Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

X trend et6500/9500

Pytkin (7947)|8.4.2013 19:21
[QUOTE=nesmělí;452661]
Já teda jo.Jenom jeden příklad pro někoho možná blbost.Zastavení nahrávání přes tlačítko nahrávání zastavit nahrávání potvrdit,nedej bože zastavit nahrávání z časovače proklikat se přes časovač a dát dokonce smazat aby se to zastavilo potvrdil mě to i prodejce.No neni to kravina k čemu slouží tlačítko stop snad zastavit ne? jak u Vanta stop vyberu co a konec.
[/QUOTE]

no ved to tu mas tiez .. das cervene tlacitko a vybehne ti menu , kde mas zastavit hned alebo po nejakej dobe , alebo v urcity cas .. atd .. pripadne tam vidis aj dalsie ponuky , ak je to z casovaca , alebo ak nahravas dalsie programy naraz .. neviem si predstavit nic jednoduchsie ..

---------- Doplněno v 19:21 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:20 ----------

[QUOTE=jarino1978;452672]je síce pravda to, čo píšeš, tiež som zažil všeličo, ale on má Vantage HD a to je predsa trochu iná káva. Vantage HD mám doma aj ja, viem, že to má ten STB premakané, špičkové a jednoduché ovládanie.[/QUOTE]
jo pisal som ze vantage som v rukach nemal .. mal som len take bezne primace .. a to bola vzdy velka tragedia .. grafika jak stanek s klobaskami a menu , ze by sa jeden posral .. fakt zle ..
nesmělí (16)|8.4.2013 22:54
[QUOTE=Pytkin;452685]no ved to tu mas tiez .. das cervene tlacitko a vybehne ti menu , kde mas zastavit hned alebo po nejakej dobe , alebo v urcity cas .. atd .. pripadne tam vidis aj dalsie ponuky , ak je to z casovaca , alebo ak nahravas dalsie programy naraz .. neviem si predstavit nic jednoduchsie ..[/QUOTE]
Prosím můžeš prosím vyzkoušet ZASTAVIT program spuštěný z časovače před jeho skončením?ZASTAVIT ne smazat abych to zastavil.Napiš mě potom přesný postup co dělám blbě,nebo mě prostě nefunguje ovladač?Ještě odpověď přímo od prodejce./Zastavení nahrávek se provádí opět tlačitkem record a volbou zastavit nahrávku. Pokud půjde o záznam z časovače, bude možná třeba provést vymazaní záznamu v časovači. Ručně spuštěné nahrávky jdou ale vždy zastavit přes record a zastavit nahrávku./Tak nevim.Mě to připadá nelogický něco mazat i když to najdu v koši ale co když bude nastavený koš hned mazat.Myslím že jsem to tam někde zahlídl.Jsou to jenom postřehy co mě celkem vadí,ale rád se nechám poučit od zkušenějších od toho jsou fóra či ne.
nesmělí (16)|8.4.2013 23:24
[QUOTE=vomic;442673]ted jsem porovnával nahrávku z disku Vantage HD a ta je cca 3x menčí při pro mě stejné kvalitě[/QUOTE]

[QUOTE=KamilZ;442698]Ad 2) Nemám a neznám Vantage, ale troufám si tvrdit, že pokud nahraješ stejný kus záznamu (stejný kanál, stejný čas), tak bude nahrávka z Xtrend i Vantage +- pár MB stejně velká [/QUOTE]

Jen jsem odzkoušel bo mě to zajímalo pučil jsem si druhou kartu a nahrál nějakých 16min13sek na obou přístrojích najednou stejný čas,program atd...Nova HD.

