Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HC V700 alebo HDR CX 570 príp. HDR cx 730, skúsenosti + poradte...

gagor (133)|28.5.2012 17:01
joeh, jasné že stiahnuť si návod je asi lešie riešenie ako sa vypytovať na funkcie, niekedy si sedím na kábli...:-) hlavná vec že na stránke sony som bol asi 50 krát... Inak teraz pozerám, že 730 sa nabíja tiež v kamkordéri ako pan. To im už musí načisto .....
kameranp (322)|28.5.2012 17:16
[QUOTE=gagor;411428]Čo je to to doostrovanie a preostrovanie, ako sa to prejavuje a ako sa tomuto asi nechcenému javu vyhnúť?[/QUOTE]

ja som sa s tym stretol len u sony
a je to to ze ked je trebars slabsie osvetlenie tak to "dycha" cize ostrenie zavaha lahko sa to stava aj pocas svenkovania
sony by som uz fakt nebral ma sice na omak vymakane kamery aj fotaky a aj nahlad sa zda super ale ked to je v PC tak to nieje az taka slava fakt radsej si to raz vyskusat a nedat na marketing
mozno ze sa vam nakoniec tie zlte premna biedne farby a vyhladeny placaty obraz bude pacit ved sto ludi sto chuti
joeh (1358)|28.5.2012 17:31
gagor - to compare video - ani sa mi veriť nechce, že Panasonic je až taký potrat. Farebná aberácia, farebné podanie, cyan obloha, hruza. Ta Sonka to zvládla super.
jarino1978 (8045)|28.5.2012 17:35
[QUOTE=gagor;411428]Čo je to to doostrovanie a preostrovanie, ako sa to prejavuje a ako sa tomuto asi nechcenému javu vyhnúť? [/QUOTE]
asi takto. vyberieš kameru, chceš niečo natočiť, zapneš ju, nahrávaš niečo. potom stop , otočíš sa a ideš nahrávať zasa niečo. namieriš, zapneš a aha : zahmlený neostrý obraz.... Čakáš 2-3s , pokiaľ sa automat prebudí a môžeš točiť ďalej. Točíš a potrebuješ spraviť detail napríklad nejakého vtáka na strome, zoomuješ a vidíš v obraze, ako začína dýchať až pokiaľ dostatočne zaostrí.
Alebo takto. Je večer, doma pod umelým osvetlením ideš točiť a automatika má problém v slabom svetle presne ostriť. Obraz opäť začne dýchať až dovtedy, pokiaľ automat dostatočne nezaostrí. Tu v závislosti od osvetlenia je oneskorenie 4-5s.
joeh (1358)|28.5.2012 17:36
gagor- P.S. už chápem prečo ten odklon od SONY hi..hi...
jarino1978 (8045)|28.5.2012 17:44
[QUOTE=gagor;411435]Tu v 32sek sa mi zdá, že by to hore spomínané doostrovanie malo byť vidno na sony, ak je to ono, panasonic vyzerá byť v tomto lepší, jestli se nemýlím. A to som bol už rozhodnutý, asi kúpim tú v700:-)
[/QUOTE]

v tej 32s vidíš dokonale deformáciu obrazu, podobne ako to bolo aj v prípade CX700 ( ale musím priznať, že v menšej miere ), čo má za následok Sony SteadyCam. Stačí pozrieť horizontálny švenk a deformáciu stromu v zábere.
Čo sa týka toho doostrovania, je to málo vidno, ale je tam. Predsa je to malé okno na lepšie vzhliadnutie.
Každopádne obloha je prepálená na oboch kamerách, menej na Sony, viac na Panasonicu, ale celkové farebné podanie je o stupeň reálnejšie na Panasonicu ( stačí si všimnúť len farbu trávy ).

Inak s kúpou zbytočne neponáhľaj, skoč niekde do shopu, urob tam prvý krok, vyskúšaj obe kamery v ruke, ako sa ovládajú, držia, skús sa dohodnúť na zapožičaní na 24h domov ( za nejakú zálohu... ). Doma vyskúšaš. Inak ti lepšie poradiť neviem, pretože sa to tu zvrhne na boj Sony vs. Canon...

