Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr projektoru + plátna na doma

Pytkin (7947)|1.12.2012 01:39
pupak : mne pride ze 3D musis sledovat tak meter pred televizorom .. aby ti uplne pokril zorne pole .. inak to je na prd ..
Pupak2 (328)|1.12.2012 08:04
Tenhle názor jsem měl dříve taky, jenže z principu dnešního 3D bys to nevydržel ani 1/2 hodiny a fantomní ostření by ti vytáhlo mozek z hlavy. Zkusil jsem si 1.5m na plátně 100" a po 10 minutách jsem měl pocit,že mi rupne v bedně. Je to jako v kině. Nejlepší jsou poslední tři řady. Při sledování filmu ve 3D se rychle ponoříš do děje a mozek vnímá převážně jen obraz na plátně.Zejména u pj ,kdy je jinak tma, okolí prakticky neruší a 3D vjem je dokonalý. Já koukám na 100" plátno ze 4.5m a nemá to chybu. Na tuhle vzdálenost se u rozumně udělaného filmu fantomní ostření oka tolik neprojeví a ty dvě hodiny se dají v pohodě zvládnout. TW9000 má jednu vadu v tom,že hloubku 3D nelze ovlivnit. S mým MM přehrávačem jsem odkázán na to,jak je film z hlediska hloubky 3D udělaný. Ty opravdu dobré filmy jsou ale naštěstí OK.
Pytkin (7947)|1.12.2012 14:35
no za seba musim povedat , ze ma 3D dost nebavi .. do kina chodim zasadne na 2D verzie filmov .. A doma mi to pripada na hovno .. leda teda ze by clovek fakt sedel meter pred telkou .. ked pozeras so 4och metrov , tak je strasne rusive , ako 3D zanika v tej malickej TV obrazovke ..
kultus (59)|10.12.2012 20:10
Zdravim nebudu zbytecne zakladat nove tema tak se prizivim, doufam ze to nebude autorovi vadit ;) Zamestnavatel letos nadelil nejake ty penizky navic, tak jsem premyslel ze bych si konecne koupil projektor/TV. Primarne urceni - filmy (90% v noci), obcas hry, sport a promitani fotek. Jsem momentalne v situaci, kdy mam maly byt 1+KK (vetsi kupuji nekdy pristi rok jestli se zadari), kde zrovna neni mista na rozdavani. Chtel jsem plazmu/LCD, ale nevim kam bych 50-52" narval. Po mensich presunech nabytku a vybaveni jsem se posadil na gauc a z niceho nic jsem pred sebou objevil holou bilou zed jako stvorenou pro promitani. Od gauce je vzdalena cca 3,5m a cca 2,5m od stolku, na kterem muze byt projektor postaven. Obraz muze mit uhlopricku cca 2,5m pri pomeru stran 16:9 a porad bude kolem dost mista. Stena je bila a rovna bez nejakych rusivych elementu (viz. foto, klobouk a arafatka pujdou dolu ;-) ). Mam ted 17" herni notebook Asus GX74 1920x1080 s pouze prumernym zobrazenim cerne a moznosti nVidia 3D vision (3D neni vubec dulezite). Proto nevim co od obrazu projektoru cekat (ostrost obrazu, podani barev a cerne), nikdy jsem krome kancelarskych dataprojektoru nevidel zadny videoprojektor v akci promitat film a v uplne tme, neznam nikoho kdo by lepsi projektor vlastnil a z netu vidite prd jak to bude vypadat ve skutecnosti :). Co se tyce samotneho projektoru, nema uz dnes asi smysl jit pod 1920x1080. Ve vyberu technologie jeste nemam jasno a proto si necham poradit. Co jsem zatim cetl, LCD nema tak dobrou cernou, nektere projektory maji horsi ostrost obrazu a je tam nejaka udrzba navic, na druhou stranu se u DLP bojim RBE pripadne problikavani obrazu pri min Hz. Proto prosim o radu jestli je pro mne projektor vhodny a kdyztak poradte nejakou dobrou koupi do tech 20K. Koukal jsem, ze by pro zacatek mohl stacit Benq W710ST, pak mne ale premluvili na fullHD Epson TW3200 pripadne Benq W1060. Ani optoma HD230x nevypada marne. Platno zatim nechystam poridit. Diky za rady.

