Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Genius Video Wonder

Ivo Mašek (10205)|23.9.2004 08:50
Slyšel jsem že DirectX9 nejde odinstalovat. Co je na tom pravdy?
Na directy existuje program "UninstalDirect". V "zazipovaném" stavu je velký 123 kB. Jestli funguje i pro verzi 9, to nevím. Ale proč by neměl, že jo.
jojto (865)|24.9.2004 05:16
[quote]Na directy existuje program "UninstalDirect". V "zazipovaném" stavu je velký 123 kB. Jestli funguje i pro verzi 9, to nevím. Ale proč by neměl, že jo.[/quote] "NEfunguje", sice sa tvari, ze ich mazol, ale stale su tam nejake "zvysky" ......hold navrat z 9.x na 8.x - doslova NEMOZNY :-E :BB:
Ivo Mašek (10205)|24.9.2004 08:51
"NEfunguje", sice sa tvari, ze ich mazol, ale stale su tam nejake "zvysky"
Hm, tak to je špatný. Já mám teda verzi 8.1, a tam je to v pohodě. To je stejně divný a nedomyšlený, dělat kvůli pitomým directům reinstal OS.
jojto (865)|24.9.2004 09:45
Dufam, ze vsetci pochopili, ze sa bavime o Win98. Kto by mal zaujem vyskusat uninstall DirectX 9 pod WinXP tak :
http://rds.yahoo.com/S=2766679/K=directx+9+uninstall/v=2/SID=e/l=WS1/R=2/H=0/IPC=sk/SHE=0/SIG=121v5mrv3/*-http%3A//www.3dcenter.org/downloads/directx-dx9uninstaller.php
Pod 98 som nic nenasiel (a to hladam asi pol roka :-D )
sp (2)|3.2.2005 11:51
Zdravicko,

minuly tyden jsem si poridil novy Phi7135 model od Geniuse a ted s tim nejak zapasim a potreboval bych radu (informace na webu - kde nic tu nic, dokonce i jediny prispevek o teto karte byl odsunut do garaze a nasel jsem ho jen v Google cached archives):

1] soft - Samozrejme jsem sel do FLY 2.38 RC2, beha v pohode, vcetne dalkoveho ovladani (FYI, ovladac je typu kreditni karta)

2] drivery - Chtel jsem pouzit referencni drivery, vzhledem k pouzitemu cipu a tuneru jsem se pokusil pouzit inf soubory z adresare Asus, nicmene pak mi nesel zvuk. Proto jsem byl donucen pouzit WDM ovladace dodane s kartou.

3] TV Nova - bydlime na Jiznaku a mame UPC. Na karte chytnu dost programu, bohuzel vsak ne Galaxii Sport (stve me hodne) a Novu (stve me min, manzelku stve hodne).
- muze instalace refer. driveru zvysit citlivost karty ?
- je moje neschopnost naladit novu
a] dukazem me pokrocile demence ? 9-)
b] signalizaci potreby predzesilovace ?
b] obecne znamym, nedejboze resitelnym problemem ?
c] obecne neznamym problemem ?

z pozice newbie a lamera dekuju za pripadne hinty.
Ivo Mašek (10205)|3.2.2005 12:24
A existuje u této karty "podrobné" ladění kanálů ? Vysvětlím: Např. na kartě od Leadteku existuje volba rychlého naladění programů. U Karnevalu to stačí (vysílá ob jeden svůj kanál), ale u UPC již nikoli (vysílají těsně za sebou). Musí se použít "Adaptive Channel Scanning". Trvá to až 5 minut - hledání a ukládání je opravdu podrobné.
Tvojí kartu neznám, ber tedy tento příspěvek jako navedení nějakým směrem.
jojto (865)|3.2.2005 14:53
Mam ASUS SAA 7135. http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm
1. Lepsi soft nezozenies :-D
2. Dost som experimentoval s drajvermi a vysledok bol taky, ze je uplne jedno ake mas. Teda pokial Ti ide to co ma.
3. Pokial si pouzil volbu "TV frequency range (slow)" a "video standard na Autodetect" a nepomohlo, zastava Ti iba manualne naladit one stanice.
- ziadne ovladace nezvysia citlivost ladenia kanalov :-E :BB:
Sally (142)|4.2.2005 00:41
...já bych skusil ovladače pro LifeView FlyTV Platinum
sp (2)|4.2.2005 13:00
Ahoj,

díky všem za rady, souhrn:

