Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Lepsi zvuk k TV?

PARASONIC (33)|5.12.2012 23:53
Tak DLNA to bude - popravde moc nevim jak se to chova protoze na htpc jedu klasickou sambu no :(
Tak lepsi zvuk nez TV maj i Geniusy za litr tot smutnou skutecnosti ktera je cenou za slavnou tenkost TV.

Resim nejake rozumne ozvuceni bydlim v normalnim dome se sousedy takze zvuk na bazi klasickeho zesiku + normalnivh beden neplanuju protoze by me desne lakalo to postet hlasitejc ;oD
vivid.sk (11472)|6.12.2012 00:06
[QUOTE=PARASONIC;434943] je cenou za slavnou tenkost TV.[/QUOTE]
nemyslim, ze to je len tym. Aj kedysi v casoch CRT nebol zvuk ziadna vyhra (aj ked bol v priemere lepsi - na vacsich TV zo stereo zvukom).
Problem je v tom, ze keby to vyrobca myslel vazne so zvukom, cena audia by predrazila TV o podstatnu cast ceny. A aj napariek tejto investicii by to nehralo tak dobre, ako realne bedne s velkou ozvucnicou.

[QUOTE=PARASONIC;434943]bydlim v normalnim dome se sousedy takze zvuk na bazi klasickeho zesiku + normalnivh beden neplanuju protoze by me desne lakalo to postet hlasitejc ;oD [/QUOTE]
Vacsina ludi hlada dovod, preco si danu vec kupit, ty hladas dovod, preco si ju nekupit - celkom zaujimave uvazovanie. Keby som takto rozmyslal, asi by som nemal nikdy nic, lebo aj ked pustis hlasnejsie obycajnu TV s chrchlakmi - susedia ju budu zarucene v panelaku pocut (ti, ktori maju nahluchlych starsich susedov, by vedeli rozpravat).
PanBongo (12)|6.12.2012 00:15
prosím místní studnici moudrosti o radu: (nechce se mi zakládat jiné vlákno), co si myslíte o tomto AVR systému, defacto setu 5.1 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ? měl bych to do místnosti 4x5m, k 60" plazme, děkuji za rady :)
vivid.sk (11472)|6.12.2012 00:17
To by mala byt "vyssia rada" uz diskutovaneho onkya. Cize plnohodnotny AVR + repro (potencionalne aj lepsie ako pri 22HDX).
PanBongo (12)|6.12.2012 00:22
právě mě trocha zaráží, že jsem na tento systém nenašel nikde na netu nějaké reference, nebo jenom možná útržky.. jako nedělám si nějaké super představy, že repro bude na vynikající úrovni, když asi samotné avr bude nad 10k, ale do místnosti, kde mi už teď dělá hodně 2.1 shit DK LG to asi bude dostačující, teda doufám.
PARASONIC (33)|6.12.2012 00:22
S6505 sem resil taky to je jedinej seriozni konkurent pro vstup do normalniho zvuku. Proto taky stoji 2x tolik co LG. Zesik parametrove peknej a to i co se featur tyka - uz i prehrava ze sitovejch zdroju a ikdyz uvadej ze ne i iOS ted sem koukal na app a i prej primo z telefonu ;) jo to uz zni jako pekna hracka cekam kdy se na to vykaslu a namisto toho LG koupim tohle ... Zatim v hlave valcim s cenovym aspektem protoze budu zaroven kupovat TV ;oD
vivid.sk (11472)|6.12.2012 00:26
[QUOTE=PARASONIC;434950]Proto taky stoji 2x tolik co LG[/QUOTE]
hlavne nema zbytocnosti ako BD mechanika a podobne (za ktore tiez platis) a ktore do takehoto systemu nepatria. Player sa vzdy riesi externe.
PARASONIC (33)|6.12.2012 00:41
No jo no. Ja vim ;oD
Nechavam se stale zlakat tim ze v recenzich dopadla ta sestava opravdu necekane slusne, ale uvedomuju si ze je to asi do znacne miry placebo :( kez by se to dalo nekde naposlouchat oboji :(
Jinak drobra recka 6505 http://translate.google.cz/translate?sl=auto&tl=cs&js=n&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.fwdmagazine.be%2Ffwd%2F144634%2Freview-onkyo-ht-s6505%2F
PanBongo (12)|6.12.2012 00:45
no výborně, já vůl nic nenašel :/

