Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 55PFL7007

Big_jesus (17)|29.1.2013 19:35
[QUOTE=Heartwork;443199]Musíš najít polohu (nastavení), pokud taková existuje, ve které je to koukatelné. :) Philips mívá trošku problém, že ty jeho soft berličky pro lepší pohyb sice pomáhají, ale vytvářejí trošku "telenovelu".

Ten "třes" je viditelný při vypnutých nebo zapnutých "kurvítkách obrazu"?
Ta šipka, co prochází tím obrazcem, tvoří při tom kolem sebe nějaké artefakty nebo je to kolem ní při všech nastaveních čisté?

p.s.
můžeš zkusit ještě černou šipku, ta jede na rovných 24,000 fps
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

Tres je viditelny pouze pri vypnutem "kurvitku" :) - pri zapnutem "kurvitku" ta sipka meni maly prostor v tom 1p, 2p, 3p, a 4p - jakoby to nafokne:)
by me prave zajimalo jak to zvlada ta 7007 :)
cernou zkusim az vecer, ted koukaj smradi na Jim jama :)
Heartwork (2358)|29.1.2013 19:48
[QUOTE=Jan10;443201]se zapnutým trumotion je to sice plynulý a ostřejší, ale ty vertikální hustý čárky se úplně rozpadají do artefaktů jak kolem nich jede to kyvadlo ...[/QUOTE]

nj, to je bohužel typický projev těch kurvítek obrazu - ty artefakty se pak samozřejmě objeví (v nějaké míře) v obraze i při běžném sledování, případně vám udělají z filmu telenovelu (v horším případě máte obojí).

Když jsem testoval tv Toshiba 55ZL1 tak jsem viděl artefakty např. kolem těla krasobruslaře, který projížděl blízko mantinelů s reklamami - jinde jsem to za dobu testování nezaznamenal.
Nejlépe má tohle podle mě zmáknuté Sony (trpí ovšem zase jinými neduhy). :)

---------- Doplněno v 19:48 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:45 ----------

[QUOTE=Big_jesus;443206] - pri zapnutem "kurvitku" ta sipka meni maly prostor v tom 1p, 2p, 3p, a 4p - jakoby to nafokne:) [/QUOTE]
to nic, to sou jen artefakty - v malé míře lze tolerovat. :)
Ladys (1829)|29.1.2013 20:01
[QUOTE=Heartwork;443198]Nemáš naštěstí pravdu..., všechny TV nemají DSE, všechny TV nemají clouding, všechny TV nemají vertical banding, všechny TV nemají nesprávnou interpretaci barev, všechny TV nemají...

Měl si v plánu novou TV proklepnout, tak jsem ti to chtěl trošku usnadnit, ale vypadá to, že už spíš vystrkuješ růžky na její obranu - já s tebou ovšem neválčím. :)[/QUOTE]

Souhlas, vsechny TV nemaji vsechny negativa, ale kazda ma nejake, takze se vracime na zacatek meho tvrzeni, ze proste TV bez tvych vyjmenovanych vad proste nenajdes :-D

Ja TV nebranim, jen mi prijde, ze zacit hledat na dane TV negativa je cesta do pekel, bo vzdy clovek neco najde a v podstate by si jinak zadnou nevybral.At chces nebo nechces, musis udelat kompromis.

Akorat zkousim ty tve systemy, pak dam info jak dopadla 7007.
Heartwork (2358)|29.1.2013 20:19
Musíš k tomu přistupovat pozitivně - děláš to přece hlavě pro sebe. Takže nehledej negativa, ale televizi, která ti za tvé peníze přinese nejlepší výsledky. :)
Bohužel to v mnoha případech není hned ta první či vysněná. Čímž neříkám, že ti nepřeji, aby byla tvoje nová TV v pořádku - spíše naopak, ať je super.

Čistou mysl a zbytečně nepřivírat oči. B-)
Celý život je chtě nechtě o kompromisech, s tím souhlasím.

Pokud máš možnost, sežeň si Hi-Definition Reference Disc (2008) - případně ti můžu do PM poslat link na ulož.to, alespoň na tu jeho nejdůležitější část. (mkv 3,9 GB).
Ladys (1829)|29.1.2013 20:48
Tak me poznatky z testovani tech ctyr souboru:

5% grayscale
-pokud si mel na mysli prechody z cerne pres sedivou az na bilou, tak jsem presne tohle zaznamenal.Co presne detailne bych mel videt ?

Jas a kontrast
-jas a kontrast dle meho v pohode.Zadny banding ani haloo efekt.Bile pismo nema zadnou svatozar a je naprosto jasne ciste.Zretelne viditelne odstiny bile a cerne.Na co bych se mel tady presne vice zamerit ?

kyvadlo
-tady uz je to kapanek horsi, kyvadlo u P1 viditelne rozmazava, dokonce vytvari jakesi pulzovani u nejmensi mrizky u P1.U P2 a P3 vytvari artefakty a jemne rezonuje.V ostatnim pohybu a na ostatnich plochach kyvadlo bez znamek maznuti nebo zanechani artefaktu.

motion test
-pokud byl motion test zamereny na rychly pohyb kamery v prostoru, tak obraz celkem stihal, nezanechaval zadny cmouhy ani naznak mazani, zadne zaseky, obraz nebyl trhany.Nerikam ze byl 100% plynuly, ale dle meho zraku i s pohybem oci mimo smer kamery bez nejakych zaseku.Mozna trochu naznak jakoby kulis, ale "kurvitka" mam na minimum.

