Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HC V700 alebo HDR CX 570 príp. HDR cx 730, skúsenosti + poradte...

jarino1978 (8045)|27.6.2012 19:55
na to, aby si dokázal vykúzliť dobrý obraz v limitoch kamery, treba čas a prax. Nedá sa všetko hneď. Chce to trpezlivosť a ochotu chcieť. Ale na to prídeš sám.
gagor (133)|27.6.2012 20:27
Urobil som ďalšie testy, doma som pozapínal všetky možné svetlá, všade zrno, samé zrno v obývačke 450w žiarovky plus denné svetlo:zrno. Samozrejme zatiaľ skúšam len automat, ten preostruje fkuse, no jarino máš pravdu, budem musieť riadne pomakať. Ktovie ako by zrnila x800, asi som ťa mal poslúchnuť...)
RomanKo-z-LC (118)|28.6.2012 00:19
Prepni na manual a zisti aké hodnoty ukazuje kamera. Expozičný čas by mal byť 1/50s clona maximálne otvorená 1,5 elektronický zisk +18 dB. Toto je maximálne zosilnenie. Kamera by nemala produkovať príliš zrnitý obraz ani pri +18 dB. Skús znížiť na +15 DB, +12dB, +9dB... Samozrejme obraz tým tmavne ale znižuje sa zosilnenie a teda aj obrazový šum.
gagor (133)|1.7.2012 15:24
Takže nakoniec sa stala víťazom SONY HDR CX730. Po dvoch dňoch skúšania musím povedať, že toto je presne kamera, ktorá mi sedí a ktorá je na moje účely vhodná. Samozrejme nie je to kamera dokonalá, má svoje muchy, ale ktorá nie? Výber sa tak stáva otázkou kompromisov a každý si musí uvedomiť, čo mu bude vadiť menej. Ja osobne som vymenil super ostrý obraz aj pri 20x zoome za lepšiu stabilizáciu a lepšie charakteristiky v nie dokonalom osvetlení, teda pri druhu nakrúcania, ktorý budem ja osobne pravdepodobne používať viac. Rodina, dieťa, chaty, dovolenky, oslavy, opekačky, ožieračky, lyžovačky, nejaká turistika no a pomedzi to si určite nakrútim aj nejaký západ slnka či pekné makro s včielkou. Ale každému, kto sa rozhoduje zainvestovať nemalý peniaz do kamery, odporúčam to, čo bolo po hodinách strávených na fóre, odporúčané aj mne. Ohmatať, vyskúšať a nakrúcať v podmienkach v ktorých bude nakrúcané najviac a kúpiť kameru, ktorá sa mi aj celkovo páči a ktorá má aj nejakú fičúrku (u mňa napr. veľmi podarené vstavané svetlo či stabilizácia), s ktorou sa budem vytešovať. Raz som chcel od pave1 radu cez SS a napísal mi niečo, čo je trošku iný ale podľa mňa veľmi zaujímavý a múdry pohľad. Citujem: "Ale podle mně jsou obecně rozdíly v této třídě poměrně malé, takže mnohem větší rozdíl lze docílit správným používáním - pěknými a stabilními obrázky, dobře střiženými. Běžný divák pixely tolik nezkoumá, sleduje děj, zda ho snímek zajímá-nezajímá. Takže tudy vedle podle mě cesta. Samozřejmě je vhodné si kameru vyzkoušet v obchodě, osahat si ji, vyzkoušet, záběry doma prohlédnout." Takže ďakujem všetkým za podnety, myslím že toto vlákno bolo veľmi podarené a je tu kopec dobrých rád od naozaj šikovných ľudí. A možno že si to tu ešte trošku požije a pomôže aj iným. Ja sa už pripojím do vlákna fricoolinka2 a budem tak trošku hájiť farby 730ky pred tou asi väčšinou panasonicárskych "hyen:-)". Pred dvomi mesiacmi som o kamerách nevedel absolútne nič a keďže sa už považujem za drasticky mierne pokročilého znalca, tak už možno budem rozdávať aj nejaké rozumy...;-)
Kikapu1 (32)|7.7.2012 15:31
Taky si myslím, že rozdíl v obrazovém výstupu není takový, aby si člověk rval vlasy, co mě ovšem velmi překvapilo ve prospěch Sonky, to je stabilizace - tam je to teda rozdíl třídy, tudíž jak píšeš, pro běžné točení z ruky super. Až mně to štve, protože barvy Sony se mi nelíbí a třeba Panák X900 se mi podle slashcam vzorků líbí víc i v lowlight, ale co už naděláme, že...