edit: jo to bude asi tou holandštinou.. no ten překlad je jak od mistra yody .)
vivid.sk (11472)|6.12.2012 00:46
Problem celeho nakupu vidim skor v tom, ze si to nemas kde seriozne porovnat. Hlucna predajna s elektrom sice nieje idealne miesto na dany ucel, ale aspon aky/taky obraz ti to poskytne. A malokto si domov kupi 2 zariadenia a jedno vrati.
PARASONIC (33)|6.12.2012 00:53
Puvodne to vzniklo tim ze sem se rozhod ze LG 3D TV ... Pak mi doslo ze 3D nemusi jit z meho HTPC kery ma 1.3 HDMI. Tak sem se zacal pidit co dela LG ze by se to zkombinovalo ... Vzpomnel sem si na to ze LG vykradlo tu cloveka z B&O tu z Bose a zacal se pidit ... Zkoumal zkoumal a recenze na BH7420P me celkem prekvapily ...
http://www.trustedreviews.com/lg-bh7420p_Surround-Sound-System_review
http://www.expertreviews.co.uk/home-entertainment/1293463/lg-bh7420p
PanBongo (12)|6.12.2012 00:56
no ja v měl možnost to v EW poslechnout.. subjektivně se mi reprodukce líbila (nejsem nějaký expert, ale srovnával jsem to se současným systémem LG2.1, za který jsem dal snad 5-6k), ovšem bylo to v hlučné prodejně, navíc se musí člověk porýpat v klidu v nastavení, atd.. ale zas na druhou stranu, podobný (konkurenční) systém za 15k neseženu ne?

edit: [QUOTE=PARASONIC;434960]Puvodne to vzniklo tim ze sem se rozhod ze LG 3D TV ... Pak mi doslo ze 3D nemusi jit z meho HTPC kery ma 1.3 HDMI. Tak sem se zacal pidit co dela LG ze by se to zkombinovalo ... Vzpomnel sem si na to ze LG vykradlo tu cloveka z B&O tu z Bose a zacal se pidit ... Zkoumal zkoumal a recenze na BH7420P me celkem prekvapily ...
http://www.trustedreviews.com/lg-bh7420p_Surround-Sound-System_review
http://www.expertreviews.co.uk/home-entertainment/1293463/lg-bh7420p[/QUOTE]

to sis měl radši koupit nějaké barbon pc a ládovat to z toho ne? btw: a jak s tím LG spokojený, neměls možnost to srovnat nebo aspoň poslechnout to onkyo?
PARASONIC (33)|6.12.2012 01:21
Bohuzel sem neslysel ani jedno neb nestiham :( takze se bohuzel drzim na teoreticke urovni recenzi proto sem se ptal tady na zkusenosti uzivatelu ...
Ja mam doma HTPC [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] bohuzel predpokladam ze ma 1.3 HDMI se kterym muzu na 3D zapomenout a vymenit nemam jak :( tak sem si rikal ze vezmu rovnou dve mouchy jedou ranou.
Drake89 (293)|6.12.2012 10:07
[QUOTE=vivid.sk;434841]Co riesis?
Drake89 uz ma doma Onkyo HTX-22HD a chrochtá si blahem :)
.[/QUOTE]

