Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

X trend et6500/9500

KamilZ (10277)|5.1.2013 20:22
Z hlediska HW ne (porovnej si sám http://wiki.et-view-support.com/index.php?title=Tabellarische_%C3%9Cbersicht_Hardware ), kvalita je OK. Bude mít ale lepší podporu, je rozšířenější. Nicméně Xtrend nekritizuji, jen dávám alternativu.

http://www.digitalne.ellano.sk/recenzie-a-testy/item/xtrend-et-4000
jarino1978 (8045)|5.1.2013 20:27
[QUOTE=ucetni;439450]lepsie ako xtrend 4000?[/QUOTE]

to neviem. ide o novinku ...

Test ( síce od predajcu, ale myslím že veľmi podrobný ) :
http://www.digitalne.ellano.sk/recenzie-a-testy/item/xtrend-et-4000
jarino1978 (8045)|5.1.2013 21:41
ET6500 : streamovanie cez LAN do PC ...
01.jpg 02.jpg
Pytkin (7947)|5.1.2013 22:57
Ucetni: ten xtrend vyzera moc dobre.. Ale radsej by som pritlacil na et6500.. Tam uz mozes dat dnu disk, co je podla mna nutna funkcia pri satelitnom primaci.. A cpu je vyrazne vykonnejsie ako pri et4000..
ucetni (312)|12.1.2013 18:36
[QUOTE=Pytkin;439470]Ucetni: ten xtrend vyzera moc dobre.. Ale radsej by som pritlacil na et6500.. Tam uz mozes dat dnu disk, co je podla mna nutna funkcia pri satelitnom primaci.. A cpu je vyrazne vykonnejsie ako pri et4000..[/QUOTE]

to by uz bolo dost nad moj rozpocet. je porovnatelná kvalita obrazu pri et4000 a et6500? nahrávanie urcite nepotrebujem. dik. hladam kvalitny linuxový prijimac no skylink certifikovany do 200Eur.
KamilZ (10277)|12.1.2013 19:31
ucetni (312)|15.1.2013 18:54
To image HDF-teamimage 6.3.2 je aj pre et6500? v názve je et9x00. aký je postup instalácie? na usb si vytvaram adresár, ci rovno tie súbory dám na USB?
jarino1978 (8045)|15.1.2013 20:43
stiahni, rozbaľ, zložku premenuj na : et6x00

Skopíruj zložku do root USB flash, strč do USB STB, vypni STB vzadu vypínačom, zapni a podrž šípku hore.
ucetni (312)|18.1.2013 19:32
to jarino : Pojde image HDF-teamimage 6.3.2 aj an XTREND ET4000? písal si aj o nejakom bootloaderovi, ze si tam nahrával? kde ho nájdem a ako sa inataluje? aký skin pouzívas? dik.
vomic (671)|19.1.2013 08:43
[QUOTE=jarino1978;432467] plná podpora ImdB, Csfd, XMBC...[/QUOTE]