Či kúpiš X900 alebo CX730, je ti asi jasné, že je to aj tak špička na trhu so všetkými + a -. Čiže napísať ti, že kúpou tej alebo onej kamery urobíš hlúposť, to by asi nebolo správne. Mal som kedysi SD kameru JVC, potom SONY, potom HDV SONY, dosť často som používam SONY CX700, ale stále mám HD kameru CANON. + k tomu ten obľúbený kompakt toho nášho @joeh-a SONY DSC HX9V, ktorý krásne fotí a robí aj skvelé video 1920x1080/50p, dokonca v zhodnej kvalite, ako SONY CX700 ( dokonca má úplne rovnakú účinnú stabilizáciu a rovnaké vlnenie pri nej ).
jarino1978 (8045)|28.5.2012 17:48
[QUOTE=joeh;411408]Canon v spotrebkách zaspal. [/QUOTE]

stále nechápem, na základe čoho tak píšeš. či to nebude len preto, že Canon nepoužíva 50p...

Osobne to vidím tak, že práve Canon dostal rozum a netrepe do kamier všetko, čo sa dá. Ako jediný používa poloprofi chip s 2,37 mpix = čistý, farebne vyvážený, s bezkonkurenčným low-light a s najpresnejšími farbami.
To, že nemá 50p môže byť každému šum a fuk...
kameranp (322)|28.5.2012 18:04
[QUOTE=joeh;411408]Canon v spotrebkách zaspal.[/QUOTE]

a preco je teda tolko HVckarov? dokonca HV pouzivaju aj ako doplnkovu kameru k profi kameram
tu je porovnanie profi sony a spotrebka od canonu http://www.dvinfo.net/forum/canon-vixia-series-avchd-hdv-camcorders/74848-hv10-has-better-picture-than-fx1.html
a to bolo par rokov dozadu teraz su canonky este viac namakane
joeh (1358)|28.5.2012 18:17
kameranp - má nejaký zmysel dávať sem testy z rku 2006 ? Okrem toho, ak je FX1 profi kamera, tak ja som čínsky boh lásky.
Na druhej strane, rad HV 10-40 boli vydarené prístroje, ale už je iná doba - kartová.
kameranp (322)|28.5.2012 18:28
test canon Canon XA10 and HF M52
joeh (1358)|28.5.2012 18:30
jarino1978- canon spotrebky nedisponuju 50p nie preto, že by mal rozum, ale preto, že nemaju licenčné práva na AVCHD 50p. Canon má na fullHD vlastný kodek, ale to je iná kategoria.
Skus si prečítať príspevky od Pave1, je to odborník na poloprofi-profi.
gagor (133)|28.5.2012 18:42
A ako sa teda vyhnúť doostrovaniu, nekupovať sony:-), alebo všetko robiť manuálne...?
joeh (1358)|28.5.2012 18:45
gagor - nekupovať sony, to je jasné, či...
joeh (1358)|28.5.2012 18:59
Ale teraz vážne, pokial si je kameraman istý, že bude točiť vzdialené scény ako krajinky, stačí v manual režime zacloniť na maximum. Tým sa podstatne rozšíri hlbka ostrosti, AF bude OK.
Difrakcie sa neobávaj, len si musíš ustrážiť čas.
joeh (1358)|28.5.2012 19:20
gagor - k nabíjaniu aku - u Sonky máš na výber -
A - klasicky ext. nabíjačkou /dokupiš/
B - siet. adapt. v tele
C - auto adapt. + ext. nab. /dokupiš/
D - cez USB v PC - velmi praktické
gagor (133)|28.5.2012 19:29
klasicky ext. nabíjačkou /dokupiš/, veď práve. Ext. nabíjačka 50€, ďalšia baterka 50€, karta 35€, brašňa 25€, myslel som že aspon nabíjačku s druhou baterkou by mohli ku kamere za 1000€ dávať. Hold, kapitalizmus a gravitácia sú svine...
inak trochu som si prešiel manuály oboch kamier, sony okolo 94 strán panasonic 168 strán a ten panák tam teda má tých funkcíí... u sony som nenašiel ani timelapse...
jarino1978 (8045)|28.5.2012 19:37
[QUOTE=joeh;411455]jarino1978- canon spotrebky nedisponuju 50p nie preto, že by mal rozum, ale preto, že nemaju licenčné práva na AVCHD 50p. [/QUOTE]

