Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

HC V700 alebo HDR CX 570 príp. HDR cx 730, skúsenosti + poradte...

Fricoolinek2 (675)|3.6.2012 07:36
http://shop.panasonic.com/shop/model/HC-V700MK?t=specs

Kvíz za jednoho Bludišťáka - Kdo najde ve specifikaci jeden velmi zásadní chybný údaj? :-)

Jinak souboj CX730 vs. X900 je skutečně velmi zajímavý. Jak Real vs. FCB :-D

Co má Panasonic dobrý je to, že má i "očesanou" verzi v podobně X800 (od 17.500), jejíž sklo + čip jsou zcela shodné s X900 řadou. To Sony nemá a takovýto mezičlánek mezi 570 a 730 chybí....

Nabíječka se dá koupit univerzální (např. Avacom) + výměnný díl s kontakty pro konkrétní díl aku...

Neorigo AKU je kolem 600 Kč, velké (2600 mAH) asi za 900 Kč....
Fricoolinek2 (675)|3.6.2012 07:41
[QUOTE=RomanKo-z-LC;411508] Ja sám sa chystám kúpiť dva kusy kamier Canon HF-G10. Moje informácie nie sú len z testov na internete ( videokamery.cz ; camcorder-test.com ; http://www.camcorderinfo.com/ ). Myslím, že mi rukami prešlo dosť amatérskych videokamier. Mám doma tieto kamery: Sony HDR-HC5, Panasonic NV-MX300, Panasonic HDC-DX1 - dva kusy, Canon HV20 tri kusy, Panasonic NV-DS8 - predané, Panasonic NV-DS30 - predané, Panasonic NV-GS500 - predané. [/QUOTE]