Co ostřící kolečko, jak to chodí, zkoušel jsi?
gagor (133)|8.7.2012 10:43
Kikapu1, koliesko funguje veľmi dobre, tlačítko v ňom funguje ako enter, takže dobrá manipulácia. Ak môžem takú prvotnú laickú skúsenosť v porovnaní s SD900 (s inými kamerami nemám skúsenosť), tak na sony sa mi používanie kolieska vžilo skôr, na panasonicu som mal trošku problém, že som rukou mával pred objektívom kým som prstenec uchytil a aj pri zaostrovaní mi pár prstov mávalo v zábere, na sony to nehrozí. Ale to samozrejme nechcem vravieť že panasonic či canon má ten systém zlý. Je to určite iba otázka cviku a keby som mal panasonic o deň dlhšie, tak by som si na to rýchlo zvykol. Myslím že aj väčšie kamery a foťáky majú systém ako pan, takže problém bol skôr vo mne.) Ale na to že mám ruky z posilky neohrabané a veľké tak v pohode) ktovie, aké skúsenosti majú so zaostrovacím kolieskom či prstencom ostatní...
Kikapu1 (32)|8.7.2012 11:04
díky, mně to právě od pohledu přišlo nadějně snažší a Sony občas vymyslí něco extra a kupodivu to funguje (ostatní se pak můžou tvářit, že se drží osvědčené klasiky :-) )... To s těma rukama je dobrá zpráva, tak nějak z toho dovozuju, že Sonka bude asi i líp ovladatelná, mně třeba kámošův Panáček SD800, ani novější X800 do ruky nesedl ani náhodou, kámoš má ruce o dost menší a taky nic moc - oba jsme se shodli, že staré miniDV modely byly akorátní... Nebo je i Sony pro děti?
gagor (133)|8.7.2012 11:17
SONY má trošku iný tvar, je kratšia ale ťažšia a mohutnejšia, celé spracovanie je úplne vymakané od materiálov cez dizajn, proste tá kamera už vyzerá na tie peniaze a tá kvalita je z toho cítiť. Drží sa dobre, ale to samozrejme ťažko hodnotiť, to si musí každý vyskúšať, jednému sadne to inému ono a s ovládaním prstenca či kolieska platí to isté. Ja som nemal nejaký dizajnový problém ani s panasonicom, aj keď 800vky vyzerajú ako hračka, 900ková rada je OK, dizajnovo sa mi tiež páčia aj dobre sa mi manipulovalo. Ale napr. mojej žene, ktorá má podstatne menšie ruky, sa sd900 držala veľmi zle, ani sa jej nepodarilo to nastaviť aby mohla nakrúcať, myslím že ten popruh už nešiel viac stiahnuť, tak jej to tam lietalo. Zato sonka v pohode, čo ma prekvapilo, lebo som myslel, že to bude presne naopak... Takže, jednoznačne treba ohmatať...
Kikapu1 (32)|8.7.2012 12:42
Díky, ale až na to přijde, tak prostě objednám Sonku - stabilizace ála steadicam vyváží vše ostatní :-)
gagor (133)|8.7.2012 16:09
Radšej si kameru ohmnataj, možno objednaj aj dve cez net a jednu potom vráť.(ak to dovolia financie). Predsa každému vyhovuje niečo iné. Ale tá SONYčka nie je určite zlý výber.