vtipná kaša dnes ?
joeh (1358)|28.5.2012 19:39
Jo, jo, ale stále je to nič proti tlači /tisku/. Tam kupiš sadu náplní, nejaký papirus a si na cene novej tlačiarne.
jarino1978 (8045)|28.5.2012 19:41
[QUOTE=joeh;411471]Jo, jo, ale stále je to nič proti tlači /tisku/. Tam kupiš sadu náplní, nejaký papirus a si na cene novej tlačiarne.[/QUOTE]

nepi toľko...mňa fotka 10x15 stojí v nákladoch 5 centov...
jarino1978 (8045)|28.5.2012 19:42
[QUOTE=gagor;411456]A ako sa teda vyhnúť doostrovaniu, nekupovať sony:-), alebo všetko robiť manuálne...?[/QUOTE]

ideál je samozrejme manuál, máš plnú kontrolu nad výsledkom. ale nie vždy sa to človeku chce, pravda...
jarino1978 (8045)|28.5.2012 19:45
[QUOTE=joeh;411460]Ale teraz vážne, pokial si je kameraman istý, že bude točiť vzdialené scény ako krajinky, stačí v manual režime zacloniť na maximum. Tým sa podstatne rozšíri hlbka ostrosti, AF bude OK.
Difrakcie sa neobávaj, len si musíš ustrážiť čas.[/QUOTE]

ale on chce točiť na automat...
toto si snímal ako ?
[ATTACH=CONFIG]18029[/ATTACH]
gagor (133)|28.5.2012 19:48
Ja už som z tých kamier taký zmagorený, že asi idem hľadať nejaký samsung... tam za 600€ kúpim také delo, že x900 a 730 si ani nepípnu... Samsung HMX-S10 :-)
jarino1978 (8045)|28.5.2012 19:52
[QUOTE=gagor;411475]Ja už som z tých kamier taký zmagorený, že asi idem hľadať nejaký samsung... tam za 600€ kúpim také delo, že x900 a 730 si ani nepípnu... Samsung HMX-S10[/QUOTE]

tiež vtipná kaša ? :-E

No budem vtipný aj ja... Len ťa podpichnem, že ak objednáš z e-shopu, máš možnosť vrátiť tovar do 7 dní...

Podčiarknem, ukončím...
Moje priority :
1. CANON HF-G10
2. Panasonic X900
3. Sony CX730

Ak by som volil najlepší pomer cena/výkon :
CANON HF-M52

Keďže mám rodinu, moja voľba by padla na HF-M52. Plne postačuje. Ten príplatok voči top modelom v reáli nie je opodstatnený.
joeh (1358)|28.5.2012 19:56
No gagor, máš tu iného odborníka ako som ja. Takže šťastnu ruku pri výbere.
Ahoj
gagor (133)|28.5.2012 20:01
Kašlem na vás, vôbec sa nevyznáte, idem po tom samsungu...:-)
jarino1978 (8045)|28.5.2012 20:04
[QUOTE=gagor;411478]Kašlem na vás, vôbec sa nevyznáte, idem po tom samsungu...:-)[/QUOTE]

napríklad toto je najlepšie video z X900, čo som našiel na nete.