Co si mám představit pod tímto "plná podpora XBMC" ? ... na tom přijímači lze rozchodit XBMC nebo v čem spočítá ta plná podpora XBMC?
Umí nahrávat místo na interní HDD přímo po síti na NAS?
Pytkin (7947)|19.1.2013 19:19
Po sieti vie nahravat na NAS snad kazdy linux..
jarino1978 (8045)|19.1.2013 20:52
pre istotu si na supporte popozeraj , či je tam kompatibilita s ET4000. Bootloader nebude treba .
ucetni (312)|20.1.2013 12:11
čítal som že najkvalitnejší obraz má enigma Open PLI 3.0 . a že nemá vela zbytočných nastavení - je jednoduchšia na nastavenie. HDF nemá podporu pre et4000, Open áno.
jarino1978 (8045)|20.1.2013 16:54
[QUOTE=ucetni;441830]čítal som že najkvalitnejší obraz má enigma Open PLI 3.0 . a že nemá vela zbytočných nastavení - je jednoduchšia na nastavenie. HDF nemá podporu pre et4000, Open áno.[/QUOTE]
tak tam potom daj Open-a...
vomic (671)|20.1.2013 20:39
můžu poprosit Jarino1978 o odpověď. Díky.
[QUOTE=vomic;441639]Co si mám představit pod tímto "plná podpora XBMC" ? ... na tom přijímači lze rozchodit XBMC nebo v čem spočítá ta plná podpora XBMC?
[/QUOTE]
jarino1978 (8045)|21.1.2013 20:10
[QUOTE=ucetni;441830]čítal som že najkvalitnejší obraz má enigma Open PLI 3.0 . a že nemá vela zbytočných nastavení - je jednoduchšia na nastavenie. HDF nemá podporu pre et4000, Open áno.[/QUOTE]
inak dal si mi chrobáka do hlavy a vyskúšal som OPEN PLI 3.0. No a poradil si dobre. Rýchlejšia odozva systému, rýchlejšie prepínanie programov, obraz sa mi zdá naozaj lepší, ako pri HDF. No ešte potestujem a myslím, že pri ňom aj ostanem.
ucetni (312)|22.1.2013 12:12
to som rád, myslím že XTREND + Open PLI 3.0 je dobrá kombinácia.
vomic (671)|26.1.2013 08:59
Omlouvám se jestli je zde stejné téma. Od předvčerejška jsem majitelem Xtrendu 9200. Zvažoval jsem i 9500 a oba jsem viděl i na živo, ale 9500 mě nic víc než potřebuji nenabídl a jelikož mě bude stačit pár pluginů a měnit tunery neplánuji, padla volba na 9200.
Nicméně jak jsem pochopil, tak nastavení/software/pluginy mají všechny přístroje řady 6xxx i 9xxx vlastně stejné, takže snad toto vlákno využije i někdo další.
Toliko úvodem:)
Jelikož mám ale poprvé v ruce linuxový satelit zakysnul jsem na pár nastaveních, a doufám že mě poradíte.

používám OpenPLI 3.0
1. kde a jak lze editovat programy. Mám na přijímači asi 3000+ programů seřazených od dodavatele a rád bych jich cca 2920 smazal a zbytek si seřadil podle svého. Nikde jsem nenašel editaci programů.
2. umí favoritní skupiny (ze svého Vantage jsem byl zvyklý si programy seřadit do FAV a mít třebas sportovní či dokument sekci)
3. lze nastavit jinou kvalitu nahrávání a nahrávání do jiného formátu než .ts ... přijde mi že 4,8 gb soubor je na 1 díl 60min seriálu fakt moc (vyprávěj z CT1 HD). (nikde jsem nenašel možnost volby nahrávání třebas do .mkv nebo .mp4 či kvalitu)
4. může mi někdo jednoduše popsat step-by-step jak se instalují a rozchodí pluginy. Zajímá mě například čsfd plugin a plugin vylepšeného EPG
5. v jiném tématu jsem četl o plné podpoře XBMC ... může mi někdo napsat v čem ta podpora je ... já žádnou spojitost s xbmc neodhalil.
6. lze někde přemapovat tlačítka ovladače (dodaný ovladač má některé tlačítka dost nemyslně, například +- P nepřepíná kanály ale posouvá volby u některých podmenu)
7. lze nějak vzdáleně nastavovat/ovládat pomocí webserveru po síti z PC?

Děkuji pokud si někdo najde čas na pár odpovědí. ... jo a asi sem ostupně i pár dalších dotazů přidám :)