DX1? To byla použitelé? Jako obraz slušný, možná nejlepší obraz ze "starých" 3CCD (čistě) amatérských HD kamer (ale na Canon HVxx, to obrazově asi úplně nemělo), ale to médium - 8cm DVD disky! Vždyť to byla neskutečná hrůza. Já mám Panasonic SX5, také na DVD, jenže ten má už i možnost nahrávání videa na SDHC, což DX1 neměla.
gagor (133)|4.6.2012 10:23
Takže, cx 730 je už objednaná, keď príde pretestujem a pošlem nejaké skúsenosti. Keďže je to moja prvá kamera, nemám ju veľmi s čím porovnávať, jedine tak s mojim HTC :-), takže gaspačove príspevky budú predsa len viac nápomocné pre všetkých, ktorí nad kúpou tejto kamerky vážne uvažujú. Fricool, áno tá debata bola naozak veľmi zaujímavá a myslím, že na 7mich stranách je tu sústredených naozaj veľa dobrých rád a skúseností z oboch táborov. Už si len vybrať prijority a podľa toho aj kameru. Tá x800 je naozaj veľmi dobrý ťah od panasonicu, pretože za relatívne nízku cenu sa dá kúpiť kvalitná kamerka, ale bol som si ju ohmatať v obchode a poviem pravdu, mal som z nej veľmi lacný pocit, akoby som mal v rukach hračku za 150€ a to ma ešte viac utvrdzuje v tom, že sony bola lepší výber. 730ku som bohužiaľ v kamennom obchode ešte neobjavil, ale podľa ohlasov aj na zahraničných fórach je veľmi kvalitne spracovaná a pôsobí k relatívne vysokej cene primeraným solídnym dojmom. Ešte jedna vec, zatiaľ som si pre kameru našiel brašňu SONY LCS U-20, možno viete poradiť zo skúseností aký typ brašne je dobrý, praktický, teda typ zapínania, priehradky, materiál atď... Samozrejme sony. Téma výberu kamery tak bude dokonaná úplne dokonale. :-) http://www.cambuy.com.au/Sony-LCS-U20-Carrying-Case.html
gagor (133)|4.6.2012 10:29
A ešte čo sa týka neorigo AKU, možno možete poradiť ktorá bude bez problémov fungovať a či sa vôbec oplatí kupovať niesony AKU, pretože mám feedback, že originál soňácke baterky vydržia roky bez straty kapacity a to myslím konkrétne kamoš má v sony kamere jednu baterku už 7 rokov a tvrdí, že strata je minimálna.
pan_gazpacho (71)|4.6.2012 11:51
myslím si, že budeš spokojený. co se týče použitých materiálů a vůbec designu celé kamery, byl jsem nadšený. Spolu s tou pohyblivou čočkou je to jak vzezření z jiného světa :) a to jsem myslel, že design cx700 nepřekoná. já jako brašnu kupoval SONY LCS-U10B - kamerka se do ní pohodlně vejde i s další baterkou atd, jenomže bohužel už ne s našroubovanou clonou.. ta se ale po odšroubování dá položit na kameru. u LCS-U20 netuším, ale dle obrázků je o dost prostornější. Neoriginální baterky sony nemám, ale co jsem měl možnost vyzkoušet od Avacomu, tak sice tak hladce nezacvakla jako origoš, ale fungovala! do té doby jsem měl za to, že je kamera odmítne. ale asi bych koupil origo baterku, i když jsou to vydřiduši.
gagor (133)|4.6.2012 12:22
Inak, vnukol si mi otázku, kedy a ako je nutné používať clonu. Neviem si ako amatér predstaviť na základe čoho vyhodnotím použitie clony, aby som obraz neposral. Ako je to so zvukom s nasadenou clonou? Inak, uvažujem o kúpe náhradnej batérie iba takej istej ako je v sérii, teda V50, lebo sa mi zdá tá 2000 veľmi veľká. Neobmedzuje použitie väčšej batérie manipuláciu s kamerou?
jufi (91)|4.6.2012 16:22
Origoš baterky Sony mám tři kousky přes deset let a jedna začala odcházet asi před třemi lety a druhá před rokem. Nejdříve přestane ukazovat správně InfoL. a pak se výrazně zmenšuje kapacita. V nouzi je používám ale stále. Mám dvě základní velikosti a jednu největší (ale ke kamči TRV15). Kapacity si teď nepamatuji a nemám je u sebe. Ta velká je výrazně těžší, ale parádní na koncerty a např. na dlouhé svatební obřady v kostele. ;o)
Brašnu vybírám vždy tu nejmenší (mimo ty první)...tak abych ji mohl nosit na řemenu u pasu. Nosím tak kameru i foťák. Jeden z miláčků sice po většinu času visí na krku, ale když zaprší nebo potřebuješ volné ruce, je to fajn. Kapsička na náhradní baterii a filt tam je vždy a pokud potřebuji víc příslušenství tak do kapes nebo do fotovesty. Na svatby a podobné akce, kde toho tahám víc a vím, že to mám někde po ruce odložené, mám fotokufřík. Malá brašna je výhodná na výletech, zájezdech, dovolených, dá se s ní chodit po lese i částečně sportovat.... A když jedeš dál, nebo na něco většího, tak máš většinou po ruce i další větší zavazadlo (batoh, palubní kufr ap.), kam kamerku můžeš v té malé brašně i s dalším příslušenstvím, nebo aspoň to přísl. (světlo, mikrák ap.) přidat. Ale z vlastní praxe... stejně ji budeš chtít mít stále u sebe.... ;o)
Aspoň tak to cítím po své dvacetileté videozkušenosti.
RomanKo-z-LC (118)|4.6.2012 17:57
[QUOTE=Fricoolinek2;412175]DX1? To byla použitelé? Jako obraz slušný, možná nejlepší obraz ze "starých" 3CCD (čistě) amatérských HD kamer (ale na Canon HVxx, to obrazově asi úplně nemělo), ale to médium - 8cm DVD disky! Vždyť to byla neskutečná hrůza. Já mám Panasonic SX5, také na DVD, jenže ten má už i možnost nahrávání videa na SDHC, což DX1 neměla.[/QUOTE]

Máš pravdu! 8cm DVD disky sú hrôza. Kúpil som si ich kvôli lowlightu - v tom čase najlepší. Dosiahli to tak, že má čipy len s 560 000 bodmi. Teda veľké body zachytia veľa svetla. HD vytváral dopočítavaním. Takto fungoval aj poloprofi AG-HVX200. Aj keď DX1 nemal obraz s FullHD rozlíšením, v interiéri robil najlepšie video zo všetkých "amatérskych" kamier. Aj pri zisku +18 dB obraz bez výrazného šumu - v porovnaní s Canon HV20/30/40, ktorý má obrovský obrazový šum. Panasonic HDC-DX1 však má dosť výrazné kompresné artefakty. Paradoxne obraz za denného svetla sa mi z nej zdal horší ako v interiéri pri slabom osvetlení. Ukážka videa natočeného kamerou Panasonic HDC-DX1: Je tu istá strata kvality, keďže pôvodné AVCHD som previedol do iného formátu pre YouTUBE (neviem či WMV alebo MPG2HD...). Canon HV20 má zasa lepší obraz pri dennom svetle. Ak si pamätáš Panasonic HDC-SD9 - darmo to je 3CCD. Obraz z nej je hrôza, hnus! To, že nahráva na SD pamäťové karty, tomto prípade pre mňa nie je výhoda. Radšej som bral DX1 s nešťastným 8 cm DVD.
RomanKo-z-LC (118)|4.6.2012 18:16
[QUOTE=Fricoolinek2;412175]DX1? To byla použitelé? Jako obraz slušný, možná nejlepší obraz ze "starých" 3CCD (čistě) amatérských HD kamer (ale na Canon HVxx, to obrazově asi úplně nemělo), ale to médium - 8cm DVD disky! Vždyť to byla neskutečná hrůza. Já mám Panasonic SX5, také na DVD, jenže ten má už i možnost nahrávání videa na SDHC, což DX1 neměla.[/QUOTE]

