Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak zadat poptávku STA na satelit

Hornet F-18 (1328)|26.4.2012 15:08
Moduly stoja cca od 800 do 1200-1300 kc a aj viac (pozri aktualne ceny na webe), ale nemam ziadnu skusenost s freeSat ...
Myslim, ze kazdy clovek ma moznost sa dostat k informaciam, je to na kazdom jedincovi, aku cestu si zvoli :-) Ci trpezlivo zbierat a triedit informacie, alebo ist bezhlavo do niecoho...moze to fungovat, ale aj nemusi.
Ale je kopa ludi, ktori sa sice vypytuju, nechaju si poradit, ale potom urobia presny opak, ako im radili odbornici....to mi potom hlava neberie.
Drzim ti palce pri spravnom rozhodnuti :-)
intago (255)|26.4.2012 15:24
Hornet- a jak se ten modul přesně jmenuje? Nakonec je to jen rozdíl cen S2 a SIRa. Já už mám jasno, mám už objednaný S2 připraven.
Mně se vždy zkoumavý přístup vyplatil. Když jsem chtěl web, kabel v baráku už nemáme. Zkusil jsem to s Vodafonem, za 5mega chtěli 15.- Bylo mi to moc, kámoš mi poradil Ufona, za 10 kaček mám hodinku webu, což stačí, a stahnu 200-600MB. Když zaplatím 29.- tak mám na den gigáč FUPky. Když to spočtete, je to 150x méně! Dvakrát za rok mají akci v Ufounu, pak je to 300x méně a to se vyplatí. Dva a čtvrt roku dobrých zkušeností!
Jeden problém na obzoru-Ufon neplatí bankám dluhy a je na prodej, kdovíco bude!
Očekávám to i u satu, informace mají cenu zlata!
golfLC (1941)|26.4.2012 16:19
Intago, ak to bude niekedy u nas tak, ako napriklad v Nemecku, tak taketo debaty tu nebudu.... Nieco chcem, zavolam firmu, vsetko zanalizuje, spravi ponuku a vyhotovi to so zarukou a ja sa netrapim, preco a ako toto alebo toto zohnat, spravit, nastavit... Len u nas z financnych dovodov si chceme vsetko spravit sami a aj to nieco stoji... Ale hlavne tie peniaze... Mam rodinu v Nemecku a poviem Ti, sluzby su tam niekde uplne inde, nakolko ich ludia vyuzivaju a tym padom sa inak tocia peniaze a s tym suvisia aj ceny a platy.
golfLC (1941)|26.4.2012 22:07
Intago, ešte k tým modulom..... tu máš link http://www.omko.cz/dekodovaci-moduly/ modulov, kde pri každom máš napísané, na ktorých poskytovateľov vyhovuje :-)
Dagy2 (3153)|27.4.2012 00:12
[QUOTE=intago;407621]a přitom SIR vůbec v doporučeních FREE sAT není!
[url]...VŮBEC SE NEDIVÍM, ŽE SATELIT SKORO NIKDO NECHCE, TAK ZAMOTANÝ TO JE :-([/QUOTE]

Intago občas vytiahni zadok z baráku a choď sa pozrieť niekam von. Uvidíš paneláky ovešané takými bielymi okrúhlymi vecami. Tak to ľudia nesušia lavóry ale sú to antény na sat príjem. Pozri na štatistiku, dnes má sat príjem myslím viac než 50% ľudí.

A že prečo?
1/ Preto lebo v DVB-T nie je nič okrem základu a to ešte v biednom dátovom toku.
2/ HD v DVB-T na slovesku neexistuje a v česku okrem Prahy ešte niekde?
3/ dolby digital 5.1 zvuk - na sate máš takýchto staníc hromadu - vieš to musíš počuť a vidieť, potom môžeš robiť úsudky a uzavery. Film na veľkej obrazovke s dobrým zvukom je iný zážitok.
4/ Sú miesta kde iný príjem ani neexistuje ako sat. Tvoje informácie sú divné...

