Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Genius Video Wonder

Doom (2331)|17.5.2004 12:31
Budu trochu off topic, nedá mi to, ale taky přispěju svou trochou do mlýna k problému WinXP a AMD.

Kamoš měl na Duronu 900 (takt jenom tuším, ale duron to byl) navěšené WinXP Pro a měl s tím šílené problémy. Tak přešel na Win2K Pro a bylo po problémech. Teď splašil instalačky WinXP Pro + SP1 (čili "servispekované instalačky"), nainstaloval je na ten stejný comp a běží mu to v pohodě.
Mám dojem, že WinXP bez servis packu se s AMD moc rády nemají. Podle mě Microsoft ladí hlavně na Intelu a AMD trochu kašlou :-)

Já osobně mám na AMD Duron 1GHz, GF 5200 s 128 MB RAM, 256 MB DDR a desku ECS K7S5A. OS mám Win2000 advanced server + WinME na hry (obé v anglické verzi) a nemám s tím prakticky žádné problémy (kromě nespolupráce Experta a Radiatoru :-)). WinXP jsou dobrá hračka, ale jsou poměrně náročná na hardware, mám je v práci a doma bych je nechtěl :-)

Win2K RULEZZ :-)-
Ivo Mašek (10205)|17.5.2004 12:49
to DOOMHAMMER:
Nejseš vůbec off topic. Jen to potvrzuje, co jsem tady už psal. V práci děláme průmyslové programy pro automatické řízení strojů. Používáme Win98SE. Zkusili jsme WinXP - oni to neumějí !!! Tak jsme se vrátili ke klasice.
to RADIMP:
Polemizovat s názorem, co je lepší, jestli Intel, nebo to ostatní, opravdu nebudu. To je nekončící boj mezi zastánci Intelu + zastánci toho ostatního.
Jen menší skutečný příklad:
Kámoš měl mašinu kompletně postavenou na Intelu, tedy procesor Intel, čipová sada Intel - byl velmi spokojen. Ale čas běžel, a on se rozhodl inovovat a postavit si novou mašinu. Spěchal, nechtěl došetřit větší peníz a koupil levnější desku s čipovou sadou VIA. A brečí, a brečí....
Je to člověk z naší party a mašiny opravdu zná - přesto s problémy nehne, vyřeší jeden, objeví se druhý. A tak poučen, šetří na novou desku, (hádejte na jakém bude základu), je nas..nej, a o VIA, AMD, Duron nechce ani slyšet. Po takových zkušenostech se mu přece nemůže nikdo divit.
radimp (4)|17.5.2004 13:03
Ja souhlasim, ze Intel je lepsi, ale taky drazsi, prumerna moralni zivotnost desky+procaku+pameti+grafiky je 2, max.3 roky, tj. u Intelu zhruba 15 kkc, tj. 5 kkc za rok a pokud chci byt aspon trochu online, tak nezbyva nez nekde setrit... zase clovek ziska nedocenitelne zkusenosti....
Ivo Mašek (10205)|17.5.2004 13:23
to RADIMP:
Souhlasím z tebou. Mít nedocenitelné zkušenosti - to je hezká věc. My v práci máme jeden zkušební počítač, na kterém zkoušíme vše možné. Mám velkou výhodu, že ta aplikace, kterou bych chtěl, a na "testeru" je funkční, tak ji beru domu. Ta, co funkční není, jde do háje.
A tak jsem si už dávno odvykl od neustálých instalací / odinstalací, a "gatesovy" informační tabulky, začínající obligátním "error" už neznám.
Já zastávám tu filozofii, že když si doma pustím mašinu, tak ona musí poslouchat mne, ne já jí. A dost by mě vadilo, když bych si chtěl doma na mašině něco udělat, a ona by mi to nedovolila a já bych se v ní musel hrabat. To jsem zažil se starou ALI - a už nechci.
radimp (4)|17.5.2004 13:57