gagor (133)|28.5.2012 20:09
Video je naozaj krásne, ono keď sú ideálne podmienky a je to dobre nasvietené... A len tak medzi rečou, čo vravíte na tú HC V700 vs HDR cx 570, čo som pôvodne zamýšľal...
gagor (133)|28.5.2012 20:13
Inak je zaujímavé, že na jednu porovnávku, môžu mať dvaja užívtelia tak rozdielne názory. joeh a jarino... viď 4 stránka)
jarino1978 (8045)|28.5.2012 20:14
V700 neviem, ale CX570 má oveľa horší low-light = skoro 1/4 chip.
jarino1978 (8045)|28.5.2012 20:14
[QUOTE=gagor;411484]Inak je zaujímavé, že na jednu porovnávku, môžu mať dvaja užívtelia tak rozdielne názory. joeh a jarino... viď 4 stránka)[/QUOTE]

tak potom treba názor tretieho... či ?
kameranp (322)|28.5.2012 20:20
samozrejme mam doma lepsiu kameru
ako tie spotrebky ale keby ze si mam vybrat spotrebku tak by som isiel do toho canonu kludne aj HF-M52
RomanKo-z-LC (118)|28.5.2012 22:05
[QUOTE=jarino1978;411486]tak potom treba názor tretieho... či ?[/QUOTE]

Najlepšia "amatérska" kamera je momentálne Canon HF-G10 a Canon XA10. Diskutéri Jarino1978 a Kameranp dobre radia a aj sa vyznajú. Ja sám sa chystám kúpiť dva kusy kamier Canon HF-G10. Moje informácie nie sú len z testov na internete ( videokamery.cz ; camcorder-test.com ; http://www.camcorderinfo.com/ ). Myslím, že mi rukami prešlo dosť amatérskych videokamier. Mám doma tieto kamery: Sony HDR-HC5, Panasonic NV-MX300, Panasonic HDC-DX1 - dva kusy, Canon HV20 tri kusy, Panasonic NV-DS8 - predané, Panasonic NV-DS30 - predané, Panasonic NV-GS500 - predané. Teda momentálne mám doma 7 kusov. Mal som aj mnohé požičané. Nikdy som nechcel Sony kvôli diktátorskej automatike - nemožnosť manuálneho ovládania. V tomto išiel príkladom Panasonic - ručné ovládanie expozičných časov a clony aj so zosilňovaním v dB! Potom som podľahol kvalite Canon HV20. Má síce horší lowlight. Preto teraz túžim po Canon HF G10. Najslabšia z mojich kamier je Sony HDR-HC5. Toto sú kamery nedávnej minulosti. Ale o niečom to svedčí. Môžem potvrdiť, že amatérska Canon HV20 kvalitou prekonala nedávne "poloprofičky" od Sony ako FX1, FX7, HD1000... A ajkeď doba a technika pokročila, skóre je podobné...
pan_gazpacho (71)|28.5.2012 22:49
[QUOTE=gagor;411428] Na 730 som nevidel hardverove tlačítko na vypnutie stabilizácie ako je to u x900, ako je to u sony vyriešené (v prípade že pôjde na statív)? [/QUOTE] - stačí nabindovat v Menu jednu ze tří zkratkových kláves a nastavit ji na Steadyshot on/off, takže potom kdykoliv během natáčení stačí kliknout na obrazovce na příslušnou ikonku.
RomanKo-z-LC (118)|28.5.2012 22:55
Ak niekto chce od kamery dobrý lowlight, musí si uvedomiť fyzikálne zákonitosti: čím väčší čip, tým lepšie - viac svetla zachytí. Rozlíšenie väčšie ako 1920x1080 je pre video v neprospech - čím viac bodov na čipe, tým sú menšie a zachytia menej svetla - zákonite horší lowlight. Teda ak niekto chce videokameru aj na fotenie, nech počíta so slabším výkonom pri slabom osvetlení. Na menšie body dopadá menej svetla, darmo ich je 8 miliónov! Ak má videokamera "len" potrebných 2 Mega pixelov, je to pre Full HD video ideálne - Canon HF G10. Ďalej - čím lepšia svetelnosť, tým lepšie. Avšak nielen v polohe Wide, ale aj na konci v polohe "Tele". Canon G10 aj v tomto ohľade poráža Sony HDR CX 570 príp. HDR cx 730, keď v prípade Sony zoomovaním (priblížením) rapídne tmavne obraz. Nedostatky v lowlight Sony maskuje zafarbením do žlta (aby sa obraz neblížil čierno-bielemu a tiež narastá obrazový šum, ktorý však prechádza softvérovou úpravou - na "odšumovanie" touto úpravou ale klesá ostrosť teda rozlíšenie) - ako tu už bolo povedané. ----- Teda treba zvážiť na čo sa bude kamera používať. Zastávam však názor, že fotiť sa nemá kamerou ale fotoaparátom. Kvôli takýmto zákazníkom firmy tlačia do kamier zbytočné Mega pixely! nebyť toho tlaku, mohli by videokamery robiť lepšie video (pri slabom osvetlení).
gagor (133)|28.5.2012 22:55
1200€ je na mňa veľa. na začiatlu som chcel kameru za 500, potom som pritlačil a tých 900€ je max aj s rozvodom) Takže preto x900 a CX 730. Canon proste je buď drahý, alebo nemá moje "amatérske" chtíče ako vstavané svetlo, fotky atď. Neviem ako sú na tom so stabilizáciou. Možno HF S20, tá má tiež všetko (okrem 50p).
RomanKo-z-LC (118)|28.5.2012 23:22
Canon S20 má na čipe 8 Mega pixelov - teda lepší foto režim na úkor kvality v lowlight.