U nás na dedine v ulici existuje analogova kablovka, DVB-T, IPTV od telekomunistov, MMDS. Napriek tomu na každom baráku parabola a niektorí ešte MMDS k tomu.
intago (255)|27.4.2012 07:48
Dagy-já opravdu znám jen dva lidi, co sat.mají. Ale vůbec mu nerozumějí, chytají jen ty programy co jsou na pozemním a ještě měsíčně dost platí. Divím se jim.
Kabel v baráku nemáme, tedy UPC, já nemám ani telefonní linku, zrušil jsem ji před lety
Nikdo ze známých nechytá HDTV. 3D se všichni bojí, nechtějí ho.
Golf-dík, až nám udělají sat.rozvod, tak dokoupím. Není to drahé, ale jak to čtu, vůbec tomu nerozumím :-(
All-vy prostě myslíte, že ostatní jsou jak vy, ale nejsou... je to pro ně španělská ves :-)
bavorak (1494)|27.4.2012 09:34
intago, ty si tago :-), tebe sa poradit neda. Sprav si po svojom, ale ntvrd bludy.
bavorak (1494)|27.4.2012 09:35
[QUOTE=Dagy2;407756]2/ HD v DVB-T na slovesku neexistuje a v česku okrem Prahy ešte niekde?[/QUOTE]

no u nas ide STV1 v HD uz nejaky ten masiac. Myslim samo v DVBT.
intago (255)|27.4.2012 11:17
[QUOTE=bavorak;407775]intago, ty si tago :-), tebe sa poradit neda. Sprav si po svojom, ale ntvrd bludy.[/QUOTE]

kde je chyba?? HD v terest.máme, ale nikdo známý ho nechytá. Já se o to snažím dlouho, ale jde to jen někdy a nevím proč, 40 let dělám s anténama. Navíc tam nic není, Nativního je jak šafránu :-(

Ale už jsem připraven, zkombinoval jsem parabpla.cz a lyngsat a mám na Astrách přehled stanic, co mě zajímaj, hlavně je to Sonnenklar TV HD. To bude asi můj miláček :-) Znáte ho? Jak ho vidíte?
Další satelity později
Dagy2 (3153)|27.4.2012 12:18
[QUOTE=bavorak;407776]no u nas ide STV1 v HD uz nejaky ten masiac. Myslim samo v DVBT.[/QUOTE]