1) pomalé frekvenční vyhledávání pomohlo, teď už chytím všechno

2) ovladače jsem nechal genius, každopádně ve Fly TV jsem jako typ karty nenasadil LifeView, protože LifeView zrejme nema FM tuner (alespoň Fly TV ho po zvoleni teto karty nepovolí) a dal jsem tam znovu pokusně ten Asus 7135 a funguje to. Zřejmě bude třeba počkat na RC3, kam už bratři rusové snad ten novej Genius přidaj.
wartin (5)|7.2.2005 08:59
mam taky tu kartu ....videowonder pro tv .....
instalace bez problemu ...
rychle hledani toho moc nenaslo tak jsem dal pomale frekvencni ...to naslo vsechno co jsem chtel ..., ale ty kanaly co jsem si ulozil se po dalsim spusteni pocitace uz neobjevili ..teda objevili ale na obrazovce jen cerno a sum :(((
newite co kde ponastavovat ...rezimy standarty apod.
mam kabelovku (HBO) ...moc do toho nevidim (ale do kompu jo :-) )
diky !
marcos (21)|9.2.2005 22:38
zdravim,dneska jsem si pořídil tuhle TV kartu a první zkušenost je celkem fain,skoro všechno funguje,naladěj se mi všechny kanály ale Novu mi to najde jenom na jednom kanálu a ta strašně zrní...když dám jemný ladění tak mi to zase najde Novu s krásnym obrazem ale jde bez zvuku což nevim proč?!používáte někdo dodávanej seft k této kartě? Genius TVR??
když dám jemný ladění jak tp hledá po MHZ jak dlouho se budou hledat všechny kanály??trvá to fakt dlouho.
jinak nevim proč,ale žádnej jinej alternativní soft mi nefunguje...je mi jasný že jsem teprve začátečník v TV kartách,takže časem an to všechno asi přijdu...ale jinak se v počítačích vyznám..budu rád za každou radu.díky moc
Pejsano (36)|9.2.2005 23:06
U Novy s krásným obrazem ale špatným zvukem přepni normu a uvidíš.
Pohraj si s tím,PAL N,PAL D až naskočí zvuk.
Perfektní stránky na alternativní soft:
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm
marcos (21)|9.2.2005 23:27
normu už jsem taky zkoušel přepnout a taky to nepomohlo..ještě se na to podívám....ale díky...jinak tu stránku znám..jenže přesně ten soft mi nefunguje..používám ten originální co byl u karty je v pohodě...až na tu Novu...
jojto (865)|10.2.2005 05:53
[quote]jenže přesně ten soft mi nefunguje..[/quote] - len to poriadne vyskusaj, uvidis ze nebudes chciet nic ine a TVR vyhodis do kosa.
marcos (21)|10.2.2005 09:45
ok tak já to pořádně vyzkoušim....a umí ten soft i přijímat radio?bavíme se doufám o Fly 2000! mám stáhnout tu nejnovější verzi i když je teprve beta??já jen aby s tim nebyly problémy....díky
jojto (865)|10.2.2005 11:54
FM umí. A ta RC2 je uplne stabilna. Nezabudni na key :BB:
marcos (21)|10.2.2005 22:10
chtěl jsem se zepat včera jsem si nastavil TV kanály v tom originálnim softu a dneska když jsem spustil počítač,tak na těch kanálech,na kterejch mi to včera normálně běželo dneska nic nebylo....a přitom to bylo všechno uložený,čísla kanálů zůstaly,ale zvuk a obraz nikde...nechápu...
Jakub (15)|26.2.2005 09:35
zdravim, mam genius videowonder pro a pouzivam fly2000 s puvodnimi ovladaci.Jako model ve Fly2000 v2.38RC1 mi nezbylo nic jineho nez nastavit ASUS 7135 a tuner philips TDA8275. Problem je, ze nektere programy se nechteji naladit. Napriklad CT1( na 511.25M )...po spusteni fly - CT1 se naladi; kdyz mam navoleny jiny kanal a chci CT1 - tak potom CT1 nenaskoci; kdyz mam naladenou TV Praha a chci CT1 - CT1 se naladi...neco podobneho mam s Primou (495,25)...ale vsechny ostatni programy behaji bez problemu...vubec nevim kde muze byt chyba. Chytam pres antenu. Predem diky za napady...Verim ze v novem Fly RC3 podpora geniusů pribyde.
jojto (865)|26.2.2005 11:22
Skus sa drzat tohoto
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder2.htm
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder4.htm

