Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 21 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 314

Téma: Panasonic LCD 2012 - E5, ET5, ET50, DT50, WT50

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Zdravím. Se zájmem jsem sledoval vedlejší thread o letošních plazmách a tak mě překvapilo, že jsem nenašel jeho alternativu pro LCD. Rozhodl jsem se proto omezenou verzi založit sám, je to můj první příspěvek zde na fóru, tak snad neporušuji žádné zavedené zvyklosti.

Motivuje mě hlavně můj aktuální výběr/plánovaný nákup TV, proto bych na závěr rád položil i několik otázek, snad mi nějaké komentáře pomohou v rozhodování. Ale protože jsem strávil poměrně dost času pročítáním nejrůznějších článků na webu, nechci pouze zakládat klasický thread typu "pomožte mi vybrat TV", ale rád bych se o získaný přehled také podělil s ostatními. Třeba to někomu přijde vhod při jeho vlastním nákupu. Pokud bych někde uvedl chybnou informaci, samozřejmě ocením případné upozornění.

Jak naznačuje titulek, rád bych mluvil hlavně o několika modelových řadách označovaných Panasonicem jako "mid-range", cenově zhruba odpovídají hojně diskutované plazmě ST50 a alespoň pro mě tak představují její LCD alternativu. Jedná se o modely s označením "E", tedy E5, ET5 a ET50. Na zahraničních webech se dá narazit i na E50 (E5 s lepším panelem), která se ale v Evropě bohužel neprodává a prodávat nebude (alespoň to mi e-mailem odpovědělo české zastoupení Panasonicu). Pro zajímavost ještě uvedu, že podle mých zjištěních ET50 pro změnu zase není k dispozici na americkém trhu - většina článků ji nezmiňuje a google na verzi s prefixem "TC" nevrátí žádné rozumné výsledky.

E5, ET5 a E50 navzdory podobnému označení nemají téměř nic společného, základním dělením (2D vs. 3D apod.) paradoxně patří do různých skupin. Základní charakteristika pro všechny tři řady je zhruba následující:
    - 1080p IPS panel s LED podsvícením
    - polo-lesklá úprava obrazovky - "Clear Panel"
    - backlight scanning
    - ... a to je vlastně všechno

A teď k vlastnostem, které tvoří právě ony rozdíly:

E5
    - nejlepší z 2D televizí, na rozdíl od nižších řad má 1080p, clear panel a backlight scanning
    - 150 Hz backlight scanning
    - lesklý černý design, kolem rámečku je ještě stříbrno-průhledný proužek (podobný jako má plazma DT50)

ET5
    - jediná televize s pasivním 3D (přiložené brýle)
    - 300 Hz backlight scanning
    - lesklý šedo-stříbrný design, stejný jako E5, jenom v jiné barvě (opět analogie s plazmami, v tomto případě ST50. Je zajímavé, že u LCD Panasonic pořadí šedá -> černá otočil)
    - webový prohlížeč

ET50
    - aktivní 3D (brýle nejsou součástí balení)
    - 800 Hz backlight scanning
    - nový tenký stříbrný design, stejný jako má vyšší řada DT50
    - webový prohlížeč
    - nahrávání na HDD

Nějaké recenze:
    E5: techradar.com, avmania.cz
    ET5: avforums.com, digizone.cz
    ET50: avforums.com

- - - - doplněno - - - -

A teď bych rád přešel k části "pomožte mi vybrat TV". Řídil jsem se myšlenkou "až vyrostu, koupím si plazmu od Panasonicu" a pozorně jsem proto sledoval vedlejší diskuzi o letošní řadě a pokukoval po ST50. Vesměs nadšené hodnocení recenzí tu snad nemusím opakovat. Nakonec jsem ale narazil na několik "ale", které moji volbu poněkud zpochybnily. Vadí mi zejména:
    - Blikání. Četl jsem o tom zde na fóru, byl jsem si plazmy prohlédnout na živo a ten obraz prostě bliká. Vidím to a rozčiluje mě to A to nechci ani pomyslet na to, jak to vypadá v 24p režimu, jak naznačuje tahle diskuze: https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...nic-vs-Samsung
    - Bzučení. Měl jsem radost, že letošní plazmy už jsou konečně chlazeny pasivně, ale různé komentáře o bzučení mi radost zase zkazily. Nemám trpělivost na to TV opakovaně vracet, dokud nenarazím na nebzučící kus.
    - Vypalování obrazu. Nejdřív jsem to vůbec neřešil, ale ve vedlejším vedlejší threadu se začaly objevovat reální zkušenosti a logu zůstávajícím v obraze. Podobně jako v případě bzučení - TV bych rád používal, ne ztrácel čas výměnami za jiný kus a ručními pokusy o čištění vypáleného loga.