PS: kdyby byla moznost nekde v Brne zhlednout ten epson nebo alespon benq bylo by to supr...
20121208_150225.jpg
Pupak2 (328)|11.12.2012 12:12
S uvedených pj je jednoznačně nejlepší ten Epson. Tady v inzerci byl skoro nový pod 20 tis. Kč. Pokud se už neprodal,tak není moc,co řešit. O ostatních bych ani neuvažoval.
kultus (59)|11.12.2012 13:03
zdar dik za reakci, uz je prodany a z bazaru bych asi nekupoval. Jak jsem psal nevim co od toho cekat a rad bych mel moznost vraceni v obchode ;-) samozrejme po uvedeni do puvodniho stavu...ten epson se mi taky pozdava...v podobne cenove hladine jsem nasel jeste Epson TW5900 ale pry neni nic extra oproti levnejsimu a starsimu braskovi...
Krayzie (325)|11.12.2012 15:05
Vsetky minulorocne Epsony (TW5900 a vyssie) maju input lag 90+. Ak sa teda planujes na PJ aj hrat, neodporucam ich. TW-3200 ma input lag 25 ms.
kultus (59)|11.12.2012 15:41
zajimave to mne nenapadlo...hry nebudou stezejnim vyuzitim. A co kvalita obrazu + zobrazeni cerne? Priznam se, ze zrovna te cerne se bojim nejvic...samozrejme ze necekam cernou jako na plasmach nebo lepsich LCD ale nejake sedive sumitko nevim jestli prekousnu. Rozhodne neprekousnu horsi cernou jako mam na notebooku, tam je totiz dost slaba.
Pupak2 (328)|12.12.2012 15:51
Je mi to už trapné to po sté opakovat, ale s tou bílou malbou na stěnách a stropu můžeš na černou zapomenout s jakýmkoli projektorem.
SS.Rambo (7)|12.12.2012 16:43
A co BenQ W1070? Ten mám teď objednaný a na francouzské recenzi si myslím že nedopadl zle.

Když jsme u těch barev stěn a stropu, jaké jsou prakticky nejvhodnější? Na stropu mám borovicový "přírodní" lakovaný obklad. S tím nic neudělám. Stěny jsou prozatím bíle, ale malování stěn je v blízké době v plánu...
kultus (59)|12.12.2012 17:45
no jo no jo :) se stropem ale nic neudelam - byt nevlastnim...na zed muzu koupit platno jen nevim jake (staci zavesne manualne) pro zacatek precejen je to tezky kdyz clovek nevi jak bude obraz z toho projektoru vypadat a jestli mi to bude vyhovovat...nejdrive bych to videl na ten projektor a pak bych dokoupil platno podle toho jaka uhlopricka mi bude vyhovovat. To si myslim ze je subjektivni vec, nekdo rad mensi obraz nekdo potrebuje vetsi...
kultus (59)|13.12.2012 21:11
Tak jsem si udelal trochu domaci ukol a poradne omeril a promyslel umisteni projektoru ( pro srovnani jsem zakreslil 50" TV)...vypada to s dispozici docela dobre akorat jeste nevim jak se bude na 100" obraz koukat ze vzdalenosti 4m. Ale to je asi hodne subjektivni a chce to videt...
Epson 3200.jpg
4pepe (96)|14.12.2012 11:51
na 100" zo 4m sa pozerá super, chce to zvyk, dokumenty v hd kvalite sú proste niečo super na takej ploche
kudma611 (702)|14.12.2012 13:30
Ja som si asi pred dvoma týždňami kúpil LG PA70G a zo štyroch metrov pozerám na 120" po ležiačky v spálni a toto je super.
kultus (59)|14.12.2012 13:59
no prave 100" je takovy muj odhad, mozna bude lepsich i tech 120" chce to videt nazivo a az pak podle toho koupit to platno...