Jinak k přijímači:
klady: velmi kvalitní obraz, výborná rychlost připínání, skvělá funkce seřadit si EPG podle názvu, jsem nadšenej tím, že síťový disk NAS se jednoduše nastaví a zatrhne volbe že nahrazuje vnitřní HDD a automaticky pak nahrávání je nastavené přímo na NAS bez nutnosti u každého timeru volit kam se uloží.
zápory: děsivý ale hodně děsivý ovladač. Ta kvalita je snad nižší než u ovladače za 100Kč z lidlu. Nechápu proč na tomto šetří. Pevný napájecí kabel do přijímače ala budík - vim blbost ale nic moc pro někoho kdo má kabely skrz zeď vedené v special liště.
KamilZ (10277)|26.1.2013 09:23
Ad 1) DreamboxEdit nebo DreamSet
Ad 2) viz ad 1)
Ad 3) A čím by jsi si pomohl změnou nahrávání do MKV/MP4? TS stejně obsahuje H.264 a těch pár KB navíc z EPG.... Na online reenkódování ten přístroj nemá (a nemá to ani smysl). Zajímavé, že někdo brečí nad nízkou kvalitou a šetřením bitrate v HD a někomu se zdá zbytečně vysoká :D
Ad 4) Buď online z menu (pokud jsou v repository daného image), nebo nahrát jako IPKG na HDD/flash a pustit ručně z menu instalaci IPKG, nebo přímo rozkopírovat binárky a konfiguraci. Záleží na způsobu distribuce.
Ad 5) http://wiki.xbmc.org/index.php?title=PVR/Backend/VUPlus
Ad 6) Hledej Keymap.xml nebo MultiQuickButton (pokud existuje pro Xtrend a OpenPLI)
Ad 7) Určitě ano, např. WebIf

Myslím že Google ve všem bezproblémově pomůže, je o tom napsáno desítek/stovek stránek.
vomic (671)|26.1.2013 12:38
Díky moc za odpovědi i když moudrý jsem z nich asi z 30% ... prostě linux s vyjímkou xbmc live verze mě v životě z daleka minul

1-2. najdu si na googlu

3. mít 3 volby nízká kvalita/normál/max možná by nebrečel nikdo ... čím bych si pomohl? prostě mě připadá 4,8 gb moc na 1 hodinu HD záznamu. Nějaká možnost volby větší komprese by tomu prostě z mého pohledu slušela. Od linux systému bych to čekal. Na běžné dokumenty by bohatě stačilo třeba rozlišení 720x400, AVC kodek, x264 .mp4 kde je soubor o velikosti cca 10x menš,í na film bych zase třebas použil současné nastavení.

4. asi jsem se nevyjádřil jasně, když jsem prosil o trochu step-by step nápovědu na kokrétní plugin u konkrétního přístroje s OpenPLI 3.0 ... chápu, že linux políbeným lidem stačí napsat "nahrát jako IPKG" ... bohužel já jsem linux lama a fakt netuším jak rozkopírovat binárky a konfigurace ... kdybych to našel přímo online v menu neptal bych se :)

5. díky XBMC už maká ...nenapadlo mě spojit si xbmc VU+ plugin s xtrendem :)

jinak google samozřejmě pomůže to vím :) nicméně přišlo mě toto odkázání na google lehce úsměvné od moderátora specializovaného fora... kdyby každý moderátor při dotazu odkázal na google abych si to našel na jiném foru nebylo by třeba většiny for
KamilZ (10277)|26.1.2013 12:47
Ad 3) To není o linuxu, ale o potřebném výkonu (a také smyslu). Opakuji, že stejně to v H.264 AVC máš uloženo i teď. Navíc bys dělal druhou rekompresi se všemi následky.
Ad 4) Pokud je to až takto, tak Ti musí poradit majitel tohoto stroje a OpenPLI což je např. Jarino, já mám VU+ a snažil jsem se Tě navést, abys třeba plugin stáhnul a následně prošmejdil menu a našel ve správě SW nebo nastavení položku typu "Instalace IPKG"... A na EPG je asi 10 různých pluginů, předpokládám že některé budou v repository image: http://openpli.org/wiki/E2Plugins