Pravda :) Po prvni neduvere k "drazsimu" ozvuceni jsem rad, ze me zdejsi forum dokopalo k zakoupeni Onkya HTX-22HD +SKS-22. Jsem z toho stale vyvalenej, protoze jsem si jeste nestihl poradne zvyknout :) Takze priste bych se nebal investovat treba i do neceho takovyho [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] s dobrou TV to musi byt taky supr zazitek :)
Pytkin (7947)|6.12.2012 14:03
a co teprv toto ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
vivid.sk (11472)|6.12.2012 14:30
To uz obsahuje (jemne osekany o nejake vstupy) AVR TX-NR609 + repro. Pokial to adekvatne zladia na zvuk AVR, nemusi to hrat zle, dokonca mozno lepsie ako hocijaky entry level set so stlpmi.
Co je vsak dolezite - vsetko su nezavisle komponenty (AVR/BD Player/Repro), ktore sa daju v pripade nutnosti vymenit/doplnit.
Radsej by som vsak kupil [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a doplnil nejakym slusnym MMC.
PanBongo (12)|6.12.2012 20:41
pánové ale tu už je jiná liga ne? jako do místnosti 4x5m bude nebo musí stačit onkyo s6505:)
vivid.sk (11472)|6.12.2012 20:43
Preco je v kazdom druhom prispevku spomenuta velkost miestnosti? Ako to suvisi s kvalitou repro? Slusne repro musia dobre hrat aj potichu.
Alebo vsetci jazdia s autami maximalnou rychlostou uvedenou v TP?
THeBaNDiT (497)|6.12.2012 21:01
[QUOTE=PARASONIC;434963]predpokladam ze ma 1.3 HDMI se kterym muzu na 3D zapomenout[/QUOTE]vobec nemusis: velka vacsina 3D filmov z NETu je vo formate 1080p half-SBS, teda dva obrazy v jednom obrazovom policku 1080p, takze v pohode prehravas cez hdmi 1.3 a telka si to spoji do 3D obrazu...
PARASONIC (33)|6.12.2012 21:34
[QUOTE=THeBaNDiT;435042]vobec nemusis: velka vacsina 3D filmov z NETu je vo formate 1080p half-SBS, teda dva obrazy v jednom obrazovom policku 1080p, takze v pohode prehravas cez hdmi 1.3 a telka si to spoji do 3D obrazu...[/QUOTE]

Super diky za upozorneni !!! ;)

Ted uz jen se poprat s dilematem volby zvuku ;oDD btw co sem procitam tak 414 od onkya celkem solidne topi :(
vivid.sk (11472)|6.12.2012 22:17
[QUOTE=PARASONIC;435044]co sem procitam tak 414 od onkya celkem solidne topi [/QUOTE]
To ale nieje realny problem pre spotrebic. Skutocne kvalitne zosilnovace tiez kuria a to podstatne viac.
Inak, co sa tyka aktualnej rady, problemy so zahrievanim vyriesili.
luiz (214)|7.12.2012 08:10
[QUOTE=vivid.sk;435041]Preco je v kazdom druhom prispevku spomenuta velkost miestnosti? Ako to suvisi s kvalitou repro? Slusne repro musia dobre hrat aj potichu.
Alebo vsetci jazdia s autami maximalnou rychlostou uvedenou v TP?[/QUOTE]
Aby jsi využil výkonné reproduktory a ocenil jejich zvuk, je třeba je dostatečně vybudit, jinak mrháš jejich potenciálem (nejkvalitnější zvuk z nich vyloudíš při hlasitosti, na kterou jsou stavěny).. Proto jsou do menších místností vhodnější kvalitní regálovky. Ty mohou mít ve výsledku lepší zvuk než nedostatečně buzené sloupy.
Drake89 (293)|7.12.2012 10:08
[QUOTE=Pytkin;434999]a co teprv toto ? [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

ouu, tak to uz je dobrej ranec :D ale kdyz da nekdo za TV treba 70tis a vic, tak proc ne.. ;)
vivid.sk (11472)|7.12.2012 11:20
[QUOTE=luiz;435074]nejkvalitnější zvuk z nich vyloudíš při hlasitosti, na kterou jsou stavěny[/QUOTE]
a to je aka?