Začal jsem tedy pokukovat i po LCD v podobné cenové kategorii, protože nemám zas až takové nároky na kvalitu obrazu (naopak bzučící trafo by mi zážitek zkazilo spolehlivě). Nakonec se mi asi nejvíce zamlouvá 47" verze řady E5 - hodnocení jsou vesměs pozitivní, líbí se mi design, příznivá cena. Aktuálně tak už jenom řeším, jestli jsou vyšší řady "E" lepší skutečně jenom možností 3D a multimedálními funkcemi. Ani jedno z toho mě totiž nezajímá, tak nevidím důvod si za to připlácet. Pokud by ale ET5 nebo ET50 měla lepší i 2D obraz, potom by tu ten důvod už byl.

Jediný tabulkový rozdíl je úroveň backlight scanning. Takže stežejní otázka tohodle příspěvku je, zda by se někdo mohl podělit o svůj názor na reálný rozdíl mezi 150 Hz a 300 Hz resp. 800 Hz. Druhá otázka je více obecná - mají LCD nějaké další typické negativní vlastnosti (podobné, co jsem zmínil u plazem), které jsem mohl opomenout? S horší kvalitou obrazu, zejména podáním černé počítám. Co např. přehrávání 24p, je tu nějaký podobný problém, jako mají plazmy?

Na závěr ještě krátký souhrn využití TV:
    - Především přehrávání filmů, předpokládám, že bych měl chtít 24p (reálnou zkušenosti zatím nemám), naopak na telenovely (IFC) koukat nehodlám.
    - Provoz ve stylu domácího kina - tzn. zatemněná místnost, perfektní pozice diváka, atd. Zkrátka to není rodinná televize do prosvětleného obýváku.
    - 3D, webové a multimedální funkce mě nezajímají.
    Naposledy upraveno uživatelem tdlmarek: 16-06-2012 v 22:27
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2012

Tam bych viděl největší problém v tom "Provoz ve stylu domácího kina - tzn. zatemněná místnost, perfektní pozice diváka" V tomhle režimu (i když píšeš, že počítáš s horší černou atd), tě to může opravdu nemile překvapit, fakt si to zkus na vlastní oči, nebo případně objednej přes net, abys to mohl do 14 dnů když tak vrátit-mluvím z vlastní zkušenosti, vyměnil jsem cfl za ledku a šla za týden pryč. Jinak při výběru dávej pozor na scény, kdy se pohybuje kamera-sleduj drobné věci v pozadí, jak moc se budou nebo nebudou rozmazávat. Typický neduh lcd tv je tan, že jakmile kamera statická, je to perfektně ostrý, ale v okamžiku, kdy kamera švenkuje, tak se ostrost ztratí. Dále sledovat chování tv při tmavých scénách, jestli to výrobce neošulil tak, že sice máš super černou, ale za cenu, že tv ztlumí podsvětlení a ty tam vidíš polovinu věcí-ale zase máš černou Tohle všechno je na plazmách lepší, nemluvě o podání pleťovek.

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

U LCD je "problém" 24p také, viz např. diskuze ve vedlejším vláknu LG. Ve Tvém výběru mají ET5 a ET50 spec. režim (24p Smooth Film), prorovnej. Já osobně neposoudím, nakolik je to marketingová věc a nakolik je to opravdu poznat. Ještě mrkni zde.

K "vylepšovátkám": to máš těžké. Někdo je vypíná, někdo na ně nedá dopustit. Já zastávám názor, že u LCD je důležité mít rychlý panel (100Hz+) a 2x CMR (200Hz+). E5 bych podle 150Hz backlight tipoval jen na 50Hz panel. ET5 podle 150Hz BS netuším, kde zařadit (tipuji 50Hz). Kdybych byl na Tvém místě a chtěl Panasonic, tak bych šel do ET5. Ale pro Tebe mají jednu nevýhodu - píšeš, že budeš sledovat v zatemnělé místnosti, tam by se Ti hodila zřejmě spíš TV s lesklou obrazovkou, tenhle Panasonic má IPS matnou. Matné IPS panely jsou zase lepší do běžného prostředí a mají i velké pozorovací úhly (což Tebe za ideálních podmínek ale netrápí).

