Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

X trend et6500/9500

easyspider (31)|20.2.2013 00:23
Čaute, premýšľam nad kúpou tejto masinky a zároveň ho chcem použiť ako náhradu mediálneho centra wd tv Live. Som trocha zmätený lebo teraz neviem či poskytuje 1080p výstup alebo len 1080i. Zatial som to vyrozumel, tak že prehra 1080p. A naozaj nemá problém s DTS 5.1?
jarino1978 (8045)|20.2.2013 17:05
von dostaneš maximálne 1080/30p, podpora 1080/24p je bez problémov. 1080/50p prehrá, ale pošle von ako 1080/50i. Čo sa týka DTS multichannel, tak nie je žiaden problém ( v závislosti od image treba inštalovať DTS plugin ).
easyspider (31)|20.2.2013 18:23
Tak to si ma potesil..... pojdem do neho....

[QUOTE=jarino1978;446210]von dostaneš maximálne 1080/30p, podpora 1080/24p je bez problémov. 1080/50p prehrá, ale pošle von ako 1080/50i. Čo sa týka DTS multichannel, tak nie je žiaden problém ( v závislosti od image treba inštalovať DTS plugin ).[/QUOTE]
easyspider (31)|28.2.2013 21:36
Takže už ho mám doma, zatiaľ spokojnosť no po pár hodinách je ešte ťažko hodnotiť. Zatiaľ skúšam image od Xtrend Aliance, a mínusom je chýbajúca opera A veľké medzery v slovenčine či je to menu ale aj EPG, čeština to isté.
Podľa toho čo som si tu prečítal ste prešli na OpenPLI. Spokojný?
jarino1978 (8045)|28.2.2013 22:40
bežím na OpenPLI a spokojnosť.
jim22 (9)|2.3.2013 05:43
Měl bych dotaz na jarina vím že už odpovídal že základní ukony zvládne i začátečník ale když jsem volal některým prodejcům tak mi doslova říkali že linuksové přijímače neprodávají že s nimi jsou zbytečné problémi navíc někdo v diskuzi o pluginech pro enigmu někomu odpovídal ve stilu že nepochopil filozofiji linuxsu žeje to je pořád samá přeinstalace a skoušení at manželce na koukání kopí něco jiného a s linuksem si hraje v pivnici nebo na jiném foru bylo že jeden den skylik programi šli a druhý den ne a že do toho nijak nezasahoval. Já nejsem hračička kterého by bavilo se v tom hrabat do zblbnutí spíš bych ocenil bezproblémoví dvou tuner s možností bezproblémového nahrávání a možností editovat nahrávky v pc kde mám vokna u kterého prodejce si přístroj kupoval díky

[
jarino1978 (8045)|2.3.2013 12:51
predajca, ktorý ti tvrdí, že linux STB je nezmysel, že sú s ním problémy, tak ho nakop do prdele a nech si ďalej predáva tie svoje šunty ďalej.
naopak, osobne už žiaden ne-linux STB. Skylink /UPC mi nevypadol ani raz z dôvodu STB a pod. Ide ako maslo po riti. Len to chce kvalitný STB, kvalitný image s kvalitnou podporou a hlavne... Aj keď je to veľmi lákavé, neinštalovať do STB každú kravinu. Potom neočakávam žiaden problém, naopak očakávam obrovské nadšenie a možnosti, o ktorých sa pri ne-linux STB len sníva.
Hlavne si v prípade linux STB vyber spoľahlivého a odborného predajcu, ktorý ti všetko pripraví a dá ti aj zálohu na USB flash komplet nastavenia STB. Neboj sa.
A ak ti môžem poradiť, ak chceš 2-tuner, ber Xtrend ET9500.
Dagy2 (3153)|2.3.2013 15:07
Dovolím si tri rady a jednu poznámku:
1/ ako píše Jarino, menej je niekedy viacej (napr. že chceš strihať vo Win v tomto prípade bude úľavou)

2/ dobre čítaj príspevky aj medzi riadkami od skutočných majiteľov prijímačov, nie "recenzie" predajcov.
Ani najvýkonnejší procesor, ani 256MB alebo 2TB RAM, ani enigma či linux, ani 1080p nie sú absolútne zárukou dobrého obrazu a zvuku.
A obraz je predsa u SAT prijímača až na prvom mieste. Či nie?

3/ z tohto dôvodu si zisti alebo dohodni s predajcom ako a či ti prijímač prednastaví a ak ti do neho nainštaluje niečo naviac (napr. HDD) aj keď to predajca priamo ponúka na svojich stránkach či to nebude podľa jeho definície "na mieru upravený prijímač". Pri prípadných problémoch potom predídeš rôznym diskuziam o tom a z toho plynúcim konzekvenciám - tzv. linuxová pasca.