[QUOTE=luiz;435074]Proto jsou do menších místností vhodnější kvalitní regálovky[/QUOTE]
To je dalsi mytus. Problem je v tom, ze adekvatne kvalitne stlpy z rovnakej rady ako regale stoja 2x tolko.


[QUOTE=Drake89;435090]ale kdyz da nekdo za TV treba 70tis a vic[/QUOTE]
ako s tym suvisi cena TV? Nejako mi nedochadzaju suvislosti.
Drake89 (293)|7.12.2012 11:46
[QUOTE=vivid.sk;435114]ako s tym suvisi cena TV? Nejako mi nedochadzaju suvislosti. [/QUOTE]
To je samozrejme jen muj nazor na to a muj pomer TV ku audiu
vivid.sk (11472)|7.12.2012 12:01
[QUOTE=Drake89;435118]To je samozrejme jen muj nazor na to a muj pomer TV ku audiu [/QUOTE]
To su uplne nezavisle veci (by si sa divil kolko ludi ma aparaturu v cene auta a doma pozera na CRT, naviac audio sa da pocuvat aj pri vypnutej TV).
luiz (214)|7.12.2012 12:16
[QUOTE=vivid.sk;435114]a to je aka?


To je dalsi mytus. Problem je v tom, ze adekvatne kvalitne stlpy z rovnakej rady ako regale stoja 2x tolko.


- to záleží na konkrétním reproduktoru a jeho charakteristice
- doporučuji ti navštívit nějaké hi-fi fórum, ten názor na mýtus ti lehce vyvrátí. Kvalitní regálový reproduktor je dražší než kdejaké sloupy, ale já jsem reagoval na tvůj údiv ohledně velikosti místnosti. Stojím si za tím, že velikost místnosti hraje při výběru typu beden svou roli.
Drake89 (293)|7.12.2012 12:28
[QUOTE=vivid.sk;435120]To su uplne nezavisle veci (by si sa divil kolko ludi ma aparaturu v cene auta a doma pozera na CRT, naviac audio sa da pocuvat aj pri vypnutej TV).[/QUOTE]
Rikam- muj nazor. Kazdy to ale ma jinak. Ja treba hudbu posloucham jen max v aute a v praci, oboji na obyc "chrastitkach". Takze pro me je primarni cil stale obraz :) Takze i proto jsem ochotnej dat vic penez za TV jak audio.. Ale to uz jsem psal, tak to nema cenu resit. Zatim jsem spokojen
vivid.sk (11472)|7.12.2012 12:36
[QUOTE=luiz;435124]Kvalitní regálový reproduktor je dražší než kdejaké sloupy[/QUOTE]
nekecaj ....
pozri si akukolvek ponuku serioznych vyrobcov:
konkretne (aby neboli dohady):

DYNAUDIO (Confidence)
stlp:
http://www.dynaudio.com/int/home_loudspeaker_systems/confidence/confidence_c2.php
cena: 13 000 euro.

adekvatny regal rovnakej serie:
http://www.dynaudio.com/int/home_loudspeaker_systems/confidence/confidence_c1.php
cena 7 300 euro.

dalsi vyrobca - B&W (800 series):

stlp (804 D):
http://www.bowers-wilkins.com/Speakers/Home_Audio/800_Series_Diamond/804-Diamond.html
cena: 3 250 euro

stlp2 (803 D):
http://www.bowers-wilkins.com/Speakers/Home_Audio/800_Series_Diamond/803-Diamond.html
cena 4 250 euro

regal rovnakej serie:
http://www.bowers-wilkins.com/Speakers/Home_Audio/800_Series_Diamond/805-Diamond.html
cena 2 250 euro


Takto by som mohol pokracovat dalej, ale to si vies dohladat aj sam. Plati to napriec vyrobcami a pri roznych urovniach, takze s tym nebudes mat problem.