V cenovej relácii okolo 500-600 si pozri tieto kamery: http://www.camcorder-test.com/camcorder-659944a9d6eabf5b83737bad028300fb.html
Najviac bodov dosiahol Panasonic HC-V707, Canon najmenej. Ale najlepší lowlight má Canon, najhorší Sony. Zasa Canon má najmenší zorný uhol objektívu. Najviac pixelov z tejto trojice má Sony - z tejto trojice asi najvhodnejší na fotenie... Prejdi si detailne všetky parametre a posudzuj, ktoré sú pre teba podstatné a ktoré menej...
gagor (133)|29.5.2012 10:53
potom som to našiel aj v manuále, je to dobre vymyslené že si môžem personalizovať funkcie.
mio101 (1)|29.5.2012 19:54
Gagor, neviem Ti poradiť ohľadom videa, ale trochu Ti môžem napovedať k foteniu kamerou. Nenechaj sa zmiasť údajnou kvalitou fotografií z kamery. To naozaj nefunguje. Je to rovnaký reklamný ťah, ako tlačiť video funkcie do foťáku. Kamerou za cca 700 EUR urobíš fotku na úrovni fotoaparátu za 80 EUR. A to ešte tú fotku kamerou nespravíš tak rýchlo a komfortne ako tou mydleničkou.
Ja som kameru kupoval len pred krátkym časom (Panasonic SD90), ale fotím už nejaký ten rok a mydleničku nosím takmer stále so sebov, dokonca aj keď mám pri sebe zrkadlovku. A mydleničku nosím, aj keď idem s kamerou.
Ak chceš aj fotiť, kúp si napr. Pentax za 81 EUR, alebo niečo podobné. Hlavne (zjednodušene) aby mal čo najmenší zoom a čo najmenší počet MPx (teda ak nechceš aj za foto dať cca 700 EUR) a sústreď sa na kvalitu videa a čo najjednoduchšiu obsluhu. Ak sa máš dostať k nejakej funkcií cez päť úrovní v menu, ako by tamm tá funkcia ani nebola.