Na mojom Asus7135 sa stava, ze pri starte Fly2000tv nejde na niektorych kanaloch zvuk. Neskvor proste nabehne. Pouzi tie dopor. ovladace k Fly a uvidis. Ale zrejme to bude naozaj bug :-( .
D@ve (24)|28.2.2005 17:02
Zkus 2.38RC2, tam by mela byt lepsi podpora pro integrovany tunery a jako kartu nastavit lifeview platinum (LR214)
Jakub (15)|14.3.2005 00:39
ahoj,mam geniu VideoWonder PRO Tv, pouzivam oroginalni ovladace a Fly2000 2.38 RC2. Vse se zda ok, ale casto se neprepne na frekvenci 511.25(CT1) a 495.25(PRIMA) ... nevim cim to muze byt ...vse ostatni funguje bez problemu...jaky pouzivate software s touto kartou, co byste doporucili ?
Ivo Mašek (10205)|14.3.2005 07:48
Mrkni do threadu "Než se zeptáte". Je tam odkaz na jednoho uživatele oné tv karty. Má to tam dobře zpracované.
carbik (10)|14.3.2005 15:03
[quote]Mrkni do threadu "Než se zeptáte". Je tam odkaz na jednoho uživatele oné tv karty. Má to tam dobře zpracované.[/quote]
Tak musim nesouhlasit, v "Než se zeptáte" je odkaz na podobnou kartu, postupy ale nejdou v plne mire pouzit.

Mam taky kartu VideoWonder PRO Tv a pouzivam FLY 2000 TV, podle tech stranek, ale nastavit je ho treba trochu jinak.
Ivo Mašek (10205)|14.3.2005 16:54
Tak musim nesouhlasit, v "Než se zeptáte" je odkaz na podobnou kartu, postupy ale nejdou v plne mire pouzit.
Je to možné. Já VideoWonder nevlastním - neznám rozdíly modelových řad. Z mé strany to byla snaha nějak pomoci - nepovedlo se :-)
carbik (10)|14.3.2005 18:25
[quote]Je to možné. Já VideoWonder nevlastním - neznám rozdíly modelových řad. Z mé strany to byla snaha nějak pomoci - nepovedlo se[/quote]
Ale povedlo, protoze to majitele stejnych karet nevede na tyto stranky a na program FLY 2000 TV. Ktery a ted konecne odpovim i Jakubovi, pouzivam taky a jsem s nim spokojen (jen doufam, ze v novejsi verzi bude podpora primo tohoto tuneru.

Btw: Novejsi VideoWonder PRO Tv ma digitalni tuner a novejsi chip. :-)
peterskorik (1)|18.4.2005 16:06
neviete mi niekto poradit,co sa mi mohlo stat s tv kartou??
instaloval som asi 5 krat rozne verzie fly 2000 tv a nakoniec som dospel k tomu,ze mi vypadli vsetky slovenske a ceske kanaly..na ich frekvencii to len sumi.ostatne kanaly idu dobre(su na dalsom pasme>>vyssie frekvencie)drivery som preinstaloval.pri automatickom hladani ich soft nenajde.
skusal som to aj v DSCALERy,ale vysledok ten isty..
myslite,ze sa tam pokazilo nieco,alebo je to chyba softwaru?

mam durona 650 400MB ram,genius wonder IIIpro ,win xp,kodeky z instalacie fly 2000(bohuzial neviem aka verzia,asi 2.36,zistim),fly 2000 2.36.