[QUOTE=luiz;435124]doporučuji ti navštívit nějaké hi-fi fórum[/QUOTE]
to mi doporucovat nemusis :D

[QUOTE=luiz;435124]ale já jsem reagoval na tvůj údiv ohledně velikosti místnosti[/QUOTE]
Pocul som bedne v miestnostiach 4x3 metre o akych sa ti ani nesniva (a mne sa zial sniva, ale su naozaj nad zaplatitelny limit), opakujem - to, ze do malej miestnosti su vhodne jedine regaly je mytus. Odporucam riesit problemy inde (akustika), nasledne sa da pokracovat. Obzvlast, ak to niekto planuje pouzivat univerzalne (DK+Stereo).
luiz (214)|7.12.2012 13:07
Nemyslel jsem tím řadu stejného výrobce, to je snad jasné (proto to slovo "kdejaké"). A tvé příklady a jejich ceny jsou pro tazatele úplně jinde. Nikde jsem nenapsal, že jsou vhodné "jedině" regály. Jistě, že si můžeš koupit do 12 m2 sloupy, je to tvoje věc. Dle mého jsou rozumnější do malé místnosti regály + subwoofer. Ale tato debata zde nepatří, to je fakt.
vivid.sk (11472)|7.12.2012 14:41
[QUOTE=luiz;435135]Nemyslel jsem tím řadu stejného výrobce, to je snad jasné[/QUOTE]
no mne to jasne nebolo, vzhladom k tomu, ze som pri porovnani pisal, ze tym myslim rovnaku radu (vid prispevok 11:20).
Naviac tu plati jasna matematika. Pokial regal za 1000 euro hra "tak isto" ako stlp (rovnakej serie) za 2000 euro, tak si clovek, ktory ma obmedzeny rozpocet kupi regal. Ibaze v diskusii nikde nebola zmienka o cene.
Urcite je na zvazeni kazdeho, comu da prednost - naviac regaly su nutne pre DK doplnit subwoofrom, ktory uz v danej kvalite nestoji 5 korun.

Ale je to OT, len na doplnenie a upresnenie vyssienapisaneho.
PARASONIC (33)|7.12.2012 18:03
Myslim ze debata se zvrhla uplne jinym smerem nez smysl toho vlakna neb si pod lepsim zvukem k tv predstavuji cosi v cenove relaci do 10k (spise mene). To ze subac je dulezita komponenta je obecna fama kvalitnejsi sloupy basovou linku zvladaji skvele sami bez pomoci (zvladali drive zvladnou dal ;) vyjimku pochopitelne tvori znacky jako Bose kteri si na tom zalozili cele portfolio a umi to jako malokdo ovsem zvukove je to diametralne odlisny lvl vuci tomu o cem se tu bavime vsak i cena tomu odpovida ;)

Obednal sem si LG 7450 bral sem je za vyhodnych podminek tak naslednym prodejem neprodelam. Dam vedet jak jsou na tom snad pomuzu lidem co tu resi dilema ;) BTW v testu dTestu dopadl druhy z nevim kolika testovanych i dost odlisnych cenovych relaci (pri teto cene se pocita kazdy litr).
bavorak (1494)|7.12.2012 18:36
[QUOTE=vivid.sk;435002]Co je vsak dolezite - vsetko su nezavisle komponenty (AVR/BD Player/Repro), ktore sa daju v pripade nutnosti vymenit/doplnit.[/QUOTE]

no ja by som chcel kupit ten subwoofer a nikde ho neviem najst .....
Pytkin (7947)|7.12.2012 18:49
[QUOTE=Drake89;435090]ouu, tak to uz je dobrej ranec :D ale kdyz da nekdo za TV treba 70tis a vic, tak proc ne.. ;)[/QUOTE]