Úplně stejná velikost.Nevím jak k té nižší velikosti kolega došel ale i dle mě to musí bejt totožná velikost na obou strojích.
Pytkin (7947)|8.4.2013 23:37
Pockaj.. Ak sa nahravka nahrava cez casovac, tak skutocne ju zmazes v casovaci .. Na disku ale ostane.. Ak sa casovac opakuje, mozes to zastavit a vybrat co dalej..
jirka106 (77)|9.4.2013 12:01
Kluci co se týká nahrávání,tak asi takhle:Když nahráváš z časovače,tak zastavíš nahrávání v časovači jak píše Pytkin ale nahrávka neskončí v koši,ale v nabídce nahraných filmů na HDD-až tam si ji následně můžeš smazat.Další možnost jak zastavit jakékoli nahrávání je přejít opět na nabídku filmů na HDD křížem na ovladači najedeš na položku kterou chceš zastavit a tam červeným tlačítkem dát smazat-tím se nahrávka zastaví,ale nahrávka v nabídce zůstane,až opětovným zmáčknutím červeného tl.ji smažeš do koše.
Jinak NESMĚLÍ pokud potřebuješ s něčím poradit napiš a společně to vyřešíme,prodávat tuhle mašinku by byla opravdu velká škoda.
nesmělí (16)|9.4.2013 20:34
Ahoj všem.Nejprve se chci omluvit za mylnou informaci že když dám smazat v časovači abych zastavil nahrávání z časovače se to uloží do koše.Nemám pravdu blbě jsem se díval tak promiňte.
Nic to ale nemění na tom že na to má být tlačítko stop a je to hodně mačkání abych něco zastavil.Pro mě nelogické výrobce by se měl zamyslet.U všeho co jsem měl kdy doma bylo tlačítko stop tlačítko stop(nahrávání,přehrávání).S prodejem ještě počkám bo se mě podařilo to že obraz je fakt dobrej (zatím jediný+).Dokonce se mě podařil stáhnout nějakej plugin nebo jak se tomu říká že tam můžu obraz upravit(barvy,kontrast,šum,atd).Jestli teda můžu jarino1978 a jirka106 tak bych se kdyžtak ozval na SZ abych to tady nezasíral stupidníma otázkama a stupidni určitě budou.Předem dík.
jarino1978 (8045)|9.4.2013 21:12
tak k obrazu som rád, že je to +. Ja som bol takisto maznaný Vantage HD, ale Xtrend má viac, aj čo sa týka obrazu. Ten plugin, čo si stiahol ti môže pomôcť doladiť obraz ( video enhancer). Ja ho ale nepoužívam.
Inak kludne píš sem, možno tu príde niekto, koho budú tie ( aj keď podľa teba stupidné ) otázky zaujímať a pomôže mu to.
Inak k tomu nahrávaniu. Napíš, akým spôsobom nahrávaš... Ja používam napr. voľbu auto stopu po skončení programu....
Ale najviac toto : timeshift, čiže len stlačím tlačítko pauza na DO a hotovo...Na Vantage to bolo myslím tlačítko f2.
nesmělí (16)|10.4.2013 20:47
Dobrý večer.Tak zkusím nějakou stupidní otazku s chvějícím se srdcem že mě odkážete zas na nějaký pročítání stránek.Já už mám v tom takovej maglajs že už ani neumím číst.Já potřebuju prostě nějakou odpověď jednoducou aby to pochopil vidlák jak já.Pomaloučku krok po kroku.Nejsem žádný kovaný linuxák jak asi většina z vás,požívám win7.Takže jde propojit PC s Xtrend jinak než přes FTP.Jakási Samba.Co to je, co to umí, jak to zprovoznit,kam instalovat hlavně jak ,Do PC do Xtrendu nebo do obého.V Xtrendu se mě nějak podařilo že vidím ikonu svého PC ale nejde otevřít.Co to je je to k něčemu.Můžu z Xtrendu prohlížet,přehrávat soubory(složky)dodnes nevím co je co,z mého PC třeba video nebo naopak.Přes FTP video v Xtrendu nespustím nebo nevím jak.U Vanta jsem přes usb mohl spustit nahrávku v PC tam ju třeba sesříhat uložit a ve Vantu vymazat.Je něco možné i tady?
XBMC,NAS.Co to je k čemu je to dobrý.Nějak jsem tam zprovoznil toto.Co to je, je to k něčemu?Já vás varoval,tak prosím trochu soucitu.
Stream.JPG
KamilZ (10277)|10.4.2013 21:06
Samba je (pro Tebe) tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434517&viewfull=1#post434517 (druhá odstavec). Tím pádem je jasné, že ve Windows to nijak nezprovozňuješ, protože to je jejich nativní věc. Akorát stačí mít správně nakonfigurované sdílení (adresáře, uživatele), viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31353-Sencor-SHR-9600T?p=408758#post408758 . Jak to rozběhat v Linux STB jsem psal zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32247-Vu-duo-samba-server