Panasonic HDC-SX5 hybrid som nemal možnosť osobne otestovať. Ale má 3 čipy veľkosti len 1/6 palca. Takže lowlight bude o slabší ako u DX1. Majú však zhodne len po 520 000 bodov na čipoch...
kameranp (322)|4.6.2012 18:20
ked som sa rozhodoval pre vecsiu kameru tak ma najviac zaujal obraz z HMC151 je to 3CCD
a ked som ju uz mal doma a zapojil na LCDcko tak som bol z obrazu priam zhrozeny
no po par dnoch som to napojil znova a vyladil krok za krokom kazdy parameter az som dosiahol
este odost lepsi obraz ako bol na stiahnutej ukazke takze nakoniec to chcelo len dobre vyladit a super
RomanKo-z-LC (118)|4.6.2012 18:37
[QUOTE=kameranp;412365]ked som sa rozhodoval pre vecsiu kameru tak ma najviac zaujal obraz z HMC151 je to 3CCD
a ked som ju uz mal doma a zapojil na LCDcko tak som bol z obrazu priam zhrozeny
no po par dnoch som to napojil znova a vyladil krok za krokom kazdy parameter az som dosiahol
este odost lepsi obraz ako bol na stiahnutej ukazke takze nakoniec to chcelo len dobre vyladit a super[/QUOTE]

Samozrejme (okrem iných možností nastavenia a ručného ovládania) to je výhoda poloprofi kamier. Malé amatérske kamery nemajú možnosť meniť sýtosť farieb, gama, kontrast...
kameranp (322)|4.6.2012 18:43
ano rada kompletnych nastaveni sa tam da ulozit az 6x
gagor (133)|5.6.2012 16:12
Našiel som toto video, tak tu tá sonka prehráva na plnej čiare. Ono, je jasné že o trošku ostrejší obraz môže mať panasonic, ale takýto rozdiel, to som nečakal. Podľa mňa SONY nie je dobre nastavená, videl som už 50 videí a všade bola SONY lepšou kamerou, takže toto je buď účelové, alebo som slepý.


panasonic je síce ostrejší, ale farby sú mimo až veľmi.
jarino1978 (8045)|5.6.2012 17:33
sorry, to video je pravdivé. sám mám možnosť doma porovnať surové zábery HF200/CX730/CX550/SD900/X900 a najhorší obraz má vždy Sony. ostrosť žiadna, hold rozdiel 250 riadkov musí poznať aj slepý.
Ono človek pár dní po kúpe tomu nebude z nadšenia z novej hračky venovať pozornosť. Ono to príde po mesiaci, dvoch, keď ho to prestane baviť, sám sebe klamať o tom, aký to má bohovský obraz. Stačí raz pozrieť obraz z Canon-u, Panasonic....
Sám som tým prešiel v dobe Sony HDR-HC3E, čo bola v tej dobe slávna HD kamera, samozrejme som si ju kúpil za 60 000 Sk. Obraz na tú dobu špička, ako som písal, vtedy nebolo nič lepšie. Väčšina HD maniakov sme cez ňu prešli ( Fantas, DodoMusic ), poprípade cez HC1 ( Stayman ).
Ale potom prišla po roku Canon HV20 a všetci sme padli na riť...Potom HV30....Pekné časy...
Milan C (191)|5.6.2012 19:54
[QUOTE=jarino1978;412477]sorry, to video je pravdivé. sám mám možnosť doma porovnať surové zábery HF200/CX730/CX550/SD900/X900 a najhorší obraz má vždy Sony. ostrosť žiadna, hold rozdiel 250 riadkov musí poznať aj slepý.
Ono človek pár dní po kúpe tomu nebude z nadšenia z novej hračky venovať pozornosť. Ono to príde po mesiaci, dvoch, keď ho to prestane baviť, sám sebe klamať o tom, aký to má bohovský obraz. Stačí raz pozrieť obraz z Canon-u, Panasonic....
Sám som tým prešiel v dobe Sony HDR-HC3E, čo bola v tej dobe slávna HD kamera, samozrejme som si ju kúpil za 60 000 Sk. Obraz na tú dobu špička, ako som písal, vtedy nebolo nič lepšie. Väčšina HD maniakov sme cez ňu prešli ( Fantas, DodoMusic ), poprípade cez HC1 ( Stayman ).
Ale potom prišla po roku Canon HV20 a všetci sme padli na riť...Potom HV30....Pekné časy...[/QUOTE]