je to relativne .. mne to pripada zadarmo :)
breby (19)|14.1.2013 14:05
zdravim,
snad me nekdo odpovi .o)) Nedavno jsem koupil telku od Panasonicu TX-L42ET5 k tomu mam napojeny multimedialni centrum HD Dune Smart B1, zvuk telky je nic moc hlavne u filmu z centra, podle povidani tady doporucujete koupit repro Onkyo HTX-22HDX, ze se pak k tomu da pripojit cokoliv. No ja mam v planu koupit jeste 3D player. No abych se vymackl nejak me neni jasne jak bych to mel vse zapojit.
Jestli uvazuju spravne, centrum pres HDMI 1.3 do Onkya, budouci 3D do Onkya pres HDMI 1.4 a pak z Onkya vytahnout HDMI 1.4 do TV ktera ma ARC. Nebo bych to mel jinak zapojit? TV ma 3xHDMI + 1 HDMI ARC
Me pak zajima jestli se nebude hadat nejak zvuk kdyz jde z Onkya do TV a odtamtud zpet, pak kdyz pustim TV zapne se Onkyo samo nebo ho musim pustit? Dik moc za info .o))
KamilZ (10277)|14.1.2013 14:30
"Jestli uvazuju spravne, centrum pres HDMI 1.3 do Onkya, budouci 3D do Onkya pres HDMI 1.4 a pak z Onkya vytahnout HDMI 1.4 do TV ktera ma ARC." - přesně takto

"Me pak zajima jestli se nebude hadat nejak zvuk kdyz jde z Onkya do TV a odtamtud zpet
" - neboj, nebude :-)

"pak kdyz pustim TV zapne se Onkyo samo nebo ho musim pustit" - nevím, zkus se podívat jestli Onkyo podporuje HDMI CEC které tohle (mimo jiné) zajišťuje

edit: HDMI CEC se u Onkyo zřejmě nazývá RIHD, strana 53: http://www.intl.onkyo.com/downloads/manuals/pdf/htx-22hdx_manual_e.pdf
breby (19)|14.1.2013 15:33
Diks KamilZ
mam jeste jednu otazku a to umisteni subwoofru. Koukam do manualu a tam je psany ze by mel mit misto kolem sebe na 20cm? je to nutne? ja ho chtel zabudovat do TV stolku a mel by kolem sebe cca 5 cm. Nebo jak by musel byt vystrceny do prostoru aby fungoval normalne. pac jsem ho chtel dat do rohu stolku, prikladam obrazek budouciho stolku na TV. Stolek je v rohu mistnosti a rozmery cca 125x85x45.
https://plus.google.com/u/0/107542123866983593688/posts
tdlmarek (1566)|14.1.2013 16:08
[QUOTE=KamilZ;440967]"pak kdyz pustim TV zapne se Onkyo samo nebo ho musim pustit" - nevím, zkus se podívat jestli Onkyo podporuje HDMI CEC které tohle (mimo jiné) zajišťuje[/QUOTE]
Panasonic a Onkyo jsou kamarádi (zajímavost: v originálním balení Onkya jsou jako baterie dodávány právě Panasonic) a mají díky tomu kompatibilní i HDMI CEC. Funguje bezvadně na vypínání/zapínání, ovládání hlasitosti i přepínání vstupů. Totéž nemůžu říct o Samsungu, který se s mými zařízeními prostě nedomluvil.
HunterGtNet (148)|14.1.2013 17:39
[QUOTE=breby;440965]zdravim,
snad me nekdo odpovi .o)) Nedavno jsem koupil telku od Panasonicu TX-L42ET5 k tomu mam napojeny multimedialni centrum HD Dune Smart B1, zvuk telky je nic moc hlavne u filmu z centra, podle povidani tady doporucujete koupit repro Onkyo HTX-22HDX, ze se pak k tomu da pripojit cokoliv. No ja mam v planu koupit jeste 3D player. No abych se vymackl nejak me neni jasne jak bych to mel vse zapojit.
Jestli uvazuju spravne, centrum pres HDMI 1.3 do Onkya, budouci 3D do Onkya pres HDMI 1.4 a pak z Onkya vytahnout HDMI 1.4 do TV ktera ma ARC. Nebo bych to mel jinak zapojit? TV ma 3xHDMI + 1 HDMI ARC
Me pak zajima jestli se nebude hadat nejak zvuk kdyz jde z Onkya do TV a odtamtud zpet, pak kdyz pustim TV zapne se Onkyo samo nebo ho musim pustit? Dik moc za info .o))[/QUOTE]

panasonic 47et5e a onkyo 22hdx+22sks funguje perfekne zapinani aj vypinaní a s mmc dts-hd filmama supr
vivid.sk (11472)|14.1.2013 19:35
[QUOTE=breby;440974]ja ho chtel zabudovat do TV stolku a mel by kolem sebe cca 5 cm[/QUOTE]
\\/