No možno tam má logo v rohu podobne ako JOJ. Ale väčšina programov ešte toť minulá týždeň zo štúdia v 4:3. Takže HD jak hovado.
Tom a Jerry zblbli všetkých na MPEG2, riaditeľa úradu ktorý im robil problémy nechali vyraziť a teraz podstrčili (to je v MPEG4??) slovenskému divákovi niečo na čo je teraz hrdý.
A pokiaľ teda je to MPEG4 tak ho ešte ozvracali raz - väčšina bude musieť vymeniť boxy a telky ktoré si nakúpili v bláhovej viere že digitálne a hd ready = automaticky HDTV.
Fuj.
bavorak (1494)|27.4.2012 13:04
jasne, ze vacsina je upscale a aj 4:3, ale uz to funguje a napriklad F1 v nedelu isla nativ. Ze ojebali ludi je pravda, ale iba penzistov a hlupakov, lebo nikto normalny si MPEG2 nemohol kupit. Ako sa vravi, na chudaka aj hovno spadne ....
intago (255)|27.4.2012 13:14
hehe- tady dlouho mpeg4 ani nešlo koupit. Vůbec ním nemeli začínat. Stboxy na T2 nejsou a nebudou, ale vysílá se ve 4 městech. Jak u blbých na dvorečku :-(
Napsal jsem včara ráno dotaz na freeSat , jak S2 připravit na freeSat a odpoved nikde :-(
I skylinka kritizujou?
https://www.tvfreak.cz/skylink-a-akce-na-vymenu-karet/4822/diskuze
intago (255)|28.4.2012 21:11
už je mi jasné, že se satelitní možnosti podcenujou. O webu mele každý, ale o satu ne, tím se zabývá jen pár lidí, ac je podobný, v mnohém lepsí než celej web, teče víc Gbps., to me na webu od Ufouna jen jeden Mbps :-(
Za tejden touhle dobu už ze me bude satelitak :-)
Travel Channel ale není free, jak koukám, není nějaký jiný FTA HD o přírodě?
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] to je ono! Další takový program jsem už nenašel :-(
intago (255)|2.5.2012 13:46
vypadá to, že pro nezájem sousedů si budu muset dokoupit parabolu a nechat je osudu. Neva. Ale poradte please. Chtěl bych chytat 23.5E, 19,2E, 9E a 28,2E. Abych nemusel mít motor, co použít http://satelitni-anteny.heureka.cz/maximum-e-85-multifocus/specifikace/ Nebo něco jiného? ale sám to asi nenastavím, žejo
golfLC (1941)|2.5.2012 14:00
Tak to nenastavíš intago, k tomu treba znalosti dvb-s príjmu a logiku odrazu signálu. Radšej si to daj spraviť firme, ktorá Ti aj odporučí zodpovedajúcu parabolu... Tie nervy to nestoji :-)
KamilZ (10277)|2.5.2012 15:18
[QUOTE=golfLC;408346]Tak to nenastavíš intago, k tomu treba znalosti dvb-s príjmu a logiku odrazu signálu. Radšej si to daj spraviť firme, ktorá Ti aj odporučí zodpovedajúcu parabolu... Tie nervy to nestoji :-)[/QUOTE]
Já bych to upřesnil: Nám to za ty nervy nestojí :D . Ale je pravda, že kolegové mají svatou trpělivost, smekám...
interfernet422 (1575)|2.5.2012 15:35
[QUOTE=intago;408345]vypadá to, že pro nezájem sousedů si budu muset dokoupit parabolu a nechat je osudu. Neva. Ale poradte please. Chtěl bych chytat 23.5E, 19,2E, 9E a 28,2E. Abych nemusel mít motor, co použít [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Nebo taky zde. Pro základní nastavení talíře pak koukni na dishpointer.com
intago (255)|2.5.2012 15:49
díkes pánové, už jsem poslal poptávku na dvě firmy. V recenzi http://satelitni-anteny.heureka.cz/maximum-e-85-multifocus/
píší, že pod 4stupně to nejde naladit, ale to splnuju
Safra, vzpomnel jsem si, že jsem zapomněl na 0,8W kdybych chtěl platit freeSatu, vešlo by se to na ten multifocal?
golfLC (1941)|2.5.2012 20:28
Ak to bude na freesat a nie digi, tak stačí, sú to dosť silné TP... Ale už sa s tým netráp, firma Ti to porieši :-) keď si im to už zadal pre tvoje info :-)
intago (255)|3.5.2012 08:20
První odpověděl- případě, že si zařízení sám koupíte, Vám ho namontuji. Cena základní instalace, nastavení, naladění cca 2000 Kč + materiál.
Druhý-položka cena počet celkem
parabola Maximum E-85, Fe 1488 1 1488
Opticum LNB single 0,1 dB - Gold Edition 199 4 796
Diseqc 1/4, EMP-centauri, P.164-IW, profi line 202 1 202
koax. kabel Betacavi N48, pěnové diel., bílý, 6,8mm 16 30 480
F konektor 7mm, Schwaiger 12 8 96
doprava 200 1 200
práce - montáž paraboly, zapojení kabelů a naladění přijímače 2100
Dohromady 5362