PS: Na věci typu "co je samba" používej Google...
Pytkin (7947)|11.4.2013 00:21
v primaci si len doinstalujes modul samby a zazdiela sa ti interny harddisk von .. cize sa priamo z windowsu (bez ftp) pripojis na disk .. stahujes nahravky .. kopirujes .. atd .. akoby si sa pripojil na hocijaky iny pocitac v sieti ..
jirka106 (77)|11.4.2013 09:54
Co se týká toho sestříhávání nahrávek v receivru,jde to přes plugin EMC /Enhanced movie center/Najedeš na nahrávku/dáš menu/v nabídce si vybereš editor střihu,označíš co chceš vymazat,pak provést střihy a hotovo.Je to jednoduchý asi ale bude záležet na tom jaký máš Image.Já jedu na Open PLI 3.Každopádně je lepší si to na nějaké zkušební nahrávce vyzkoušet.
Image zjistíš tak,že dáš menu/informace/informace o přístroji.
ucetni (312)|13.4.2013 12:30
ZDRAVIM.
dotaz1: aký je najvhodnejší disk do tohto prijímača? /kapacita,rozhranie,otáčky,značka)
dotaz2: budú fungovať v tomto prijímači nové skylink karty M7?

DIK.
jim22 (9)|13.4.2013 16:56
Mám tento příjímač doma seagate pipeline na ten mi to nahrává bez problémů kapacita v návodu je až až 2 TB já mám 1 tb ty nové karty m7 fungují jen v certyfikovaných čtečkáchách irdeto doporučoval bych kartu skylik ice ušetříš si spoustu problémů
nesmělí (16)|14.4.2013 16:02
Dobrý odpoledne.Jelikož zde opravdu nikdo nedokáže poradit jak na co.Krok po kroku,třeba zde.
[QUOTE=Pytkin;453190]v primaci si len doinstalujes modul samby a zazdiela sa ti interny harddisk von .. cize sa priamo z windowsu (bez ftp) pripojis na disk .. stahujes nahravky .. kopirujes .. atd .. akoby si sa pripojil na hocijaky iny pocitac v sieti .. [/QUOTE]
Kde stáhnu,jak nainstaluju,jak a kde nastavím, kde přepíšu jakýsi ty vtákoviny,jsem řikal že o tom nemám páru.Stačilo by možná na jednu věc navést pak bych se už třeba u dalších chytil.Já vím použij Google!!!
Trochu jsem zkoušel a našel toto.V tom mě alespoň jde spustit video xtr v pc a udělat zo pár capů.O to mě jde abych nemusel kopírovat kvuli pár capům třeba 3 Gb.
Akorát ta rychlost je tam tragická.No jinak dík za pomoc,zkusím to jinde,ale stejně asi pude z baráku.
netdrive.JPG
KamilZ (10277)|14.4.2013 17:45
Zase nemůžeš čekat, že Ti zde budeme psát stylem stiskni šipku dolů, potom 2x OK, pak 2x doleva atd. Ty jsi jen spustil obyčejného FTP klienta a ne Sambu. Ale pokud Ti stačí, tak OK, nicméně Samba je podstatně příjemnější. Pokud ani nevíš, co je to FTP klient, tak je to opravdu těžké radit :-(, nechápej to blbě, neznáš opravdu žádné základy a ani detailním nasměrování jak se ukázalo zřejmě nepomůže.
V tom případě je pro Tebe ideální uzavřený typu Technisat systém s proprietárním vzdáleným klientem, u kterého nemusíš nic konfigurovat.
Pytkin (7947)|14.4.2013 18:36
Nesmeli: nepoznam xtrend a jeho imidze.. Mam doma len dreambox, ipbox a alien.. Vsade je enigma2 (ako v xtrende).. Vsade je daky manager balickov.. Proste v menu nabehnes na nejaky update, alebo install plugin.. Vrutis sa tam.. A hned sa ti vyhodi zoznam vsetkeho mozneho .. Camy, skiny, settingy, utility.. Tam staci len najst samba server a stalcit install.. Kludne mozes mat sambu ako priamu sucast imidzu, a mozno len treba zapnut jej service..
nesmělí (16)|14.4.2013 20:57
[QUOTE=KamilZ;453663]Zase nemůžeš čekat, že Ti zde budeme psát stylem stiskni šipku dolů, potom 2x OK, pak 2x doleva atd.[/QUOTE]
To by bylo boží
[QUOTE=KamilZ;453663] Ty jsi jen spustil obyčejného FTP klienta a ne Sambu. Ale pokud Ti stačí, tak OK, nicméně Samba je podstatně příjemnější.[/QUOTE]
To vím ale jde mě v tom spustit video z xtrendu ve filezilla mě to např nejde nebo nevím jak.To víž že bych tu sambu rád vyzkoušel ale mno nevímjak.
Pro Pytkin-Vsade je daky manager balickov.. Proste v menu nabehnes na nejaky update, alebo install plugin.. Vrutis sa tam.. A hned sa ti vyhodi zoznam vsetkeho mozneho .. Camy, skiny, settingy, utility.. Tam staci len najst samba server a stalcit install.. Kludne mozes mat sambu ako priamu sucast imidzu, a mozno len treba zapnut jej service..
V přijímači mám nastahovaný už samý samba samba samba asi 5x dle adresáře ale jak to spustit,.
Základní znalosti ohledně třeba PC myslím mám.Taky jsem začínal od ničeho,postupem času se naučil,instalovat systém,flashnout bios,obnovit data po havárii,módnout bios,(to sem asi neměl psát),osekat instalační CD W XP na 300 Mb ze 700 MB,pracovat s HD videem atd...Se sítí a sdílením jsem nikdy nepracoval,ale pozor vše je to Windows ne LINUX takže to je asi u mě ten problém.Prostě Linuxákom to příde jednoduchý.Mě ne.Sorry.Prostě mě to ta dutá palica nebere.
KamilZ (10277)|14.4.2013 21:26
Ne, jediná věc, kterou teoreticky z Linuxu můžeš potřebovat, je upravit konfigurák Samby (pokud to bude nutné, neznám, jaký má Tvůj image výchozí) a nakopírovat ho (třeba přes FTP) do přístroje na místo, kde má být (a to bude na 99.9% buď /etc/samba/smb.conf nebo jen /etc/smb.conf, podívej se podle existujícího). Poměrně průhledný vzor toho konfiguráku jsem Ti zde dával. Jinak Linux ani neuvidíš, pokud nebudeš třeba potřebovat instalovat pluginy mimo standardní repository image. Víceméně vše je jen o uživatelském klikání v menu.
Pytkin (7947)|15.4.2013 00:11
samba modul pre enigmu by mal defaultne zasharovat disk .. cize ziadny konfig neni treba menit .. nechapem , preco tu nepise daky uzivatel xtrendu ..
jirka106 (77)|15.4.2013 08:50
Můžu z Xtrendu prohlížet,přehrávat soubory(složky)dodnes nevím co je co,z mého PC třeba video nebo naopak.

