (6)|6.2.2013 15:51
Zdravím. Tak včera mi dorazil model 40PFL8007...Pocity mám zmiešané.

Tv som si kúpil primárne na pripojenie k pc a ps3. Žiadne tv kanály, 3D ani smart blbosti. Len konzola, HD ripy z pc a bluray.

po mnohých hodinách prebádaných na rozličných fórach som vedel aké najčastejšie problémy túto sériu postihujú. DSE ani banding na obrazovke našťastie nepozorujem, o to viac ma ale štve clouding. Presakujúce podsvietenie je jasne vidieť v oboch dolných rohoch a taktiež asi 15x15 cm "mráčik" na lavej strane. Ďalším problémom sú tmavé scény. Dnes som sa celý deň hral s nastaveniami, skúšal tie z flatpanels a aj vlastné ale tmavé scény nemajú žiaden detail. Napríklad na ps3, keď je v hre tma, alebo vojdem do tmavej miestnosti sotva vidím kde čo je. Všetko je proste čierne a bez detailov. Zvýšenie jasu pomôže, potom sú ale farby vyblednuté.

Clouding by som možno ako tak prežil, ale tie tmavé scény bez detailov mi nenechajú pokoj. Rozhodoval som sa medzi Philipsom a Sony HX850, ambilight, dizajn a predchádzajúce dobré skúsenosti so značkou zavážili na strane Philipsu. Ak by mi niekto vedel poradiť ohladom nastavenie budem velmi vďačný, inak asi tv vrátim a počkám čo ohlási Philips koncom februára alebo ako dopadne nová W900A rada od Sony a ambilight (síce len statický) si dorobím podomácky.

Ešte raz ak máte neaké rady sem s nimi. Vopred vďaka
ptr277 (59)|6.2.2013 16:09
Po prvom spustení to bol tiež otras. Clouding som eleiminoval postupným nastavovaním obrazu, mám pocit práca s kontrastom dosť pomáhal.Základ bol z flatpanels a postupne som dolaďoval. A verím, že budem dolaďovať do finálneho nastavenia ešte hodne dlho. Mne sa presak. podsvietenie zobrazuje len pri štarte tv, potom, napr. pri nedekódovanom programe, kde je plocha čierna, je to ok. Ako si to prepojil s PC? S tým sa borím ja. Teraz čítam, že k tomu treba doinštalovať nejaké mediálne servery.
ablesk (6)|6.2.2013 16:21
S PC jednoducho cez HDMI, v nastaveniach som dal režim PC a všetko v poriadku. Ja chcem TV používať len ako zobrazovadlo, žiadne zdielanie medii a podobné vymoženosti nepotrebujem. Bože čo by som dal zato, keby sa našiel výrobca ktorý by spravil set s bezproblémovým panelom bez zbytočných kurvítok..
ptr277 (59)|6.2.2013 16:26
Kábel je u mňa neprijateľný. Takže je mi jasný dnešný môj večer.
Ladys (1829)|6.2.2013 17:16
[QUOTE=ablesk;444456] keď je v hre tma, alebo vojdem do tmavej miestnosti sotva vidím kde čo je. Všetko je proste čierne a bez detailov. Zvýšenie jasu pomôže, potom sú ale farby vyblednuté.[/QUOTE]

Nehazej flintu do zita.Zkus nastaveni ktere jsem sem dneska daval a uvidis.I ja jsem mel ze zacatku problem s nastavenim hlavne te cerne a nyni uz jsem spokojenejsi.