Dostal jsi ode mě detailní tipy na to co za pojmy máš v Google hledat a tak teď nevím, co se Ti vlastně nelíbí :-(
vivid.sk (11472)|26.1.2013 13:43
[QUOTE=vomic;442664]Nějaká možnost volby větší komprese by tomu prostě z mého pohledu slušela.[/QUOTE]
Vzdy mas moznost spravit re-enkoding manualne (cez sambu sa do STB dostanes). Zistis, ze to za to nestoji, re-encoding v slusnej kvalite trva dlhe hodiny na vykonnom PC, nemozes taketo veci chciet od STB (obzvlast realtime!).
vomic (671)|26.1.2013 15:06
[QUOTE=KamilZ;442666]Ad 3) To není o linuxu, ale o potřebném výkonu (a také smyslu). Opakuji, že stejně to v H.264 AVC máš uloženo i teď. Navíc bys dělal druhou rekompresi se všemi následky.[/QUOTE]
o nic nejde, jen mě mrzí že tak svobodný systém neumožňuje volbu kvality a tím i velikosti souboru
ted jsem porovnával nahrávku z disku Vantage HD a ta je cca 3x menčí při pro mě stejné kvalitě (na 55" TV rozdíl aspoň moc nevidím) ... nahrávka seriálu Amer. bizarr. jídla z Travel channel HD
[QUOTE]Dostal jsi ode mě detailní tipy na to co za pojmy máš v Google hledat a tak teď nevím, co se Ti vlastně nelíbí :-([/QUOTE]
V poho asi jsem to napsal špatně a nerozumněli jsme si. Vše v dobrém. Tu větu jsem nemyslel zle. Jsem rád za tvou pomoc.

PS: MIMO topic ... zajímavá zkušenost. Vyjmutý disk z Vantage 8000 HD v pohodě načten v windows a pak stačí soubory s videem přejmenovat koncovku na .ts a přehraje to jak windows tak i Xtread či xbmc. Pro mě příjemné zjištění, že nepřijdu o původní nahrávky.
KamilZ (10277)|26.1.2013 17:55
[QUOTE=vomic;442673]1) o nic nejde, jen mě mrzí že tak svobodný systém neumožňuje volbu kvality a tím i velikosti souboru
2) ted jsem porovnával nahrávku z disku Vantage HD [/QUOTE]
Ad 1) jak už bylo mnou a vivid.sk řečeno, tohle nemá se "svobodným" systémem nic společného, online to prostě jít nemůže. Možná teoreticky nějak offline, ale to bych raději udělal se vším komfortem v PC.
Ad 2) Nemám a neznám Vantage, ale troufám si tvrdit, že pokud nahraješ stejný kus záznamu (stejný kanál, stejný čas), tak bude nahrávka z Xtrend i Vantage +- pár MB stejně velká
Friedlinghaus (32)|26.1.2013 20:48
to Jarino: mám asi týden ET6500, vše OK až na přemapování dálk. ovladače. Nainstaloval jsem OpenPLi 3.0 ale nikde jsem nenašel upravený keymap, který by upravoval pravou-levou šipku na hlasitost a horní a dolní na přepínání programů. Nainstaloval jsem MQB 2.8.4 ale nechce s ET6500 spolupracovat.

Nemáš upravený keymap, popřípadě nevíš jak na to?

Díky předem.
Pytkin (7947)|26.1.2013 22:04
[QUOTE=vomic;442644]

používám OpenPLI 3.0
1. kde a jak lze editovat programy. Mám na přijímači asi 3000+ programů seřazených od dodavatele a rád bych jich cca 2920 smazal a zbytek si seřadil podle svého. Nikde jsem nenašel editaci programů.
2. umí favoritní skupiny (ze svého Vantage jsem byl zvyklý si programy seřadit do FAV a mít třebas sportovní či dokument sekci)
[/QUOTE]

v tom primaci je Enigma 2 ne ? cize si kanaly zoradujes tak ako na vsetkych ostatnych ..
dasi sipku hore/dole a si v zozname kanalov .. a tam si kopiurujes editujes ako chces .. vies si do zoznamu davat zalozky , vies si vytvarat adresare .. vsetko co chces .. pouzivaj tlacitko menu kde mas vsetky moznosti ..