Hele, kdyz to vemu postupne, Atarko800, Amiga, 286/16, 286/25, 386/16, 386/40, 486/50, 486/66, AMD90, Intel 166, Intel 200MMX, Cel.300, Cel.733, Cel 1Gh a teď Athlon 2500 a s kazdym prisly nejake problemy, do prace patri Intel, domu klidne AMD, hlavne to musi byt aspon trochu znackove komponenty, ASUS, MSI, Gigabyte atd. ne Hatlapatlasonic a uz vubec ne exoticke chipsety, ale znovu opakuju, i levne desky se daji zpravidla vyladit, i kdyz za cenu vykonu. Jenomze u nas kazdy misto aby rekl zkus resit problem tak nebo tak, rekne, prodej AMD a jdi na Intel, nebudes mit problem. No to je pro nekoho, kdo si koupi domu komp rada na dve veci.
A zpet k vyse uvedenemu tematu - ja bych osobne hledal problem nekde v nastaveni biosu, pak pameti, zkontrolovat kabely, slaby zdroj atd.... Jeste poznamka na konec - Genius obecne ma celkem slusny hardware, ale hrozne ovladace, ja jsem si Geniusku koupil po zrale uvaze a procteni mistnich diskuzi a recenzi a obraz je fajn, ale taky jsem laboroval s ovladacema. Taky uz jsem jednou preinstaloval XP, proste po pridani neceho (nevim konkretne, ktery sw to byl) mi zacaly vypadavat barvy u prehravani DVD ve WinDVD - ale nikde jinde, jine prehravace sly, taky prima zavada, a urcite to nebylo procesorem. Vzdycky me pak nadzvedne optimisticke blaboly o tom, ze novy Windows je jeste lepsi a stabilnejsi a vubec super, vzpomente si, kdy zacaly byt stabilni ms na bazi 95 - teprve jako Windows 98SE-jak dlouho to trvalo?
Ivo Mašek (10205)|17.5.2004 14:31
to RADIMP:
Já přece netvrdím, že se vždy musí koupit nový komp. Někdy to ale jinak nejde. Tu starou mašinu s ALI jsem postupně a s nervama rozchodil, teď jí mají děti. Je tam grafika bez TV výstupu - jinak padá. TV-kartu tam dát nemůžu, systém by se okamžitě zhroutil. A teď poraď, jak vyřešit problém. Já v tomto případě stoprocentně vím, že se nic řešit nedá. Tady pomohlo jediné možné - postavit nový komp na úplně jiném základě.
Pokud někdo kupuje, nebo staví mašinu (věc ne zrovna za láci), musí přemýšlet na pár let dopředu - ne sebrat úspory, které má a v té ceně "něco" pořídit. Lepší je si počkat, nic neuspěchat - ono se to vyplatí. Protože potom nastane problém, který možná stěží a s nervama vyřeší, ale u takových sestav se logicky vzápětí objeví jiný problém, a to je do nekonečna.
Co se týče WinXP, tak ten si ještě na svojí stabilitu nějaký pátek počká. Tak, jako tomu bylo s předešlými OS.
Jinak, kdyby mi peníze říkali "pane", tak už jsem dávno přešel na Apple.

No, až si tu plejádu přečte TvProb, tak asi z toho bude ťulpachovej.
Ivo Mašek (10205)|18.5.2004 07:36
to TvProb:
Na stránkách Levi.cz je poslední BIOS pro tvojí desku (3.10.2003). Tento BIOS opravuje problém nekompatibility s paměťmi. Takže proveď upgrade BIOSu.
Koukal jsem se na tech. dokumentci této desky - není špatná. Mě by ale vadila čipová sada VIA.
Kdyby to nepomohlo, pouze na zkoušku nainstaluj jakoukoli 16 MB grafiku.
Jako poslední bych udělal to, co ti poradil "StD", - hrát si v APIC režimu bych opravdu nechal na konec.
Doom (2331)|18.5.2004 09:25
Na značkových komponentách pochopitelně záleží hodně. ale záleží taky na kvalitě komponent... můžete narazit na blbou značkovou komponentu a stejně tak na kvalitní neznačkovou... já jsem měl štěstí na kvalitní "méně značkové". I když, na ECS jsem moc stížností neslyšel :-). Záleží to kus od kusu.