Jinak clouding je kus od kusu, to zrejme neovlivnis.
Ivo Mašek (10205)|6.2.2013 17:29
[QUOTE]Az uvidis HD programy typu ARD HD, ZDF HD atd, tak si budes klast otazku, proc tohle nemuze byt i u nas :-?[/QUOTE]
Na kabelovce UPC to je: ČT1_HD, ČT2_HD (to je jenom na kabelovce), ČT4-sport_HD, NOVA_HD, Prima_HD, atd., atd. A obraz excelentní (pokud je dobře seřízená TV, což každý ovšem neumí)
vivid.sk (11472)|6.2.2013 17:50
Hlavne je v kablovke UPC (predpokladam, ze to je rovnako aj v cechach) podstatne vyssi bitrate pri SD aj HD kanaloch, oproti DVB-S, kedze UPC za bitrate vo vlastnych "drotoch" platit nemusi. A nie je to vobec zanedbatelne (12-14 Mbit Markiza HD, atd ....), oni to (teoreticky) mozu preberat rovno z peeringovych cenier zo SIXu a pustat signal bez rekompresie.
Ivo Mašek (10205)|6.2.2013 18:02
Jo, jo. Je to tak
A tu ČT2_HD si kabelovka z SD předělává do HD sama (a nutno říci, že suprově). Nikde jinde ČT2_HD neexistuje
Jarin1 (72)|7.2.2013 07:10
Tak tv měla včera dorazit na prodejnu a nic, posunuli termín na pátek, tak si to snad nerozmyslím , to bych nerad , sice bych šel radši do větší tv ale cenově vychází jen SHARP60 830-ka a podle pročítání příspěvků nic moc, tak uvidíme
Ladys (1829)|7.2.2013 07:16
Taky jsem v ten Sharp 60LE830 doufal, ale opravdu kdyz jsem ho videl na vlastni oci a na stejnou vzdalenost stejny zdroj vedle Panasonic 55WT50 nebo Samsung 55ES7000, tak tezce zaostaval.Nejvice horsim kontrastem, DSE a v pohybu.Proto jsem ho zavrhnul.
Nezapomen, ze budes hodne srovnavat s tvou predchozi, takze byt tebou volim nejakou kvalitni 55".
Jan10 (836)|7.2.2013 08:54
Dobře v testech dopadl: http://led-televize.heureka.cz/sharp-lc-60le635e/
ČT2 HD v kabelovce vypadá dobře především proto, že vezmou kvalitní zdroj z ČT. Kdyby to chytali na anténu a to se snažili upscalovat, tak tam nebude moc rozdíl ve srovnání s obyčejným DVB-T. Kdyžtak jestli má někdo možnost poslat screen ...
Ladys (1829)|7.2.2013 08:57
Na testy se vyprdni, prehled uz nejaky mas, tak si dojdi udelat finalni obrazek primo nekam do prodejny, jinak by tvoa volba nemusela dopadnout dobre.
ptr277 (59)|7.2.2013 09:40
Ktora Philips vymozenost ma za nasledok trhany pohyb?Ako nastavujem,tak nastavujem,stale sa mi to zda rovnake.Mpeg artefakty riesia co?
Ladys (1829)|7.2.2013 09:47
Povypinej vicemene vsechny Philips vymozenosti:

Noise reduction:Off
MPEG artifact reduction:Off
Perfect Natural Motion Off
Clear LCD:Off
Advanced sharpness:Off

MPEG artefakty toho moc neresi, taky jsem nepoznal rozdil.
jarava (34)|7.2.2013 11:01
zdravím.Jaký k Philips --PFL7007 blu ray. Je lepší Phillips nebo je to jedno.Potřebuji jen kvalitni přehrávání bd.Vše ostatní mám v tv.
ptr277 (59)|7.2.2013 12:16
[QUOTE=Ladys;444559]Povypinej vicemene vsechny Philips vymozenosti:

Noise reduction:Off
MPEG artifact reduction:Off
Perfect Natural Motion Off
Clear LCD:Off
Advanced sharpness:Off

MPEG artefakty toho moc neresi, taky jsem nepoznal rozdil.[/QUOTE]
OK. Načo to tam tý voly dávajú. Zbytočne za takéto vymoženosti platíme, keď to skôr obraz pokašle, ako ho vylepší. Tá čierna ma tiež pekne štve. Buď vidím v čiernej detaily, čiže buď uberiem svetlosť a pridám jas, no potom na celočiernom pozadí clouding ako prasa, alebo sa zbavím cloudingu a zasa všetko čierne je jedna machuľa, bez detailov. Kompromis sa mi zatiaľ nastaviť nepodaril. Už pomaly začínam uvažovať nad tým, že tv vrátim a zoberiem zasa plazmu. Asi stratím trochu na kvalite HD, ale predpokladám markantnejšie vylepšenie SD, ktorých je stále dosť. Štve ma, že pri SD, ale aj horšom HD je ten obraz taký strašne surový.
Ladys (1829)|7.2.2013 12:22
Zkus si jeste pohrat s gammou, tam jsou videt velke rozdily pri zmene -4/+4.

Holt je to o kuse a clouding proste stve kdyz chces mit vic podsviceny obraz a videt detaily na tmavem obrazu.