Múžeš třeba tak,že do adresního řádku prohlížeče napíšeš ip adresu boxu..192.168.1......


Jinak všechno potřebný najdeš tady:http://forum.satdigitalne.cz/, sekce Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00.
ucetni (312)|15.4.2013 20:31
[QUOTE=jim22;453523]nové karty m7 fungují jen v certyfikovaných čtečkáchách irdeto doporučoval bych kartu skylik ice ušetříš si spoustu problémů[/QUOTE]

takže žiadna možnosť to rozchodit cez oscam? na slovensku ice karty nepredávajú, len čisté irdeto a hlavne už väčšina obchodov už iba M7. čo kúpiť k xtrendu?
ucetni (312)|25.4.2013 21:00
tak dnes som štastný majitel xtrend et4000. nahratie obrazu + cccam , nastavenie tunera a za 5min som pozeral na tv ako vyoraná myš. obraz ako víno. proste špica. normálne som pozeral nejaký serial na markíze v hd, čo som nikdy predtím nerobil :-D. ešte musím ponahrávať nejaké pluginy. ktoré doporučujete?:)
jarino1978 (8045)|25.4.2013 21:14
no vidíš. inak keby si mal min. et6500, tak by bol obraz ešte lepší. inak tie pluginy...
ak nemáš, v prvom rade archív cz/sk programov : https://code.google.com/p/archivy-czsk/downloads/list

Inštaluješ cez ETCC.