Upgrade BIOSu, jak říká Ivo, je taky důležitý... Kamoš koupil desku od MSI, k ní vypalovačku a DVD ROM, obojí TEAC. A dělalo mu to nepředstavitelný binec. potom našel na webu aktualizovaný BIOS a v change logu bylo přímo napsané, že opravili chybu kompatibility s DVD ROM a vypalovačkou, přímo ty konkrétní typy, co měl v PC... dobrý ne.
Burak_z_Olmika (8)|7.7.2004 10:44
Bydlím v paneláku a jak se napojím na kabelovku nebo na anténí svod tak ruším signál příjmu.

Mám Durona 1,8@2GHz + MB MSI 745Ultra + 80GB WD/7200/8MB + GeForce2MX400/64MB + Síťovka + Zdroj KME P4-350W ukázka rušení je na

http://mujweb.cz/Zabava/burizon.burizon

Na každým programu takovýhle rušení není,někde (ČT1 je supr obraz) a jinde zas jinší ruch.

Tak jestli někdo ví o co jde tak ať zareaguje ať vím jestli tu kartu vyhodit nebo tak. Dík moc
mirekv (7169)|7.7.2004 10:52
Toto se tu řešilo už často, projdi sekci bastlení. Kartou to rozhodně není.
Burak_z_Olmika (8)|7.7.2004 10:57
Tak zkusím Oddělovač přepětí na kabelovce a pokud to nepomůže tak za to může akorát tak McDonald
StD (8612)|7.7.2004 10:58
...a nepoučitelní "přetaktovači" CPU. :-E
Burak_z_Olmika (8)|7.7.2004 11:13
Největší pohoda je z Durona 1,6GHz udělat Athlona (2ks) to bylo supr,ale z Durona 1,8GHz se mi to nepodařilo.

Jo jinak sem si četl na czech computers cosi o svislých proužcích a ty tam sem měl taky sem ta někdy trochu líp vidět. Psal tam že se má koncovka zabalit do alobalu a uzemnit,a z toho su uplně Kantáre ptže ju mám kovovou a on psal cosi o umělé.
Burak_z_Olmika (8)|7.7.2004 11:30
Tak Oddělovač přepětí na kabelovce vubec nepomohl tak nevím co s tím teď :((
Burak_z_Olmika (8)|7.7.2004 11:42
To:Pitomec A seš si 100% jistej že mi to pomuže? A kolik ta sranda stojí?
Pitomec (10211)|7.7.2004 11:43
Pomůže to na 100% a v Brně to je k mání (třeba u mě) za pětikilo.
Burak_z_Olmika (8)|7.7.2004 11:44
To:Pitomec A seš si 100% jistej že mi to pomuže? A kolik ta sranda stojí?
Burak_z_Olmika (8)|7.7.2004 11:51
500,- to je tak na novou kartu :-R No uvidím co s tí ale teď na to prachy nemám takže budu hledat něco jinýho
gugin (1)|7.7.2004 13:22
Moje zkušenosti s bílými svislými pruhy a rušením druhého TV
Sestava KT4Ultra ,Barton 2500,Tv antena síťová 21-60 ,rozbočovač signálu
Vyměnil jsem klasický zdroj 300W za jiný 350W -nic
Vyhodil jsem dodávaný anténní kabel za vnitřní koaxiál 6mm, signál se podstatně vylepšil ,ale rušení (pruhy a šum) se přenášely do TV dál.
Rozebral jsem rozbočovač , byl s dvouotvorovým feritem -taky jsem ho vyhodil a sehnal rozbočovač hybridní s rozbočovacím útlumem 3,7dB a izolačním 22dB na F konektory za 68 Kč a hle ,pruhy zmizely i na nejslabších stanicích jak na PC tak i na druhém TV včetně rušení.
Připojením dodávané antény na VKV do desky se pruhy mírně objevují na nejslabší stanici ,rušení TV není. Vyrobil jsem 3m prodlužavací koaxiál a tuto anténu připojil přes něj tak ,že je tato anténa dále od PC ,obraz je na PC i druhém TV k mé spokojenosti
Burak_z_Olmika (8)|7.7.2004 17:26
To:gugin