velmi pekne dakujem za pomoc.ak je nieco nejasne,odpoviem.. .
Fantas! (3016)|22.4.2005 12:46
vOid (181)|25.4.2005 21:09
jeden problemek s Fly 2000 TV
potrebuju aby nebyla ovladana jako genericka wdm karta viz obrazek (dole vpravo) uz fakt nevim co s tim, na druhym pc me to vali bezproblemu se stejnymi ovladaci a stejnou aplikaci
nevi nekdo jak na to?
vim kde je zrada vpravo uplne nahore je ze to jw hw ktery nejde ovladat wdmkem, ale fakt nevim proc
genius_879.jpg
jojto (865)|26.4.2005 06:48
A ked tu fajku genericka WDM karta zrusis a restartnes aplikaciu? Ked Ti to nenabehne tak sa poobzeraj po inych ovladacoch.
Sally (142)|26.4.2005 15:17
...v nastavení by to mělo vypadat takhle.
Jinak potřebné ovladače stáhneš, z http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm
fly_125.jpg
vOid (181)|26.4.2005 16:03
ja vim jak to ma vypadat na druhym komplu me to se stejnymi ovladaci bezi vpoho :((
Sally (142)|26.4.2005 20:18
A jaké používáš ovladače, máš tam ty k Fly2000TV?
vOid (181)|26.4.2005 22:46
jo pouzivam ovladace k fly 200 TV k verzi RC2
johnlord (7)|27.4.2005 20:39
Mám tu jeden zvláštní problémek při nahrávání na této TV Kartě.
Když nahrávám nekomprimovaně (do AVI), tak při přehrávání je vše v
pořádku, ale když nahrávám TV kompromovaně (do MPEG) tak následně
při přehrávání v Mediaplayeru je obraz smrsknutý (má špatný poměr stran). Dokáže mi prosím někdo poradit, co s tím ? :-?
Johnlord
Blizzards (5)|2.5.2005 18:39
[quote=johnlord]Mám tu jeden zvláštní problémek při nahrávání na této TV Kartě.
Když nahrávám nekomprimovaně (do AVI), tak při přehrávání je vše v
pořádku, ale když nahrávám TV kompromovaně (do MPEG) tak následně
při přehrávání v Mediaplayeru je obraz smrsknutý (má špatný poměr stran). Dokáže mi prosím někdo poradit, co s tím ? :-?
Johnlord[/quote]

To se mi stávalo taky při přehrávání MPEG souborů v MPC, pokud používáš tento player tak dej Option/Overrides/Add Filter... a zkus nějaký jiný MPEG kodek pro přehrávání, mě se osvěčil CyberLink Video/SP Decoder. (Součást PowerDVD 5, nebo jde kodek sehnat i samostatně).
Jakub (15)|2.5.2005 22:24
Zdravim,jake drivery doporucujete k Genius VideoWonder Pro ? a kde je stahnout ? pouzivam originalni drivery + Fly2000 a obcas mi nejdou naladit nektere programy. Diky
wegos (18)|16.5.2005 23:32
stal jsem se majitelem teto karty.Bohuzel krome obrazu z SVHS vstupu jsem z ni nic jineho jeste nevidel.
Nainstaloval jsem FLY2000 TV a nejdou mi naladit zadne stanice? v setting menu /hardware jsem nechal zasktnoutou "unknow card",protoze se mi moj typ karty nenabizi.
Prosim Vas mate nejake typy jak na to abych to rozchodil?
Jakub (15)|6.6.2005 19:14
zdravim,pouzivam Genius VideoWonder ProTv + Fly2000 2.38RC2 ...a z niceho nic mi prestalo fungovat prehazovani Stereo/Channel1/Channel2/Mono ... zvuk bezi stereo a u dualne vysilanych poradu mi jdou oba jazyky najednou....nevite nekdo co s tim ? dik
jojto (865)|6.6.2005 19:27
Jakub
Najjednoduchsie budes mat reinstal Fly2000Tv bez zachovania nastavenia kanalov a setting......pokial Ti nefunguje volba v control/change stereo/dual channels v sekcii Volume and Picture Control.
Fantas! (3016)|6.6.2005 19:32
Jakub: Tyto ovladace pouzivam ja a bez problemu valim...