Nastaveni obrazu mam dle kalibrace z flatpanelshd.com.Vetsi podsviceni, vetsi kontrast, vetsi jas atd by ukazaly vysledky z testu jiste odlisne.Takze rozhodne to neni objektivni.
Jan10 (836)|29.1.2013 21:07
Dalo by se podle toho "5% grayscale" kalibrovat v ISF 10-points ? Myslím jako vyvážení šedé.
Ladys (1829)|29.1.2013 21:29
Tak prvni negativni zkusenost ve spojeni HDMi a Philips.Poprve se mi stalo, ze TV neragovala po prepnuti na AV receiver a nasledne MMC.Nenapsalo to zadnou hlasku a obrazovka byla tmava.Vse jsem vypnul, zopakoval a funguje.Doufam ze tahle Philipsi soft vymozenost nebude nijak casta.
Heartwork (2358)|29.1.2013 21:29
[QUOTE=Ladys;443224]Tak me poznatky z testovani tech ctyr souboru:
[/QUOTE]

grayscale
jsem tam dal pro tebe jako berličku pro odhalení DSE, já na tom odhalil DSE u testované ZL1 - pak už jsem ho viděl i na ledě, sněhu, mlze, trávě...
Co je DSE jsem ti už postoval i s obrázky (efekt špinavé obrazovky).

jas a kontrast
tam je to celkem jasné, měl bys vidět všechny stupně šedi / odstíny černé..., abys nepřicházel o detaily v obraze, nemělo by s to slévat...

kyvadlo a motion test
ti pak ukáží jak je na tom TV s pohybem, s jakým úspěchem pracují ty "kurvítka obrazu", zda-li je to v pohodě, mazanice, artefakty, trhání....

Žádná věda, jen "amatérské" pomůcky. :)
Ladys (1829)|29.1.2013 21:42
Sjel jsem to jeste jednou:

Tak na grayscale koukam jako blazen a vylozene zadne fleky nebo jine odstiny nevidim.Obrazovka neni zcela jasna, o tom zadna, ale ja v tom zadny problem nevidim :-?

Jas a kontrast vypada opravdu dobre, vsechny odstiny bile, sedive a cerne jsou jasne a zretelne, zadne slevani.
Heartwork (2358)|29.1.2013 21:43
[QUOTE=Jan10;443228]Dalo by se podle toho "5% grayscale" kalibrovat v ISF 10-points ? Myslím jako vyvážení šedé.[/QUOTE]
Nic není nemožnéééé.... :)

Mrkni na AVS HD 709:
http://www.avsforum.com/t/948496/avs-hd-709-blu-ray-mp4-calibration
Heartwork (2358)|29.1.2013 21:51
[QUOTE=Ladys;443240]
Tak na grayscale koukam jako blazen a vylozene zadne fleky nebo jine odstiny nevidim.Obrazovka neni zcela jasna, o tom zadna, ale ja v tom zadny problem nevidim
Jas a kontrast vypada opravdu dobre, vsechny odstiny bile, sedive a cerne jsou jasne a zretelne, zadne slevani.[/QUOTE]

Samé dobré zprávy - gratuluji... z nejhoršího jsi snad venku. :BB:
Pokud nevidíš žádné vertikální ani horizontální pruhy (banding), žádné rušivé fleky, skvrny, mapy (DSE), mrtvé pixely ... tak seš v pohodě, chytl si dobrý panel a já tiše závidím. :)

Pokud budeš chtít ten Hi-Definition Reference Disc (2008), napiš PM.
dj1311 (13)|30.1.2013 00:56
[QUOTE=Heartwork;443159]Takže hodím samozřejmě oko, zda-li TV dorazila v pořádku / bez poškození a pak se hned pustím do práce. Otestuji všechny známé i neznámé neduhy a když to dopadne dobře - tak se teprve kochám obrazem.
V opačném případě se stává, že se člověk nechá unést (v tomto případě prvním dojmem z obrazu) a pak přehlédne či odpustí vady, které by obvykle netoleroval, což může v konečném důsledku i dosti bolet.[/QUOTE] By mě docela zajmalo, jakou máš doma Tv, protože v současnosti žádná dokonalá TV neexistuje. Jak sám píšeš, na každé se něco najde, takže doma koukáš do zdi? :) Nebo ta tv co máš v podpisu (LE40A786) je tak dokonalá a bez chyb?
Heartwork (2358)|30.1.2013 01:25
Ano, mám toho Sama s Full LED Local Dimming z podpisu a marně hledám nástupce alespoň v 55".
Není bez chyb, byla to ve své době super TV (tenkrát za necelých 40t.) a řekl bych, že ještě dnes strčí haldu těch šidítek s Edge LED hravě do kapsy.
Netrpí na žádné nemoci ala vertical banding, clouding, dirty screen effect apod. Obraz po kalibraci jako víno, ale je jaksi již poněkud malá. :)

Před Vánocemi jsem doma měl Toshibu 55ZL1...