No a včera som testol : http://forum.satdigitalne.cz/viewtopic.php?f=290&t=7676

Odporúčam, hlavne kvôli zaujímavým pluginom a pod.
Palaricek (2)|26.4.2013 07:35
Jarino, mam ET 9000 a ted nove mam i ET 4000 a rozdil v obrazech jsem nezaznamenal, tak predpokladam, ze u ET 6500 bude stejny jako u vsech Xtrendu (Clarke-Techu).
Jedinym omezenim je procesor u ET 4000, je to trosku pomalejsi stroj, ale zvlada vsechno, a mozna absence interniho HDD. Osobne mam u ET4000 prez USB hub napojen flashdisk na picony a skiny pro HD Glass a pak zbytek jako hudbu a filmy na 3,5 HDD.

Vse facha v pohode.

Pro ucetni: k pluginum snad skin od HD Glass, EPG jedine Cool Tv Guide, na pocasi Foreca, sikovny je rovnez plugin CSFD, a kdo potrebuje priradit tlacitkam svoje predvolby pak Multiquickbutton.
No a ke skinu se hodi nejake hezke picony.
http://www.ab-forum.info/viewforum.php?f=151

Hodne zdaru.
ucetni (312)|26.4.2013 15:07
pri inštalácii toho hd glass skinu sa držať tohto návodu? http://www.ab-forum.info/viewtopic.php?p=465720#p465720

ostatné pluginy inštalovať cez usb klúč? čo je ETCC? Môžeš mi ho poslať?
ucetni (312)|30.4.2013 21:34
prosím nejaky tip na dobre stream tv.:BB:
jarino1978 (8045)|9.5.2013 17:31
od včerajška funkčné nové jadro Kernel 3.8.7 :)
ucetni (312)|9.5.2013 18:10
[QUOTE=jarino1978;456432]od včerajška funkčné nové jadro Kernel 3.8.7 :)[/QUOTE]

je nejake vylepšenie?
dawie (90)|18.7.2013 09:36
Zdravím,

mno, chtěl jsem položit otázku pro výběr nového STB....zda-li ET6500 nebo VU+Solo2, ale pro přeletění tohoto vlákna asi zbytečné :-o
Je to Solo2 opravdu tak mizerné??? Oproti ET mě na něm láká (pominuli twin tuner) 1x Cl slot a gigová LAN (přenášení nahrávek do PC)

Předem dík za přpomínky/návrhy
bastlir (3245)|25.7.2013 01:27
Mě zajímá názor majitelů ET9500, jestli by si raději nepořídili "VU+ Duo 2". Dík
Dagy2 (3153)|25.7.2013 15:04
Prispejem do tejto dynamicky sa rozvíjajúcej diskuzie: myslím, že na parabole bola recenzia k VU uvedená titulkom "...nic než výkon". Po necelých 10 dňoch čo som ho vyhodil môžem plne potvrdiť. Na čo je ti auto s motorom 500 koní keď mu chýba základná vec ako sú nápravy? U VU (konkrétne Solo2) je to podobné.
bastlir (3245)|25.7.2013 21:49
[QUOTE=Dagy2;462925]Prispejem do tejto dynamicky sa rozvíjajúcej diskuzie: myslím, že na parabole bola recenzia k VU uvedená titulkom "...nic než výkon". Po necelých 10 dňoch čo som ho vyhodil môžem plne potvrdiť. Na čo je ti auto s motorom 500 koní keď mu chýba základná vec ako sú nápravy? U VU (konkrétne Solo2) je to podobné.[/QUOTE]

OK, ale mně se jedná Duo 2, což je nástupce Solo 2
Dagy2 (3153)|26.7.2013 15:51
[QUOTE=bastlir;462945]OK, ale mně se jedná Duo 2, což je nástupce Solo 2[/QUOTE]

Dovoluji si oponovat - ne nástupce ale pokud VU Solo2 je Škoda 105L, VU Duo2 bude Škoda 120L.
Pokud budou mít solo a duo stejný obraz jako měly 105-ka a 120-ka stejný podvozek, pouze silnější motor tak to bude stejně (ne)použitelné.
bastlir (3245)|27.7.2013 01:02
Takže jestli jsem to dobře pochopil, pak bude jasnou volbou Xtrend ET9500. :-)
KamilZ (10277)|27.7.2013 06:50
Počkej si na nějaké recenze na Duo2, takto paušalizovat to nejde. Mimo Solo2 jsou VU+ hodně chváleny. U Solo2 někdo kritizuje obraz, někdo ne (já ho v rukách neměl) a na začátku měl problém s drivery na tunery, ale ty byly rychle opraveny. Pokud bude Duo2 obrazově OK, tak není o čem, cenový rozdíl zase tak velký není.Ale i tak můžeš zvážit, co potřebuješ přesně za funkce. Duo2 je i částečná náhrada za MMC a NAS, díky rychlé LAN a +- 35MB/s přenosu na HDD.