Pokud bys netrval na Panasonicu, zkus se ještě mrknout na SHARP a Toshibu. Přehlédl jsem, nebo neuvádíš rozměr?

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Díky za reakce. Vezmu to postupně:
    Citace Původně odesláno od Pavell007 Zobrazit příspěvek
    mluvím z vlastní zkušenosti, vyměnil jsem cfl za ledku a šla za týden pryč.
    Tohle mě dost zarazilo. Chceš tím naznačit, že LED je na tom (vybledlé barvy, horší černá, ...) hůř než CCFL? Tak tohle jsem netušil - předpokládal jsem, že když budu upgrafovat ze své starověké TX-32LMD70F, tak kvalita obrazu navzdory limitům LCD může jít jenom nahoru (novější technologie a všechno).

Jinak při výběru dávej pozor na scény, kdy se pohybuje kamera-sleduj drobné věci v pozadí, jak moc se budou nebo nebudou rozmazávat. Typický neduh lcd tv je tan, že jakmile kamera statická, je to perfektně ostrý, ale v okamžiku, kdy kamera švenkuje, tak se ostrost ztratí. Dále sledovat chování tv při tmavých scénách, jestli to výrobce neošulil tak, že sice máš super černou, ale za cenu, že tv ztlumí podsvětlení a ty tam vidíš polovinu věcí-ale zase máš černou Tohle všechno je na plazmách lepší, nemluvě o podání pleťovek.
    Díky, budu na to pamatovat.

Citace Původně odesláno od KamilZ Zobrazit příspěvek
    U LCD je "problém" 24p také, viz např. diskuze ve vedlejším vláknu LG. Ve Tvém výběru mají ET5 a ET50 spec. režim (24p Smooth Film), prorovnej. Já osobně neposoudím, nakolik je to marketingová věc a nakolik je to opravdu poznat. Ještě mrkni zde.
    Že i LCD trpí nejrůznějšími obtížemi při 24p je nepříjemné, ale užitečné zjištění. Zkusím se na to zaměřit. Jinak recenzi jsem přidal do přehledu a je přesně v tom duchu, jak většina co jsem četl - tzn. že televize je to v podstatě dobrá, ale neohromí a obraz je prostě ... LCD.

K "vylepšovátkám": to máš těžké. Někdo je vypíná, někdo na ně nedá dopustit. Já zastávám názor, že u LCD je důležité mít rychlý panel (100Hz+) a 2x CMR (200Hz+). E5 bych podle 150Hz backlight tipoval jen na 50Hz panel. ET5 podle 150Hz BS netuším, kde zařadit (tipuji 50Hz). Kdybych byl na Tvém místě a chtěl Panasonic, tak bych šel do ET5. Ale pro Tebe mají jednu nevýhodu - píšeš, že budeš sledovat v zatemnělé místnosti, tam by se Ti hodila zřejmě spíš TV s lesklou obrazovkou, tenhle Panasonic má IPS matnou. Matné IPS panely jsou zase lepší do běžného prostředí a mají i velké pozorovací úhly (což Tebe za ideálních podmínek ale netrápí).
    Přiznám se, že jsem si o tomhle moc informací nehledal (jak jsem říkal, o 3D mi nejde). Ale nemusí mít panel podporující 3D dvojnásobou obnovovací frekvenci? Mám i dojem, že jsem kdesi na webu četl (už to asi nedohledám), že zatímco E5 má 50 Hz panel, ET5 jede na 100 Hz. Pokud budeme předpokládat, že obě televize používají 3x BS, tak dostaneme těch tabulkových 150 a 300 Hz. Tohle je přesně jedna z těch věcí, co mě zajímala - myšlenková úvaha, že na ET5 mě sice 3D nezajímá, ale protože 3D podporuje, tak má 100 HZ panel a tím pádem je schopná lépe zobrazit 2D.

Co se týče povrchu panelu, tak tyhle střední a vyšší řady by právě měly mít už "clear panel", tzn. polo-lesklou obrazovku. Zase je otázka, do jaké míry je to jenom marketing Panasonicu. Ale četl jsem (negativní) komentáře uživatelů, kteří si právě na lesklou obrazovku stěžovali. Pro mě by to byla naopak výhoda - za předpokladu, že lesklá obrazovka obraz skutečně vylepšuje, ale minimálně u mého notebooku to tak opravdu je.