...ale bohužel jsem chytil panel s DSE a ani "kurvítko" obrazu "Active Vision M800" nefungovalo k mé spokojenosti.
Své zklamané pocity jsem shrnul tady:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33524-obrazove-nejlepsi-soucasna-dostupna-55-LEDLCD-TV?p=435777&viewfull=1#post435777

Stačí?
Heartwork (2358)|30.1.2013 01:36
[QUOTE=Ladys;443232]Tak prvni negativni zkusenost ve spojeni HDMi a Philips.Poprve se mi stalo, ze TV neragovala po prepnuti na AV receiver a nasledne MMC.Nenapsalo to zadnou hlasku a obrazovka byla tmava.[/QUOTE]

Nevím jestli to byla podobná situace, ale jednou mě ZL1 taky zčernala (asi vypla). Chvilku jsem koukal jak puk, pak prolezl menu a byly tam nějaké šetřící funkce, které to způsobily - po deaktivaci už byl klid.

Myslím, že tam byly položky časovač vypnutí, automatické vypnutí napájení, vypnutí při ztrátě signálu nebo něco v souvislosti s HDMI - zkus prošmejdit menu nebo návod. :)
zatty (1215)|30.1.2013 07:52
[QUOTE=Ladys;443232]Tak prvni negativni zkusenost ve spojeni HDMi a Philips.Poprve se mi stalo, ze TV neragovala po prepnuti na AV receiver a nasledne MMC.Nenapsalo to zadnou hlasku a obrazovka byla tmava.Vse jsem vypnul, zopakoval a funguje.Doufam ze tahle Philipsi soft vymozenost nebude nijak casta.[/QUOTE]

tak to je přesně to co sem ti psal.....vypni easy link a mělo by to být v pohodě, jěště to zkus přesunout na HDMI 3 tam sem většinou neměl problém
Ladys (1829)|30.1.2013 08:08
Jo je fakt, ze jsem easy link nechal aktivni, tak ten radsi povypinam.
Jan10 (836)|30.1.2013 08:10
Já jsem původně myslel, že DSE se pozná při pohybu - že tam jsou nějaké "líné" pixely - a je to vidět třeba při zobrazení zasněžené pláně, při pohybu kamery zůstává v části obrazovky statická šmouha ...

---------- Doplněno v 08:10 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 08:09 ----------

A ještě jsem četl na avforums něco o "bloomingu"
Ladys (1829)|30.1.2013 08:19
DSE je v podstate jakakoliv flekatost, rozmazani pri prechodu svetlych nebo vyraznych barevnych ploch, ktera pak zanechava cmouhy nebo viditelne fleky.To same muze samozrejme nastat pri statickem obrazu.
Jan10 (836)|30.1.2013 08:54
A je to tak, že to tam chvílu je a pak to zas zmizí - jako takové "zaseknuté" pixely, a nebo je to trvalá vada, která je vidět hlavně při jednobarevné/šedé obrazovce?
Já jsem teda včera testoval LG 32LH5000 (2009) a na tom videu jak se ten obraz postupně mění z černé po bílou, tak ta tmavší šedá na začátku je dozelena a ty světlejší pak dožluta :) a je to celý takový "špinavý", +asi banding apod..., ale při normálním soledování TV to ani není nějak poznat.
A ještě jsem si všimnul, že na monitoru když to přehrávám na počítači, tak to světlání končí při 100 % a na televizi to světlá dál i při těch úrovních nad 100 %.
Heartwork (2358)|30.1.2013 10:16
[QUOTE=Jan10;443299]Já jsem původně myslel, že DSE se pozná při pohybu - že tam jsou nějaké "líné" pixely - a je to vidět třeba při zobrazení zasněžené pláně, při pohybu kamery zůstává v části obrazovky statická šmouha ...

---------- Doplněno v 08:10 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 08:09 ----------

A ještě jsem četl na avforums něco o "bloomingu"[/QUOTE]

DSE - dirty screen effect neboli efekt špinavé obrazovky má s pohybem společné to, že je při něm nejvíce rušivý. Typicky jak píšeš - sníh, hokej, fotbal, mlha... každá jednolitější ploha v pohybu ti ty "statické fleky" rozpohybuje a místo světlé plochy ti tam tancují fleky.

Definici DSE taky psal Plutotype ""špinavé miesta" na obrazovke sú dôsledkom zvlnenia pixelov, ktoré stratia správnu orientáciu vplyvom tlaku antireflexneho skla a teploty, ktorá prichádza z podsvietenia. Riešením je lepší supervising a použitie pevnejších panelov."

Ono je celkem jedno jestli se jedná o DSE nebo vertikální či horizontální pruhy - oboje je rušivé, pokud to člověk vidí v nějakých scénách v obraze.
Lidi to stejně míchají dohromady:
http://www.google.cz/search?client=opera&q=dirty+screen+effect&oe=utf-8&channel=suggest&um=1&ie=UTF-8&hl=cs&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=ieIIUe60IIKn4ASj5YGQCw&biw=1408&bih=917&sei=juIIUbOxFoGn4gSWkYGAAQ

Blooming je něco jiného, "svatozář" kolem malého světlého objektu na tmavé ploše, častěji se vyskytuje u Full LED TV, protože není tolik diod co pixelů a když je třeba podsvítit malý objekt, tak se zapne celý segment diod a vytvoří tu "svatozář".