Kikapu1 (32)|8.7.2012 20:39
Taky počítám, že dojde i na fyzický kontakt, ale v podstatě je rozhodnuto.
Ponteral (20)|18.7.2012 20:00
Dotaz trošku mimo, ale zkusím. Nevěděl by někdo, zda se dá koupit v rámci EU verze pro US, tedy model -HDR-CX760? Samozřejmě, jde koupit v USA, ale to bych musel zároveň platit i CLO a DPH... Díky za případné typy.
gagor (133)|20.7.2012 16:15
Ponteral, ja som roky v USA robil, a nakúpil som tam veľa elektroniky, ktorú som potom cez lacnú poľskú lodnú dopravu vo veľkých balíkoch spolu s inými vecami posielal domov (doma shiping dodávka 2-3mesiace). Ceny elektroniky boli vždy v USA super, niekedy som kupoval za polovičnú cenu ako u nás a myslím, že sú dobré aj teraz takže aj keď zaplatíš clo a dph tak sa to oplatí. Čo sa týka reklamácie, tak doma máme jeden kompakt sony z USA a v pohode nám ho opravili v (posielal som ho do Žiliny, veľmi seriózny servis SONY) na Slovensku. Ale pozor, záleží z akého obchodu objednávaš, mne sa stalo že som objednal kameru, v popise bolo PAL, mne poslali NTSC a keď som ju poslal naspäť, tak som už peniaze ani kameru viac nevidel. To isté sa mi stalo s dvd prehrávačom. Môže sa ti stať, že keď uvidia že objednávaš z Čiech, tak ťa môžu oklamať. Takže. Záleží či ti interná pamäť a 60p stojí za objednávanie a z USA. Ale ak chceš, tak si musíš najprv nájsť dôveryhodný obchod (možno amazon), ja si už nepamätám, ale určite tu na fóre sú ľudia ktorí z USA objednávajú a poradili by ti ako na to, alebo cez niekoho kto tam robí, nech ti ju objedná a pošle domov, lebo nie všetky obchody posielajú do EÚ. Možno nájdeš na nete aj firmy, ktoré sa špecializujú na dovoz tovaru z USA, treba skúsiť pogoogliť. Ja osobne som v tomto veľmi skeptický, radšej si priplatím 100€ a kupujem v kamenných obchodoch, alebo overených eshopoch, ktoré majú odberné miesta či sídlia blízko môjho bydliska, lebo keď sa ti niečo pokazí, tak potom máš starosti vyše hlavy a preplatíš na poštovnom a hlavne prídeš o všetky nervy pri pol ročnom čakaní. Viac nepomôžem. Inak moja 730ka stála 910€.
Ponteral (20)|21.7.2012 23:51
Děkuju za info. Mám možnos to koupit přes známou, jezdí do USA dvakrát do roka, ale tu bych si rád nechal až jako poslední možnost. Co mě zaujalo v tvé odpovědi, je to, že ti opravili na Slovensku kameru od Sony která byla z USA? Zkusil jsem si zjišťovat info na stránkách Sony i jsem jim psal a řekli, že mám smůlu, že na kamery mimo EU se záruka nevztahuje. To samé mi pak ještě potvrdili v servisu Sony, tak mě to to trošku zmátlo, co píšeš :) Měl jsi to jako záruční opravu, nebo mimo záruku? Dokonce mi tvrdili, že ani mimo záruku to nejde, že jsou na to jiné díly. Pokud by někdo věděl, tak by mě to zajímalo.... V kameře pro USA a EU snad rozdíl není, tedy myslím vnitřek ta elektronika atd. tam jde akorát o to, že pro EU je 25p/50p a pro US 24p/60p, ale to je otázka SW, nebo vážně dílů?