Ja nastesti zadny clouding na 7007 nemam, takze nemam problem s vyssim jasem a podsvicenim.
Pavell007 (790)|7.2.2013 13:08
[QUOTE=ptr277;444579]ž pomaly začínam uvažovať nad tým, že tv vrátim a zoberiem zasa plazmu. [/QUOTE]
seš z tý plazmy prostě rozmazlenej :) bohužel dnešní ledky jsou, co se týká podsvícení-detailů v tmavých scénách, kompromisem, kdy si vybíráš mezi tím, co tě štve míň-jestli vyblitá černá a detaily, nebo dobrá černá, ale bez detailů....
bavorak (1494)|7.2.2013 14:23
[QUOTE=ptr277;444579]Už pomaly začínam uvažovať nad tým, že tv vrátim a zoberiem zasa plazmu. Asi stratím trochu na kvalite HD[/QUOTE]

A to si preco myslis? Aby si nebol prekvapeny kvalitou obrazu aj ciernou ... !! Myslim samozrejme, pozitivne :-) !!!
ptr277 (59)|7.2.2013 14:50
[QUOTE=bavorak;444593]A to si preco myslis? Aby si nebol prekvapeny kvalitou obrazu aj ciernou ... !! Myslim samozrejme, pozitivne :-) !!![/QUOTE]
Myslím si to na základe vl.skúseností (z toho, čo som doteraz videl). Zatiaľ ani jedna plazma nedosiahla pri kvalitnom HD vstupe taký pozitívny výsledok, ako tento Philips. No pri SD to je zasa naopak.
crysis81 (91)|7.2.2013 14:56
[QUOTE=bavorak;444593]A to si preco myslis? Aby si nebol prekvapeny kvalitou obrazu aj ciernou ... !! Myslim samozrejme, pozitivne :-) !!![/QUOTE]

Ono zas nie je všetko o čiernej.Mne na mojej Tv trošku vadí,že pri niektorých rýchlych scénach nestíha ani ked má 200Hz.Ale nie pri všetkých,niektoré rýchle scény zase zvláda v pohode.To je aj jeden z dôvodov kôli ktorému rozmýšlam nad jej predajom a kúpou Panáka TX-P65ST50,no ako som tak včera prechádzal vlákno 50-kovej rady,tak tam zopár ludí písalo že majú tiež problém pri rýchlych scénach(aj 30-ková rada),takže som s toho fakt zmätený,či by som si tou plazmou nejako pomohol,samozrejme okrem väčšej uhlopriečky.Z čiernou som na Sharpe veľmi spokojný a clouding som pri pozeraní nejako nepostrehol,iba v menu a pri prepínaní vstupov.
ablesk (6)|8.2.2013 12:37
Tak Philipsa som napokon vrátil. Cez leto ešte skúsim W900A od Sony, dúfam že ma nesklame.
Jarin1 (72)|8.2.2013 13:25
Tak mi právě psali, že je tv připravena k vyzvednutí na prodejně, tak jsem opravdu zvědav až dorazí domů, asi bude víkend plný štelování a hraní si s obrazem
bavorak (1494)|8.2.2013 15:42
[QUOTE=ptr277;444598]Myslím si to na základe vl.skúseností [/QUOTE]

ja som vychadzal z toho, ze si mal do teraz HD ready a samozrejme bez Black filtra .... dnesne su naozaj inde. A ak si zrovnaval LCD s LED proti plazme v obchode, tak samozrejme je to neporovnatelne. Ale doma je to neporovnatelne v opacnom garde :-).
Pavell007 (790)|8.2.2013 19:01
tak tak, já měl před plazmou top cfl model a druhý nejvyšší top led model (myšlena běžná spotřebka v datartu) a rozhodně jsem si teda teď tou plazmou v HD nepohoršil :)
Heartwork (2358)|8.2.2013 19:55
ptr277 (59)|8.2.2013 20:04
Po spustení Smart TV sa na obrazovke vyhodí hláška, ze server Philips je nedostupny.
Takze problem so Smart tv vyrieseny,odpojil som tv na chvilu od el. siete.
ptr277 (59)|8.2.2013 20:06
[QUOTE=ablesk;444728]Tak Philipsa som napokon vrátil. Cez leto ešte skúsim W900A od Sony, dúfam že ma nesklame.[/QUOTE]
Čo ťa nakoniec presvedčilo? Po tom, čo dnes ten môj krásavec predvádza, to má asi tiež zrátané.
Jarin1 (72)|8.2.2013 23:05
Tak tv je doma , první dojmy ohledně vzhledu supr, ohledně obrazu jsem v rozpacích , budu se na to muset přes víkend detailněji podívat, sice nahrávky v HD jsou supr, ale malinko umělý obraz, takový zvláštní. Jo a také mám problém s přepínáním satelitního externího tuneru , vždy při přepnutí tv to v reproduktorech nějak lupe , takové zvláštní prasknutí, nemáte s tím někdo zkušenosti.
Ladys (1829)|9.2.2013 08:45
Jak to tady ctu, tak ja mel asi stesti na kus :-E

Uz mi nevyskakuji zadne hlasky a infa.