No to zní tak reálně ,to zkusím s těma rozbočovačama a uvidím :-!!!
Steven (1)|8.7.2004 10:27
Osobným experimentovaním ešte doporučujem toto:

Rušenie je spôsobené dvojitým uzemnením (PC na jednej strane, TV a audio na druhej strane). Teda:

1. Rušenie sa prenáša aj cez ďalšie pripojené komponenty - napr. cez receiver. Ak je pripojený receiver k TV alebo videu, tak je nutné odfiltrovať aj vstup FM antény pripojenej k receiveru. Na tento zdroj rušenia sa často zabúda a mám skúsenosť, že tam kde už nič nepomáhalo, tak tam bol problém v pripojenej anténe FM receivera. treba si uvedomiť, že televízor je s videom spojený jednak cez anténny prívod, ale spravidla aj cez Scart. Video je spravidla spojené s receiverom (alebo s domácim kinom) tiež cez Scart + audio káble) a receiver je samozrejme pripojený k FM anténe.

2. Samozrejme je nutne odfiltrovať aj anténny TV prívod v televízore.

pozn.: Odfiltrovanie - seriovo zapojené kondenzátory (10 - 100 pF) do anténnych prívodov. Kapacitu treba experimentálne odskúšať, pretože niekedy odfiltrovanie zoslabuje signál na nižších frekvenciách (na 40 až 100 MHz.)

3. Na overenie odporúčam odpojiť anténny prívod z TV (ale aj FM anténu z receivera !!!) Ponechať len anténny prívod do TV karty. Ak rušenie zmizne, tak je to problém popísaný v bodoch 1 a2.

4. Doporučujem odskúšať zapojiť všetky zúčastnené komponenty na jeden rozvod napätia 220V (patrične dimenzovaný!).

5. Doporučujem spojiť kostru TV tunera na TV karte s kostrou PC -najlepšie na zdroj (čo najkratším vodičom).

Po mojích osobných skúsenostiach je problém väščšinou v práve popísaných prípadoch. Slabý signál z káblovky má skôr vplyv na celkovú kvalitu obrazu, ale nie na rušenie.
Fiskus (6)|10.7.2004 11:11
Mám tuhle kartu a ať už připojím anténu nebo kabelovou TV objevují se svislé rušené pruhy asi přes 2/3 obrazovky. Nevíte někdo co se s tím dá dělat jestli vůbec něco nebo je chyba v kartě ? Při dobrém obrazo to není moc znatelné ale jsou tam a vadí.
Fiskus (6)|10.7.2004 12:15
Mně se podařilo zacytit tyto pruhy v plné "kráse" a to při odpojené anténě na frekvenci 135MHz. svislé naprosto černé pruhy, zájemci pošlu klidně obrázek z tvfreaku. Mám Genius Wonder Pro ale dívat se na TV s těmahle pruhama je opruz. Nevím jestli reklamovat nebo s tím něco udělat, zkoušel jsem celou TV kartu zavřít do plechů od staré FDD mechaniky a odstínit tak nějaké to rušení ale nic nepomáhá, ani uzemnění stínění tuneru :(

Poraďte prosím někdo co se tím dá udělat, nemůžu si dovolit kupovat nový zdroj za 2000,-