Poznámka je k tej preinštalácii, garáži atd:
U slušného prijímača sa nebude jednať o preinštaláciu základného FW, pokiaľ to sám nebudeš chcieť. To si zle pochopil.
10min ak máš základné znalosti SAT nastavenia (a už nastavenú anténu) ti stačí na to, kým sa objaví obraz na TV.

Budeš ale potrebovať minimálne víkend aby si (od predajcu prednastavený prijímač) dostal do stavu trochu podľa tvojich predstáv. Takými predstavami môžu byť napr.
- zbaviť sa zbytočností ktoré ti tam nastaví predajca aby ti ukázal "čo všetko ten stroj dokáže" ale čo na normálne pozeranie a nahrávanie nepotrebuejš (napr. zobrazenie otravného okna so všetkými zbytočnými parametrami naladeného programu pri každom prepnutí a pod).
- kompletný popis programu z EPG na obrazovke (to má každá šunka za 50EUR) a čo má urobiť prijímač v ďalšom kroku - či sa má objaviť nasledujúci program, prepnúť niekam a pod.
- čo má urobiť červené tlačítko, zelené tlačítko atd
- ako dostať PIP do použiteľného stavu
a desiatka(y) ďalších pomerne základných nastavení.
Nič viac a nič menej, treba si ten čas na to rezervovať. Linux určite nemusíš ovládať, všetko je pekne poukladané položkami v menu. Ale pretože neexistuje návod, nastavenie je systémom pokus/omyl. Ak sa nechceš zamotať, treba skúšať po jednom nastavení aby si videl vždy výsledok. Po nastavení napríklad vzhľadu menu nasleduje reboot, t.j. vždy povedzme 2÷3min čakania kým máš možnosť zistiť ako sa to zmenilo. Pre nastavenie vzhľadu menu sú k dispozícii 3 obrazovky položiek (cca 50 možností), ktoré sa medzi sebou ešte ovplyvňujú, takže možností je celkove viacej.
Treba s tým proste počítať.
easyspider (31)|2.3.2013 22:13
Ahojte, tak mám ho doma a v podstate som si ho nastavil a urobil som si ho na svoj obraz, používam OPENPLI a softcam Oscam 5741. No mám sa ním problém. Používam ho ako server aj ako klienta, Skylink (server) funguje ale keď prepnem na klienta - upici 0D02 tak ide pár sekúnd A potom oscam zamrzne.
Webif niekedy nereaguje...
Zatial som vyskúšal len tento jeden.
Aký používate vy. A aké sú vaše skúsenosti?
easyspider (31)|3.3.2013 12:33
[QUOTE=easyspider;447487]Ahojte, tak mám ho doma a v podstate som si ho nastavil a urobil som si ho na svoj obraz, používam OPENPLI a softcam Oscam 5741. No mám sa ním problém. Používam ho ako server aj ako klienta, Skylink (server) funguje ale keď prepnem na klienta - upici 0D02 tak ide pár sekúnd A potom oscam zamrzne.
Webif niekedy nereaguje...
Zatial som vyskúšal len tento jeden.
Aký používate vy. A aké sú vaše skúsenosti?[/QUOTE]

Po Preinštalovaní, je to OK, zatiaľ, ale ak viete od niakom stabilnom, oscame dajte vedieť.
jarino1978 (8045)|3.3.2013 21:05
no ja ti moc neporadím, nepoužívam share doma. Ale používam Oscam 618 a CCcam 2.3 . Ale nerád by som tu v tomto vlákne riešil share, pokiaľ ti niekto pomôže, tak radšej cez PM. Takto verejne , no neviem, to sa nepatrí. :-)-
Ten Oscam mám od predajcu, je to presná binárka pre full Irdeto karty Skylink. Ale žiaden share. \\/
Pytkin (7947)|4.3.2013 01:27
v oscame si velmi jednoducho zapinas reader ICE , IRDETO , ...
jim22 (9)|11.3.2013 09:27
Dotaz na jarina tak už mám ten xtend 9500 doma mám tam také hdf team image 6.3 disk seagate pipeline v boxsu axsago a hláška disk nenalezen nebo nebil inicializován chtěl bych se zeptat který externí disk máš ty přesný typ a ohledně té inicializace jak dlouho trvá nikde se nezobrazuje průběh jinak se mi stb hodně líbí díky
jarino1978 (8045)|11.3.2013 10:42
inštaluj si image OPEN PLI 3 - pri HDF bol problém s HDD.
jim22 (9)|11.3.2013 15:36
Jarino instaloval jsem open pli 3 verze kernelu 3.60 inicializace do 100 procent ale nahrávat se stále nedaří hd nenalezen nebyl inicializován a navíc v této verzi není cc kam takže ted mi de jen ct 24 nemohl bys mi prosím poslat odkaz na verzi kterou jsi použil už se se z hd zlobím 3 dny dík
jarino1978 (8045)|11.3.2013 19:14
čo sa týka HDD, vyskúšaj najskôr pripojiť flash USB, či ho bude detekovať a či ho namountuje. Nevidím dôvod, prečo by ti nemalo inicializovať HDD, pokiaľ je to USB 2.0, nemal by byť problém. Open PLi máš dúfam pre ET6xxx...