Ahoj Jarino. Ja tu HV 20 stále mám. Pochodila toho dosť Egyptská púšť, Izrael, Jeruzalem celý Sinay... Obraz ostrý, jak víno. Dobre si mi vtedy poradil...
gagor (133)|5.6.2012 21:16
Na tejto porovnávke, je zase lebšia sony. Farby sú realite určite bliššie, vidno to hlavne na tráve, ktorá je u panasonicu "prifarbene krikľavá" aj to more a obloha je mimo.
gagor (133)|5.6.2012 21:29
Tu je zase u mňa víťazom SONY... Toto video som už dával v inom vlákne...
joeh (1358)|5.6.2012 22:36
gagor - kamery Sony, rada 700 je to najlepšie, čo sa dá kupiť. Canon je mimo hry a Panasonic si koleduje o pruser, napr. X900. A prečo Sonky najlepšie ?
- lowlight
- stabilizácia
- wide ohnisko
- iA
a fotorežim nemá ani cenu rozoberať, konkurencia neexistuje
bicista (280)|5.6.2012 23:03
stabilazaci ma sony asi bezkonkurencne nejlepsi. Tomu se da opravdu rikat stabilizace.
Fricoolinek2 (675)|6.6.2012 09:34
[QUOTE=RomanKo-z-LC;412363]Panasonic HDC-SX5 hybrid som nemal možnosť osobne otestovať. Ale má 3 čipy veľkosti len 1/6 palca. Takže lowlight bude o slabší ako u DX1. Majú však zhodne len po 520 000 bodov na čipoch...[/QUOTE]

Abych to shrnul - první HD amat. kamery od Panasonicu byly na jaře DX1 a SD1 s 3x 1/4" CCD. Zázkazník měl "krásné" starosti, buď vezme SD1 a obětuje hledáček nebo vezme DX1 a bude ho čekat hrozivá tortura jménem DVD disky s kapacitou nějakých 10 minut při nejlepší kvalitě (příp. mohl tvrdě platit za mini DVD-R DL s 2x větší kapacitou). O půl roku později přišly na řadu přístroje SD5 a SX5. Stále si řikám, zda to měl být a) nástupce b) "levnější" třída. U SX5 se už u Panáků poučily a "dvdčko-hledáková" SX5 měla i zápis na SD(HC) karty. Ale v tom ta "zrada" - snímače se zmenšily na tristních 1/6". Rovněž zmizela zdířka ma MIC a 5.1 zvuk (takže možná skutečně znak toho, ze to mělo být "k" SD1/DX1 a ne "místo nich"?). O další půl rok později přichází SD9, která je ale jen kosmetickou inovací - má oproti SD 25p režim a vrací se 5.1 zvuk. Výraznější změnou je to, že "sesterský model" již není SD/DVD hybrid s hledákem, ale bezhledáčková kamera s HDD - HS9 (tehdy se zřejmě interní HDD jevil jako perspektivní medium...). O další půlrok později (9/2008) přichází konečně nový model - SD100. Místo 3CCD je tam 3MOS, vrací se hledák, ale bohužel - úhlopříčka stále tristních 1/6". Až na jaře 2009 přichází SD/TM/HS 300 s čipy o úhlopříčce 1/4". O dalších rok později pak už konečně přichází (do jisté míry) revoluční SD/TM/HS s hrdým štítkem "1080/50p" a perfektně ostým obrazem v dobrém světle.