Pupak2: pri vzdalenosti 70cm od stropu uz doufam odrazy seshora resit nemusim ;-)
Pupak2 (328)|14.12.2012 17:10
[QUOTE=SS.Rambo;435805]A co BenQ W1070? Ten mám teď objednaný a na francouzské recenzi si myslím že nedopadl zle.

Když jsme u těch barev stěn a stropu, jaké jsou prakticky nejvhodnější? Na stropu mám borovicový "přírodní" lakovaný obklad. S tím nic neudělám. Stěny jsou prozatím bíle, ale malování stěn je v blízké době v plánu...[/QUOTE]

Největší vliv má to,co je nejblíže plátnu,tedy obvykle strop. Stěny ve větších prostorách se uplatní néně. Ideální barva je neutrální tmavší šedivá.

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=kultus;436084]no prave 100" je takovy muj odhad, mozna bude lepsich i tech 120" chce to videt nazivo a az pak podle toho koupit to platno...

Pupak2: pri vzdalenosti 70cm od stropu uz doufam odrazy seshora resit nemusim ;-)[/QUOTE]

Pokud je strop bílý,tak ano.
vomic (671)|15.12.2012 08:29
Plátno kup co největší se ti vejde na stěnu. Ze 4m je 120" uplně v pohodě a bude to zážitek :)

Ty barevný stěny a strop neber tak moc vážně ... nějaký drobný vliv mít budou, ale rozhodně ne zásadní.
Jinak z projektorů co jsi uvedl rozhodně ten EPSON TW3200, budeš za ty prachy spokojenej.
kultus (59)|16.12.2012 09:05
Pupak2: no onehda jsi psal: "Pokud máš bílý strop a plátno do 50cm od stropu,tak ti obraz (černou) mrší právě horní odraz." Proto jsem si predbezne obraz posunul niz od stropu...