Jinak pokud bych to objednával sám, tak od B&H, to je jeden z nejlepších obchodů a posílají i do ČR. Rád bych koupil z USA kvůli 24p/60p což je model cx760. A jsem zvědavý, kdy se konečně dočkáme kamer s možností voleb všech režimů u 1080p záznamu, (24p, 25p, 30p, 50p a 60p).

Jinak myslel jsem to tak, jestli je v rámci EU, nějaký ověřený eshop s kamerami pro US trh.... právě kvůli CLU a DPH.. Navíc 760 je o proti verzi 730 pro náš trh o trochu dražší.. stojí 1499 USD, a plus CLO a DPH tak to vyjde ve finále o dost dráž, nehledě na nemožnost uplatnit záruku v ČR, tedy co se týče Sony. Vycházím z toho, co mi napsali. Díky za odpověď.
KamilZ (10277)|22.7.2012 06:34
http://www.slrhut.co.uk/search/?q=hdr-CX760 + http://www.trustpilot.co.uk/review/slrhut.co.uk

Ale nejde mi do hlavy to clo a DPH. Když to koupíš v oficiálním eshopu, tak to stejně platit budeš, akorát tomu eshopu a ne u nás?
gagor (133)|22.7.2012 13:12
Ponteral, bol to kompakt Cyber-shot, kúpený v USA, bol po záruke (mal 5rokov), vymieňali tam nejaký panel, lebo nešiel display, vymenili to bez problémov, dokonca zadarmo akože vrámci záruky, takže moja skúsenosť je veľmi dobrá, takto nejako by to malo fungovať. Ono asi závisí od prístupu, konkrétneho servisu. Ono vždy sa dá, keď je vôľa. Nevidím problém pre autorizovaný servis objednať súčiastku aj z USA alebo aj z Japonska a opraviť (kamery sú predsa made in Japan, nie USA), prípadne vybaviť opravu, poslať výrobok po vlastnej linke. Len to stojí asi nejakú námahu navyše a tak sa zbavujú zbytočnej roboty. Mal som aj kávovar z USA, ale ten nevedel nikto opraviť, lebo to bola nejaká značka Coffeemaker, ktorá u nás nebola a ani by sa to neoplatilo, takže to ešte viem pochopiť. Ale SONY? Keď si kúpiš napr. hodinky Citizen vonku, tak worldwide záruka nie je 2roky, ale iba rok, ale záruka je. Tak neviem. Skús Kamilov link, alebo kúp doma a máš pokojnú myseľ, že keď sa niečo stane, tak ti to vyreklamujú či opravia. Predsa je to drahá vec. Ale to je len môj postoj, ako som napísal, ja by som kupoval doma. )
palecccp (1)|23.7.2012 14:20
Zdravim vas, trosku by som odbocil od temy a spytal sa, ktory model by ste preferovali a preco. Uz dva dni beham po internete a hladam, ktora ano, ktora nie a hlavne preco.
Jedna sa o Panasonic HC-V700 vs Sony HDR-CX260. Podla D-Testu je na to o trosku lepsie Sony, ale mne sa zda, ze Panasonic ma lepsiu stabilizaciu a aj lepsi obraz za nizkeho osvetlenia. Naopak tvrdia, ze Panasonic ma problem s filtrom vetra pri audiu a slaby akumulator. Niekde som zachytil info, ze pocas ticheho zaznamu je pocut zoom.
Kamera bude pouzita na bezne veci, oslavy, dovolenky, ....
Dakujem.
asverusmusic (66)|23.7.2012 16:10
Zdravím. Pozrite si http://www.test-camcorder.test. Hľadajte Panasonic 707. Nezaoberajte sa zbytočne protiveterným filtrom či počuteľným zoomovaním. Doporučujem Panasonic.[QUOTE=palecccp;417955]Zdravim vas, trosku by som odbocil od temy a spytal sa, ktory model by ste preferovali a preco. Uz dva dni beham po internete a hladam, ktora ano, ktora nie a hlavne preco.