Co byste mi doporučili? Práce se liší jen o stovku, ale drahý je to dost.
-tak mě napadá, copak bych nemohl pevně nastavený dvou či třífocal Tritenne http://www.technisat.com/cs_CZ/Tritenne/352-1273561569271-442/ nastavit sám, když budu od paraboly na balkonu koukat na telku v kuchyni? Přece musím něco nalézt, ne?
KamilZ (10277)|3.5.2012 08:59
Rozhodně bych to nechal jako kompletní dodávku - nekupoval to sám. Pak totiž bude muset držet záruku na vše a odpadnou Ti starosti, pokud se něco pokazí. Pak by to Tobě (oprávněně) chtěl cestovné a úhradu práce za výměnu apod. a ještě by mohly vznikat třenice, jestli to náhodou nezpůsobila špatná montáž. Když to bude kompletní dodávka, tak na to jako celek drží záruku a je Ti jedno, kde je problém - jestli ve špatné montáži, materiálu nebo zařízení.
intago (255)|3.5.2012 11:00
-to to je dobrý,Kamile, ale drahý. Kolik by stál dobrý dvoufokusáč, kdybych si s tím pohrál sám? S anténami dělám přes 40 let. A u matky mám signál zadara. Nakonec když chtěla firma u nás za přípojku 3000.- vyšlo by to levněji...
KamilZ (10277)|3.5.2012 11:06
Nevím, co je to "dvoufokusáč". Jestli myslíš Monoblock, tak třeba tolik.

Sorry, nic ve zlém, ale Tvé vyjadřování, dotazy a celkový přístup opravdu nevypovídají o tom, že by jsi "dělal s anténami 40 let"....
intago (255)|3.5.2012 11:53
dík, Kamile, ale já myslel set antény a monobloku na dvě Astry a pro jednu telku. Máš tip?
Opravdu jsem s anténama dělal tak dlouho. Co já vyrobil různých antén, od jagin až po švýcarské háčko, Němčoury TV chytal a to nebyla sranda.
Ale vždycky a se vším jsem si nakonec poradil a úspěšně :-)
Protože signál byl slabý a Bayern Drei daleko, podle Amatérského rádia jsem si postavil předzesilovač s nízkošumovým Mosfetem či Mesfetem, který jsem si namáhavě sehnal v Německu, a léta ho v Praze úspěšně využíval na švýcarským háčku. Už je to 35 let!
Ale se satelity mám nulovou zkušenost, ale už se na tom pracuje, študuju návod na Technisat S2. To je věda! V sobotu zapojím.
golfLC (1941)|3.5.2012 12:55
intago monoblok na jeden prijímač napr. takýto http://www.cdcbrezno.sk/product_info.php?products_id=1362 alebo tu http://www.cdcbrezno.sk/product_info.php?products_id=1346 podľa typu si to pozri u vás....
golfLC (1941)|3.5.2012 13:04
Minule som kamošovi montoval parabolu http://www.satelectronic.sk/obchod/action/productdetail/oc/307004.xhtml je to 90cm, ale priehľadná, odolná vetru a príjem ozaj nejaké tie %-á nabehli, v porovnaní so starou 85cm....


[ATTACH=CONFIG]17757[/ATTACH]
IMG_1346.JPG
intago (255)|3.5.2012 13:08
díky za tip, přátelé, myslíte, že to budu umět nastavit, když od antény vidím telku? Co k tomu potřebuju? Instruktážní videjko jsem už viděl. Ale to nebylo na svě Astry, ale jen jednu.
BTW-to se to vždycky kupuje odděleně, parabola a monoblok? Ale tam, kde je to společně, jsem si myslel, že je to cena za vše, ale byla jen za parabolu, aby se v tom čert vyznal
KamilZ (10277)|3.5.2012 13:22
Jestli budeš mít monoblock, tak to máš výrazně zjednodušené. Signál hledej (nastavením paraboly) pouze na 23.5st. (DiSEqC B nebo 2) a 19.2st. (DiSEqC A nebo 1) budeš mít naladěno "zadarmo" :-). Tedy pokud to nějak výrazně LNB nestočíš. Když bude v rovině, tak nemáš problém. Případně to můžeš jen pak zkusit jemně pootočením (už nehýbeš s parabolou) doladit, ale většinou to lidi spíš zhorší.