Jeste se zeptam:
1. je volba uhlopricky skokova z menu PJ nebo se da regulovat plynule, tzn. kdyz mi bude 100" malo ale 120" uz moc, da se nastavit neco mezi tim? HW by tomu nemelo nic branit, spis to muze omezit SW nastaveni konkretniho PJ.
2. mozna trochu smesna otazka, ale radeji se zeptam nez byt pak za blbce. Mam notebook, ke kteremu je pripojeno audio 2.1 pres 3,5mm jack. Predpokladam, ze kdyz propojim HDMI kabelem NTB a PJ, tak zvuk pujde porad do systemu 2.1 z notebooku a projektor bude ciste jako zobrazovaci zarizeni (video). Moc lidi to takhle nema a maji BR prehravac nebo jinak vybavene domaci kino tak zatim neporadili.
Diky za odpovedi
vomic (671)|16.12.2012 16:25
1. nemůžu mluvit za všechny ale Epson a Panasonic to má samozřejmě plynule, vyladíš si to doslova na milimetry :)
2. Jak si to nastavíš tak to budeš mít. To není věc projektoru ale nastavení výstupů tvého notebooku. Samozřejmě jde snad ze všech OS nastavit aby obraz šel z hdmi a zvuk z jacku.
kultus (59)|16.12.2012 17:04
diky za reakci aji jsem si to myslel ale ze se radeji zeptam, nemam s tim zadne zkusenosti...
kultus (59)|18.12.2012 10:36
k tem platnum, jak veliky bude realny rozdil mezi drahym a levnejsim platnem se stejnym "gainem" vetsinou co jsem videl tak 1,1...premyslim ze koupim levnejsi roletove platno, zed mam volnou a momentalne je mi jedno ze bude treba cely cas vytazene alespon se vyhnu vlneni a do noveho bytu pak koupim neco lepsiho na elektricky pohon...
Pupak2 (328)|18.12.2012 17:03
Některá levná plátna mají špatný povrch a vytváří moiré na bílých plochách. Jinak 50cm od bílého stropu je mezní hodnota, kdy už skoro půlka plátna je osvícená odrazem. Záleží taky na druhu plátna a výkonu pj.
bastlir (3245)|19.12.2012 00:17
Jako laik v tomto oboru projektor používám jen při školení. I když používám asi velmi drahé projektory, které přesvítí celý osvětlený sál, ale i docela malé, jedno společné mi u nich vadí. A to je jejich hlučnost. Zrovna jsem si nedávno říkal, že by nebylo špatné něčím takovým si pouštět doma filmy, ale na druhou stranu si nedovedu představit, že by mně to hučelo nad hlavou. Takže já bych si asi nejdříve příslušný projektor vybral až po předchozím fyzickém seznámení.
kultus (59)|19.12.2012 18:24
No to by chtel asi kazdej ;-) nic ve zlem ale projektor neni televize a neni vsude vystaven navic dneska se nakupuje kvuli cene hlavne na eshopech a je to jen dobre protoze uz ani v obchodech jako darart nebo elektroworld vam pomalu nic nepredvedou vlastni zkusenost a nekolikanasobni takze asi tak taky bych rad videl 3200 nazivo ale kde? Jedine koupit a vratit ale je to riziko jak se k tomu obchod postavi precejen to neni mobil...sorry za OT
draza.xxx (5)|20.12.2012 14:37
Zdravím,
koupil sem EPSON EH-TW3200, ze kterého promítám obraz na bíle vymalovanou zeď. Teď přemýším o přechodu na plátno. Mám v hledáčku rámové plátno http://www.czc.cz/elite-screens-r135wh1/70425/produkt?q-c-0-f_2029525=sr%C3%A1mov%C3%A1&q-category-id=aln1vessmmj9q9h234lfmqmncg . Chci se zeptat, jestli bude výsledný obraz výrazně lepší než na zdi. Místnost mám plně zatemněnou, okolní zdi sou bíle vymalované ( vím, že je to špatně, řešit to budu při příštím malování )
Díky za vaše postřehy :)
kultus (59)|22.12.2012 00:39
Premyslel/zkusil nekdo pouzit pro zlepseni cerne ND filtr? Konkretne ND2 by mohla stacit...
calvera.jarda (19)|26.12.2012 13:04
Tak projektor Panasonic Pt-Ae4000 už na zdi, plátno na stropě :) jak po svátkách otevře Baumax chystám se na kus stropu na šedou.
Jenom dotaz - když projektor nastavím na plátno, že mě levá, pravá strana sedí s černými okraji vždycky mě nahoře nebo dole zbude cca 6cm pruh bez výplně. Samozřejmě plátno 16:9, film 16:9.
Asi to bude nějaká blbost, nebo to tak má být?
PC261735.jpg PC261736.jpg
kultus (59)|26.12.2012 14:54
Tak neco z toho evidentne nebude 16:9 a dela to u vsech filmu? Takovy kousek snad neni problem dozoomovat ne ;-)
dkdkdk (65)|26.12.2012 15:26
Když přepočtem velikost promítací plochy podle specifikací výrobce (2340x1320mm) 2340:16*9=1316,25-1320= dostanem 3,75mm úchylku ve výšce. Ne 6cm. Můžeš změřit přesně výšku*šířku bílé plochy plátna jestli to sedí?
calvera.jarda (19)|26.12.2012 15:33
Tak výška plátna skutečně 132cm, existuje nějaký program, který mě ukáže jakej má .mkv soubor formát, příp. rozlišení, ve win to ve vlastnostech není. Připadá mě to divný, že to dělá u všech filmů, který si myslim, že jsou 16:9
vivid.sk (11472)|26.12.2012 15:39
Mediainfo
calvera.jarda (19)|26.12.2012 17:30
Tak vyřešeno, v platně ani projektoru problém nebyl... :) už vím, že nejsou jen formáty 16:9 a 2,35:1 :)
dumar (59)|27.12.2012 20:35
[QUOTE=Pupak2;433956]Můžu tě ubezpečit, že TimeScapes natočenej nativně ve 4k je na tom něco naprosto úžasnýho. Nemohl jsem se od toho odtrhnout. Ten člověk, co to točil, je fakt borec.
Nicméně i Prométheus vypadal famózně. Jak jsem poslední rok čekal na OLED,tak musím říct, že 4k mě chytlo mnohem víc. OLED je dobrý tak na anymáky a reklamy.
Bohužel 25000 USD na 84" 4k nemám, ale 6400Euro za 75" 4k LCD už je přeci jen trochu lidštější cena.[/QUOTE]
Co rikas na 4K projektor od JVC(JVC DLA-X90) za nejakych 3800 euro silne jsem o nem uvazoval ,ale nakonec jsem to odpiskal. Preci jenom nejsem takovy "kinofil" a tech 4K filmu je zatim malo. Ale ta cena je vice nez slusna :-)
kultus (59)|28.12.2012 12:26
chtel bych se zeptat majitelu Epsonu TW-3200 jestli je k dispozici vic uloznych pozic nastaveni obrazu projektoru. Napr. kdyz chci mit vlastni nastaveni pro koukani pres den, pres noc nebo pri hrani...vim o tech prednastavenych rezimech (natural, cinema,...) ale ty se daji jeste doladit tak abych nemusel projektor prenastavovat. Prijde mi logicke, ze by 3200 tuhle pamet mit mela tak se jen ujistuji abych vedel co cekat.