Jedna sa o Panasonic HC-V700 vs Sony HDR-CX260. Podla D-Testu je na to o trosku lepsie Sony, ale mne sa zda, ze Panasonic ma lepsiu stabilizaciu a aj lepsi obraz za nizkeho osvetlenia. Naopak tvrdia, ze Panasonic ma problem s filtrom vetra pri audiu a slaby akumulator. Niekde som zachytil info, ze pocas ticheho zaznamu je pocut zoom.
Kamera bude pouzita na bezne veci, oslavy, dovolenky, ....
Dakujem.[/QUOTE]

- - - - doplněno - - - -

Opravujem: Obe kamery sú testované na www.test-camcorder.com. /Hľadajte Panasonic 707/. Pekné video!!!
asverusmusic (66)|23.7.2012 16:16
Prepáčte!!! Opravujem po druhýkrát: Obe kamery sú testované na http://www.camcorder-test.com.
gagor (133)|24.7.2012 13:17
V tejto cenovej kategórii jednoznačne V700, sám som o nej niekedy dávno uvažoval, je to nástupca výbornej kamerky SD 90, máš tam všetko čo potrebuješ, stabilizáciu OIS plus, crystal engine pro II, veľký senzor 1/2.33", celkom dobrý foťák s bleskom, vstavané svetlo, stereo repro ti stačia, takže dobrý výber v700. Tu je odkaz na podrobný test s videjkami.
http://www.techradar.com/reviews/cameras-and-camcorders/camcorders/panasonic-hc-v700-1075097/review
jufi (91)|25.7.2012 19:29
Chlapy, nechybí vám u CX730 popruh? Občas jsem kamču při střídání s foťákem pověsil na krk. Zkušebně jsem tam dal popruh ze zrcadlovky, ale ideál to není. Někde tu byl dotaz ohledně zvuku, který se nerozvedl. Zoom mikrofon má nějak slabý zisk. Zdá se mi velmi tichý. A v čem 50p kromě Vegasu stříháte. Pinnacle jsem zavrhl, Corel x4 se zdá dobrý a líbí se mi i Edius, ale občas se za přechodem škubne a nevím, zda to je nedokonalost softu nebo moje :-(
Ponteral (20)|2.8.2012 16:51
Moc děkuju za typy. Uvidím, jak to bude nakonec.... Možná počkám na příštík rok až se oznámí další modely, třeba budou mít i pro EU trh 24p/60p režim... :)
jufi (91)|20.8.2012 22:17
Ještě dotaz...dívám se špatně, nebo nejde nastavit, aby se ZOOM vracel při vypnutí kamery do výchozí polohy na šíro?
sindibad0 (2)|19.11.2012 12:36
Zdravim vsetkych ucasnikov tohto fora :-) som cerstvim majitelom kamerky Sony CX730.rad by som poprosil majitelov tejto kamerky ktory s nou uz maju nejake tie skusenosti,o podelenia sa nejakych rad atd.moje par minutkove skusobne natacania by som zhrnul do nasledovnych poznamok.vsetko pri plnej automatike:

25p - pri prehravani v tomto nastaveni sa mi zda zaznam trosku trhany.najme napriklad pri presuvany zaznamu z lavej strany do prava
50i HQ - asi taky zaznam ako pri 25p
50i FH/FX - ostrejsi zaznam ako pri 25p/50i HQ
50p - volnim okom zhodna kvalita nahravky ako 50i FX

kto potvrdi alebo vyvrati moje postrehy? dalsia vec.pri skusobnom zostrihani v Pinnacle 15HD,aj pri najlepsom nastaveny vystupneho HD formatu,vysledne video kvalitou o nieco zastava oproti surovemu videu.najme pri 50iFH/FX a 50p. moze to byt sposobene samotnym strihovym softom?ako na kamere nastavit 17x zoom.presiel som snad uz vsetky polozky,vsetky stranky v manuale ale toto som tam za boha nenasiel.len zapnutue 120x digital zoomu.za Vase rady,postrehy vopred dakujem :-)