[ATTACH=CONFIG]21511[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]21512[/ATTACH]

Toshiba ZL1 měla například blooming pouze z úhlu, z čelního pohledu v pořádku a v pořádku je např. i Philips PFL 9607. U Sony je blooming, ale viditelný i z čelního pohledu.
blooming-clouding.jpg toshiba-zl1.jpg
lastopia (92)|30.1.2013 10:32
pro ladys: jako dlouholetý uživatel televizorů philips musím poblahopřát k nákupu :) samozřejmě přeju jen to nejlepší, aby televize vydržela, a neshledal jsi brzy, že je na ní něco hodně špatně ...

obecně je 7007 povedený model. snad se bude philips zlepšovat, protože jinak nepřežije ani díky přesunu do asie ... a možná by stálo za to trochu zlepšit marketing. tady vesměs lidi kupují samsungy, pak lg a pak panasonic. philips je pro většinu uživatelů jenom vzpomínka na staré časy :) a momentální informace, že philips končí s výrobou a/v techniky, z téhle značky dělá výrobce holících strojků a toasterů. to určitě jako komunikace směrem k zájemcům o novou televizi taky nezní nejlíp.

pro heartwork: tvůj příběh tady sleduju od vánoc. musím říct, že jsem ti několikrát chtěl philipse doporučit. je pravda, že podle papírových údajů je toshiba zl1 asi lepší než cokoliv, co philips má, ale ve skutečnosti si myslím, že 8007 je obrazově tak kvalitní, že bys jej mohl zkusit. samozřejmě i 8007 trpí všelijakými neduhy lcd s led podsvícením. 60pfl9607 už je nesmyslně drahá. kdyby tak stála o třicet tisíc mín ... držím palce :)

[video=youtube_share;rnhd68biiYc]http://youtu.be/rnhd68biiYc[/video]
Ladys (1829)|30.1.2013 13:39
Dik, snad budu spokojen.Stale vychytavam mouchy, abych si byl jisty, ze tento model mi bude nejaky cas slouzit.
Jan10 (836)|30.1.2013 14:00
Taková otázka oot. ale když tady byly ty testovací videa ... myslíte, že se dá kalibrovat televize bez sondy? Třeba aspoň 2-point, když ne 10-point. A co ta "správa barev" jak je tam red green blue yellow cyan magenta - to by šlo nějak bez sondy?
bavorak (1494)|30.1.2013 14:05
na 1000% nie. Nemas sancu zvladnut vzajomne ovplyvnovanie sa vyvazenia zlozkovych farieb ....
Ladys (1829)|30.1.2013 14:08
Asi tak, nastavis jednu barvu a rozmr..... se ti ostatni.
Heartwork (2358)|30.1.2013 15:08
[QUOTE=lastopia;443320]
pro heartwork: tvůj příběh tady sleduju od vánoc. musím říct, že jsem ti několikrát chtěl philipse doporučit. je pravda, že podle papírových údajů je toshiba zl1 asi lepší než cokoliv, co philips má, ale ve skutečnosti si myslím, že 8007 je obrazově tak kvalitní, že bys jej mohl zkusit. samozřejmě i 8007 trpí všelijakými neduhy lcd s led podsvícením. 60pfl9607 už je nesmyslně drahá. kdyby tak stála o třicet tisíc mín ... držím palce :)
[/QUOTE]

Neboj se nic, i Philips se mi vkrádal do hlavy, ale 8000 ani žádnou jinou TV s Edge LED zatím fakt nechci - moje preference jsou stále u TV s Full LED + Local Dimming.
U LCD TV není jiná šance jak dostat ve tmě na určité místo černou, než tomu v tom místě vypnout podsvícení (jinak se žene světlo ven skrz matrici) - a to umí bohužel jen Full LED s LD (viz. video 55ZL1 na předešlé straně tohoto tématu).

Tady máš foto z vlastních řad, tedy Philips 9707 versus 8000 (IFA 2012) - tak tento rozdíl v černé mám zhruba na mysli.

[ATTACH=CONFIG]21513[/ATTACH]

Myslím, že Philips PFL9607 je dobrá TV (bohužel až na ten soft), ale 46" nechci a 60" stojí cca. 100t. Kč, to samé bude platit pro řadu PFL9707, ve které 46" vyjde na více jak 70t. Kč - to je moc.
Jak píšeš - 30t. dolů a můžeme to zkusit. :)

U Philipsu mám obavy taky z toho jejich digitálního filtru zpracování obrazu Perfect Pixel.
Mnohokrát jsem slyšel, že to Philips moc neumí a že je to příliš nepřirozené / divadelní a že neexistuje akurátní nastavení tohoto "kurvítka obrazu".