Ccam si stiahni cez OSD, voľba module, zadaj červené tlačítko, načíta sa ti zoznam dostupných pluginov rozdelených po skupinách, načítaj sekciu softcam a potom cccam 2.3 a daj inštalovať.
jim22 (9)|12.3.2013 05:51
OpenPLi-3.0-beta-et9x00-20130310_usb já mám 9500 co týká flasky inicializace proběhne 100 procent ale když dám nahrávání tak disk nebyl nalezen nebo nebyl inicializován přitom když dám informace o přístroji tak tvrdí že na flasce je 7 GB volného místa přístroj jsem ještě k internetu nepřipojil disk je usb 2.0 toshiba 2,5 na sat digitálně foru byl v seznamu kopatibilních disků
Friedlinghaus (32)|12.3.2013 09:21
Nastavil jsi cestu k ukládání nahrávek? Musiš do menu / nastavení / systém/ uložení nahrávek (nebo tak nějak, nejsem teď u stroje). Tam musiš ručně vybrat záložku kam se má nahrávka ukládat a pak nastavení uložit zeleným tlačítkem. Pokud adresář na disku neexistuje, musíš ho vytvořit.
jim22 (9)|13.3.2013 05:39
dík kluci za pomoc nahrávání se díky vaší pomoci podařilo rozběhat
olin22 (20)|19.3.2013 14:10
Zdravím, oslovil ma x-Trend 9500. Zobrazuje 9500 korektne DVB titulky a sktyté titulky z teletextu (888 CT1)?
jarino1978 (8045)|19.3.2013 17:17
samozrejme...
nesmělí (16)|23.3.2013 20:30
Dobrý den,vlastně už večer.Zakoupil jsem si přijímač X trend 9500 a chtěl bych poprosit o pomoc a rady kdo už je v tom trochu zběhlí.Něco už jsem přečetl vyzkoušel a jsem už z toho totálně vyřízenej že už vlastně nic nechápu.Prosím nehleďte na chyby v gramatice atd jsem jen obyčejnej vidlák a když nebude nikdo ochotný pomoci tak mě prosím nepranýřujte a slušně pošlete někam.
Přijímač jsem dostal předinstalovaný takže karty skylink v tom jedou a je tam nainstalován Openpli 3.0.,verze kernelu 3.6.0 co jsem vyčetl z informací o přijímači.Jde mě o vysvětlení,navedení atd prostě po vidlácku žádný odborný výraze.Takže bych zkusil pár otázek, dotazů(spíše hodně).Mám Vantage 8000S a do tohoto jsem šel hlavně z důvodu nahrávání více programů.
1.Mám dvě parabole obě na Astra 23,5,na obou chci stejné programy abych mohl z jednoho nahrávat na druhý se dívat,jak je naladit.U Vanta jsem naladil T1 pakT2 a vseznamu programů ukazovalo třeba Nova T1 a o kus dál Nova T2.Zde už mám jakousi hroznou směsici a nevím co je T1 a T2 jak se to dá vyvolat kde to najít.
2.Třídění programů.Bylo zde již psáno.Přeci ale nebudu každej jeden program odstraňovat.U Vanta seznam programů zas T1 a T2 šlo označit třeba 300 programů naráz vymazat přesouvat atd
zde jsem nic nenalezl.
3.Propojení s PC.U Vanta přes USB v PC se mě objevil jako další HDD a mohl jsem to zkopírovat případně hned editovat v programu.Tady je to asi nějak přes LAN ale jak,co k tomu potřebuji,jak to nastavit.Já mám pouze připojení do Switche či jak se tomu říká a z toho mám kable do 2 PC to je asi málo že?
4.Jak už se tady asi dva dny nervuju(ještě že mám angínu a nemusím nic dělat)tak už jsem to asi tak rozházel že už se mě ani ten obraz už nelíbí,možná jen pocit ale když jsem to poprvně zapnul,byl jsem uchvácen.Dá se to nějak vrátit do stavu ve kterém mě to přišlo.U Vanta šlo zálohovat nastavení nebo programy na flash a pak vrátit zpět.Tady nevím.
5.Zkoušel jsem nahrávat a do PC jsem to dostal tak že jsem v nahrávkách dal přesunout na ext HDD a pak přenesl do PC.Trošku blbost že?ale jsem rád alespoň za to.Kdybych alespoň dokázal nastavit aby mě to nahrávalo hned na ext HDD(jsem si tam blbec nemusel davat interní disk).
6.Jak nastavit obraz abych měl nahoře a dole pruhy u Vanta sem měl myslím 4:3 a letterbox.
Omlouvám se za hloupé otázky a byl bych strašně rád kdyby byl někdo ochoten mě pomoci neboť nervy pracujou.Asi to ve čtrnáctidenní lhůtě vrátím i kkyž je mě to docela líto,ale přiznávám že na to nemám.
KamilZ (10277)|23.3.2013 21:08
Ty máš skutečně dvě paraboly nasměrované jednu družici(pozici)? Nemáš tam jednu na 19.2 a druhou na 23.5? Nebo nemáš tam jen Twin LNB?