gagor (133)|22.11.2012 20:00
Osobne som ani všetky nastavenia kvality videa neskúšal. 99% nakrúcam 50p na automat a som spokojný. Najprv som skúšal všetky možné nastavenia, WB, clony atď., ale po čase sám zistíš, že keď potrebuješ rýchlo nakrúcať, vykašleš sa na nastavovanie, pretože automat je vymakaný a aj tak som to lepšie nenastavil. Používam jedine koliesko zaostrovania, keď robím prechody. Snímanie úsmevu mám vypnuté, fotím iba v "kamerovom" móde, pretože vo foto sú preexponované. zoomujem minimálne, len krátke priblíženie či odialenie, lepšie je vypnúť, prísť bližšie zapnúť, obraz na zoome hlavne v priemerných a zlých sv. podmienkach je citeľne tmavší a horší. Zoomovanie v dobrých sv. podmienkach je fajn, ale 3mos je lepší. Zoomovať sa ale všeobecne neodporúča, vyzerá to veľmi amatérsky. Zvuk nahrávam na stereo. Teší ma hlavne to, že pri zlých svetelných podmienkach nemám na obraze zrno a tak nahrávky podvečer, či nahrávky malej pri tlmenom svetle sú parádne. Stabilizátor je brutal, nepotrebuješ ani statív, pár krát som už nahrával nejaké tie ožieračky aj so vstavaným svetlom a výsledok bol naozaj super. V úplnej tme na cca15m pohodička. Ale ešte stále som nepochopil nastavenie "referenční úroveň mikrofóny normálni a nízka" pri normálni píše "nahráva zvuky s fixí úrovní" pri nízka "nahráva zvuky s reálnou úrovní" a popravde neviem ktorá je vhodnejšia. Tak isto mi nie je jasný rozdiel medzi stabilizáciou aktívnou a štandartou, pretože aj pri štandartnej stabilizácii stabilizátor funguje a objektív sa "hýbe".
joeh (1358)|22.11.2012 20:20
- referenční úroveň mikrofóny normálni / nízka : bežné snímanie s vysokou citlivosťou mikrof. / snímanie v prostredí s vysokou akust. hladinou
- štand. stabilizácia = optická
- aktívna stabilizácia = optická + softw.
sindibad0 (2)|22.11.2012 23:24
[QUOTE=gagor;433141]Osobne som ani všetky nastavenia kvality videa neskúšal. 99% nakrúcam 50p na automat a som spokojný. Najprv som skúšal všetky možné nastavenia, WB, clony atď., ale po čase sám zistíš, že keď potrebuješ rýchlo nakrúcať, vykašleš sa na nastavovanie, pretože automat je vymakaný a aj tak som to lepšie nenastavil. Používam jedine koliesko zaostrovania, keď robím prechody. Snímanie úsmevu mám vypnuté, fotím iba v "kamerovom" móde, pretože vo foto sú preexponované. zoomujem minimálne, len krátke priblíženie či odialenie, lepšie je vypnúť, prísť bližšie zapnúť, obraz na zoome hlavne v priemerných a zlých sv. podmienkach je citeľne tmavší a horší. Zoomovanie v dobrých sv. podmienkach je fajn, ale 3mos je lepší. Zoomovať sa ale všeobecne neodporúča, vyzerá to veľmi amatérsky. Zvuk nahrávam na stereo. Teší ma hlavne to, že pri zlých svetelných podmienkach nemám na obraze zrno a tak nahrávky podvečer, či nahrávky malej pri tlmenom svetle sú parádne. Stabilizátor je brutal, nepotrebuješ ani statív, pár krát som už nahrával nejaké tie ožieračky aj so vstavaným svetlom a výsledok bol naozaj super. V úplnej tme na cca15m pohodička. Ale ešte stále som nepochopil nastavenie "referenční úroveň mikrofóny normálni a nízka" pri normálni píše "nahráva zvuky s fixí úrovní" pri nízka "nahráva zvuky s reálnou úrovní" a popravde neviem ktorá je vhodnejšia. Tak isto mi nie je jasný rozdiel medzi stabilizáciou aktívnou a štandartou, pretože aj pri štandartnej stabilizácii stabilizátor funguje a objektív sa "hýbe".[/QUOTE]