Ivo Mašek (10205)|10.7.2004 16:19
Nějaké oplechování ti nepomůže. Pokud nemáš ve zdroji filtr PFC, tak ti rušivý signál, který ruší harmonickou složku leze po vodičích.
Zkus si zapůjčit od někoho značkový filtr, aby jsi měl jistotu - pokud to bude zdrojem, není jiná volba, než zakoupit nový, který má filtr PFC. O zdrojích píši podrobně na www stránkách - adresa je pod čarou.
Fiskus (6)|10.7.2004 17:00
zkusím teda koupit zdroj, s tou cenou to není tak horké, třeba tenhle :
http://www.impactcomp.cz/Main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=8313&TISTA=10165311009
co ty na to, fakt myslíš že to pomůže ?
Ivo Mašek (10205)|10.7.2004 17:06
S EuroCasem nemám dobré zkušenosti. Jestli ale dodržují to, co popisují, neměl by být problém. (Nebyl by 350W lepší - do budoucna?)
Nejlepší by bylo, to vyzkoušet, až pak koupit.
Fiskus (6)|10.7.2004 17:29
no ono mi v obchodě asi těžko pujčí zdroj a nemám od koho bych půjčil takže nezbývá než kupovat. Mají v nabídce eurocase a nebo fortron do těch 600,- víc za zdroj nedám. No a jestli to nepomůže tak karta půjde na reklamaci. Známá má winfast TV tuner a žádné take rušení jsem u ní nikdy neviděl takže se docela divím.

To nemůžou ti bídáci TV kartu dobře odstínit ? :(
Ivo Mašek (10205)|10.7.2004 17:52
Jen tak mimochodem, TV2000XP je nejlépe odstíněná tv karta na trhu. Problém je ale v té harmonické - to není vina tv karty, to se tam prostě dostane ze zdroje po vodičích.
Zkus tu tvojí tv kartu dát pokusně k tvé známé. Budeš zase o kus dále a budeš mít jistotu.

...Fortron za 600 Kč ??? Normálně stojí kolem 2000 Kč. Nezapomeň, na tv kartu alespoň 300W zdroj (máš tam určitě více věcí, než jenom tv kartu), ideální je alespoň 350W.
Ivo Mašek (10205)|10.7.2004 17:58
...a propo, matou mě ty "svislé" pruhy. Já jsem kdysi také měl rušení (EuroCase), ale "vodorovné" pruhy a barvy zelené. Po montáži zdroje Nexus 400W v pohodě.
Fiskus (6)|10.7.2004 18:36
Ivo Mašek (10205)|10.7.2004 18:54
Těžko říct. Zkus to s počítačem, který má kvalitní zdroj. To je asi jediná pomoc a budeš mít 100% jistotu. S těmito pruhy jsem se ještě nesetkal.
Fiskus (6)|10.7.2004 20:29
se na to dívám tak to vypadá jako nějaký přenost v těch proužkách normálně běhaj data, mám z karty osciloskop :((
rodier (19)|14.7.2004 17:24
jezis to je kokotina co tu ten Masek vyklada .. proboha ;]
mam tu 3 disky 1x cd rom, grafiku, tv kartu, chladice a 250W staci v pohode.
350w nevyuzije dneska vubec nikdo.
Ivo Mašek (10205)|14.7.2004 17:44
9-) 9-) 9-)
...když ty nemáš vypalovačku, tak ji tedy nemá, podle tebe, nikdo ? Jsou lidi, kteří PC využívají opravdu ke všemu - když už to PC mají.
pt1964 (6)|24.7.2004 20:35
Včera jsem si kartu koupil, vše jsem rozchodil, ale mám jeden problém. Při rozlišení větším než 1/2 PAL mi jakoby vypadávají části řádků. Tady je pár screenshotů pro lepší představu - http://volny.cz/pt1964. Ve statických záběrech výpadky prakticky nejsou, ale čím více pohybu ve scéně, tím je to horší. Ovladače saa713x, Fly 2.36, WinXP SP1, Athlon XP 2000+, VIA KT 333, 512MB ... Nemáte s tím někdo nějakou zkušenost?