SD9 byla tedy obrazově vlastně stejná jako SD5/SX5, takže můžu říct - ano znám a obraz špatný....
pan_gazpacho (71)|6.6.2012 10:01
přesně tak. právě od té doby jsem trochu alergický na panáky, protože dát v té době svých těžce vydělaných 18000 za takovou hračku (HDC-SD5) nebyla pro mě žádná legrace a řekl jsem si, že už je nějakou dobu je nákupem podporovat nebudu. sice ji občas použiji jako záložní/druhou kameru, ale ten obraz je dost o ničem jiném. viz jedno soukromé videjko (hlavní záběry s CX700, druhá kamera SD5) :)
Milan C (191)|6.6.2012 10:14
[QUOTE=joeh;412504]gagor - kamery Sony, rada 700 je to najlepšie, čo sa dá kupiť. Canon je mimo hry a Panasonic si koleduje o pruser, napr. X900. A prečo Sonky najlepšie ?
- lowlight
- stabilizácia
- wide ohnisko
- iA
a fotorežim nemá ani cenu rozoberať, konkurencia neexistuje[/QUOTE]

Canon HD obrazovo určite nie je mimo hry...ani náhodou. Ktorá,rady 700, je ta naj??? Pýtam sa preto, lebo som mal Sony 570-ku a obraz bol o niečo horší za horších svetelných podmienok ako Canon HV 20...Dík.
kameranp (322)|6.6.2012 14:09
no v tom videu najprv natiahne a potom vlozi zasobnik :-)
nemalo by to byt skôr opacne?
joeh (1358)|6.6.2012 15:20
pre Milan C - Sony kamery rady 700 disponuju snímačom 1/2,88 palca, čo je v danej triede veľký čip, kdežto 570-tka má veľkosť čipu 1/3,91 palca.
A musím ťa poopraviť - nenapísal som, že Canon je obrazovo mimo hry, ale celkovo koncepčne. Stačí zájsť do obchodu s videokam., koľko napočítaš Sony, koľko Canon.
Zákazník chce za svoje penízky hotovy výrobok.
kameranp (322)|6.6.2012 16:25
[QUOTE=joeh;412549]Stačí zájsť do obchodu s videokam., koľko napočítaš Sony, koľko Canon[/QUOTE]

neviem, neviem ale ja som poriadnu kameru este v beznom obchode nevidel vsetko su len najslabsie hracky
môze to svedcit len o znacke ktora ich produkuje najviac
osobne by som isiel do Canonu s cipom HD cmos PRO a ten na osahanie v beznom elektre nenajdes
joeh (1358)|6.6.2012 16:36
Pravidlo ponuky a dopytu samozrejme platí i u kamier. SONY ľudia kupuju najviac, obchodník samozrejme najviac tuto značku objednáva, no a výrobca by bol asi trafený, keby nevyrábal.
jarino1978 (8045)|6.6.2012 17:00
[QUOTE=joeh;412554]SONY ľudia kupuju najviac, [/QUOTE]

nechápem, kde ty stále chodíš na tie hovadiny ? Či pravidelne fetuješ ?

TOP 10 VIDEOKAMIER ALZA.SK :

Najpredávanejšie :
1.EVOLVE 3100HD Touch
2.Samsung HMX Q10 čierna
3.GOPRO HD HERO2 Outdoor Edition
4.Canon HF M46 čierna
5.GOPRO HD Motorsports HERO2
6.Panasonic HC-V700EP-K
7.BenQ M23
8.Canon HF R205
9.EVOLVE 4000HD Sport
10.Panasonic SDR-S70EP-K

ja tam napríklad nevidím nič od Sony...

TOP 10 VIDEOKAMIER MALL.SK :

Najpredávanejšie :
1. EVOLVE 2500 Touch 199 € 135 €
2. TOSHIBA Camileo BW10 silver + 4GB SD karta 99 €
3. SAMSUNG HMX-W200 Black 119 € 109 €
4. EVOLVE 1500HD Touch 125 € 77 €
5. Philips ESee CAM101 Black 119 € 69 €
6. SAMSUNG HMX-Q20 Black 279 € 229 €
7. EVOLVE 3100HD Touch 219 € 149 €
8. BENQ S21 129 € 99 €
9. SAMSUNG SMX F54 269 € 192 €
10. KODAK Zx5 Black 208 € 165 €
Fricoolinek2 (675)|6.6.2012 17:03
[QUOTE=kameranp;412552]
osobne by som isiel do Canonu s cipom HD cmos PRO a ten na osahanie v beznom elektre nenajdes[/QUOTE]

To jsi mne pobavil.