tak ja tiez moc neexperimentujem s takymto nastavenim.maximalne obcas manualne zaostrovanie a clona.len hovorim,ze pri urcitom nastaveni sa mi pri prehravany zda ten obraz trosku trhany.mozno je to aj prehravacom.inak sa mi zda ze ide cez KMP,inak cez BS,inak cez windovsacky v XP a inak cez windovsacky v W7.ak uz taketo 50p video strihas,v com ho robis

- - - - doplněno - - - -

tak ja tiez v tomto nastaveni moc neexperimentujem.maximalne zatial manualne zaostrovanie a clona.len hovorim,ze sa mi zda pri niektorych nastaveniach video pri prehravani trosku seka.mozno je to aj zalezitost prehravaca,nakolko v KMP mi ide inak,v BS inak a v klasickom media player inak.teda nie zeby tam boli velke rozdieli,ale je to badat to trhanie.
gagor (133)|24.11.2012 13:16
[QUOTE=joeh;433149]- referenční úroveň mikrofóny normálni / nízka : bežné snímanie s vysokou citlivosťou mikrof. / snímanie v prostredí s vysokou akust. hladinou
- štand. stabilizácia = optická
- aktívna stabilizácia = optická + softw.[/QUOTE]
Joeh dik za vysvetlenie, takže by asi bolo vhodnejšie používať iba štand. stabilizáciu? Neviem nejako otestovať rozdiel, či je nejaký badateľný. A keď si písal, že video je o máličko ostrejšie a je aj širšie ohnisko, asi by bolo fakt vhodnejšia štandartná. Nech sa vyjadrí aj Gaspačo. A SINDIBAD, je to síce smutné až na plač, ale video ešte stále nestrihám, iba nahrávavam surovinu po diskoch, lebo potrebujem kúpiť nový komp a budem ešte čakať na kúpu až po vianociach, pretože šli riadne hore.:-( (konkrétne chcem notebook asus G75,monitor) Ale v strihu ti určite lepšie poradia joeh, pangaspačo a iný...
joeh (1358)|24.11.2012 22:44
- nedá sa jednoznačne povedať, ktorý režim stabilizácie je najvhodnejší. /off, standart, aktiv/ Osobne doporučujem aktívny, ale na určité scény je vhodné využiť i standart a off.
Uvediem stručne, typické situácie pre daný režim -
- stab. off - statív, krajinka, priclonenie, široké ohnisko
- stab. standart - bežné scény, kde je kameraman v kľude, dá sa využiť nejaká prirodzená opora /strom, plot atd./ a su nežiaduce vedľajšie učinky stabilizácie /vlnenie, doťahovanie švenku/
- stab. aktiv - stres, pohyb, dynamická scéna
elwlke (23)|4.12.2012 18:03
Dobry den, uvazujem nad kupou mojej prvej HD kamery a podle pomeru ceny a vysledkom zaznamu sa mi pozdava prave sonyHDR-CX570. Pouzivat ju chcem hlavne na natacanie dcerky a rodinnych vyletov. Aka je kvalita obrazu a stabilizacie? Do akeho formatu a kontajneru uklada nahravky? Ak by niekto mohol uploadnut kratky videozaznam budem rad. Vopred dakujem.
elwlke (23)|6.12.2012 18:47
Prosim nemoze mi niekto uploadnut kratku nahravku na nejaky freehosting z cam. sony hdr cx570 v 1080/50p. dakujem