Ad 1) nevím co je to T1 a T2, ale pokud máš skutečně jen jednu pozici, tak ji stačí nastavit na jednom tuneru a na druhém nastavit, že je shodný s prvním tunerem, o nic víc se nestaráš
Ad 2) Setřiď to v PC (DreamBoxEdit, DreamSet, .....)
Ad 3) Buď přes FTP nebo si v přijímači musíš rozběhat Sambu (https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33160-Technisat-nebo-Linux?p=437213&viewfull=1#post437213 dole, případně https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32247-Vu-duo-samba-server?p=413485&viewfull=1#post413485)
Ad 4) To jde samozřejmě také, ale záleží na každém image, kde to v menu má umístěno, takže nelze přesně poradit (např. VTI má reset v Nastavení/Systém/Tovární nastavení, záloha a obnova celého přístroje se dělá ve VTI panelu (Zálohovací nástroje))
Ad 5) To lze samozřejmě také, ale záleží na každém image, kde to v menu má umístěno, takže nelze přesně poradit (např. VTI to má v Nastavení/Systém/Umístění nahraných pořadů)
Ad 6) To lze samozřejmě také, ale záleží na každém image, kde to v menu má umístěno, takže nelze přesně poradit (např. VTI to má v Nastavení/Systém/Nastavení formátu obrazu)
nesmělí (16)|23.3.2013 22:08
Děkuji za rychlou odpověď a snahu pomoci.
Ad1)T1-Tuner 1 nebo Tuner A,T2 Tuner 2 nebo Tuner B jak chceš.Ano obě paraboly na jednu pozici,Kvůli nahrávání dvou programů a sledování 3ho.Když na T1 nahrávám ostatní nejdou a musím na T2.
Ad2)Jak to seřídím v PC když ty programy prostě nenajdu abych to dostal do PC
Ad3)To těžko zvládnu
Ad4-6)Zkoušel jsem vše možné ale nedaří se
Jsem prostě vůl omlouvám se a děkuju za ochotu a čas.Hold pujde zpět.
KamilZ (10277)|24.3.2013 06:40
Ad 1) Nerozumím, jestli z T1 nahráváš, tak je mimo uvedený TP blokovaný a musíš použít T2, základní princip (i na Vantage). A pro dva tunery z jedná pozice se nekupují dvě paraboly, ale Twin LNB :-)
Ad 2) Co nenajdeš? Google DreamBoxEdit nebo DreamSet ...
jarino1978 (8045)|24.3.2013 08:11
6. ) cez OSD si nastav v položke systém - av potrebný pomer strán , je tam zvlášť pre 4:3 a pre 16:9
5. ) stiahni si z môjho postu ETCC, rozbaľ a nakonfiguruj si IP adresu Xtrendu ( napr. 192.168.1.2 ), username : root , password : root . Cez položku FTP sa dostaneš na Xtrend, na jeho interný hdd, na externý HDD a môžeš obojsmerne kopírovať, upladovať súbory z/do PC, alebo na sieťové zložky
4. ) radšej by som zatiaľ nič neresetoval, obraz si daj v korekciách na prednastavené hodnoty. Verím, že si prepojený cez HDMI a máš nastavené 1080i
3. ) viď. bod 5.
2. ) editovať môžeš aj cez SW, ktoré ti napísal Kamil. Neviem, ako máš usporiadané programy, ale najlepšie bude, si vytvoriť svoje favoritné skupiny, napr. Skylink a dať popresúvať vhodné programy a usporiadať si ich. To je záležitosť cez diaľkové ovládanie na 10 min. postup ti môžem napísať.
1. ) toto je hovadina. Ty aj keď nahrávaš, tak sa môžeš na nahrávaný program pozerať, alebo pozerať iný. Takto triediť programy je blbosť. Jenoducho to nepotrebuješ. No a ja by som tú druhú parabolu vôbec nepoužíval, kúp si [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
na jednu pozíciu si napojíš oba tunery STB, alebo napr. 2 rôzne STB.
nesmělí (16)|24.3.2013 10:44
Krásný u nás slunečný den když kouknu ven,když kouknu k TV zataženo až polojasno.Předem oběma dekuji za odpovědi a ochotu.Trochu jsem se uklidnil,tak se dnes pokusím opět laborovat pak jestli můžu bych dal vědět.Včera se mě povedlo nevím jak že se mě na xtrendu objevili ikony nebo jak to nazvat moje PC a Xtrend 9X00,ale dostat se nějak do moje PC nejde.Asi budu muset v PC udělat nějakou domácí síť ne?Nikdy jsem to neměl takže budu bádat.Jestli můžu poslal bych sem nějaké foto z menu Vanta co si asi představuji abych to zdlouhhavě nemusel vysvětlovat a vy by jste mě řekli ano to tam najdeš ne to je řešeno jinak.Jestli to ovšem zvládnu moc se zatím v tomto foru neorientuju.Zatím dík.
nesmělí (16)|24.3.2013 13:47