edit: tak si odpovim sam, MA 10 prednastaveni kde se daji ulozit vsechny mozne i nemozne kombinace nastaveni obrazu a jinych parametru...kdyz jsem v navodu videl vsechny ty menu az se mi zatocila hlava jesteze je doporucene nastaveni zname ze zahr.diskuzi...tedy alespon pro zacatek a odzkouseni projektoru po koupi...
kultus (59)|5.1.2013 00:51
tak uz mam TW-3200 doma...prvni dojmy WOW ten je velikej!!! je vetsi nez muj 17,3" herni notebook...po uvodnim nastaveni dle zahr.for hlavne avforums jsem s holkou skouknul prvni fullHD rip (zatim jen na hole bile zdi). Co rict, musim dat za pravdu pupakovi2 v bile vymalovanem pokoji (4,7x4,3m) jsou svetle sceny dost vyblite, tmave taky nejsou to prave orechove, neljlip vypadaji sceny ani ne tmave nai ne svetle hlavne barevne, kde se zachovavaji opravdu pekne barvy i dostatecny kontrast. Ostrost obrazu je vice nez dostacujici od cca 1,5m nejsou videt jednotlive body. Chci se zeptat, budu kupovat na jednu stranu kde jsou okna cerny zaves pro zatemneni, premyslim ale na co promitat, s bilou vymalbou nic neudelam tak jestli mi o tolik pomuze kupovat bile platno - treba Elitescreens. Nebo si mam zkusit udelat nejake sede (na netu jsem videl celkem dost navodu). Tam se ale trochu bojim o vykon projektoru. Promitam ted na bilou zed v rezimu ECO a je to akorat. Musim uznat, ze v rezimu ECO je PJ docela tichy na druhou stranu v rezimu Normal je slyset docela hodne. Je ale pravda ze ho mam zatim provizorne hned vedle sedacky. Otazka tedy zni jestli neni zbytecne kupovat za 4-6K elitescreens kdyz mi obraz stejne kazi odraz svetla od okolitych zdi. Nebo si mam udelat provizorne sede platno (treba matna blede-seda folie + 5cm okraje cernou matnou gaffa paskou) a az bude novy byt za pul roku tak si upravit mistnost pro promitani...
Pupak2 (328)|5.1.2013 07:29
[QUOTE=dumar;437864]Co rikas na 4K projektor od JVC(JVC DLA-X90) za nejakych 3800 euro silne jsem o nem uvazoval ,ale nakonec jsem to odpiskal. Preci jenom nejsem takovy "kinofil" a tech 4K filmu je zatim malo. Ale ta cena je vice nez slusna :-)[/QUOTE]