Díky
Ivo Mašek (10205)|25.7.2004 14:52
Přesně tvůj problém je obsažen (a řešen) ve článku: Zachytávání pro začátečníky, v části "Časté chyby při zachytávání", na tomto tvfreaku.
Miuvek (858)|25.7.2004 17:12
Jo, říká se tomu prokládání (interlacing) a další fakta k tomu najdeš tam co radil Ivo Mašek.
mirekv (7169)|25.7.2004 19:39
Toto se tu už někdy řešilo, ovšem dotyčnému nešťastníkovi to vytrhávalo celé kusy snímků a nahrazovalo ze snímků starších. A taky při pohybu. Procesor přetížený neměl. Třeba se ozve, jak dopadl.
Miuvek: s interlací to nemá nic společného.
pt1964 (6)|25.7.2004 23:54
Hmm, co je prokládání vím, jak ho odstranit taky ... Zapomněl jsem napsat, že to není problém jen při zachytávání, ale i při normálním sledování. Každopádně díky za příspěvky, budu se snažit to nějak rozchodit :-)
Ivo Mašek (10205)|26.7.2004 06:39
Proč jsi nenapsal hned, že je to i při sledování.
To je typické rušení ze sítě vysokého napětí (230 V). Pravděpodobně bude pocházet ze zdroje PC. Co máš za zdroj ?
pt1964 (6)|26.7.2004 18:16
Tak to by mohlo být, za svůj zdroj ručit nemohu - Eurocase 250W. Pokukuji už delší dobu po Fortron FSP350-60PN(PF) 350W, ale vždy se najde něco důležitějšího, do čeho investovat peníze :-) . Je nutná výměna zdroje, nebo se to dá nějak odrušit?
Ivo Mašek (10205)|26.7.2004 18:38
Eurocase 250W
Ano, výměna je velmi nutná. A pak budeš mít pokoj a plně funkční tv-kartu. :-)
pt1964 (6)|26.7.2004 18:45
Díky za tip. Vyzkouším to a dám vědět.
pt1964 (6)|11.8.2004 18:35
Zdroj v tom byl nevinně. Nainstaloval jsem Fly 2.38b3 a je po problému. Důležité nastavení: Settings - Video - FIFO buffer settings for video PCI DMA - FIFO buffer size - 640 byte.
Ivo Mašek (10205)|11.8.2004 18:48
Tak to je fajn. To nastavení si zapamatuj, až někdo bude na tom, jako ty, tak ať mu můžeš poradit. :-)
pt1964 (6)|11.8.2004 18:53
Jasně :-). Ten zdroj vyměním stejně, jen to nebude dnes nebo zítra, ale bude to brzy ...
Beginner (1)|22.9.2004 17:46
Zdravím. V oblasti televizních karet jsem začátečník. Dočetl jsem se, jak je karta Genius Wonder Pro III skvělá, ale trochu jsem po 3 dnech přenastavování zchladnul... Ze sránek Blizzardu jsem si postahoval doporučené ovladače a software (Fly2000TV_2.38b3 + key). Mám DirectX9SDK. Přenastavil jsem ve Fly2000TV snad všechno... Dle srozumitelného zvuku hádam, že se mi nějaké kanály naladily. Žádný obraz :-? !!! To je docela zásadní problém u TV karty. Další chyba nastane, pokud aplikuji české prostředí - během okamžiku je sotware dole - s angličtinou v pohodě, takže vem to čert... Náhodně mi to hází hlášku "Not enought timers...". Mám int. grafiku, procesor Celeron na 700MHz, prostě kanc. počítač, W2000 SP4. Prosím, koho by něco napadlo, poraďte. Slyšel jsem že DirectX9 nejde odinstalovat. Co je na tom pravdy? Může to být tím?
jojto (865)|23.9.2004 06:03
DScaler Ti facha? To vo Fly2000Tv vidim bud na zlu normu (skus Pal B,D) alebo zmenit typ tunera v configu ( niektory to bude :-D ).
Miuvek (858)|23.9.2004 08:34
Já jsem musel ve Fly TV nastavit Polsko, jinak jsem půlku stanic vůbec nenaladil
DX9 odinstalovat nejdou, leda si udělat zálohu systému před instalací a v případě potřeby vrátit zpět