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
wegos (18)|9.6.2005 22:12
ovladace jsem testoval a je to na Wonder Pro Tv OK.doporucuju.
milhaus_asi (5)|17.6.2005 15:22
Ahoj lidi,mám problém s TV-kartou Genius Video Wonder Pro III,se kterým si nevím rady a nikde jsem nenašel pomoc. Tak to zkouším zde. Mám tuhle kartu už nějaký čas, šlapala bez problémů(na ovladačích z http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm ) a když jsem přikoupil zvukovku Creative SB Audigy 2ZS,přestala jít - respektive mi to nenašlo zvukovku. Tak jsem vyhodil TV kartu a dal tam zvukovku,šla v pohodě. Když tam pak ale přidám tv kartu, nenajdou mi jí XP a ještě k tomu mi to vypne i zvuk. Nevím co s tím mám dělat,zkoušel jsem přehazovat tv-kartu a zvukovku v pci slotech a vyzkoušel jsem snad všechny varianty. Nefunguje. A mě nic nenapadá.Kámoš má podobný problém,má jinou tv kartu a stejnou zvukovku..takže problém je asi určitě ve zvukovce...jenže já se jí nechci zbavit,hraje fakt pěkně... Poraďte prosím.... :-?
milhaus_asi (5)|20.6.2005 16:32
to se tu vážně nenajde nikdo kdo by mi poradil? :-(((
Fantas! (3016)|20.6.2005 17:34
milhaus_asi
No je to nejspis konflikt hardware. Zkus to treba rozjet na jinem operacnim systemu. Pokud se ti to povede, tak je jasne, ze je to systemem a mozna zanesenymi registry. Zkousel jsi preinstalovat Komp? B-)
milhaus_asi (5)|20.6.2005 17:46
Na jiným operačním systému jsem to nezkoušel,ale asi vyzkouším. Mám strach,že to bude tím hardwarem. Ale nevím,je to chybou přímo kombinace zvukovka - tv karta nebo ostatním hardwarem?
Jo,ještě moje sestava : Athlon XP 2600+ Barton,Soltek 75 FRN2-RL,512 MB RAM DDR, ATI Radeon Hercules 9600 Pro, SB Audigy 2ZS, HDD Seagate 120GB + 80GB (ATA),DVD - RAM LG - 4163B...no a ta TV karta od Geniusu (VWP3)...
Fantas! (3016)|20.6.2005 18:38
milhaus_asi
No to muze byt kombinaci cehokoliv, ale pokud ti jede PC bez TV karty a stejne tak bez zvukovky, tak je pravdepodobne, ze by to melo byt jejich kombinaci...Zkus jeste jine Drivery techto dvou komponentu a doufej, ze se to prestane hadat... Mozna jeste zkus zmenit IRQ, treba se ti krizi... B-)
milhaus_asi (5)|20.6.2005 18:47
drivery jsem zkoušel alternativní jak u tv karty,tak u audigy 2 (kx project)....jde spíš o to,že mi wokna prostě nenajdou kartu a ještě zakážou zvuk,prostě se to nějak hááádááá :-G
btw. co jsi myslel tím IRQ,jsem trošku lamka,tak nevím,už jsem to sice někde viděl,ale abych nemám ani páru kde a co s tím můžu dělat...
Fantas! (3016)|20.6.2005 19:04
milhaus_asi
MysiP na Tento pocitac -> Vlastnosti-> Hardware-> Spravce zařizení-> Radice zvuku, videa a hernich zarizeni -> tady najed na zvukovku a MysiP vyber vlastnosti-> Prostredky.
Tam je v nastaveni prostredku napsane, jake IRQ mas vyhrazene pro toto zarizeni. Kazde zarizeni (zvukovka, tv karta atd...) nesmi byt v konfliktu s jinym!
V tech vlastnostech daneho zarizeni, na prvni karte Obecne, musis mit napsane, ze zarizeni pracuje spravne! B-)
milhaus_asi (5)|20.6.2005 19:09
zarízení pracuje správně....ale ještě jsem tam k tomu nedával tu tv-kartu....
Fantas! (3016)|20.6.2005 19:21
milhaus_asi
TAk to zkus a mrkni na IRQ obou zarizeni... Ale je to mala pravdepodobnost! Windows XP prideluje IRQ zarizenim v drtive vecine spravne... :-(