Tak jsem udělal pár fotek menu z Vanta,kde je vidět soft.manager uložení systému,kanálů,časovače.Editace programů,seznam tv kanálů s vyznačením T1-T2,nahrávání z T1 jak vidíte ostatní kanále na T1 nejsou přístupné proto T2 a dvě paroboly.Parabole jsem měl namontované tak jsem je samozřejmě použil nic nedokupoval.Dříve jsem různě laboroval s Digi TV aj...klíče atd asi tušíte.Dnes už ne.Upozorňuju že jsem samouk a vše si instaloval sám bez jakékoli pomoci odborných montážníků a servisů takže je to možná složité ale jaksi taksi jsem to tenkrát rozběhal podle různých návodů a rad druhých jsem na sebe hrdý.Já který dříve točil a chodil po půdě s anténou a honil analogový signál,najednou rozchodil satelitní rozvod,nainstaloval programy,nastavení přijímače atd to si myslím že je docela úspěch ale to je mnoho let zpět.Sice to mám možná blbě ale jakš takš to fungovalo.Samozřejmě když nevím tak si rád nechám poradit proto to zkouším zde.
Už přeci není tolik času jako dřív a tak bych to rád vyřešil co nejdříve než začne blázinec po zahradě kolem chalupy atd proto taky to nahrávání více programů.Možná u xtrendu bude stačit jedna parabola a pude nahrávat víc programů já nevím.
Díky Jarino se mě podařilo propojit PC s xtrendem,děkuju moc.Ten program je free?Můžu aktualizovat?Čeština asi není,nějaký návod?
Jinak dá se to podle obrázků v xtrendu nějak takto uspořádat,hlavně přeskupit a vymazat ty programy.Možná bych seznam programů našel pod nějakou složkou v tom programu od Jarino a pak by se to dalo editovat v PC?Děkuji moc za pomoc.U TV už se začíná taky vyjasňovat.
2-soft.manager.jpg 1-úprava kanálů.jpg 3-seznam kanálů T1-T2.jpg 4-nahrávání.jpg
dedajan (10)|24.3.2013 18:38
Taky jsem kdysi měl Vantage 8000HD a přešel na linux, tenkrát ClarkeTech ET9100. Po prvním dnu nastavování jsem ho chtěl vrátit, ale většinou pomocí fóra jsem ho nastavil, hlavně hotový Backup Images by vikino. Mám ale na rozdíl od tebe jednu parabolu a konvertor monoblok Quad. Je potřeba se nejprve připojit k PC, mám Total Commander a ještě RCC. Pokud ti doporučují DreamboxEdit, tak po instalaci musíš nastavit připojení, návod najdeš na netu. Když se ti podaří vše nastavit včetně programů a případně jejich roztřídění do oblíbených, je dobré si udělat zálohu přes plugin Full back-up on HDD/USB.-trvá to několik minut a uložit do PC. Pak můžeš zkoušet další možnosti E2 a případně se vrátit z uložené zálohy. Jaký FW máš. Zasílám k prostudování návody i když jeden je na VU+, ale je to podobné. Taky prostuduj forum Satdgitálne.cz-ClarkeTech-Xtrend.
nesmělí (16)|24.3.2013 20:29
Dík moc za typy a návody.Prodejce mě sice nahrál zdarma základní konfiguraci takže vše šlo.Chtěl jsem si právě vytvořit nějakou základní zálohu na USB abych mohl laborovat ale do teď se mě to nepodařilo.Vždy když jsem našel nějakou položku vytvořit zálohu tak to udělalo hrk záloha vytvořena ale kam to nevím bo mě to nedalo vybrat kam s ní.Je to asi někde Na hdd nevím.Píšeš nějakej plugin kde bych ho sehnal jak nahrál nebo ho tam mám.Už jsem z toho trocha mimo a obraz jsem si taky nějak rozladil na vantu se mě zdá teď lepší.Obraz je takovej divnej jakoby hodně kontrastu a ostrosti dohromady nedokážu to popsat u rychlích pohybů jde vidět že prostě jakoby dobíhal stín u vanta se mě zdá že to nedělá.Možná už to bude očima ale nevím.Nedalo by se tam někde najít první instalace co dělali v prodejně a vrátit se tam.Jsou to asi kraviny ale co kdyby.FW je image?Tak tam je Openpli 3.0 kernel 3.6.0. Dík všem za pomoc.Možná si to ještě rozmyslím a nevrátím ho.
jarino1978 (8045)|24.3.2013 20:45
čiže ak si robil zálohu, tak tam máš back up plugin, čiže záloha sa spravila a uložila na HDD. Napr. pri havárií STB si tú zálohu vytiahneš z HDD po nainštalovaní nového image. Vždy po inštalácií sa ťa box spýta, či chceš obnoviť zálohu, alebo nie. Ak dáš áno, tak sa ti obnoví ( to je to, čo si teraz uložil ).
Vždy najnovší image si pre konkrétny model stiahneš tuto : http://openpli.org/download/