Jinak to lupnuti v repro jsem slysel take, kdyz jsem prepinal program na externim sat receiveru.Ovsem delalo to asi jen prvni hodinu, pote to prestalo, asi se nejak prizpusobovaly ty repro ve stojanu.Preci jen jsou na kabel z toho stojanu/drzaku a rovnou do TV.

Dej obrazu cas a poradne si projdi veskere nastaveni.Bezne vysilan si nastav dle zprav na NOVA HD, tam budes krasne videt zmeny pleti Borhyove a celkovy obraz aby nebyl prepaleny.Co se tyce Philips kurvitek, to si zase najed na nejaky sport, nejlepe nejake lyzovani.
Pokud ti prijdou HD filmy jako umele, zkus to nastaveni jak jsem psal a cernou vyvaz podsvicenim vs gamma vs dynamicky kontrast.Pokud tva TV netrpi na clouding, nemel bys mit s nastavenim detailni cerne problem.
lastopia (92)|9.2.2013 10:09
[QUOTE=Jarin1;444803]Tak tv je doma , první dojmy ohledně vzhledu supr, ohledně obrazu jsem v rozpacích , budu se na to muset přes víkend detailněji podívat, sice nahrávky v HD jsou supr, ale malinko umělý obraz, takový zvláštní. Jo a také mám problém s přepínáním satelitního externího tuneru , vždy při přepnutí tv to v reproduktorech nějak lupe , takové zvláštní prasknutí, nemáte s tím někdo zkušenosti.[/QUOTE]

Lupani se ozyva u programu s Dolby Digital? Typicky Nova HD nebo dalsi HD kanaly s DD zvukem? To je bohuzel fw problem cele letosni modelove rady ... Update fw by mel pomoci.
ptr277 (59)|9.2.2013 11:08
Zase pozorujem dalsi problem,pri rychlom zobrazeni napr.oblohy,alebo snehu vidim na pozadi od vrchu obrazovky zvisle pasy.To je odstranitelne nejakym nastavenim?
lastopia (92)|9.2.2013 12:52
[QUOTE=ptr277;444834]Zase pozorujem dalsi problem,pri rychlom zobrazeni napr.oblohy,alebo snehu vidim na pozadi od vrchu obrazovky zvisle pasy.To je odstranitelne nejakym nastavenim?[/QUOTE]
Je nastaveny Pixel Precise na Minimum? A kontrast na Standard. To by melo banding eliminovat.

Banding a DSE je bohuzel soucasti kazde LCD s LED podsvicenim. Nekdy je videt vic, nekdy mene. Letos s nim zapasi ale i plazmy od Panasoniku ...
KamilZ (10277)|9.2.2013 13:14
Banding je "vlastnost" panelu a ne typu podsvícení, tzn. se může projevit kdekoli. Proto je trochu zavádějící (i když pravdivé) to tvrdit u LCD s LED podsvícením.
lastopia (92)|9.2.2013 13:34
[QUOTE=KamilZ;444851]Banding je "vlastnost" panelu a ne typu podsvícení, tzn. se může projevit kdekoli. Proto je trochu zavádějící (i když pravdivé) to tvrdit u LCD s LED podsvícením.[/QUOTE]

To nepopiram ... Co nadelame. Tyhle "vlastnosti" bohuzel stale nevymizely ...
bavorak (1494)|9.2.2013 15:31
[QUOTE=Ladys;444818]Uz mi nevyskakuji zadne hlasky a infa.[/QUOTE]

no jasne, ked si vsetko uz podpajal .... :-) tak co ma hlasit, chudak :-)

Ale ked existuje sanca mat aspon taky dobry kus,ako mas ty, tak by som ten jeho kus vratil a skusil druhy.
Hmm (1739)|9.2.2013 17:46
[QUOTE=Heartwork;444780]Recenze modelu Philips 46PFL8007
http://www.hdtvtest.co.uk/news/philips-46pfl8007t-201302082635.htm[/QUOTE]A protože nemá ani "Highly Recommended", má taková recenze vyšší vypovídací hodnotu než óda nadšeného majitele. Tester navíc viděl a zkalibroval povícero televizí a tak může srovnávat i s jinou (vyšší) kvalitou (třeba plazmovou :-) :-) No flame)
ptr277 (59)|10.2.2013 10:40
Dnes ráno po spustení TV znova resetované nastavenia zvuku, basy a výšky na minime, zasa po spustení Smart TV hlási, že sa nenašiel server Philips.Začínam byť jemne zúfalý.
Jarin1 (72)|10.2.2013 10:49
No tak já ji zatím na sít nepřihlásil tak s tím problémy memám , ale obraz a jeho nastavení bude asi na dlouhý zimní večery, je toho opravdu hodně co zlepšit na obraze, snad se k něčemu dopracuji , jinak povrch obrazovky proti LG 47LX9500 není tak lesklý , což mi vyhovuje
ablesk (6)|10.2.2013 11:06
[QUOTE=ptr277;444784]Čo ťa nakoniec presvedčilo? Po tom, čo dnes ten môj krásavec predvádza, to má asi tiež zrátané.[/QUOTE]