A hlavně si kup správný monoblock na 4.3 st. Ne aby jsi škudlil a koupil na 6st, kdyby byl náhodou levnější.
golfLC (1941)|3.5.2012 13:26
Intago, nikto nevie, na čo parabolu použiješ, multifeed, jeden konvertor, monoblok, prípadne motor... Len takto je možné skombinovať zostavu podľa požiadaviek užívateľa....


A teraz dobre si ulož toto info :-)
Na Technisate v nastavení paraboly daj ako prvú astru 19,2 a druhú daj v menu astru 23,5, ktorá je na Skylink. Monoblok uchyť takto podľa obrázku dole. Následne keď v menu prijímača klikneš na astre 23,5 na pokračovať, roztvorí sa Ti obrazovka už s teplomermi signálu. Sklon paraboly daj niekde okolo 33 na stupnici na parabole a už len "hledej" :-) ak niečo nabehne, po chvílke Ti prijímač na tej tabuľke vypíše, či si ozaj na astre 23,5, alebo niekde inde, podľa toho už len toč doľava alebo doprava a opakuj, kým Ti nenapíše prijímač, že sa nachádzaš na Astre 23,5. Teraz už len vyšperkuj na najlepší signál smerovo aj sklonom paraboly a máš hotovo aj astru 19,2 automaticky :-) Veľa zdaru prajem!!!!


:-)-[ATTACH=CONFIG]17758[/ATTACH]
19.2+23.5.jpg
golfLC (1941)|3.5.2012 13:27
Kamil ma predbehol :-) ale aspoň si to potvrdzujeme navzájom :-)
intago (255)|3.5.2012 14:12
jo, díky, to zní dobře, ale nějak nepíšete, kde se parabola a monoblok prodávají smontované a za jakou cenu. Nebo se dá monoblok namontovat do jakékoliv paraboly? I když je na tři satelity? Takovýhle jednoduchý otázky by měly být vysvětlený.
Ten Technisatovej návod je jako vždy čtivo... Třeba tam píšou:str.21: zmačkněte 2 poté 3 poté 4 pro program 234. Ale jak zapnout program podle kmitočtu transponderu tu není, jsou jen jejich seznamy. To se v těch tisícovkách programů mám utopit?? :-(
bavorak (1494)|3.5.2012 14:41
daj si to niekomu namontovat a naladit, lebo aj tych trpezlivych tu z takychto otazok asi jebne :-)
golfLC (1941)|3.5.2012 14:47
Bavorak mňa to ešte len tak lízlo :-)-

Intago nerieš prkotiny, ak sa to dá ešte tak pekne nazvať, nalaď parabolu, keď ako vravíš si robil s anténami, poskladať to hádam problém nebude, sú to len šróbiky a matky a postupuj podľa môjho návodu, keď to budeš mať, veľa otázok si odpustíš a prídeš na ne sám :-)
golfLC (1941)|3.5.2012 14:56
[QUOTE=intago;408471]...... kde se parabola a monoblok prodávají smontované a za jakou cenu. Nebo se dá monoblok namontovat do jakékoliv paraboly? I když je na tři satelity? Takovýhle jednoduchý otázky by měly být vysvětlený....[/QUOTE]

Pomocná otázka.... v zelovoci, potravinách a mototechne to nekúpiš, ak, tak v predajni so satelitnou technikou alebo cez web
Asi si neklikol na odkazy, ktoré som Ti dal v predchádzajúcich príspevkoch, však????