Podľa seba som presvedčený, že by si vrátením Xtrend urobil veľkú chybu.

K tomu obrazu. Open PLi nemá možnosť úpravy obrazu. Čiže si nemal čo pokaziť. Jediné, čo ma napadá je to, aby si odfotil túto časť menu :
Nastavenia-systém-av setting : daj foto

Možno tam máš niečo zle nastavené.
nesmělí (16)|24.3.2013 21:29
Foto a/v nastavení.Ty černý pruhy nahoře a dole tam nedostanu.Byl jsem na to z vanta zvyklej i když mě to dřív vadilo teď mě to schází,prostě takovej pocit.Připadaj mě tam ty postavičky baculatější jak já...he,he.he.Dokonce jsem do PC dostal programy do toho Dreamboxedit.Já jsem malej ale šikovnej,no řekněte za dva dny je to docela pokrok.Du si dát velkýho,nebo radši dva.
Jste všichni moc hodní že mě pomáháte.Dnes už se to moc nenosí.V jednom foru chtěl pán taky poradit a poslali ho někam ať čte.Chápu že se to dá najít atd ale když se slušně zeptám.
Proto ještě jednou všem děkuji.
Já se vrátím.
P1030382.jpg
nesmělí (16)|24.3.2013 21:54
Už su tady zas.Ty programy se mě podařili taky upravit.Ta slivovica asi dobře působí.Teď bych rád nastavení zálohoval na usb.Ale jak.Babo raď.
Pytkin (7947)|25.3.2013 00:16
v enigme sa da cely setting zalohovat .. v nastaveniach je potom nastavenie cesty , kam sa zalohuje .. staci to pohladat .. ja to nepouzivam .. nikdy som nemal potrebu to robit ..
jarino1978 (8045)|25.3.2013 20:51
[QUOTE=nesmělí;450338]Už su tady zas.Ty programy se mě podařili taky upravit.Ta slivovica asi dobře působí.Teď bych rád nastavení zálohoval na usb.Ale jak.Babo raď.[/QUOTE]
v tom programe ETCC je záložka setting backup. Aj cez toto sa dá vyzálohovať setting ( zoznam programov ) napr. na HDD v PC. Defaultne ti to uloží do zložky programu ETCC.
pat01 (249)|27.3.2013 18:05
Zdravím
Chtěl bych se zde zeptat na jednu věc koupil jsem si VU+ solo2 a obrazová kvalita mi tak zklamala !!! že jsme podobné "kvality" obrazu viděl snad jen na laciných přijímačích v ceně 1500,- kč.Jsem z DM 800 zvyknutý na nějaký solidní střed ale to co zobrazuje VU+ solo2 to jem katastrofa.Ani pluginem Video Exham.setting to doladit nejde no nic...
Kolega mi pujčil na zkoušku po starší Clarke tech ET 9000 a jsem přijímačem a hlavně obrazem !!!! přímo nadšen.Potom co jsem zažil na Solo2 to nádhera !!
Tak si s tím ted budu hrát ale abych to kolegoci "nerozhašil".
Je tam ted Open PLI veze 2,1..mužu tam instalovat všechny pluginy např.Archiv czk,opera browser,youtube atd..bez problému poslední verze nebo je potřeba nahrát novější verzi PLI?Nebo je to jedno ?
díky
jarino1978 (8045)|27.3.2013 21:50
pluginy by ti mali ísť aj na 2.1.
nesmělí (16)|1.4.2013 15:01
Zdravím.Chci se zeptat na jednu věc.Půjde na Xtrendu 9500 nahrávat třeba CT HD,Nova HD,Prima HD a Markíza HD najednou.Nepude nebo mám něco blbě nastavený.Dík za odpověď.Na 80% jde zpět k prodejci.Uznávám není to pro blbce jak já.Ovladač teda znám nazpaměť a je podle mě taky docela blbě řešenej.
KamilZ (10277)|1.4.2013 15:21
Ne, nepůjdou. Najednou Ti půjdou nahrávat programy max. ze dvou TP, Ty máš mix ze tří. Další věc je nutnost karty v UNI nebo více karet a modulů.
Dagy2 (3153)|1.4.2013 19:59
[QUOTE=pat01;450772]Zdravím
Chtěl bych se zde zeptat na jednu věc koupil jsem si VU+ solo2 a obrazová kvalita mi tak zklamala !!! že jsme podobné "kvality" obrazu viděl snad jen na laciných přijímačích v ceně 1500,- kč.Jsem z DM 800 zvyknutý na nějaký solidní střed ale to co zobrazuje VU+ solo2 to jem katastrofa.Ani pluginem Video Exham.setting to doladit nejde no nic...
[/QUOTE]