Mna nebavi zapinat pocitac , ked si chcem presunut nejaky program na ine miesto .. DreamboxEdit pouzivam len na zalohovanie kanalov , ked si upgradujem firmware ..
vomic (671)|27.1.2013 08:21
děkuji za tipy:
Dreamboxedit - funguje super, díky za tip. Sám si načte z přístroje seznam programů - po zeditování je sám do přístroje uloží. Velmi příjemné a efektivní i pro změnu jen pár programů.
XBMC - plugin pro VU+ v xbmc spolupracuje takřka bezchybně a valil jsem oči, že XBMC si vytáhne i takové informace jako seznam časovače, epg stanice a zobrazuje realtime co se právě nahrává následně nahrávat bude
mapování dálkového ovladače už mě netrápí. " - P + " sice nepřepíná přímo kanály, ale otevře kompletní nabídku kanálů, což je možná asi i lepší :)

co mě ale stále nejde je čsfd plugin. Plugin jsem stáhl - dal na usb - v přijímači zvolil instalovat rozšíření a vybral daný plugin z usb ale při instlaci to napíše že bylo instalováno 0 rozšíření s 0 chybama a plugin se nikde nezobrazí. Asi dělám něco špatně ale nevím co.
Plugin pro refresh EPG jsem našel v nabídce v přijímači, snad bude fungovat :)

Mám ještě ale pár dalších dotazů.
1. Přijímač vidí pouze družice Astra 23,5 a 19,2 ... mám však družici i na Thor II. Za boha nemůžu nikde najít jak nastavit v přijímači aby viděl i tuto družici. Stáhl jsem si plugin pro test Diseq a ani on nenajde v kompletním testu ten Thor ale idí jen Astry. Hledal jsem všechny možný nastavení pro ladění ale v volbě přidat satelit mám pouze ty Astry. Máte pls tip? Jde mě o jeden pitomej The Poker Channel program, jinak bych se na to vykváknul ... jenže když já ten poker tak rád sleduju :)

2. lze nějak nastavit aby nahrávka měla název souboru bez uvedení času na začátku (začínala přímo názvem stanice či názvem pořadu?)

3. jaký skin a pro Vás nepostradatelné pluginy používáte
KamilZ (10277)|27.1.2013 09:12
Ad 1) Žádný plugin nepotřebuješ, je to jen otázka konfigurace tuneru (povolení DiSEqC 1/2/3/4 nebo A/B/C/D a přiřazení Thor na správnou pozici DiSEqC podle Tvého zapojení switche), stejně jako u obou Aster. Pokud máš ořezaný sattelites.xml jen na obě Astry, tak si vygeneruj nový nebo si nahrej nějaký setting, co Tvé požadované družice obsahuje.

Ad 3) https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/12-DVB-S, tam menu "Hledat v této sekci" zadat "enigma2 plugin" ....
jarino1978 (8045)|27.1.2013 21:35
[QUOTE=Friedlinghaus;442706]Nemáš upravený keymap, popřípadě nevíš jak na to?

Díky předem.[/QUOTE]
upravený keymap mám podľa seba, ale je pravda, že nejde upraviť ľ+p šípku. Asi sa s tým nepočítalo pri vydaní pluginu.
Friedlinghaus (32)|27.1.2013 22:39
[QUOTE=jarino1978;442878]upravený keymap mám podľa seba, ale je pravda, že nejde upraviť ľ+p šípku. Asi sa s tým nepočítalo pri vydaní pluginu.[/QUOTE]

Jak si rozchodil multiquickbutton 2.8.4 na OpenPLi ? Mě to napíše po instalaci, že ET6500 is not defined a tím jsem skončil..
jarino1978 (8045)|2.2.2013 18:14
MQB mám verziu 2.7. Novšiu som neskúšal. Možno skúsim...

Inak kopírovanie do STB cez moju 100-vkovú LAN ide myslím vcelku slušne ... 12 MB/s
jarino1978 (8045)|4.2.2013 20:24
odskúšané MQB v. 2.84 a je pravda, že nejde inštalovať.