A na záver, ak teda ešte môžem mudrovať :-) jedna rada. Najdôležitejšie je, aby si z tej kamery mal Ty dobrý pocit. Ak ho nebudeš mať, nebudeš ju ani rád používať a potom aj keby bola kamera sebalepšia, bude len na dve veci, aha ešte aj na tretiu: rýchly predaj.
gagor (133)|29.5.2012 22:27
Samozrejme, že prvoradá je kvalita videa, ale keďže mnou vyberané kamery boli pre mňa spočiatku viacmenej kvalitatívne na jednej úrovni, tak prečo nevybrať kameru s lepším foťákom, a samozrejme, že len čas ukáže či ten foťák v praxi využijem natoľko, ako predpokladám. Raz na lyžovačke v alpách som zabudol kompakt, kamoš mal len kameru a celý deň sme fotili na ňu. Katasrofa, nepozerateľné 2megove fotky z krásneho výletu, dodnes ma to serie, lebo aj to video stojí za hovno. Inak mám kompakt canon SD630, v dobe keď som ho v USA kupoval to bolo najlepšie čo sa vtedy dalo kúpiť a vždy som fotil na automat a som v rámci možností celkom spokojný. Ono, nepredpokladal som, že ak si vyberiem dva top modely sony a pan, tak sa strhne diskusia, kde vlastne jedna strana hovorí na tú druhú o priepastných rozdieloch v kvalite. Tak len dúfam, že si dobre vyberiem a že toto vlákno pomôže aj niekomu inému. Ale zatiaľ sa prikláňam k sony, obraz, zvuk, stabilizácia, low light, foťák, int.svetlo to všetko je lepšie ako na x900 (teda podľa mojích porovnávok na youtube). A potrebujem mať istotu, že či budem kamerovať na lyžiach, na koncerte, pri vatre alebo boh vie kde, tak mám so sebou prístroj, na ktorý sa môžem bez 100 zásahov do menu spoľahnúť. A v tomto má panasonic na môj vkus veľa kompromisov. Kamera za 1000€ proste musí dobre nakrúcať aj pod lampou na ulici, ak pekne nakrúca iba na statíve cez deň, tak to nie je dobrá kamera. Pri super osvetlení nakrútim pekné video v HD aj s mobilom. Roztrasených zŕn už mám ponakrúcaných dosť. A radšej znesiem 2sek preostrenia alebo vlnku, ako by som sa mal potom napr. 10 minút pozerať na šmuhy v nie ideálnom osvetlení, ktoré je myslím častejšie, ako to ideálne. Tak asi takto to vidím po mesiaci bádania. Dúfam, že sa do mňa teraz niekto nepustí :-)
MIO, inak sd90 je čo sa týka pomeru cena výkon asi najlepšia kamera za posledné roky. minulý rok som ju na nete videl aj za380€, a pri porovnávke s sd900 bola v mnohých prípadoch vyrovnanou ak nie lepšiou kamerou.
jarino1978 (8045)|29.5.2012 22:36
[QUOTE=gagor;411688]Pri super osvetlení nakrútim pekné video v HD aj s mobilom. Roztrasených zŕn už mám ponakrúcaných dosť. A radšej znesiem 2sek preostrenia alebo vlnku, ako by som sa mal potom napr. 10 minút pozerať na šmuhy v nie ideálnom osvetlení, ktoré je myslím častejšie, ako to ideálne. Tak asi takto to vidím po mesiaci bádania.[/QUOTE]