Tohle neni nativne 4k pj, ale obraz ma perfektni. Bezna cena je take nekde jinde, nez tu uvadis.
kultus (59)|7.1.2013 20:33
udelal jsem si na zdi na kterou promitam 120" ramik o sirce 5cm z cerne matne pasky Tesa Premium Mat 53949 50mm x 50m (maji i lepsi 53999 bohuzel nebyla skladem), sice trochu drazsi ale rozhodne doporucuji. Mam dotaz, ma nejaky prakticky vyznam rozsirit ramik na 10cm, pripadne udelat na horni strane ramu rekneme 30cm? D.
hakmar (401)|14.1.2013 17:35
TO:Pupak2.: Už ti došiel ten Benq W1070?, ak áno daj vedieť čo a ako.
SS.Rambo (7)|15.1.2013 10:24
Já ho mám doma od vánoc a příjde mi v pohodě. Jen ten větrák je trochu hlučnější, ale není to nic nepřekonatelného.
Zatím promítám na bílou stěnu a stejně je obraz dobrý, jen ty černé okraje mi zatím chybí.
kultus (59)|17.1.2013 19:25
tak jsem si koupilsedou matnou folii...Avery 544 z nemecka neprisla tak jsem se byl podivat na alternativu a to Oracal 641-72. Je trochu jina a trochu levnejsi, ta Avery (Fasson) 544 mi na vzorniku prisla odstinem vic do cervena oproti jiz zminene Oracal 641. Ta se mi libi vic, je neutralnejsi, nevim jak by to vypadalo pri primem srovnani pri promitani. Na zkousku jsem koupil pouze pas 300x50cm s tim, ze dokoupim dalsich 300x100cm a nejak to napojim. Cerna se opravdu zlepsila celkove je obraz tmavsi, pri koukani filmu to nevadi naopak v noci to tolik nerusi, uvidime jak to bude vypadat az bude promitaci plocha cela seda. Ted si muzu dovolit zase posunout nastaveni k lepsimu detailu v e stinech a pod. Pro toho kdo ma epson TW3200 nebo podobny, pouzivam mod Cinema na ECO, to jen pro predstavu. Rozdil je pochopitelne viditelny hlavne pri zobrazeni bile plochy treba stranka googlu, bila je samozrejme seda, to se dalo cekat. Pri jinych modech living room nebo dynamic ta bila neni tak zasedla ale uz se ztraci benefit z cerne a PJ vic hulaka. Mozna az si zvyknu nebude mi to vadit, ale projektor mam primarne na filmy tak to neresim. Co ale bude dalsi plus, je snizeni odrazeneho svetla na okolni zdi (mam komplet bily pokoj), co bude mit pozitivni vliv opet hlavne na zobrazeni cerne a zvyseni kontrastu, protoze se tolik svetla nebude odrazet zpatky na platno.
MatGO (17)|18.1.2013 10:37
Nasiel som 2, cenovo celkom zaujimave platna Optoma

1. Manualne, cena cca 200eur http://www.optoma.co.uk/ScreenDetails.aspx?ModelType=Manual&PTypedb=Screens&ShowMenu=SC&PC=DS-9120PMG%2b
2. Elektrice, cena cca 650eur http://www.optoma.co.uk/ScreenDetails.aspx?ModelType=Motorised&PTypedb=Screens&ShowMenu=SC&PC=DE-9120EGA