edit: klapaciuss (předpokládám, že to je i "náš" klapaciuss) jinde psal: [QUOTE]Moje osobí zkušenost s Duo2 je zatím co se funkčnosti týče zcela pozitivní. Obraz lepší než na Technisat ISIO S1, je to asi tak 10x rychlejší a softwarové možnosti jsou nekonečné. S BH 2.0.4 je Duo2 navíc velmi stabilní. Je to konečně něco na úrovni doby. Zatím všemu chyběl výkon. K ceně. Je to citelně levnější než Dreambox 7020HD, který je ovšem výkonově výrazně slabší...[/QUOTE]
Třeba se zde ozve, obzvláště porovnání s Technisatem mě překvapilo. Na případnou diskuzi založíme nové vlákno.
klapaciuss (314)|27.7.2013 18:42
Ano, jsem to já.

Dlouho jsem o Duo2 uvažoval, i když ještě ani nebyl na trhu. Dost mě znejistily diskuse na Netu ohledně obrazu na Solo2 a teď částečně také na Duo2. Když jsem si přečetl názor Dagyho na Solo2, byl jsem rozhodnut se na Duo2 vykašlat (Dagyho příspěvky čtu delší dobu ve vláknu o Technisatu ISIO a vím tedy, že jeho názory mají váhu). Nicméně nakonec jsem neodolal a rozhodl jsem se Duo2 osobně vyzkoušet. A dobře jsem udělal.

Po týdnu užívání mohu pouze říci, že negativní názory na obraz na Duo2 nechápu. Pro mě je obraz ve srovnání s Technisat Digit ISIO S1 lepší. Ne o třídu, ale přesto zřetelně. Rozdíl je v dynamice obrazu, vnímání hloubky ostrosti záběru a přirozenosti barev. Pokud se zaměřím na SD materiál, tak například ISIO podává SD velmi dobře, ale třeba na ČT24 je vidět, že používá agresivní zdůraznění obrysů, takže písmo na spodním řádku je sice dokonale ostré (v rámci možností SD), ale také kostrbaté s neplynulými obrysy. U Duo2 působí ČT24 subjektivně minimálně stejně dobře, ale písmo má nenarušené obrysy. Navíc ve studiu ČT24 na Duo2 jsem schopen rozeznat náznaky hloubky obrazu. U ISIA působí obraz studia více uhlazeně (patrně vlivem silného obrazového procesingu), což se sice může někomu líbit, na druhou stranu to trochu zamlžuje vnímání obrazové hloubky. Mluvím o ČT24, ale platí to o jakémkoliv SD kanálu. HD materiál je zobrazován také mírně přirozeněji než na ISIO, hlavně dynamika barev a ostrost je to, co si divák ve srovnání s ISIO uvědomí. Ale přiznávám, že tady jde o malé rozdíly. Testováno při výstupu HDMI nastaveném na 1080i50 a později 1080p50. Závěry jsou stejné pro obě nastavení.

Solo2 jsem nikdy v běhu neviděl, tak nedokážu posoudit rozdíly mezi Duo2 a Solo2. Přemýšlím proč se objevují negativní ohlasy na obraz. Zřejmě pojem kvalitní obraz je natolik subjektivní, že to, z čeho je jeden nadšen druhý považuje za grc. Navíc je zde taky možný návyk na typ obrazu dosud používaného přijímače. Někdo má rád líbivý superzprocesovaný obraz a nevadí mu, že není zcela přirozený. Těžko říci.

Mám možnost přímého srovnání ještě se superlevnou Arivou 252 (kdosi prohlašoval, že obraz je u VU na úrovni levných přijímačů za 100 dolarů). Přesto, že vzhledem k ceně je Ariva 252 vynikající přijímač, jehož obraz bez možnosti přímého srovnání uspokojí většinu průměrně náročných uživatelů, tak ve srovnání s ISIO a tím více Duo2 jde o nižší ligu.