---------- Doplněno v 15:08 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:07 ----------

[QUOTE=Jan10;443343]A co ta "správa barev" jak je tam red green blue yellow cyan magenta - to by šlo nějak bez sondy?[/QUOTE]
Tak to bych fakt neriskoval. :)
IFA-2012-Philips-PFL9707-VS-8000.jpg
Ladys (1829)|30.1.2013 15:29
Obrazek s tak spatnou cernou na 8007 muzu s klidem vyvratit, bo tohle nemam ani na 7007.

Cerna na 9607 je fakt luxusni, ale na nizsich modelech opravdu neni tak spatna.
Heartwork (2358)|30.1.2013 15:50
Ano, chápu... zjevně to Philips na vlastní prezentaci trošku přestřelil, ale LCD matrice zkrátka to světlo z podsvícení nemá, už z principu, šanci udržet - to je holý fakt.

Jinak souhlas, černá a kontrast je na PFL9607 jako na plazmě Kuro. 8-)
Jan10 (836)|30.1.2013 15:58
A co kdybych vzal to video s celošedou obrazovkou - jak se postupně mění od černé po bílou a pokusil se vyvážit 10-point pro každý stupeň šedé ... moc přesný by to asi nebylo, ale když to je teď viditelně dozelena a do žluta? Nebo to aspoň zkusit tím 2-point - tam je jenom "jas" a "kontrast" RGB složek - což přeloženo do češtiny znamená barevné vyvážení tmavých odstínů šedé ("jas" RGB) a vyvážení světlých odstínů šedé ("kontrast" RGB) - prostě 2-point ... Myslíte, že když bych provedl nastavení přes notebook a uložil to pro HDMI vstup, tak by to bylo stejně použitelný i pro DVB-T, nebo ty tunery mají svoje vlasní vyvážení, který se nedá seřídit přes HDMI?
bavorak (1494)|30.1.2013 16:04
no ono vzdy vyvazis len ten ktory konkretny retazec ....
Jan10 (836)|30.1.2013 17:18
Takže když nemáš sondu, tak je ti to k ničemu ...
A proč je tam vlastně ta správa barev - RGBCMY ? To nestačí nastavit správnou úroveň jasu pro každý z 10ti uzlů pro jednotlivé složky RGB?
lastopia (92)|30.1.2013 18:07
[QUOTE=Heartwork;443354]
U Philipsu mám obavy taky z toho jejich digitálního filtru zpracování obrazu Perfect Pixel.
Mnohokrát jsem slyšel, že to Philips moc neumí a že je to příliš nepřirozené / divadelní a že neexistuje akurátní nastavení tohoto "kurvítka obrazu".
[/QUOTE]

na stránkách philips support fóra se podařilo naštvaným vlastníkům letošních dražších modelů donutit moderátora k pokročilým testům hdnm, pixel precise a perfect pixelu. moderátor samozřejmě nemohl příliš hanit značku philips, na fóru se snaží být poměrně konstruktivní, ale závěrem bylo, že philips je ve všech kurvítkách na stejné úrovni jako konkurence, v některých ohledech "lepší" ...

z vlastní zkušenosti preferuju kurvítka philipsu před třeba ifc od panasoniku, ale je to pochopitelně můj subjektivní pohled. věřím, že řadě uživatelů je to v podstatě fuk.

ovšem nic to nemění na tom, že mě taky nejsou po chuti všelijaký bandingy, soap opery atd. tohle je ale asi opravdu vlastnost lcd, se kterou se nic moc dělat nedá. i když tajně doufám, že ano :)
Ladys (1829)|30.1.2013 18:25
Tak sdeluji dalsi poznatky:

Koupil jsem CA modul, abych si poveril kvalitu a pohodli pres DVB-S2.Kdyz pominu obracene vlozenou kartu, bo manual zasadne jako spravny chlap nectu, tak veskera instalace probehla bez problemu.Proejti astry 19,2 a astry 23,5 trvalo kapanek delsi dobu, ale naslo to bez problemu vse.Oproti sat receiveru horsi citlivost tuneru, nebot kvalita signalu je tez na 100%, ale sila signalu pouze na 64%, sat receiver mam na 100%.
Tedka k samotnym programum.To je bohuzel ocekavany porod, bo to nabidne preferovany region, ale CZ byste hledali marne.Zvolik jsem tedy nase zapadni sousedy a tudiz mam razeni zacinajici nemeckymi kanaly, pak stovky dalsich, pak ceske a zase stovky dalsich.
Nastesti je tu jednoducha utilita hledat program a ulozit do oblibenych, takze zrejme timto zpusobem si udelam seznam oblibenych.
Tedka k samotne kvalite obrazu, ktera me hodne zajimala a musim uznat, ac jsem byl vzdy odpurcem integrovanych sat tuneru, ze kvalitu obrazu je naprosto totozna jako pres muj externi receiver a az budu mit seznam oblibenych v kupe, tak i to ovladani bude bezproblemove.Takze tady spokojenost a uvazuji, ze sat receiver casem prodam.
Heartwork (2358)|30.1.2013 18:54
[QUOTE=Ladys;443381]Takze tady spokojenost a uvazuji, ze sat receiver casem prodam.[/QUOTE]