Niektoré tvoje otázky vyzerajú, že si z nás děláš prdel!!!
intago (255)|3.5.2012 15:08
hehe, nedělám, vážně jsem tak blbý. Ale když jsem učil paragliding nebo windsurfing, taky se mi často stávalo, že mi žiaci pripadali ako debovija :-)
Dávám vám písemně, že ostatní laici jsou na tom ještě hůř. Holt podle sebe nelze soudit tebe :-)
Už mám ale naplánováno, jaké pořady Sky 3D budu nahrávat na 19,2E. To jsem zvědav, zda jsou opravdu FTA http://www.sky.de/web/cms/de/kundencenter-3d-programm.jsp
Proč tam dávají poznámku (přes den)?
bavorak (1494)|3.5.2012 15:26
vidim, ze ty teoreticky ovladas uplne vsetko na svete, tak uz to len prakticky vykonaj a je to :-)
A myslim, ze neexistuje v tejto oblasti laik so 40 rocnou praxou, ktory by bol tak malo chapavy ...
intago (255)|3.5.2012 15:44
neovládám, Bavoráku, proto se sále ptám a budu ptát. Před týdnem jsem nevěděl totálně nic a dneska už se trochu orientuju.
intago (255)|3.5.2012 15:48
Jak to??? Tady je vyznačena takže FTA
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
KamilZ (10277)|3.5.2012 16:57
Off-topic: Beru tohle vlákno spíš pro pobavení, předpokládám, že se za chvíli dozvíme, že jsi se podílel i na konstrukci stanice MIR a včera měnil jaderné palivo v Temelíně... :-)
golfLC (1941)|3.5.2012 20:02
[QUOTE=intago;408482]Jak to??? Tady je vyznačena takže FTA
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/QUOTE]

to ťa rýchlo omrzí, je to len sľučka dokola - promo - demo.... a sky3D kodované v nagravision a videoguard!!!!
intago (255)|3.5.2012 20:54
Golf-takže to není pravé Sky? Je to divnej podnik tenhle sat.
A ty ostatní 3D jsou taky jen demo? krom Bravie3D, ta mě nebere vůbec

Jo, poradte please jak připevnit parabolu. Chtěl bych jí obdélníkovou, vypadá líp, máte nějakej tip, na Astra1 a 3?
co třeba http://www.hofisat.cz/satelitni-parabola-pro-67-app-panorama/d-70409-c-918/
tady ji chválí http://satelitni-anteny.heureka.cz/parabola-pro-67-app/recenze/
s monoblokem http://www.hofisat.cz/smart-tms-43-monoblock-single-01-db/d-69426-c-907/
Ale jak ji připevnit? Mám na balkoně zábradlí, vodorovně jsou ocelový profily, 1x3 cm, dole je asi 10cm výšky místa. Svisle jsou profily 2x2 cm, i v rohu. Jak to na ně přidělat abych mohl chytat všecky dostupný satelity?
Na sousedním baráku je satelit, svůj nasměruju stejně a pak jen doladím podle signálu ne?
interfernet422 (1575)|3.5.2012 21:10
Čoveče Intago už to nehul, má to na tebe špatný vliv....a objednej si nějakou firmu. Jako joke se to dá chvíli brát, ale už to začíná být docela nuda...
intago (255)|3.5.2012 21:17
[QUOTE=interfernet422;408510]Čoveče Intago už to nehul, má to na tebe špatný vliv....a objednej si nějakou firmu. Jako joke se to dá chvíli brát, ale už to začíná být docela nuda...[/QUOTE]

a proč jako, ty ses nikdy nesetkal se začátečníkem?? Ještě tak někomu platit, tůůůdle, všecko jsem si vždy dělal sám! A to mi píše ten, co má rád Fernet jako já!
Jo, to je vono, tady na freaku vůbec nepřijdete do styku s laikama! Pak vám připadám divnej!
Hornet F-18 (1328)|3.5.2012 22:18
Hmmmm....ty si ale pripad :-( kup si vsetko najlacnejsie a potom sa stazuj, ze ti nieco nejde.....basnis tu o 3D a chces to chytat na vrchnak od piva
cim si tu dlhsie, tak davas divnejsie otazky, myslim, ze vsetkym, co ti chceli pomoct, dochadza tpezlivost

Pisal som ti uz davnejsie - daj si to urobit firme a ked nemas na to prachy, tak sa na to vykasli, kazdy spas nieco stoji.