Canon dává tento svůj (jistě povedený) 1/3" čip do všech kamer od HF M406 (od 9 500 Kč) po XF100 (od 68 000 Kč). Takže člověk "v běžnym" elektru určitě najde kameru s tímto čipem. Kdo si chce koupit kameru za 10 000 Kč, tak zřejmě nemůže udělat lépe, než si koupit HF M406, protože ten čip je prostě "value"....

Problémem Canonu je neexistence kamery kolem 20k se slušným wide. Řada HF M4xx/M5xx má hrozivých 43,6mm a HF G10 (s 30,4 mm) začíná na 31 500 Kč...
kameranp (322)|6.6.2012 17:06
[QUOTE=joeh;412554]Pravidlo ponuky a dopytu samozrejme platí i u kamier. SONY ľudia kupuju najviac, obchodník samozrejme najviac tuto značku objednáva, no a výrobca by bol asi trafený, keby nevyrábal.[/QUOTE]

najviac sa predava to co je najlacnejsie hlavne ze to ma pekny obal a vela, vela Megapixelov
kameranp (322)|6.6.2012 17:12
Fricoolinek2 to mi absolutne nevadi
mam doma aj Sony aj Canon HV40 a pre seba predsa len radsej tocim s Canonom
lebo sa mi obrazovo paci viac aj napriek tomu ze mam Raynoxa tak ho skoro ani nepouzivam
joeh (1358)|6.6.2012 17:24
kameranp - prečo netočíš na pana 151, ked si spomínal, že je naj
RomanKo-z-LC (118)|6.6.2012 17:40
Pre: Fricoolinek2 - Pekne si to zhrnul HD históriu amatérskych počinov firmy Panasonic. Aj pre mňa je nepochopiteľná ich "inovácia". Hoci musí sa uznať, prínos vo svete HD video je nepopierateľný.
pan_gazpacho (71)|6.6.2012 17:42
[QUOTE=kameranp;412536]no v tom videu najprv natiahne a potom vlozi zasobnik :-)
nemalo by to byt skôr opacne?[/QUOTE] OT: hmm, natáhl mafián s tlumičem, druhej mafián vložil zásobník a až potom natáhl :) ale jestli to nejde moc poznat, tak to můžu předělat, pořád je to ještě pracovní verze :)
RomanKo-z-LC (118)|6.6.2012 17:45
[QUOTE=joeh;412504]gagor - kamery Sony, rada 700 je to najlepšie, čo sa dá kupiť. Canon je mimo hry a Panasonic si koleduje o pruser, napr. X900. A prečo Sonky najlepšie ?
- lowlight
- stabilizácia
- wide ohnisko
- iA
a fotorežim nemá ani cenu rozoberať, konkurencia neexistuje[/QUOTE]

Prečo si myslíš, že Canon je mimo hry?! Už si porovnával Canon HF-G10 so Sony???
joeh (1358)|6.6.2012 18:03
Romanko-z-LC - Iste, porovnával som Canon G10 so Sony bola to strata času, ako som sa rozhodol vieš.
kameranp (322)|6.6.2012 19:02
[QUOTE=joeh;412564]kameranp - prečo netočíš na pana 151, ked si spomínal, že je naj[/QUOTE]

151 tie spotrebky aj s blbou sonkou strci v kvalite videa do vrecka a to isto
ale ja som pisal ze ked tocim pre seba tak berem HVcku nebudem predsa zo sebou vsade len tak tahat velku kameru

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=pan_gazpacho;412568]OT: hmm, natáhl mafián s tlumičem, druhej mafián vložil zásobník a až potom natáhl ale jestli to nejde moc poznat, tak to můžu předělat, pořád je to ještě pracovní verze [/QUOTE]

nic neprerabaj je to dobre :-)
joeh (1358)|6.6.2012 19:09
kameranp - ty si ma naprosto nepochopil. Otázka, prečo netočíš na P 151 nebola myslená ironicky.
kameranp (322)|6.6.2012 19:32
[QUOTE=joeh;412586]kameranp - ty si ma naprosto nepochopil. Otázka, prečo netočíš na P 151 nebola myslená ironicky.[/QUOTE]

jaj tak takto
ved tocim na nu ale len za PENEŽI
jarino1978 (8045)|6.6.2012 21:12
[QUOTE=joeh;412575]Romanko-z-LC - Iste, porovnával som Canon G10 so Sony bola to strata času, ako som sa rozhodol vieš.[/QUOTE]
@Romanko : asi takto nejako....
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/27548-Sony-HDR-CX700VE/page15

alebo ešte možno lepšie takto :