:eek: tvůj sat asi nejede na [FONT=Arial CE]Enigma 2[/FONT] (Linux), že?! Pokud ano, tak bych si jen hodně ztuha dovedl představit, že bys ho dobrovolně "vyměnil" za ten interní v TV.
Interní a externí sat. tuner samozřejmě není jen o kvalitě či nekvalitě obrazu. Ale nakonec, proti gustu...
Ladys (1829)|30.1.2013 19:13
samozrejme pohodlnost ovladani a moznosti nastaveni, vyhledani, ac uz veci typu nastaveni technickych sat nebo primo co se programu tyce je nekde jinde nez na externim receiveru, ale neni to zas takova hruza jak jsem cekal.
Pro me je tedka dulezite, ze mam nejaky seznam programu, ktery dokazu pohodlne prepinat jako u sat receiveru.To je zaklad.
Jan10 (836)|30.1.2013 21:04
A ten externí tuner má lepší zpracování obrazu než ta televize? Skoro v každé recenzi na LCD televizi na digitalversus uvádí, že hrací konzole zpracuje obraz (asi myslí SD) líp než ta televize co zrovna testujou. "For even better results, you'll need to use a latest-generation games console (PlayStation 3 or Xbox 360). Their graphics processing systems are much more advanced and can smooth curves effectively to eliminate aliasing." apod. To bylo u testu Sony 46HX753 - jsem si myslel, že tyhle vyšší řady TV už mají hodně kvalitní procesing ...
Ladys (1829)|31.1.2013 06:46
Ne, zpracovani obrazu je dle meho oka stejne, resp nezaznamenal jsem nejaky rozdil napric SD, HD ve srovnani s externim sat receiverem.Akorat to ovladani, ladeni, trideni atd je opradu opruz a nenabizi takovy bezny standard jako sat receiver.Ale vse je o zvyku a neni to zas takova hruza jak jsem cekal.

I ja jsem byl drive odpurce interniho DVB-S2 a i nadale vidim jasne rozdily ve prospech receiveru, nicmene ruku na srdce, kolikrat kdo z nas casto ladi nove kanaly nebo hleda kanaly/frekvence a porad se hrabe v nejakem sat nastaveni atd ?...myslim ze se to da prezit.Ten uzivatelsky zaklad jako takovy vam interni DVB-S/S2 po urcite namaze prinese taky.Pak zalezi na kazdem, zda se s tim spokoji ci nikoliv.

Jeste jsem nezkusel nahravani, pisou ze musi byt minimum 250Gb HDD.

Abych porad tuto TV nechvalil, resp neuvadel zadna negativa, tak preci jen se obcas neco objevi:
-Problem s kompatibilitou pres hdmi je zrejme, uz se mi to dvakrat stalo.Nicmene vcera jsem po rade od Zattyho vypnul funkci Easy link, tak uvidim.
-Dale vidim horsi zobrazeni cerne v noci, resp je takova mdlejsi.Nastesti stale jsou videt rozdily mezi odstiny cerne a sedive, ale oproti cerne ve dne, kterou bych se nebal oznacit za lepsi nez na moji predchozi TV, tady proste je.Myslim ale, ze tohle je problem vetsiny dnesnich LCD.
-Po zapnuti TV se overuje nacitani kartry Irdeto a trva to asi 8s, coz taky muze nekoho otravovat.
-"kurvitka" Philipsu jsou spise na skodu, klasicke vytvareni soap opery efekt nebo artefaktu jsou viditelne, proto lepe tyhle funkce eliminovat.Ale to je znama vec.

Jako velke plus vedle skveleho obrazu uvadim velmi dobre zpracovani pohybu, minimalni DSE (cmouhy pri pohybu) a ani blooming (svatozare okolo bilych jasnych bodu na tmavem pozadi), coz me mile prekvapilo.To DSE zalezi samozrejme na kvalite daneho obrazu, takze u SD mate cmouhy jedna basen.
Pro me osobne velke plus oproti predchozi TV, zadne radkovani z local dimmingu.Ale je to neco za neco, predchozi full direct led mela local dimming s viditelnym radkovanim, ale cerna v noci byla nadherna.

Celkove bych tuto TV doporucil tem, kdo chteji najit rozumny kompromis mezi stredni tridou a TOP modely.Obrazove urcite stoji za to.
Jarin1 (72)|31.1.2013 08:16
Zdravím, takže by se dalo říct, že by si tuto tv v částce kolem 40t. v klidu doporučil , jestli ano jsem rád že jsi s ní velmi spokojen , já včera koukal v krámě na nižší model 6007 a hrála také pěkně , ale to už si nejspíš připlatím za vyšší typovou řadu
Heartwork (2358)|31.1.2013 08:21
Děkujeme za hodnocení. :)

- interní nebo externí sat je pouze o preferencích každého z nás
- pokud to nevyřeší vypnutí easy link, tak by ten zádrhel s HDMI dvakrát nepotěšil
- černá v noci je LCD standard, tohle řeší (spíš eliminuje) pouze Full LED s Local Dimming (pokud to výrobce umí). Jak jsem psal, LCD matrice neumí to světlo z podsvícení udržet. Eliminovat je to možné podsvícením TV při nočním sledování (ambilight) nebo nastavením TV (ovšem zpravidla za cenu ztráty detailů).
- pokud měla tvoje LG IPS panel (jako, že asi jo) a Philips má VA panel, tak je jasné, že černá bude u Philipsu lepší neboli VA panely mají lepší černou než IPS panely.
- "kurvítka obrazu" asi žádné překvapení, tady je třeba řešit pouze to, aby se dala najít přijatelná poloha, která má minimum: artefaktů, neostrosti, neplynulosti, telenovely...