Pokud bys netrval na Panasonicu, zkus se ještě mrknout na SHARP a Toshibu. Přehlédl jsem, nebo neuvádíš rozměr?
    U Panasonicu bych zůstal rád. TV nepotřebuji zas až tak nutně, takže i tyhle iracionální důvodu u mě hrajou nezanedbatelnou roli. Značka je mi sympatická, líbí se mi design, struktura menu, manuály, ovladač ... a především mám ostatní zařízení buď také Panasonic, nebo VIERA Link compatible (Onkyo receiver). Na tuhle funkci jsem si celkem zvykl a u nové TV (u které by tlačítka na DO pro ovládání přehrávače snad měla fungovat i s blu-ray, nejen s dvd jako u mé současné TV) bych strašně rád vyzkoušel experiment s přesunutím blu-ray přehrávače do jiné místnosti, abych se zbavil rušivého zvuku při přehrávání některých disků.

Doplnění: Tak jsem zkusil trochu prohledat web a zjistil jsem, že Viera Link (tedy CEC) by snad mělo fungovat i napříč značkami. Žil jsem v domění, že značky mají nejen vlastní marketingové označení, ale i vlastní implementaci. Pokud by ale např. Toshiba TV byla schopná posílat příkazy Onkyo receiveru a Panasonic přehrávači, tak to do výběru vnáší nové možnosti. Nějaké zkušenosti s tímhle?

S úhlopříčkou jsem se odpíchl od dostupných "plazmových" 50", takže zde uvažuju hlavně o 47". Větší by klidně mohla být, ale už tam neúměrně narůstá cena. Menší ... dovedu si představit, že namísto větší úhlopříčky zvolím vyšší řadu a vyřeším tak některé problémy s obrazem. U plazem to ale pokud vím takhle nefunguje (blikají všechny) a s LCD to zatím vypadá podobně.
    Naposledy upraveno uživatelem tdlmarek: 16-06-2012 v 20:00

Registrace
    Feb 2011

K rychlosti panelů - upsal jsem se, podle mě má E5 50Hz, ET5 100Hz panel (případně může mít E5 také 100Hz panel, ale řízení jen 50Hz). Ale opravdu to jsou dohady, nemáme šanci to zjistit. Dvojnásobnou frekvenci panelu potřebuješ na aktivní 3D, ne na pasivní (mimo pasivní LG s jejich 1080i), takže i ET5 by si teoreticky vystačila s 50 Hz. Zlí jazykové (a odpůrci pasivního 3D) tvrdí, že pasivní 3D vzniklo, aby mohli výrobci lépe prodat pomalé panely

Většina uživatelů si na lesklou obrazovku ztěžuje kvůli odleskům, což není Tvůj problém a naopak chválí lepší černou a celkově kontrast.

CEC mezi značkami je vždy trochu sázka do loterie, tohle záleží model od modelu. Teoreticky by to fungovat mělo. Mrkni se zde, ale spíš pro pochopení principu, je to 3 roky staré, stav se změnil k lepšímu.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 16-06-2012 v 20:45

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2012

tdlmarek-no já měl před tou druhou nejvyšší řadou LED roku 2011, top cfl lcd C řady, což je rok 2010. Ty televize měly stejný panel, lišily se jen tím led pokrokem-no a já osobně jsem z toho, kam se to posunulo, byl dost zklamanej. Flekatý podsvícení-byly to 46palcovky, když ses díval na HD kino ze dvou metrů, tak všechny rohy už nebyly tak skvěle černý, ale šedý, furt v tom obrazu podle světlosti scény se něco jakoby přenastavovalo, jak tv používala autodimming, aby aspoň trochu zakryla to strašný podvícení, nebyl jsem schopnej to vyladit, ten kontrast byl evidentně na úkor ztráty detailů v tmavých scénách, i ty barvy byly takový jako tvrdý, nebo jak to říct... Daroval jsem tu cfl k narozeninám s tím, že spojím příjemné s užitečným a udělám si radost novou tv za 36 000 kč, ale po tom prvotním wow efektu, který člověk má třeba ve dne, když je světlá místnost, tak každým dnem mě to sralo víc a víc... Ale pokud ty máš nějaký prehistorický lcd, tak to pokrok určitě bude, ale prostě nedej na první dojem. Podle mě bohužel zvítězil marketing ohledně designu nad kvalitou obrazu.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2009