Vyvaruj sa umiestnenia subu do rohov miestnosti (a to plati aj pre repro) a do akejkolvek skrinky!
Tu je odporucanie priamo od najznamejsieho vyrobcu SW Velodyne.
breby (19)|14.1.2013 21:00
[QUOTE=vivid.sk;441027]Vyvaruj sa umiestnenia subu do rohov miestnosti (a to plati aj pre repro) a do akejkolvek skrinky!
Tu je odporucanie priamo od najznamensjeho vyrobcu Velodyne.[/QUOTE]

hmm, pokusim se neco vymyslet, aby byl umisten lip, jinak jsem v prizemi takze by jedine skakali kompoty pod nasim bytem .o))
dotaz jak je vysoky subwoofer vcetne nozicek? jestli je to 337 mm

-------------------------------------------
koukal jsem po netu, nasel jsem tuhle sestavu Onkyo HT-S3505, ma nekdo zkusenosti? ja bych zatim vyuzil 3.1 na 5.1 nemam misto ( zatim ), je mezi Onkyo HTX-22HDX a Onkyo HT-S3505 velky rozdil?
cujou2 (106)|16.1.2013 18:59
Zdravím všechny.

Zakoupil jsem plasmu Samsung PS51E550 (žádné bzučení či kolísani jasu), a mám ji v obyváku, jsem od ní asi tak 2.5m. Teď uvažuji nad ozvučněním. Nemám žádné blueray ani o ničem takovém nevažuji, chci hlavně přehrávát filmy přes usb, či po dokoupení wifi adaptéru přes wifi dlna?). U kompu mám zapojené Logitech z5500 (ani zadní repráky nemám vzadu, ale jaksik na boku) a zdá se mi to asi i zbytečné když už mám TV tak se budu dívat na filmy asi tam.... Uvažoval jsem o zde zmíněném ONKYO, ale zdá se mi to asi zbytečné když můžu přes optiku zapojit do TV zmíňené z5500. A k počítači uvažuji že koupim Microlab Solo 7C ( recenze : http://www.overclock3d.net/reviews/audio/microlab_solo_7c_review/1). Mám to tak udělat, nebo Koupit Onkyo 2.1 a vzít u Logitechu střední a zadní a dát je k tomu onkyo? jde to tak vůbec? Ale u PC by mi zůstal asi zbytečně velký basák logitech. Tak teď nevím....

OT: Jinak nevíte proč nenaladím ani jeden program v HD? -jsem z Ostravy a mám zapojenou nějakou pokojovou anténu.

Díky moc za případné rady.
KamilZ (10277)|16.1.2013 19:29
Než DLNA a ještě k tomu přes WiFi tak raději natáhni z PC HDMI kabel.

OT: Pořiď si rozumnou externí anténu a ne indoor šmrdlátko, na to asi nic jiného poradit nedá.
THeBaNDiT (497)|16.1.2013 20:05
[QUOTE=cujou2;441268]Uvažoval jsem o zde zmíněném ONKYO, ale zdá se mi to asi zbytečné když můžu přes optiku zapojit do TV zmíňené z5500. Mám to tak udělat, nebo Koupit Onkyo 2.1 a vzít u Logitechu střední a zadní a dát je k tomu onkyo? jde to tak vůbec?[/QUOTE]tak ak by ti aj sli k tomu ONKYU pripojit ako zadny par repraky z Logitechu, bolo by to velmi nevyvazene (zvukovo), taketo riesenie nemozno odporucit.