Co jsem nepochopil jsou následující věty: "To DSE zalezi samozrejme na kvalite daneho obrazu, takze u SD mate cmouhy jedna basen.
Pro me osobne velke plus oproti predchozi TV, zadne radkovani z local dimmingu.
"

DSE nesouvisí ani tak s kvalitou obrazu (HD vs SD), ale spíše s kvalitou samotného panelu a jeho montáže. Pokud máš nějakou tmavou skvrnu (či horizontální pruh) na středu obrazovky, budeš ho tam mít při HD i při SD a na tom středu zůstane neustále i přesto, že se např. při hokeji či lyžování pocitově hýbe (dáno pohybem kamery). :)

Co si mám představit pod tím řádkováním z Local Dimmingu?

Mám tedy naději... musím počkat až spadne cena PFL9607 nebo PFL9707 :)
Ladys (1829)|31.1.2013 08:34
V tom pripade nepocituji zadne DSE, spise klasicke cmouhy u nekvalitniho prijmu SD.U HD mam u svetlych nebo jednolitych ploch cisto.

Nevim jake mas zkusenosti ty s full direct led + local dimming, ale model od LG LX9500, ale i samozrejme LE8500 evidentne trpel na local dimming.Pri zapnuti teto funkce si videl v noci vodorovne pruhy, jak na jedne strane sice napomahaly udelat vybornou cernou, nicmene byly viditelne prave tyto pruhy jak podsvicuji panel.Precti si vlakno o LE8500 nebo LX9500, tam se o tom vice uzivatelu zminovalo.

Pokud měla tvoje LG IPS panel (jako, že asi jo) a Philips má VA panel, tak je jasné, že černá bude u Philipsu lepší neboli VA panely mají lepší černou než IPS panely.
-tohle mi je prave divne, bo pozorovaci uhly jsou na Philipsce nadstandardní a tim se rozhodne VA panely chlubit nemuzou.Jestli tohle nejak neovlivni ty Philips vymozenosti jinak nevim.

Proto mi nejde do hlavy, proc tolik trvas na teto funkci v kombinaci s full direct led, bo prave tato kombinace zadniho plneho podsviceni s local dimming prinese pri malem poctu techto zon spise skodu nez uzitek.

9607/9707 by byla parada, ale spousta lidi si uz radsi koupi ojete auto 9-)
Ladys (1829)|31.1.2013 09:07
[QUOTE=Jarin1;443441]Zdravím, takže by se dalo říct, že by si tuto tv v částce kolem 40t. v klidu doporučil , jestli ano jsem rád že jsi s ní velmi spokojen , já včera koukal v krámě na nižší model 6007 a hrála také pěkně , ale to už si nejspíš připlatím za vyšší typovou řadu[/QUOTE]

Taky jsem samozrejme zvazoval vyssi radu 8007 nebo tu nizsi 6007, ale uz i pro klid duse jsem skocil do kompromisu v podobe 7007.Kdyby mel clovek vsechny tri modely vedle sebe, pak muze delat zavery, takhle muzem jen spekulovat jaky je mezi nimi opravdovy rozdil.
I tak co jsem vycetl z netu, tak 7007 by mela byt funkcema orezana 8007, obrazove temer totozna.Naopak 6007 je proste ten zaklad s ambilightem.Nerikam ze bude o tolik zaostavat, ale rozdil minimalne v DSE a pohybu tam nejaky bude, nekolik lidi na amazon.de se o tom zminovalo.

JInak za tech 40tis bude jiste i dobry kauf Panasonic WT50, pripadne by se tam jeste vesel Samsung ES7000, rozdily asi budou minimalni.
Heartwork (2358)|31.1.2013 09:08
DSE (i banding) uvidíš i při statickém obrazu, když si tam pustíš např. ty stupně šedi (grayscale).

Zkušenosti s Full LED Local Dimming mám jen ty nejlepší. :)
Žádné vodorovné pruhy jsem bohdá neviděl a ani netuším o čem je řeč a na této funkcionalitě trvám z prostého důvodu - je to jediný možný způsob, jak vhodně eliminovat to, že LCD matrice v noci neudrží světlo z podsvícení a černá pak není černá. Tam, kde je v noci černá (či tmavší barva) je třeba ty diody vypnout nebo jim ubrat jas a to lze pouze v případě Full LED + LD.

Pokud se to umí, tak je to brnkačka - stačí se podívat na tohle video a koukat na obě TV (vpravo i vlevo), pak je každému jasné, na jakém principu to pracuje a že o žádných pruzích nemůže být řeč.