Dlho som zvažoval "mini-recenziu" solo2. Som rád že to píšeš. Je to skutočný grc. tiež som 7dní piplal naszavenia podľa rôznych fór a nakoniec musel z domu a nielen kvôli tomu...
Želám šťastnejšiu ruku na podruhé
jarino1978 (8045)|1.4.2013 22:22
[QUOTE=nesmělí;451544]Zdravím.Chci se zeptat na jednu věc.Půjde na Xtrendu 9500 nahrávat třeba CT HD,Nova HD,Prima HD a Markíza HD najednou.[/QUOTE]
tak takýto STB ale nevymysleli...

---------- Doplněno v 22:22 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:21 ----------

[QUOTE=Dagy2;451591]tiež som 7dní piplal naszavenia podľa rôznych fór a nakoniec musel z domu a nielen kvôli tomu...
[/QUOTE]
načo kupuješ low-end ? Ak chceš obraz lepší, ako Technisat/Vantage HD, tak jedine Xtrend...:-R
Dagy2 (3153)|1.4.2013 23:11
[QUOTE=jarino1978;451615]1/ tak takýto STB ale nevymysleli...

2/ načo kupuješ low-end ? Ak chceš obraz lepší, ako Technisat/Vantage HD, tak jedine Xtrend...:-R[/QUOTE]

1/ no asi vymysleli. Že by dream 8000 osadený 3-mi ÷ 4-mi DVB-S tunermi? tuším ten má voľné pozície.

2/ máš pravdu Jarino, najrýchlejší low end (ale nie cenove) a to hneď z viacerých dôvodov. Nebudem tu ale zasierať vlákno k ET.
nesmělí (16)|7.4.2013 17:16
Zdravím.Poněvadš tento stroj je z jiné dimenze a lidé kteřího umějí používat jsou u mě nějací mimozemšťané či co.Sám jeho možnosti odzkoušet nemohu poněvadš nikdo nedokáže poradit lajkovi,nebo laikovi nevím.Provést krok po kroku zprovoznit různé aplikace atd.Furt nějaké odkazy atd..než člověk něco dočte už neví co bylo na začátku na to opravdu nemám.A hodnocení.Žádná sláva to zas tak není.Porovnával jsem s Vantage 8000S a jak jsem na Vantage plil a nadával tak u mě zvítězil.U Xtrendu je pro mě jako normálního uživatele takových zásadních nedostatků že v takovej cenovej relaci to je PRO MĚ zásadní.Prostě uživatelsky nepříjemnej.Je to prostě názor a děkuju všem kdo se mě snažili alespoň trochu pomoci.Jinak budu ho prodávat s TB diskem kdyby měl někdo zájem vrátit jsem ho nestihl.Hodně zdaru všem novým uživatelům Xtrendu.(Vím že jsem ho teda neměl kupovat,ale jak jinak to odzkouším,prostě si to potřebuju osahat abych zjistil že jsem debil.Tak to prostě je.)
Pytkin (7947)|7.4.2013 19:55
a preco si to nenechas niekomu nastavit ? ja som niekolkym susedom nastavil dreambox a vsetci ho uz len spokojne pouzivaju a netusia nic o linuxe ..