[QUOTE=jarino1978;349404]Inak popravde, ty si nikdy nemal HF G10 v ruke, že ?[/QUOTE]

[QUOTE=joeh;349413]Nie, nemal som HF G10 v ruke. Taktiež CX700 som kúpil výlučne na základe informácií z netu. [/QUOTE]

Je to proste drak...
RomanKo-z-LC (118)|6.6.2012 21:55
Ak si niekto myslí, že Sony je najlepšia a videokamery ostatných výrobcov sú hovná.... Tak neviem prečo odborníci a zanietení fanúšikovia kvalitného videa považujú za najlepšiu kameru práve Canon HF-G10. Napríklad: http://www.camcorderinfo.com/ Nechcem nikomu vnucovať svoj názor. Nie som ani zástanca jednej obľúbenej značky. Doteraz som preferoval Panasonic, lebo na všetkých aj amatérskych kamerách bolo možné plné manuálne ovládanie ako expozičných časov, clony, zosilnenia v dB... a kvalita patrila na špicu. Teraz, keď Canon sa zlepšil, uznal som jej kvality. Sony videokamery sa mi nikdy nepáčili. Nikdy žiadna Sony videokamera neumožňovala úplné manuálne ovládanie (ako som uvádzal u Panasonicu) ktoré je na vážnejšiu prácu nevyhnutné. Nedávne HD kamery Sony aj osobne poznám. Aj jednu mám doma: HC3. Je to bieda. A celá HC séria. Jedine stabiliácia je dobrá. Sony kamery vyhovujú laikom, ktorí budú vždy točiť len na automatiku. Jasne, že odvtedy čas aj technika pokročili a Sony teraz robí lepšiu kvalitu. Ale aj Canon.

Odkaz pre: Gagor - Kúp si Sony série 700. Ako vidím, od začiatku obhajuješ Sony a nikto ťa nepresvedčí, že aj iná sa jej môže vyrovnať, ba ju prekonať. Napokon ak budeš točiť len automatikou, bude pre teba najlepšia. Ak by si po čase zistil, že by možno existovala pre tvoje potreby aj lepšia kamera, predáš na Bazoši a kúpiš na Bazoši... Sony ladí do teplejších farieb. Panasonic by ladil možno do modra. Čo však zdatný kameraman nerieši - nikdy nepoužíva automatiku, bielu vyvažuje manuálne... Hoci v TV vysielaní možno vidieť mnohokrát zábery "zdatných kameramanov" ktorí natáčajú automatikou - pri švenku na svetlejší objekt, protisvetlo obraz stmavne - to sú "profíci" z TV!
RomanKo-z-LC (118)|6.6.2012 22:03
Oprava: Mám Sony HDR-HC5 (nie HC3). Ale rozdiel v kvalite ani nie je. Celej HC séria (HC7 aj HC9) je na tom podobne (bola).
kameranp (322)|6.6.2012 22:49
podla mna su vsetky jednocipove sony rovnako na tom ako HC9 ci HVR-HD1000 len maju viac vymydleny obraz
stabilizacia nieje vôbec perfektna ma neprijemne dotahovanie, vlnenie a trasenie pri zomovani,
WB, preostrovanie to vsetko ma odradza
co je na nich perfektne je skôr ich precizne prevedenie a dizajn fakt parada
gagor (133)|18.6.2012 18:39
Ešte jedna otázka, dúfam že jedna s posledných, ak by ste mali720€ a teraz by ste si išli vybrať kameru, čo by ste zobrali sd900 alebo x800?
Fricoolinek2 (675)|20.6.2012 12:35
Záleží na tom, jestli chceš více:

1) Lepší low-light, širší ohnisko = X800
2) Hledáček, multifunkční kolečko, 5.1 zvuk (+ delší TELE, pokud třeba točíš letadla a další vzdálené objekty) = SD900
gagor (133)|26.6.2012 19:48
Nazdar všetci, takže nakoniec som musel po komplikáciach s cenou od SONYčka ustúpiť, zajtra idem vyberať medzi sd900 x800 príp. hdr cx570. O tej 570-ke sa tu veľa nenavravelo, ale na slashcam má celkom dobré hodnotenie, lepši lowlight ako panasonic, vstavané svetlo ale málo manuálnych nastavení, čo bude na škodu, lebo nakrúcať na automat je podľa vašich rád somarina a budem sa snažiť naučiť sa kamerovať manuálne. Najlepšie mi pomer výkon cena vychádza sd900 a k tomu neskôr dokúpiť lacné ext. svetlo Hama Digi Light alebo Panasonic VW-LDC103E-K. Tak ak ešte máte chuť, dajte rady. Písal som aj nejaké SS, z odpovedí taktiež vyznieva SD900, x800 má predsa veľa kompromisov, aj keď lepšiu stabilizáciu a lowlight.
MONYS (460)|26.6.2012 20:12
Tak myslím že v odpovědích bylo už zde bylo řečeno vše . Je na to na Vás kamerovat budete Vy, vybranou kameru máte možnost vyzkoušet přímo v obchodě tak jsem to udělal alespon já.
gagor (133)|27.6.2012 12:56
Takže mám doma SD900, zatiaľ prvé dojmy fajn, kamera vyzerá veľmi dobre, dobre a ľahko sa s ňou manipuluje a zoomuje, fan trošku v tichu počuť ale malo by sa to eliminovať pri zapnutí stereo, z manuálnyh nastavovaní som zatiaľ jeleň. od stabilizátora som čakal viac, ale jeho kvalita je dostačujúca. Nejaké postrehy napíšem, ale len stručne, lebo k tejto kamerke je iné vlákno. Stála ma 720€, čo je myslím výborná cena v pomere ku kvalite. Teraz bude základ sa s ňou naučiť narábať, lebo autofocus je nejaký pribrzdený a doostruje, skúšal som nahrať nejaký outdoor, obraz je fantastický aj keď sa mi zdá že prifarbuje a hlavne pri zmene napr. zo stromov na oblohu kamerke trvá pár sekúnd kým doostrí. Kvalita obrazu aj na zoome je vynikajúca, ostrosť, farby, vonku naozaj nádherný obraz, akonáhle je však menej svetla tak šum a neostrý obraz jak sviňa a to som neskúšal naozaj low light, iba zatiahnuté žalúzie a relatívne dostatok svetla.
MONYS (460)|27.6.2012 15:34
Nedá mi to, už jste četl názor na kameru SD900 zde na foru od profíka kterému prošlo rukou více kamer vč profi kamer?Pohledejte dřívější příspěvky asi z konce minulého roku tam se dozvíte názor na low light této kamery. Já jsem si koupil kameru kvůli dobrému obrazu za denního světla. Ruku na srdce co chcete proboha točit za špatného světla, pokud ano kupte přídavné světlo a máte problém vyřešen!
jufi (91)|27.6.2012 16:32
[QUOTE=MONYS;414880]Ruku na srdce co chcete proboha točit za špatného světla, pokud ano kupte přídavné světlo a máte problém vyřešen![/QUOTE]

Tak s tím nesouhlasím...možná když točíš jen přírodu, ale když používáš kameru na "kroniku rodiny", natož pro natáčení "společenskokulrurních akcí", zápasíš se světlem každou chvíli.
A přirozené osvětlení je vždy lepší a vítanější, nemluvě o tom, co udělá rozsvícené světlo na kameře s natáčenými.....
Rozsviť na nějakém vystoupení, večer při táboráku nebo na svatbě při ploužáku...
Přijdeš nejenom o iluze, ale možná i o kameru....
gagor (133)|27.6.2012 17:36
Ano čítal som na fóre ten názor a ten názor ma aj dosť ovplivnil. Zase nie som z toho lowlightu nejako obzvlášť zarmútený, vedel som do čoho idem, chcel som mať krásny ostrý obraz a vedel som že trojčipovky majú problém v nie ideálnom osvetlení, ale predsa, doma v obývačke o druhej poobede a zrno jak sviňa je trošku znepokojujúce a súhlasím s jufim. Taká oslava v reštaurácii, detské vystúpenia v divadle, opekačky, siesta niekde na dovolenke večer pri mori a normálne veci ktoré človek nakrúca budú asi problém. Svetlo pravdepodobne budem dokupovať, len to musí byť svetlo malé a hlavne by malo dobre rozptyľovať. Ale to je zase do inej témy) Ale bude sa treba prisôsobiť kamere a robiť všetko pre dobré osvetlenie a aj to sa dá. Ja som videl aj tento test, tu je low light celkom fajn, tak nechápem prečo mne to tak zrní.