Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lepsi zvuk k TV?

Brtnik (40)|10.1.2014 15:35
[QUOTE=breby;441054]
koukal jsem po netu, nasel jsem tuhle sestavu Onkyo HT-S3505, ma nekdo zkusenosti? ja bych zatim vyuzil 3.1 na 5.1 nemam misto ( zatim ), je mezi Onkyo HTX-22HDX a Onkyo HT-S3505 velky rozdil?[/QUOTE]

Hoj. Hledam po netu odpoved presne na tuhle otazku. Nemate s tim nekdo zkusenosti?
Iri (7)|25.12.2014 21:18
Zdravím všechny.
Dlouho se tu nic nedělo, tak je na čase to změnit :)

Prosím o radu s výběrem 5.1 repro soustavy k nové Tv Panasonic 55AS640E. Velikost místnosti 25m2, preferuji menší repráčky, primárně určené pro přehrávání fullHD filmů z NAS uložiště (BR přehrávač není potřeba), sekundárně na alespoň průměrný poslech hudby. Cenový strop je max 15k. Za gaučem už mám natahanou průměrnou dvojlinku, čili předpokládám, že zadní repráčky budou na stojánkách (pokud tato informace hraje roli).


V diskuzích se místní odborníci trochu neshodovali, jestli je lepší za tyto peníze koupit čistě 5.1 bez receiveru nebo s receiverem. Rád bych měl i možnost přijímat rádia..

Vypsal jsem si téměř všechny Vámi doporučované repro soustavy v této cenové relaci, ale jako zvukový laik nevím, jestli je v nich pro mě nějaký podstatnější rozdíl. Některé sestavy se už pouze doprodávají, tak nevím jestli to je vhodná volba a nebo naopak, jestli se neobjevila nějaká nová optimální soustava (jako dříve HTX-22HDX + SKS-22X)

Onkyo HT-S3505
Onkyo HT-S3705
Onkyo HTX-22HDX + Onkyo SKS-22X (bez receiveru)
Yamaha YHT-196


Budu vděčný za názory, děkuji.
tdlmarek (1566)|25.12.2014 23:29
Pokud je požadavkem příjem FM rádia, tak HTX-22HDX lze ze seznamu vyřadit.

Obecně se dnes už těžko hledají důvody, proč doporučit právě HTX-22HDX. Ten set (resp. jeho předchůdce) dával smysl v době svého uvedení, protože zaplnil díru na trhu a poskytl za rozumné peníze hotové kompaktní řešení se slušným zvukem. Od té doby však HTX-22HDX samotné trochu ztratilo na atraktivitě horším provedením nové verze a především se objevila řada alternativ (viz zbytek tvého seznamu), které dříve neexistovaly, avšak nyní nabízí v podstatě totéž co HTX-22HDX, akorát lépe. Tedy pokud pro někoho není klíčovým požadavkem právě ta integrace AVR do subwooferu kvůli úspoře místa.
KamilZ (10277)|26.12.2014 08:59
[QUOTE=Iri;502927]Rád bych měl i možnost přijímat rádia[/QUOTE]Tavé jsem při výběru měl tento požadavek, ale nakonec jsem to stejně nepoužíval a rádio poslouchám buď přes DVB-S/T, nebo přímo přes internetové služby v AVR (vTuner apod.).
Iri (7)|26.12.2014 10:45
Díky pánové za reakce.

Ano, ty rádia jsou v závorce. Nevím jestli to nakonec neobjevím, že to umí TV nebo jiné přídavné zařízení a asi bych to bez toho i přežil, tak to raději neberme jako dogma.

tdlMarek vyloučil kombinaci Onkyo HTX-22HDX + Onkyo SKS-22X z pochopitelných důvodů.

Čili ze zbývající trojice je jedno co vyberu, žádné konkrétní doporučení, žádný výrazný rozdil v nich není? Nejvíc se přikláním k Onkyo HT-S3705, ale hodnocení k nim na netu prakticky žádné není, protože jsou relativně nové.

Ještě se zeptám - zadní repro budu mít za/vedle gauče. Můžu se zeptat na Vaši zkušenost, zda byste je posadili na stojánky (konkrétní typ?) nebo navrtali přes stojánek na zeď?

Děkuju.
Pytkin (7947)|27.12.2014 01:18
ja som si zrovna nedavno kupil yamaha 755 model za 400 eur v alze a som strasne spokojny .. hrozne ma bavia internetove radia (vtuner) , lebo pred tym som mal stale problemy s primom .. a dalsia super vec je spotify .. vsetko ostatne samozrejme funguje jak vino , takze som strasne spokojny .. zapojil som na to repraky z HTX-22HD a fakt to hra jak vino ..
Iri (7)|27.12.2014 12:36
Pytkin: To ti přeju, Spotify je supr věc, taky bych ji tam rád měl, ale co jsem koukal na Onkya (které trochu preferuju), tak tam ten Spotify support je až pro vyšší tier repro soustav, takže nic.


Pánové musím se opakovat, ale opravdu bych Vám byl vděčný, pokud byste mi pomohli s výběrem té repro soustavy. Na netu je recenzí po málu a tak bych nerad koupil něco, co nebudu mít doporučené od "odborníků" :)

Narazil jsem na starší diskuze, kde namísto těchto Onkyo setů navrhovali výrazně lepší kombinaci za podobné peníze jako: (Pioneer VSX-421-K (už se neprodává) + Jamo S 426 HCS 3) nebo ( Onkyo TX-NR414 + Jamo S 426 HCS3)...
Pytkin (7947)|27.12.2014 14:24
Jo rozmyslal som nad onkyom 636, ktore malo tiez spotify .. Ale bolo o stovku drahsie ako tato yamaha ..tiez mam onlyo rad.. Ale cena rozhodla ..