Inak vyšiel nový ET-portal v. 2.9 , pridaná podpora Facebook 9-)
Friedlinghaus (32)|5.2.2013 08:58
Díky za info, zkusím nainstalovat nějakou starší verzi MQB. ET portal jsem odinstaloval - pro mě bez užitku. Já se pořád peru s barevným nastavením obrazu a pořád nejsem spokojen. Vím, že to je subjektivní a záleží na celém řetězci. Moje sestava: ET-6500 - AV receiver Yamaha RX-V663 - Plasma LG-50PS6000.
jarino1978 (8045)|5.2.2013 17:32
já som nikdy nemusel šiahať na iné hodnoty, ako sú tie default. Ani u jedného STB. Ale TV mám kalibrovanú.
ucetni (312)|5.2.2013 18:14
chem ist do toho xtrend et4000. pozeral som na nemecke stranky a tam vyjde o 50 eur lacnejšie. po pripočítaní poštovného by som ušetril 36 eur. matze skusenosti s nakupovanim v zahraničí a či to risknút, hlavne kvoli reklamačke, ale snad sa tak nekazia. na slovensku je len jeden obchod kde ho maju - ellano. dik
jarino1978 (8045)|5.2.2013 19:48
voľba je na tebe, ale osobne by som kúpil STB na SK ( kvôli možnej reklamácie ).
pat01 (249)|7.2.2013 07:34
Zdravím.Mám DM 800 kde mám připojen přes Esata 1,5TB externí disk(na nem dost nahrávek z DM) který má výstupy E sata a USB2,0.
Nemá někdo zkušenost když koupím X trend 4000 který má jen USB a (žádné e sata) připojím přes usb k externímu disku zda bude disk okamžitě fungovat a s polupracovat s x trendem.Bez nutnosti inicializace a zachování nahrávek?
Když jsem takto připojil HDD od DM 800 k VU solo (obojí esata) tak vše zustalo zachováno a fungovalo.
Tady u xtrendu 4000 nevím protže už bude spojení jen USB.
díky za názor.
Pytkin (7947)|7.2.2013 08:27
ci je to spojene cez USB alebo esata je jedno .. podstatny je filesystem .. najskor je tam ext2 alebo ext3 , kery cita kazdy linux .. na Xtrende je Enigma 2 , ako na DM aj VU .. takze by to malo chodit bez problemov ..
KamilZ (10277)|7.2.2013 09:01
Maximálně můžeš narazit na problém s umístěním nahrávek na HDD apod., ale to je snadno řešitelné. Formátovat by neměl být potřeba.
Pytkin (7947)|7.2.2013 09:40
no enigma by mala ukladat nahravky rovnako .. ale samozrejme zavisi od konkretneho imidzu , ci to v nom nezmenili .. default je tusim /hdd/movies/ ..
Friedlinghaus (32)|7.2.2013 10:39
[QUOTE=ucetni;444357]chem ist do toho xtrend et4000. pozeral som na nemecke stranky a tam vyjde o 50 eur lacnejšie. po pripočítaní poštovného by som ušetril 36 eur. matze skusenosti s nakupovanim v zahraničí a či to risknút, hlavne kvoli reklamačke, ale snad sa tak nekazia. na slovensku je len jeden obchod kde ho maju - ellano. dik[/QUOTE]