Vrátil som ho najma kvôli tým tmavým scénam bez detailu. Clouding mi tiež dosť vadil. A to že sa mi za dva dni dvakrát nechcel ani len zapnúť bez toho, aby som ho najprv odpojil od elektriky je podľa môjho merítka dosť na odstúpenie od kúpnej zmluvy. Škoda, Philips má u mňa dobrú tradíciu.
ptr277 (59)|10.2.2013 11:33
To máš pravdu, ja nastavujem obraz každý deň. Nastavím večer skoro k maximálnej spokojnosti, pustím to cez deň a je to skoro nepozerateľné. Nájsť kompromis medzi dňom a nocou bude asi veľmi ťažké. Teraz práve pozerám HD video z dovolenky, obraz je naozaj famózny, ale práve tu (piesok, obloha) je banding veľmi viditeľný, k tomu na vrchu aj na spodu po celej šírke obrazu sú viditeľné polkruhové tmavšie tiene ( akoby nerovnomerné podsvietenie). Pre mňa veľmi rušivé úkazy. Skúšal som všetko povypínať, znižovať, zvyšovať kontrast, neúspešné. Takže 55PFL8007 zajtra balím.
Jarin1 (72)|10.2.2013 14:52
Tak první 2 dny zkoušení a hledání kvalitního obrazu mne moc nepotěšili , zpracování SD na takto velké uhlopříčce je už velmi nekvalitní , sice mám HD sat , ale dnes tenis na čt2 byl za trest. Při přepínání mého sat. receiveru to v repro tv pokaždé dost nepěkně praská a je to velmi nepříjemné. Taky ambilight mě moc neoslovil , je to asi tím, že za tv mám červenou tapetu a barvy se v ní hodně ztrácejí a nevyniknou. Těch elektronických úprav obrazu má tato tv opravdu mnoho, až mi to někdy připadá zbytečné. Menu je malinko pomalejší a třeba 1TB disk mi tv vůbec nenačte a nenajde. budu dále zkoumat co s tv dál , ale pokud to praskání při přepínání sat receiveru nepřestane , proběhne nejspíše výměna tv za LG 760 , popřípadě 60Sharp 830, uvidíme
Hmm (1739)|10.2.2013 16:31
Tak mě na LCD Samovi přijde tenis velmi koukatelný, naposledy to byl ten DC marathon na ČT Sport, a patrně nativní HD. Zato když pustím (low)SD materiál, typicky nějaký seriálový TVrip, je to tragédie, zatímco na plazmě bez větších problémů koukatelné. Sám si říkám, jestli je takový rozdíl jen kvůli rozdílné technologii nebo rozdílem ve firmware různých výrobců (plazma Pnasonic V10E x LCD Samsung D7000). V TV vysílání odebíraném přes kabel není rozdíl nijak zásadní, i když plazma je lepší, ale ta AVIčka, ostatně viz obrázky .... schválně, které je asi LCD ? (a nečíst značku :-))
Samsung.jpg Panasonic.jpg
Big_jesus (17)|10.2.2013 19:10
[QUOTE=Jarin1;445008]Tak první 2 dny zkoušení a hledání kvalitního obrazu mne moc nepotěšili , zpracování SD na takto velké uhlopříčce je už velmi nekvalitní , sice mám HD sat , ale dnes tenis na čt2 byl za trest. Při přepínání mého sat. receiveru to v repro tv pokaždé dost nepěkně praská a je to velmi nepříjemné. Taky ambilight mě moc neoslovil , je to asi tím, že za tv mám červenou tapetu a barvy se v ní hodně ztrácejí a nevyniknou. Těch elektronických úprav obrazu má tato tv opravdu mnoho, až mi to někdy připadá zbytečné. Menu je malinko pomalejší a třeba 1TB disk mi tv vůbec nenačte a nenajde. budu dále zkoumat co s tv dál , ale pokud to praskání při přepínání sat receiveru nepřestane , proběhne nejspíše výměna tv za LG 760 , popřípadě 60Sharp 830, uvidíme[/QUOTE]

O tom praskani jsem cetl i u jinych uzivatelu...zkus nahrat novy firmware...