priznam sa , nemal som v rukach VANTAGE .. ale vsetky nelinuxove primace pre mna mali absolutne neakceptovatelne ovladanie ..
jarino1978 (8045)|7.4.2013 20:14
No ja mám Vantage HD a aj Xtrend, ale obidva nemá problém ovládať aj moja 8 ročná dcéra. Dokonca aj 2,5 ročný syn si vie spustiť na Xtrend Youtube a svoje videá.
Ono je to skôr o tom, že človek si kúpi linux kvôli zvedavosti a túžbe sa v ňom rýpať a skúšať. No keď narazí na problém, je zle, je v koncoch. Popritom osobne nevidím žiaden rozdiel medzi linux a nelinux STB, čo sa týka nastavenia, ovládania. :eek:
pat01 (249)|7.4.2013 21:16
[QUOTE=nesmělí;452498]Jinak budu ho prodávat s TB diskem kdyby měl někdo zájem vrátit jsem ho nestihl[/QUOTE]
Ahoj poslal jsem ti soukromou zprávu
Pytkin (7947)|8.4.2013 00:02
[QUOTE=jarino1978;452548]Popritom osobne nevidím žiaden rozdiel medzi linux a nelinux STB, čo sa týka nastavenia, ovládania. [/QUOTE]

Ja teda jo .. Vacsina nelinuxovych primacov , ktore som mal v rukach , si absolutne tragicke .. Stupidny zoznam kanalov .. Stupidne zoradovanie kanalov .. Stupidne listy .. Proste strasne ..
nesmělí (16)|8.4.2013 17:12
[QUOTE=Pytkin;452538]a preco si to nenechas niekomu nastavit ?[/QUOTE]
Zkusím ještě někoho pohledat ale mám obavy že tady jsou na tom prodejci tak jak já možná i hůř což jsem se několikrát přesvědčil.

[QUOTE=Pytkin;452538]ale vsetky nelinuxove primace pre mna mali absolutne neakceptovatelne ovladanie .. [/QUOTE]
U mě je to naopak ovladač Xtrend tragédie.

[QUOTE=jarino1978;452548]ale obidva nemá problém ovládať aj moja 8 ročná dcéra. Dokonca aj 2,5 ročný syn si vie spustiť na Xtrend Youtube a svoje videá[/QUOTE]
Bez urážky když to budu mít nastavený tak si troufám tvrdit že to dokážu pustit i já.

[QUOTE=jarino1978;452548] Popritom osobne nevidím žiaden rozdiel medzi linux a nelinux STB, čo sa týka nastavenia, ovládania. [/QUOTE]
Já teda jo.Jenom jeden příklad pro někoho možná blbost.Zastavení nahrávání přes tlačítko nahrávání zastavit nahrávání potvrdit,nedej bože zastavit nahrávání z časovače proklikat se přes časovač a dát dokonce smazat aby se to zastavilo potvrdil mě to i prodejce.No neni to kravina k čemu slouží tlačítko stop snad zastavit ne? jak u Vanta stop vyberu co a konec.

[QUOTE=Pytkin;452593]Vacsina nelinuxovych primacov , ktore som mal v rukach , si absolutne tragicke .. Stupidny zoznam kanalov .. Stupidne zoradovanie kanalov .. Stupidne listy .. Proste strasne .. [/QUOTE]
U mě ZATÍM naopak
Jinak se omlouvám jestli jsem někoho urazil ale nemyslím to zle jen se hold neumím líp vyjádřit.
jarino1978 (8045)|8.4.2013 18:12
@nesmělí : kurnik šopa, keď dokážeš citovať príspevky, aby hrom do toho udrel, ja neverím, že Xtrend ti môže robiť problém.
Čo potrebuješ vysvetliť, poradiť ? Napíš, s čím máš problém... :-R

---------- Doplněno v 18:12 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 18:10 ----------

[QUOTE=Pytkin;452593]Ja teda jo .. Vacsina nelinuxovych primacov , ktore som mal v rukach , si absolutne tragicke .. Stupidny zoznam kanalov .. Stupidne zoradovanie kanalov .. Stupidne listy .. Proste strasne ..[/QUOTE]
je síce pravda to, čo píšeš, tiež som zažil všeličo, ale on má Vantage HD a to je predsa trochu iná káva. Vantage HD mám doma aj ja, viem, že to má ten STB premakané, špičkové a jednoduché ovládanie.
vivid.sk (11472)|8.4.2013 18:29
[QUOTE=nesmělí;452661]U mě je to naopak ovladač Xtrend tragédie.[/QUOTE]
:) Rovnaky DO ma polska Ariva 250 za 80 euro, snad by si nechcel nieco lepsie :)

Naviac, ten v arive je "uciaci sa".


[SPOILER]
[ATTACH=CONFIG]22811[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]22812[/ATTACH]
[/SPOILER]


[QUOTE=nesmělí;452661]No neni to kravina k čemu slouží tlačítko stop snad zastavit ne?[/QUOTE]
@all: To tak naozaj funguje v Enigme2 ?
xtrend_et9500.jpg ferguson_ariva-250-combo_1.jpg