PS: Mám starší 40ti palcovou "hloupou" TV Samsung, která má kvalitní panel, pouze průměrný tuner a omezené možnosti vlastního procesingu v oblasti kompenzace pohybu. Možná, že v tom je příčina toho, proč jsem s obrazem spokojen a jiní ne. Moje TV prostě zobrazí to, co do něj Duo2 pustí (při výstupu 1080p) a nic dalšího se signálem nedělá.
KamilZ (10277)|27.7.2013 19:03
Díky za informace. Pro ostatní - případné další pokračování prosím pište zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33341-vu-solo2-a-duo2/, tohle vlákno necháme Xtrendu. A zrovna jsem tam napsal dotaz :-)
bastlir (3245)|28.7.2013 19:25
[QUOTE=klapaciuss;463081]Ano, jsem to já.

Dlouho jsem o Duo2 uvažoval, i když ještě ani nebyl na trhu. Dost mě znejistily diskuse na Netu ohledně obrazu na Solo2 a teď částečně také na Duo2. Když jsem si přečetl názor Dagyho na Solo2, byl jsem rozhodnut se na Duo2 vykašlat (Dagyho příspěvky čtu delší dobu ve vláknu o Technisatu ISIO a vím tedy, že jeho názory mají váhu). Nicméně nakonec jsem neodolal a rozhodl jsem se Duo2 osobně vyzkoušet. A dobře jsem udělal.........................................................................[/QUOTE]

Já jsem Duo 2 držel v ruce a připadalo mně, že je dost podobné ET9500. Ačkoliv jsem fanouškem Dreamů, musím uznat, že už na dnešní dobu technicky stagnují a hlavně jsou předražené.
Proto se stále nemohu rozhodnout mezi VU+ Duo 2 a Xtrendem ET9500.

Body pro ET9500:
objektivně tradičně super obraz
velmi dobrá cena

Body pro VU+ Duo 2:
1GB Flash
2GB Ram
1Mbit Lan

Jelikož MMC a NASy ke spokojenosti už mám a PC také, tak mě ostatní bižutérka celkem nezajímá.

Napadá ještě něco někoho, co by mělo být mezi nimi lepší?
Ď
dawie (90)|2.8.2013 12:59
Zdravím, pořídil jsem ti také tuto hezkou "hračku", konkrétně ET6500 a nyní se ji snažím rozchodit.

Chtěl bych si jen ověřit, že rada, kterou mi poslal kamarád, je možná...tedy na Xtrend dát E2 pro DM ? :-?
[QUOTE]...jestli to ma MIPS procak, tak image rozhodne na dreama, 2x vic informaci nez ostatni enigmy....[/QUOTE]

Jinak zatím běžím a OpenPLi 3.0 a spokojenost. Akorát se ještě musím porvat s Oscamem...9-)
klapaciuss (314)|2.8.2013 13:15
[QUOTE=dawie;463613]
Chtěl bych si jen ověřit, že rada, kterou mi poslal kamarád, je možná...tedy na Xtrend dát E2 pro DM ? :-?
[/QUOTE]
I když má Xtrend MIPS procesor jako DM, stejně bude potřebovat specifické drivery (SoC, tunery, CI slot...). Takže pokud použiješ jedna ku jedné image pro DM, nebude to fungovat. Je potřeba použít MIPS image, který má explicitně uvedenu podporu pro konkrétní přijímač a obsahuje tedy příslušné drivery. Bude to ale stále klasická E2, ne nějaký port na jiný typ procesoru (STi aj.)
Friedlinghaus (32)|2.8.2013 13:24
[QUOTE=]Chtěl bych si jen ověřit, že rada, kterou mi poslal kamarád, je možná...tedy na Xtrend dát E2 pro DM ?
...jestli to ma MIPS procak, tak image rozhodne na dreama, 2x vic informaci nez ostatni enigmy....[/QUOTE]