Kde není třeba svítit - je zhasnuto, kde je třeba tlumit světlo - je ubrán diodám jas.
Pokud máš např. vysílání 4:3 nebo sleduješ film, který má černé pruhy nahoře i dole, tak to v těch pruzích např. ZL1 všechno pozhasíná a máš tam černou, jakoby byla TV vypnutá.

Nedostatečný počet zón má za následek hlavně blooming / svatozář (kolem které to je ovšem všechno černé jako uhel), protože to není co pixel to dioda a když je třeba rozsvítit malý bílý objekt na černé ploše, tak se musí rozsvítí celý segment diod (vetší, než ten bílý bod) a vzniká ta svatozář - TV S Edge LED či CCFL nezhasne nic a proto nemá svatozář, ale "noční šedivku či modřenku" místo černé. Někdo to zvládá lépe (Toshiba měla blooming jen z úhlu, z čelního pohledu nikoli) a někdo hůře (Sony má viditelný blooming i z čelního pohledu) - jako to zvládá LG netuším. :)

A samozřejmě, čím více zón, tím více Local Dimming... :)
Ladys (1829)|31.1.2013 09:26
Evidentne to ma Toshiba lepe zmaknute nez LG.

Tady na konci videa je to trochu videt:
matusco (376)|31.1.2013 09:29
co je tam vidiet...?
Heartwork (2358)|31.1.2013 09:38
Ještě mě napadla jedna hříšná myšlenka - leda, že by LG (bych se ani nedivil) aplikovala u svých Full LED TV nějakou atrapu / parodii na Local Dimming ala Edge LED, tzn., že by uměla diody zhasínat pouze v celých pásech / pruzích. V praxi by to mohlo vypadat, jak to popisuješ - máme vlevo nahoře tmu, zhasneme (ztlumíme) celý (horizontální či vertikální) pás diod a nezajímá nás, že to v části, kde je zrovna obraz a ne tma, vytvoří viditelný pruh. :)
Pochybuji, ale jinak fakt nevím.
Ladys (1829)|31.1.2013 09:42
...v case 03:13 nejvice patrne radkovani.

Ono to na tom videu neni zcela jasne videt, ale kdo o tomto problemu vi, vi o cemu mluvim.V realu je to pak vice ci mene videt dle nastaveni urovne local dimmingu.

---------- Doplněno v 09:42 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:39 ----------

[QUOTE=Heartwork;443470]Ještě mě napadla jedna hříšná myšlenka - leda, že by LG (bych se ani nedivil) aplikovala u svých Full LED TV nějakou atrapu / parodii na Local Dimming ala Edge LED, tzn., že by uměla diody zhasínat pouze v celých pásech / pruzích. V praxi by to mohlo vypadat, jak to popisuješ - máme vlevo nahoře tmu, zhasneme (ztlumíme) celý (horizontální či vertikální) pás diod a nezajímá nás, že to v části, kde je zrovna obraz a ne tma, vytvoří viditelný pruh. :)
Pochybuji, ale jinak fakt nevím.[/QUOTE]

Ano, myslim zes to vystihnul presne, atrapa ala local dimming v podobe nejakych zhasinacich pasu.

V realu to vypadalo, ze na zapnuty plny kotel local dimming ukazoval viditelne pruhy a vybornou cernou, snizenim urovne nastaveni local dimmingu se postupne pruhy eliminovali, ale zaroven se postupne snizovala uroven cerne.
Toto bylo viditelne pouze v naproste tme, ve dne a za sera zapnuty local dimming na plny kotel vytvarel luxusni cernou.
Heartwork (2358)|31.1.2013 09:47
[QUOTE=Ladys;443471]V realu je to pak vice ci mene videt dle nastaveni urovne local dimmingu.[/QUOTE]
Jaké úrovně Local Dimmingu se dají u LG nastavit? Já myslím viděl vždy pouze možnosti buď aktivovat nebo deaktivovat tuto funkcionalitu.

---------- Doplněno v 09:47 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 09:44 ----------

[QUOTE=Ladys;443471]atrapa ala local dimming [/QUOTE]

takže spíš atrapa na local dimming (ne ala) :)
Ladys (1829)|31.1.2013 10:04
Sorry, trochu jsem mystifikoval.Local dimming je samozrejme on/off, ale v kombinaci s true motion dle urovne 1-5 viditelne zmeny.

Bohuzel hlavne v noci se pozna, co TV umi, resp neumi.Uz jsem si zvykl na to, ze LCD v tomto nijak nezari a tak si filmy vychutnavam spise ve dne/za sera.
Heartwork (2358)|31.1.2013 11:27
[QUOTE=Ladys;443476]Sorry, trochu jsem mystifikoval.[/QUOTE]

Budiž ti odpuštěno. :)

Už jsem si ty pruhy našel i fotkou a popisem:

[ATTACH=CONFIG]21531[/ATTACH]

"But we also experienced two issues; halos and horizontal banding form the local dimming system.
The last problem was due to the IOP construction. Because of the very slim LED backlight some of light from the LED in the different local dimming zones have to be distributed with a light diffuser. This introduced some horizontal banding in some pictures."

Zřejmě nějaká LG chuťovka.
lg-le8500-banding-ld.JPG
Ladys (1829)|31.1.2013 11:40
...co by jsi taky chtel od TOP modelu :-(((