Ak ti mozem poradit, ked uz mas tie Z5500, pripoj ich k telke a pouzivaj. Otazka znie, ci dokaze tvoja telka pustat cez digitalny vystup (optiku) von 5.1 zvuk, pretoze ak nie, tak ani spominane ONKYO ti nepomoze - v takom pripade je jedinou cestou zakupit nejake MMC. A k tomu by som opat odporucil skusit tie Z5500 (ony su to repraky zamerane najma na filmy).
cujou2 (106)|16.1.2013 20:51
Hdmi z PC je nereálné, pres 2 místnosti. Múzu jedině tedy zapojit ethernet kabel z routeru. Ale internet stejně nemám v plánu moc v TV pouzivat. A jak tedy mohu spojit Note 2 Když pripojim USB kabel tak nereaguje. Myslel jsem že nějak přes WiFi ale to asi potřebuji ten adaptér.

Jinak k tomu zvuku v manuálu se dočítám o DTS 2.0 + digital out, ale pak u audio decoder píše u WMA supports up to 5.1.

No a kdyby TV tedy nevysílala v 5.1 z5500 maji ten svůj decoder n kde bych nastavil Dolby Movie a ten by to předělal na 5.1 nebo ne? Nechce se mi kupovat MMC.

---------- Doplněno v 20:51 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 20:50 ----------

Hdmi z PC je nereálné, pres 2 místnosti. Múzu jedině tedy zapojit ethernet kabel z routeru. Ale internet stejně nemám v plánu moc v TV pouzivat. A jak tedy mohu spojit Note 2 Když pripojim USB kabel tak nereaguje. Myslel jsem že nějak přes WiFi ale to asi potřebuji ten adaptér.

Jinak k tomu zvuku v manuálu se dočítám o DTS 2.0 + digital out, ale pak u audio decoder píše u WMA supports up to 5.1.

No a kdyby TV tedy nevysílala v 5.1 z5500 maji ten svůj decoder n kde bych nastavil Dolby Movie a ten by to předělal na 5.1 nebo ne? Nechce se mi kupovat MMC.
tdlmarek (1566)|16.1.2013 21:09
[QUOTE=cujou2;441298]Hdmi z PC je nereálné, pres 2 místnosti. Múzu jedině tedy zapojit ethernet kabel z routeru.[/QUOTE]
Co přesně je na tom nereálné?
cujou2 (106)|16.1.2013 21:23
No je to z jednoho konce bytu na druhy cca 20m. A to bych musel mít zapnuté i moje nenažrane PC..... To už asi raději mmc . Ale asi si vystačim s tím propojením Samsung + logitech jen jak to bude s Tim 5.1....
A ty microlaby solo 7c OK? Nebo k Tomu PC zase nejaky Logitech 2.1 z623 (Cca. 4tis.). Na PC se posloucha Pink Floyd a Drum and Bass + sem tam hry a seriály
KamilZ (10277)|16.1.2013 21:25
[QUOTE=cujou2;441298]A jak tedy mohu spojit Note 2 Když pripojim USB kabel tak nereaguje.[/QUOTE]
Prosím o překlad... Co je "Note 2"? K čenu to připojuješ?
cujou2 (106)|16.1.2013 21:28
Myslím Samsung galaxy note 2. Chci ho připojit k Tv. Přes USB nenajde. Chci to spojit bezdrátově. Pres to DLNA ale k tomu potřebuji asi ten adapter ne
vivid.sk (11472)|16.1.2013 21:34
[QUOTE=cujou2;441308]Pres to DLNA ale k tomu potřebuji asi ten adapter ne [/QUOTE]
???

Potrebujes DLNA server v telefone, napriklad tento, nasledne si mozes v TV pozerat foto/video/hudbu zo smartfonu.
Nutnou podmienkou je, ze TV aj smartfon mas na jednej lokalnej sieti.