tdlmarek-no já měl před tou druhou nejvyšší řadou LED roku 2011, top cfl lcd C řady, což je rok 2010. Ty televize měly stejný panel, lišily se jen tím led pokrokem-no a já osobně jsem z toho, kam se to posunulo, byl dost zklamanej. Flekatý podsvícení-byly to 46palcovky, když ses díval na HD kino ze dvou metrů, tak všechny rohy už nebyly tak skvěle černý, ale šedý, furt v tom obrazu podle světlosti scény se něco jakoby přenastavovalo, jak tv používala autodimming, aby aspoň trochu zakryla to strašný podvícení, nebyl jsem schopnej to vyladit, ten kontrast byl evidentně na úkor ztráty detailů v tmavých scénách, i ty barvy byly takový jako tvrdý, nebo jak to říct... Daroval jsem tu cfl k narozeninám s tím, že spojím příjemné s užitečným a udělám si radost novou tv za 36 000 kč, ale po tom prvotním wow efektu, který člověk má třeba ve dne, když je světlá místnost, tak každým dnem mě to sralo víc a víc... Ale pokud ty máš nějaký prehistorický lcd, tak to pokrok určitě bude, ale prostě nedej na první dojem. Podle mě bohužel zvítězil marketing ohledně designu nad kvalitou obrazu.
    Jsem majitelem Panasonic 47ET5E a nemozu na nic stezovat prechazel jsem ze samsunga 40A686 3,5 roku starej . S 24p zadny problemy nejsou

Nováček
    Registrace
    May 2012

A co alternativa v podobe TV od znacky Sony? vyber nemaji moc velkej, ale z toho usuzuji, ze kvalitou by mohli byt jinde, nez treba u konkurence, pri zdejsim kvizu na otazku, kterou televizi byste si poridili, nejvice hlasu ma plazma panasonic a lcd samsung, je kvalita Samsungu teda take na dobre urovni? Nebo je proste o dost levnejsi a proto je pro lidi tak lakavy.
    http://www.alza.cz/40-sony-bravia-kd...21-d267879.htm
    Sony ovsem od Panasonicu nema IPS panel ( nevim jak je to s televizema, ale u pc monitoru ten IPS je hodne znat, v porovnani s beznymi TN panely, ale tady samozrejme muze jit o neco jineho, prece je to televize, a ne monitor ze)
    A taktez jsem se chtel zeptat mistich stangastu, ktera LCD TV ma podle vas nejlepsi kvalitu obrazu ve 2D v uhlopricce 116cm (46"). Vynechame jakekoliv smart funkce, internet a podobne zbytecnosti (no pro nekoho mozna ne) Jde mi teda ciste o kvalitu obrazu a schopnost naprosto plynule prehrat filmy v BD Remux kvalite. Rekneme v rozumne cene 20-25K? A o kolik procent zaostava za plazmou, je ten rozdil naprosto propastny, treba v podobe dvakrat lepsiho obrazu? Ze zdejsich prispevku mam uplne jasno, ze z plazem v podobne cenove relaci je nejlepsi panasonic P50ST50E a samsung PS51E6500, Jak je to ovsem u LCD?

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Už jsem začal trochu rozšiřovat záběr a zkoumat i nabídku jiných značek. Momentálně mě velmi zaujala plazma PS51E6500 od Samsungu. Obrazově by na tom měla být velmi dobře (srovnatelná s ST50), ale podle místních ohlasů řeší nejzásadnější nedostatky panasonicu - určitě blikání a snad i potenciální bzučení. Designově se mi podle obrázků líbí, cena je docela sympatická (za podobný pěníz jako ET5 o něco větší úhlopříčka) a existuje šance, že i to CEC fungovat bude.

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2009

Citace Původně odesláno od tdlmarek Zobrazit příspěvek
    Už jsem začal trochu rozšiřovat záběr a zkoumat i nabídku jiných značek. Momentálně mě velmi zaujala plazma PS51E6500 od Samsungu. Obrazově by na tom měla být velmi dobře (srovnatelná s ST50), ale podle místních ohlasů řeší nejzásadnější nedostatky panasonicu - určitě blikání a snad i potenciální bzučení. Designově se mi podle obrázků líbí, cena je docela sympatická (za podobný pěníz jako ET5 o něco větší úhlopříčka) a existuje šance, že i to CEC fungovat bude.
    ja se rozhodoval taky mezi plazmou a LED a vyhrala led jen díky spotrebe 80w versus Samsung PS51E6500 Typical Power Consumption 186w . Pri najezdu 6800hodin za 3,5roku na stare tv . ozelim horsi pozorovaci uhly .Rychlost led panelu uz je nekde jinde nez bylo na zacatku.