Manualne ma pisany povrch Matte White, elektricke Glass-fibre Matte White. Viete aky je rozdiel medzi tymi 2 povrchmi? 450eur navyse je celkom dost
tomek4573 (26)|18.1.2013 23:07
[QUOTE=SS.Rambo;441104]Já ho mám doma od vánoc a příjde mi v pohodě. Jen ten větrák je trochu hlučnější, ale není to nic nepřekonatelného.
Zatím promítám na bílou stěnu a stejně je obraz dobrý, jen ty černé okraje mi zatím chybí.[/QUOTE]

jak to mas s smarteco ja to dam a me obraz zvysi jas a jak dam ekonom tak stmavne
Pytkin (7947)|12.2.2013 18:13
Priatelia .. Je tu dost ludi co ma prehlad v projektoroch .. Potrebujem slusny projektor na pozeranie videa .. Sledovat sa bude v tme, v zatemnenej miestnosti , asi ju aj vymalujeme na tmavosedo .. celkom sa mi pozdava epson .. tu som si pozeral nejake modely https://online.asbis.sk/projektory-platna-pre-domacnost_c6941.html ... je tam tu celkom oblubeny EH-TW3200, EH-TW3200, EH-TW5900 a EH-TW6100(W) .. 3D nepotrebujem ale predpokladam ze 5900 a 6100 by mohli mat lepsi obraz .. Ten model s wifi 6100W .. Ten prenos obrazu cez wifi je komprimovany ? alebo bez kompresie ?
Odporucili by ste mi ten model 6100 ? alebo radsej nieco ine ?
Este potrebujem dake platno 16:9 so sirkou 3m .. Mohlo by to dokopy stat tak niekde okolo 2000 EUR bez dph .. +/- ...

EDIT : nasiel som toto platno http://www.alza.sk/elite-screens-roleta-s-elektrickym-motorem-135169-d359286.htm ... co vy na to ?
4pepe (96)|13.2.2013 06:51
práveže v 2d má lepší obraz eh tw 3200, a pokiaľ nejdeš po 3d..., a za tú cenu čo stojí je bezkonkurenčný, v tom čo ponúka. Ale je to na tebe, sú to tvoje peniaze. Čo sa týka wifi prenosu, kábel je kábel, aj tak budeš musieť ten projektor napájať, a to hdmi nie je až také široké.
Pytkin (7947)|13.2.2013 10:51
jasne .. cize TW3200 ma lepsi obraz ako TW6100 ? myslim 2D samozrejme .. 6100 ma vacsi kontrast .. to neni podstatne ?
kultus (59)|13.2.2013 13:09
na ty cisla v ofiko specifikacich bych se moc nekoukal, neni to skutecny kontrast (u TW3200 nameren asi 400:1 ale zalezi taky v jakem rezimu) podivej se na recenze a testy co namerili lidi se sondou...a jinak ty nove epsony 5900-6100 nemaji lens shift taky dobra vecicka kdyz nemuzes mit projektor kdekoliv a hlavne primo naproti stredu platna...

chtel jsem se zeptat jestli ma nekdo zkusenost s sedym platnem (treba od elitescreens 106" za cca 10K). Zajima mne jestli opravdu stoji za ty prachy a opravdu tak dobre pohlcuje ambientni svetlo a zvysuje kontrast. Dik.
Pytkin (7947)|13.2.2013 14:21
takze radite 3200vku radsej ? alebo daky iny ? 3D sa vobec nebude pozerat .. len 2D .. a zaujima ma co najlepsi obraz .. miestnost vymalujeme na cierno .. prisposobime vsetko tomu aby to bolo co najlepsie ..
kultus (59)|13.2.2013 15:04
hehe to bude pekna kopka :) mozna staci tmave seda a do rohu a po zdech nejake alespon trochu svetlejsi prvky at to nevypada jako mucirna ;)
Pytkin (7947)|13.2.2013 15:59
jo sak nemyslim uplny black :) uz mame jednu taku kopku na farebny grading .. to je dost depkoidne :)



Projektor ideme dat do tejto miestnosti .. asi bude staci ju vymalovat len do polky .. ona je 3x9 metrov tusim ..