ja ťa budem musieť trošku skorigovať, pretože tvoje predstavy sa odtrhli od reality. neexistuje kamera, ktorá nepotrebuje svetlo, aby nasnímala obraz. začínaš sa v tom celom strácať.
Nemaj preboha predstavu o tom, že kameru vytiahneš a točíš vždy a všetko, najlepšie aj v tme... takto to fungovať nikdy nebude.
Namiesto pozerania boh vie akých ukážok na youtube si mal ( ako som ti radil ) zbehnúť do obchodu. Tam hľadaj svoju odpoveď, youtube je len pomôcka. Pokiaľ chceš kúpiť kameru len na základe tejto diskusie a zhliadnutí x videí s 1/5 dátovým tokom, boh vie akým nastavením a skresanou fps, tak to je bohužiaľ hlboký omyl. Ty nejdeš kúpiť vložky do topánok, ideš kúpiť kameru, tak aby neprišlo k tomu, že ťa nakoniec žena prefacká pri pozeraní domácich videí...
Utekaj do obchodu...
gagor (133)|29.5.2012 22:56
Pochodil som pár obchodov, nikde nemali obidve kamery, dokonca v mnohých na mňa pozerali, čo to chcem za kameru, že u nich idú iba po200€. Bolo tých obchodov asi10 s elektronikou. A neviem, kde si môžem lešpie porovnať video ako na nete, však tie porovnávky a dával som ich tu aj na fricolinove vlákno nevyzerali že by ich točil nejaký magor, ale boli myslím dosť mienkutvorné a dobré videá. AK sa predsa porovnáva x900 so 730, tak obidve majú rovnaké podmienky na youtube. Však aj ty si hodil nejaké videá, aj iný to robia a hodnotia. A v obchode si to tak nikde neporovnám, neprídem do TPD a dobrý, dajte mi obidve kamery, nakrútim si niečo vonku, niečo dnu, niečo večer, potom si to postrihám, dám vedľa seba poporovnávam a potom sa rozhodnem. Neviem si to predstaviť. A "pod lampou" to sonyčko proste nakrúcať vie a panasonic nie a potvrdili to tu mnohí. A keď budem večer o 9 v šere nakrúcať vystúpenie na amfíku tak mať 3čipy je síce pekné, ale asi málo platné. A jarino samozrejme, že chápem že mi chceš pomôcť a poradiť najlepšie ako sa len dá, ale už sa musím rozhodnúť a musím si vsugerovať, že som sa rozhodol správne. A mne sa obraz so sony páči viac. :-)
joeh (1358)|29.5.2012 23:07
gagor - napísal si to presne a výstižne. Už si sa zorientoval. Sonky maju zabudovanu f. Nightshot, ktorá umožnuje točenie v absolutnej tme do dvoch metrov. To svetlo je neviditelné pre človeka ale kamera vidí a nahráva. To bude srandy. No a presná indikácia stavu baterky v hod. aj minutach to je daľšia fičurka.
gagor (133)|29.5.2012 23:12
Videl som nejaké "najtšoty, ale to je len skôr taká srandička, vyzerá to divne, ale viem si predstaviť využitie niekde na chate a tak...-:) Asi si aj ty myslel na nejaké také využitie)
joeh (1358)|29.5.2012 23:20
Ano, nikto nebude rátať, že v uplnej tme sa dá čosi natočiť
jarino1978 (8045)|29.5.2012 23:21
[QUOTE=gagor;411695]A mne sa obraz so sony páči viac. :-)[/QUOTE]

tak teda... ber...

Inak, ak chceš, kukni tieto suroviny :
http://www.ulozto.sk/xNmeSdJ/hx9v-m2ts
jarino1978 (8045)|29.5.2012 23:23
[QUOTE=gagor;411698]Videl som nejaké "najtšoty, ale to je len skôr taká srandička, vyzerá to divne, ale viem si predstaviť využitie niekde na chate a tak...-:) Asi si aj ty myslel na nejaké také využitie)[/QUOTE]

night shot mala aj moja HC3 a na odskúšanie to bolo dobré, potom som to nepoužil ani raz. podobne, ako nejaké ojebávky typu slow-motion....
gagor (133)|29.5.2012 23:25
A čo taký timelapse? používate?
jarino1978 (8045)|29.5.2012 23:28
[QUOTE=gagor;411703]A čo taký timelapse? používate?[/QUOTE]

myslíš v kamere, alebo v strižni ?
gagor (133)|29.5.2012 23:30
v kamere, x900 to má, sony myslím nie. Celkom sa mi ten efekt "zapadajúceho slnka" páči....
jarino1978 (8045)|29.5.2012 23:31
v kamere nie. ja na to používam foťák + strižňa.