Já jsem ET-6500 nakoupil v Deutschlandu (cs-multimedia.de), je pravda, že doprava spolkla 16 EUR a trvalo to cca 4 dni ale přesto jsem ušetřil cca 40 EUR. Jasně vyřizování reklamace atd. by bylo krajně nepraktické ale zatím vše OK. Předtím jsem nakoupil v bavorském e-shopu Arguse Pinguluxe asi před dvěma lety a docela jsem
koukal, jeden den jsem objednal a druhý den v poledne jsem měl přístroj na stole a to byla cena dopravy v ceně přístroje. Dodnes Pingulux pracuje bez chybičky.
pat01 (249)|7.2.2013 16:02
@Pytkin KamilZ
Děkuju za info je to jasný.Ještě uvažuji o Solo2 ten také nemá esata má jen usb pro exter HDD.Ale ted jsem proštudoval německá fora a taky je tam řešení u solo2 kabel esata/sata a připojit přímo na patici sata na desce.Ale pokud píšete že USB bude makat stejně pak není problém.
díky
Arsenal832 (2)|7.2.2013 21:49
[QUOTE=Friedlinghaus;444568]Já jsem ET-6500 nakoupil v Deutschlandu (cs-multimedia.de), je pravda, že doprava spolkla 16 EUR a trvalo to cca 4 dni ale přesto jsem ušetřil cca 40 EUR. Jasně vyřizování reklamace atd. by bylo krajně nepraktické ale zatím vše OK. Předtím jsem nakoupil v bavorském e-shopu Arguse Pinguluxe asi před dvěma lety a docela jsem
koukal, jeden den jsem objednal a druhý den v poledne jsem měl přístroj na stole a to byla cena dopravy v ceně přístroje. Dodnes Pingulux pracuje bez chybičky.[/QUOTE]

Cau,uvazujem o kupe et6500-ky z tej nemeckej stranky a ak dobre pocitam tak to vychadza o 64 eur lacnejsie. 249+15,99 postovne=265 eur.Tebe prisiel postou?a za kolko dni? Dakujem
ucetni (312)|7.2.2013 23:34
ved pisal ze asi 4 dni. tak si myslim, že by som aj ja asi cez ten obchod, predsa je to lacnejšie. reklamacie sa nebojím. len teraz sa neviem rozhodnut či predsa neist do 6500. v com je ešte vyhoda 6500 oproti 4000, okrem podpory disku? má aj režim 1080p/50?
Friedlinghaus (32)|8.2.2013 08:23
Já jsem ET-6500 kupoval zhruba před měsícem, tehdy stál 253 EUR + 16 EUR doprava + 8 EUR poplatek PayPal = 277EUR (7200Kč). V českých eshopech se tehdy prodával od 8200Kč, takže rozdíl byl 1000Kč (cca 38EUR). Jinak je tam trochu chytáček s dopravou, tváří se to jako expresní DHL přeprava, ve sutečnosti je to bálíková přeprava německé pošty, která to na hranicích předá české poště (německé pošta totiž vlastní DHL a trochu zneužívá jejich značku).

Výhoda ET6500 oproti ET4000 je hlavně v procesoru a paměti. ET6500 má dvoujádrový procesor BCM 7413 kdežto ET4000 jednojádrový BCM 7358, to se projeví ve svižnosti přijímače, přepínání atd. Dále paměť Nand je u ET6500 1024 MB kdežto u ET4000 jen 128 MB. Takže do ET6500 můžeš instalovat pluginy podle libosti bez negativního vlivu na stabilitu. Pokud se nemýlím tak ET4000 nemá display a nepodporuje E2 HDF image.

Tady máš tabulkové porovnání:
http://wiki.et-view-support.com/index.php?title=Tabellarische_%C3%9Cbersicht_Hardware
Pytkin (7947)|8.2.2013 08:28
este si zabudol ze do 6500 sa da zabudovat harddisk .. bez neho by som satelitny primac nechcel ..
jarino1978 (8045)|8.2.2013 22:47
určite by som bral 6500-ku. Je to rozumná voľba medzi výkonom a cenou a má najlepší obraz z STB na trhu.
Arsenal832 (2)|9.2.2013 14:50
[QUOTE=jarino1978;444801]určite by som bral 6500-ku. Je to rozumná voľba medzi výkonom a cenou a má najlepší obraz z STB na trhu.[/QUOTE]

Cau,ako funguje CCCAM a NewCamd
jarino1978 (8045)|9.2.2013 19:55
používam Oscam kvôli Ice a Irdeto Skylink karte.