Vies aky je rozdiel medzi deckom a dospelym chlapom? V cene ich hraciek. Ale ty si zjavne este nedospel, a potrebujes len lacne hracicky :-)
golfLC (1941)|3.5.2012 22:39
Intago, plne súhlasím s Hornetom..... Ale ľutujem aj tú firmu, ak to náhodou bude robiť firma.... Všetko má svoju hranicu!!!!
naposledy Ti radím aj s linkami:
parabola http://www.omko.cz/parabola-80fe-economy-line-antracitova/
konvertor http://www.omko.cz/blue-line-monoblok-single-43-02-db/
stojan http://www.omko.cz/drzaky-stozary/ vyber aký vyhovuje....
A sakra, čo sem zase pletieš výhľad na všetky satelity, keď chceš monoblok????
Naozaj odpoviem už len na normálne otázky po tvojom vyšpecifikovaní, čo vlastne chceš, zatiaľ si od toho ďaleko, nakoľko jednou otázkou zabíjaš predchádzajúcu!!!!
:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!:-!!!
interfernet422 (1575)|3.5.2012 22:43
[QUOTE=intago;408514]a proč jako, ty ses nikdy nesetkal se začátečníkem?? Ještě tak někomu platit, tůůůdle, všecko jsem si vždy dělal sám! A to mi píše ten, co má rád Fernet jako já!
Jo, to je vono, tady na freaku vůbec nepřijdete do styku s laikama! Pak vám připadám divnej![/QUOTE]
ále prd velebnosti. Chodí tady hromada začátečníků a laiků, nemusí se ani registrovat a v poradně jim vždycky někdo poradí nejlépe jak dovede. Stejně jako tady Tobě v tomhle vlákně. Bohužel Ty nečteš rady a odpovědi a stále si meleš svou. Staré židovské přísloví říká: Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci. Pokud na to máš, tak si kup ty nejlevnější komponenty a laboruj. Možná někdo tady bude mít s Tebou ještě trpělivost. Nebo si nechej udělat instalaci a nastavení firmou a pak můžeš nad funkčním systémem a vylepšovat a ladit dále.
intago (255)|4.5.2012 07:38
o jakej levnostech mluvíte?? Jsou levnější stboxy než ten můj Technisat S2. Ta parabola? Ta se mi líbí že je hranatá. Zisk má prý jak 80cm. Koukat na kulatý paraboly je horší než na hranatý, to má Technisat pravdu. Často vám nerozumím, ale jako ve všem si poradím.
Ale dobrá rada byla se obrátit na odbornou prodejnu. Pošlu jí dotaz na upevnění paraboly a objednávku na ni, ale anténu si zaměřím sám.
17.5. je schůze baráku, musím na ní mít už zkušenosti, abych sat rozvod obhájil.
S monoblokem chci chytat nejen Astry, ale zkusit i turecké satelity, jaké 3D dávají pořady. Takže se musím naučit s anténama pohybovat, ostatně dělal jsem to s dvoumetrovejma yaginama už před 35ti lety.
interfernet422 (1575)|4.5.2012 08:45
Monoblok na anténu s motorem???? Tak to je fór dne. Ivo hoď to do vlákna "S úsměvem jde všechno líp". :-E
intago (255)|4.5.2012 09:27
já snad mluvím čínsky nebo co?! Kdo tu mluvil o motoru?? Občas s parabolou hnu a fertig!