Taky mám ET-6500 s aktuálním OpenPli 3.0 ale cpát do něho image pro DM mě připadá jako blbost. To by pak nemuseli dělat images pro jednotlivé boxy ale jeden univerzální pro všechny mips boxy.
Oscam používám 8705 společně s ICE. Ještě mám v záloze upravený 7226, který čte čisté irdeto.
dawie (90)|4.8.2013 21:42
Děkuji předešlým dvou pánům za odpověď. Má reakce na radu kamaráda byla úplně stejná....
Takže zůstávám na OpenPli 3.0 a oscam-1.20-unstable_svn-r0, s kterým jsem se již úspěně porval za vydatné podpory a rad uživatele vlastv, za čož mu velký dík
supfor (38)|18.8.2013 10:53
zdravím,-myslíte,že by Xtrend9500 mohl plnohodnotně šlapat i na kabelovce UPC?
klapaciuss (314)|18.8.2013 13:00
Musel by se použít DVB-C tuner, CA modul od UPC a karta od UPC (ta funguje jen v jejich CA modulu, se kterým je spárováná). Pak je naděje, že by to mohlo fungovat.
jarino1978 (8045)|27.9.2013 23:47
3 dni testovania s OpenPLI 4 sa vraciam späť na 3-ku. Nesúlad s knižnicami ssl ( 0.98 ) ma privádzal do šialenstva - oscam. :-(((
ucetni (312)|28.9.2013 14:28
ake su tam zmeny oproti trojke? ja nepoužívam oscam, mám ist do neho? budú problémy? čo je to knižnica ssl? \\/

to jarino: chcem sa spytat či nevieš ako nainštalovat tento plugin: gstreamer sorenson spark plugin . píše mi to pri prehrávaní z archivczsk - konkretne posledna relácia re-play. zvuk ide, obraz nie. dik.
ucetni (312)|29.9.2013 15:45
jarino1978 : odpoved žiadna?:-((
jarino1978 (8045)|29.9.2013 16:31
rozdiel som nevidel žiaden, ale keďže je to nová verzia, nechám jej trošku času, nech sa vychytá. Tie knižnice potrebuješ na inštaláciu niektorých pluginov, ktoré bez nej nejdú ( nepodporujú nové knižnice, ktoré sú interne vo verzií 4 ). Všetky potrebné súčasti archívu cz/sk sa inštalujú interne cez daný plugin.
tvixzv (4)|13.10.2013 10:38
Ahoj jarino1978

Chcem sa spýtať ako toje s casovým nahrávaním. Dá sa defaultne nastavit ze ked si napríklad cez EPG potvrdim casove nahravanie aby prijímac automaticky nahrával o 5 min skor a skoncil nahravat o 15 min neskor ako bolo v EPG? Teraz mám HDBOX FS 9200 a tam to je a dost mi to vyhovuje.

A druhá otázka, ako to je s tym streamingom stanic z prijímača. Budem hlavne pouzivat 2 tablety pripadne mobil a ide mi o to ci je mozny streaming v ramci jedneho TP na kazde zariadenie pustit inu stanicu, Ale ci je aj mozne na jednom tablete pozerat program z jedneho TP a na druhom tablete z ineho TP.

Na mojom terajsom prijimaci HDBOX FS 9200 (DVOJTUNER) mi stream chyba a uvazujem o vymene za tento prijimac Xtrend ET 9500HD.

TYCH OTAZOK MA CASOM MOZNO NAPADNE VIAC ALE TERAZ MI IDE HLAVNE O TOTO. CI MA VOBEC VYZNAM MENIT STB.

VDAKA
dawie (90)|13.10.2013 21:52
Ahoj,

mám ET-6500

ad 1....časovač. ANO, je možné si určit o jak dřív i o jak později se bude nahrávat oproti údajům z EPG; je to přímo v menu.
(btw. doinstaloval jsem plugin Auto Timer, který podle zadaných kritérií sám prohledává EPG a přidává do časovače; dokonce umožňuje i vlastní časový posun nahrávání než je nastaveno pro ruční zadání z EPG)

ad 2....streaming....tady moc nepomůžu. Klasický stream na 1 PC jde (ikdyž občas to vypadává). Na 2 zařízení nemám jak vyzkoušet, ale myslím si, že to nepůjde...z různých TP. To by asi chtělo 2-tuner (ET-9500)

Přešel jsem na Xtrend z Optibox Anaconda Plus (což je obdova HDBoxů) a rozhodně nelituji. Možnosti STB na E2 jsou daleko širší, byť to dá občas práci dobrat se funkčního výsledku :-D Doinstaloval jsem interní HDD a ET používám i jako přehrávač filmů (samo že ne full HD, na to mám MMC)