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od Akulla Zobrazit příspěvek
    je kvalita Samsungu teda take na dobre urovni
    Co pozoruji, tak Samsung upadá, hlavně levnější modely. Je sice nejlepší na smart voloviny, ale to je asi vše. Když Samsung, tak řadu ES65xx a výš, tam to je podle ohlasů celkem OK.

Registrace
    Feb 2011

Citace Původně odesláno od HunterGtNet Zobrazit příspěvek
    ja se rozhodoval taky mezi plazmou a LED a vyhrala led jen díky spotrebe 80w versus Samsung PS51E6500 Typical Power Consumption 186w . Pri najezdu 6800hodin za 3,5roku na
    Jak jsi to počítal? Zkouším to a uvažuji 6800 hodin provozu jako na staré TV, dávám 5 Kč za kw:
    LCD: 80w*6800hod=544kwh, částka 544kwh*5Kč=2720,- Kč
    Plazma: 186w*6800hod=1264.8kwh, částka tedy 1264.8kwh*5Kč=6324,- Kč

Rozdíl tedy je 3604,- Kč za 3.5 let. Za LCD o velikosti v 50" dáš minimálně 6000,- Kč navíc, aby jsi dostal srovnatelný obraz. Celkově jsi prodělal, pokud budeš TV zase za 3.5 let měnit.

Neobhajuji plazmu (já plazmy nemusím, preferuji LCD), ale nedává smysl, aby o výběru TV rozhodovala spotřeba.

Je tu pravidelně
    Registrace
    Sep 2007

tdlmarek:Pouzij funkci hledat a procti si i dost stare temata. Napriklad: kupovat placku podle spotreby se tu resi odedavna a vetsinovej nazor je, ze je to blbost nadruhou. Chces preci koukat na peknej obraz a ne na elektromer. Mm. spotreba plasem uz je docela nizko, oproti treba me starence(viz podpis)cca+-170 W. A hlavne vubec nezavrhuj Panackou plasmu,koukni na ni v DOMACIM nastaveni a ne v modu obchod, ve kterem je urcite vsude na kramech. Myslim to blikani, ja si ji kdysi (VT50)na krame nechal nastavit na domaci nastaveni a blikani zmizlo, ostatne i na modu obchod jsem ho sotva videl. A pro tve koukani(tebou uvedene podminky, tma atd.) bych osobne sel radsi do plasmy a to min 50".

Nováček
    Registrace
    May 2012

Hmm, tak u me to je jine, kdyby slo jen o spotrebu, tak beru plazmu vsemi deseti, ceho se skutecne obavam je to bzuceni a nesnesitelne bikani, ale tyhle neduhy se pry vyresily ve zminenem modelu Samsungu. Nejdriv jsem si rikal, ze nejlepsi televize v pomeru cena/kvalita obrazu je u panasonicu P50ST50E, ale kdyz jsem cetl komentare uzivatele nunacka, tak me chut na nejlepsi a nejvernejsi zobrazeni rychle presla, chudak uz meni treti nebo ctvrtou televizi a neustale se objevuji nove problemy. Plazmu Panasonic jsem vyskrtl, LG taktez, protoze z nejakeho nepochopitelneho duvodu nepodporuje zvuk DTS, takze jedine zustava plazma Samsung, nebo LCD, zatim se mi jevi, ze nejlepsi obraz bude mit TX-L47E5E
    http://www.alza.cz/47-panasonic-vier...5e-d312504.htm
    nebo plazma Samsung
    http://www.alza.cz/51-samsung-ps51e6500-d308183.htm
    tyhle modely se mi jevi jako nejlepsi ve svych kategoriich

Registrace
    Feb 2011

Akulla: Když jsi ochoten dát za plazmu 28.5 kKč, tak proč se u LCD omezuješ na 22.1 kKč? Navíc za všeobecného předpokladu, že za LCD musíš dát více, aby jsi měl srovnatelný obraz s plazmou.

Strana 1 z 21 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Plazma: Panasonic 2012 preview - VT50, GT50, ST50
    Od patriot v sekci Panasonic
    Reakcí: 2449
    Poslední příspěvek: 13-04-2020, 09:29
  2. LCD: Chování externího HDD u LCD Panasonic modelové řady 2012
    Od Gopher v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 13-07-2013, 08:05
  3. Panasonic Micro P2 NAB 2012